Powrót do aktualności


Dzień Głośnego Czytania

Tradycją w naszej szkole są obchody Dnia Głośnego Czytania. Kierując się powiedzeniem Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” biblioteka szkolna zaproponowała taką „zabawę” oddziałom przedszkolnym i klasom młodszym.
Przedszkolaki wysłuchały historii o podróżach biedronki (grupa młodsza) oraz krótkiej opowieści o dziewczynce, która bardzo chciała mieć zwierzątko. Uczniów z klas młodszych z tej okazji odwiedzili ich starsi koledzy z klas 8 i zaprezentowali przygotowane wcześniej teksty literackie dla dzieci.
Do akcji związanej z Dniem Głośnego Czytania przyłączyli się też uczniowie z klasy 2A. Podczas zajęć z edukacji polonistycznej głośno czytali fragmenty swoich ulubionych książek i zorganizowali w swojej sali ich wystawę.
Pamiętajmy, że czytanie ma wiele zalet. Rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dzieci, a przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniale emocje. Dodatkowo czytanie na głos jest dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu i wzmacniania więzi z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy tak jak w naszym przypadku starszymi kolegami.
Biblioteka szkolna dziękuje uczniom klas 8 – Natalii, Amelii, Wiktorii, Marysi, Adzie, Joasi i Szymonowi za przygotowanie tekstów a wychowawcom oddziałów przedszkolnych i klas 1 – 3 za możliwość przeprowadzenia Dnia Głośnego Czytania w ich klasach.

Dzień Głośnego Czytania w klasie 2a            

A.Prejsnar, B.Lorens


Powrót do aktualności