Dzisiaj jest:       Imieniny:
Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]


Wyprawka szkolna 2011/2012

Informacje dla rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2011/2012 będą uczęszczać do klas I-III szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum oraz uczniów niepełnosprawnych.

Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz. U. z 2011 r. Nr 111, poz. 652) oraz Uchwały Nr 68/2011 Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. - "Wyprawka szkolna" informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów...

Pobierz całość wyprawka_2011.doc (73 kB)

Pobierz wniosek (68 kB)



Zarządzenie Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój

ZARZĄDZENIE NR 53/11
Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój
z dnia 28 czerwca 2011r.

w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników....

Pobierz całość zarzadzenie_burmistrza_2011.doc (28 kB)



Zakończenie roku szkolnego

Klasy szóste pożegnały szkołę podstawową pięknym występem artystycznym, który raz jeszcze pokazał ich talenty i zdolności oraz wzruszył wszystkich obecnych. Uczniowie i rodzice podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud i pracę włożoną w nauczanie i wychowanie rocznika 1998. Mottem występu szóstoklasistów były słowa piosenki „Przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by mógł człowiekiem się stać...” Dyrektor szkoły P. Małgorzata Jakubowicz, żegnając absolwentów, podziękowała im „za chwile wzruszeń, za piękne programy artystyczne, za godne reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach, za aktywność w środowisku lokalnym oraz za otwartość i kreatywność”. Podziękowała także za lata współpracy rodzicom, wychowawcom i nauczycielom.

Dodano 27.06.2011


Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca klasa III po raz ostatni wystąpiła na zakończenie roku szkolnego jako kształcenie zintegrowane. Zakończył się dla nich pierwszy etap nauki. Od września będą starsi i doroślejsi. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.

Dodano 27.06.2011


Wycieczka klas trzecich do Myczkowiec

7 czerwca klasy III a i b pojechały na wycieczkę do Myczkowiec. Przywitał nas jak zwykle niezawodny i gościnny rodak - dyrektor ośrodka Caritas - ks. Bogdan. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką zrobiły dzieci było udanie się do Kościółka Matki Bożej Pięknej Miłości na Mszę Świętą – w rocznicę I Komunii. Nasz ksiądz proboszcz rozdał dzieciom różne modlitwy, aby i one mogły włączyć się w sprawowaną liturgię. Następnie siostra zakonna oprowadziła nas po Ogrodzie Biblijnym, opowiadała i pytała o sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Pooglądaliśmy też Centrum Kultury Ekumenicznej – liczne kościoły i cerkwie w miniaturze. Oczywiście znaleźliśmy nasz iwonicki kościół. Kiedy zgłodnieliśmy, rodzice z Panem Markiem na czele pomogli nam upiec kiełbasę w specjalnie przygotowanej altanie z paleniskiem. Trochę się pobawiliśmy, a na koniec zainteresowało nas mini zoo. Ciekawe gatunki ptaków i ssaków przyciągały naszą uwagę. Cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Oby było więcej takich wycieczek!

Maria Zygmunt
Dodano 27.06.2011


Na pożegnanie wszyscy razem...

6 czerwca gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” uczestniczyła w pożegnalnym ognisku kończącym pierwszy rok działalności gromady. Ognisko zostało zorganizowane przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Iwoniczu. Zuchy zostały odznaczone Pierwszą Gwiazdką - Zuch Ochoczy. Na zakończenie odśpiewały wszystkie piosenki oraz pląsy zuchowe, które poznały w ciągu trwania roku szkolnego.

dh Anna Gaweł
Dodano 15.06.2011


Piknik Rodzinny

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców działająca w szkole podstawowej zorganizowała na stadionie „Piknik Rodzinny”. Było sporo atrakcji dla dzieci m.in. dmuchana zjeżdżalnia w kształcie tonącego „Titanica”, trampolina a przede wszystkim scena na której prezentowali się artyści z gminy Iwonicz-Zdrój. Nie zabrakło także występu zuchów. Mimo ogromnego upału druhny i druhowie pięknie śpiewały piosenki zuchowe oraz tańczyły taniec pt. „Bugi”.

dh Anna Gaweł
Dodano 15.06.2011


Zuchy odwiedzają Ogrodnika

Gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” bierze udział w Ogólnopolskiej Ekologicznej „Akcji Florek”, która polega na wykonywaniu zadań konkursowych oraz meldowaniu ich wykonania. Konkurs trwa cały rok.
Jednym z zadań było zapoznanie się z sadem oraz posadzenie drzewka owocowego. Dlatego nasza zbiórka odbyła się u ogrodnika Pana Kazimierza Rysza, który pokazał nam swoje szklarnie, grządki oraz mały sad. Opowiedział jak należy zajmować się roślinami oraz drzewami i krzewami owocowymi. Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
Kolejne zadanie sadzenie drzewka lub krzewu, wykonaliśmy na podwórku naszej szkoły. Obok „Ptasiej Stołówki”, którą prowadzimy, posadziliśmy jabłonkę. Pewnie sami z niej owoców nie spróbujemy bo jest jeszcze mała ale może nasze dzieci tak.

Z zuchowym pozdrowieniem Czuj
dh Anna Gaweł
Dodano 15.06.2011


Sukces klasy Ib w konkursie plastycznym

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Talerz zdrowia”, organizowanym przez Wydawnictwo JUKA – w maju b.r., III miejsce zdobyła praca uczniów klasy Ib naszej szkoły, wykonana pod kierunkiem wychowawcy mgr Liliany Welz. Oprócz dyplomu organizatorzy konkursu ufundowali nagrodę rzeczową. Przesłana chusta Kanza to trofeum, które posłuży do zabawy wszystkich dzieci.

Klasowy Dzień Mamy
Dnia 23 maja 2011r. uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą przygotowali uroczystość klasową z okazji Dnia Mamy. Program spotkania obejmował piosenki i wiersze z życzeniami dla Mam, wspólne konkursy oraz poczęstunek. Było dużo zabawy i radości. Na pamiątke spotkania wykonano wspólne zdjęcie.

Liliana Welz
Dodano 12.06.2011


Sukcesy wychowanków świetlicy szkolnej

Milena Żebracka z klasy II b zdobyła I miejsce w IV Edycji Konkursu Plastycznego "Co wiemy o ropie naftowej”. Organizatorem konkursu była Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Uczennica za pięknie wykonaną pracę otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

Maja Adamiak z kl. III b została finalistką Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży Pogranicza „Kredki”, którego organizatorem było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Maja w dniu 1 VI uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej.
Na wystawę zakwalifikowały się również prace Kornela Grabosia oraz Karoliny Ziębickiej z klasy Ia.
Wybrane przez komisję konkursową prace można oglądać w Galerii Pomarańczowej RCKP w Krośnie do końca czerwca.

Danuta Ruszała
Dodano 12.06.2011


Uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie
w Szkole Podstawowej im. Ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu

Dnia 20 maja odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie uczniów należących do drużyny „Leśna Brać”. Na uroczystość przybyli: pani dyrektor Małgorzata Jakubowicz, wicedyrektor Maria Zygmunt, zastępca komendanta harcmistrzyni Danuta Bok, wychowawcy oraz niezawodni rodzice. Gości przywitała opiekunka drużyny harcerskiej „Leśna Brać” Krystyna Bargieł.

Złożenie przyrzeczenia poprzedziła krótka gawęda wygłoszona przez druhnę hm. Danutę Bok. Sam obrzęd złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego był chwilą bardzo podniosłą. Wypowiadając słowa – „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym prawu harcerskiemu”, 21-osobowa grupa członków drużyny „Leśna Brać” zadeklarowała tym samym przestrzeganie prawa harcerskiego. Po tych słowach nasi harcerze otrzymali swoje Krzyże Harcerskie, które z dumą prezentowali na piersi. Na pamiątkę tej uroczystości druhna Krystyna Bargieł i harcmistrzyni Danuta Bok wręczyły wszystkim harcerzom Książeczki Harcerskie.

