Dzisiaj jest:       Imieniny:
Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 - pożegnanie klas VI.

Nadszedł czas rozstań. 29 czerwca br. odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, dyrekcja, pracownicy szkoły i nauczyciele.
Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród za wyniki szkolne, słowa podziękowania dla kadry pedagogicznej przekazali odchodzący uczniowie. Szóstoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą dbali o dobre imię szkoły, będą starali się być dobrymi ludźmi, dobrymi Polakami. Nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły klasom piątym, które uroczystymi deklamacjami pożegnały odchodzących ze szkoły szóstoklasistów, a potem obdarowali ich wszystkich pluszowymi misiami.
Naszym drogim Absolwentom życzymy miłych i udanych wakacji, a w nowej szkole wielu sukcesów.

Krystyna Bargieł
Dodano 07.07.2012


Zadania zrealizowane przez Szkołę Podstawową im. Ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu
w roku szkolnym 2011/12 w ramach VI edycji programu „Szkoła bez Przemocy”

1. Otrzymany pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych m.in. kodeksy Szkoły bez Przemocy, plakaty z zasadami dobrego kibicowania i naklejki zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Podczas specjalnego apelu zapoznano uczniów z regulaminem i kodeksem Akcji.

2. Przeprowadzono zajęcia wychowawcze w klasach nt. przemocy i sposobów radzenia sobie z nią, a także badania ankietowe na temat poczucia bezpieczeństwa i przestrzegania norm w szkole.

3. Wprowadzono – obok nauczycielskich - dyżury uczniowskie podczas przerw w celu zminimalizowania aktów agresji i przemocy.

4. Dzieci brały udział w przewidzianych na ten rok konkursach, a ich prace zostały przesłane do organizatorów:
- Konkurs na koszulkę „Kibicuję fair play",
- Konkurs na "Kodeks Fair Play",
- Konkurs na ” Hymn kibica”.

5. W dniu Szkoły bez Przemocy odbyły się imprezy sportowe, podczas których zwracano uwagę na mądre kibicowanie i przygotowano odpowiednie plakaty i napisy. Były to zawody dziewcząt z klas IV –VI w siatkówkę oraz biegi związane równocześnie ze świętem Patrona szkoły, które przypada właśnie 5 czerwca.

Maria Szajna
Dodano 28.06.2012


Wycieczka do Odrzechowej i Rymanowa Zdroju

19 czerwca dzieci z klasy Ia oraz zuchy wybrały się na wycieczkę. Najpierw pojechały do Odrzechowej, gdzie mieści się Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka". Pracownik tego ośrodka pani Barbara Kułak przygotowała dla uczniów bardzo ciekawą lekcję o lesie w terenie. Mogli oni zobaczyć ciekawe rośliny i tropy zwierząt a także wysłuchać różnych ciekawostek o przyrodzie. Drugim etapem wycieczki był Rymanów Zdrój, a w nim czekały na uczestników same przyjemności. Były lody, spacer po uzdrowisku i wreszcie szaleństwa w Śliwkowej Krainie. Mimo ogromnego upału dzieci bawiły się świetnie. Wracały do domu zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte.

Anna Prejsnar
Dodano 22.06.2012


Wycieczka do skansenu

18.06.2012r. dzieci z klas zerowych były na wycieczce w Sanoku, gdzie zwiedzały Park Etnograficzny. Zapoznały się z tradycyjnym budownictwem ludowym z okresu od XVII do XX w. Maluchy z dużym zainteresowaniem oglądały Miasteczko Galicyjskie i słuchały ciekawych opowieści przewodników. Szczególne zainteresowanie wzbudził w dzieciach wygląd dawnej szkoły i klasy szkolnej, gdzie mogły same sprawdzić, jak uczniowie dawniej siedzieli w ławkach z otworami na kałamarze. Pomimo ogromnego upału i zmęczenia wycieczka ta dostarczyła wszystkim mnóstwo radości i była wspaniałą lekcją historii trwale zapisaną w pamięci dzieci.

Danuta Baran i Izabela Nycz
Dodano 20.06.2012


Przyrzeczenie Harcerskie i nadanie stopnia „ochotniczka – młodzik” w drużynie „Leśna Brać”

15 czerwca 10 Drużyna Harcerska „Leśna Brać” zorganizowała ognisko, podczas którego w szeregi ZHP przyjęci zostali nowi harcerze. Składając przyrzeczenie harcerskie zobowiązali się do służby Bogu i Polsce oraz postępowania według Prawa Harcerskiego. Dla niektórych może to puste słowa, dla harcerzy najważniejsze słowa w życiu, bo są one drogowskazem nowych działań. A służba Polsce, to nie tylko walka z wrogiem, ale między innymi pamięć o historii, świętowanie ważnych dla kraju wydarzeń. Podczas ogniska starsi harcerze otrzymali stopnie ochotniczki – młodzika oraz sprawności. Jak w każdej zbiórce był czas na pląsy i wspólne piosenki z gitarą.

Czuwaj!

Dh. Krystyna Bargieł
Dodano 20.06.2012


Wycieczka rocznicowa do Myczkowiec

31 maja klasa III a i b w związku z coroczną tradycją zorganizowały wycieczkę do Myczkowiec w rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Na miejscu przywitał nas rodak – dyrektor ośrodka Caritas – ksiądz Bogdan Janik. Zaprosił wszystkich do Kościoła Matki Bożej Pięknej Miłości, gdzie nasz ksiądz proboszcz odprawił Mszę Świętą w intencji dzieci. Siostra zakonna oprowadziła nas po Ogrodzie Biblijnym, opowiadała sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Oglądaliśmy też Centrum Kultury Ekumenicznej – kościoły i cerkwie w miniaturze. Rodzice zadbali również o to, abyśmy zbytnio nie zgłodnieli i przygotowali nam kiełbaski pieczone na ognisku. Nie zabrakło także sportu na świeżym powietrzu. Grupa chłopców z naszych klas rozegrała mecz z uczniami z innej szkoły, którzy tam przebywali. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Jadwiga Wosiewicz
Dodano 19.06.2012


W podziękowaniu Mamom

Dnia 28 maja uczniowie klasy III a i b wraz z wychowawczyniami zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci na ten dzień przygotowały bogaty program artystyczny. Oprócz tradycyjnych wierszy i płynących prosto z serca życzeń uczniowie zaprezentowali wiele piosenek. Całość programu urozmaiciły występy taneczne. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły wszystkim mamom własnoręcznie wykonana laurki i złożyły osobiście życzenia. Wspólne spotkanie przyniosło wiele radości i wzruszeń.

Jadwiga Wosiewicz
Dodano 19.06.2012


Dla Ciebie Mamo...
Dla Ciebie Tato...

W maju i czerwcu przypadają dwa szczególne dni. Są to Dzień Matki i Dzień Ojca. Uczniowie z klasy Ia postanowili uczcić w szczególny sposób oba te święta i zaprosili rodziców na wspaniałe przedstawienie, które odbyło się 12 czerwca 2012 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Było sporo tremy, choć dzieci były bardzo dobrze przygotowane. Program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, tańce oraz krótka inscenizacja, wypadł znakomicie i mali artyści zebrali gromkie brawa od zaproszonych gości. Dzieci przygotowały również upominki – koszyczki z kwiatami dla mam i krawaty dla tatusiów, którzy natychmiast po wręczeniu musieli je przymierzyć.

Po występach był słodki poczęstunek i konkurs dla rodziców polegający na rozpoznawaniu swoich dzieci po głosie.
Uczniowie klasy I a włożyli w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze rodziców.

Anna Prejsnar
Dodano 17.06.2012


DZIEŃ PATRONA

5 czerwca przyszliśmy do szkoły, jak zwykle na godzinę ósmą, ale bez tornistrów i odświętnie ubrani. Od trzech lat obchodzimy w tym dniu Święto Patrona Szkoły – ks. Antoniego Podgórskiego. W asyście sztandaru udaliśmy się do kościoła, by podziękować za służbę i oddanie tego skromnego kapłana dla współczesnych mu i przyszłych pokoleń iwoniczan. Podczas mszy świętej ksiądz proboszcz Kazimierz Giera odwoływał się do życia i dzieł wielkiego społecznika w sutannie. Podkreślał, że może On być autorytetem dla uczniów. [Czytaj całość...]

Maria Skotnicka
Dodano 14.06.2012


JUBILEUSZOWE UROCZYSTOŚCI 100-LECIA KROŚNIEŃSKIEGO HARCERSTWA

W sobotę 2 czerwca 10 D.H. „Leśna Brać” oraz Gromada Zuchowa „Wesołe Pląsy” uczestniczyły w jubileuszowych obchodach 100-lecia powstania harcerstwa w Krośnieńskiem.
Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki drużyn harcerskich na Rynku Krośnieńskim, a następnie odbył się przemarsz do kościoła o.o. Franciszkanów, gdzie odprawiona została msza św. Miała ona bardzo uroczysty charakter, a patosu dodawała jeszcze orkiestra dęta z Miejsca Piastowego. [Czytaj całość...]

