Dzisiaj jest:       Imieniny:

Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]


ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE 18 – 19 PAŹDZIERNIKA 2017 R.


Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wiktoria Bulik, przewodnicząca SU, przywitała gości, którzy przybyli na tę wyjatkową uroczystość, a byli to: Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz, Pan Wicedyrektor Leszek Krukar, ksiądz proboszcz Kazimierz Giera, ksiądz prałat Kazimierz Piotrowski, Pani Krystyna Gazda i Pani Krystyna Gotfryd, które przez wiele lat pełniły funkcję dyrektora szkoły, obecni i byli nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie.

Aby wszyscy mogli w pełni docenić trud nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców przygotowali humorystyczną scenkę, która dała wszystkim wiele do myślenia. Pozwoliła zrozumieć, co muszą znosić nauczyciele i jak trudna jest ich praca.

Do poprowadzenia uroczystości chętnie włączyli się starsi koledzy i koleżanki. Wiktor Czerwieński z klasy III gimnazjum przeniósł nas w piękny świat poezji, a Adrianna Nycz i Katarzyna Such zaśpiewały piosenkę pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

W tym szczególnym dniu przedstawiciele SU złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Powiedzieli również słowo przepraszam, gdyż nie zawsze ułatwiają Nam pracę. Ale to przywilej uczniów, że w szkole chcą płatać różne figle. To nie złośliwość, nie złe serce, ale ot, zwykła dziecięca przekora.

Głos zabrała również Pani Monika Kandefer, przedstawiciel Rady Rodziców, która złożyła nauczycielom życzenia radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz, która podziękowała uczniom za przygotowanie akademii.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna
Obchody XVII Dnia Papieskiego

9 października 2017 r. w naszej szkole świętowano obchody XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Pani Dyrektor przywitała licznych Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a byli to: Pan Burmistrz Witold Kocaj, Pan Burmistrz Jacek Rygiel, Ks. Prałat Kazimierz Piotrowski, Ks. Proboszcz Kazimierz Giera, Siostra Dyrektor DPS Reginalda Kucia, Pani Dyrektor Przedszkola Lidia Kuliga, Pani Kierownik Działu Terapeutyczno-Opiekuńczego Alicja Rysz, Pani Prezes Akcji Katolickiej Janina Gadzała, Pan Dyrektor DPS Tomasz Półchłopek oraz Brat Przeor Konwentu Michał Zięba.

Chętni uczniowie klas piątych i szóstych przygotowali spektakl pt. „TV z Janem Pawłem II”. Wcielili się w znane postaci z telewizji oraz zaprezentowali liczne talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Młodzież w interesującej formie przekazała ciekawostki z życia Świętego Jana Pawła II oraz myśli i słowa naszego Wielkiego Rodaka.

Pan Burmistrz serdecznie podziękował uczniom za przygotowanie uroczystości oraz podzielił się swoimi wspomnieniami oraz refleksjami dotyczącymi przesłania Ojca Świętego. Po spektaklu zaproszeni Goście udali się do szkolnej kawiarenki na słodki poczęstunek. Również Młodzi Aktorzy po udanym spektaklu mieli czas na delektowanie się papieskimi kremówkami oraz dzielenie się wrażeniami.

10 października w naszej szkole gościły także dzieci z Gminnego Przedszkola w Iwoniczu, które wraz z opiekunami obejrzały spektakl pt. „TV z Janem Pawłem II”.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Dróbek, Pani Annie Frodymie, Pani Janinie Gadzale, Pani Małgorzacie Krukar, Pani Małgorzacie Rogowskiej oraz Panu Czesławowi Kandeferowi za pomoc w organizacji uroczystości oraz przygotowanie słodkości.