Po przyrzeczeniu głos zabrała dyrektor Małgorzata Jakubowicz, dziękując za aktywną działalność i wspaniałą postawę młodych harcerzy. Następnie harcerze zaśpiewali kilka piosenek. Uroczystość została zakończona wspólnym, pamiątkowym zdjęciem i pożegnalnym harcerskim kręgiem.

Na długo pozostanie w pamięci ta uroczysta chwila. Z okazji tego wielkiego wydarzenia wszystkim harcerzom życzę wytrwałości w pracy na kolejne 100 lat oraz wielu niezapomnianych przygód na szlakach. Miejmy nadzieję, że te młode osoby na zawsze będą mieć w sercu miłość do Boga i Ojczyzny, bo przecież składając przyrzeczenie stajemy się harcerzami do końca życia.

Czuwaj!
Druhna Krystyna Bargieł
Dodano 12.06.2011


Działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem dzieci w czasie wakacji

Szanowni Rodzice

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym szczególnie ważne i pilne są działania profilaktyczne związane z zapobieganiem nieszczęśliwym wypadkom z udziałem dzieci i uczniów np.:
- pogryzienia dzieci przez psy, czy inne zwierzęta, (pismo Rzecznika Praw Dziecka z dnia 20 maja br. (nr ZEW/500/19-1/2011/MP)
- utonięcia,
- zdarzenia drogowe,
- wypadki w czasie prac polowych (maszyny rolnicze).
W szkole będą zorganizowane dla dzieci zajęcia wyjaśniające zasady bezpieczeństwa zabawy i wypoczynku w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje” (http://www.bezpiecznewakacje.pl).
Bardzo proszę Państwa o przeprowadzenie z dziećmi w domu pogadanek na temat bezpiecznych zachowań w myśl zasady „Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych”.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Jakubowicz
Dodano 08.06.2011


Zakażenie bakterią E. coli - informacje

Szanowni Państwo Rodzice

Informujemy, że w związku ze wzrostem zachorowań wywołanych werocytotoksycznym szczepem E. coli w Niemczech, na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego - http://www.gis.gov.pl w zakładce Aktualności zamieszczono:
"Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.05.2011r. w sprawie wzrostu zachorowań na zespół hemolityczno - mocznicowy na terenie Niemiec" oraz informację pn. "Ognisko zachorowań wywołanych przez E. coli wytwarzających toksynę Shiga (STEC) na terenie Niemiec", w której zawarło Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.
Proszę o zapoznanie się z powyższymi informacjami.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Jakubowicz
Dodano 06.06.2011


Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

7 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD. Udział wzięło 15 drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych. Wyśmienicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły (Jan Rudek, Szymon Albrycht, Maciej Zajdel) zdobywając drużynowo I miejsce. Jasio za I miejsce indywidualnie wygrał rower, a Szymek za III miejsce - namiot. Uczniów do konkursu przygotowywali: Jolanta Kielar i Leszek Krukar.

Leszek Krukar
Dodano 09.06.2011


Konkurs ortograficzny

2 czerwca 2011 roku w naszej szkole zorganizowano XII Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”. Celem było promowanie poprawnej pisowni wyrazów i zdań w języku polskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Lista nagrodzonych uczniów:
W kategorii klas II- III miejsce – Karnasiewicz Weronika,
W kategorii klas III- II miejsce – Sroka Bartosz,
W kategorii klas IV- I miejsce – Znój Izabela,
W kategorii klas V- I miejsce – Skotnicka Karolina,
W kategorii klas VI- II miejsce – Karnasiewicz Angelika,
- III miejsce – Loś Magdalena.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój

Dodano 06.06.2011


Piesza wycieczka klas III do Iwonicza Zdroju

1 czerwca 2011 r. o godz 8.20 wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do Iwonicza Zdroju. Po raz pierwszy wspólnie przeszliśmy trasę ok. 5 km. To duże osiągnięcie, ponieważ pani wychowawczyni narzuciła ostre tempo. W połowie drogi Marcelinę zaczęły obcierać buty, więc trzeba było nakleić plastry. Już w „progu” Iwonicza Zdroju Iza i Wiktoria ledwo powłóczyły nogami, ale dały radę!!
Odpoczęliśmy w nowej altanie, przy malutkiej fontannie skropiliśmy się wodą i poszliśmy oglądać pokazy wspinaczki, starszej młodzieży, w parku linowym. Zaglądnęliśmy również do pijalni wód i deptakiem udaliśmy się na pyszne lody z automatu, które zafundowali nam rodzice Gabrysi – właściciele lodziarni - bardzo serdecznie dziękujemy im za to!
Następnym punktem wycieczki była jaskinia solna. Tam było wspaniale! Cicha muzyczka, półmrok, lecznicze drobinki soli unoszące się w powietrzu… Niektórzy zaczęli kaszleć, udawali, że się duszą, ale po wyjściu wszyscy zadowoleni, cali i zdrowsi wróciliśmy do domów – już autobusem.

Dodano 06.06.2011


Konkurs czytelniczy

18 maja w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Czytelniczy „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Konkurs kierowany był do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznanie legend miast polskich, rozbudzanie zamiłowań do historii, przyrody i geografii naszej Ojczyzny. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój. Lista nagrodzonych uczniów:

Lista nagrodzonych uczniów:
w kategorii klas I:- II miejsce – Smolińska Jagoda,
- III miejsce – Kandefer Filip,
W kategorii klas II:- I miejsce – Karnasiewicz Weronika,
W kategorii klas III:- II miejsce – Nycz Wiktoria,
- III miejsce – Kuc Zuzanna.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój

Dodano 06.06.2011


Matematyczny Czar Par

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję wykazać się wiedzą oraz umiejętnością współpracy w szkolnym konkursie „Matematyczny Czar Par”, który został zorganizowany w maju.

Czwartoklasiści rywalizowali w dniu 17 maja. W parach rozwiązywali zadania tekstowe, krzyżówki liczbowe, zagadki zapałczane oraz układali figury tangramowe. Rolę sędziów objęli ich starsi koledzy z klas szóstych. Sędziowie pomagali uczestnikom konkursu, zadając pytania naprowadzające. Spośród dziesięciu par, biorących udział w turnieju, najlepszą okazały się przedstawicielki klasy IV a – Izabela Znój i Oktawia Kinel. Zwyciężczynie w czasie 22 minut zdobyły 58 punktów na 63 możliwe do zdobycia.

„Matematyczny Czar Par” dla klas piątych odbył się 27 maja. Uczestnicy parami rozwiązywali krzyżówki liczbowe, zadania tekstowe, zagadki zapałczane, zadania związane z zegarem i kalendarzem oraz układali figury tangramowe. Udział wzięło sześć par, z których najlepiej poradzili sobie Michał Ulijaszyk i Damian Szafran z klasy V a. Chłopcy w czasie 30 minut zdobyli 64 punkty na 77 możliwych.
Zwycięzcom gratulujemy.

