Dzisiaj jest:       Imieniny:
Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]

Informacja o Rządowym programie pomocy uczniom w 2013 roku - „Wyprawka szkolna”

[Czytaj całość]


Informacja
o możliwości wyjazdu dzieci na kolonie letnie i projekcie
„TPD Krosno dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności w czasie ferii letnich”.

[Czytaj całość]



Pożegnanie klas szóstych

„Już szmat drogi przebytej za nami,
bardzo długi, więc żegnać się trzeba…”

28 czerwca klasy szóste pożegnały szkołę podstawową. Dzień rozpoczął się od uczestnictwa we mszy świętej, po której klasy I-III odebrały świadectwa. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość ukończenia szkoły, którą zaszczyciła swą obecnością emerytowana dyrektor mgr Krystyna Gazda. Część oficjalną rozpoczął hymn państwowy, po którym uroczyście przekazano sztandar szkoły nowej asyście piątoklasistów. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, uczniowie klas szóstych złożyli ślubowanie, że będą nauką i pracą rozsławiać imię szkoły, a dobro ojczyzny traktować jako wartość nadrzędną. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Małgorzata Jakubowicz. Pogratulowała szóstoklasistom wysokich wyników na świadectwach i sprawdzianie 2013 i życzyła dalszych sukcesów w gimnazjum oraz wspaniałych wakacji. Następnie zostały rozdane nagrody, statuetki i dyplomy najlepszym uczniom z klas IV-VI. Rodzice szóstoklasistów, szczycących się wysokimi średnimi ocen, dobrą lokatą na sprawdzianie i osiągnięciami w konkursach, otrzymali listy gratulacyjne, a najaktywniejsi podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Pani Teresa Pietrasz z kolei podziękowała, w imieniu rodziców, dyrekcji, księżom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Uczniowie klasy V wręczyli starszym kolegom upominki i życzyli dobrego startu w nowej szkole.

Część artystyczna rozpoczęła się polonezem. Następnie absolwenci wspominali swoje szkolne lata, dziękując wszystkim, których spotkali i otrzymali tak wiele serca, wsparcia i zrozumienia. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki (także te ułożone o klasie VI a i VI b). Każdy uczeń zaprezentował się, mając możliwość podziękować i okazać wdzięczność. Jej wyrazem były też wręczone na koniec kwiaty. Z kolei absolwenci otrzymali pamiątki, które pozwolą im zachować w pamięci serca szkolne lata, nauczycieli i kolegów.

Maria Skotnicka
Dodano 30.06.2013


Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do klas 0 a, 0 b w roku szkolnym 2013/14.

Wyprawka dla dziecka podejmującego roczne wychowanie przedszkolne:

- 2 bloki rysunkowe małe,
- blok techniczny z białymi kartkami,
- blok techniczny z kolorowymi kartkami,
- papier kolorowy do wycinanek, nożyczki, klej w sztyfcie,
- kredki ołówkowe, świecowe i pastele,
- ołówek, gumka, temperówka,
- farby plakatowe, flamastry, plastelina,
- 2 teczki na prace plastyczne,
- zeszyt 16-kartkowy w 3 linie,
- zeszyt 16-kartkowy w kratkę,
- strój gimnastyczny w worku z materiału,
- pantofle (obuwie zastępcze).
Wszystkie przybory powinny być podpisane.

„Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolne”- karty pracy wyd. WSiP autorstwa B. Gawrońskiej i E. Raczek do nabycia w księgarni NOVA w Iwoniczu-Zdroju.

Izabela Nycz
Dodano 25.06.2013


Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W dniu 18.06.2013r. przedszkolaki z klas 0a i 0b pojechały na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzieci miały możliwość poznania procesu produkcji szkła i oglądania pokazów hutniczych. Wielką atrakcją było uczestnictwo w warsztatach obróbki i zdobienia szkła: samodzielne wybijanie szklanej monety, grawerowanie oraz malowanie na szkle. Wszystkie namalowane obrazki i szklane monety dzieci mogły zabrać na pamiątkę do domu. Ochłodą w ten upalny dzień była degustacja lodów na krośnieńskim rynku.

Izabela Nycz, Danuta Baran
Dodano 20.06.2013


Siatkarski Sukces Drużyny Dziewcząt

18 czerwca drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Wdowiarz VIa, Wiktoria Smolińska VIa, Magdalena Rymarowicz VIa, Weronika Kenar VIb oraz Agata Kanefer VIa, rozegrała ostatni w tym roku szkolnym turniej siatkarski w ramach Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej. Turniej rozpoczął się o godz. 14.30. w hali GOSiR w Jedliczu. Dziewczęta rozegrały trzy zwycięskie mecze z drużynami: z Korczyny 2:0 (25:15, 25:17), z Krościenka Wyżnego 2:0 (25:18, 25:17) oraz z drużyną z Jedlicza 2:0 (25:14, 25:18). W czasie gry nasze siatkarki były bezkonkurencyjne, dominowały doskonałą zagrywką, skutecznymi atakami i świetną grą w obronie i na siatce. Taka gra pozwoliła im wywalczyć I miejsce w klasyfikacji ogólnej ligi w I rundzie rozgrywek.

Żal ogromny, że zawodniczki w przyszłym roku szkolnym będą już uczennicami gimnazjum i nie będą mogły reprezentować naszej szkoły w kolejnych turniejach ligowych, gdyż wspólnie włożyłyśmy ogrom pracy i wysiłku, aby zapracować na taki sukces.

Od września nowego roku szkolnego 2013/2014 rozpocznie się II runda rozgrywek ligowych, ale już w nowym składzie drużynowym. Mam nadzieję, że uczennice obecnych piątych klas również dostarczą nam radości ze swojej gry.

Oficjalna strona rozgrywek: http://muks.gosir.home.pl/muks/

Ewa Rygiel
Dodano 19.06.2013


Kolejny udany start Agaty Kandefer na turnieju IKO GALIZIA CUP w Leżajsku

Dnia 15 czerwca 2013 roku w Leżajsku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin dzieci, młodzieży i seniorów Polish Open IKO GALIZIA CUP. Udział wzięło 304 zawodników z 41 klubów z Białorusi, Ukrainy i Polski. Rozegrany już po raz trzeci turniej, był sukcesem organizacyjnym leżajskiego klubu, gdyż udało się sprawnie zorganizować zawody dla ponad 300 zawodników z trzech krajów (Polska, Ukraina i Białoruś) i ponad czterdziestu klubów. Na turniej jak co roku zjechały ekipy z terenu całej Polski z tak odległych ośrodków jak Wrocław, Augustów czy Białystok. O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt, że zawody swoim patronatem objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski, Burmistrz Miasta Leżajsk.

Sędzią głównym zawodów był Branch Chief Shihan Jacek Czerniec z Lublina. Ze swoimi zawodnikami do Leżajska przyjechał również drugi polski Branch Chief Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowca. Zawody w obecności Burmistrza Nowej Sarzyny p. Jerzego Paula otworzył Burmistrz Leżajska p. Piotr Urban.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowała ekipa 11 zawodników, zdobywając 7 medalowych miejsc. Agata Kandefer poprawiła swoje osiągnięcie z ubiegłego roku, zajmując II miejsce w kata i III m. w kumite kadetek 2000 – 2001.

Maria Zygmunt
Dodano 19.06.2013


Klasa 5 w Świecie Marzeń…

Piątkowa wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci piątoklasistów. Nie ważne, że trzeba było wstać skoro świt i stawić się na miejscu zbiórki już przed szóstą rano. Nie ważne też, że podróż autokarem trwała 4 godz. i słońce mocno grzało, najważniejsze było to, co zobaczyliśmy później…

[Czytaj całość]

Ewa Penar
Dodano 19.06.2013


Bajkowe życzenia dla Mamy i Taty z serca płynące…

W piątek 14 czerwca uczniowie klas Ia i Ib zaprosili swoich rodziców do szkoły na program artystyczny przygotowany z okazji dnia Mamy i Taty. Dzieci pragnęły w ten sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania. W bajkowej scenerii, jak tylko dzieci potrafią najpiękniej powiedzieć i wyśpiewać popłynęły życzenia dla ukochanych rodziców. Pewnie niejeden rodzic ukradkiem ocierał łezkę wzruszenia widząc swoje dziecko na scenie. Po gromkim odśpiewaniu Sto lat dzieci wręczyły upominki rodzicom i mocno ich ucałowały.

Jolanta Kielar, Jadwiga Wosiewicz
Dodano 18.06.2013


Let’s sing In English

W piątek 14 czerwca Filip Czopowik, uczeń klasy IIa reprezentował szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing In English”. Filip wykonał utwór „Yesterday” The Beatles z wykorzystaniem klawiszy. Jak na pierwszy raz poszło znakomicie, gdyż nasz kolega został wyróżniony. Filipowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach muzycznych i nie tylko!

Nina Hanus
Dodano 18.06.2013


Wycieczka klasy 6b

Żądni przygód uczniowie klasy VI b, 7 czerwca b.r., udali się w niezwykłą podróż do Zatoru. Ta, położona w pobliżu Krakowa i Wadowic, miejscowość słynie z ogromnego i pełnego różnorodnych atrakcji kompleksu parków Zatorland.

Fascynującą okazała się wyprawa do największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów. Mieliśmy wrażenie cofnięcia się w czasie o miliony lat. W dodatku ponad 100 ogromnych gadów wodziło za nami oczami wydając przerażające dźwięki i ruszając ogonami, głowami oraz ostrymi zębiskami. Były też mokre niespodzianki – tryskające z paszczy fontanny wody, buchająca w nas maź, kapiące łzy, a niektórym dinozaur nawet nasikał na głowy. Było dużo śmiechu i pisku.

Następnie wyruszyliśmy do starożytnej Grecji. W Parku Mitologii spotkaliśmy całą plejadę bogów Olimpu, herosów i mitycznych stworów. Podczas rejsu gondolą naszym przewodnikiem był sam Ares – bóg wojny, który był na szczęście pokojowo nastawiony. Postacie na wodzie i na lądzie też się ruszały – np. Zeus rzucał piorunami, Cerber ujadał obnażając zęby, a biednemu Prometeuszowi orzeł rozszarpywał wątrobę. Byliśmy też w środku konia trojańskiego, w zielonym labiryncie, karmiliśmy osiołka, kuca i kozę, a Dawid próbował nawet łowić ryby na jojo.

Po spałaszowanym z apetytem obiedzie rzuciliśmy się w wir rozrywki. Wodne karuzele, lodowisko, gokarty oraz przeróżne gry i automaty na długo pochłonęły naszą uwagę. Ostatnim punktem programu był seans w kinie 5D extreme. Film o dinozaurach był niesamowity, a efekty sprawiały, że byliśmy w środku akcji. Wokół nas walczyły różne gatunki wymarłych stworów, zaglądaliśmy z góry do gniazda z wykluwającymi się „dinusiami”, ich matka fuczała nam prosto w nos, trzęsła się ziemia i padał śnieg. Było rewelacyjnie. Do domu wróciliśmy wyczerpani, ale szczęśliwi.

Dziękujemy Opiekunom za cierpliwość, Rodzicom za finanse, a naszemu Patronowi za interwencję w sprawie pogody, która dopisała wyśmienicie. Aż żal, że to już ostatnia wycieczka i czas się żegnać ze szkołą podstawową.

M. Skotnicka z uczniami
Dodano 15.06.2013


Pierwszaki w Muzeum Lalek w Pilźnie

11 czerwca 2013r. uczniowie klas pierwszych wyruszyli na swoją pierwszą wspólną wycieczkę. Wyjazdowi towarzyszyło mnóstwo emocji i radości. Dzieci odwiedziły Muzeum Lalek, gdzie mogły zobaczyć niezwykły, kolorowy i tajemniczy świat lalek prezentowany przez wystawy. Muzeum jest niezwykłe, gdyż oprócz prezentacji tak niezwykłych eksponatów, dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych i dramowych. W czasie zajęć praktycznych w pracowni porcelany rzeźbiły z ceramiki postać z wybranego utworu. Zaś zajęcia dramowe były okazją do spotkania z teatrem marionetek, pacynkowym, cieni. Po raz pierwszy dzieci zajrzały do pracowni lalkarskiej i zobaczyły jak zręczne ręce krawcowych wyczarowują piękne stroje dla: krakowianek, łowiczanek, księżniczek i wielu innych.
Pogoda dopisywała, więc odwiedziliśmy również miniaturowy skansen lalek w Lipinach. Jest to filia Muzeum w Pilźnie. Znajduje się tam ogród, gdzie mieści się Zamek Śpiącej Królewny, Domek Babci i Czerwonego Kapturka oraz urocza Wioska Krasnali. To wszystko stanowi prawdziwy raj dla dzieci i dorosłych wspominających bajki swego dzieciństwa. Obok stworzono miniaturową wieś inspirowaną „Chłopami” Reymonta z chatami głównych bohaterów powieści, kościołem, synagogą i taborem romskim.
Posileni smacznymi pierogami Wiedźmy wróciliśmy we wspaniałych humorach do domu.