s. Danuta Pruś, Kinga Rogóz


Udział w XIV NOCY NIETOPERZY

29 września br. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Nocy Nietoperzy zorganizowanej między innymi przez Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód, Lasy Państwowe i Karpackie Parki Krajobrazowe. Noc Nietoperzy rozpoczęła się jeszcze za dnia spotkaniem w Budynku Domu Ludowego w Czarnorzekach, w którym wysłuchaliśmy prelekcji prof. dr hab. Bronisława Wołoszyna i Nadleśniczego Artura Paczkowskiego na temat życia nietoperzy. Kolejnym punktem pierwszej części imprezy było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Nietoperze liczą na nas”, którego przedmiotem było wykonanie pracy autorskiej dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka itp.) lub wykonanie projektu statuetki przedstawiającej nietoperza. W konkursie wzięło udział ponad 230 dzieci. Z naszej szkoły wyróżniona została statuetka ucznia Jakuba Kandefra z klasy VIa, który otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

Późnym popołudniem uczestnicy udali się do sztolni, która nosi nazwę „Sztolni nad Czają”, gdzie odbyła się część terenowa poprowadzona przez pracownika Karpackich Parków Krajobrazowych. Po części terenowej uczestnicy rozgrzali się przy ognisku na posesji państwa Czajów, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski i ciepła herbata.

Krystyna Bargieł


Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!

W dniach 23.09. – 27.09.2017 r. uczniowie, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki ochronne i worki na zbiórkę śmieci, kolejny raz uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały. Oddział przedszkolny oraz klasy I - III sprzątały tereny szkoły i jej najbliższe okolice, w tym boisko szkolne i plac zabaw. Klasy IV – VII i II G - III G zajęły się poboczami dróg Iwonicza oraz terenem parku i boiska.
Dzięki akcji dzieci uczą się odpowiedzialności za środowisko, w którym żyją, zwiększa się ich wrażliwość ekologiczna, a Ziemia staje się bardziej czysta i przyjazna.

DBANIE O CZYSTOŚĆ ŚRODOWISKA TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO CZŁOWIEKA!!

Wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękuję za działania na rzecz ochrony środowiska.

Krystyna Bargieł


Dzień Głośnego Czytania

Tradycją w naszej szkole stało się aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym roku obchodziliśmy ten Dzieńw poniedziałek, 2 października. Wybrani uczniowie klas szóstych, siódmych i oddziałów gimnazjalnych odwiedzali swoich młodszych kolegów w klasach i czytali im fragmenty literatury dla dzieci i młodzieży. Do głośnego czytania zostały wybrane nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszyscy uczniowie słuchali w skupieniu dając się ponieść wyobraźni, wielu z nich zainteresowało się czytaną lekturą na tyle, żeby wypożyczyć ją w szkolnej bibliotece.

Okazało się, że wspólne czytanie może przyjemne dla każdego z uczestników takich spotkań, nie tylko dla słuchających, ale też dla czytających, dla których uwaga i skupienie odbiorców była nagrodą za pracę włożoną w odpowiednie przygotowanie tekstów.

Bibliotekarze


Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „WŚRÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - MÓJ ULUBIONY ŚWIĘTY”

Pobierz: Regulamin konkursu

s. Benedykta Pruś


Śwatowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września, tak jak w tysiącu innych szkół na świecie, uczniowie zmagali się z mnożeniem i dzieleniem ale w przyjemny, zabawowy sposób. Egzaminatorzy z klas VIa przeprowadzili eliminacje konkursowe w klasach od III SP do III ddziału gimnazjalnego. Przypomnieli, że tabliczkę mnożenia pismem klinowym zapisywali już 2,5 tys. lat p.n.e. Sumerowie, rozdali każdemu karteczki z pięcioma przykładami, które należało rozwiązać w określonym czasie. Wyłoniono Ekspertów, którzy w drugim, trudniejszym etapie zmierzyli się na czas z działaniami w zakresie 1000. I tak Mistrzami Tabliczki Mnożenia naszej szkoły zostali: Adrianna Nycz kl. IIIG, Natalia Lorens kl. VIIa, Alda Sqragi kl. VIIb.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom matematycznej zabawy, a Mistrzom - laureatom serdecznie gratulujemy refleksu i sprawności myślenia.