Krystyna Śnieżek
Dodano 03.06.2011


Czwartoklasiści na ścieżkach Magurskiego Parku Narodowego

Uczniowie klas IV a i IV b w dniu 26 maja 2011 r. udali się na wycieczkę do Krempnej. Pogoda dopisała, dzięki czemu w świetnych humorach poznawali bogactwa przyrody Magurskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili sale ekspozycyjne Ośrodka Edukacyjnego i Muzeum w Krempnej, gdzie obejrzeli m.in. multimedialny spektakl przyrodniczy o historii kształtowania się obecnego krajobrazu i przyrody Beskidu Niskiego na przestrzeni ostatnich 90 milionów lat oraz o zmianach w przyrodzie podczas czterech pór roku.
Następnie, wraz z przewodnikiem, wyruszyli na ścieżkę przyrodniczą „Kiczera” im. prof. Jana Rafińskiego. Podczas 2,5 km spaceru młodzi turyści poznawali niezwykłą przyrodę oraz zabytki kultury. Duże wrażenie wywarły m.in.: dawny cmentarz łemkowski, kapliczki i krzyże pozostałe po nieistniejącej już wsi, bogata roślinność łąk, oczko wodne oraz panorama podziwiana z punktu widokowego na szczycie Wysokie (657 m n.p.m). Na ostatnim przystanku rozpalono ognisko. Pieczone kiełbaski bardzo wszystkim smakowały i dodały energii po długim górskim spacerze. W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się jeszcze, by zjeść lody w Nowym Żmigrodzie.

Krystyna Śnieżek
Foto: Anna Gaweł
Dodano 03.06.2011


Wiosenny Zuchowy Uniwersytet Muzyczny

14 maja 2011r. zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy” uczestniczyły w Krośnie w imprezie pt: „Wiosenny Zuchowy Uniwersytet Muzyczny”.

Wspólnie z zuchami z dziewięciu gromad działających w Hufcu Krosno przystąpiły do egzaminu ze śpiewu i tańca. Nasze zuchy zajęły dwa III miejsca i jedno II w konkurencjach, tj. piosence wiosennej, piosence i pląsie zuchowym.

Na zakończenie imprezy w nagrodę za piękny występ udały się na krośnieński rynek, gdzie zajadały się lodami.

Dodano 03.06.2011


Alarmowy apel ekologiczny

Tak jak co roku, w naszej szkole pamiętano o Dniu Ziemi. Uczniowie z tej okazji zaprezentowali przedstawienie, pod hasłem „Alarm dla Ziemi”. W kolorowej scenerii członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego i harcerze wystąpili z apelem ekologicznym do całej społeczności szkolnej o dbanie o naszą planetę. Na tle zniszczonego i zaśmieconego lasu uczniowie, którzy wcielili się w postacie kosmitów i leśnych zwierząt, przybliżyli nam problemy związane z ochroną przyrody. Najmłodszym uczniom najbardziej podobały się zagadki przyrodnicze, w rozwiązaniu których brali aktywny udział. Uczestnicy apelu wysłuchali także wspaniałych recytacji oraz popisów wokalnych koleżanek, które zaśpiewały i rozbawiły wszystkich piosenką „Moja planeta”. Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Ponadto z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV – VI wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o ochronie przyrody pt. „Jestem przyjacielem przyrody”, którego laureatami zostali:
- I miejsce zdobył uczeń Maciej Zajdel,
- II miejsce zdobył Karol Menet,
- III miejsce zdobyły - Izabela Grysztar, Izabela Znój.

Podsumowaniem działań podejmowanych z okazji Dnia Ziemi był udział dzieci w sprzątaniu terenów Iwonicza, w myśl hasła „Nie chcemy utonąć w śmieciach”.

Krystyna Bargieł
Dodano 23.05.2011


XX RAJD im. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego oraz harcerze z Drużyny Próbnej „Leśna” wraz z opiekunami, kolejny raz uczestniczyli w rajdzie zorganizowanym przez Krośnieński Oddział PTTK.

XX Rajd im. Ignacego Łukasiewicza rozpoczął się w Gorlicach od zwiedzania Muzeum Regionalnego PTTK. Uczestnicy rajdu zapoznali się z historią miasta, obejrzeli zabytki związane z okresem I wojny światowej, w tym głównie bitwy pod Gorlicami stoczonej w 1915 roku przez połączone siły austriacko-węgierskie i niemieckie z wojskami rosyjskimi. Zapoznali się z historią rozwoju przemysłu naftowego w rejonie Gorlic, gdzie ok. 1800 roku powstawały pierwsze w świecie kopalnie ropy naftowej, tzw. kopanki, oraz oryginalne urządzenia i narzędzia pracy Ignacego Łukasiewicza. W dziale etnograficznym podziwiali eksponaty zawierające elementy kultury materialnej Pogórza Gorlickiego i Łemkowszczyzny. W sali stylizowanej na wnętrze chałupy z przełomu XIX i XX wieku prezentowane są miedzy innymi: sprzęty używane w gospodarstwie domowym, stroje Pogórzan i Łemków, rzemiosło artystyczne.

Z Gorlic, wszyscy udali się do Folusza, skąd wyruszyli na trasę pieszą: Kornuty – Magura Wątkowska – Folusz. Na szczycie Magury (846 m.n.p.m.) odbyły się konkursy: wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, w którym II miejsce zajęła Karolina Skotnicka, III miejsce ex aequo: Agnieszka Jung i Maciej Dobrowolski, oraz konkurs turystyczno – krajoznawczy, w którym Wiktoria Smolińska zdobyła III miejsce. Po zejściu ze szczytu, tradycyjnie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasy oraz rozdanie nagród książkowych dla laureatów konkursów.

Ewa Rygiel
Dodano 23.05.2011


Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD

11 maja w Tarnobrzegu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wśród 19 drużyn województwa podkarpackiego nasza drużyna w składzie: Szymon Albrycht, Jan Rudek i Maciej Zajdel reprezentując powiat krośnieński zdobyła wysokie III miejsce. Indywidualnie nasi uczniowie z równą ilością punktów zajęli miejsca 7-9 wśród 57 startujących.

Leszek Krukar
Dodano 11.05.2011


Na dzień 3 Maja

Uczniowie klasy VI b przygotowali program artystyczny poświęcony 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Realizując scenariusz opowiedzieli krótko o historii, znaczeniu i założeniach najważniejszej w dziejach Polski Ustawy Zasadniczej. Występ uwieńczony został tańcem – polonezem, w pięknym wykonaniu Koła Tanecznego.

Poczet sztandarowy szkoły i drużyna harcerzy wzięli ponadto udział w gminnych obchodach Święta 3 Maja w Iwoniczu - Zdroju.

Maria Szajna
Dodano 3.05.2011


Przedstawienie profilaktyczne

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru „Inspiracja” pod tytułem „Nad przepaścią”. Tematem występu był problem młodej dziewczyny, która chciała się wspinać na szczyty, lecz chciała to osiągnąć nie drogą ćwiczeń, lecz z pomocą chemicznych „wspomagaczy”. Jej zdrowie, kondycja i koncentracja malały, co uświadomił jej przyjaciel. Po spektaklu dzieci wysłuchały prelekcji, głównie na temat zgubnego działania dopalaczy.

Maria Szajna
Dodano 3.05.2011


Uczymy się pomagać innym

27 kwietnia zuchy gościły w szkole Maltańską Służbę Medyczną. Jest to stowarzyszenie wolontariuszy, którzy gromadzą się dobrowolnie, by w oparciu o podstawy wiary katolickiej działać zgodnie z hasłem Zakonu Maltańskiego „ochrona wiary i pomoc potrzebującym”.

