Dzisiaj jest:       Imieniny:

Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]


Zebrania z Rodzicami

Dyrekcja oraz wychowawcy klas I-VIII zapraszają Rodziców na spotkania klasowe,
które odbędą się 7 listopada 2019 r. (czwartek)

klasy 1-3 godz. 16:00 spotkania w klasach z wychowawcami

klasy 4-8 godz. 17:00 spotkania w klasach z wychowawcamiINFORMACJA

Szkoła Podstawowa im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu prowadzi monitoring wizyjny pomieszczeń (korytarzy) Szkoły oraz terenu wokół Szkoły w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia Szkoły. Podstawę prawną wprowadzenia monitoringu stanowi art. 108a ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.). Administratorem systemu monitoringu jest Dyrektor Szkoły. Informacje związane z ochroną danych osobowych przedstawione są w regulaminie.

Dyrekcja Szkoły


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

dla Uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu, ich rodziców, Grona Pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej za przyłączenie się do zbiórki zakrętek na remont łazienki i sprzęt rehabilitacyjny dla Frania.
Dzięki Wam zebraliśmy 15 ton zakrętek! Pieniądze uzyskane ze zbiórki zakrętek przeznaczyliśmy na sprzęt rehabilitacyjny (pionizator), łóżko rehabilitacyjne oraz częściowo pokryliśmy koszty dostosowania łazienki do potrzeb Frania.
To dzięki WAM, rehabilitacja i pielęgnacja naszego syna jest obecnie łatwiejsza. Więcej...

Z wyrazami wdzięczności
Barbara i Mariusz Barud


Zapraszamy do udziału w

KONKURSIE POWIATOWYM

„Sylwetka Noblistki – Olga Tokarczuk”

Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu zaprasza
uczniów szkół podstawowych
z terenu powiatu krośnieńskiego
do udziału w konkursie promującym sylwetkę
Laureatki Nagrody Nobla – Olgi Tokarczuk.

Głównym celem konkursu jest przybliżenie młodym ludziom biografii i twórczości Olgi Tokarczuk.
Pomysł przeprowadzenia konkursu zrodził się z chęci promowania wybitnych Polaków, którzy swoją twórczością i działalnością promują Polskę w świecie. Uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą na temat biografii pisarki oraz talentem plastycznym – tworząc jej portret.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału i zapoznania się z regulaminem.

Koordynatorzy Marzena Muzyka i Lucyna Szubrycht


Film pt. „Legiony” - silne wrażenia artystyczne i patriotyczne

29 października młodzi ludzie z klas VII i VIII obejrzeli projekcję wojennej historii z okresu I w. światowej - film Dariusza Gajewskiego zatytułowany „ Legiony”. Jest on obecnie uważany za najlepszą produkcję pokazującą naszą walkę o niepodległość, gdy Polacy rzucili się w heroiczny bój z bolszewikami.

140 minut spędzonych w kinie „ Helios” w Krośnie to czas oglądania m.in. niezwykłych scen batalistycznych, jak choćby wspaniale ukazanej szarży ułanów w bitwie pod Rokitną. To również sposób na nasze pamiętanie o najważniejszych postaciach i wydarzeniach w polskiej historii.

M. Szajna, A. Szczurek, M. Skotnicka, E. Rygiel, M. Jasiński, L. Szubrycht, Ma. Szajna- opieka


Akcja „Zapal Światełko Pamięci”

„Dla Tych którzy odeszli w nieznany świat,
Płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla Nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,
I dla Nich ten dzień - Pierwszy Dzień Listopada”

28 i 30 października 2019 roku Samorząd Szkolny i Gromada Zuchowa „Wesołe Pląsy” pod udali się na cmentarz , by wziąć udział w akcji „Zapal Światełko Pamięci”. Uczciliśmy pamięć pomordowanych w Lesie Grabińskim, porządkując i zapalając znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wspólnie zapaliliśmy znicze na grobach nauczycieli, ks. Antoniego Podgórskiego , a także na opuszczonych grobach wspominając osoby nam bliskie, ale i takie ,o których nikt nie pamięta.

