Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON z języka angielskiego i z matematyki

Nasi uczniowie wzięli udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu składającego się z kilkudziesięciu pytań zamkniętych i otwartych. Tytuł laureata w konkursie uzyskali uczniowie od 1 do 10 miejsca, a dodatkowo zajmujący od 1 do 3 miejsca zostali wyróżnieni nagrodą. Więcej: ...

Koordynator M. Jakubowicz


Podsumowanie akcji charytatywnej „Słodycze na święta”

W grudniu w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka słodyczy na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i rodziców udało nam się zebrać naprawdę dużo słodkości. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy na Was liczyć. Dzięki Waszej hojności udało nam się obdarować również podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratów w Iwoniczu. Wszystkie wyroby cukiernicze przekazane zostały w dniu 22 grudnia br. Z okazji zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze Daria Trygar i Jakub Głowacki w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Monika Szajna i Agnieszka Szczurek


Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali na konkurs 25 szopek, z których 8 zostało zakwalifikowanych na kolejny etap. Wstępnie Organizator - Starostwo Powiatowe w Krośnie, Muzeum Historyczne w Dukli oraz Ośrodki z Powiatu i ze Słowacji - zaplanował podsumowanie 10 stycznia 2022 r. w Muzeum Historycznym w Dukli.
Jak co roku uczestnikom nie brakowało inwencji twórczej. Szopki są wykonane z papieru, makaronu, ciasta piernikowego, z mas plastycznych z wykorzystaniem drewna i innych materiałów roślinnych. Więcej: ...

L. Szubrycht


Podsumowanie akcji „Piernikowe szaleństwo”

Wasze zainteresowanie akcją dowodzi, że samodzielne wypiekanie pierniczków nie jest sztuką odchodzącą w niepamięć. Bardzo dziękujemy za przesłanie zdjęć przepięknych dzieł sztuki kulinarno-plastycznych. Gratulujemy mistrzom wypieków! Podziwiamy Waszą kreatywność, cierpliwość i zapał! Dzięki Wam została stworzona mini galeria zdjęć . Zapraszamy do obejrzenia!

Małgorzata Warzocha i Magdalena Stefańska


Hej kolęda, kolęda...

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Oderwijmy się na chwilę od spraw dnia codziennego i posłuchajmy kolęd, pastorałek i obejrzyjmy jasełka w wykonaniu uczniów z klasy 2a oraz krótką inscenizację bożonarodzeniową zatytułowaną „Prezent”, którą przygotowali uczniowie klasy 3b. Tegoroczne jasełka przygotowaliśmy w nieco innych warunkach, bo w salach lekcyjnych.
Myślą przewodnią inscenizacji była wędrówka człowieka do Dzieciątka w czasie Jego narodzenia i w czasach obecnych. Warto pamiętać, że Betlejem naprawdę jest dla wszystkich. Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, dzielenia się tym, wszystkim, co najlepsze w człowieku. Zapraszamy na jasełka on-line.

Bóg się rodzi... Jasełka w wykonaniu klasy 2a            „Prezent” - inscenizacja Bożonarodzeniowa w klasie 3b           
B. Lorens i M. Jakubowicz


Jest taki czas, kiedy w powietrzu czuć magię Świąt Bożego Narodzenia… - wigilie klasowe

Piątek, 17 grudnia 2021 roku, był dla wszystkich uczniów naszej szkoły wyjątkowym czasem. W ostatni dzień nauki stacjonarnej, uczniowie z wychowawcami, zasiedli w swoich klasach przy wspólnym stole, by celebrować Wigilię. Z tej okazji rodzice przygotowali dla wszystkich klas wigilijne dania, ciasta, słodycze, soki i owoce. Nie zabrakło świątecznych i noworocznych życzeń. W klasach można było usłyszeć śpiew kolęd i pastorałek. Był to niezapomniany dzień.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu klasowych wigilii.