Monika Szajna, Iwona Tekieli


Dzień Chłopca – dyskoteka szkolna

Jednym z pierwszych akordów działalności Samorządu była organizacja dyskoteki szkolnej z okazji Dnia Chłopca. Oprócz dobrej muzyki była także oferta ze smakołykami, które przygotowali Rodzice: ciasta, galaretki i inne smakołyki. Samorząd uzyskał w ten sposób fundusze na swoją działalność.

Dziękujemy Rodzicom i zaangażowanym uczniom.

Samorząd Uczniowski


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 27 września zostały przeprowadzone demokratyczne wybory w celu wyłonienia Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się czworo kandydatów ( W. Bulik, A. Nycz, A. Such, F. Czopowik), którzy ze wsparciem kolegów przeprowadzili swoje kampanie. Program prezentowali w formie plakatów wyborczych, a głosowanie odbyło się w klasach w sposób tajny. Największą liczbę głosów otrzymała Wiktoria Bulik z kl. VIb i tym samym została przewodniczącą SU. Adrianna Nycz - kl. IIIG i Filip Czopowik z kl. VIIa – będą pełnić funkcję zastępców przewodniczącego w roku szkolnym 2017/18.

Gratulujemy Zarządowi i życzymy wspaniałych pomysłów na zrealizowanie obietnic wyborczych.

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU


„Zabawki w opałach” - spektakl ekologiczny dla dzieci

W piątek 29 września 2017r. uczniowie klas młodszych: IIa, IIIa i IIIb uczestniczyli w akcji sponsorowanej przez Urząd Gminy w Iwoniczu–Zdroju. W ramach podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Zabawki w opałach” wystawiony przez krakowskich artystów w kinie „Wczasowicz”. Spektakl wartościowy pod względem edukacyjnym dostarczył małym odbiorcom dużo informacji m.in. z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dzieci zaproszone przez Zabawki - robota Robiego i lalkę Basię mogły wykazać się umiejętnością segregowania odpadów oraz swoją wiedzą ekologiczną odpowiadając na przygotowane dla nich pytania.

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w atrakcyjnej połączonej ze świetną zabawą lekcji ekologii.

Wychowawcy klas


Lekcja w Muzeum Historycznym w Sanoku

W ramach lekcji zajęć artystycznych z plastyki, uczniowie klasy II oddziału gimnazjalnego 19 września mieli możliwość spotkania ze sztuką na „żywo”.
W Muzeum Historycznym w Sanoku oprócz bardzo ciekawej ekspozycji sztuki cerkiewnej pochodzącej z XII-XX w. zobaczyliśmy także Galerię Mariana Kruczka, który uprawiał malarstwo, rzeźbę, grafikę oraz największą na świecie ekspozycję dzieł artysty współczesnego Zdzisława Beksińskiego. Obcowanie wśród tak ciekawych i różnorodnych prac dostarczył nam wiele wrażeń i przeżyć estetycznych.

Lucyna Szubrycht, Iwona Tekieli


Uczniowie uczcili rocznice wyzwolenia Iwonicza spod okupacji hitlerowskiej

20 września minęły 73 lata od kapitulacji wojsk hitlerowskich w Iwoniczu. Z tej okazji uczniowie klasy V b wraz z wychowawcą zapalili znicze pamięci i uczcili bohaterów minutą ciszy na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Krystyna Bargieł


Z życia świetlicy szkolnej

W szkole działa świetlica szkolna. Uczniowie nie tylko mogą korzystać z pomocy w odrabianiu zadań domowych ale także uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Są to między innymi zajęcia plastyczne, ruchowe oraz komputerowe. Dzieci rozwijają swoje talenty artystyczne poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Na zajęciach komputerowych uczą się kodowania doskonaląc wyobraźnię i logiczne myślenie. Dzieci korzystają także z placu zabaw, salki zabaw i Sali gimnastycznej na których bawią się i kształtują swój charakter sportowy.