K. Bargieł, A. Gaweł


„Szkoła pamięta”
Spotkanie z Panem Ryszardem Sługockim - żołnierzem oddziału ”Pika”

W dniu 28 października gościliśmy „ Chłopaka z Iwonicza”, bo tak o sobie nie tylko mówi, ale i pisze w swojej książce pod tym właśnie tytułem, warszawianin z urodzenia, a związany z naszą miejscowością od dzieciństwa – Pan Ryszard Sługocki. Przybył, wraz ze swym przyjacielem Panem Januszem, do uczniów klas V- VIII, by opowiedzieć , jak trafił do Iwonicza jako 11-latek w wakacje roku 1939, tuż przed wybuchem wojny, by spędzić je pod opieką pani Miecugowej (babci nieżyjącego już redaktora Grzegorza Miecugowa). Więcej: ...


Uczniowie klasy 5 odwiedzili iwonicki cmentarz

Uczniowie klasy 5 odwiedzili 28 października iwonicki cmentarz, aby pokazać, że pamiętają niezwykłych ludzi, którzy walczyli w czasie II wojny światowej o naszą wolność. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych zadbali o Grób Nieznanego Żołnierza oraz zapalili znicze. Był to czas zadumy i ogromnej wdzięczności dla bohaterów.

Marzena Muzyka, Anna Rozel


„Tysiąc powodów by czytać”

W ramach promocji czytelnictwa nasza biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Empik – „Tysiąc powodów by czytać”.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej scenę z dowolnej książki dla dzieci i młodzieży wraz z opisem – i tu świetnie spisały się dziewczynki z klasy 5B – Jagoda, Ala i Karolina.
Wszystkie prace konkursowe zamieszczone są na stronie www.empik/biblioteki. Głosowanie trwa od 24.10 do 28.11 i odbywa się za pośrednictwem darmowej aplikacji Mój Empik dostępnej na telefony i tablety.
Bardzo prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę, bo nagroda jest naprawdę wyjątkowa! 10 szkół wyłonionych w konkursie otrzyma po tysiąc wybranych przez siebie nowych książek.

Zachęcamy do głosowania!Spotkanie z panią Beatą Krawiec

21 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Beatą Krawiec, dziennikarką i animatorką współpracującą z księgarnią NOVA w Iwoniczu Zdroju. Uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych. Była to swoista lekcja patriotyzmu połączona z nauką o wartościach.
Pani Beata ciekawie opowiedziała o wybitnych Polakach, którzy swoją odwagą i mądrością służyli Ojczyźnie. Uświadomiła dzieciom bezsens wojny, która najbardziej dotyka niewinnych ludzi a szczególnie dzieci, które niejednokrotnie ginęły w nierównej walce. Uczniowie mogli przymierzyć mundury żołnierskie oraz obejrzeć pamiątki przywiezione z misji w Iraku.
Rozmowa z młodymi ludźmi o patriotyzmie i wartościach jest w dzisiejszych pełnych ignorancji czasach bardzo potrzebna. Żyjąc w wolnym kraju nie wolno nam zapomnieć czym jest miłość do Ojczyzny, honor i szacunek do drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy pracownikom księgarni NOVA za niezawodną współpracę.

Bibliotekarze


Śladem zabytków i miejsc pamięci
w ramach akcji MEN pt. „Szkoła pamięta”

Uczniowie klasy IV, w ramach zajęć z historii, poznają dokładniej mijane na co dzień zabytki Iwonicza. Tak było i w tym roku zwłaszcza, że MEN ogłosiło akcję „Szkoła pamięta”.
Dzieci podczas wycieczki nie tylko dużo dowiedziały się o kamiennym moście z 1782 roku, naszym zabytkowym Kościele, Pałacu Załuskich, oranżerii czy zborze ariańskim ale także o tych, którzy zapisali się w historii lokalnej i spoczywają na iwonickim cmentarzu. Odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zapaliły znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

M. Szajna


Pomysł na kasztany

Wyjątkowo ciepła aura sprzyja spacerom i zbieraniu ,,darów jesieni”. Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem przystąpili do pracy i zebrali ponad trzysta kasztanów. Zostały wykorzystane do układania kształtów poznanych liter i cyfr, a także zabaw matematycznych. Wiele radości dostarczyło dzieciom tworzenie ludzików i zwierzątek. Kasztany przydały się także podczas rozgrywek sportowych. Spore zapasy ,,darów jesieni” wystarczą pierwszoklasistom na realizację jeszcze wielu ciekawych gier i zabaw.