Ewa Rygiel
Dodano 11.06.2012


Piknik sportowo-rekreacyjny poświęcony pamięci rtm. Witolda Pileckiego

26 maja w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się Piknik sportowo – rekreacyjny, na który zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły. Podczas pikniku odbyły się zawody w biegach dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. [Czytaj całość...]

Ewa Rygiel
Dodano 11.06.2012


SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

22 maja odbył się Szkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej dziewcząt klas IV – VI. W turnieju udział wzięło 6 drużyn. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. [Czytaj całość...]

Ewa Rygiel
Dodano 11.06.2012


Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

5 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD. Udział wzięło kilkanaście drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych. Kolejny raz w tych zawodach wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły (Izabela Znój, Agata Kandefer, Szymon Tekieli) zdobywając drużynowo I miejsce. Indywidualnie wygrała Agata, II miejsce zajęła Iza a VI - Szymek. Uczniów do konkursu przygotowywali: Jolanta Kielar i Leszek Krukar.

Leszek Krukar
Dodano 06.06.2012


Wycieczka do Warszawy

Dni 30 i 31 maja klasa Ib spędziła na wycieczce ufundowanej przez KUPS - Krajową Unię Producentów Soku, która była organizatorem konkursu „Piję sok przez cały rok”. Razem z nami nagrodzone zostały 4 inne klasy z różnych stron Polski – finaliści ogólnopolskiego konkursu. Dwudniowa wycieczka dla takich maluchów była wielkim wyzwaniem, dlatego prawie wszyscy rodzice postanowili pojechać razem z dziećmi. [Czytaj całość...]

Maria Zygmunt
Dodano 03.06.2012


Papierowe fantazje na Dzień Dziecka w „zerówkach”

Dla uatrakcyjnienia zajęć dzieciom w dniu ich święta wychowawczynie zerówek zaprosiły panią Annę Zygmunt - mamę Adasia, której pasją jest japońska sztuka orgiami. Dzieci dowiedziały od pani Ani się na czym polega sztuka orgiami, obejrzały pokaz wykonania kilku papierowych figurek. Mogły też podziwiać papierowe składanki zgromadzone na wystawce. Największą furorę wśród dzieci zrobił bocian wykonany z 250 złożonych karteczek oraz choinka. Część praktyczna zajęcia to samodzielne wykonanie serca pod dyktando mamy Adasia. Wszyscy bardzo się starali, a nagrodą za trud były kolorowe serca z papieru. Obie grupy podziękowały Annie Zygmunt tańcem i piosenką za poprowadzenie ciekawych warsztatów twórczych. Dzień Dziecka zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 03.06.2012


Turniej rowerowy "Bezpieczna droga - Krosno 2012"

29 kwietnia 2012 r. w hali sportowo-widowiskowej MOSiR odbył się turniej rowerowy "Bezpieczna droga - Krosno 2012" zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Wzięło w nim udział 9 reprezentacji szkół podstawowych i 12 gimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Świetnie spisała się drużyna naszej szkoły w składzie: Izabela Znój, Szymon Tekieli i Dominik Litwin, zajmując trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz zdecydowanie pierwsze miejsce drużynowo.

Leszek Krukar
Dodano 31.05.2012


Piknik Sportowo-Rekreacyjny

24 maja dzieci z obu zerówek gościły w Zespole Szkół w Iwoniczu na Pikniku Sportowo-Rekreacyjnym. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół przygotowali dla maluchów mnóstwo atrakcji. Dzieci miały możliwość lepienia z masy solnej, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, zorganizowane były gry zręcznościowe, malowanie twarzy, warsztat fryzjerski i wiele innych. Dziewczynki i chłopcy rywalizowali w I Powiatowym Biegu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zmagania w biegach zakończyły się zdobyciem II miejsca przez Jonatana Kuczałę i III miejsca przez Mateusza Kielara.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Iwoniczu za zaproszenie nas na wspaniałą zabawę.

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 30.05.2012


„Jan Paweł II - papież kochający dzieci”

Z okazji 91 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II klasy zerowe wzięły udział w konkursie plastycznym „Jan Paweł II papież kochający dzieci”. Konkurs zorganizowało Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju. Prace plastyczne dzieci wykonywały technika dowolną. W konkursie wyróżniona została praca Emilii Prejsnar z klasy 0a. Prace pozostałych dziewczynek biorących udział w konkursie -Mai Korzeniowskiej, Julii Nogal, Martynki Litwin i Julii Rokity – również barwne i ciekawe zostały nagrodzone dyplomami i pięknymi książeczkami o życiu ukochanego i ciągle nam bliskiego papieża.

Danuta Baran
Dodano 27.05.2012


Wycieczka śladami ojca Mateusza

W czwartek 17 maja uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza. W deszczowy poranek wyruszyli autokarem z parkingu pod Szkołą i po ok. 3 godzinach rozpoczęli zwiedzanie największej atrakcji Baranowa Sandomierskiego – XV-wiecznego zamku, otoczonego pięknym parkiem.
Następnie wycieczka udała się do Sandomierza, aby zwiedzić podziemną trasę turystyczną, Bramę Opatowską, słynną Zbrojownię. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie strojów rycerskich w Zbrojowni.
Atrakcją dnia był rejs statkiem po Wiśle.
Pomimo tego, że nikt nie spotkał serialowego ojca Mateusza, a pogoda nie dopisała, wycieczkę zaliczamy do udanych.

Krystyna Śnieżek
Dodano 25.05.2012


V Krośnieński Konkurs Matematyczny

Izabela Znój uczennica klasy Va została finalistką Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego (III miejsce w kategorii klas piątych).

Krystyna Śnieżek
Dodano 22.05.2012


„Jak wyobrażam sobie ochronę przyrody”

16 maja do szkoły przyjechał pan Ryszard Majka z krośnieńskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Przeprowadził z uczniami oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych pogadankę nt. ochrony przyrody. Podarował piękne, kolorowe plansze o ssakach, płazach i ptakach. Na każdej są opisy i mini quizy sprawdzające wiadomości. Taka pomoc dydaktyczna ułatwi naukę wszystkim uczniom. Ponadto ogłosił konkurs plastyczny dla młodszych klas „Jak wyobrażam sobie ochronę przyrody”.

Maria Zygmunt
Dodano 16.05.2012


XXI Rajd im. Ignacego Łukasiewicza

11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Tym razem był to Rajd im. Ignacego Łukasiewicza.
W programie rajdu było:
- przejścia trasy pieszej: Szymbark - Morskie Oko - Jelenia Góra - Szymbark
- zwiedzanie renesansowego Dworu Obronnego Gładyszów
- zwiedzanie skansenu naftowego „Magdalenka” w Gorlicach
- ognisko i konkursy: wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, krajoznawczo – ekologiczny.

Ewa Rygiel
Dodano 15.05.2012


Gminny Konkurs „Baw się z nami”

10 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs „Baw się z nami” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W etapie gminnym udział wzięły drużyny z: Szkoły Podstawowej w Iwoniczu, Szkoły Podstawowej w Lubatowej i Szkoły Podstawowej w Iwoniczu-Zdroju.
I miejsce zajęła drużyna z SP w Iwoniczu-Zdroju
II miejsce – drużyna z SP w Iwoniczu
II miejsce – drużyna z SP w Lubatowej

Ewa Rygiel
Dodano 15.05.2012


Udział 10 D.H. „Leśna Brać” w Pikniku Harcerskim w Jaszczwi

5 maja nasza drużyna wyjechała do Jaszczwi na dwudniowy zlot harcerski. Pierwszego dnia odbyło się ognisko harcerskie, podczas którego wszyscy śpiewali i tańczyli. Na sam koniec wieczoru odbyło się puszczanie lampionów.
W drugim dniu odbyła się wielka uroczystość przekazania sztandaru 19 D.H im. J. Piłsudskiego z Jaszczwi. Po uroczystej części oficjalnej harcerze bawili się na pikniku. Szkoda tylko, że tę piękna zabawę przerwał ulewny deszcz.

Krystyna Bargieł
Dodano 14.05.2012


Dzień Strażaka w zerówkach

W związku z przypadającym 4 maja Świętem Strażaka dzieci z klas zerowych odwiedziły Remizę Strażacką OSP w Iwoniczu. Strażacy na spotkanie z dziećmi przygotowali piękny pokaz nowego wozu strażackiego z pełnym wyposażeniem przeciwpożarowym. Maluchy z zachwytem obejrzały nowoczesny sprzęt przeciwpożarowy oraz służący do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczestniczyły również w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Wielką radością dla każdego dziecka była możliwość samodzielnego „gaszenia pożaru” przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Na zakończenie spotkania, jako dodatek do prowadzonej w zerówkach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, jeden z strażaków odczytał fragment wielopokoleniowej lektury Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 14.05.2012


Święto 3 Maja

Święto 3 Maja obchodzone było w naszej szkole bardzo uroczyście. Rozpoczęło się od „Krakowiaka”, którego pięknie zatańczyły dzieci w strojach ludowych. Następnie uczniowie klasy VIa zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, przeplatany konkursem wiedzy historycznej, w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich klas. Na zakończenie zachwycił nas występ kilku par tańczących poloneza.