J. Kielar i J. Wosiewicz
Dodano 14.06.2013


Szkolny Festiwal 2.0

W ramach programu „Szkoła z klasą 2.0” w naszej szkole odbył się w dniu 10.06.2013 r. Szkolny Festiwal 2.0. W imprezie wzięli udział: koordynator programu, dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

[sprawozdanie i foto]

Leszek Gazda
Dodano 14.06.2013


KLASOWE ŚWIĘTO RODZINY

Dnia 7 czerwca 2013 r. uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą zorganizowali spotkanie dla Mam i Tatusiów, pod nazwą - „Święto Rodziny”. Rodzice przybyli bardzo licznie. Dzieci przygotowały dla nich część artystyczną, w tym wiersze, piosenki i skecze o tematyce szkolnej. Czekały także niespodzianki, pierwsza to wspólne konkursy, kolejna to skromne upominki. Spotkanie zakończył poczęstunek.

Było to ostatnie spotkanie wychowawcy z Rodzicami uczniów klasy III b na zakończenie trzyletniego cyklu nauki w ramach edukacji wczesnoszkolnej. Wychowawca podziękował wszystkim za współpracę w tym okresie, który minął jak przysłowiowa jedna chwila.
Mam nadzieję, że spotkanie to pozostanie w pamięci jego uczestników jako prawdziwe święto rodzinne - „Święto Rodziny Klasy IIIb".

Wychowawca klasy Liliana Welz
Dodano 10.06.2013


Dzień Patrona Szkoły
5 czerwca 2013

Już po raz czwarty obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – ks. Antoniego Podgórskiego. Dzień ten rozpoczął się uroczystym przemarszem uczniów, w asyście Sztandaru Szkoły, do kościoła na Mszę Św. celebrowaną przez księdza proboszcza Kazimierza Gierę. Po Mszy Św. uczniowie udali się do szkoły, gdzie podczas apelu wspólnie odśpiewali hymn szkoły. Po zakończonym apelu, pod opieką wychowawców klas odbywały się zajęcia przybliżające sylwetkę Patrona. Następnie klasy udały się na pobliski cmentarz, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i ofiarować modlitwę w intencji ks. A.Podgórskiego. W dalszej części tego uroczystego dnia, młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne związane z postacią Patrona, a uczniowie starszych klas wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy pt. „Nasz Patron”. Zarówno ciekawe prace plastyczne jak i konkurs wiedzy były dla uczniów okazją do wykazania się znajomością biografii ks.A.Podgórskiego i jego zasług dla środowiska iwonickiego.

Dziękujemy naszemu Patronowi za opiekę i wstawiennictwo, a wyrazem szacunku jakim Go obdarzamy niech będą słowa hymnu naszej szkoły:

„Niech wzorem dla nas będzie ksiądz Podgórski,
którego życie wciąż wszystkich zachwyca,
wszystko co czynił płynęło z miłości,
do Boga, ludzi i do Iwonicza.”

Ewa Penar
Dodano 09.06.2013


Dzień Dziecka w klasie 2A

5 czerwca 2013 roku rodzice zorganizowali dla nas Dzień Dziecka w restauracji „Dwa Klimaty”. Była wyśmienita pizza, fantastyczne lody i wspaniałe zabawy organizowane przez bardzo miłą siostrę Pauliny – Kasię. Kasia bawiła się z nami w: „Tęczę”, „Pajacyka”, „Misia” i „Zagadki”. Ten dzień był bardzo fajny i na długo zostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy Wam Rodzice!!!

Uczniowie klasy 2A
Dodano 09.06.2013


Regionalna Liga Mini Piłki Siatkowej

4 czerwca nasze siatkarki wystartowały w III turnieju siatkarskim. Tym razem nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa i rozegrały dwa zwycięskie mecze: z drużyna z SP Jedlicze 2:0 (25:11, 25:18) oraz z drużyną SP Korczyna 2:0 (25:22, 25:13).
Drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Wdowiarz VIa, Wiktoria Smolińska VIa, Magdalena Rymarowicz VIa, Weronika Kenar VIb i Agata Kandefer VIa.
Ostatni turniej w I rundzie rozgrywek ligowych odbędzie się 18 czerwca 2013r. w hali GOSiR w Jedliczu o godzinie 14.30.

Ewa Rygiel
Dodano 06.06.2013


Wycieczka do Zakopanego

Uczniowie klasy VIa w dniach 28–29 maja wybrali się do stolicy Tatr – Zakopanego.
Była to bardzo udana wycieczka, pełna wrażeń wywołanych pięknymi górskimi widokami. Pierwszego dnia wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na słynną zakopiańską skocznię, skąd mogliśmy podziwiać miasto z góry. Następnie udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, aby zobaczyć 14–metrowy wodospad Siklawica pod Giewontem.
Zwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach i wyjechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę. Następnego dnia poszliśmy na Rusinową Polanę podziwiać wspaniałe tatrzańskie krajobrazy.
Wycieczka była udana m. in. dzięki pięknej pogodzie i przewodnikom, którzy z pasją dzielili się ciekawymi informacjami, opowiadali niezwykłe legendy i byli bardzo sympatyczni.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki autorstwa księdza Mateusza Rutkowskiego.

Krystyna Śnieżek
Dodano 06.06.2013


WYCIECZKA MYCZKOWCE - SOLINA

Dnia 4 czerwca 2013 r. odbyła się wycieczka klas III SP w Iwoniczu do Myczkowiec i Soliny. Główny cel i intencja wycieczki to msza dziękczynna w rocznicę przyjęcia przez dzieci Sakramentu I-szej Komunii Świętej. Msza była odprawiona przez Iwonickiego Proboszcza Ks. Kazimierza Gierę w Kaplicy p.w. Królowej Matki Pięknej Miłości – Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Program wycieczki obejmował także zwiedzanie tamtejszego „Ogrodu Biblijnego”, jak też „Centrum Kultury Ekumenicznej”. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili obiekt Zapory Wodnej w Solinie i w świetnych humorach, mimo deszczowej pogody, powrócili do domów.

Wychowawcy klas III - Liliana Welz i Beata Milińska
Dodano 04.06.2013


Wokalny sukces Marceliny

W maju w Zespole Szkół Publicznych w Równem odbył się III Powiatowy Przegląd Piosenki pod hasłem „Ocalmy od zapomnienia”.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować i wykonać utwory pochodzące z lat 60. 70. lub 80. Celem konkursu było przypomnienie i popularyzowanie polskich piosenek, które największe trumfy święciły w minionym - XX wieku. W konkursie wzięło udział około 60 uczniów z powiatu krośnieńskiego, w tym również dwie uczennice z naszej szkoły, Alicja Menet i Marcelina Grysztar z klasy V. Dziewczęta wspaniale zaprezentowały się na tamtejszej scenie. Alicja zaśpiewała piosenkę pt. „Wiśniowy sad”, a Marcelina piosenką „Gdzie ci mężczyźni” zdobyła I miejsce w kategorii kl. IV-VI.
Gratulujemy!

Ewa Penar
Dodano 04.06.2013


„Dzień Mamy u przedszkolaków”

W dniu 27.05.2013 r. przedszkolaki z grup 0a i 0b składały najlepsze życzenia swoim Mamom ...

… Kochana Mamo,
chcę byś była najszczęśliwszą z Mam,
bo najpiękniejszą Mamę już mam.
Dam ci całusa i piękną laurkę.
I co dzień będę mówić to samo:
Kocham Cię bardzo moja Mamo!…

Izabela Nycz, Danuta Baran
Dodano 04.06.2013


„Live like a Queen”, czyli żyć jak Królowa

W ramach projektu „Szkoła z klasą” 28 maja uczniowie klas II uczęszczający na kółko z języka angielskiego przystąpili do realizacji ostatniego etapu zadania „Live like a Queen”. W tym dniu do naszej szkoły zaprosiliśmy Królową Elżbietę II, aby udzieliła nam kilku ważnych informacji o jej życiu. W roli królowej wystąpiła Dominika Szczepek, uczennica klasy IIa. Królowej towarzyszył jej mąż książe Filip (Filip Czopowik) oraz jej służba (Natalia Lorens i Jakub Krupa). Przy herbatce królowa udzieliła wywiadu naszej wspaniałej reporterce Paulince Szelc. Realizacja zadania przebiegła pomyślnie, a uczniowie świetnie się bawili.

Nina Hanus
Dodano 30.05.2013


III Ogólnopolski Turniej Dzieci "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN"

Kolejny udany start Agaty Kandefer, uczennicy Szkoły Podstawowej w Iwoniczu, zawodniczki Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w III Ogólnopolskim Turnieju Dzieci "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN".
W dniu 25 maja br. w Limanowej odbył się turniej, którego organizatorem był Limanowski ARS Klub Kyokushinkai. Patronat honorowy objęli: Ireneusz Raś - poseł na sejm RP - przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Jan Puchała - Starosta Limanowski, Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa.
W turnieju udział wzięło 343 zawodników reprezentujących 28 klubów z całej Polski i ekipa z zagranicy - z czeskiego Brna.
W gronie utytułowanych zawodników znalazła się reprezentacja Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, a w niej Agata Kandefer, która odniosła duży sukces indywidualny w konkurencji kata, stając na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie międzynarodowej.

Maria Zygmunt
Dodano 29.05.2013


Sukces w konkursie „Drapieżne oblicza Ziemi”

Dnia 23.05.2013r odbyły się uroczystości wręczenia nagród półfinałowego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia pod hasłem „Drapieżne oblicza Ziemi”. Uroczystości odbyły się w Krakowie. Uczennica naszej szkoły Oliwia Zajdel z klasy IV b została wyróżniona w XIV edycji konkursu organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny. Poziom nagrodzonych prac był bardzo wysoki. Jesteśmy bardzo dumni ze zdolności Oliwi i cieszymy się, że Jej talent został dostrzeżony i nagrodzony. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Brawo!

Krystyna Bargieł
Dodano 29.05.2013


Festyn Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej

Jak co roku w sobotę 25 maja odbył się festyn rodzinny w Domu Pomocy Społecznej, z udziałem rodziców, rodziny pensjonariuszy, zaproszonych gości z gminy, szkół i starostwa. Gromada zuchowa „Wesołe Pląsy”, wraz z mieszkańcami domu zaprezentowała przedstawienie pt. „Kot w butach”. Był to ich pierwszy, integracyjny występ i mali aktorzy świetnie zadebiutowali w swych rolach. Każde z nich miało piękny makijaż oraz kostium. Za swój występ zostały nagrodzone dyplomem i słodyczami. W trakcie przerw, pomiędzy występami uczniów z innych szkół, dzieci bawiły się na placu zabaw. Siostra Dyrektor zadbała także o poczęstunek i moc atrakcji. Był to dzień pełen wrażeń dla każdego uczestnika.

Anna Gaweł
Dodano 27.05.2013


KONKURS „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Klasa Ia brała udział w konkursie organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Znaleźliśmy się wśród 5 szkół województwa podkarpackiego, które przeszły do etapu wojewódzkiego (półfinału). 8 maja 2013 r. byliśmy w Rzeszowie, gdzie odbyły się zajęcia pokazowe dla pierwszaków według konkursowego scenariusza. Dzieci uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: poznały numery alarmowe oraz jak prawidłowo wezwać pomoc przez telefon.

Jolanta Kielar
Dodano 27.05.2013


Projekt „Równi sobie” zakończony

W roku szkolnym 2012/2013 nasza Szkoła brała udział w projekcie „Równi Sobie”. Uczniowie klas I-III zakwalifikowani do projektu uczęszczali na zajęcia organizowane w czterech grupach. Dzięki przystąpieniu do projektu Szkoła Podstawowa, a tym samym uczniowie zostali doposażeni w atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Zwięczeniem projektu była wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego (dla dwóch grup) w Krempnej. Wycieczkę podzielono na dwa etapy: I – to zajęcia edukacyjne w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum w Krempnej; II- to zajęcia terenowe na ścieżce przyrodniczej.
Zajęcia edukacyjne prowadzone były w formie prelekcji i warsztatów. Dzieci miały możność zapoznać się z historią powstania MPN, obejrzały trzydziestominutowy spektakl przyrodniczy obrazujący historię kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu i ekspozycję „Cztery pory roku” przedstawiającą zwierzęta i roślinność Parku. Zajęcia terenowe na ścieżce przyrodniczej okazały się wielką frajdą, ponieważ dzieci mogły oglądane wcześniej w Muzeum niektóre rośliny zobaczyć na własne oczy. Obserwowały kumaka górskiego i podziwiały przepiękne krajobrazy. Wiele nowych, ciekawych wiadomości wzbogaciło ich wiedzę.

Jolanta Kielar
Dodano 27.05.2013


Podziękowanie za przyjęcie I Komunii Świętej

W piątek 24 maja uczniowie klasy II a i II b wspólnie z rodzicami, pojechali na wycieczkę - pielgrzymkę w podziękowaniu za dar przyjęcia I Komunii Św. Celem było Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej. Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Św. przed Cudownym Obrazem i oddał wszystkie dzieci pod opiekę Matki Bożej. Po kupieniu pamiątek, uczestnicy wycieczki przeszli do Domu Pielgrzyma, gdzie zjedli drugie śniadanie. Następnie udali się do Bolestraszyc aby w arboretum pooglądać różne okazy roślin i eksponaty. Było na co popatrzeć – dzieciom najbardziej podobał się labirynt, lilie wodne, pięknie na różne kolory kwitnące rododendrony, wystawa muszli, dowiedziały się i zobaczyły jak powstają perły. Chociaż cały czas padał deszcz, wszyscy byli zadowoleni.