B. Milińska


Słodki dzień – akcja charytatywna

W dniu 23 października br. w naszej szkole został zorganizowany słodki dzień pod hasłem „Pomóżmy Angelice pokonać białaczkę”. W akcję zaangażowało się wiele osób. Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom za przygotowanie różnorodnych słodkości. Można było delektować się m.in. szarlotkami, galaretkami, babeczkami, czekoladkami i wieloma pysznościami, które kusiły tak skutecznie, że do godz. 12 wszystkie zostały sprzedane. Udało nam się zgromadzić 850 zł. Pieniądze zostały przekazane Angelice na walkę z chorobą.

Wolontariusze


SZKOLNY KONKURS
zrób lapbooka o tematyce patriotycznej

Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu ogłasza Konkurs plastyczno-historyczny:
Zrób lapbooka: Polska - moja Ojczyzna.

Szczegóły konkursu

Serdecznie zapraszamy!Święto Pieczonego Ziemniaka

W poniedziałek 21 października zuchy obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na początku udaliśmy się na stadion, gdzie zuchy dowiedziały się kilka ciekawostek na temat pochodzenia ziemniaka. Później była już tylko zabawa. Zorganizowaliśmy wybory króla Kartofla i królowej Bulwiny, ziemniaczanymi rządzącymi zostali: druh Dawid Gutkowski z kl. 2 a i druhna Julia Kandefer z kl. 2a, to oni nazbierali najwięcej pyr. Kulminacyjnym punktem imprezy było pieczenie kiełbasek i degustacja pieczonych ziemniaków.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie miejsca i zorganizowanie ogniska Zespołowi Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu, w szczególności: panu Wojciechowi Zarembie instruktorowi praktycznej nauki zawodu i pani Małgorzacie Wawro wraz z uczniami.

Anna Gaweł


Adopcja szkoły

Już po raz trzeci przystąpiliśmy do akcji „Adoptuj szkołę” , która organizowanajest przez Fundację Pomocy Humanitarnej „RedemptorisMissio”. Zaadoptowaliśmy szkołę znajdującą się na terenie jednego z najbiedniejszych państw świata – w Republice Południowej Afryki w Ngaoundaye. W związku z tym zaczynamy zbiórkę drobnych pieniędzy. Wolontariusze będą zbierać datki do oznakowanych puszek. W ubiegłym roku wspomogliśmy szkołę kwotą 200 złotych.
Zapraszamy do udziału w akcji, każdy grosz się liczy!

Wolontariusze


Sukcesy w konkursach

Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w konkursach organizowanych podczas rajdów przez krośnieński oddział PTTK. Więcej: ...EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania

Mając na uwadze zwiększenie szans na wygraną w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie włączyliśmy szkołę również w Europejski Tydzień Kodowania, organizując w szkole wydarzenia związane z programowaniem.

EU Code Week to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Więcej: ...Pasowanie na ucznia

17 października 2019 r. był szczególnym dniem dla 36 pierwszoklasistów, którzy byli pasowani na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu. W uroczystości udział wzięli: Pani Dyrektor Monika Leśniak-Skakuj, Wicedyrektor Sabina Józefowicz-Boczar, rodzice uczniów, nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Kandefer, przedstawiciele SU oraz uczniowie klas drugich.
Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami prezentując wiersze, piosenki, taniec, rozwiązując zadania praktyczne i zagadki przyrodnicze. Celująco zdały egzamin na temat wiedzy o Ojczyźnie i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Więcej...


Finał Konkursu o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie

16.10.2019 r. odbył się Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W zawodach w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn - zwycięzców eliminacji gminnych. Każdy uczeń musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test jednokrotnego (klasy IV-VI) lub wielokrotnego (klasy (VII-VIII) wyboru oraz umiejętnością przejazdu przez wyznaczoną trasę w miasteczku ruchu drogowego z elementami toru przeszkód.

