Dzisiaj jest:       Imieniny:
Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]


Gala Matematyki

Trzy uczennice Naszej Szkoły zostały laureatkami II Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego i wzięły udział w uroczystej Gali, która odbyła się 5 maja 2009 r.
Weronika Smolińska z kl. V a, Agnieszka Znój z kl. VI a oraz Joanna Stanisz z kl. VI b uzyskały wysokie wyniki w tym dwuetapowym konkursie. Już w styczniu wystartowały w etapie szkolnym, a następnie w marcu z powodzeniem zmierzyły się z zadaniami matematycznymi podczas finału w Krośnie. W dniu 5 maja br., podczas Gali Matematyki w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, nasze koleżanki w obecności Rodziców odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
K. Śnieżek
Foto: L. Krukar
Eliminacje gminne Konkursu o Puchar Dyrektora WORD

W dniu 30.04.2009 w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie.
W rywalizacji wzięły udział dwie szkoły gimnazjalne i dwie podstawówki reprezentujące szkoły z Iwonicza i Lubatowej. Szkoda, że do rywalizacji nie dołączyły się szkoły z Iwonicza-Zdroju i Lubatówki.
W obydwu kategoriach zwyciężyły szkoły z Iwonicza.
Indywidualnie wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się Konrad Trygar, który bezbłędnie zaliczył wszystkie konkurencje: test, tor przeszkód i jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Drugi był Piotr Krukar a trzeci Michał Kwolek.
Uczniowie naszej szkoły: Angelika Aszklar, Szymon Albrycht i Jan Rudek okazali sie lepsi od swych rywali z Lubatowej i będą reprezentować Gminę Iwonicz-Zdrój w finale konkursu, który odbędzie się w Krośnie.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale konkursu.
L. Krukar
„ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE” – 2009r.

Tradycją w naszej szkole stały się obchody Dnia Ziemi, przypadające 22 kwietnia. Jest to wspaniała okazja dla szerokiej popularyzacji idei ochrony przyrody i wiedzy ekologicznej wśród młodzieży szkolnej. W tym dniu, podczas apelu społeczność szkolna została zapoznana z krótką historia obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie. Ponadto uczniowie klas młodszych i starszych przygotowali i zaprezentowali na forum szkoły przedstawienie pt."Królewna Śmieszka i Ekoludki”, wiersze i piosenki mówiące o konieczności ochrony otaczającej nas przyrody. W inscenizacji wystąpiła księżniczka, król, królowa, króliczek, posłańcy i ekoludki. Opowiada ona o tym, jak dbając o czystość przyrody można pozbyć się zlej królowej i potwornego smogu. Występ uświetniły piosenki: ”Moja planeta” i „Pokolenie nowe” w wykonaniu uczennic z klasy VI b.
Szkoła na co dzień żyje problemami ochrony najbliższego środowiska naturalnego ,starając się o to aby w okolicy , w klasie, w świetlicy , czy na korytarzu szkolnym było czyściej, przyjemniej i zdrowiej. W ciągu ostatnich lat formy działalności Ligi Ochrony Przyrody były bardzo zróżnicowane. Dla przykładu wyliczę tu choćby malowanie plakatów o treści ekologicznej oraz opracowanie „Apelu w sprawie nie wypalania traw” i umieszczenie ich na tablicach ogłoszeniowych, także budowanie budek lęgowych dla ptaków, dokarmianie zwierząt zimą w lesie, czy ratowanie kasztanowców w pobliskim parku .Inicjowaliśmy spotkania z ciekawymi ludźmi potrafiącymi przybliżyć dzieciom problematykę przyrodniczą. Gościliśmy już pracownika Straży Pożarnej, myśliwego Koła Łowieckiego „Żbik”, leśniczego i pracownika Zarządu Karpackich Parków Krajobrazowych.
Opiekunki koła LOP K. Bargieł, M. Zygmunt
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 16 kwietnia 2009 r. w Krośnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reperezentujący naszą szkołę uczniowie klasy IVb: Angelika Aszklar, Jan Rudek i Szymon Albrycht spisała sie znakomicie i w stawce 15 ekip zajęła II miejsce drużynowo, dodatkowo Jasio zwyciężył klasyfikację indywidualną pokonująć w większości starszych od siebie uczniów klas piątych i szóstych. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi uczniowie w tym roku poraz pierwszy zaczęli swą "przygodę z rowerami" pod czujnym okiem p. Jolanty Kielar i p. Leszka Krukara. Całej drużynie życzymy kolejnych udanych występów.
[Więcej informacji i foto]
L. Krukar
WYCIECZKA DO RYMANOWA ZDROJU

W październiku uczniowie klas VI wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego udali się na wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Wędrowali ścieżką przyrodniczo- ekologiczną na trasie której znajdują się różnorodne gatunki drzew oraz cenne obiekty przyrodnicze. Pod kierunkiem leśnika uczniowie obserwowali naturalne środowisko. Wycieczce towarzyszyło dużo zabawnych chwil , jak zakopywanie się w liściach. Na zakończenie wyprawy odbyło się ognisko, przy którym była kiełbasa pieczona na ogniu , poczym uczniowie z dobrymi humorami powrócili do szkoły. Była to dla szóstoklasistów wyprawa w krainę pięknych kolorów, zapachów i niezapomnianych widoków.
Opiekun SK-LOP K. Bargieł
Sprzątanie w Iwoniczu

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny udział w akcji "Sprzątanie świata".
Jest ona ważnym elementem realizowanego przez SK LOP planu pracy. [Więcej ... ]X Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii"