M. Szajna
Dodano 14.05.2012


DZIEŃ ZIEMI 2012

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali apel z okazji Dnia Ziemi. Program związany był z ochroną środowiska, segregacją odpadów i niebezpieczeństwem wynikającym z zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie przedstawili inscenizację pt. „Chrońmy Ziemi”. Przedstawienie uświetniły piosenki oraz informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.
Występ przygotowali harcerze pod kierunkiem p. Krystyny Bargieł. Mam nadzieję, że dzieci zmienią choć trochę swój stosunek do przyrody i zrozumieją konieczność dbania o stan środowiska.

Krystyna Bargieł
Dodano 30.04.2012


Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej z udziałem naszych uczniów

- 26 marca drużyna dziewcząt w składzie: Anna Łanowy, Karolina Skotnicka, Zuzanna Litwin, Joanna Kenar, Karolina Wdowiarz, Agata Kandefer, Aleksandra Tomkowicz, Wiktoria Smolińska oraz Agnieszka Jung reprezentowała naszą szkołę i gminę w Powiatowych IMS w mini – piłce siatkowej. Turniej odbył się w Jedliczu i uczestniczyło w nim 9 drużyn. Po dwóch wygranych meczach (3:2, 3:2) i dwóch porażkach (2:3, 2:3) dziewczęta zajęły V miejsce.

- w Powiatowych IMS w Tenisie Stołowym drużyna chłopców w składzie : Daniel Such VIb i Kamil Kasperowicz VIa wywalczyła III miejsce.

Ewa Rygiel
Dodano 19.04.2012


Pola Nadzie

Pola Nadziei w Iwoniczu W Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012roku, już po raz trzeci w Iwoniczu odbyła się kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum "Pola Nadziei", w której udział brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego.

Ewa Graboś
Dodano 19.04.2012


Janusz Korczak – dobry doktor – Człowiek z Pasją

W ramach obchodów „Roku z Pasją” nasze uczennice klas VI zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poświęcony jednej z wielkich Postaci XX wieku – Januszowi Korczakowi. Przypomniano sylwetkę pedagoga, lekarza i przede wszystkim kierownika Domu Sierot w Warszawie, który wraz ze swoimi podopiecznymi poszedł na śmierć w obozie koncentracyjnym.
Klimat utrzymany w konwencji „Piwnicy pod Baranami” i piękna pieśń często tam śpiewana, a wykonana przez nasze uczennice, zrobiły na zebranych duże wrażenie.

M. Szajna i E. Penar
Dodano 16.04.2012


Szkolny Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna”

Dnia 4 IV podczas Szkolnej Uroczystości Wielkanocnej zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Palma Wielkanocna”. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęło 14 palm z kl. I- VI.

W kategorii klas I-III przyznano następujące miejsca:
I miejsce - Daria Penar i Filip Kandefer
II miejsce - Maksymilian Marszałek i Katarzyna Such
III miejsce - Karolina Ziembicka i Oliwia Zajdel
Nagrody pocieszenia otrzymali:
Amelia Foremny, Alda Skragi, Katarzyna Sroka, Adrian Leśniak

W kategorii klas IV-VI przyznano następujące miejsca:
I miejsce - Weronika Kenar
II miejsce - Agnieszka Jung
III miejsce - Maja Adamiak i Weronika Kielar (praca zbiorowa)
Nagrodę pocieszenia otrzymała Weronika Bołd.

Wszyscy uczestnicy konkursu za wykonane palmy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

Danuta Ruszała
Dodano 11.04.2012


Kiermasz Wielkanocny w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Dnia 3 IV 2012r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie podczas Kiermaszu Wielkanocnego odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenie nagród w VIII Konkursie Plastycznym „Wielkanocne Tradycje Pogranicza - Palma, Pisanka, Wieniec”.
W uroczystości tej uczestniczyły wychowanki świetlicy szkolnej, które otrzymały w kategorii kl. I-III główne nagrody (miejsc nie przyznawano).
W grupie „Palma wielkanocna” nagrodę otrzymała Katarzyna Such.
W grupie „Wieniec” - nagrodę przyznano Karolinie Ziembickiej oraz Milenie Żebrackiej.
Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Ruszała
Dodano 11.04.2012


IX Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych

W Niedzielę Palmową świetlica szkolna brała udział w IX Prezentacjach Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych w sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju. Na wystawie zaprezentowane zostały najciekawsze, wykonane na zajęciach ozdoby wielkanocne - stroiki, koszyki i wianuszki uwite z wikliny, gipsowe kurczaki, zajączki, baranki, pisanki wykonane różnymi technikami plastycznymi. Na gałązkach zawisły ozdoby z filcu, krepiny, włóczki. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się zajęcza rodzina wykonana z nadmuchanych balonów i wykończona kolorową krepiną. Uczennice kl. VI zaprezentowały wielkanocny stół w formie wierszy-rymowanek i zachęcały zwiedzających do zakupów.
Uzyskany dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup materiałów i pomocy do zajęć świetlicowych.

Danuta Ruszała
Dodano 11.04.2012


Gminne zawody rowerzystów

28 marca odbyły się eliminacje gminne Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie i Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursach, których organizatorem była nasza Szkoła oraz Gmina Iwonicz-Zdrój wzięli udział uczniowie z czterech gimnazjów i trzech szkół podstawowych.
Uczniowie naszego Szkoły: Izabela Znój (kl. Va), Szymon Tekieli (kl. Vb) i Dominik Litwin (kl. Vb) debiutując w tych imprezach, zajęli w obydwu konkursach pierwsze miejsca i awansowali do kolejnych etapów.

[Wyniki Konkursu WORD]       [Wyniki OTBwRD]
Leszek Krukar
Dodano 01.04.2012


Rajd Górski „Powitanie Wiosny”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie, którym celem był szczyt Grzywacka Góra(567m n.p. m.), w paśmie Łysej Góry.
Wyruszyliśmy z miejscowości Kąty w gminie Nowy Żmigród drogą , przy której ulokowano dość oryginalne, kute stacje Męki Pańskiej. Dojście do szczytu zajęło nam około 50 minut. Było ciepło i słonecznie. Na szczycie udaliśmy się na platformę widokową zwieńczoną Milenijnym Krzyżem Papieskim. Widok z wieży zapiera dech w piersiach i jest wart trudu wędrówki. Widać stąd naprawdę wiele. W drodze powrotnej uczniowie upiekli kiełbaski na ognisku i wzięli udział w dwóch konkursach: krajoznawczym i ekologicznym i jak zwykle nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty. W konkursie ekologicznym Zuzanna Litwin zajęła I miejsce, natomiast Karolina Wdowiarz II miejsce. W konkursie krajoznawczym Jacek Niziołek zdobył II miejsce, a Dominik Litwin III miejsce. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni z myślą o kolejnym wyjeździe.

Krystyna Bargieł
Dodano 27.03.2012


„Mam pasję”

W ramach realizacji programu edukacyjnego „Szkoła z Pasją”, dnia 21 marca nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z ciekawą postacią z naszego środowiska, Panią Teresą Komornicką. Pani Teresa z chęcią przyjęła nasze zaproszenie na spotkanie, w trakcie którego opowiadała o swojej wielkiej pasji jaką jest malarstwo. Uczniowie mogli poszerzyć swoje widomości o sztuce , technikach malarskich i podziwiać prace zaprezentowane przez Panią Teresę. Duży podziw wzbudziły przepiękne „koronkowe” pisanki wielkanocne. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się również obrazy olejne, akwarele i szkice w wykonaniu naszego gościa.

Ewa Penar i Maria Szajna
Dodano 26.03.2012


PRZEKAŻ SWÓJ 1% NA DRUŻYNĘ HARCERSKĄ „Leśna Brać”
LUB GROMADĘ ZUCHOWĄ „Wesołe Pląsy” w IWONICZU!

Niby tylko 1% - a dla nas to tak wiele.
Właśnie dotarły do naszego Hufca informacje na temat przekazanych kwot w ramach rozliczenia podatków za miniony – 2010 rok. Nasza drużyna uzyskała kwotę 431,00 zł.
Wszystkim tym, którzy nas wspierają przekazując swój 1% podatku serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowanie za okazaną życzliwość i wsparcie. Każda nawet najmniejsza kwota, którą Państwo nam przekazali bardzo nas cieszy.
1% podatku dla 10 Drużyny ZHP w Iwoniczu [Czytaj całość...]

Drużynowa Krystyna Bargieł
Dodano 22.03.2012


„Zerówki” powitały Wiosnę

„Radują się drzewa, rozwija się kwiatek,
żegnamy Marzannę, chochoła ze szmatek.”