Wychowawcy świetlicy

NOWY SEMESTR I REJESTRACJA NA ZAJĘCIA POLITECHNIKI DZIECIĘCEJ


XLVII Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów

15 września członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego wyruszyli na pierwszy w tym roku szkolnym rajd zorganizowany przez krośnieński oddział PTTK.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Dukli, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne, a następnie wyruszyliśmy na trasę pieszą: Dukla – Chyrowa – Pustelnia św. Jana z Dukli. Maszerując żółtym i czerwonym szlakiem, zmagając się z trudną błotnistą trasą, dotarliśmy do Pustelni św. Jana z Dukli na wzgórzu Zaśpit.

Pustelnia założona została w 1769 roku. Znajduje się tu murowana kaplica z 1908 roku, dom rekolekcyjny tzw. „dom pustelnika” i źródło w grocie. Po odpoczynku, zwiedzeniu kaplicy i groty, zeszliśmy na miejsce ogniska, gdzie upiekliśmy pyszne kiełbaski i odbyły się konkursy. Nasze uczennice kolejny raz zajęły najwyższe lokaty:

- w konkursie turystyczno – krajoznawczym I miejsce zajęła Kamila Szczurek z klasy VIb
- w konkursie przyrodniczo – ekologicznym I miejsce zajęła Julia Jasińska z klasy VIa, II miejsce – Kamila Szczurek z klasy VIb.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych rajdach.

Opiekun SKTK - Ewa Rygiel


Wycieczka klasy trzeciej gimnazjum do Muzeum Historycznego w Sanoku

Uczniowie klasy trzeciej oddziału gimnazjalnego postanowili rozpocząć ten rok szkolny od spotkania ze sztuką. 13 września w odwiedzili Muzeum Historycznym w Sanoku. Obejrzeli jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów.

Najwcześniejsze przykłady malarstwa cerkiewnego – ikony oraz przedmioty liturgiczne (utensylia, krzyże ręczne drewniane i polichromowane, enkolpiony, zawieszki, chorągwie, szaty, starodruki), pochodzące z istniejących bądź nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy, można zobaczyć w komnatach renesansowego zamku. Później obejrzeli Galerię Zdzisława Beksińskiego.

Przez odbiorców sztuki Beksiński rozpoznawany jest przede wszystkim jako twórca niezwykle oryginalnego, sugestywnego malarstwa. Obecny zbiór liczy ponad 200 obrazów, reprezentatywnych dla wszystkich okresów, począwszy od najwcześniejszych, po ostatni obraz namalowany w lutym 2005 roku. Największa na świecie – licząca około 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych - pochodzącego z Sanoka.

Wycieczka była niezwykłą okazją do wspólnie spędzonego czasu wśród kolegów i koleżanek, ale i wyjątkowych dzieł sztuki.

Opiekunowie: Marzena Muzyka, Dorota Kielar


„Spotkanie z policjantami”

W dniu 07.09.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III gościli w szkole policjantów z Komisariatu Policji w Iwoniczu- Zdroju. Celem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, po chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Goście przypomnieli o zasadach zachowania w samochodzie i autokarze, utrwalili znajomość numerów alarmowych. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Dzieci czynnie brały udział w spotkaniu, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz rozdała uczniom elementy odblaskowe. Dziękujemy Panom Policjantom za interesujące i pouczające spotkanie. Zdobta przez uczniów wiedza na pewno będzie wykorzystana w praktyce.