Przedszkole            Klasa 1a            Klasa 1b            Klasa 2a            Klasa 2b            Klasa 3b           
Klasa 4a            Klasa 4b            Klasa 5a            Klasa 7a            Klasa 8b           
Wychowawcy


Interaktywne spotkanie z bajką

W czwartek 16 grudnia 2021 r. naszą szkolę odwiedził Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z niezwykłym spektaklem przygotowanym dla najmłodszych widzów. W trakcie seansu przenosiliśmy się na 4 plany filmowe podczas których przedstawiono fragmenty z bajek: „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, „Pokahontas” i „Sindbad”. Dzieci aktywnie włączały się w pomoc bohaterom bajek.
W tym trudnym okresie spowodowanym Covid-19 był to miło spędzony czas w innej scenerii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jolanta Kielar


Zapachy Bożego Narodzenia

W tygodniu poprzedzającym przerwę świąteczną w klasie 3b było dekorowanie pierników. Uczniowie ozdabiali pierniczki przy dźwiękach świątecznych. Dołożyli wszelkich starań, by ich dzieła smakowały jak najlepiej. Wszyscy pracowali wytrwale wykazując się niezwykłą kreatywnością. Powstały urocze gwiazdki, serduszka, aniołki, choinki… Być może są wśród nich talenty cukiernicze… Zapachy Bożego Narodzenia w klasie 3b, świąteczna dekoracja i atmosfera zwiastują, że święta tuż, tuż…

Dekorowanie pierniczków w 3b
M. Jakubowicz


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 2a – dekorowanie pierniczków

Dekorowanie pierniczków w klasie 2a stało się już przedświąteczną tradycją. W tamtym roku odbyło się ono na lekcjach zdalnych. W tym roku szkolnym, niemalże „rzutem na taśmę” udało się drugakom z 2a uruchomić pracownię dekorowania pierniczków w swojej sali lekcyjnej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Powstały pomysłowe i przecudnej urody dekoracje piernikowe.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ukazującej pracę małych cukierników z klasy 2a.

Dekorowanie pierniczków - klasa 2a           
B. Lorens


13 Grudnia
mija 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego

W 1981 roku - 13 grudnia - w niedzielę, Polacy przeżyli chwile niepewności, czasem lęku. Usłyszeli o wprowadzeniu stanu wojennego. Młodzi ludzie zasiedli przed telewizorem ale nie było wyczekiwanego „Teleranka”…. Wiele o tamtych dniach możecie dowiedzieć się w domu z opowiadań tych, którzy je przeżyli. Warto zapytać, co wtedy myśleli, na jakie utrudnienia natrafiali?
Zachęcam do obejrzenia krótkiego materiału pt. „Stan wojenny i schyłek PRL” i wysłuchania niezwykle popularnej w tamtych czasach piosenki zatytułowanej „Mury” w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego.

Maria Szajna


Piernikowe szaleństwo

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Piernikowe szaleństwo”
Co trzeba zrobić?
Upieczone pierniczki pięknie ozdobić, zrobić zdjęcie i przesłać je do nas.
My je pokażemy na stronie naszej szkoły.
babczynska.malgorzata@gmail.com
stefanskamagdalena@o2.pl

M. Warzocha, M. Stefańska


Wizyta Świętego Mikołaja

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku uczniów w szkole podstawowej w Iwoniczu odwiedził Święty Mikołaj. W rozdawaniu prezentów pomagali mu członkowie samorządu uczniowskiego. Każde dziecko otrzymało podarunek i ogromną dawkę uśmiechu. Święty Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku na pewno o nas nie zapomni. Dziękujemy i do zobaczenia.

Klasa 1a            Klasa 1b            Klasa 2a           
Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b
Samorząd Uczniowski


Miła wizyta w szkolnej bibliotece

W tym roku święty Mikołaj odwiedzając naszą szkołę nie zapomniał o czytelnikach biblioteki. Przyniósł im piękne książki o tematyce świątecznej oraz pozycje, o które uczniowie pytają najczęściej.
W imieniu czytelników dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominku a także Księgarni NOVA w Iwoniczu Zdroju za pomoc w wyborze lektur i przekazane gratisy książkowe.

Bibliotekarze


Odwiedziny świętego Mikołaja w przedszkolu

Jak co roku 06.12. święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. Tego dnia przedszkolaki oczekiwały go z wielką niecierpliwością. Obie grupy przygotowały krótki występ, którym powitały gościa z daleka. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami, a Starszaki podarowały Mikołajowi własnoręcznie wykonany długi szal. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy serdecznie za prezenty i odwiedziny. Dzieci obiecały, że będą bardzo grzeczne, aby Mikołaj przyjechał ponownie za rok.