Maria Zygmunt
Dodano 27.05.2013


Z życia świetlicy szkolnej

Amelia Foremny z kl. II b zdobyła III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Uczennica wraz z opiekunem uczestniczyła w uroczystości podsumowania konkursu w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie. Za nagrodzoną pracę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Amelka miała okazję obejrzeć również ciekawe pokazy strażackie.

Wiktoria Łapiński, Julia Zięba oraz Julia Rokita z kl. I otrzymały wyróżnienia w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Namaluj historię dziadków”. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W dniu 17 V 2013 r. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród w Konkursie Plastycznym „Bliżej Ameryki” organizowanym przez RCKP w Krośnie w ramach programu „Spotkania z kulturami”. Główną nagrodę w tym konkursie otrzymała Karolina Ziembicka z kl. IIIa, natomiast wyróżnienia zdobyli Urszula Dróbek i Gracjan Gryczka. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali naszym wychowankom Prezydent Miasta Krosna oraz Konsul Generalny USA w Krakowie. Podczas imprezy dzieci obejrzały ciekawe projekty astronomiczno-astronautyczne uczniów gimnazjalnych oraz bardzo ciekawe zdjęcia Kosmosu wykonane amatorsko przez Mariusza Świętnickiego. Zwiedzając wystawę prac konkursowych laureaci mieli okazję porozmawiać z Konsul Generalną USA oraz zrobić sobie wspólnie pamiątkowe zdjęcia.

Danuta Ruszała
Dodano 27.05.2013


Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

23 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w finale Konkursu o Puchar Dyrektora WORD. Indywidualnym zwycięzcą został Dominik Litwin, który w nagrodę otrzymał rower górski. Trzecie miejsce wywalczyła ubiegłoroczna mistrzyni Agata Kandefer a jedenaste Izabela Znój.
Konkurs składał się z dwóch konkurencji: testu i jazdy po zaimprowizowanym miasteczku z elementami toru przeszkód. Udział w zawodach wzięło 17 trzyosobowych drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych z powiatów: Krosno, Jasło, Sanok, Brzozów, Lesko, Ustrzyki Dolne.

Leszek Krukar
Dodano 23.05.2013


„Z podwórka na stadion”

W dniu 16.05.2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłkarskim o puchar Tymbarku – „Z podwórka na stadion”. Turniej odbył się w Rogach na miejscowym „orliku”. Wzięli w nim udział najmłodsi przedstawiciele szkół z Rogów, Lubatowej, Lubatówki oraz nasza drużyna pod opieką p. Marcina Jasińskiego. Po zaciętym turnieju obfitującym w wiele dramatycznych zwrotów, pięknych akcji no i mnóstwa bramek najlepsza okazała się nasza drużyna! Zajęła ona pierwsze miejsce tym samym awansując do dalszej fazy turnieju. Gratulujemy naszym najmłodszym piłkarzom i życzymy powodzenia w dalszych etapach turnieju.

Marcin Jasiński
Dodano 23.05.2013


„Jan Paweł II w oczach przedszkolaków”

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II w oczach przedszkolaków” zorganizowanym przez Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju. Celem konkursu było, oprócz przybliżenia osoby Jana Pawła II, również kształtowanie pozytywnych uczuć wobec postawy dialogu, współpracy i życzliwości międzyludzkiej. 17.05.2013r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród dzieciom. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w konkursie. Najciekawsze prace zostały wyróżnione. Z naszych oddziałów zerowych wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymały: Martynka Litwin i Jula Turek z grupy 0a. Po zakończonej uroczystości dzieci z wielką radością spędziły jeszcze chwilę na placu zabaw obok przedszkola.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 23.05.2013


Lekcje otwarte z języka angielskiego

14 i 15 maja w klasach Oa i Ob odbyły się otwarte lekcje z języka angielskiego. Zajęcia, na które zostali zaproszeni rodzice oraz Pani Dyrektor miały na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka angielskiego. Rodzice mogli zobaczyć postępy swoich pociech poczynione w nauce języka obcego.
Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za przybycie!

Nina Hanus
Dodano 22.05.2013


Regionalna Liga Mini Siatkówki

20 maja w Jedliczu odbył się II turniej w ramach Regionalnej Ligi Siatkarskiej. Drużyna w składzie: Karolina Wdowiarz, Wiktoria Smolińska, Magdalena Rymarowicz, Angelika Gutkowska i Maja Adamiak rozegrały dwa mecze. Pierwszy mecz zagrały z drużyną z SP Jedlicze wygrywając 2:0 (25:12, 25:20), drugi z drużyną z SP Korczyna przegrywając 1:2 (25:19,23:25,8:15).
Kolejny turniej odbędzie się 4 czerwca 2013r. o godz. 14.30. również w hali GOSiR w Jedliczu.

Oficjalna strona rozgrywek: http://muks.gosir.home.pl/muks/

Ewa Rygiel
Dodano 22.05.2013


Rajd im. I. Łukasiewicza

10 maja nasi uczniowie – miłośnicy turystyki pieszej uczestniczyli w XXII Rajdzie im. Ignacego Łukasiewicza zorganizowanym przez oddział PTTK w Krośnie.
Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego kościoła w Wietrznie. Kościół należy do typu XVIII-wiecznych obiektów drewnianej architektury sakralnej.
Następnie przeszliśmy na pieszą trasę: Grodzisko – Bóbrka.
Grodzisko znajduje się na zalesionym wzgórzu na terenie kopalni ropy. Składa się z 4 członów opadających po stoku wzgórza. Gród główny znajduje się najniżej dalej już tylko bardzo strome zbocza i skarpy. Grodzisko funkcjonowało w okresie plemiennym – VIII- IX wiek n.e., a potem w okresie państwowości - X-XII wiek n.e.
Po dojściu do Bóbrki, przewodnik oprowadził nas po Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, położonego na ternie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Zobaczyliśmy XIX wieczne kopanki (szyby naftowe), „Dom Łukasiewicza”, w którym zgromadzono pamiątki po Ignacym Łukasiewiczu, kolekcję lamp naftowych, fotografii oraz ekspozycję geologiczną. Spacerując pięknymi alejkami pośród lasu zobaczyliśmy obelisk ufundowany w 1872r. przez I. Łukasiewicza na pamiątkę założenia kopalni oleju skalnego w 1854r., drewnianą kuźnię kopalnianą oraz wiele innych obiektów związanych z wydobyciem ropy naftowej.
Na zakończenie rajdu tradycyjnie było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkursy przyrodniczo - turystyczne.

Ewa Rygiel
Dodano 22.05.2013


XXX rocznica nadania imienia Jana i Stanisława Magurów Hufcowi ZHP Krosno

W dniu 11 maja 2013r. w Krośnie odbyły się obchody XXX rocznicy nadania imienia Jana i Stanisława Magurów Hufcowi ZHP Krosno. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych, zaproszonych gości i 14 drużyn harcerskich przy Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie. Tam o godz. 10 odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kapelan harcerski Hufca Krosna phm. O. Patryk Jankiewicz. Podczas Mszy Św. ks. wygłosił homilię, w której nawiązał do postaci Jana i Stanisława Magurów - bohaterów hufca. Po Eucharystii harcerze z Krosna przedstawili montaż słowno–muzyczny o naszych bohaterach, którzy zawsze byli gotowi do poświęceń dla Ojczyzny, dla człowieka. Rozbudzali patriotyzm. Ponadto pięknym śpiewem uraczyła nas 14 DH z Korczyny. Ten szczególny dzień w historii naszego Hufca zakończył się Harcerską Grą Terenową na świeżym powietrzu dla wszystkich drużyn.

Krystyna Bargieł
Dodano 16.05.2013


Regionalna Liga Mini Siatkówki

25 kwietnia 2013r. drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Wdowiarz, Wiktoria Smolińska, Agata Kandefer, Magdalena Rymarowicz, Weronika Kenar, Angelika Gutkowska i Sara Chłap rozpoczęły rozgrywki w ramach Regionalnej Ligi Siatkówki.
W I turnieju rozgrywek nasze siatkarki zajęły I miejsce pokonując drużynę z SP Jedlicze 2:0 (25:9, 25:18) i drużynę z SP Korczyna 2:1 (25:16, 21:25, 15:9).
Kolejny turniej odbędzie się 20 maja 2013r. w hali GOSiR w Jedliczu o godz.15.00.

Oficjalna strona rozgrywek: http://muks.gosir.home.pl/muks/

Ewa Rygiel
Dodano 14.05.2013


Finał wojewódzki OTBwRD

10 maja w Hucie Krzeszowskiej odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie naszej szkoły: Izabela Znój, Dominik Litwin i Szymon Tekieli wśród 20 drużyn zdobyła 8 miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Szymek, który ukończył zawody na 10 miejscu.

Leszek Krukar
Dodano 10.05.2013


Agata Kandefer - najlepsza w województwie!

27 kwietnia 2013 roku w Przeworsku odbyły się XV Mistrzostwa Podkarpacia karate kyokushin dzieci i młodzieży. Udział wzięło 270 zawodników z 15 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate.
Uczennica Agata Kandefer z klasy VI - zawodniczka Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając I miejsce w kata i II w kumite. Wspólnie z innymi reprezentantami klubu zostało obronione drużynowe Wicemistrzostwo Podkarpacia zdobyte w roku ubiegłym. (W latach 2006 - 2011 Krośnieński Klub Kyokushin Karate był drużynowym Mistrzem Podkarpacia). Agata Kandefer swoje sukcesy zawdzięcza wymagającym treningom pod okiem Shihana Romana Woźniaka i Sensei Adama Buczyńskiego.

Gratulujemy!

Dodano 10.05.2013


Gminny Konkurs „BAW SIĘ Z NAMI”

9 maja 2013r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Baw się z nami” zorganizowany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla uczniów klas I-III.
W zawodach uczestniczyły 3 drużyny z naszej gminy: SP Iwonicz-Zdrój, SP Lubatowa oraz drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Trygar IIIb, Aleksandra Kielar IIIa, Daria Chłap IIa, Alda Skraqi IIa, Emilia Czekaj IIa, Miłosz Nycz IIIa, Dariusz Wais IIIa, Karol Kuczała IIIa, Jakub Krupa IIa, Maciej Tygar IIIb.
Konkurs składał się z 7 konkurencji (Sztafeta, Dodawanie skoków, Zmiana piłek, Bieg w workach, Rzuty do żywego kosza, Bieg z szarfami i Strzały na bramkę), w każdej konkurencji startowało 8 zawodników (4 dziewczynki + 4 chłopców). Każda konkurencja punktowana była w zależności od miejsca: Im. – 3 pkt, IIm. – 2pkt, IIIm. – 1 pkt.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji końcowa punktacja zawodów wygląda następująco:
16 punktów – SP Lubatowa – I miejsce
15 punktów – SP Iwonicz – II miejsce
11 punktów – SP Iwonicz – Zdrój – III miejsce

Ewa Rygiel
Dodano 10.05.2013


222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
„Niech każdy miłość własną – kraju miłości poświęci”

Szkolne obchody święta Konstytucji Trzeciego Maja i Matki Bożej – Królowej Polski przebiegały bardzo uroczyście. Rozpoczęły się wykonaniem „Krakowiaka” przez dzieci z klasy II. Następnie, w obecności Pocztu Sztandarowego, narratorzy wprowadzili w oficjalną część spotkania.
Usłyszeliśmy „Inwokację” z „Pana Tadeusza”, pieśń „Rotę” oraz obejrzeliśmy przedstawienie historyczne, przeplatane wierszem i trzeciomajowymi piosenkami. Na koniec klasy VI pięknie zatańczyły poloneza. Wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani i mieli przypięte symbole narodowe.
Dyrekcja szkoły, Poczet Sztandarowy i przedstawiciele harcerzy uczestniczyli również w powiatowych obchodach święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Iwoniczu-Zdroju.

Maria Szajna
Dodano 06.05.2013


DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi – święto to ma przypominać wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, Ziemię.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i VI a. Wystawiono przedstawienie pt.„Królewna, Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Zła macocha, chcąc pozbyć się nielubianej Przyrody, postanowiła ją zaśmiecić. Przyroda zapadła w sen, gdyż miała alergię na śmieci. Na szczęście ocalił ją książę Porządnicki, który wraz z pracowitymi krasnoludkami posprzątał las. Występowi towarzyszyły piosenki śpiewane przez wybranych uczniów klasy IV b i VI a oraz Adę Nycz.
Młodzi aktorzy uświadomili widzom jak ważne jest dbanie o środowisko i segregowanie odpadów.
Po przedstawieniu pani Ewa Penar ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego pr. „Ferie w małym obiektywie” oraz wręczyła nagrody jego laureatom.

