Powrót do aktualności


Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu

Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu zaprosili uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie "Maria Konopnicka - życie i twórczość". Konkurs organizowany był w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej.
Celem konkursu było m.in. zainspirowanie uczniów do bliższego poznania i zaprezentowania rówieśnikom postaci i twórczości Marii Konopnickiej czy pokazanie możliwości płynących z umiejętnego posługiwania się multimediami.
Miło nam poinformować, że w kategorii prezentacja multimedialna zwyciężyła nasza uczennica Julia Lorens. Na konkurs wpłynęło 29 prac a nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczali Starosta Jan Pelczar i Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik. Zwycięska praca zostanie zaprezentowana w Chicago podczas obchodów Roku Marii Konopnickiej.
W konkursie plastycznym wzięło udział 19 uczniów. Pierwsze miejsce zdobyła Joanna Such, drugie miejsce zajęła Jagoda Fijałkowska. Nagrody w tej kategorii wręczali Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i radna powiatowa Józefa Winnicka-Sawczuk. W holu szkoły można było obejrzeć prace uczniów z konkursu plastycznego oraz wystawę "Maria Konopnicka - życie, dzieło i duch" udostępnioną przez Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
Do konkursu przygotowały uczniów Panie Marzena Muzyka i Lucyna Szubrycht. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację transportu Panu Tomaszowi Fijałkowskiemu i Panu Wojciechowi Such.
Gratulujemy laureatom, życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwijania talentów!

Magdalena Stefańska i Małgorzata Warzocha


Powrót do aktualności