Podstawową formą działalności Maltańskiej Służby Medycznej jest medyczne zabezpieczanie dużych zgromadzeń ludzkich, a przede wszystkim zawodów sportowych, koncertów, kongresów, pielgrzymek i uroczystości religijnych, jak również imprez kulturalnych. W ramach swojej działalności Maltańczycy prowadzą także kursy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gromada Wesołe Pląsy oraz klasy I-III zebrały się w sali gimnastycznej aby uczestniczyć w pokazie sprzętu medycznego oraz kursie pierwszej pomocy. Ratownicy Maltańscy pokazywali dzieciom: resuscytację, jak zachować się podczas omdlenia, jak udzielić pierwszej pomocy cukrzykowi. Po zakończonym pokazie, każde dziecko miało okazję wypróbować zdobytą wiedzę, ćwicząc na fantomach oraz specjalistycznym sprzęcie.

Zainteresowanie dzieci było ogromne, sami Maltańczycy byli pozytywnie zaskoczeni zaangażowaniem i aktywnością uczniów. Życzymy sobie aby jak najwięcej było prowadzonych zajęć tego typu, gdzie każdy może praktycznie wyuczyć się nowych umiejętności potrzebnych każdemu człowiekowi.

Anna Gaweł
Dodano 3.05.2011


Obietnica Zuchowa

Datę 23 marca 2011 r. każdy zuch na pewno zapamięta, ponieważ odbyła się ważna uroczystość, Obietnica Zuchowa. Młode druhny i druhowie wykazywały się znajomością Prawa Zucha. Po każdym odgadniętym punkcie Prawa, zuch wspólnie z harcerką zapalał przy nim świeczkę. Jak przystało na prawdziwe zuchy dzieci przechodziły próby: dzielności, ognia, wyparzania języka. Tym zadaniom towarzyszyło dużo emocji i śmiechu.

Po sprawdzeniu wiedzy ze znajomości Prawa zucha, próbach oraz piosenkach, zuchy zostały dopuszczone do złożenia Obietnicy Zuchowej. Obietnicy udzielał gość specjalny dh hm. Kamila Frydrych. Dzieci wypowiedziały słowa przysięgi: „Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Następnie dh hm. Kamila Frydrych pasowała mieczem zuchy na prawowitych członków ZHP. Dzieci zostały odznaczone znaczkiem zucha. Przysięga została złożona w obecności dyrektor szkoły Małgorzaty Jakubowicz oraz rodziców. Po oficjalnej części programu odbył się słodki poczęstunek w gronie zaproszonych gości.

Anna Gaweł
Dodano 3.05.2011


Gminne eliminacje Konkursu o Puchar Dyrektora WORD

W dniu 28.04.2011 r. nasza szkoła była organizatorem gminnych eliminacji Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły gimnazjalne i podstawowe gminy Iwonicz-Zdrój. W obydwu kategoriach zwyciężyły szkoły z Iwonicza i będą one reprezentować naszą gminę w finale konkursu w Krośnie.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

1. Szkoła Podstawowa w Iwoniczu313 pkt
2. Szkoła Podstawowa w Iwoniczu-Zdroju211 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Lubatówce153 pkt
4. Szkoła Podstawowa w Lubatowej139 pkt

Indywidualnie

1. Jan Rudek - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu120 pkt
2. Szymon Albrycht - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu99 pkt
3. Maciej Zajdel - Szkoła Podstawowa w Iwoniczu94 pkt

Gimnazja

1. Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu296 pkt
2. Gimnazjum Publiczne w Lubatowej176 pkt
3. Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu-Zdroju116 pkt
4. Gimnazjum Publiczne w Lubatówce100 pkt

Indywidualnie

1. Marcin Krukar - Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu110 pkt
2. Jakub Dróbek - Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu94 pkt
3. Michał Kwolek - Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu92 pkt

Leszek Krukar
Dodano 2.05.2011


Pola Nadziei

Dnia 17 kwietnia 2011 roku już po raz drugi w Iwoniczu odbyła się kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum "Pola Nadziei", w której udział brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego. Zebrano 706.02 zł.

Ewa Graboś
Dodano 26.04.2011


Eliminacje Powiatowe OTBRD

19.04.2011 r. przy Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Drużyna naszej szkoły występująca w składzie: Maciej Zajdel, Jan Rudek i Szymon Albrycht okazała się najlepsza w stawce 4 startujących drużyn z powiatu krośnieńskiego.
Indywidualnie dwa pierwsze miejsca zajęli Jasio i Szymek.

Drużynie życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 maja w Tarnobrzegu.
Leszek Krukar
Dodano 19.04.2011


Rocznica śmierci Jana Pawła II

Już po raz szósty przyszło nam wspominać Ojca Świętego. W tym rocznicowym dniu, który się wpisał w tym roku w czas rekolekcji, uczniowie klasy IVa przedstawili całej szkole piękną lekcję o postaci Papieża – Polaka. Przypomnieli bogaty życiorys i najważniejsze momenty z Jego pontyfikatu. Nie sposób było w tak krótkim czasie opowiedzieć o wszystkim. Słowem, modlitwą i piosenką uczniowie wyrazili radość ze zbliżającej się beatyfikacji i sprawili, że Papież był z nami choć przez chwilę.

Dodano 14.04.2011


Wspomnienie Katynia i Smoleńska

Zorganizowaliśmy Apel poświęcony pamięci tych, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie. Recytowany był wiersz o Katyniu oraz przytaczane fragmenty wpisów w Księdze Pamiątkowej, która powstała rok temu, na której karty zostały przelane słowa bólu i wzruszenia. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wybitnych Polaków.

Dodano 14.04.2011


POWITANIE WIOSNY

25 marca 2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXV RAJDZIE GÓRSKIM „POWITANIE WIOSNY” zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Przeszli trasę pieszą Zawadka Rymanowska – „Piotruś” (728m n.p.m.) – Stasiane.
Trasę wędrówki rozpoczęli od zwiedzania cerkwi w Zawadce Rymanowskiej (dawna cerkiew greckokatolicka, obecnie kościół rzymskokatolicki), we wnętrzu której zachwyca późnobarokowy ikonostas z początku XVIII wieku. Następnie udali się na szlak prowadzący na szczyt „Piotruś”, który znajduje się w granicach Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, we wschodniej części Beskidu Dukielskiego. Po zejściu ze szczytu, na polu namiotowym w Stasianach, było ognisko z pieczeniem kiełbasy i konkursy. W konkursie ekologiczno – przyrodniczym I miejsce zajęła Weronika Smolińska, II miejsce – Izabela Znój, natomiast w konkursie turystyczno – krajoznawczym II miejsce – Karolina Skotnicka, III miejsce – Adrian Frydrych.

Ewa Rygiel
Dodano 13.04.2011


Obietnica Zuchowa

W Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego dnia 23 marca 2011 r. odbyła się ważna uroczystość, Obietnica Zuchowa. Młode druhny i druhowie wykazywały się znajomością Prawa Zucha. Po każdym odgadniętym punkcie Prawa, zuch wspólnie z harcerką zapalał przy nim świeczkę. Jak przystało na prawdziwe zuchy dzieci przechodziły próby: dzielności, ognia, wyparzania języka. Tym zadaniom towarzyszyło dużo emocji i śmiechu.
Po sprawdzeniu wiedzy ze znajomości Prawa Zucha, próbach oraz piosenkach, zuchy zostały dopuszczone do złożenia Obietnicy Zuchowej. Obietnicy udzielał gość specjalny dh hm. Kamila Frydrych. Dzieci wypowiedziały słowa przysięgi: „Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Następnie dh hm. Kamila Frydrych pasowała mieczem zuchy na prawowitych członków ZHP. Dzieci zostały odznaczone znaczkiem zucha. Przysięga została złożona w obecności dyrektor szkoły Małgorzaty Jakubowicz oraz rodziców.
Po oficjalnej części programu odbył się słodki poczęstunek w gronie zaproszonych gości.

dh Anna Gaweł
Dodano 10.04.2011


Zdrowe odżywianie z programem „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu biorą udział w programie „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Przeprowadziliśmy ankiety, poznaliśmy bohaterów książeczki, którzy wprowadzili nas w świat warzyw, owoców i soków. Obecnie jesteśmy na etapie robienia surówek z warzyw i owoców. Coraz chętniej uczniowie zjadają porcje marchewek i jabłek, które dostawcy przywożą dwa razy w tygodniu. Do akcji - zdrowe odżywianie - włączyła się również nowo powstała gromada zuchowa „Wesołe pląsy”. Myślimy już o plakatach na konkurs. Cieszymy się, że bierzemy udział w smacznym i zdrowym programie edukacyjnym.