Zwycięzcy to:
- kategoria kl. I-III I miejce Julia Jasińska kl. I a
II miejsce Jakub Krukar kl. I b i Emilia Prejsnar kl. I b
III miejsce Gabriel Szul kl. IIa
- kategoria kl. IV–VI
I miejsce Oliwia Zajdel kl. IV b
II miejsce Gabriela Stachura kl. Va
III miejsce Kamil Krukar kl. Va
W konkursie udział wzięło 13 uczniów.

Krystyna Bargieł
Dodano 01.05.2013


„Podaruj Książkę Bibliotece”

Akcja „Podaruj Książkę Bibliotece” zakończona.
Dużym sukcesem zakończyła się akcja książkowa w bibliotece szkolnej. Dzieci ofiarowały łącznie 60 książek o bardzo ciekawej treści i w bardzo dobrym stanie. Wszystkie zostały wprowadzone do księgi inwentarzowej i przystosowane do obiegu książkowego. W ten sposób korzystać z nich będzie mogło liczne grono większych i mniejszych czytelników. Ofiarodawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz osobiste gratulacje z rąk pań dyrektor, które akcję wspierały i dopingowały. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Monika Kenar-Szczurek, Anna Prejsnar
Dodano 30.04.2013


Piesza wycieczka zuchów do Lasu Grabińskiego

W środę 23 kwietnia odbyła się piesza wycieczka do Lasu Grabińskiego. Głównym celem wyprawy było zapoznanie zuchów z historią powstania Pomnika Nieznanego Żołnierza, a tym samym utrwalenie I punktu Prawa Zucha „Zuch kocha Boga i Polskę”. Uczniowie również porządkowali otoczenie wokół Miejsca Pamięci.

Anna Gaweł
Dodano 25.04.2013


Eliminacje powiatowe OTBwRD

17 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Izabela Znój, Agata Kandefer i Dominik Litwin reprezentowali gminę Iwonicz-Zdrój w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak co roku zawody odbyły się na obiekcie SP Nr 14 w Krośnie. Wśród 5 drużyn uczniowie SP w Iwoniczu okazali się najlepsi i będą reprezentować powiat krośnieński na finale wojewódzkim w Hucie Krzeszowskiej.

Leszek Krukar
Dodano 21.04.2013


PASCHALNY „ZAJĄCZEK” DLA MISJI

Nasza szkoła przyłącza się do akcji PASCHALNY „ZAJĄCZEK” DLA MISJI. Wszystkie zabawki, gry i przybory szkolne które uczniowie oddadzą w darze dla swoich rówieśników z Kazachstanu, Peru i Afryki mogą być używane ale nie zniszczone. Przyniesione rzeczy będą wykorzystywane przez dzieci w szkołach i świetlicach misyjnych. Zbiórka prowadzona będzie do końca kwietnia. Prosimy o przynoszenie wymienionych darów do gabinetu pedagoga szkolnego.

Anna Gaweł
Dodano 18.04.2013


Spektakl kukiełkowy „Nowe szaty króla”

W całokształcie procesów wychowania nie powinno zabraknąć kontaktów ze sztuką teatralną, ponieważ pomaga ona rozwijać u dziecka myślenie, inteligencję, wyobraźnię. Pozwala dziecku zetknąć się z normami społecznymi, wartościami, postawami pozytywnymi i negatywnymi bohaterów. Teatr w sposób naturalny kształtuje kulturę estetyczną dziecka. Jest więc propozycją niezwykle cenną i potwierdzającą w praktyce słowa Bogdana Suchodolskiego, że „nie tylko wychowanie ma służyć sztuce, ale to właśnie sztuka ma służyć wychowaniu”.
W dniu 12.04.2013 r. w naszej szkole gościł Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza, który wystawił spektakl kukiełkowy „Nowe szaty króla” wg baśni Hansa Christiana Andersena dla dzieci z klas 0-III.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali teatrzyk, który zawierał wiele wątków humorystycznych, ale też dostarczył wielu wartościowych przeżyć.
Teatr uczył, że nie warto kłamać, bo kłamstwem muszą posługiwać się ludzie niemądrzy i strachliwi. Znacznie lepiej być prawdomównym i uczciwym, jak mały chłopiec, który okazał się mądrzejszy niż sam król.
Dzieci mogły też podziwiać scenografię oraz dowiedzieć się, w jaki sposób powstają duże kukiełki biorące udział w spektaklu.
Teatrzyk bardzo podobał się dzieciom o czym świadczyły głośne brawa dla aktorów.

Izabela Nycz
Dodano 17.04.2013


Zuchowy Uniwersytet Muzyczny

W szkole podstawowej nr 10 w Krośnie dnia 6.04.2013 r. odbyło się spotkanie gromad zuchowych z powiatu krośnieńskiego. Nasza gromada zuchowa „Wesołe Pląsy”, także brała udział w tym spotkaniu. Zuchy prezentowały piosenki do sprawności oraz pląsy. Zuchenki i zuchy z Iwonicza przy akompaniamencie gitar harcerski zaprezentowały piosenkę pt. „Bajka zuchowa”, do sprawności przyjaciel bajek oraz pląs pt. „Muzykant”. Po burzliwych obradach jury przyznało „Wesołym Pląsom” III miejsce. Natomiast publiczność przyznała naszej gromadzie główną nagrodę. W trakcie imprezy, jak na prawdziwych studentów przystało, dzieci dostały pamiątkowe indeksy. Odbył się także słodki poczęstunek. Dziękujemy harcerkom Agnieszce Jung i Wiktorii Smolińskiej za udział w spotkaniu i piękne granie na gitarach.

Anna Gaweł
Dodano 11.04.2013


Warsztaty kulinarne z Tomkiem Woźniakiem w II A!!!

21 marca 2013 roku dzieci z klasy IIA wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które były jedną z nagród za zwycięstwo w konkursie „Śniadanie daje moc”.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już poprzedniego dnia, bo sala lekcyjna musiała przejść prawdziwą metamorfozę. Kiedy uczniowie weszli do klasy nie kryli zachwytu, przygotowano stanowiska – wyspy śniadaniowe: mleczną, warzywną, owocową, zbożową, rybno – mięsną i napojową, pełne smakowitych produktów, z których młodzi kucharze z IIa mieli przygotować pyszności na śniadanie.

Największym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z pasjonatem gotowania – Tomkiem Woźniakiem, który najpierw w zabawny sposób przypomniał dzieciom 12 zasad zdrowego odżywiania a potem pomagał im przygotować smaczne dania i napoje. A były to między innymi: rzeźby twarożkowe, paluszki warzywne, sałatka makaronowa z warzywami, szaszłyki owocowe, kanapki, zawiniątka z tortilli z wędliną i łososiem, koktajle mleczne i napoje z wody.

A później było wielkie smakowanie i wąchanie przygotowanych potraw, ale też patrzenie i słuchanie, bo Tomek Woźniak przekonał dzieci, że gotowanie jest wspaniałą sprawą, która uruchamia wszystkie nasze zmysły.

Podczas warsztatów kulinarnych odwiedziła nas dziennikarka Radia Rzeszów Renata Machnik, która przeprowadziła rozmowę z dziećmi i panem Tomkiem o zdrowym żywieniu i gotowaniu. Relację z tego wydarzenia wyemitowano 22 marca na antenie Radia Rzeszów.

To był wspaniały dzień i niesamowite wydarzenie, które dzieci zapamiętają na pewno na długo.

   Radio Rzeszów 22.03.2013r.
Anna Prejsnar
Dodano 09.04.2013


Gminne eliminacje konkursów BRD

5 kwietnia w Lubatowej odbyły się gminne eliminacje konkursów BRD. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze awansując do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Drużyna w składzie: Izabela Znój, Dominik Litwin i Agata Kandefer zdobyła I miejsce drużynowo i trzy czołowe miejsca indywidualnie.

Jolanta Kielar, Leszek Krukar
Dodano 07.04.2013


Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej

22 marca w hali sportowej MOSiR w Jedliczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych.

Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Wdowiarz VIa, Agata Kandefer VIa, Wiktoria Smolińska VIa, Magdalena Rymarowicz VIa, Aleksandra Tomkowicz VIa, Agnieszka Jung VIa, Weronika Kenar VIb, Oktawia Kinel VIa, Izabela Bulza Va, Angelika Gutkowska Va, ostatecznie zajęła IV miejsce, po zwycięskich meczach z drużynami z: SP Krościenko (2:1) i SP Łężany (2:1) oraz porażkach w pólfinale z: SP Iwla (1:2) oraz SP Wojaszówka (1:2)

Ewa Rygiel
Dodano 04.04.2013


PRZEŻYJ PRZYGODĘ ŻYCIA!
WYJEDŹ NA ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE DO SOCZI!

Weź udział w konkursie olimpijskim, w którym główną nagrodą jest wyjazd na igrzyska olimpijskie do Soczi. Konkurs trwa od 1 listopada 2012 do 31 grudnia 2013. Regulamin konkursu na stronie www.zostanolimpijczykiem.pl



Apel wielkanocny

26 marca 2013 roku dzieci klas drugich wraz z wychowawcami zaprosili dyrekcję, grono pedagogiczne oraz wszystkich uczniów na uroczysty apel wielkanocny. Program artystyczny zawierał inscenizacje „Po co są święta?” i „Dziesiąte kurczę”, piosenki i wiersze o tradycjach wielkanocnych, które wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Spotkanie zakończyły życzenia złożone przez panią dyrektor Małgorzatę Jakubowicz, księdza Mateusza Rutkowskiego i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby podzielić się jajkiem i babką.

Anna Prejsnar
Dodano 28.03.2013


XIV POWIATOWA OLIMPIADA TENISA STOŁOWEGO

16 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Kopytowej odbyła się Powiatowa Olimpiada Tenisa Stołowego, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z GOK Chorkówka.

Tradycyjnie olimpiadę powiatową poprzedziły eliminacje gminne, a zdobywcy I i II m-ca zostali zgłoszeni do rozgrywek powiatowych. W sumie 136 zawodników.

Rozgrywki na szczeblu powiatowym przeprowadzono w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Gminę Iwonicz-Zdrój reprezentowała Agata Kandefer uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Iwoniczu (zwyciężczyni etapu gminnego). Pomimo dużej liczby uczestników Agata wywalczyła w swojej kategorii II miejsce, tym samym zapewniła sobie start na najbliższej wojewódzkiej olimpiadzie tenisa stołowego w Rzeszowie.

Starosta Jan Juszczak wręczył nagrody i dyplomy zawodnikom młodszych 6 kat. Wiekowych. Pogratulował zwycięzcom i podkreślił, że wszyscy uczestnicy olimpiady są zwycięzcami ponieważ wygrali olimpiady gminne. Podkreślił, że XIV olimpiada zgromadziła rekordową liczbę uczestników.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA AGATĘ!

Dodano 28.03.2013


Udział w rajdzie „Powitanie Wiosny”

W czwartek 21 marca grupa uczniów uczestniczyła w rajdzie do Pustelni Św. Jana z Dukli. Pierwszym punktem programu była wizyta w nowej siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli. Tutaj podziwialiśmy wystawę przyrodniczą i etnograficzną. W sali dydaktycznej zgromadzono wiele okazów ssaków i ptaków zamieszkujących różne środowiska - lasy, łąki, tereny nadwodne, okolice pól uprawnych. Na ekspozycji wydra przypatruje się z uwagą zwiedzającym. Czapla siwa prezentuje swoje okazałe skrzydła. Nie brak ptaków drapieżnych takich jak orzeł, puszczyk czy jastrząb. Nie mogło zabraknąć bażantów i oczywiście kuropatw. W sali czai się lis, czyha kuna leśna. Szczerzy zęby bóbr.

Po zapoznaniu się z ekspozycją w Dukli wyruszyliśmy zwiedzić pustelnię św. Jana z Dukli.

Ostatnim punktem rajdu było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkursy organizowane przez PTTK. Uczennica Wiktoria Nycz zajęła II miejsce w konkursie turystyczno-krajoznawczym, a uczeń Michał Kasperkowicz - I miejsce w konkursie ekologiczno – przyrodniczym.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni z myślą o kolejnym wyjeździe.
Rajd uzmysłowił uczestnikom jak piękne są nasze okolice. Posłużył także wyrobieniu nawyku korzystania z turystyki jako sposobu atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

Krystyna Bargieł
Dodano 26.03.2013


„Pola Nadziei – radość pomagania”

„Jeżeli chcecie być ludźmi szczęśliwymi, powinniście mieć serca pełne miłości,
miłości, która będzie się wyrażała w działaniu, w służbie drugiemu człowiekowi”
Bł.Matka Teresa z Kalkuty

W Niedzielę Palmową już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną „Pola Nadziei” na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum Caritas. Uczennice Izabela Niemczyk, Izabela Znój, Agnieszka Jung, Wiktoria Smolińska, Magdalena Rymarowicz, Agata Kandefer, Weronika Bołd, Aleksandra Tomkowicz, Wiktoria Dębiec z wielkim zaangażowaniem wykonały z bibuły żonkile, które symbolizują nadzieję. Dziewczynki pod opieką pani Marii Skotnickiej, Anny Gaweł i Ewy Graboś kwestowały pod kościołem w Iwoniczu. Każdy darczyńca, który wsparł hospicjum w zamian otrzymywał kwiatuszka. Nasze zaangażowanie opłaciło się - puszki były pełne.