21 marca dzieci z klas 0a i 0b uroczyście pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Ludowy zwyczaj topienia Marzanny został zastąpiony w myśl zasad ekologii wyrzuceniem słomianej kukły do pojemnika na śmieci. Oczywiście nie obeszło się bez gromkich i radosnych okrzyków na cześć wiosny: „Marzannę przegonimy, wiośnie się pokłonimy!”, „Witaj wiosno kochana, przez nas oczekiwana!”

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 22.03.2012


Lekcja o zdrowiu w klasach zerowych

W związku z realizacją tematu „W okresie przedwiośnia dbamy o zdrowie” dzieci z obu klas „0” gościły na zajęciach panią pielęgniarkę. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania czytanego przez zaproszonego gościa „O kosmatej rękawicy, o mydle i o Grzesiu straszydle” z książki Marii Kownackiej „Kukuryku na ręczniku”. Dowiedziały się jak należy dbać o własne zdrowie, wygląd i czystość osobistą. Pani pielęgniarka zapoznała dzieci z piramidą żywieniową, produktami zdrowymi i potrzebnymi do prawidłowego rozwoju. Za udział w zajęciu obie grupy podziękowały wierszykami o tematyce prozdrowotnej.

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 22.03.2012


XVII GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA

14 marca w kinie "Wczasowicz" w Iwoniczu-Zdroju odbył się XVII GMINNY KONKURS INSCENIZACJI WIERSZA, w którym udział wziął uczeń naszej szkoły Jakub Kielar z klasy II b zdobywając wyróżnienie.

Ewa Graboś
Dodano 16.03.2012


8 Marca pod znakiem mody

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiciele brzydszej płci przygotowali występ pełen wrażeń. Obok tradycyjnych życzeń i kwiatów, zaskoczyli koleżanki … pokazem mody. Chłopcy w roli projektantów i modeli zaprezentowali wiosenną kolekcję damską.
W przedstawionych stylizacjach – zgodnie ze światowymi trendami – dominowały motywy kwiatowe oraz subtelne pastele. Strojom nadawały wyrazu gustowne dodatki – nietuzinkowa biżuteria, torebki z kolorowymi akcentami. Panowie zwrócili uwagę na to, jak ważną rolę w ubiorze odgrywają detale.
Autorzy kolekcji liczą, że ich propozycje zainspirują koleżanki w doborze garderoby na nadchodzącą wiosnę.
Koledzy zaprezentowali także najnowsze tendencje w makijażu i fryzurach. W makijażu ust królować będzie klasyczna, intensywna czerwień, niekiedy przełamana różem. Zresztą, zobaczcie sami.

Samorząd Uczniowski
Dodano 10.03.2012


Spotkanie z leśnikiem w lesie w Iwoniczu Zdroju

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Nadleśnictwem Dukla. W związku z tym 5 marca odbyło się spotkanie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej z leśniczym Iwonicza. Pan opowiadał o pracy leśnika i jego obowiązkach, zasadach zachowania się w lesie i konieczności ochrony przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania, a całe spotkanie odbyło się w lesie w Iwoniczu Zdroju. Podczas wędrówki uczniowie rozpoznawali najbardziej pospolite gatunki drzew, szukali śladów zwierząt, słuchali śpiewów ptaków. Harcerze zbierali również „skarby lasu” do kącika przyrody: szyszki, gałązki kilku ciekawych drzew.
Ta lekcja przyrody dostarczyła nam również wiedzy jak pomagać zwierzynie przetrwać zimę. W lesie dzieci dotarły do prawdziwego paśnika, w którym zostawiły siano i inne przysmaki dla zimujących w lesie zwierząt.
Będziemy miło wspominać spotkanie z leśnikiem, który rozpalił w nas szacunek do przyrody i dał nam wiele cennych wskazówek dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Spotkanie odbyło się z inicjatywy p. Krystyny Bargieł, p. Ewy Rygiel i p. Jolanty Kielar – drużynowych harcerzy i zuchów w naszej szkole.

Krystyna Bargieł
Dodano 7.03.2012


Uczniowie dokarmiają leśne zwierzęta

Tegoroczna mroźna zima oraz zalegająca wysoka pokrywa śnieżna spowodowały, że zwierzęta leśne maja trudności ze zdobywaniem pożywienia. Z pomocą dzikim mieszkańcom lasu wychodzą uczniowie naszej szkoły. Dzieci przyniosły siano, warzywa, owoce oraz ziarno. Produkty wyłożyli harcerze, w miejscu gdzie zwierzyna żeruje. Akcja „Dokarmiamy zwierzęta leśne ”była konkretnym działaniem na rzecz ochrony przyrody oraz pozwoliła zwrócić uwagę wychowanków na problem zwierząt leśnych.

Krystyna Bargieł
Dodano 7.03.2012


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w:

- Gminnych IMS w mini–koszykówce: drużyna dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce,

- Gminnych IMS w tenisie stołowym: drużyna dziewcząt w składzie: Anna Łanowy VIa i Agata Kenar Va zdobyła II miejsce, natomiast drużyna chłopców w składzie: Daniel Such VIb i Kamil Kasperowicz VIa wywalczyła I miejsce i będzie reprezentować Gminę w Powiatowych Igrzyskach,

- Gminnych IMS w mini–siatkówce: drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce, pokonując drużynę z SP w Iwoniczu–Zdroju oraz drużynę z SP w Lubatowej, natomiast drużyna chłopców zajęła II miejsce, wygrywając z drużyną z SP w Lubatowej, a przegrywając z drużyną z SP w Iwoniczu–Zdroju.

Ewa Rygiel
Dodano 04.03.2012


Rajd Zimowy

24 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX RAJDZIE ZIMOWYM zorganizowanym przez Krośnieński Oddział PTTK.
W programie rajdu było: zwiedzanie dawnej cerkwi, obecnie kościoła w Węglówce, obejrzenie pomnika przyrody dębu „Poganin” rosnącego przy kościele, piesze przejście trasy: Węglówka – Królewska Góra – Czarnorzeki, zapalenie zniczy na cmentarzu z I wojny światowej, zwiedzenie Alpakarium w Czarnorzekach i ognisko turystyczne z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie rajdu organizatorzy przeprowadzili konkursy: krajoznawczo–turystyczny i przyrodniczo-ekologiczny. W konkursie przyrodniczo – ekologicznym Zuzanna Litwin zajęła I miejsce, natomiast Karolina Skotnicka – II miejsce. W konkursie turystyczno–krajoznawczym Jacek Niziołek zdobył I miejsce.

Ewa Rygiel
Dodano 04.03.2012


Gminny Konkurs Tańca „Twist”

Grupa taneczna „Fantazja” w Gminnym Konkursie Tańca „Twist”, który odbył się 29 lutego w Iwoniczu–Zdroju, zdobyła wyróżnienie.

Ewa Rygiel
Dodano 04.03.2012


Klasy I promują akcję „Owoce w szkole”

Jestem zdrowy, bo codziennie jem 5 porcji warzyw, owoców i soku. Szkoła Podstawowa im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu uczestniczy w programie europejskim „Owoce w szkole”. W ramach programu został ogłoszony ogólnopolski konkurs „Piję sok przez cały rok”. W związku z tym konkursem 29 lutego 2012 roku klasy pierwsze zaprezentowały dwa przedstawienia. [Czytaj całość]

Maria Zygmunt, Anna Prejsnar
Dodano 02.03.2012


„Cała Polska czyta dzieciom”

W bieżącym roku szkolnym klasy zerowe wraz z wychowawcami przystąpiły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym celem kampanii jest nieustanne zachęcanie szkół i przedszkoli do wdrażania programu codziennego głośnego czytania dzieciom.
W ramach tej akcji już w październiku dzieci z zerówki wzięły udział w Ogólnopolskich Urodzinach Książkowego Misia, a prace wykonane w konkursie na „Najmilszego Misia” do chwili obecnej ozdabiają szkolną bibliotekę.
Zimowe zajęcia i zabawy w zerówce również nie były pozbawione spotkań z ulubionymi książkami. W ramach akcji „Zima z książką” oraz przy okazji realizowania tematu o Warszawie na zajęcia poprosiłyśmy jednego z Rodziców – mamę - która przeczytała dzieciom warszawską legendę „Wars i Sawa”. Było to miłe uatrakcyjnienie zajęcia oraz dalsze nabywanie umiejętności uważnego słuchania tekstu czytanego.
27 lutego 2012 r. dzieci z zerówki odwiedziły ponownie bibliotekę szkolną, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchały, czytanej im przez starsze koleżanki z V-tej klasy , bajki o Franklinie. Podarowane im przez panią z biblioteki malowanki nie tylko sprawiły wiele radości, ale motywowały do dalszego poznawania przygód Franklina.
Jak widać kampania społeczna CPCD jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci oraz budowania ich zasobów wewnętrznych: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Danuta Baran, Izabela Nycz
Dodano 02.03.2012


„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012!
Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie. [Czytaj całość]

Dodano 27.02.2012


Zapisy dzieci do klasy I i do oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu


[Zobacz] informację o zapisach na rok szkolny 2012/2013

[Pobierz] kartę zapisu dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2012/2013

[Pobierz] kartę zapisu dziecka do Oddziału Przedszkolnego przy SP w Iwoniczu na rok szkolny 2012/2013

[Przeczytaj] Sześciolatek w szkole

Dodano 16.02.2012


Radio Rzeszów w naszej szkole

22 lutego 2012 roku w ramach konkursu „Piję sok przez cały rok” klasy pierwsze odwiedziła Pani Renata Machnik, dziennikarka Radia Rzeszów, która przeprowadziła rozmowę z dziećmi i wychowawczyniami na temat roli warzyw, owoców i soków w codziennej diecie. Pierwszaki, na początku lekko stremowane, poradziły sobie znakomicie, czego wynikiem była wspaniała audycja wyemitowana w czwartek 23 lutego o godzinie 8.40 na antenie Radia Rzeszów.