Dodano 20.03.2011


XVI Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza

Dnia 9 marca 2011 r. w Sali Kina „Wczasowicz” w Iwoniczu Zdroju odbył się XVI Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury. W kategorii wiekowej klas I - III pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej Szkoły, Jakub Kielar z klasy I b. Opiekun - wychowawca klasy – mgr Liliana Welz.

Dodano 16.03.2011


Informujemy wszystkich Rodziców
o zapisach dzieci do klasy pierwszej i oddziału
przedszkolnego w Szkole Podstawowej
im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu.

[ czytaj więcej...]

[Karta zapisu dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej]
[Karta zapisu dziecka do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu]

Dodano 11.03.2011


PODZIAŁ GODZIN na rok szkolny 2010/2011

[Zobacz] podział godzin na II okres r. szk. 2010/11
Uaktualniony 28/02/2011


Dzień Kobiet z Anną Milewską

5 marca 2011 roku w Domu Ludowym w Iwoniczu, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i GOK zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak Panie co roku organizują taką imprezę, gdyby nie fakt, że gościem honorowym była aktorka, Pani Anna Milewska (doktor Julia z serialu „Złotopolscy”).

Uczniowie z naszej szkoły pod okiem nauczycieli zaprezentowali wesoły i ciekawy program artystyczny. Były piosenki, tańce, scenki humorystyczne i życzenia. Młodzież miała okazję porozmawiać, bliżej poznać Panią Annę i poprosić o autograf. Aktorka odpowiadała na pytania, opowiadała o swojej pracy, przedstawiła swoją książkę „Życie z Zawadą”. Chętni mogli zakupić powieść autobiograficzną wraz ze specjalną dedykacją autorki.

Dodano 09.03.2011


Wycieczka do Krempnej

25. 02. 2011r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w wycieczce do Krempnej.
W Ośrodku Edukacyjnym Muzeum Magurskiego Parku Narodowego odbyła się uroczystość rozdania nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej V edycji konkursu plastycznego „W lesie i o lesie".
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Mirosław Szybka, natomiast prace Mileny Żebrackiej, Oliwi Ziembickiej, Alicji Menet oraz Karoliny Wdowiarz zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, materiały edukacyjne oraz pamiątkowe dyplomy.
Po uroczystym otwarciu wystawy dzieci obejrzały prezentację przyrodniczą fauny i flory w Magurskim Parku Narodowym na przestrzeni zmieniających się pór roku, oraz obejrzeli film i wysłuchali ciekawych wspomnień Pana Damiana Nowaka – pracownika MPN, podróżnika, ornitologa i fotografa z jego podróży rowerowej po Mongolii.

Dodano 06.03.2011


„Lekcja przyrody na żywo”

18 lutego uczniowie klas II- VI uczestniczyli w lekcji przyrody dotyczącej gadów, a w szczególności węży boa. Prowadzący, prezentując poszczególne osobniki, opowiadał o ich życiu, wyglądzie, zachowaniu, a uczniowie mogli dotykać i przyglądać się z bliska tym zwierzętom.

Dodano 06.03.2011


Rajd Zimowy

11 lutego 2011r. członkowie SKTK oraz grupa harcerzy uczestniczyli w VIII RAJDZIE ZIMOWYM zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu pokonali pieszą trasę: Czarnorzeki „Strzelnica” – „Prządki” – dolina potoku Morcinek – Zamek „Kamieniec”, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Podczas rajdu odbyły się konkursy: ekologiczno – przyrodniczy i turystyczno – krajoznawczy.
W pierwszym konkursie Izabela Znój zajęła II miejsce, Karolina Skotnicka – III miejsce.
W konkursie turystyczno – krajoznawczym Zuzanna Litwin również zajęła III miejsce. Zimowe wędrowanie zakończyło się tradycyjnie ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Dodano 06.03.2011


Konkurs tańca „TWIST”

Zespół taneczny „FANTAZJA” reprezentował szkołę w XII Gminnym Konkursie Tańca „Twist” i wytańczył najwyższą nagrodę jaką przyznało jury konkursu - GRAND PRIX. Zespół zaprezentował dwa tańce: Krakowiak i Jive. Gratulujemy wyróżnienia wszystkim tańczącym parom!

Dodano 06.03.2011


Zawody Sportowe

10 lutego 2011r. uczniowie wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce.

Nasi uczniowie brali udział w Gminnych IMS w Tenisie Stołowym, gdzie odnieśli kolejne sukcesy. Daniel Such i Kamil Kasperkowicz zajęli I miejsce, a Izabela Grysztar i Anna Łanowy III miejsce.

Dodano 06.03.2011


Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Wychowanka świetlicy szkolnej Milena Żebracka zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się dnia 7 stycznia 2011r. w Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli. Uczennica otrzymała nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom.

Dodano 14.02.2011


„Moje Boże Narodzenie”

Wychowanka świetlicy szkolnej Julia Gościńska zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”. W dniu 7 I 2011r. uczennica uczestniczyła w uroczystości rozdania nagród w GOK w Jedliczu. Julia za swoją pracę otrzymała nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom.

Dodano 14.02.2011


Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”

W dniu 8 lutego br. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”.
Organizatorem Konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, przy współpracy z KM PSP w Krośnie. Nasza uczennica Julia Gościńska zdobyła III miejsce. Za swoje osiągnięcie na etapie powiatowym konkursu otrzymała nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczali: starosta krośnieński Jan Juszczak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar oraz zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Jan Szmyd. W finale eliminacji wojewódzkich konkursu, który odbył się w Zarzeczu, jej praca została wyróżniona.

Dodano 14.02.2011


„Ocalmy od zapomnienia”

Dnia 8 lutego 2011 w Równem odbył się I Powiatowy Konkurs piosenki „Ocalmy od zapomnienia”.
Konkurs był formą zapoznania uczniów z dorobkiem polskiej muzyki z lat 60, 70, 80-tych; odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Przeprowadzony w kategoriach wiekowych:

a) szkoły podstawowe
- klasy I-III
- klasy IV-VI
b) gimnazjum
c) szkoły ponadgimnazjalne

Z naszej szkoły w przeglądzie wzięły udział cztery „artystki” z klasy IIIb: Maja Adamiak, Marcelina Grysztar, Alicja Menet i Gabriela Stachura.
Alicja Menet piosenką pt. „To był świat” U. Sipińskiej wyśpiewała II miejsce, Marcelina Grysztar „Wielka dama tańczy sama” A. Jantar – wyróżnienie.
Wszystkie dziewczynki otrzymały dyplomy i drobne upominki. Ala piękną książkę „Cuda świata”, Marcelina ślicznego aniołka. Piosenkarkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dodano 09.02.2011


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dzień 3 lutego był dla uczniów naszej szkoły szczególny, ponieważ właśnie tego dnia odbyła się prawdziwa zabawa karnawałowa. Przed południem bawiły się pięknie przebrane dzieci z klas młodszych, które do tańca i zabaw zapraszał pan Sławek Kielar. Na parkiecie królowały księżniczki, wróżki, czarownice, rycerze, piraci i wiele, wiele innych. Podczas balu były konkursy, wybór najlepszego przebrania, różne zabawy, tańce i pląsy a także wspaniały, słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Po południu na dyskotekę przyszli uczniowie klas starszych. Zarówno zabawa młodszych jak i starszych uczniów przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.