Ewa Graboś
Dodano 24.03.2013


„Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka”

UWAGA!

Jeszcze do końca miesiąca w oddziałach Podkarpackiego Banku Spółdzielczego można odebrać warzywkowe zestawy do udziału w konkursie „Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka”.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną konkursu oraz regulaminem pod adresem: www.warzywkowo.pl
Zachęcamy wszystkich uczniów do warzywkowej zabawy.

Pobierz Warzywkowo - prezentację dla szkół



Zielono mi… czyli Dzień św. Patryka w naszej szkole

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Irlandzkie święto narodowe tak popularne na zielonej wyspie, jak nasze święta Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy. Święto to jest jeszcze mało znane w Polsce, ale swą radością i zabawą zaraża coraz więcej ludzi. Dlatego też również i w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego w klasach młodszych postanowiliśmy uczcić to święto i jednocześnie przybliżyć dzieciom znaczenie tego święta. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały piękne irlandzkie flagi, oglądali prezentacje multimedialne, a nawet próbowali swoich sił w tańcu irlandzkim. Miejmy nadzieję, że i w przyszłym roku uczniowie będą chętni do obchodzenia tego święta.

Nina Hanus
Dodano 17.03.2013


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej

Drużyna dziewcząt wywalczyła I miejsce w Gminnych IMS w Mini Piłce Siatkowej, które odbyły się 13 marca w Zespole Szkół w Iwoniczu-Zdroju. Dziewczęta rozegrały trzy zwycięskie mecze z drużynami z: SP Lubatowa, SP Lubatówka i SP Iwonicz-Zdrój, co dało im awans do powiatowych rozgrywek, które odbędą się 22 marca w Jedliczu.
Skład drużyny: Karolina Wdowiarz VIa, Agata Kandefer VIa, Wiktoria Smolińska VIa, Magdalena Rymarowicz VIa, Aleksandra Tomkowicz VIa, Agnieszka Jung VIa, Oktawia Kinel VIa, Izabela Bulza Va, Angelika Gutkowska Va.

Ewa Rygiel
Dodano 16.03.2013


Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2013/2014

Szkoła Podstawowa w Iwoniczu ogłasza zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2013/2014.
„Kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej” należy pobrać i wypełnioną złożyć u wychowawcy świetlicy do dnia 15 III 2013r. Decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy podejmie Komisja Kwalifikacyjna na początku września 2013r.

Danuta Ruszała


Udział 10 Drużyny Harcerskiej w VIII Harcerskim Turnieju Piłki Halowej w Jedliczu

W sobotę 9.03.2013 r. harcerki z naszej szkoły sprawdziły swoje umiejętności gry w piłkę nożną w VIII Harcerskim Turnieju Piłki Halowej o Puchar komendanta Hufca Krosno. Pomimo zaciętej gry naszym harcerkom nie udało się awansować do finału rozgrywek. Nie mniej jednak zabawa była bardzo udana.

Krystyna Bargieł
Dodano 13.03.2013


NASZA MAŁA MISTRZYNI W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Laura Węglowska to utalentowana, młoda narciarka – uczennica klasy Ib. Swoje zainteresowania rozwija w klubie UKN „Laworta” w Ustrzykach Dolnych. Pasję tę zaszczepił w niej tata, pod którego okiem stawiała pierwsze „kroki” na nartach. Jednak do jej sukcesów przyczynił się również Pan Tomasz – trener z klubu. Systematyczny trening uczennicy zaowocował wieloma sukcesami. W czasie ferii zimowych Laura reprezentowała naszą szkołę w różnych zawodach narciarskich, w których osiągnęła następujące wyniki:

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jadwiga Wosiewicz
Dodano 07.03.2013


Akcja „Podaruj Książkę Bibliotece”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „Podaruj Książkę Bibliotece”. Jeśli w Waszych domach są książki przeczytane lub takie, z których wyrośliście, przynieście je do biblioteki. Dzięki temu zyskają one „drugie życie” i zostaną odkryte na nowo przez innych.

Zanim przystąpisz do akcji pamiętaj, że:

Akcja trwa do 27 marca 2013 roku.
Lista uczniów, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór zostanie zamieszczona na szkolnej stronie internetowej.

Anna Prejsnar, Monika Kenar-Szczurek
Dodano 07.03.2013


MALTAŃSKA SŁUŻBA MEDYCZNA

Dnia 5 marca w szkole gościliśmy Maltańską Służbę Medyczną. Jest to organizacja, która zgodnie z mottem Zakonu - Tuitio fidei et obsequium pauperum - chce nieść pomoc ubogim i potrzebującym. Prowadzi działalność wychowawczą wśród młodzieży, tworząc grupy kadetów oraz prowadzi kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, w których uczestniczą zarówno potencjalni wolontariusze Fundacji, jak i osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na ten temat.
Uczniowie klas młodszych brali udział w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym przez Wolontariuszy Służby Maltańskiej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w „mini kursie” pierwszej pomocy. Mogły sprawdzić się ćwicząc: układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz przeprowadzić na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową. Młodzi „ratownicy” chętnie i aktywnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach, ucząc się jak praktycznie pomagać w trudnych sytuacjach zagrażających życiu.

Anna Gaweł
Dodano 06.03.2013


Spotkanie z olimpijczykiem

W piątek 1 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był to pan Paweł Zygmunt były wielokrotny mistrz Polski w łyżwiarstwie szybkim oraz olimpijczyk z Lillehammer, Nagano, Salt Lake City i Turynu.
Celem wizyty było spotkanie z uczniami naszej szkoły i popularyzowanie wśród nich sportu oraz idei olimpijskiej. Spotkanie było bardzo udane, pan Zygmunt w ciekawy sposób przybliżył dzieciom historię igrzysk olimpijskich oraz opowiedział o swojej przygodzie ze sportem. Punktem kulminacyjnym spotkania był konkurs w którym uczniowie mogli wygrać wiele gadżetów olimpijskich a nagrodą główną był telefon komórkowy!
Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić sobie z naszym mistrzem wspólne zdjęcie, zamienić kilka zdań lub poprosić o autograf.
Wszystkich których zainteresowało spotkanie i chcieliby dowiedzieć się więcej na temat idei olimpijskiej lub wziąć udział w konkursie olimpijskim (główna nagroda – wyjazd na igrzyska olimpijskie do Soczi) zapraszamy do odwiedzania strony www.zostanolimpijczykiem.pl

Marcin Jasiński
Dodano 06.03.2013


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

Drużyna dziewcząt w składzie: Agata Kandefer VIa, Wiktoria Smolińska VIa oraz drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Sroka Va, Gabriel Zajdel VIb reprezentowali szkołę w Gminnych IMS w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Zespole Szkół w Lubatówce. Po wygranych meczach z drużynami: SP Lubatówka oraz SP Lubatowa, obie drużyny zajęły I miejsca i będą reprezentować Gminę w Powiatowych IMS.

Ewa Rygiel
Dodano 05.03.2013


Babcie wnuki swe kochają, wiec piękne bajki im czytają

W myśl tej zasady oraz realizując cele kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” klasy zerowe z radością gościły Babcię Juli. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez Babcię opowiadań: „Magiczny las” i „Pomoc”. Bogato ilustrowane opowiadania nie tylko pogłębiły przeżycia i wyobraźnię dzieci, ale również posłużyły do wyciągnięcia życiowej mądrości, iż w lesie nie wolno zbierać nieznanych owoców i grzybów, nie wolno niszczyć przyrody oraz ważne jest to, aby umieć pomagać innym. Na zakończenie zajęcia Babcia Juli obdarowała wszystkie dzieci malowanką przedstawiającą bohaterów opowiadania. Zainteresowanie opowiadaniem i osobą czytającą wyraziło się w zaproszeniu Babci na kolejne „poczytanki” w zerówce.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 28.02.2013


1% dla Drużyny Harcerskiej ”Leśna Brać” i Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy”

Począwszy od 1 stycznia, każdy z nas może się rozliczyć z Urzędem Podatkowym za rok 2012.
Jak przekazać 1% podatku za 2012 rok dla 10 Drużyny Harcerskiej „Leśna Brać” i Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy”? ... [Czytaj całość]

Drużynowa 10 DH Leśna Brać - Krystyna Bargieł
Drużynowa Gromady Zuchowej Wesołe Pląsy - Anna Gaweł


Ogólnopolski konkurs historyczny „Klio 2012”

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Klio 2012” przysłali wyniki naszych uczniów, biorących w nim udział. Konkurs przebiegał pod hasłem „Polskie symbole narodowe”.

Uczeń klasy VIa Piotr Dawidko uzyskał I miejsce w województwie w kategorii – test wiedzy.
Ponadto najlepsze wyniki w szkole uzyskały Agata Kandefer i Izabela Znój.
Za pracę plastyczną dyplom laureata otrzymała Aleksandra Madej.

Maria Szajna
Dodano 27.02.2013


Sukces Izabeli

Uczennica klasy VIa Izabela Znój została finalistką wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty, zarówno z matematyki (gdzie osiągnęła bardzo wysoki wynik), jak i z historii. Gratulujemy.

Maria Szajna
Dodano 27.02.2013


„Rodzina moich marzeń”

Rodzina moich marzeń – to temat szkolnego konkursu literackiego i plastycznego, w którym wzięli udział nasi uczniowie, głownie najmłodsi. Ilustrowali, najczęściej, swoje własne rodziny, widziane dziecięcymi oczyma, lub takie, o jakich marzą.

W nawiązaniu do tematyki konkursu zorganizowaliśmy dla rodziców spotkanie z psychologiem z Poradni – p. Elżbietą Hasiak, która rozważała problem „Jakie potrzeby dziecka może i powinna zaspokajać rodzina”?

Anna Gaweł, Maria Szajna
Dodano 26.02.2013


„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” 2013

Zapisy do Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” już trwają. Trenerzy, nauczyciele i opiekunowie mogą zgłaszać do rozgrywek dowolną liczbę drużyn w kategoriach chłopców i dziewcząt...
Każdy zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje na temat Turnieju, dostępne są na stronie: www.zpodworkanastadion.pl
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, oprócz wspaniałych piłkarskich zmagań oraz niepowtarzalnych emocji, to również wielkie atrakcje i nagrody dla dzieci, a także trenerów. Już za sam udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych, trenerzy otrzymają koszulki piłkarskie, a dzieci pamiątkowe dyplomy. Podczas finałów wojewódzkich na wszystkie dzieci czekać będą medale, upominki i dyplomy...
Więcej informacji: [pobierz]

Dodano 19.02.2013


Uwaga KONKURS!!!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza serdecznie uczniów klas I-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym pt. „Ferie w małym obiektywie”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 1-3 zdjęć tematycznie związanych z tegorocznymi feriami (zimowe krajobrazy, ciekawe miejsca, wydarzenia i sposoby spędzania czasu wolnego).
Fotografie wywołane w formacie A4 należy do 1 marca 2013r. dostarczyć do opiekunów SU, p. E.Penar lub p. E.Rygiel.

Na zwycięzców czekają nagrody!
Najciekawsze fotografie prezentowane będą na stronie internetowej szkoły i gazetce Samorządu Uczniowskiego.

Ewa Penar
Dodano 17.02.2013


Zabawa karnawałowa

24 stycznia 2013 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Była najmodniejsza tego sezonu muzyka, zabawy, tańce, konkursy, wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz jedyne i niepowtarzalne stroje. Jury, które miało wybrać te najpiękniejsze, czekał nie lada problem, bo tak naprawdę młodsze dzieci zachwyciły wszystkich pomysłowością w doborze strojów.
Starsi uczniowie bawili się po południu, wprawdzie bez wyszukanych kreacji, ale równie dobrze jak maluchy.

Anna Prejsnar
Dodano 08.02.2013


„Bezpieczna droga do szkoły”

Studio Edukacji Profilaktycznej i Inicjatyw Artystycznych „Szafir” przedstawił dla uczniów kl 0-III program pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Forma estradowa pozwoliła w niekonwencjonalny sposób ująć tematykę zachowania się dziecka na jezdni. Dzieci razem z aktorami śpiewały, odpowiadały na pytania i brały udział w konkursach. W miły i ciekawy sposób poznawały znaki drogowe i zasady przechodzenia przez jezdnię.

Maria Zygmunt
Dodano 07.02.2013


„Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”

Chętni uczniowie klas III – VI uczestniczyli w pokazie historycznym pod hasłem „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. Była to żywa lekcja historii, podczas której zaprezentowano obyczaje i kulturę epoki, ekwipunek i uzbrojenie, pojedynki, a nawet dawne narzędzia tortur. Dzieci miały możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i uczestniczyć w zapierających dech w piersiach potyczkach.