Naszą szkołę i Gminę Iwonicz-Zdrój reprezentowali: w kategorii klas IV-VI Patryk Kenar, Konrad Cząstka i Paweł Penar – klasa 6a, w kategorii klas VII-VIII Szymon Kandefer, Bartosz Bolanowski i Gabriel Rajchel – klasa 7a. Obie drużyny w swych kategoriach zdobyły II miejsca. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowani zostali: na 3 miejscu Gabriel Rajchel i na 4 miejscu Paweł Penar.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez WORD w Krośnie.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie: Jolanta Kielar i Leszek Krukar


Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

We wtorek 15 października w naszej szkole obchodziliśmy XIX Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież i dzieci naszej szkoły, przedszkola gminnego i Muzycznego w programie słowno – muzycznym przybliżyły postać św. Jana Pawła II jako niedościgniony wzór pedagoga, oddając przy tym szacunek swoim nauczycielom i wychowawcom w przygotowanych przez dzieci scenkach. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie programu młodzieży i dzieciom, a w sposób szczególny wychowawcom klas 3, świetlicy, przedszkola gminnego i Muzycznego oraz p. Krystynie Bargieł, ks. Łukaszowi Dziedzic, a także s. Danucie Pruś i Lucynie Szubrycht za przygotowanie dekoracji. Dziękujemy również za obecność emerytowanych nauczycieli i wychowawców.

ks. Łukasz Dziedzic


Zbiórka materiałów opatrunkowych dla szpitali w Zambii

Nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej, mającej na celu zbieranie materiałów opatrunkowych tj. bandaże, plastry, kompresy, gazy opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe i nici chirurgiczne. Zbiórka potrwa do 15 listopada 2019 r. Materiały opatrunkowe można składać w oznakowanym kartonie, który znajduje się naprzeciw sekretariatu. Zebrane materiały zostaną przekazane szpitalom w Zambii.
Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, warto więc włączyć się w dzieło pomocy misjom i wspólne pomagać.

Wolontariusze


Złaz po Ziemi Krośnieńskiej

4 października grupa rajdowa wyruszyła na XLIV Młodzieżowy Złaz po Ziemi Krośnieńskiej. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Pastwiskach, gdzie zwiedziliśmy REGIONALNE CENTRUM PAMIĘCI KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY oraz IZBĘ PAMIĘCI POR. FRANTISKA GEISLERA, następnie weszliśmy na zielony szlak prowadzący na szczyt Spalony Horbek (546m n.p.m.). Maszerując leśną trasą zeszliśmy do Puław Górnych, skąd udaliśmy się do studenckiej bazy namiotowej w Wisłoczku. Po wyczerpującym marszu mogliśmy odpocząć przy ognisku i upiec kiełbaski. Organizatorzy rajdu przeprowadzili również konkursy: turystyczno – krajoznawczy i ekologiczno – przyrodniczy.

opiekun SKTK - E. Rygiel


Dzień Chłopaka

Klasowe święto Dnia Chłopaka było w tym roku w klasie 5a niezwykle roztańczone. Nie tylko szkolna dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski, ale również klasowe tańce. Były życzenia, prezenty i niezwykła wspólna zabawa. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tej klasowej uroczystości.

Uczniowie klasy 5 a i wychowawca Marzena Muzyka


Dzień Głośnego Czytania

30 września obchodzono w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Celem tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym. Wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To również dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.
W naszej szkole w obchody tego dnia aktywnie włączyli się uczniowie klas ósmych. Odwiedzili swoich młodszych kolegów i zaprezentowali przygotowane wcześniej fragmenty książek dla dzieci. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze.
Dziękujemy wychowawcom klas młodszych i oddziałów przedszkolnych za możliwość przeprowadzenia Dnia Głośnego Czytania w ich klasach, a uczniom klas ósmych za piękne przygotowanie tekstów.

Bibliotekarze


Dzień chłopaka

1 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję bawić się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Inicjatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski. Był to moment wspaniałej zabawy, ale również integracji między młodszymi, a starszymi uczniami naszej szkoły. Po trzech godzinach nieustannych szaleństw zabawa dobiegła końca.

Opiekunowie Samorządu ks. Ł. Dziedzic K. Bargieł


Zbiórka zużytych telefonów komórkowych w ramach Sprzątania Świata 2019!