Maria Zygmunt, Anna Prejsnar
Dodano 23.02.2012


Dzień Babci i Dziadka w "zerówce"

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień w roku.
W dniu 25 stycznia 2011 r. dzieci z klas 0a i 0b zaprosiły ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na program artystyczny składały się wiersze przeplatane piosenkami, inscenizacja „Rzepka” oraz taniec „Grozik”. Po popisach artystycznych przyszedł czas na życzenia i wręczenie własnoręcznie przygotowanych prezentów: korali i krawatów. Słodki poczęstunek uatrakcyjnił całość uroczystości. Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni, podziękowaniom nie było końca. Za wszystkie miłe słowa dziękujemy.

Izabela Nycz i Danuta Baran
Dodano 16.02.2012


Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Wychowanka świetlicy szkolnej Aleksandra Trygar z kl. II b zdobyła II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Dnia 14.02.2012 Ola wspólnie z opiekunem uczestniczyła w uroczystości podsumowania eliminacji powiatowych konkursu, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
Ola za nagrodzoną pracę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz album.

Danuta Ruszała
Dodano 15.02.2012


Dzień Babci i Dziadka

Zgodnie z coroczną tradycją dzieci klas młodszych uczciły Święto Babci i Dziadka.
25 stycznia do szkoły zostali zaproszeni dziadkowie i babcie uczniów klas I i II na przygotowany program artystyczny. Goście z łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec uczniowie zaśpiewali wszystkim babciom i dziadkom „Sto lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Anna Prejsnar
Dodano 26.01.2012


Zabawa karnawałowa

24 stycznia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami głośnej muzyki, a po jej korytarzach przechadzały się wróżki, pszczółki, motylki.... Właśnie w tym dniu odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której bawiły się dzieci klas 0 – III – do 15.00 oraz nasza młodzież z klas IV – VI – do 19.00. W specjalnie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej panował półmrok i tajemnicza atmosfera. Trzeba przyznać, że maluchy zadziwiły wszystkich wspaniałymi strojami. Wśród dziewczynek panowały królewny, motylki, wróżki, pajace, a nawet wampirzyce i muszkieterki, natomiast chłopcy postawili na przebrania strażaków, żołnierzy, piłkarzy i kowbojów. Jury, które wybierało najlepsze stroje, nie miało łatwego zadania. Zabawę umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie bawili się znakomicie.

Anna Prejsnar
Dodano 26.01.2012


„Piję sok przez cały rok”

Klasy pierwsze z SP w Iwoniczu biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Piję sok przez cały rok”. Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE oraz środków pochodzących z budżetu krajowego. W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. [Czytaj całość...]

Dodano 22.01.2012


Fundusze Europejskie dla najmłodszych

W ramach programu „Fundusze Europejskie dla najmłodszych”, 20 stycznia 2012 r. (piątek) w naszej szkole gościliśmy, konsultantów z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Krosna wraz z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, którzy przeprowadzili specjalną, pełną atrakcji lekcję dla klas pierwszych.
Podczas spotkania uczniowie zapoznali się podstawowymi informacjami dotyczącymi Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, a także poznali zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy lekcji, otrzymali gadżety odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym (kamizelki, worki odblaskowe, …).

Dodano 21.01.2012


XIX Edycja Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 09.01.2012r. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w uroczystości podsumowania XIX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, która odbyła się w Gimnazjum Nr. 8 w Rzeszowie. Organizatorami konkursu było po raz 19 Gimnazjum Nr. 8 oraz Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej. Na konkurs wpłynęło ok. 350 szopek nawiązujących do tradycji chrześcijańskiej wykonanych różnymi technikami oraz w różnym formacie Pomysłowość twórców szopek zachwycała zwiedzających a jury miało duże problemy z przyznaniem nagród i wyróżnień.

Z naszej szkoły wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy otrzymali:
Kandefer Kacper – kl.I
Ziembicka Karolina- kl.II
Żebracka Milena – kl.III

Danuta Ruszała
Dodano 12.01.2012


Światełko Betlejemskie

„Nie jest to czarodziejskie światełko, które już samo niesie pokój. Jest ono wyzwaniem dla ludzi, by budowali pokój i go utrzymywali”

H. Obermayer – inicjator przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Nasi harcerze z drużyny „Leśna Brać” przyjęli Światełko Betlejemskie przywiezione do naszego hufca z Rzeszowa. Światełko pochodzi z Betlejem, stąd skauci austriaccy przywożą je do swojego kraju. Stamtąd przekazywane jest do różnych krajów. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera ogień na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach, a druhny i druhowie przekazują je wszystkim, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju symbolizującego pokój, braterstwo, nadzieję i miłość.

W tym roku Betlejemskie Światełko pokoju przekazywały harcerki: Agnieszka Jung, Wiktoria Smolińska i Izabela Znój. Światełko zostawiły w kościele, aby podzielić się nim ze wszystkimi mieszkańcami parafii.

Harcerki uczestniczyły również w świątecznym kiermaszu „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, podczas którego podarowały ogień i przekazały życzenia świąteczne wraz z ręcznie zrobioną choinką burmistrzowi Pawłowi Pernalowi.

Krystyna Bargieł
Dodano 03.01.2012


Pasje i sukcesy Agaty Kandefer

Kandefer Agata – 7,3 kyu ur. 02.01.2000 roku. Uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu. Karate trenuje od 2008 roku. Zainteresowania: pływanie, siatkówka, wschodnie sztuki walki. Posiada licencję zawodnika Polskiego Związku Karate i Światowej Organizacji Karate I.K.O [Czytaj więcej...]

Dodano 03.01.2012


V Gminny Kiermasz Świąteczny

Dnia 18 XII 2011r. świetlica szkolna brała udział w V Gminnym Kiermaszu Świątecznym „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Wykonane w świetlicy stroiki, szopki oraz ozdoby choinkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Fundusze uzyskane ze sprzedaży stroików zostaną wykorzystane na zakup materiałów do zajęć plastycznych w świetlicy.

Danuta Ruszała
Dodano 03.01.2012


VI Edycja Konkursu Plastycznego „Życie drzewa”

Wychowankowie świetlicy szkolnej brali udział w VI Edycji Konkursu Plastycznego „Życie drzewa” organizowanym przez Magurski Park Narodowy w Krempnej. Wykonane różnymi technikami plastycznymi prace zostały wysoko ocenione przez profesjonalne jury.
Laureatką III miejsca została Wiktoria Padacz z kl. I a. Natomiast prace Urszuli Kielar, Patryka Winiarskiego, Amelii Foremny, Mirosława Szybki oraz Karoliny Ziembickiej zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, którą można oglądać w Ośrodku Edukacyjnym, Muzeum MPN w Krempnej.
Laureatka konkursu otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.

Danuta Ruszała
Dodano 03.01.2012

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu radosnych i głębokich przeżyć,
wewnętrznego spokoju, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym 2012 Roku

życzą
dyrekcja oraz pracownicy
Szkoły Podstawowej
im. Ks. Antoniego Podgórskiego
w Iwoniczu
Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas radości z narodzin Zbaiciela, czas wspólnego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, łamania się opłatkiem i składania sobie najlepszych życzeń.

Społeczność szkoły jak co roku przygotowywała się do wspólnego świętowania. Każda klasa miała swoją wigilię, a potem wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie klasy III zaprezentowały się w bożonarodzeniowym przedstawieniu. Zawierało ono przesłanie skierowane do młodzieży szkolnej, by w swej życiowej drodze kierowali się sercem i rozumem, a nie dali się zwieść pozorom, reklamom i łatwym hasłom.

Życzenia złożyli też harcerze przekazując światełko betlejemskie oraz przedstawiciele SU.

Życzenia dla dzieci i ich rodzin złożyli też p. dyrektor Małgorzata Jakubowicz i ksiądz dziekan Kazimierz Giera.

Końcowym akcentem uroczystości były śpiewane kolędy. Radość i pokój tego spotkania dzieci zaniosły do swoich domów.