Wychowawczynie przedszkolaków


Podsumowanie akcji „KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

W grudniu w naszej szkole została zorganizowana zbiórka przyborów szkolnych i artykułów plastycznych na rzecz dzieci z Domu Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie. Po raz kolejny nasi uczniowie oraz ich rodzice udowodnili, że mają wielkie serca. Dzięki ich ofiarności i zaangażowaniu zebraliśmy mnóstwo rzeczy, które w piątek, 3 grudnia 2021 r., organizatorzy zbiórki przekazali Dyrekcji krośnieńskiej placówki. Więcej: ...

Organizatorzy akcji - A. Kucza, A. Rygiel, J. Kielar


Akcja „Słodycze na święta”

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Z tej okazji SKW ogłasza akcję „Słodycze na święta”. Zbiórka słodyczy: cukierków, ciastek, lizaków, czekolad itp. trwa do 20 grudnia. Przyniesione dary można przekazać p. A. Szczurek, p. M. Szajnie lub wychowawcom. Pozyskane słodycze pozwolą obdarować na święta dzieci z Domu Pomocy Społecznej Sióstr Felicjanek w Iwoniczu.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SKW


Pokazy fizyczno – chemiczne

1 grudnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” dzięki grupie „Zaelektryzowani” z Lublina. W programie znalazły się eksperymenty z przyrody, fizyki i chemii, dotyczące przede wszystkim gazów wchodzących w skład powietrza atmosferycznego. Uczniowie mieli możliwość zaobserwować jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają:
-wiry pierścieniowe, będące efektem działania fali uderzeniowej,
-efekty Stroopa czyli „kolorowy test”,
-chmura w szklanym słoju,
-zabawy z helem i ciekłym azotem. Więcej: ...

Nauczyciele chemii


Ogłoszenie o konkursie na najciekawsze prace plastyczne z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2021

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka.
Konkurs jest organizowany w kategoriach: kl. I-IV i kl. V-VIII.
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami konkursu i serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Więcej: ...

M. Warzocha, M. Stefańska


Warsztaty profilaktyczne

W ostatnich dniach miały miejsce spotkania naszych uczniów ze specjalistami z zakresu profilaktyki, którzy przeprowadzili następujące zajęcia:
- w klasach 7a i b – warsztaty profilaktyczne z nastawieniem na redukcję stresu (pocovidowego) – prowadzenie: trenerka z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce;
- w klasach 8a i b – lekcja z profialktyki uzależnień – prowadzenie: psycholog z Poradni Uzależnień w Krośnie.
Dziękujemy Gminie Iwonicz-Zdrój za sfinansowanie warsztatów, a uczniom za poważne w nich uczestnictwo.

Pedagodzy
Wielka zbiórka monet pn. „Góra Grosza”

W grudniu i styczniu na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Więcej: ...

A. Szczurek, M. Szajna - opiekunowie SKW


Szkolny konkurs na kartkę bożonarodzeniową z najpiękniejszymi życzeniami w języku angielskim lub niemieckim

Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć obecnie różne formy – od wersji tradycyjnej do multimedialnej. Najpiękniejsze kartki jednak to te, które powstają własnoręcznie, ozdabiane różnymi technikami lub też wykonane za pomocą różnych programów graficznych, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I właśnie na takie kartki czekamy!!!
REGULAMIN KONKURSU „MOJA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

nauczyciele języków obcych


Światowy Dzień AIDS - 1 grudnia

„Słuchaj uszami tolerancji.
Patrz oczami współczucia.
Mów językiem miłości.”
Rumi

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1-ego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.
Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Więcej: ...

Małgorzata Warzocha, Magdalena Stefańska


Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Sprzątając świat chronię zwierzęta”

W naszej szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Sprzątając świat chronię zwierzęta” adresowany do uczniów klas 0-III. Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej i formacie, więc każdy uczeń mógł wykazać się inwencją twórczą. Więcej: ...

Organizator konkursu: Krystyna Bargieł


Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc im za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet za poduszki. 25 listopada również w oddziale przedszkolnym zaakcentowaliśmy to święto. Dzieci przypomniały sobie ulubione bajki o misiach. Bohaterów tychże bajek przedstawiały w swoich pracach plastycznych. Z wielkim entuzjazmem opowiadały również o swoich pluszowych przyjacielach.

