Powrót do aktualności


Dzień Pluszowego Misia

Historia pluszowego misia zaczęła się w 1920 roku. Wtedy to pewien producent zabawek zainspirowany historią ocalenia małego niedźwiadka przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, stworzył nową zabawkę dla dzieci – miękkiego, pluszowego misia. Sto lat później 25 listopada 2002 roku ustanowiono Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest na całym świecie.
W tym roku biblioteka obchodziła to święto nieco skromniej, a do zabawy z misiami zaproszeni zostali uczniowie klasy drugiej. Dzieci podzielone na pięć grup, czyli przyjaciół: Kubusia Puchatka, Gumisiów, Misia Uszatka, Niedźwiedzia i Maszy oraz Kung Fu Pandy zobaczyły krótki film o historii tej pluszowej zabawki, poznały ciekawe fakty z życia niedźwiedzi oraz przypomniały sobie misie, które są bohaterami bajek. A potem przyszedł czas na pełen emocji Wielki Test o Misiach i uczniowie zmierzyli się z pytaniami o różnym stopniu trudności. W klasie 2a zwyciężyli Przyjaciele Kubusia Puchatka a w 2b Przyjaciele Kung Fu Pandy. Klasy otrzymały dyplomy aktywnego uczestnictwa w zajęciach, natomiast wszystkie dzieci zostały nagrodzone małym słodkim „co nieco”. Podsumowaniem tego Dnia było stworzenie przez uczniów wizytówek ich własnych misiów, które można oglądnąć na korytarzu obok biblioteki szkolnej.
Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze a najważniejszym ich celem były dobra zabawa, zgodna rywalizacja i uświadomienie dzieciom, że oprócz nowoczesnych zabawek istnieje jeszcze stary, poczciwy miś – wielki przyjaciel małych i dużych.

Bibliotekarze


Powrót do aktualności