Dodano 09.02.2011


Spotkanie integracyjne

W styczniu miało miejsce spotkanie integracyjne. Wspólnie z Domami Pomocy Społecznej dla Dzieci i Dorosłych śpiewaliśmy kolędy. Każda grupa zaprezentowała przygotowaną na tę okazję część artystyczną. Pani dyrektor podziękowała artystom wręczając im owoce i słodycze.


Dodano 09.02.2011


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

14 stycznia, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Uczniowie klas „0” i II przygotowali i przedstawili wiersze, piosenki i inscenizacje, natomiast dzieci z klas III zaprezentowały program jasełkowy.
Do uroczystości dołączyła się gromada zuchowa „Wesołe pląsy”. Zaproszeni goście byli zachwyceni i bardzo wzruszeni występami swoich wnucząt. Końcowym akcentem było złożenie życzeń i wręczenie ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonanych kalendarzy i laurek.


Dodano 09.02.2011


Ferie zimowe

W czasie ferii zimowych część naszych uczniów uczestniczyła w różnych zawodach i konkursach:

- Reprezentacja kl II i kl III brała udział w konkursie organizowanym przez Gminne Biblioteki oraz GOK w Iwoniczu–Zdroju „Mistrz ortografii z uśmiechem”. Uczennica klasy IIb Weronika Karnasiewicz zajęła I miejsce.
- W gminnych zawodach w tenisie stołowym, które odbyły się w Lubatówce I miejsce zajął uczeń kl Vb - Daniel Such, a II miejsce uczeń kl Va - Kamil Kasperkowicz.

Szkolne Koło Charytatywne uczestniczyło w akcji pod patronatem MEN „Góra grosza”. Zebrane pieniądze przekazano na rzecz dzieci z domów dziecka.



Dodano 08.02.2011


Konkursy kuratoryjne

Uczeń Paweł Rymarowicz uzyskał wysoką lokatę w rejonowym etapie przedmiotowego konkursu z historii.

Natomiast uczniowie Joanna Czupska i Maciej Zajdel zostali zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu konkursu języka angielskiego. Gratulujemy.



Dodano 08.02.2011


„Zachowaj trzeźwy umysł”

Adrian Frydrych otrzymał dyplom Laureata Konkursu w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2010”. Uczniowie brali udział w zajęciach i projektach przewidzianych w kampanii jeszcze przed wakacjami.

Dodano 08.02.2011


Konkurs plastyczny „O Wielki Pędzel”

W XV Gminnym Konkursie plastycznym „O Wielki Pędzel”, na który wpłynęło 201 prac w kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Adrianna Nycz (świetlica), a w kategorii klas IV-VI I miejsce zajął Szymon Albrycht i III miejsce Anabella Krupa.

Dodano 08.02.2011


Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych

Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych przyniósł nam następujące lokaty:

W KATEGORII I (kl. 0 – III)
(grupy Jasełkowe)
III m. – Grupa Teatralna SP Iwonicz - op. E.Graboś i M Zygmunt

(soliści)
III m. - Katarzyna Such - SP Iwonicz - op. A.Prejsnar
Wyróżnienie - Marcelina Grysztar - SP Iwonicz – op. A.Gaweł

W KATEGORII II (kl. IV- VI)
(grupy Jasełkowe)
I m. - Grupa Teatralna SP Iwonicz – op. A.Jaracz, D.Ruszała

(soliści)
I m. - Adrian Frydrych - SP Iwonicz - op. L.Gazda
Wyróżnienie - Karolina Skotnicka - SP Iwonicz - op. L.Gazda


Dodano 08.02.2011


Boże Narodzenie

Przed Świętami miała miejsce prezentacja Bożonarodzeniowa w Iwoniczu –Zdroju. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w niej z wieloma pięknymi stroikami.

Wigilia organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich uświetniona została prezentacją sztuki, w wykonaniu grupy teatralnej. Dzieci biegle posługiwały się gwarą i przypomniały obyczaje wigilijne naszych przodków. Wigilijne spotkanie w szkole wypełniła swym pięknym występem Grupa Teatralna z klas III.

Dodano 08.02.2011


Spotkanie z podróżnikiem

W grudniu odbyło się spotkanie z podróżnikiem, najpierw klas starszych, a potem młodszych. Podróżnik opowiadał o swej przygodzie w Tanzanii, pokazał wiele zdjęć i filmów oraz demonstrował przywiezione pamiątki.

Dodano 08.02.2011


Liga Mistrzów BRD


25 stycznia 2011r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w pestiżowych zawodach Ligi Mistrzów BRD. Turniej odbył się w Hucie Krzeszowskiej i składał się z trzech konkurencji: testu wiadomości z zakresu BRD, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód i wykonania zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Naszą szkołę reprezentowali: Angelika Aszklar, Jan Rudek i Maciej Zajdel. Spisali się znakomicie i zajęli II miejsce wygrywając m.in. z aktualnymi mistrzami Polski - drużyną z Czarnej. Szczególne gratulacje należą się Jasiowi Rudkowi, który okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju wśród uczniów szkół podstawowych.

Leszek Krukar
Dodano 26.01.2011


Zawody sportowe

9 grudnia uczniowie wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini–Koszykówce. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce po zwycięskim meczu z drużyną z Iwonicza-Zdroju i po porażce z drużyną ze SP w Lubatowej. Również drużyna chłopców zajęła II miejsce, po meczu z reprezentacją z Lubatowej.

Dodano 09.01.2011


Odwiedziny Św. Mikołaja

Dnia 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Przed Jego przybyciem została zaprezentowana inscenizacja wykonana przez elfy oraz zostały wykonane piosenki pt.: „Ding Dong” i „Hu hu ha nasza zima zła” następnie w towarzystwie aniołków przybył Święty Mikołaj, który zadał pytania wszystkim dzieciom czy były grzeczne, na które oczekiwał odpowiedzi ze strony dzieci, pani dyrektor i innych nauczycieli, gdy Mikołaj usłyszał odpowiedzi zaczął rozdawać prezenty.

Dodano 09.01.2011


VII RAJD ANDRZEJKOWY

26 listopada 2010r. członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz grupa harcerzy wraz z opiekunami, uczestniczyli w VII Rajdzie Andrzejkowym zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krośnie. W programie rajdu było: zwiedzanie Krośnieńskiej Starówki, Kościoła Franciszkanów, Kościoła Farnego wraz z wejściem na wieżę dzwonnicy oraz zwiedzenie Muzeum Rzemiosła, które wśród uczestników wzbudziło największe zainteresowanie. Zakończenie rajdu miało miejsce na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, gdzie odbyła się prelekcja o tematyce ekologiczno – przyrodniczej, konkursy: przyrodniczo- ekologiczny i turystyczno- krajoznawczy - Zuzanna Litwin otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca oraz tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek i topieniem wosku.