Danuta Baran, Alicja Kucza


Dzień Pluszowego Misia

Historia pluszowego misia zaczęła się w 1920 roku. Wtedy to pewien producent zabawek zainspirowany historią ocalenia małego niedźwiadka przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, stworzył nową zabawkę dla dzieci – miękkiego, pluszowego misia. Sto lat później 25 listopada 2002 roku ustanowiono Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest na całym świecie.
W tym roku biblioteka obchodziła to święto nieco skromniej, a do zabawy z misiami zaproszeni zostali uczniowie klasy drugiej. Więcej: ...

Bibliotekarze
Śniadanie Daje Moc!!! – czyli Dzień Zdrowego Śniadania w klasie 2a

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Uczniowie klasy 2a, pamiętając o tej zasadzie, 18 listopada 2021r. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Zdrowego Śniadania”, promującej zdrowie na talerzu. Więcej: ...

Wychowawczyni klasy 2a - Bożena Lorens


Wycieczka do straży pożarnej i pijalni czekolady

Klasa 2a i 2b pojechały do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i do pijalni czekolady w Korczynie.
W trakcie spotkania ze strażakami dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich i sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych: gaszenia pożarów, wypadków samochodowych, pomocy w czasie powodzi, wypadków na lodzie. Więcej: ...

Klasa 2a            Klasa 2b           

Wychowawczynie 2a i 2b oraz opiekunowie


Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY
UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,
ŻE BĘDZIEMYKOCHAĆ KSIĄŻKI
KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.
I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK
BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.
OBOWIĄZKI CZYTELNIKA
TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ.
Takie przyrzeczenie złożyli klas pierwszych podczas uroczystości PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Spotkania w obydwu klasach odbyły się w miłej atmosferze. Więcej: ...

Bibliotekarze


KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM! - Świąteczna zbiórka przyborów szkolnych dla wychowanków domu dziecka

W naszej szkole rusza zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie - całodobowej placówki opiekuńczo - wychowawczej dla 30 podopiecznych w wieku od 10 lat do usamodzielnienia.
Najbardziej potrzebne są: zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, farby, linijki, bloki, papier kolorowy, bibuła, mazaki, kredki, itp. Więcej: ...

A.Kucza, A. Rygiel, J. Kielar


Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”

W środę w naszej szkole wspólnie uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.11 uczniowie oraz dzieci w oddziałach przedszkolnych zaśpiewali hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła do hymnu”. W tym roku inicjatywę podjęło blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.W czwartek przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległosći w 1918 roku

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe, które obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów (1795–1918).
Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r.
Powiązane jest z zakończeniem I wojny światowej - 11 listopada 1918.
Dzień wcześniej przybył z Magdeburga do Warszawy Józef Piłsudski. Więcej: ...

Bogusław Hryniewicz


Zbiórka karmy dla zwierząt

W październiku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt, którą przekazano do OTOZ Animals Krosno. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Zebrano około 61 kg suchej karmy, 42 kg karmy mokrej oraz wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. Więcej: ...

A. Szczurek, M. Szajna - opiekunowie SKW


Rozstrzygnięcie konkursu "Mój ulubiony święty"

Dnia 28 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie zatytułowanym "Mój ulubiony święty". Zadaniem dzieci było ubrać się jak dany święty oraz przedstawić jego historię życia. Wszystkie osoby, które wzięły udział w tym konkursie wykazały się wielką pomysłowością. Każdy uczestnik otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę, a sam konkurs był doskonałą okazją do poznania życiorysów wspaniałych świętych.

ks. Piotr Długi, ks. jakub Szczurko


Zuchy uczciły pamięć zmarłych

„Dla Tych którzy odeszli w nieznany świat,
Płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla Nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,
I dla Nich ten dzień - Pierwszy Dzień Listopada”

Z okazji tegorocznego Dnia Wszystkich Świętych zuchy wraz z opiekunkami odwiedzili pobliski cmentarz. W imieniu wszystkich uczniów i pracowników szkoły z zadumą zapalili znicze i pomodlili się na grobach zmarłych nauczycieli i mogile zbiorowej poległych partyzantów w Lesie Grabińskim. Więcej: ...

A.Gaweł, R. Mercik, J.Kielar


„Zwierzaki cudaki” - czyli owoce i warzywa w innej odsłonie!