Maria Szajna
Dodano 06.02.2013


X RAJD ZIMOWY

1 lutego 2013r. członkowie koła turystycznego wzięli udział w X Rajdzie Zimowym: Wola Jasienicka – Konfederatka – Kretówki – Wola Komborska, zorganizowanym przez Krośnieński Oddział PTTK.
Podczas zimowej wędrówki uczestnicy rajdu przeszli pieszo trasę, na której zwiedzili skalny pomnik przyrody „Konfederatka”, która swym kształtem z jednej strony przypomina wojskową czapkę, a od drugiej strony wygląda jak niedźwiedź; rezerwat przyrody „Kretówki” chroniący bardzo cenną populację cisa pospolitego (naliczono ponad 460 drzew) oraz przeszli ścieżką przyrodniczo - edukacyjną z tablicami tematycznymi.
Na zakończenie wędrówki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbaski oraz konkursy wiedzy krajoznawczej i ekologicznej. Zuzanna Kuc zajęła II miejsce w konkursie turystyczno – krajoznawczym.

Ewa Rygiel
Dodano 3.02.2013


Harcerze i zuchy pomagają zwierzętom leśnym

Zima to trudny czas dla zwierząt leśnych. Doskonale rozumieją to dzieci z naszej szkoły. Z tego powodu chętnie biorą udział w akcji dokarmiania zwierząt leśnych zimą.
W środę 19 stycznia harcerze i zuchy wybrali się na polanę w Iwoniczu, by wyłożyć zwierzętom to, co dla nich teraz jest niezbędne: zboża, siano, marchew, suchy chleb, ziemniaki.
Świeże i mroźne powietrze zaostrzyło apetyty młodych miłośników przyrody, które zostały zaspokojone podczas pieczenia kiełbasek na ognisku. Uczniowie wrócili z akcji zadowoleni, że swoją akcją pomogli zwierzętom przetrwać zimę.

Drużynowa Krystyna Bargieł i Anna Gaweł
Dodano 30.01.2013


Niech nam żyją Dziadek z Babcią, niech im zdrowie służy…

We wtorek, 22 stycznia 2013 roku, mieliśmy wielką przyjemność przyjmować w naszej szkole wyjątkowych gości. Mimo trudnych warunków pogodowych babcie i dziadkowie tłumnie przybyli do naszej szkoły na uroczystość z okazji ich święta.
Na początku wystąpiły dzieci z klas Ia i Ib z pięknymi wierszami i piosenkami. Następnie uczniowie klasy IIb zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Jak karnawał, to karnawał.” Podsumowaniem części artystycznej był Koncert Życzeń przygotowany przez dzieci z klasy IIa, które do życzeń dołączyły piosenki, wiersze i tańce.
Na koniec wnuczęta zaśpiewały swym babciom i dziadkom „Sto lat” i wręczyły upominki – laurki oraz medale dla Super Babci i Super Dziadka.

Jolanta Kielar, Anna Prejsnar
Dodano 29.01.2013


Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień w roku

W dniu 22 stycznia 2013 r. dzieci z klas 0a i 0b zaprosiły ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na program artystyczny składały się wiersze przeplatane piosenkami, tańcami i grą na instrumentach perkusyjnych. Po popisach artystycznych przyszedł czas na życzenia i wręczenie własnoręcznie wykonanych przez wnuczęta laurek. Słodki poczęstunek uatrakcyjnił całość uroczystości. Babcie i dziadkowie byli wzruszeni, podziękowaniom nie było końca. Za wszystkie miłe słowa dziękujemy.

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 28.01.2013


Wizyta podróżnika

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym spotkaniu z podróżnikiem. Tematem prelekcji tym razem było Peru. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się między innymi o Machu Picchu i lamach. Mieli także okazję zobaczyć strój tradycyjny mężczyzny. Pan podróżnik przybliżył również życie Indian z plemienia Uro mieszkających na pływających wyspach, zbudowanych z wysuszonej trzciny totora, z której buduje się też domy i łodzie i która służy jako pożywienie. Każda rodzina ma własną trzcinową wyspę zakotwiczoną do dna jeziora.

Krystyna Bargieł
Dodano 27.01.2013


Wyjazd do kina i Muzeum Misyjnego w Krośnie

Dnia 18 stycznia uczniowie klas IV, V, VI udali się na wycieczkę do Muzeum Misyjnego w Krośnie, które mieści w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Klawerianek. Dzieci podziwiały interesujące eksponaty pochodzące z czterech kontynentów: Afryki, Australii i Oceanii, Azji oraz Ameryki Południowej. Ciekawą kolekcję tworzą między innymi misjonarskie sandały z końca XIX wieku, broń myśliwska, biżuteria, instrumenty muzyczne, rzeźby oraz przedmioty kultu. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć skórę z lamparta, z ogromnego węża – boa dusiciela, a także tradycyjne stroje np. z Indii, Wietnamu i z wysp Tonga. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film o trudnych warunkach życia dzieci w Afryce.
Kolejnym punktem wycieczki był pokaz wyjątkowego filmu w kinie pt. „August Rush”. Opowiadania historia niejednokrotnie chwytała za serce. Po seansie zostały wręczone nagrody za udział w konkursie w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacyjne”. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli wysokie lokaty: I miejsce W. Tomkiewicz, II miejsce O. Ziembicka, III miejsce Miłosz Adamiak oraz liczne wyróżnienia.

Krystyna Bargieł
Dodano 26.01.2013


Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

23 stycznia odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas IV – VI.

W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Agata Kandefer VIa
II miejsce – Wiktoria Smolińska VIa
III miejsce – Maja Adamiak Va

W kategorii chłopców:
I miejsce – Dawid Wais Va
II miejsce – Gabriel Zajdel VIb
III miejsce – Szymon Tekieli VIb

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w zawodach gminnych.

Ewa Rygiel
Dodano 25.01.2013


Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Wychowanka świetlicy szkolnej Karolinka Ziembicka zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w kat. Szkół Podstawowych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.
Karolinka uczestniczyła w uroczystym spotkaniu laureatów konkursu oraz rozdaniu nagród w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli. Za niezwykle oryginalną i pomysłową pracę Karolinka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

Danuta Ruszała
Dodano 25.01.2013


Wygraliśmy! To śniadanie dało nam moc!

Na początku stycznia 2013 roku miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na reportaż z działalności Klasowych Klubów Śniadaniowych w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Było nam niezwykle miło się dowiedzieć, że reportaż klasy 2A zatytułowany „Moc śniadania znamy – szkolne trudy pokonamy” zajął pierwsze miejsce!

Ale po kolei…
We wrześniu 2012 roku klasy 2A i 2B przyłączyły się do II edycji ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia czyli koalicja takich firm jak Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Cel przedsięwzięcia to między innymi propagowanie wśród najmłodszych dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a dokładniej uświadomienie im istoty spożywania pierwszego śniadania.
Wychowawcy wraz z dziećmi utworzyli Klasowe Kluby Śniadaniowe, które istnieją do dziś. Ich działalność to przede wszystkim dobra zabawa – doświadczenia obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, ćwiczenia w grupach uczące pracy z zespole oraz to, co nasze dzieci polubiły najbardziej – samodzielne wykonywanie zdrowych i smacznych śniadań – kolorowych kanapek, sałatek i szaszłyków owocowych. Reportaże z pracy Klubów zostały przygotowane w formie prezentacji i wysłane na konkurs. W etapie regionalnym - wojewódzkim, w którym decydowali internauci pierwsze miejsce zajął reportaż klasy 2B „Śniadania jemy, więc nie chorujemy”, natomiast reportaż klasy 2A uplasował się na drugim miejscu. I tak dotarliśmy do finału…
A w finale … jury wybrało reportaż klasy 2A jako najlepszy ze wszystkich nadesłanych, z czego bardzo się cieszymy. Jedną z nagród będzie spotkanie z ambasadorem programu, znanym kucharzem – Tomkiem Woźniakiem, który przeprowadzi w naszej szkole warsztaty kulinarne. Dzieci już nie mogą się doczekać, zresztą wiemy dlaczego… Patrząc na ich zaangażowanie w działalność Klubu Śniadaniowego widzimy w nich duży potencjał. Kto wie, może rośnie nam nowe pokolenie kucharzy, kreatorów smaku na miarę Magdy Gessler, Pascala Brodnickiego czy nawet Gordona Ramsey’a.

Oficjalna strona konkursu: www.sniadaniedajemoc.pl

Anna Prejsnar
Dodano 13.01.2013


Pomagamy Marysi!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbierania plastikowych zakrętek, które będą przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Marysi Zawiszy z Krosna. Marysia potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, przepukliną, zwichniętym biodrem i innymi schorzeniami. Efektem naszej akcji było zebranie ponad 100 kg nakrętek. Warto zauważyć, że oprócz szczytnego celu akcja ma też wymiar proekologiczny. Plastik zostaje przetworzony i wykorzystany ponownie jako surowiec wtórny. Gromadzenie zakrętek planujemy na stałe. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, mieszkańcom Iwonicza, za wielomiesięczne gromadzenie i przynoszenie nakrętek do naszej szkoły.

Krystyna Bargieł
Dodano 13.01.2013


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce

9 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych IMS w Mini Koszykówce rozegranych w Szkole Podstawowej w Lubatowej.
Drużyna dziewcząt: Karolina Wdowiarz, Agata Kandefer, Wiktoria Smolińska, Magdalena Rymarowicz, Aleksandra Tomkowicz, Agnieszka Jung, Maja Adamiak, Alicja Menet, Marcelina Grysztar, Weronika Kenar zajęła II miejsce.
Drużyna chłopców: Dominik Litwin, Gabriel Zajdel, Dawid Długosz, Szymon Tekieli, Michał Kandefer, Michał Walciszewski, Przemek Kinel, Michał Buczek, wywalczyła I miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.

Ewa Rygiel
Dodano 12.01.2013


Z życia świetlicy szkolnej

W miesiącu listopadzie oraz grudniu wychowankowie świetlicy szkolnej brali udział w konkursach artystycznych zdobywając liczne nagrody.

29 XI 2012 r. - XVII Gminny Konkurs Plastyczny „O wielki pędzel”
w kat. I kl. 0-III
III miejsce zdobyła Julia Gościńska z kl. III
w kat. II kl. IV-VI
I miejsce zdobyła Milena Żebracka z kl. IV
Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz materiały malarskie.

10 XII 2012 r. - Wojewódzki Konkurs Plastyczny na temat „Janusz Korczak w oczach dzieci i młodzieży”
III miejsce zdobyła Julia Gościńska z kl. III, wyróżnienie Amelia Foremny z kl. II
Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

XII 2012 r. - Szkolny Konkurs „Szopka lub ozdoba bożonarodzeniowa”, którego organizatorem była świetlica szkolna
I miejsce w kat. szopka bożonarodzeniowa zdobyła Karolina Ziembicka z kl. III
Nagrodzona szopka bierze udział w „Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych” w Dukli.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Zięba z kl. I, Aleksandra Szajna z kl. I, Wiktoria Padacz z kl. II, Oskar Padacz z kl. I, Such Katarzyna z kl. IV, Agnieszka Jung z kl. VI
I miejsce w kat. ozdoba bożonarodzeniowa zdobyła Julia Rokita z kl. I.
Wyróżnienie otrzymała Karolina Ziembicka z kl. III oraz Julia Pniak z kl. I.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne upominki podczas szkolnej uroczystości wigilijnej.

16 XII 2012 r. - Świetlica szkolna brała udział w VI Gminnym Kiermaszu Świątecznym „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, który odbył się w sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju. Wykonane wspólnie przez dzieci i wychowawcę stroiki oraz ozdoby bożonarodzeniowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Uzyskany dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup pomocy do zajęć artystycznych w świetlicy.

Danuta Ruszała
Dodano 29.12.2012


Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

W grudniu odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt klas V-VI. Po rozegranych meczach systemem każdy z każdym wyniki są następujące:
I miejsce – drużyna VI a w składzie: Karolina Wdowiarz, Agata Kandefer, Wiktoria Smolińska, Magdalena Rymarowicz, Aleksandra Tomkowicz, Agnieszka Jung, Oktawia Kinel
II miejsce – drużyna VIb w składzie: Weronika Kenar, Aleksandra Kandefer, Weronika Kielar, Elżbieta Loś
III miejsce – drużyna Va w składzie: Angelika Gutkowska, Izabela Bulza, Wiktoria Staroń, Sara Chłap, Maja Adamiak, Alicja Menet, Gabriela Stachura, Marcelina Grysztar

Ewa Rygiel
Dodano 22.12.2012


Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. W tym roku Światełko Betlejemskie przywędrowało do naszej szkoły 20.12.2013 r. za pośrednictwem drużyny harcerskiej Leśna Brać. W tym samy dniu harcerze wraz z gromadą zuchową Wesołe Pląsy przekazali Światełko Panu Burmistrzowi, Panu Sołtysowi. Odwiedzili także Domy Pomocy Społecznej dla dzieci i dorosłych oraz pobliskie szkoły średnie. Zuchy spotkały się z ogromną życzliwością ze strony mieszkańców DPS. Oprócz przekazania Światełka dzieci odwiedziły pensjonariuszy, mieli okazję wspólnie kolędować i poznać się. Było to duże przeżycie zarówno dla zuchów jak i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla dzieci.