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej prowadzonej przez firmę EKOPHONE , w ramach której zbieramy zużyte telefony, z następnym ich przekazaniem do recyklingu lub ponownego użycia w krajach rozwijających się Afryki i Azji. Telefony należy przekazać do p. Krystyny Bargieł w terminie do 14 listopada . Uczniowie mogą zbierać używane telefony od rodziny , przyjaciół i lokalnej społeczności. Zacznijmy sprzątanie od naszego biurka i otoczenia. Dla najaktywniejszych zbieraczy przewidziane są nagrody. Dziękujemy za ekologiczną postawę i oczekujemy na Wasze zaangażowanie ! Każda ilość telefonów jest bardzo mile widziana. Pamiętaj , bądź eko!
W naszej szkole nadal prowadzona jest zbiórka:
- zużytych baterii,
- plastikowych nakrętek.
Mamy nadzieje, że te akcje przyczynią się do promowania postaw i nawyków ekologicznych , dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Udział w Nocy Nietoperzy

4 października grupa miłośników nietoperzy i zuchów z naszej szkoły wzięła udział w Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach. Po krótkiej prelekcji prof. dr hab. Bronisława Wołoszyna na temat życia nietoperzy w swoim środowisku, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, którego przewodnim tematem były nietoperze i ich siedliska. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, które zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. Więcej: ...


Gminny Konkurs o Puchar Dyrektora WORD w Krośnie rozstrzygnięty

W poniedziałek 30 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu odbyły się eliminacje gminne Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn w 2 kategoriach wiekowych: klasy VII-VIII i klasy IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu BRD oraz prezentowali zadania praktyczne polegające na przejeździe przez miasteczko ruchu drogowego z elementami toru przeszkód. Więcej: ...


Nasza Szkoła zwyciężyła w konkursie #OSEWYZWANIE

Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Cyfryzacji. Praca plastyczna, wykonana pod opieką Pani Moniki Kenar-Szczurek, na tyle spodobała się jurorom, że szkoła znalazła się wśród laureatów tego konkursu. Nagrodą jest pracownia mobilna dla szkoły, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu. W dniu 2 października 2019r. Pani Dyrektor Monika Leśniak-Skakuj i Pani Monika Kenar-Szczurek uczestniczyły w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, podczas którego odebrały certyfikat potwierdzający przyznanie nagrody, a sprzęt komputerowy trafi do szkoły w bieżącym roku szkolnym. Gratulujemy i mamy nadzieję, że nagroda ta przyczyni się do poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły, umożliwi szybszą i efektywniejszą naukę, a także wpłynie na  urozmaicenie prowadzonych lekcji. Podziękowania składamy również p. Małgorzacie Jakubowicz oraz p. Leszkowi Krukarowi za zgłoszenie szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co było wymaganiem obligatoryjnym w wyżej wymienionym konkursie plastycznym.

Sabina Józefowicz-Boczar


Wyniki konkursów

organizowanych w ramach XLIX Ogólnopolskiego Dukielskiego Zlotu Turystów

Znamy już wyniki konkursów przeprowadzonych podczas XLIX Ogólnopolskiego Dukielskiego Zlotu Turystów.
W konkursie turystyczno – krajoznawczym Martyna Biernacka VIa zajęła I miejsce, a Julia Haliniak Vb – III miejsce. W konkursie ekologiczno – przyrodniczym uczennice powtórzyły sukces, I miejsce – Martyna, III miejsce - Julia. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

E. Rygiel


Powiatowy turniej „szóstek” piłkarskich

We wtorek 01.10.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju o puchar Starosty Krośnieńskiego. Całą imprezę organizował Zespół Szkół w Iwoniczu. W turnieju wzięli udział zawodnicy z sześciu szkół. Nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie II miejsce. W finale imprezy ulegli po zaciętej walce drużynie z Lubatówki. Wcześniej po emocjonujących meczach zostawili w pokonanym polu drużyny z Dukli, Beska, Odrzykonia oraz Milczy. Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Marcin Jasiński


„Zdrowa ekologiczna żywność”

W ramach projektu edukacyjnego „Zdrowa ekologiczna żywność” została zaproszona nasza szkoła i we wrześniu zorganizowany został wyjazd przy wsparciu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krośnie oraz pani Elżbiety Klimkowskiej, do Kalinówki- Doliny Ekologicznej Żywności gdzie mieści się gospodarstwo pana Sławomira Chmiela, który zajmuje się uprawą ziół, żeń-szenia, orkiszu, oraz topinambura. W gospodarstwie tym mieliśmy możliwość zobaczyć i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat uprawy tych roślin oraz degustować ich walory smakowe. Więcej: ...


Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Pasowanie na czytelnika dzieci z klas pierwszych to oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona uczniów mogących korzystać z zasobów biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekarzy na stałe weszło do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Podczas uroczystości, która odbyła się 24 września 2019 roku, dzieci wysłuchały opowiadania pt. „ Franklin i książka z biblioteki”, dowiedziały się, jak dbać o książki oraz jak korzystać ze zbiorów. Więcej: ...


Wojna i pokój oczami dziecka

Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawa prac uczniów klas 3A i 3B zatytułowana „Wojna i pokój oczami dziecka”. Inspiracją do jej powstania była tematyka poruszana na zajęciach, lektura książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia” oraz przypadająca w tym roku osiemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej.
Dzieci wykazały się dużą wrażliwością i za pomocą odpowiedniego doboru barw ukazały czas wojny i pokoju.

A.Prejsnar, B. Lorens, M. Kenar - Szczurek


Proekologiczna akcja „Sprzątanie Świata”

We wrześniu uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Jak co roku wyjście w teren poprzedziły pogadanki wychowawców, dotyczące bezpieczeństwa podczas akcji oraz zasad segregowania. W bieżącym roku w porządkowanie terenu szkoły i jej okolic zaangażowali się nauczyciele oraz uczniowie klas O- VIII, którzy zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i rękawice solidnie posprzątali wyznaczony teren. Bystrym oczom nie uszedł żaden papierek, aluminiowa puszka, czy butelka, które lądowały w workach. Cieszymy się , że rośnie świadomość ekologiczna wśród mieszkańców Iwonicza , bo śmieci jest coraz mniej !

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Pieszy Rajd Bieszczadzki

"Rajd,rajd, bieszczadzki rajd
Czy to w słońce czy to w deszcz
Idziesz z nami przyjacielu bo sam chcesz"

W dniu 27 września 2019 roku grupa 10 uczniów pod opieką nauczyciela i przewodników PTTK wyruszyła na XVIII Rajd Pieszy „Poznajemy Bieszczady”. Więcej: ...


Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską . Z tej też okazji uczniowie klas ósmych i siódmych uczestniczyli w ciekawych warsztatach językowych zorganizowanych przez PWSZ w Krośnie. Pod kierunkiem wykładowców filologii angielskiej uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, uczyli się jak barwnie i poprawnie mówić i pisać po angielsku. Zajęcia bardzo spodobały się naszym uczniom. Każdy z nich otrzymał dyplom uczestnictwa w zajęciach. Po sporej dawce wiadomości językowych, uczniowie chętnie udali się do językowego Fotolab, gdzie można było poszaleć zmieniając swój wizerunek i zrobić sobie kilka wesołych zdjęć korzystając z przygotowanych przez studentów kostiumów i gadżetów. Uważamy, że czas spędzony w murach krośnieńskiej uczelni był świetnym sposobem promującym naukę języków. Od wykładowców PWSZ otrzymaliśmy również zaproszenie do kontynuacji współpracy z uczelnią.

Opiekunowie: E.Penar, A.Szczurek, K.Rogóz


Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to akcja mająca na celu popularyzację polskiej literatury oraz promująca czytelnictwo. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nowele polskie”. Nasza szkoła przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji. Tym razem uczniowie klas piątych odczytali „Dym” Marii Konopnickiej. Wsłuchanie się w treść utworu pozwoliło poczuć atmosferę epoki pozytywizmu oraz poznać problemy ówczesnego pokolenia.

M. Muzyka, K. Rogóz, A. Rozel, M. Warzocha


Warsztaty pszczelarskie

W poniedziałek 23 września uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, które odbyły się w Ekologicznym Gospodarstwie „Eko – Bałon” w Niżnej Łące. Zajęcia miały charakter teoretyczny jak i praktyczny. Podczas spotkania uczniowie mogli usłyszeć o historii bartnictwa w Polsce, poznać rolę pszczelarza w produkcji miodu, zobaczyć tradycyjne oraz nowoczesne ule, dowiedzieć się co to jest piegrza i propolis. Uczestnicy zajęć wysłuchali również ciekawe opowieści o życiu pszczół ich zwyczajach i niesamowitej drodze od nektaru w kwiecie do plastra miodu. Dowiedzieli się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Uczniowie przekonali się jak ważna w życiu każdego człowieka jest rola owadów zapylających oraz jaki wpływ na te organizmy wywiera zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Każdy chętny uczeń mógł z bliska zobaczyć ramkę miodu z rojem pszczół a następnie własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego. Chętni uczniowie mogli przymierzyć prawdziwy ochronny strój pszczelarza. Po zajęciach na wszystkich uczestników czekała słodka nagroda. Każdy uczeń chętnie kosztował różne gatunki świeżego miodu z pasieki, poznając przy tym właściwości poszczególnych odmian.
Za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Klimkowskiej oraz Krzysztofowi Bałon.