Jesień to czas kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. 25 października w świetlicy, dzieci miały okazję wykazać się bardzo dużą pomysłowością. Z warzyw i owoców dzieci stworzyły bardzo twórcze i ciekawe prace, które ozdabiają naszą świetlicę.

Ewa Graboś


Konkurs Mój ulubiony Święty

Konkurs odbędzie się w dniu 28.10.2021 roku w sali nr 16.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie przebrania wybranego świętego według własnego pomysłu z materiałów ogólnie dostępnych. Dobrze widziany atrybut danego świętego. Każdy z uczestników będzie mógł krótko przedstawić swojego świętego.
Cele konkursu:
- Rozbudzanie zainteresowań życiem i działalnością Świętych.
- Krzewienie wartości chrześcijańskich.
- Promowanie Świętych, których życie jest godne naśladowania.
Więcej: ...

ks. Piotr Długi, ks. Jakub Szczurko


Zmysły-„Jesienna ścieżka sensoryczna”

22 października 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły w podróż przez zmysły. Przedszkolaki odkrywały dary jesieni, poznawały kształty, faktury, ćwiczyły zapamiętywanie dźwięków, kreatywność oraz wyobraźnię. Pokonywanie ścieżki sensorycznej sprawiało dzieciom trochę trudności, ponieważ musiały utrzymywać równowagę chodząc po szyszkach, kasztanach, liściach itp. Dzieci były bardzo dzielne i chętnie wykonywały przygotowane zadania. Rozwijały przy tym: motorykę dużą, równowagę, koordynację ruchową, oraz wrażenie dotykowe.

A. Kucza i wychowawczynie przedszkolaków


Informacje o konkursach z wiedzy religijnej

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w dwóch konkursach z wiedzy religijnej:
1. "Żyć Eucharystią" - konkurs biblijny na podstawie Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich.
Konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.
Etap szkolny odbędzie się 7 grudnia 2021 roku.
Obowiązująca literatura do etapu pierwszego: Ewangelia wg św. Łukasza - rozdziały 4,5,7,8,10,15,19.
2. XXII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach. Więcej: ...

ks. Jakub Szczurko


Europejski Dzień Języków

W tym roku przypadła 20. rocznica obchodów Europejskiego Dnia Języków. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Trwało ono dłużej ponieważ chcieliśmy, aby niemalże każda klasa mogła w nim uczestniczyć. Uczniowie wzięli udział w nieco innych niż zazwyczaj, lekcjach języków obcych. Na zajęciach z j.angielskiego i niemieckiego było więcej zabaw, gier i quizów. Uczniowie poznawali flagi państw europejskich, ich ciekawe miejsca i tradycje. Więcej: ...

Nauczyciele języków obcych


„Światowy Dzień Drzewa”

Dnia 10 października 2021 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień Drzewa”. Z tej okazji starsza grupa dzieci świetlicowych, posługując się różnymi technikami, wykonała prace przedstawiające drzewa.
Dzieci wykorzystały w swych pracach nakrętki, liście, papier kolorowy, farby i bibułę. W ten sposób powstała piękna, kolorowa wystawa drzew, pokazująca talenty i wyobraźnię uczniów.

A. Prejsnar, I. Tekieli


XXI Dzień Papieski

W niedzielę 10 października 2021 roku w całej Polsce obchodzony był XXI Dzień Papieski. Ten dzień przybliża nas co roku do rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na papieża oraz jego liturgicznego wspomnienia. Również i nasza szkoła pamięta o osobie i dziele św. Jana Pawła II. Z okazji tego wydarzenia został przygotowany materiał wideo.

XXI Dzień Papieski - film

ks. Jakub Szczurko, ks. Piotr Długi


Dzień Głośnego Czytania

Tradycją w naszej szkole są obchody Dnia Głośnego Czytania. Kierując się powiedzeniem Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” biblioteka szkolna zaproponowała taką „zabawę” oddziałom przedszkolnym i klasom młodszym.
Przedszkolaki wysłuchały historii o podróżach biedronki (grupa młodsza) oraz krótkiej opowieści o dziewczynce, która bardzo chciała mieć zwierzątko. Uczniów z klas młodszych z tej okazji odwiedzili ich starsi koledzy z klas 8 i zaprezentowali przygotowane wcześniej teksty literackie dla dzieci. Więcej: ...