A. Gaweł, K. Bargieł
Dodano 21.12.2012


Finał ogólnopolskiego konkursu „Śniadanie daje moc”

Klasy drugie zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu „Śniadanie daje moc”.
Klasa 2B zajęła I miejsce, a klasa 2A II miejsce w województwie podkarpackim. Obydwie klasy mają szansę na wielki finał – rozstrzygnięcie w styczniu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dodano 11.12.2012


Święty Mikołaj

Pada śnieg, pada śnieg, biało dookoła.
Przysypane łąki, lasy, i szkoła.
Trzeszczy mróz, gwiżdże wiatr,
zimno dziś na dworze,
tylko w dali słychać sanie
któż to jechać może?
To Święty Mikołaj…..

6 grudnia to jeden z najradośniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku. W naszej szkole już od rana panował świąteczny nastrój. W holu pojawiła się choinka a na niej zabłysły kolorowe lampki. Po szkolnych korytarzach biegały roześmiane dzieci w czerwonych, mikołajkowych czapkach. Z sali gimnastycznej dobiegały dźwięki ostatnich prób mikołajkowych. Wszyscy przygotowywali się na powitanie niecodziennego gościa. O godz. 9.00 Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów wraz z wychowawcami na krótki program artystyczny. Piosenką i wierszem wypełniliśmy czas oczekiwania na Świętego Mikołaja. Wreszcie rozległ się dźwięk dzwoneczków i ku radości wszystkich dzieci, na sali pojawił się Święty Mikołaj w asyście aniołków. Mikołaj wręczył wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, wypełnionej zabawą i humorem.

Samorząd Uczniowski
Dodano 10.12.2012


Święto Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

28 listopada 2012 roku w naszej bibliotece swoje święto obchodził pluszowy miś. Z tej okazji przygotowano wystawkę „Znane misie”, dzięki której można było przypomnieć sobie o Misiu Uszatku, Troskliwych Misiach a także przeczytać informacje o misiach bardziej znanych – Gumisiach i Kubusiu Puchatku. Punktem kulminacyjnym były wybory „Najmilszego Misia” spośród wszystkich, które dzieci przynosiły do biblioteki już od poniedziałku.

Wyniki wyborów zostały ogłoszone w piątek, a przedstawiały się następująco:
1. miejsce i tytuł „Najmilszego Misia” otrzymał miś w czerwonej czapeczce, którego właścicielem jest Dominik Grysztar z oddziału zerowego,
2. miejsce zdobył miś w różowej sukience, należący do Julii Zięby z klasy IA,
3. miejsce zajął duży brązowy miś Krystiana Machowskiego z oddziału zerowego.

Zwycięskie misie otrzymały dyplomy a ich właściciele piękne książeczki zachęcające do nauki czytania. Pozostałe misie też zostały obdarowane dyplomami a dzieci „małym, słodkim co nieco”.

Anna Prejsnar, Monika Kenar-Szczurek
Dodano 02.12.2012


Podsumowanie 52 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

24 listopada 2012 roku w Zakopanem odbyła się uroczystość podsumowania 52 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: schroniska całoroczne i sezonowe. W tym roku w Polsce zostało wyróżnionych 11 schronisk sezonowych: 3 schroniska w stopniu brązowym i 8 schronisk w stopniu złotym.

Schronisko działające w Szkole Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego otrzymało dyplom i wyróżnienie złote, a dyrektor SSM – Maria Zygmunt otrzymała list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas.

Dodano 01.12.2012


Planetarium jupiter

28 listopada w naszej szkole zagościło mobilne planetarium jupiter. Jest to połączenie rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Mogliśmy się w nim dowiedzieć i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, zobaczyć ruch planet. Projekcja odbywała się w specjalnej kapsule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcji filmów wzbogacili się o nowe wiadomości o kosmosie.

Maria Zygmunt
Dodano 29.11.2012


Warsztaty profilaktyczne

Psycholog z Krakowa z oficyny „Pedago” spotkała się z uczniami klas IV –VI podczas warsztatów poświeconych agresji i przemocy. Uświadamiała dzieciom, jakie emocje rządzą naszym życiem i jak nimi kierować, by uniknąć konfliktów, nie tylko w szkolnej rzeczywistości.

Maria Szajna
Dodano 29.11.2012


11 Listopada

Z okazji Święta Niepodległości klasa VIa przygotowała przedstawienie historyczne pt. „Nadszedł ten dzień - 11 Listopada 1918 roku”. W ten sposób starała się przybliżyć kolegom, jak doszło do odzyskania wolnego Państwa Polskiego po 123 latach zaborów.

Maria Szajna
Dodano 29.11.2012


LITTLE RED RIDING HOOD
Przedstawienie w języku angielskim

20 listopada uczniowie klas II, którzy uczęszczają na zajęcia kółka języka angielskiego wystąpili w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku, ale w języku angielskim. Nie było to zbyt łatwe, lecz mimo wszystko uczniowie stanęli na wysokości zadania. Nasi mali aktorzy wystąpili dwukrotnie. Najpierw wystąpili dla dzieci z klas od 0 do III, a następnie późnym popołudniem dla rodziców. Brawa, które dzieci otrzymały utwierdzają nas w przekonaniu, że przedstawienie się podobało.

Nina Hanus
Dodano 29.11.2012


Andrzejki

W środę 21.11.2012 r. zuchy wspólnie z uczniami kółka językowego bawiły się na zabawie andrzejkowej. Dzieci lały wosk i wypatrywały w nim „swojej przyszłości”. Dodatkową atrakcją były Cyganki, które wróżyły z ręki, daty urodzenia i zachęcały dzieci do wspólnej zabawy. Podczas chwili przerwy uczniowie mieli zorganizowany pyszny słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Nina Hanus, Anna Gaweł
Dodano 28.11.2012


Prawa Dziecka

W październiku uczniowie klas 4-6 na lekcjach wychowawczych przypomnieli sobie, a klasy młodsze zapoznały się ze swoimi prawami. Został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. Prawa Dziecka. Jego rozstrzygnięcie przypadło na 20 listopada w Dzień Praw Dziecka. Każdy uczestnik konkursu został wyróżniony dyplomem. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.

Maria Szajna, Anna Gaweł
Dodano 28.11.2012


Cała Polska Czyta Dzieciom

Dzieci z klas zerowych kontynuują swój udział w ogólnopolskiej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. W piątek 16 XI na zajęciach gościliśmy jednego z rodziców – panią Beatę Litwin, która przeczytała dzieciom kilka krótkich bajek wiążących się tematycznie z aktualnymi treściami programowymi. Dzieci uważnie i z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Miłym zakończeniem tej wizyty był słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Martynki.

Również starsi uczniowie naszej szkoły chcą angażować się w kampanię czytania. Z bajką o kocie w butach zapoznał swoich młodszych kolegów uczeń klasy trzeciej – Kuba Kielar. W grupie „0”b Kuba przeczytał „Bajki z leśnej polanki”. Dzieci z uwagą słuchały czytania niewiele od nich starszego kolegi, a dowodem zainteresowania było zaproszenie Kuby na kolejne „poczytanki”.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 24.11.2012


V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej w Dukli

16 listopada uczennica klasy Ia Emilia Ustrobińska wzięła udział w V Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Dukli. Emilka zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „Frosty the snowman”. Mimo, iż nie zajęła czołowej pozycji bardzo pięknie reprezentowała naszą szkołę.

Nina Hanus
Dodano 20.11.2012


Udział 10 Drużyny Harcerskiej „Leśna Brać” w obchodach Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości zorganizowana została zbiórka „biało – czerwona” na której harcerze wzięli udział w quizie o Polsce. Druhny i druhowie wykazali się w nim doskonałą wiedzą z następujących dziedzin: historia Polski, przyroda Polski, muzyka i sport. Zbiórkę zakończyły zabawy integracyjne i obrzędowy krąg z puszczeniem iskierki przyjaźni.
W dniu 11 listopada harcerze uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja złożyła kwiaty pod Krzyżem Milenijnym.

Krystyna Bargieł
Dodano 19.11.2012


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach drugich

8 listopada został ogłoszony Dniem Zdrowego Żywienia i Gotowania. Z tej okazji klasy 2A i 2B, biorące udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc” zorganizowały w swoich klasach zdrowe śniadania. W menu śniadaniowym zalazły się smaczne kanapki, wspaniałe owocowe i warzywne przekąski – sałatki i szaszłyki, soki oraz „białe pyszności” – jogurty, serki, mleko. Całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie pomoc rodziców, którzy przygotowali te smakołyki. Obydwu klasom było niezwykle miło gościć na śniadaniach panią dyrektor Małgorzatę Jakubowicz.

Anna Prejsnar
Dodano 12.11.2012


Konkurs historyczny

Uczennica Izabela Znój zakwalifikowała się do rejonowego etapu kuratoryjnego konkursu wiedzy z historii. Wykazała się dobrą znajomością dziejów Polski i Europy okresu Napoleońskiego.

M. Szajna
Dodano 08.11.2012


XIII SEJMIK EKOLOGICZNY W WĘGLÓWCE

Trzyosobowa reprezentacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XIII Sejmiku Ekologicznym w Węglówce. Podczas niego mali posłowie debatowali o ekologii, o tym – jak ma żyć człowiek ekologiczny.

W tematykę tegorocznych obrad uczestnicy zostali wprowadzeni poprzez część artystyczną, przygotowaną przez uczniów szkoły w Węglówce. Następnie powołano komisje sejmiku spośród przedstawicieli szkół uczestniczących w spotkaniu, które udały się na obrady. Wyniki prac komisji zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom spotkania, a komisja redakcyjna opracowała końcową deklarację, którą podpisali przedstawiciele wszystkich szkół: „My młodzi uczestnicy XIII Sejmiku Ekologicznego „Ekologiczny człowiek” pragniemy swoim zachowaniem wskazywać innym, jak postępuje przyjaciel przyrody”. Na koniec sejmiku zebrani wysłuchali prelekcji na temat zdrowego odżywania się.

K. Bargieł
Dodano 06.11.2012


ZUCHOWA JESIEŃ

W sobotę 27.10.2012 r. 4 Gromada Zuchowa „Wesołe Pląsy” uczestniczyła w imprezie pt. „Zuchowa Jesień” zorganizowanej przez Hufiec Krosno. Zuchy brały udział w konkursie piosenki jesiennej, wyborze Miss Jesieni oraz w grach i zabawach. Miały okazję poznać zuchy i zuchenki z 9 gromad naszego powiatu. Nasza reprezentantka Julia Rokita z klasy I zdobyła 2 miejsce w konkursie Miss Jesieni. Gratulujemy Julce i życzymy jej dalszych sukcesów.

Z zuchowym pozdrowieniem
Czuj! A. Gaweł
Dodano 06.11.2012


Święto Zmarłych

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna…
                                                 ks. J. Twardowski

W środę 31 paździenika gromada zuchowa i drużyna harcerska odwiedziły cmentarze. Zuchy i harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, Patronie Szkoły ks. A. Podgórskim oraz grobach zmarłych nauczycieli.

A. Gaweł, K. Bargieł
Dodano 02.11.2012


„Śniadanie daje moc” i „Śniadaniowa klasa”

Klasy II a i II b przystąpiły do dwóch ogólnopolskich programów edukacyjnych:
1. „Śniadanie daje moc”
2. „Śniadaniowa klasa”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejsze cele programów to:
1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Programy skierowane są do nauczycieli i rodziców. W obydwu klasach powstały Kluby Śniadaniowe, a 8 listopada będziemy obchodzić Dzień Zdrowego Śniadania. W Klubach Śniadaniowych, w czasie zajęć edukacyjnych, przekazujemy najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, wyjaśniamy rolę prawidłowego żywienia. Każdy Klub Śniadaniowy weźmie udział w konkursie. Dodatkowo 8 listopada planujemy wspólnie z rodzicami zorganizować zdrowe śniadanie w klasie. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Konkurs „Śniadaniowa Klasa” jest skierowany do dzieci z klas II–III i ich rodziców.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez uczniów i nauczyciela zdrowego i pożywnego drugiego śniadania w klasie, a także odpowiednie udokumentowanie swojej pracy. Mogą to być więc zdjęcia, prace plastyczne, wierszyki itp.

Maria Zygmunt
Dodano 29.10.2012


Dzień Papieski

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem siostry i księdza przygotowali, w ramach Dnia Papieskiego, ciekawy program o Papieżu Janie Pawle II. Były elementy życiorysu, wiersze, fragmenty kazania Ojca Świętego i zdjęcia. Całą uroczystość uświetniły piosenki grane i śpiewane przez grupę Dzieci Maryi.

Maria Zygmunt
Dodano 25.10.2012


UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

12 października dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste ślubowanie i zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej. Na tę ważną uroczystość przygotowały program artystyczny. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami prezentując wiersze i piosenki. Celująco zdały egzamin na temat wiedzy o Ojczyźnie i bezpieczeństwa na drodze, co potwierdziła swoją oceną pani dyrektor Małgorzata Jakubowicz. W obecności Sztandaru szkoły dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Na długo pozostanie w pamięci uczniów moment pasowania i słowa wypowiadane przez panią Dyrektor „Pasuję Cię na ucznia naszej Szkoły”.

Powodzenia w szkole życzyli uczniom przedstawiciele rodziców i wychowawcy klas, wręczając pamiątkowe dyplomy i słoniki na szczęście. Na zakończenie klasy drugie wystąpiły z krótkim programem artystycznym i wręczyły młodszym kolegom kolorowe zakładki.