Ewa Rygiel
Dodano 28.12.2010


Relacja ze Zlotu Harcerskiego z okazji Święta Niepodległości

Harcerska drużyna próbna działająca przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu obchodziła Święto Niepodległości podczas dwudniowego Zlotu, którego organizatorem była 19 Drużyna Harcerska działająca przy Zespole Szkół w Jaszczwi. Uczestnicy rozpoczęli Zlot Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Kolejnym punktem programu było uroczyste posadzenie w blasku pochodni, drzewek „100 –lecia harcerstwa”. Głównym wydarzeniem programu była jednak Wieczornica harcerska, przygotowana przez harcerki z Jaszczwi. Na program złożyła się prezentacja multimedialna i pieśni patriotyczne śpiewane przy akompaniamencie gitary, które zapoznały uczestników z historią walki harcerzy o niepodległość Polski. Wieczór zakończyły zabawy integracyjne, w których brały udział harcerze z drużyn działających w Krośnie, Jaszczwi, Krościenku, Lężanach oraz nasza drużyna. Na zakończenie wszyscy harcerze stanęli w kręgu ze splecionymi rękami i puścili w krąg iskrę przyjaźni. W drugim dniu Zlotu odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Hufca Krosno.

Krystyna Bargieł
Opiekun drużyny próbnej działającej przy Szkole Podstawowe w Iwoniczu.
Dodano 29.11.2010


Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

W dniu 23 listopada 2010r. w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Organizatorem turnieju był UKS „CZARNI” działający przy szkole.
Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III:
I miejsce – SP w Lubatówce - opiekun p. Krzysztof Such
II miejsce – SP w Iwoniczu - opiekun p. Marcin Jasiński
III miejsce – SP w Lubatowej - opiekun p. Anna Szajna

W kategorii klas IV –V:
I miejsce – SP w Lubatowej - opiekun p. Anna Szajna
II miejsce – SP w Iwoniczu Zdroju - opiekun p. Mariusz Włodarczyk
III miejsce - SP w Iwoniczu - opiekun p. Marcin Jasiński
IV miejsce – SP w Lubatówce - opiekun p. Krzysztof Such

Wszystkie drużyny biorące udział w turniej otrzymały dyplomy, a drużyny zwycięskie puchary.

E. Rygiel
Dodano 27.11.2010


50 Jubileuszowe Podsumowanie Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

13 listopada 2010 roku w Brzesku odbyło się 50 Jubileuszowe Podsumowanie Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: schroniska całoroczne i sezonowe. Na uroczystości zostało nagrodzonych ponad 50 schronisk całorocznych i 9 sezonowych. Wśród schronisk sezonowych było 1 wyróżnienie brązowe, 3 srebrne, 5 złotych. Nasze iwonickie schronisko zostało uhonorowane dyplomem i wyróżnieniem złotym przez Prezesa Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych mgr inż. Henryka Gołębiewskiego, a dyrektor schroniska otrzymała wyróżnienie od Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyny Hall.
SSM co roku bierze udział w Ogólnopolskich Konkursach Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, organizowanych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, zdobywając najwyższe wyróżnienia:
- 2001r. wyróżnienie honorowe złote z laurem,
- 2005r. wyróżnienie srebrne,
- 2006r. wyróżnienie złote.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe jedyne w gminie i jedno z nielicznych w rejonie, mieści się w Szkole Podstawowej w Iwoniczu. Funkcjonuje od 1993 roku w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień). W salach lekcyjnych zamiast ławek stoją łóżka, a szkoła zamienia się na swoisty hotel - noclegownię. Osoby przebywające w schronisku korzystają z:
- dobrze zaopatrzonej kuchenki (lodówka, sprzęt i naczynia do samodzielnego przygotowania posiłków),
- świetlicy, z mapami, przewodnikami po regionie...
- łazienek i natrysków z ciepłą wodą.

SSM w Iwoniczu gości turystów indywidualnych, grupy zorganizowane, oazy i kolonie.

Maria Zygmunt
Dodano 27.11.2010


11 Listopada

Uczniowie klasy VI a przygotowali Apel z okazji Święta Niepodległości, wypełniając go wierszem i piosenką legionową. Myślą przewodnią występów były słowa P. Skargi „Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy”. Adrian Frydrych zakończył uroczystość piękną, współczesną pieśnią pt. „11 Listopada”. Każde dziecko, zgodnie z prośbą prezydenta, miało przypięty biało–czerwony kotylion. Pani dyrektor i Ksiądz proboszcz zachęcali uczniów do udziału we Mszy Św. za Ojczyznę.

Dodano 12.11.2010


Apel z okazji Wszystkich Świętych

W przeddzień Święta Zmarłych, przy płonących świecach stojących wśród pożółkłych liści, uczniowie z klasy VI b wygłaszali refleksyjne i religijne treści związane z życiem i umieraniem. Wykonali liryczne pieśni, wprowadzając nas wszystkich w klimat zadumy.
Tego dnia delegacja harcerzy z naszej szkoły była na cmentarzu, by złożyć kwiaty i zapalić świeczki na Grobie Nieznanego Żołnierza, grobie Patrona oraz wszystkich nauczycieli, którzy od nas odeszli. Dzieci pamiętały również o zmarłym w tym roku panu Kazimierzu Adamczyku, który przez lata towarzyszył nam w wielu udanych wycieczkach szkolnych.

Dodano 12.11.2010


Pasowanie na ucznia – 20.10.2010 r.

Uroczystość odbywała się w sali gimnastycznej SP w Iwoniczu z udziałem rodziców pierwszoklasistów, dyrekcji, ks. Proboszcza, przedstawicieli rady rodziców, wychowawców i dzieci z klas młodszych.
Dzieci musiały przejść kilka prób: próbę mądrości, uśmiechu, zręczności, rozpoznawania przedmiotów oraz rozpoznawania kolorów. Zmagania uczniów oceniali rodzice oraz jury. Po pomyślnym przejściu poszczególnych zadań uczniowie powtórzyli słowa tekstu ślubowania i zostali uroczyście pasowani na ucznia przez p. dyrektor. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Rady Rodziców i uczniów klas II. Uroczystość uwieczniła pamiątkowa wspólna fotografia i słodki upominek.

Dodano 12.11.2010


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Komisji Narodowej odbyło się uroczyste spotkanie pracowników i emerytów z uczniami, przygotowane przez samorząd Uczniowski. Zaprezentowane zostały układy taneczne oraz krótkie przedstawienie, pokazujące w humorystyczny sposób szkolne życie: uczniowskie problemy i przywary, z którymi muszą sobie radzić nauczyciele. Nazajutrz miał miejsce Dzień Samorządności, czyli władzę w szkole przejęli uczniowie klas szóstych. Byli dyrekcją, nauczycielami, woźną. Uczyli młodszych kolegów i hojnie nagradzali ich piątkami i szóstkami…

Dodano 12.11.2010


Wycieczka do Krempnej

Klasa Va 8 października 2010r. wyjechała na wycieczkę do Krempnej. Celem tej wycieczki było poznanie „Magurskiego Parku Narodowego’’. Gdy dojechali do „Magurskiego Parku Narodowego" obejrzeli 2 filmy o parku. Po pooglądaniu filmów pojechali do parku. Szli przez dwie godziny. Najpierw był cmentarz, potem las i potoczek, następnie duża górka, później wrócili do domy ok. godziny 13.00.

Dodano 12.11.2010


Szkolna wycieczka do Bóbrki i Żarnowca

Klasy Va i Vb 23 września 2010 r. wybrały się na wycieczkę do Bóbrki i Żarnowca. Celem wyprawy do Bóbrki było zapoznanie się z historią ropy naftowej na Podkarpaciu. Widzieli tam różne szyby wiertnicze, jeden z nich nazywa się „Franek”. Nazwa ta pochodzi od osoby, która tam zginęła. Był tam warsztat, w którym znajdowały się narzędzia potrzebne do naprawy urządzeń wiertniczych. Po wejściu do domu Ignacego Łukasiewicza zwiedzili pokoje oraz jego gabinet. W Żarnowcu zwiedzili dworek Marii Konopnickiej w setną rocznice śmierci poetki, oraz park, gdzie zbierali kasztany.