Dzień Głośnego Czytania w klasie 2a            

A.Prejsnar, B.Lorens


Wycieczka klas piątych

8 października 2021 roku uczniowie klas piątych wzięli udział we wspólnej długo wyczekiwanej wycieczce klasowej.
W Odrzykoniu zwiedzili ruiny zamku Kamieniec. Zapoznali się z bogatą historią i legendami na temat warowni obronnej z XIV w. Piątoklasiści zwiedzili ekspozycję w odremontowanej części zamku. Podziwiali również piękną panoramę z punktu widokowego.
Uczestnicy wycieczki mieli także okazję podziwiać osobliwości przyrody w rezerwacie skalnym „Prządki” na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Więcej: ...

E. Rygiel, M. Szajna, A. Kucza, S. Sroka


Wycieczka do Krakowa

6 października br. uczniowie klas 7 odwiedzili Kraków. Była to nie tylko okazja do zwiedzania zabytków tego pięknego miasta, ale również poznania historii tego niezwykłego regionu. Był czas na poznawanie, ale również wspólną zabawę i spędzenie czasu razem. Uczniowie zwiedzili m.in. Sukiennice, Smoczą Jamę oraz Kopiec Kościuszki. Odwiedzili też kryptę z sarkofagiem Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Młodzieży najwięcej emocji dostarczyła wizyta w Zoltar Parku i atrakcje tj. laserowy paintball czy labirynt luster. Pogoda nie rozpieszczała wycieczkowiczów, ale nie popsuła naszych nastrojów. Po długiej przerwie i izolacji w czasie nauki zdalnej w końcu mogliśmy pobyć razem.

M. Muzyka, K. Rogóz, M. Warzocha, L. Szubrycht


Zbiórka zużytych telefonów komórkowych w ramach Sprzątania Świata 2021!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej prowadzonej przez firmę EKOPHONE, w ramach której zbieramy zużyte telefony, z następnym ich przekazaniem do recyklingu lub ponownego użycia w krajach rozwijających się Afryki i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.
Zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego. Telefony należy przekazać do p. Krystyny Bargieł (sala 29) w terminie do 14 listopada. Więcej: ...

Opiekun SK LOP Krystyna Bargieł


Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022. Regulamin oraz harmonogram konkursów jest dostępny pod poniższym linkiem:
Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2021-2022

Święto pieczonego ziemniaka w gromadzie zuchowej

W piękne, sobotnie przedpołudnie, 2 października, gromada zuchowa uczestniczyła w „Świecie pieczonego ziemniaka”. Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 9 i udaliśmy się w okolice ul. Zadwór, w pola, gdzie było zorganizowane ogniska. Po zuchowym przywitaniu, upiekliśmy kiełbaskę. Następnie zuchy dowiedziały się kilka ciekawostek na temat pochodzenia ziemniaka oraz różne jego zastosowania podczas minionych wieków. Później była już tylko zabawa: ziemniaczany bieg, rzut do celu kartoflem itp. Więcej: ...

Anna Gaweł


Piesza wycieczka klas ósmych na Przymiarki

Dnia 1 października 2021 r. uczniowie klasy 8a i 8b wraz z opiekunami wybrali się na pieszą wycieczkę z Iwonicza na Przymiarki.
Przemierzając trasę do Iwonicza Zdroju, chodnikiem wzdłuż głównej ulicy, dotarliśmy do Amfiteatru. Następnie leśnym szlakiem wśród okazałych drzew i stromych podejść dotarliśmy na polanę z ławeczkami i miejscem na ognisko. Tutaj właśnie postanowiliśmy odpocząć. Rozpaliliśmy ognisko, przy którym ogrzaliśmy się, piekąc kiełbasę, ziemniaki i pianki oraz popijając ciepłą herbatę z termosów. Więcej: ...