Maria Skotnicka, Jolanta Kielar
Dodano 21.12.2011


Gminny Konkurs Plastyczny „O wielki pędzel”

Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w Gminnym Konkursie Plastycznym „O wielki pędzel”. Wśród 181 prac plastycznych nagrodzone i wyróżnione zostały następujące prace:

Kat. I kl. 0-III
I miejsce - Bartłomiej Kandefer - kl. I
II miejsce - Wiktoria Padacz - kl. I
III miejsce - Kinga Kopczyk - kl. 0

Kat. II kl. IV-VI
I miejsce - Urszula Szczurek - kl. V
II miejsce - Michał Ulijaszyk - kl. VI
II miejsce - Weronika Kielar - kl. V
III miejsce - Zuzanna Kuc - kl. IV

Dodano 20.12.2011


PODSUMOWANIE AKCJI „ZBIÓRKA NAKRĘTEK” DLA MARCINA!

Nasza szkoła przyłączyła się do nietypowej akcji zbierania plastikowych nakrętek. W ten sposób dołączyliśmy się do akcji Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, aby w ten sposób dofinansować zakup protez nóg dla Marcina Statucha z Sandomierza. Marcin jest po amputacji obydwu nóg poniżej kolan. Zbieraliśmy zakrętki po napojach i kosmetykach. 1 tona zakrętek = 1.000 zł. W Krośnie i okolicach udało się zebrać 5 ton nakrętek. W ten sposób konto Marcina Statucha zasilono o kwotę 5 tys. zł.
Dzieci z naszej szkoły były bardzo zaangażowane, gdyż zebrały ponad 100 kg nakrętek, które przekazaliśmy do: KROSNO Ludzkie Centrum Wolontariatu , ul. Grodzka 10.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, mieszkańcom Iwonicza, za wielomiesięczne gromadzenie i przynoszenie nakrętek do naszej szkoły!

K. Bargieł
Dodano 20.12.2011


Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

8 grudnia odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla klas IV –VI. Udział wzięło 10 dziewcząt i 26 chłopców.

W kat. dziewcząt:
I miejsce zajęła Agata Kandefer z kl. V a
II miejsce – Anna Łanowy z kl. VI a
III miejsce – Karolina Skotnicka z kl. VI b

W kat. chłopców:
I miejsce – Daniel Such z kl. VI b
II miejsce – Kasperowicz Kamil z kl. VI a
III miejsce – Szymon Baran z kl. VI b

Gratulujemy!

E. Rygiel
Dodano 18.12.2011


Mikołajki

We wtorkowy poranek 6 grudnia naszą Szkołę odwiedził wspaniały gość – Święty Mikołaj. Pojawił się w towarzystwie aniołków i diabełków. W imieniu całej szkolnej społeczności powitał go Samorząd Uczniowski i zapewnił, że wszyscy cały rok czekali, byli bardzo, bardzo grzeczni, bardzo się starali i zasługują na prezenty.
Ciężki mikołajowy worek mieścił prezentów co nie miara. Każdy dostał paczuszkę, na szczęście obyło się bez rózg.
Atmosferę umiliły występy naszych koleżanek i kolegów, a także gościnne przedstawienia Gimnazjalistów pt. „Nie będę Julią”, „Smerfy” i parodia programu „X – Factor”.
Ten dzień wszyscy mogą zaliczyć do bardzo udanych i radosnych. Dziękujemy Ci, Mikołaju.

Dodano 11.12.2011


Mikołajki Zuchowe w Krośnie

Grudzień to najmilszy miesiąc dla wszystkich dzieci, bo niesie ze sobą moc prezentów i wiele miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.
3 grudnia 2011r. zuchy wzięły udział w Zuchowych Mikołajkach zorganizowanych dla zuchów hufca Krosno. Wszyscy uczestnicy spotkania spędzali wesoło czas na Majsterce, w wyniku której powstały pięknie przystrojone choinki, a także w Turnieju Gier, gdzie wykazali się refleksem, spostrzegawczością i szybkością. Kulminacyjnym punktem spotkania był Konkurs Piosenki Mikołajkowej, w którym „Wesołe Pląsy” wyśpiewały sobie III miejsce, prezentując piosenkę pt. „Jedzie Mikołaj”. Prowadząca spotkanie hm. Kamila Frydrych na zakończenie wręczyła zuchom słodki upominek i pamiątkowe dyplomy.

Jolanta Kielar
Dodano 10.12.2011


Z WYRAZAMI WDZIĘCZNOSCI

W dniu 11 Listopada delegacje zuchów i harcerzy ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego wzięły udział w obchodach uroczystości Święta Niepodległości w Iwoniczu Zdroju. Delegacje uczestniczyły we Mszy Świętej za Ojczyznę, a następnie złożyły kwiaty pod Pomnikiem Milenijnym.

Jolanta Kielar
Dodano 04.12.2011


Harcerskie Obchody Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości 13 osobowa grupa harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu uczestniczyła w dwudniowym Zlocie Drużyn Harcerskich Hufca ZHP w Jaszczwi. Zlot rozpoczęliśmy, od udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Po niej wszyscy zebrani udali się pod pomnik Bohaterów Walki o Niepodległość, gdzie harcerze złożyli kwiaty i uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy oddali swoje życie za nasz kraj. Następnie odbyła się Wieczornica Harcerska, na której wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wieczorem wzięliśmy udział w quizie o Polsce pod nazwą „Wieczór biało – czerwony”. W drugim dniu Zlotu spróbowaliśmy swoich sił w turnieju Strzeleckim o Puchar Komendanta Hufca Krosno. Zlot to nie tylko ciekawie spędzony czas, ale także doskonała lekcja patriotyzmu.

Krystyna Bargieł
Dodano 01.12.2011


JESIENNE SPOTKANIA ZUCHOWE

5 listopada 2011r odbyły się w Krośnie VIII Jesienne Spotkania Zuchowe. Podczas spotkania Gromady Zuchowe prezentowały przygotowane piosenki o tematyce jesiennej, a także brały udział w konkursie na Najpiękniejszą Miss Jesieni. Nasza Gromada „Wesołe Pląsy” zaśpiewała piosenkę pt. „Świerszczyk”, zaś w wyborach Miss Jesieni wystartowała zuchenka Oliwka Zajdel. Zaprezentowała bardzo oryginalny i naturalny strój zdobywając dla Gromady I miejsce w Konkursie. Zuchy czynnie uczestniczyły w spotkaniu: śpiewały, rozwiązywały zadania o tematyce jesiennej oraz były jurorami w Konkursach. W wyśmienitych humorach rozjechały się do swoich miejscowości.

Jolanta Kielar
Dodano 01.12.2011


Konkurs na projekt koszulki „Kibicuję fair play”

Zaprojektuj koszulkę promującą kibicowanie fair play i wygraj tablety graficzne oraz oryginalne koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej!

Dokładną informację znajdziesz tutaj. Na projekt czekamy w szkole do dnia 25 listopada 2011r. Prace przyjmuje pani Maria Szajna.

Dodano 20.11.2011


Święto Niepodległości w szkole

W tym roku klasa VI b zaprezentowała uczniom program artystyczny „Dzisiaj Wielka jest Rocznica - Jedenasty Listopada”. W łatwy i przystępny sposób, w formie wierszowanej, opowiedziała o dziejach Ojczyzny, jej trudnych latach, wielkich nadziejach Polaków oraz o upragnionym momencie, kiedy w 1918 roku „wybuchła Polska”. Nie zabrakło popularnych i zupełnie nieznanych pieśni legionowych.

Dodano 16.11.2011


Profilaktyka w szkole – Zachowaj trzeźwy umysł

Jeszcze przed wakacjami nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „ Zachowaj trzeźwy umysł”. Wówczas uczniowie klas piątych rozwiązywali zadane prace, zadania o charakterze profilaktycznym, uczestniczyli w konkursach. Laureatem jednego z konkursów został uczeń klasy VI a, który otrzymał nagrodę od organizatorów.

Dodano 16.11.2011


Spotkanie z podróżniczką - CHINY

W piątek 4 listopada dzieci naszej szkoły spotkały się z podróżniczką, by kontynuować rozpoczętą serię opowieści o ciekawych miejscach na naszej Ziemi. Tym razem przemierzaliśmy rozlegle obszary CHIN. Pokaz był bardzo ciekawy, prowadząca opowiadała o chińskich obyczajach, kulturze i własnych przeżyciach. Ponadto uczniowie mieli okazję spróbować trudnej sztuki jedzenia pałeczkami oraz zmierzyć się z nauką języka chińskiego. Dowiedzieliśmy się także, że codziennym pożywieniem Chińczyków jest ryż z kawałkami mięsa (zawsze pokrojonego) z dodatkiem warzyw, mocno przyprawiony ostrą papryką i pieprzem. Spotkanie z podróżniczką cieszyło się dużym zainteresowaniem, jej barwną opowieść nagrodzono gromkimi brawami.