Wychowawczynie klas 0-III


Inauguracja roku szkolnego 2017/18

W poniedziałek, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Zainaugurowaliśmy go mszą świętą w kościele, po której odbyła się krótka akademia w szkole. Uczniowie klas piątych przywitali Dyrekcję Szkoły, Księży, Nauczycieli i Pracowników administracji i obsługi, Rodziców oraz brać uczniowską - począwszy od najmłodszych aż po gimnazjalistów. W części oficjalnej, w obecności pocztu sztandarowego, odśpiewano hymny: państwowy i szkoły oraz zaakcentowano 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy oddaliśmy cześć poległym, a Ania i Rafał przejmującym wierszem prosili o pamięć dla bohaterów oraz sprowokowali do myślenia, jak postępować, byśmy byli godni ich ofiary. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz, która przypomniała, że rozpoczynający się rok szkolny zapowiada się ciekawie i pracowicie z uwagi na nowe wyzwania związane z realizacją założeń reformy w ramach nowej struktury szkolnej. Szkoła bowiem z dniem 1 września stała się ośmioletnią Szkołą Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi. Pani Dyrektor podkreśliła, że nasza autonomiczna szkoła jest otwarta na każdego ucznia i gotowa do rozwijania jego potencjału oraz wspierania w rozwoju ku pełnej dojrzałości. Pani Dyrektor podziękowała też za współpracę Pani Marii Zygmunt – dotychczasowej wicedyrektor – i poinformowała, że od tego roku obowiązki te będzie pełnił Pan Leszek Krukar. Po przedstawieniu nowych nauczycieli życzyła wszystkim, aby ten rok szkolny spełnił pokładane w nim nadzieje, przyniósł wiele sukcesów, twórczych pomysłów i pozwolił rozwinąć wszystkie talenty. Wreszcie przyszedł czas na wakacyjne wspomnienia i pożegnanie z letnią przygodą. Uczniowie z żalem rozstawali się z ciepłem gorącego słońca i miejscami wypoczynku, ale wszystko ma swój kres, a każdy koniec przynosi początek czegoś nowego. Wrzesień niesie szkolne obowiązki , które też mogą dostarczyć wielu ciekawych przeżyć i odkryć, więc zadeklarowaliśmy chęć ich rzetelnego podjęcia. Życząc sobie dobrych ocen, ciekawych lekcji i niezawodnych przyjaciół, przypomnieliśmy też o istniejących w szkole normach zachowania i regulaminach, które trzeba przestrzegać, by nasza szkoła była bezpieczna. Program zakończyła piosenka sugerująca, że do wakacji zostało tylko 10 miesięcy. Po informacjach natury porządkowej wszyscy udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Rok szkolny 2017/2018 został otwarty.

Maria Skotnicka, Krystyna BargiełRozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu w dniu 4.09.2017 r.

Godz. 8.00 - uczniowie szkoły podstawowej (klasy 2-7) oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych gromadzą się przed budynkiem szkoły, następnie z pocztem sztandarowym pod opieką wychowawców udają się do kościoła.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I wraz z rodzicami przychodzą bezpośrednio do kościoła.

Godz. 8.15 - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Iwoniczu.

Godz. 9.15 - powrót do szkoły i uroczysta akademia w dużej sali gimnastycznej.

Dyrekcja szkoły
Lista uczniów zapisanych do klasy I w roku szkolnym 2017/2018

Lista dzieci zapisanych do Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018


Informacja dla rodziców dzieci
przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/18

Pobierz: Lista niezbędnych rzeczy pierwszoklasisty

Wychowawcy klas pierwszych


Informacja dla rodziców dzieci
przyjętych do Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2017/18

Pobierz: Wyprawka dla dziecka podejmującego roczne wychowanie przedszkolne

Izabela Nycz


Dzwonek na obiad

Uprzejmie informujemy Rodziców, że istnieje możliwość starania się o pokrycie kosztów obiadów w szkole przez fundację BYĆ BARDZIEJ w ramach programu „Dzwonek na obiad”.

Jakie dziecko może ubiegać się o stypendium obiadowe Dzwonka?

Każde – o ile spełnia dwa warunki:

- jest uczniem szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej;
- jest członkiem rodziny, w której łączny średni miesięczny dochód netto na osobę nie przekracza 800 PLN.

KALENDARZ DZWONKA
Nabór podstawowy: do 15 września 2017 r.
Nabór uzupełniający: termin zostanie ogłoszony w zależności od dostępności środków finansowych; planowany termin ok. końca roku 2017.

Decyzja o przyznaniu stypendium: informacja zwrotna ze strony Fundacji Być Bardziej o decyzji w sprawie przyznania stypendium obiadowego zostanie przekazana w formie e-maila na adres wskazany we wniosku po 20 sierpnia 2017 r.

Wniosek i inne informacje na stronie - https://dzwoneknaobiad.pl/zglos-dziecko/


Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]


>