I.Tekieli, J. Kleczyńska, D. Kielar, J. Kielar


Wyróżnienie dla Elizy Jakubczyk uczennicy klasy IIIa w konkursie „Podkarpackie Nietoperze”

W dniu 1 października 2021 roku w Czarnorzekach odbyła się XVIII Podkarpacka Noc Nietoperzy, w ramach której rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Podkarpackie Nietoperze”. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych detali na przykładzie nietoperzy. Ponadto konkurs miał rozwijać wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody a także kształtowanie świadomości ekologicznej. Więcej: ...

wych. Beata Milińska, opiekun SK LOP Krystyna Bargieł


XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 roku obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs w klasach trzecich oraz 4-8. Dwóch najlepszych uczniów z klasy wzięło udział w konkursie wyłaniającym Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tylko dwóch uczniów: Aniela Jamroga (kl. 5b) i Szymon Rozel (kl. 6a) wykazało się wzorową wiedzą nt. tabliczki mnożenia, uzyskując tym samym ex aequo tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I. Tekieli, M. Szajna, L. Krukar


Adopcja Szkoły w Afryce

Dla naszej części świata dostęp do edukacji jest powszechny, zróżnicowany i darmowy. Dzieci posyłane są do przedszkola, szkoły podstawowej, a następnie do szkoły średniej i na studia. Ta naturalna ścieżka kształcenia jest osiągalna dla każdego z nas. Są jednak miejsca na świecie, jak Afryka, gdzie biedne państwa nie są w stanie zapewnić nawet podstawowej edukacji swoim obywatelom. Słaby stan techniczny budynków, brak podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych i sprzętu dydaktycznego, trudności w skompletetowaniu kadry nauczycielskiej, to tylko niektóre z problemów placówek. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Monika Szajna i Agnieszka Szczurek


Wycieczka klas czwartych do Karpackiej Troi i Muzeum Lizaka

30 września 2021 roku uczniowie klas IVa i IVb wraz z opiekunami wybrali się do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Skansen powstał w miejscu jednego z najważniejszych w Polsce stanowisk archeologicznych o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej.
Na początku uczniowie obejrzeli film o powstaniu Karpackiej Troi oraz eksponaty muzealne w pawilonie wystawowym. Więcej: ...

K. Bargieł, A. Rygiel, M. Jasiński, L. Krukar


Dzień Chłopca w klasie 7a

30 września uczniowie klasy 7a świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowały atrakcje w postaci wspólnych gier i zabaw, drobne prezenty dla kolegów z klasy, natomiast chłopcy słodki poczęstunek. Była to okazja do spędzenia czasu w klasowym gronie, wspólnej zabawy i rozmów. Wszystkim chłopcom dużym i małym jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!!!

Marzena Muzyka


„Sprzątanie Świata 2021” już za nami!

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Kampania ta polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscem przeznaczonym do ich składowania. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Myślę , więc nie śmiecę”, które każdy powinien wziąć sobie do serca.
Uczniowie z wychowawcami sprzątali otoczenie szkoły i ulice Iwonicza. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Prace prowadzone były przez cały tydzień. Więcej: ...

Sprzątanie Świata w klasie 3b

Koordynatorzy akcji – opiekun SK LOP Krystyna Bargieł, Joanna Kleczyńska


Pokaz filmu dokumentalnego „Podkarpacki wrzesień”

Odpowiedzieliśmy na zaproszenie na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Podkarpacki wrzesień”, skierowane do szkół przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Podczas lekcji klasy VIII obejrzały dokument przygotowany przez rzeszowski Oddział IPN we współpracy z TVP Rzeszów.
Poznając w tym roku szkolnym historię II wojny światowej, młodzi ludzie poszerzyli swoją wiedzę o walkach, jakie toczyły się w naszym regionie, o ważnych postaciach września 1939 roku. Więcej: ...

M. Szajna, M. Jasiński


Wycieczka klas drugich do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce

W dniu 23 września uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w wycieczce do Bóbrki. Była to pierwsza wyjazdowa wycieczka „drugaków”. Dzieci wraz z przewodnikami miały okazję odbyć swoistą lekcję historii. Zwiedziły ekspozycję Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce – najstarszej, na świecie, czynnej kopalni ropy naftowej oraz poznały biografię i dokonania Ignacego Łukasiewicza. Największym zainteresowaniem cieszył się nowoczesny pawilon z multimedialnymi prezentacjami. Więcej: ...

Maria Zygmunt, Agnieszka Szczurek, Bożena Lorens i ks. Piotr Długi


Rajd „Pożegnanie Lata”

„W cieniu tych lasów coś tam szemrząc słodko,
Dziś, jak przed wieki witasz nas, Bełkotko ...”