Już po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa w Iwoniczu była organizatorem konkursu ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Iwonicz Zdrój, który odbył się w czerwcu br. [Więcej ... ]Nowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Iwoniczu

Szkoła Podstawowa w Iwoniczu otrzymała w tym roku pracownię komputerową w ramach projektu MEN współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Pracownia komputerowa w szkole 2007". [Więcej ... ]W Krainie Baśni i Legend

29 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbył się III Gminny Konkurs Czytelniczy "W Krainie Baśni i Legend". Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III szkół podstawowych i przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem w konkursie brało udział dwóch najlepszych uczniów z każdej klasy, w sumie 43 uczestników. [Więcej ... ]"Matematyczny Czar Par"

W dniu 10 kwietnia 2008 r. odbył się szkolny konkurs "Matematyczny Czar Par", w którym brało udział 12 uczniów klas piątych. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań w parach i obejmował następujące kategorie zadań: rozwiązanie krzyżówki liczbowej, zadań tekstowych, układanie figur z patyczków, układanie figur z tangramu. Dwie pary, które uzyskały najwyższą liczbę punktów reprezentowały Szkołę w II Gminnym Konkursie "Matematyczny Czar Par". Konkurs odbył się w Lubatowej w dniu 12 kwietnia br. I miejsce zajęła para: Agnieszka Znój i Hubert Krupa z kl. Va, III miejsce zajęła para: Klaudia Misiewicz i Karolina Tekieli z kl. Va.Nietypowa lekcja

1 lutego 2008r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwoniczu uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Panem Leszkiem Hyndą z grupy "trzask.pl". Tematem spotkania był "Nepal i Himalaje". [Więcej ... ]Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie 2008

11 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w krośnie odbyły się finałowe zawody o Puchar Dyrektora WORD. Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli zdobywając w stawce 12 zespołów II miejsce. Indywidualnie Marcin Krukar był II, Rafał Bacior - V i Michał Kwolek - VI. Dla całej trójki był to pożegnalny występ, życzymy im powodzenia już w szeregach gimnazjalistów.Eliminacje wojewódzkie OTBRD 2008

9 maja w Nozdrzcu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wśród 21 drużyn województwa podkarpackiego nasza drużyna w składzie: Michał Kwolek, Marcin Krukar i Piotr Wosiewicz reprezentowała powiat krośnieński zdobywając wysokie V miejsce. Indywidualnie Michał był IX, Marcin - XX, a Piotrek - XXII wśród 63 startujących.Eliminacje gminne Konkursu o Puchar Dyrektora WORD


Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Szkoła Podstawowa w Iwoniczu to organizatorzy gminnych eliminacji Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie, które odbyły się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy naszej szkole.
W rywalizacji wzięły udział dwie szkoły gimnazjalne i trzy podstawówki. W obydwu kategoriach zwyciężyły szkoły z Iwonicza.
Indywidualnie w naszym zespole najlepszy tym razem był Marcin Krukar przed Michałem Kwolkiem i Piotrem Wosiewiczem.
Drużynie życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się w Krośnie.Eliminacje powiatowe OTBRD 2008

17 kwietnia rowerowa drużyna Szkoły Podstawowej w Iwoniczu walczyła o przepustkę do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody tradycyjnie już odbyły się przy Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Na starcie stanęło 28 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, występując w składzie: Michał Kwolek, Marcin Krukar i Piotr Wosiewicz. Chłopcy wywalczyli I miejsce drużynowo i 9 maja będą reprezentować powiat krośnieński na imprezie wojewódzkiej w Nozdrzcu. Indywidualnie najlepiej spisał się Michał (II miejsce).
Gratulujemy i życzymy powodzenia!XV Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwoniczu brali udział w XV Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym przez Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie oraz Akcję Katolicką. Tegoroczny jubileuszowy konkurs zgromadził ponad 300 szopek. Szopki naszych dwóch uczennic zostały wyróżnione. Były to prace Angeliki Steligi i Karoliny Tekieli. Obie dziewczynki uczestniczyły w finale konkursu 11 stycznia 2008 r. Wystawa szopek czynna jest w hali na Podpromiu w Rzeszowie.VIII Międzynarodowy Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych oraz Stroików Świątecznych

10 stycznia 2008 r. w muzeum dukielskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VIII Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych oraz Stroików Świątecznych. Organizatorem konkursów jest Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli. Konkursy były adresowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu krośnieńskiego, miasta Krosna i ze Słowacji. [Więcej ... ]Być artystą, być sportowcem…

To tylko niektóre marzenia dzieci. Ale są to marzenia, które mogły się urzeczywistnić dzięki zajęciom pozalekcyjnym prowadzonym w Szkole Podstawowej w Iwoniczu w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. [Więcej ... ]ANDRZEJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

22 listopada 2007r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu odbył się po raz kolejny ANDRZEJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. Organizatorem turnieju był UKS "CZARNI" działający przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu. [Więcej ... ]11 Listopada

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Iwoniczu zostało uczczone w nieco odmienny sposób niż dotychczas. Nie było przedstawienia lecz uroczysty apel, podczas którego narrator wprowadził w atmosferę roku 1918, recytowano wiersze, a każda klasa wykonała pieśń patriotyczną. W uroczystość zaangażowani więc byli wszyscy uczniowie.GÓRA GROSZA

Członkowie Szkolnego Koła TPD przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz rodzinnych domów dziecka, w ramach akcji "Góra Grosza". Tym sposobem nasi uczniowie przyczynili się do zwiększenia środków zbieranych na potrzeby rówieśników, którzy nie mają prawdziwej rodziny.Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]