Powrót do aktualności


Wycieczka klas piątych

8 października 2021 roku uczniowie klas piątych wzięli udział we wspólnej długo wyczekiwanej wycieczce klasowej.
W Odrzykoniu zwiedzili ruiny zamku Kamieniec. Zapoznali się z bogatą historią i legendami na temat warowni obronnej z XIV w. Piątoklasiści zwiedzili ekspozycję w odremontowanej części zamku. Podziwiali również piękną panoramę z punktu widokowego.
Uczestnicy wycieczki mieli także okazję podziwiać osobliwości przyrody w rezerwacie skalnym „Prządki” na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Skały te są unikalnym przykładem wietrzenia piaskowca, który przybiera niesamowite kształty. Legenda głosi, że skały są dziewczętami, które zostały ukarane za przędzenie lnu w dni świąteczne.
W drodze powrotnej uczniowie udali się do korczyńskiej pijalni czekolady, która urządzona została w stylu starej fabryki. W planie wycieczki przewidziano spotkanie z cukiernikiem, degustację różnego rodzaju wyrobów czekoladowych, pokaz filmu pt. „Od ziarna do czekolady” oraz udział w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu.
Dzień był słoneczny, a widoki naprawdę wspaniałe! Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni, uśmiechnięci, trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach powrócili do szkoły.

E. Rygiel, M. Szajna, A. Kucza, S. Sroka


Powrót do aktualności