Wincenty Pol

21 września uczniowie klasy 5b i 6a wraz z opiekunami wybrali się na pieszy rajd do Iwonicza - Zdroju. Trasa piesza wiodła przez Las Grabiński. Na Grobie Nieznanego Żołnierza, z okazji rocznicy Wyzwolenia Iwonicza, uczniowie zapalili znicze, oddając hołd poległym bohaterom walczącym o naszą wolność. Więcej: ...

Opiekun SKTK: Ewa Rygiel, opiekun SK LOP: Krystyna Bargieł, Jarosław Kielar


Wycieczka klas trzecich do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

W dniu 21 września 2021 r. uczniowie trzecich klas wzięli udział w wycieczce do Sanoka.
Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego. W tym największym muzeum etnograficznym w Polsce dzieci miały możliwość poznania nowych obiektów, ich wystroju i wyposażenia. Były to dawne chaty i zagrody, cerkwie, szkoła, kościół, kapliczki, młyny, siedziba kowala, zakłady usługowe.Więcej: ...

B. Milińska, A. Gaweł, S. Sroka, M. Jakubowicz


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W najbliższy poniedziałek 27 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.
Czworo kandydatów przedstawiło swoje programy wyborcze prezentując je na plakatach umieszczonych na dolnym korytarzu w budynku 2 oraz w naszej galerii.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami naszych kandydatów i do udziału w wyborach.

Opiekunowie SU


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

Z okazji rocznicy całkowitego wyzwolenie Iwonicza z okupacji hitlerowskiej, która przypada 20 września, gromada zuchowa odwiedziła i zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia zuchom historii naszej miejscowości oraz kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do tradycji.

Anna Gaweł


Pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”

W dniu 16 września chętni uczniowie klas III – VI wzięli udział w żywej lekcji historii. Program obejmował prezentację obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia rycerzy, pojedynek oraz pokaz narzędzi tortur. Obecni mogli spróbować sztuki walki i zapoznać się z rekwizytami i bronią.

Maria Szajna


Narodowe Czytanie 2021

W drugim tygodniu września uczniowie klas siódmych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Poznali postawę zwaną dulszczyzną oraz dostrzegli ponadczasową tematykę utworu.

M. Muzyka, K. Rogóz, A. Rygiel


Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

15 września uczniowie edukacji wczesnoszkolnej /klasy 1a, 1b, 2a i 3b/ aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Motywem przewodnim święta jest kropka. Obchody tego dnia trwały trzy dni i zaczęły się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Zostały ozdobione sale lekcyjne, pojawiły się kropkowane dzieła sztuki, uczniowie rozwiązywali logiczne i matematyczne kropkowe zadania oraz wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Więcej: ...

Jadwiga Wosiewicz, Anna Prejsnar, Małgorzata Jakubowicz, Bożena Lorens


Uroczystość pasowania „Pierwszaków” na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”

Pierwszego września jak co roku, choć tym razem w innej formie, celebrowano rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Do grona uczniów naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni Pierwszoklasiści. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów. Więcej: ...

Wychowawczynie klas Ia i Ib


Sposób wnoszenia opłat za pobyt i wyżywienie
w przedszkolach i szkołach od stycznia 2021 roku

Od 1 stycznia 2021r. ulega zmianie sposób wnoszenia opłat  za wyżywienie w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Iwonicz-Zdrój.
Opłaty za wyżywienie dziecka w przedszkolu i szkole będą wnoszone „z dołu” na konto bankowe w terminie do 15 dnia następnego miesiąca, po okresie rozliczeniowym, a nie jak do tej pory „z góry” za dany miesiąc. Okres rozliczeniowy to miesiąc kalendarzowy, w którym dziecko/uczeń korzysta z usług  żywieniowych. Więcej: ...Informacja dla rodziców - szczepienia przeciw Covid-19

Szanowni Państwo,
w związku z inauguracją nowego roku szkolnego oraz działaniami w ramach kampanii #ZaszczepSię w środowiskach szkolnych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie przesyła Państwu pomocne linki oraz przygotowane materiały. Materiały te będą także dostępne na stronie internetowej Stacji. Ewentualne pytania można przesyłać emailem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl.
Więcej: ...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie

NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 31 sierpnia 2021 roku (wtorek)
o godz. 1600.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się
1 września 2021 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – VIIIInformacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/22

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022