Dodano 12.11.2010


Zuchowa Jesień

Dnia 16 października gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” uczestniczyła w imprezie pt. „Powitanie Jesieni” zorganizowanej przez ZHP w Krośnie. Zjazd Gromad zuchowych z powiatu krośnieńskiego odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Zuchy brały udział w zawodach, majsterce oraz grach i zabawach zuchowych. Organizatorzy zadbali, aby nie zabrakło emocji. Odbyły się konkursy „Miss Jesieni” oraz „Piosenki jesiennej”. Naszej gromadzie udało się zdobyć I miejsce w wyborach miss jesieni i II miejsce za wykonanie piosenki. Wszystkie zuchy bawiły się doskonale, miały okazję poznać inne gromady i ich obyczaje.

Dodano 02.11.2010


Spotkanie z ekologiem

8.10.2010 uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, by spotkać się z reprezentantem Ministerstwa Środowiska. Program, który propagował nosi nazwę „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”.
Posiadał on cztery główne założenia:
1. „Nie pal śmieci w domu”
2. „Stop dzikim wysypiskom”
3. „Segreguj odpady”
4. „Zapobiegaj powstawaniu odpadów”
Po zakończeniu spotkania wszyscy złożyli swoje podpisy na plakacie ekologicznym.

Dodano 25.10.2010


Zawody sportowe

• 22.09.2010 odbyły się „Wojewódzkie Jesienne Biegi Przełajowe” Iwonicz-2010, zorganizowane przez ZS w Iwoniczu. Uczniowie naszej szkoły w punktacji drużynowej zajęli II miejsce, natomiast indywidualnie:
- Anna Łanowy (Va) – II miejsce
- Paweł Rymarowicz (VI a) – II miejsce.

• 10.09.2010 – w eliminacjach Gminnych – Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kat. Chłopcy 12-13 lat – III miejsce.

• Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w kat.kl. I-II.

• 28.09.2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych IMS w Indywidualnych Biegach Przełajowych
w kat. dziewczęta i chłopcy rocznik 2000/2001
- II miejsce zajęła Agnieszka Jung (IVa)
- II miejsce - Dawid Długosz (IVb)
W kat. dziewczęta i chłopcy rocznik 1998/1999
- III miejsce – Anna Łanowy (Va)
- III miejsce – Paweł Rymarowicz(VIa)

Wszyscy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 6.10.2010 r.

Dodano 10.10.2010


Sprzątanie Świata 2010

Sprzątanie świata jest międzynarodową akcją organizowaną w trzeci weekend września. Po raz pierwszy została ona zorganizowana w Australii w 1989r., natomiast w Polsce odbywa się od 1994.
W ramach akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2010” uczniowie z naszej szkoły, wraz z wychowawcami, wzięli udział w uroczystym apelu, a następnie wyruszyli w teren, by posprzątać okolice. Każdej klasie został przydzielony inny obszar wsi Iwonicz. Uczniowie pod kierunkiem pani K. Bargieł przygotowali apel, w którym m.in. mówiono o celowości akcji oraz zachęcano do segregacji odpadów w domu i w szkole. Występujący zaprezentowali montaż słowno -muzyczny pod hasłem tegorocznej akcji „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Apel zakończył się odczytaniem przez uczniów słów Jonasza Kofty: „A uśmiechów wiele ma godzina szarego dnia. Nie zginiesz w tłumie, póki jeszcze umiesz. Przystanąć, gdy zaśpiewa ptak. Wśród swoich ludzkich spraw pamiętaj - nie jesteś sam. Ptak przelatuje, kwitnie kwiat. To ona: Ziemia – ojczyzna wszystkich ludzi”. Sprzątanie świata jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania uczy odpowiedzialności. Jesteśmy przekonani, że tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.
PAMIĘTAJ! MIŁO JEST PATRZEĆ NA ŚWIAT PODZIWIAJĄC JEGO NATURALNE PIĘKNO!

Dodano 10.10.2010


XXXVII MŁODZIEŻOWY ZŁAZ PO ZIEMI KROŚNIEŃSKIEJ


8 października 2010r. członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego wraz z opiekunem uczestniczyli w XXXVII Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej, którego organizatorem był krośnieński oddział PTTK. Przeszli trasę: Machowa – Liwocz (562m n.p.m.) – Ujazd. Choć wędrówka rozpoczęła się mroźnym rankiem, dzień był słoneczny, dzięki czemu piechurzy mogli podziwiać las w kolorach jesieni i piękne widoki Pogórza. Po dojściu na Liwocz, gdzie znajduje się wieża widokowa ze stalowym krzyżem oraz sanktuarium Matki Bożej Liwocza, krótkim odpoczynku i podziwianiu panoramy z wieży widokowej, odbyły się konkursy: turystyczno – krajoznawczy i przyrodniczo – ekologiczny: Zuzanna Litwin zajęła III miejsce w tym konkursie. Rajd zakończył się tradycyjnie ogniskiem z pieczeniem kiełbaski.

Dodano 10.10.2010


Święto pieczonego ziemniaka


W piątek 24.09.2010 r. odbyło się spotkanie Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy”. Tytuł spotkania to „Święto pieczonego ziemniaka”. W czasie spotkania rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy ziemniaki i jabłka. Odbyły się wybory króla Kartofla I królowej Bulwiny. Została odczytana gawęda Robiono ziemniaczane pieczątki oraz uczestniczono w zabawnych konkurencjach sportowych. Zabawa była wspaniała.

Dodano 25.09.2010


Szkolne Koło Turystyczne – Rajd z dnia 17 września 2010


10-osobowa grupa członków koła uczestniczyła w XL Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Turystów. Gdy turyści wyruszali z Lubatowej, towarzyszyła im piękna pogoda. Lecz gdy wspinali się na szczyt góry Cergowej pogoda stawała się kapryśna. Niestety nie można było podziwiać pięknych widoków ze szczytu, ponieważ chmury były zbyt gęste, że uniemożliwiały widoczność. W czasie marszu przewodnik z PTTK opowiadał ciekawe historie związane z Cergową. W trakcie schodzenia ze szczytu zaczął padać deszcz. Gdy dotarli do Dukli, wysłuchali opowieści przewodnika o tym mieście. Następnie udali się do kościoła i Muzeum Historycznego. Jednak zanim podziwiali wnętrze Muzeum, mieli okazję zobaczyć pojazdy militarne pochodzące z czasów II wojny św., a także wziąć udział w konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej lub ekologiczno-przyrodniczym. Uczeń naszej szkoły Maciej Zajdel zajął trzecie miejsce w pierwszym z wymienionych konkursów. Rajd zakończył się miłym akcentem w postaci ogniska. Mimo, że pogoda nie dopisała nasi piechurzy mile wspominają chwile spędzone na trasie i szykują się do następnej wycieczki w październiku.

Dodano 20.09.2010


Rocznica wyzwolenia Iwonicza


20 września uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, prowadzonym przez uczniów klasy VI b i V b. W programie zaprezentowane zostały pieśni partyzanckie, np.: „Serce w plecaku”, „Deszcze niespokojne”, „Rozszumiały się…”. Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i w Lesie Grabińskim.

Dodano 20.09.2010


Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11


Pierwszego września wszyscy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we mszy św. Po zakończeniu nabożeństwa, powitani przez panią dyrektor, wzięli udział w uroczystej akademii, przygotowanej przez klasy piąte. Uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz zaprezentowano program artystyczny wprowadzający w szkolny nastrój.

Dodano 05.09.2010


Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2010/11

[Pobierz] szkolny zestaw podręczników.



Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]