Krystyna Bargieł
Dodano 16.11.2011


1 listopada w 10 D.H .„Leśna Brać”

Z okazji święta Wszystkich Świętych harcerze drużyny „Leśna Brać”, wraz z druhną Krystyną Bargieł i Ewą Rygiel odwiedzili grób żołnierzy, patrona szkoły ks. Antoniego Podgórskiego i te, opuszczone na miejscowym cmentarzu. Druhny posprzątały liście opadłe z drzew i wypalone znicze. Zapaliły lampki na grobach nauczycieli, którzy pracowali w ich szkole.
Wyjście na cmentarz to wspaniała lekcja patriotyzmu. Przy okazji takich świąt warto pamiętać nie tylko o naszych bliskich, ale również o osobach, których grobów już nikt nie odwiedza, a także o tych, którzy walczyli i umarli za to abyśmy my mogli żyć teraz w wolnym kraju.

Krystyna Bargieł
Dodano 15.11.2011


Jesienne Biegi Przełajowe

Dnia 27.10.2011 r. odbyły się zawody - Jesienne Biegi Przełajowe. Miały one rangę wojewódzką, a zawodnicy z naszej szkoły mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami.
W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych nasz drużyna zajęła III miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wysokie II miejsce zajął Kacper Czopowik.
Skład drużyny: Kacper Czopowik, Kacper Kielar, Agnieszka Jung, Magdalena Kielar, Karolina Wdowiarz.

Marcin Jasiński
Dodano 08.11.2011


„Sejmik ekologiczny”

25 października 2011 roku reprezentacja naszej szkoły wraz z panią Krystyną Bargieł wzięła udział w XII Sejmiku Ekologicznym „Las naszym przyjacielem” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Węglówce. Na początku oglądnęliśmy przedstawienie, przygotowane przez uczniów szkoły w Węglówce, które wprowadziło nas w tematykę tegorocznych obrad. Po inscenizacji uczniowie pracowali w Komisjach Sejmiku. Wynik prac komisji zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom spotkania, a komisja redakcyjna opracowała końcową deklarację, którą podpisali przedstawiciele wszystkich szkół: „My młodzi uczestnicy XII Sejmiku Ekologicznego postaramy się tak postępować, aby zasłużyć na miano prawdziwych przyjaciół lasu. Po tych wydarzeniach, aby zregenerować utracone poprzez pracę umysłową siły, gospodarze przygotowali poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tak ciekawej imprezie.

Krystyna Bargieł
Dodano 06.11.2011


Zuchy pamiętają

Wszystkich Świętych to czas wspomnień o zmarłych i uczczenie ich pamięci poprzez posprzątanie grobów, złożenie kwiatów czy zapalenie zniczy. Gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” 28 października wybrała się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w Iwoniczu. Zuchy zgrabiły zeschłe liście, zapaliły znicze i odmówiły modlitwę w intencji poległych żołnierzy. Była to dla małych zuchów lekcja historii i pamięci. Była to okazja by podziękować i uszanować pamiętać tych, którzy oddali życie za naszą wolność.

Jolanta Kielar
Dodano 03.11.2011


Udział harcerzy w I Rajdzie Turystycznym „Pieczonego Ziemniaka”

Harcerze ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu w dniu 18.10.2011 r. wzięli udział w rajdzie „Pieczonego Ziemniaka”. Trasa rajdu przebiegała najpierw autokarem z Iwonicza do Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, a następnie na pole namiotowe w Stasianie, skąd udaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą „W Przełomie Jasiołki”. Po trasie ścieżki harcerzy prowadził pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych - p. I. Bielecki oraz przewodnik PTTK – p. R. Majka, zapoznając ich z osobliwościami tego terenu. Po dotarciu na szczyt „Ostrej” 687m n.p.m. harcerze powrócili na pole namiotowe, gdzie zorganizowano ognisko, pieczone ziemniaki, kiełbaski i gorącą herbatę. Po posiłku odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej o poznanym terenie. Naszej druhnie Zuzannie Litwin udało się zdobyć III miejsce. Następnie chętni harcerze zdobywali sprawność przyrodnika, która między innymi polegała na rozpoznaniu 10 drzew spotkanych podczas rajdu. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki z logiem rajdu – paprocią, którą można zobaczyć na trasie rajdu. Polecamy wszystkim – wspaniała przygoda i niepowtarzalna okazja do zintegrowania drużyny!!! Prezentujemy kilka zdjęć z tego rajdu.

Krystyna Bargieł
Dodano 26.10.2011


Dzień Samorządności

17 października 2011 r. był w naszej Szkole Dniem Samorządności. Przez cztery lekcje pałeczkę od nauczycieli przejęli szóstoklasiści, którzy zasmakowali zawodu nauczyciela. Prowadzili lekcje z młodszymi koleżankami i kolegami.

- Po tym doświadczeniu mogę powiedzieć, że zawód nauczyciela nie jest wcale łatwy. Przekonałam się, jak to wygląda zza biurka. – mówi Zuzia z VI b, która uczyła matematyki.

Na piątej lekcji odbył się uroczysty apel z wierszami, piosenkami i życzeniami dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jeden z kolegów zapewnił, że w przyszłości planuje karierę naukowca – chemika. Będzie prowadził badania nad wynalezieniem płynu o nazwie „Grzecznolin”, gwarantującego grzeczne zachowanie u psotliwych uczniów.

Kolejne lekcje przebiegały już jak co dzień. Uczniowie i nauczyciele wrócili do swoich normalnych obowiązków. Jednak podniosła atmosfera święta nadal była wyczuwalna w całej Szkole.

Samorząd Uczniowski
Dodano 23.10.2011


Udział drużyny „Leśna Brać” w starcie harcerskim w Hufcu ZHP w Krośnie

1 października br. przedstawiciele drużyny „Leśna Brać” z naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku harcerskiego Hufca Krosno im. Jana i Stanisława Magurów. Pierwszym punktem imprezy była wspólna Msza Św. w kościele O. Kapucynów, następnie uroczysty apel na krośnieńskim rynku, podczas którego miedzy innymi odznaczono sztandar Hufca „Odznaką Sybiraka”, wręczono srebrną odznakę „Zasłużony dla Hufca Krosno” hm Henrykowi Bogaczowi. Zaszczytem dla harcerzy był udział w tej uroczystości prezydenta miasta Krosna Piotra Przytockiego. Po apelu zgromadziliśmy się w salo O. Pio, gdzie odbył się montaż słowno muzyczny, na którym między innymi wysłuchaliśmy opowiadań instruktorów harcerskich o swojej pracy w ZHP i początkach skautingu na ziemi krośnieńskiej.

Krystyna Bargieł
Dodano 23.10.2011


Podchody harcerskie w naszej szkole!!!

Podczas jednej ze zbiórek harcerskich drużyna „Leśna Brać” uczestniczyła w zabawie w podchody. Harcerze zostali podzieleni na dwie grupy. Drużyna próbna miała za zadanie odszukać na trasie kartki z licznymi zadaniami, takimi jak np. rozpoznawanie drzew w parku, odszukanie pomnika przyrody, zapalenie zniczy na grobie poległych partyzantów podczas II wojny światowej. Organizatorkami i pomysłodawczyniami podchodów dla swoich harcerzy były druhny Krystyna Bargieł i Ewa Rygiel.

Krystyna Bargieł
Dodano 23.10.2011


Wycieczka klas piątych do Krynicy i Kamiannej

W pochmurny poranek 28 września 2011r. klasy Va i Vb wybrały się na wycieczkę do Krynicy. Na szczęście w trakcie podróży zza chmur wyszło słońce i zrobiła się piękna pogoda. Zwiedziliśmy Muzeum Nikifora, byliśmy w pijalni wód mineralnych. Wyjechaliśmy także kolejką na Górę Parkową, gdzie czekały na nas wspaniałe ślizgawki. Niektórym ta atrakcja tak się spodobała, że zjeżdżali nawet po 8 razy.

Następnie spacerem przeszliśmy do autokaru, który zawiózł nas do pasieki w Kamiannej. Tam pokazano nam ule z pszczołami i poczęstowano słodkim miodem. Zapaliliśmy ognisko, a w nim piekły się ziemniaki i kiełbaski. Na zakończenie pobawiliśmy się jeszcze na huśtawkach.

Do Iwonicza wróciliśmy o 18. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.

Krystyna Śnieżek
Dodano 23.10.2011


Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października 2011 roku 34 dzieci z klas pierwszych, których wychowawczyniami są panie Maria Zygmunt i Anna Prejsnar, złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Iwoniczu.

Tę bardzo ważną uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Małgorzata Jakubowicz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Węglowska, ksiądz dziekan Kazimierz Giera, rodzice pierwszaków oraz uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami.

Na początku kandydaci na uczniów po raz pierwszy zaprezentowali przed tak dużą publicznością wiersze i piosenki. Tym występem przekonali wszystkich, że lubią się uczyć, są pracowici, koleżeńscy i potrafią zachować się bezpiecznie. Pani dyrektor stwierdziła, że wszyscy pierwszoklasiści zdali ważny egzamin na ocenę celującą i mogą otrzymać tytuł ucznia Szkoły Podstawowej w Iwoniczu.

Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania, gdy pani dyrektor dotykając ramienia ogromnym, drewnianym ołówkiem przyjmowała pierwszoklasistów w poczet uczniów słowami „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. księdza Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu”.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słoniki na szczęście od rodziców oraz piękne zakładki od drugoklasistów, którzy na tę uroczystość przygotowali powitalny program artystyczny.

W tym niezwykłym dniu było wiele życzeń dla pierwszoklasistów. Życzono im samych sukcesów w nauce, miłych i niepowtarzalnych przeżyć w szkole i dobrych przyjaciół. Ten dzień na pewno na długo zapisze się w ich pamięci.

Anna Prejsnar
Dodano 18.10.2011


II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

We wrześniu uczniowie kl. IV-V naszej szkoły wzięli udział w "II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska". Przyszło im rywalizować z rówieśnikami z Iwonicza-Zdroju oraz Lubatowej. Turniej zakończył się sukcesem naszych młodych piłkarzy, którzy zajęli I miejsce. W nagrodę pojechali na zawody na szczeblu powiatowym. Tam jednak po zaciętym boju nie udało im się wyjść z grupy. Za rok będzie lepiej!

M. Jasiński
Dodano 11.10.2011


Sprzątanie świata w naszej szkole

Uczniowie we wrześniu przystąpili do akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, która inspiruje społeczności lokalne na całym świecie do ochrony środowiska. Harcerze klas V i VI zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Występujący przypomnieli o początkach akcji „Sprzątanie świata”, o zagrożeniach jakie niosą odpady i jak należy segregować śmieci, aby w nich nie utonąć. Po przypomnieniu zasad bezpiecznego zbierania, uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli porządkować tereny Iwonicza, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotowało SK LOP. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali mnóstwo odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko.

K. Bargieł
Dodano 10.10.2011


Złaz po Ziemi Krośnieńskiej

7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVIII Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej zorganizowanym przez PTTK w Krośnie. Złaz rozpoczęliśmy od zwiedzenia Schronu kolejowego z okresu II wojny światowej w Stępinie.
Następnie wyruszyliśmy na trasę pieszą na Górę Chełm (528 m n.p.m.), która znajduje się w Rezerwacie przyrody "Góra Chełm".
Rezerwat "Góra Chełm" usytuowany jest na Pogórzu Strzyżowskim, pomiędzy potokiem Stępinka - dopływem Wisłoka, a górą Klonową. Leży na terenie gminy Frysztak i Wiśniowa w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Park powstał w 1996 roku w celu zachowania ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych jedynej w województwie rzeszowskim enklawy lasów bukowych porastających "Górę Chełm" oraz wspaniałych zespołów źródliskowych.
Na koniec naszego wędrowania odbyły się jak zawsze konkursy i ognisko. W konkursie ekologiczno – przyrodniczym II miejsce zajęła Wiktoria Smolińska, III miejsce – Zuzanna Litwin.

E. Rygiel
Dodano 09.10.2011


Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

23 września 2011 r. na stadionie w Lubatówce odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych.

W kat. klas III–IV :
- III miejsce zajęła Maja Adamiak IVb
- III miejsce – Grzegorz Jakubowicz IVb
- IV miejsce – Dawid Wais IVb

W kat. V–VI:
- V miejsce – Anna Łanowy VIa
- II miejsce – Kacper Czopowi VIb
- IV miejsce – Kacper Kielar IVb

Wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
Kacper Czopowik wywalczył III miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim w Przemyślu. Gratulujemy!

E. Rygiel
Dodano 09.10.2011


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

W rocznicę wyzwolenia Iwonicza, przypadającą 20 września, zarówno harcerze, jak i delegacje klas złożyły kwiaty, zapaliły znicze na Grobie nieznanego żołnierza oraz uczciły minutą ciszy i modlitwą pamięć poległych w II wojnie światowej.

M. Szajna
Dodano 09.10.2011


XLI Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego w dniu 16.09.2011r. rozpoczęli sezon turystyczny, uczestnicząc w XLI Ogólnopolskim Dukielskim Zlocie Turystów zorganizowanym przez Krośnieński Oddział PTTK. Dzielnie pokonali trasę pieszą: Dukla – Chyrowa (694m n.p.m.) – Pustelnia św. Jana z Dukli.
Na zakończenie zlotu odbyły się konkursy i ognisko z pieczeniem kiełbasy. W konkursie turystyczno – krajoznawczym Zuzanna Litwin zajęła III miejsce.

E. Rygiel
Dodano 09.10.2011


Klasy pierwsze uczą się samodzielności

Klasy Ia i Ib na lekcjach techniki przygotowywały zdrowe zestawy żywieniowe: kanapki i surówki. Dzieci uczyły się samodzielności, organizacji i czystości w czasie przygotowywania posiłków. Dowiedziały się dlaczego w życiu ważne jest jedzenie owoców i warzyw, które są najlepsze, bo zawierają najwięcej witamin. W czasie zajęć wszyscy solidarnie i zgodnie pracowali.

Dodano 2.10.2011


Wolontariusze z różnych krajów w Szkole Podstawowej w Iwoniczu

Nowy rok szkolny rozpoczął się w naszej szkole dość nietypowo. Od 6 do 16 września gościliśmy w szkole grupę młodych wolontariuszy z różnych krajów świata (Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Turcji, Hiszpanii, Chorwacji, Francji i Ukrainy). Młodzi ludzie szybko zyskali sympatię naszych dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na każde spotkanie z niecodziennymi gośćmi. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wirtualnej podróży dookoła świata, bowiem wolontariusze przygotowali dla nich multimedialne prezentacje o swoich krajach.

Dzieci mogły również doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez słuchanie i krótkie konwersacje w języku angielskim. Wielu uczniów wzięło również udział w lekcjach innych języków np. francuskiego i hiszpańskiego, bądź też nauczyło się paru słów po japońsku, chińsku, turecku, chorwacku i ukraińsku. Młodzi wolontariusze okazali się serdecznymi i cierpliwymi nauczycielami. Dzięki ich obecności i pracy dzieci miały okazję poznać różnorodność językową i kulturową oraz uczyć się akceptacji innych narodowości. Mamy również nadzieję, że ostatnie dni były dla naszych dzieci swoistą lekcją tolerancji oraz motywacją do nauki języków obcych.

E. Penar
Dodano 22.09.2011


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

„Za chwilę otworzą się drzwi szeroko, prawie na rok i będzie w szkole gwar, szum i tłok”

1 września o godz. ósmej na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu zebrała się cała społeczność szkolna, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2011/2012. Uczniowie klas piątych powitali zebranych i przedstawili program artystyczny, podzielony na dwie części. W części oficjalnej, przy udziale pocztu sztandarowego, odśpiewano hymn państwowy, przypomniano pamiętny wrzesień 1939 r. i oddano cześć ofiarom wojny. Następnie uczniowie oddali się miłym wspomnieniom wakacyjnych przygód, wędrówek zabaw. I chociaż żal było się rozstać z tą letnią swobodą, pożegnano lipiec i sierpień, by powitać wrześniowe obowiązki.

„Dzień dobry, szkoło! Jesteśmy.
Witajcie ławki – co w karnym szeregu
przez dwa miesiące czekałyście wiernie…
Znów dni popłyną pracowite
nad książką szkolną, nad zeszytem…”

Wiersze i piosenki przypomniały, że szkoła to miejsce, gdzie uczniowie mają wiele możliwości rozwoju, mogą poszerzać swoje horyzonty, rozwijać zainteresowania, dzielić się swoimi pasjami… Miejsce wytężonej pracy, ale i przyjemności oraz zabawy. Prowadzący akademię nawiązali również do obowiązujących w szkole reguł i przepisów, ustanowionych dla dobra i bezpieczeństwa uczniów. Zaapelowali, by, mimo rozpierającej jeszcze wszystkich wakacyjnej energii, dbać, aby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Uczniowie zwrócili się też do nauczycieli, prosząc o wyrozumiałość i cierpliwość. Życzyli im dobrej współpracy z uczniami i sukcesów na polu zawodowym.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor mgr Małgorzata Jakubowicz, która powitała wszystkich uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym, najwięcej uwagi poświęcając pierwszakom, rozpoczynającym naukę w szkole, oraz szóstoklasistom, dla których ten rok jest ostatnim w naszej szkole. Pani Dyrektor podała wiele istotnych informacji związanych z organizacją roku szkolnego 2011/2012, wspomniała o dokonanych w czasie wakacji remontach i życzyła, by nowy rok szkolny był dla wszystkich udany.

Po spotkaniach z wychowawcami, wraz z gimnazjalistami, uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w kościele. Bardzo podobało się im kazanie diakona Łukasza Nycza (absolwenta naszej szkoły). Ewangelię o talentach interpretował on posługując się licznymi rekwizytami, które pomogły lepiej zrozumieć jej sens, szczególnie najmłodszym.

Rok szkolny 2011/2012 został uroczyście rozpoczęty.

M. Skotnicka
Dodano 08.09.2011


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2011 r. o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Później o godzinie 9.30 odbędzie się Msza Św. w Kościele Parafialnym w Iwoniczu.Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]