Jolanta Kielar, Jadwiga Wosiewicz
Dodano 26.10.2012


Spotkanie z Policjantami

W październiku zaprosiliśmy do naszej szkoły Policjantów z Iwonicza Zdroju. Panowie spotkali się z uczniami klas I-III, przypomnieli o zasadach przechodzenia przez jezdnię, o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w okresie jesienno – zimowym, o noszeniu odblasków (znaczków, kamizelek…). Krótko powiedzieli o odpowiedzialności i karach jakie są stosowane w przypadku złego zachowania, pobicia, wyłudzania, zastraszania, kradzieży.

Maria Zygmunt
Dodano 25.10.2012


Szkolna przygoda z koszykówką

Na początku miesiąca uczniowie klas IV – VI mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych spotkaniach, których bohaterami byli koszykarze I ligowej drużyny MOSiR Krosno. Z inicjatywy Prezesa klubu, pana Walciszewskiego, zostaliśmy zaproszeni na inauguracyjny mecz koszykówki do Krosna. Pomimo to, że większość dzieci po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w takiej imprezie, to bardzo szybko dali oni ponieść się sportowej atmosferze panującej na hali. Wytrwale i z wielkim zapałem kibicowali naszej krośnieńskiej drużynie.

Ciąg dalszy przygody z koszykówką miał miejsce w naszej szkole, wkrótce po meczu. Wtedy to nasi uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji wf-u prowadzonej przez przybyłych do nas koszykarzy. Zajęciom towarzyszyły niesamowite emocje i radość ze spotkania.

Oto niektóre wypowiedzi dzieci:
„Było super! Bardzo mi się podobało na meczu kiedy kibice MOSiR-u Krosno grali na bębnach, trąbkach i śpiewali. My też im wtórowaliśmy i śpiewaliśmy głośno.”
„Wieczorem pojechaliśmy na mecz koszykówki do Krosna. Hala bardzo mi się podobała, ale najbardziej ucieszyłem się, ze wygrała drużyna MOSiR-u Krosno. Nie zawiedli swoich fanów, którzy tak świetnie im kibicowali. My też się przyłączyliśmy do nich. W piątek zawodnicy przyjechali do szkoły i mieliśmy przyjemność pograć z nimi a na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Bardzo mi się podobało spotkanie z koszykarzami.”
„Moje spotkanie z koszykarzami w szkole było po prostu fantastyczne. Zauważyłem, że innym też się podobało. Trening z koszykarzami był super! Uczyli nas rzutów do kosza, a później zorganizowali różne konkursy i zabawy. Najlepsi z nas otrzymali koszulki klubowe. Może kiedyś będzie można powtórzyć to spotkanie albo pojechać na mecz.”

E.Penar i E.Rygiel
Dodano 23.10.2012


Ciekawe zajęcia artystyczne w klasie IIa

10 października 2012 roku uczestnicy zajęć artystycznych z klasy IIa mieli okazję spotkać się z panią Bożeną Lorens – mamą Natalii, która pokazała krok po kroku, w jaki sposób można zrobić piękne róże z jesiennych liści. Dzieci dowiedziały się od pani Bożenki, że materiały na dekoracje są dosłownie na wyciągnięcie ręki i na dodatek wcale nie trzeba za nie płacić. Można wykorzystać szyszki, orzechy, liście.
Spotkanie z panią Bożenką było dla dzieci świetną lekcją cierpliwości i wytrwałości, którymi musiały się wykazać podczas pracy. Pod koniec zajęć każde dziecko mogło zaprezentować małe bukieciki pięknych, jesiennych róż.

Anna Prejsnar
Dodano 15.10.2012


Udział 10 D. H. „Leśna Brać” w harcerskim Starcie Hufca

Harcerze z naszej szkoły w sobotnie popołudnie 29 września udali się do Krosna, aby wziąć udział w Starcie harcerskim, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 10. Start rozpoczął się od apelu oraz złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów naszego Hufca. Później harcerze udali się na Mszę Świętą. Kolejnym punktem programu był koncert zatytułowany „Historia Pieśnią Pisana” w RCKP. Koncert ten był wspaniałym widowiskiem, co potwierdziły gromkie brawa.

Krystyna Bargieł
Dodano 09.10.2012


Klasy zerowe z wizytą w bibliotece

Klasy „ 0”a i „0”b, wzorem poprzedniego roku szkolnego, również w tym roku zainaugurowały swój udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. 4 X 2012r., w związku z przypadającym kilka dni wcześniej Dniem Głośnego Czytania, dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną. Tutaj pani bibliotekarka Anna Prejsnar przeczytała głośno wszystkim maluchom wybraną bajkę z serii „Przygody Franklina”. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, następnie pięknie odpowiadały na pytania stawiane przez panią z biblioteki. Pointą dyskusji było stwierdzenie, iż miłym sposobem spędzania wolnego czasu są zabawy z rówieśnikami, a nie tylko gry komputerowe. Na zakończenie wizyty w bibliotece pani Ania rozdała dzieciom słodycze i malowankę z Franklinem oraz wypożyczyła każdej z grup wybrane przez dzieci książeczki. Spotkanie w bibliotece wzbudziło u dzieci duże zainteresowanie książką.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 08.10.2012


Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła

Szóstoklasiści w piątek 28 września wybrali się na wycieczkę do Krosna. Jej celem było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła oraz udział w warsztatach zdobienia szkła.

Centrum Dziedzictwa Szkła mieści się na krośnieńskim Rynku. Wyjechaliśmy tam najdłuższymi na Podkarpaciu ruchomymi schodami. Na początku obejrzeliśmy film prezentujący historię powstawania szkła i zwiedziliśmy obiekt. Następnie na warsztatach uczyliśmy się zdobić szkło różnymi technikami. Jedna grupa otrzymała farby i pędzle, a druga zdobiła szklanki metodą piaskowania. Zapoznaliśmy się także z techniką tworzenia witraży.

Centrum Dziedzictwa Szkła prezentuje przemysł szklany w atrakcyjnej, interaktywnej formie, co sprawiło, że wycieczka była bardzo udana.

Krystyna Śnieżek
Dodano 01.10.2012


XLII OGÓLNOPOLSKI DUKIELSKI ZLOT TURYSTÓW

21 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny sezon turystyczny, uczestnicząc w XLII Ogólnopolskim Dukielskim Zlocie Turystów. Impreza zorganizowana została przez Krośnieński Oddział PTTK.

W programie zlotu było:
- przejście piesze trasy: Moszczaniec – Kanasiówka (823m n.p.m.) – Pomnik Pomordowanych Żołnierzy WOP – Rezerwat Źródliska Jasiołki – Jasiel
- ognisko z pieczeniem kiełbaski
- konkursy: krajoznawczo – turystyczny oraz ekologiczno – przyrodniczy.

Młodzi adepci otrzymali książeczki Turysta Przyrodnik, w których zbierają punkty na odznaki turystyczne.

Ewa Rygiel
Dodano 01.10.2012


TURNIEJ SIATKARSKI ORLIK VOLLEYMANIA

11 września uczennice klas VI w składzie: Karolina Wdowiarz, Agata Kandefer, Aleksandra Tomkowicz, Agnieszka Jung, Emilia Szubrycht, Magdalena Rymarowicz, Oktawia Kinel, wspaniale zaprezentowały się w turnieju siatkarskim zorganizowanym na Orliku przy SP nr 5 w Sanoku. O finał wojewódzki drugiej edycji Orlik Volleymania zmagały się w pięciu meczach. Ostatecznie po czterech wygranych meczach (2:0, 2:1, 2:0, 2:1) i jednej porażce (1:2) uplasowały się na 2 miejscu, co nie pozwoliło wejść do finału wojewódzkiego. Na pocieszenie otrzymały pamiątkowe koszulki i dyplomy.

Ewa Rygiel
Dodano 01.10.2012


Udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przeprowadzona była pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Hasło to, nawiązujące do szkolnej wyliczanki, zachęcało do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata przyrody i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie ją lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek do niej, to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

Sprzątanie poprzedził krótki apel w wykonaniu uczniów kl. VI a. Dzieci zostały zapoznane z ideą akcji i wysłuchały wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej. Po apelu uczniowie pod opieką wychowawców przystąpili do porządkowania okolicznych terenów.
Nasza akcja jak co roku przyniosła zamierzone skutki i wyznaczone tereny zostały szybko i dokładnie uprzątnięte.

Krystyna Bargieł
Dodano 01.10.2012


INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwonicz-Zdroju prosi o przekazanie następującej informacji:

Od dnia 1 października 2012 r. wzrasta kryterium dochodowe do pomocy społecznej – z 351 zł do 456 zł na osobę w rodzinie.
Oznacza to, że wzrasta także kryterium dochodowe w przypadku starania się o żywienie nieodpłatne dla dzieci w szkole. Obecnie można starać się o obiady, jeśli dochód na członka rodziny nie przekroczy kwoty 684 zł netto.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z GOPS w Iwoniczu – Zdroju (tel. 134350670).

Dodano 27.09.2012


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

20 września harcerze udali się na cmentarz w celu zapalenia zniczy i złożenia kwiatów przy Grobie Żołnierzy, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Iwonicza z okupacji. Uczniowie uczcili minutą ciszy i modlitwą pamięć poległych w II wojnie światowej.

Krystyna Bargieł
Dodano 25.09.2012


Wycieczka piesza do Iwonicza Zdroju

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody klasa Va wybrała się na pieszą wycieczkę do Iwonicza Zdroju. Trasa wycieczki jak zwykle biegła ścieżkami przez okoliczne wzgórza iwonickie. Pierwsze kroki wędrówki skierowaliśmy do Lasu Grabińskiego by przy pomniku poległych 24 lipca 1944r. partyzantów, odbyć krótką lekcję historii ojczystej. Zapaleniem znicza i chwilą milczenia uczciliśmy pamięć o tych, którzy bohatersko walczyli o naszą wolność.
Następnie powędrowaliśmy w kierunku Iwonicza Zdroju, zatrzymując się co jakiś czas, by dać wytchnienie naszym umęczonym nogom oraz by podziwiać piękne widoki, jakie rozpościerały się przed naszymi oczyma.
Dotarłszy do Iwonicza-Zdroju zatrzymaliśmy się na pyszną pizzę, a następnie ruszyliśmy do źródła „Bełkotka”. Stamtąd zeszliśmy na lody i krótki spacer do centrum uzdrowiska. Strudzeni pieszą wędrówką, wróciliśmy do szkoły, dumni, że udało nam się pokonać około 10-km trasę. Za ten sukces dziękujemy przede wszystkim opiekunom wycieczki, pani E.Rygiel i panu M.Jasińskiemu.

Wychowawca klasy 5a: Ewa Penar
Dodano 17.07.2012


100-ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY KS. ANTONIEGO PODGÓRSKIEGO

6 września 2012 roku obchodziliśmy 100 rocznicę śmierci księdza Antoniego Podgórskiego Patrona naszej szkoły. Z tej okazji o godzinie 10:00 została odprawiona Msza Święta, w której oprócz społeczności szkoły wzięli udział przedstawiciele Domu Pomocy dla Dzieci i Domu Pomocy dla Dorosłych oraz mieszkańcy Iwonicza. W czasie mszy odśpiewano hymn szkoły, uczniowie zaprezentowali wiersze o Patronie a ksiądz prałat Kazimierz Piotrowski przypomniał zebranym jakim zacnym człowiekiem był ksiądz Antoni Podgórski. W imieniu wszystkich uczniów i pracowników szkoły harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Patrona.

Dodano 15.07.2012


Witaj Szkoło!

Nowy rok szkolny 2012/2013 uczniowie rozpoczęli poranną mszą świętą o godz. 8.00. Następnie wszyscy udali się do szkoły by uroczystym apelem powitać nowy rok szkolny. Uczniowie klasy piątej przygotowali krotki program artystyczny, w którym serdecznie powitali całą społeczność szkolną, a w szczególności, najmłodszych uczniów klas zerowych i pierwszych. Pamiętano także o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, oddając cześć poległym minutą ciszy. Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz w swoim wystąpieniu, życzyła wszystkim nauczycielom satysfakcji z pracy, uczniom sukcesów w nauce, a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech w nadchodzącym roku szkolnym. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym, spotkania z wychowawcami i kolegami.

Ewa Penar
Dodano 10.09.2012


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

3 września 2012 r. o godzinie 8.00 odbędzie się Msza Św. w Kościele Parafialnym w Iwoniczu z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2012/2013, a następnie uroczystość i spotkania uczniów z wychowawcami w Szkole Podstawowej w Iwoniczu.



Listy uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

[Oddziały przedszkolne]            [Klasy pierwsze]



WYPRAWKA SZKOLNA

Informacja dla rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 będą uczęszczać do klas I - IV szkoły podstawowej oraz uczniów niepełnosprawnych: Zgodnie z 3 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz.U. z 2012 poz. 706) Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój ustala, że wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników na rok szkolny 2012/2013 należy złożyć do dnia 07 września 2012r. [Ściągnij całą informację]

[Wniosek]
[Zarządzenie Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój]



Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]