Powrót do aktualności


Wycieczka do straży pożarnej i pijalni czekolady

Klasa 2a i 2b pojechały do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i do pijalni czekolady w Korczynie.
W trakcie spotkania ze strażakami dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich i sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych: gaszenia pożarów, wypadków samochodowych, pomocy w czasie powodzi, wypadków na lodzie… Zapoznały się z tajnikami pracy strażaka, zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Strażacy pokazali wóz z windą, służący do pracy na wysokościach. Każde dziecko przeszło przez kosz wysokościowy, który był umieszczony tuż nad ziemią. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.
Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.
Drugim punktem wycieczki była Korczyna, a konkretnie Pijalnia Czekolady. W tym słodkim miejscu uczniowie mogli poznać historię czekolady. Dowiedzieli się, z czego robi się czekoladę, jak wyglądają ziarna kakaowca, jakie są rodzaje czekolady. Zobaczyli maszyny i urządzenia, poznali proces produkcji od ziarna do tabliczki. Pooglądali film "Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady".
Po teorii przyszedł czas na warsztaty. W trakcie zajęć każde dziecko zrobiło w specjalnych foremkach własną czekoladę i lizaka, które po wystudzeniu w lodówce, zostały zapakowane do woreczków. Własnoręczne wytwory uczniowie zabrali ze sobą do domu. Ponadto w trakcie trwania prezentacji trwała nieustanna degustacja różnych rodzajów czekolad: białej, mlecznej, gorzkiej, różowej. Każda klasa zrobiła sobie zdjęcie w fotobudce. Na koniec został przeprowadzony konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu. Konkurs wygrał Tymek, który wróci do pijalni razem ze swoją rodziną.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji z wycieczki.

Klasa 2a            Klasa 2b           

Wychowawczynie 2a i 2b oraz opiekunowie


Powrót do aktualności