Opiekunowie:
Joanna Kleczyńska, Iwona Tekieli, Magdalena Stefańska


XLIX Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów

20 września grupa rajdowa Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego wyruszyła na pierwszy rajd w tym roku szkolnym zorganizowany przez krośnieński oddział PTTK. Naszym celem był Piotruś (727m n.p.m.) – najwyższy szczyt wschodniej części Beskidu Dukielskiego, górujący nad przełomem Jasiołki. Przeszliśmy trasę pieszą: Zawadka Rymanowska – Dolina Białego Potoku – Piotruś – Stasiane. Po zejściu ze szlaku mogliśmy po trudach wędrówki odpocząć przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę. Odbyły się również konkursy: turystyczno – krajoznawczy i ekologiczno – przyrodniczy. Czekamy na ogłoszenie wyników.

Opiekun SKTK- E.Rygiel


Zdrowe i witaminowe koktajle owocowe

W dniu 23 września 2019 r. uczniowie klasy Ib mieli okazję aktywnie uczestniczyć w warsztatach pt. „Zdrowe i witaminowe koktajle”, które przeprowadzili uczniowie klasy II branżowej w zawodzie kucharz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania przy OHP w Iwoniczu wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Wawro.
Dzieci dowiedziały się, że koktajle to napoje sporządzane z owoców świeżych lub mrożonych, jogurtu naturalnego, mleka, wody mineralnej, maślanki, kefiru, miodu, soku z cytryny, soków owocowych i przypraw takich jak np. cynamon. Koktajl owocowy to prawdziwa bomba witaminowa.


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

20 września przypada rocznica całkowitego wyzwolenie Iwonicza z okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji druhny i druhowie zapali znicze pamięci oraz pomodlili się przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Anna Gaweł


Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa

W czwartek 19.08.2019 naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Początkowo wśród dzieci zapanowała konsternacja połączona z zaciekawieniem. Co w naszej szkole robią policjanci?
Wszystko bardzo szybko się wyjaśniło. Panowie policjanci przeprowadzili wśród uczniów naszej szkoły szkolenie z zakresu bezpiecznego poruszania się poza szkołą jak również na terenie naszej placówki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały cennych rad oraz zadawały wiele pytań. Na koniec kolejna niespodzianka - każdy z uczestników szkolenia otrzymał prezent w postaci odblaskowego breloczka.

Marcin Jasiński


Wycieczka do Sanoka

W dniu 16 września 2019 r. klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczce do Sanoka. Skansen jest atrakcją obejmującą Muzeum Budownictwa Ludowego i Park Etnograficzny powstały po II wojnie światowej. Uczniowie wraz z przewodnikiem odbyli ciekawą lekcję historii, gdyż na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińska, a dokładniej ponad 100 obiektów architektury drewnianej z okresu od XVII do XX wieku. Mieliśmy okazję zobaczyć: karczmę, pocztę, urząd gminy, remizę, aptekę oraz budynki sakralne. Niezwykłą atrakcją jest Rynek Galicyjski otoczony domami rzemieślników: kowala, fotografa, szewca, stolarza, fryzjera, krawca, zegarmistrza. Pozostałe domy to mieszkania lekarza, nauczyciela, piekarza, woźnicy i rolników.


Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej kpt. Eugeniusza Werensa ps. „Pik”

13 września w Iwoniczu Zdroju odbyła się uroczystość poświęcona osobie kpt. Eugeniusz Werensa ps. Pik. Najpierw w Sali Kina „Wczasowicz” odbyło się sympozjum poświęcone sylwetce kpt.Pika. Poznaliśmy szczegóły bohaterskiego życia i tragicznej śmierci człowieka, który całe swoje dorosłe życie poświęcił na walkę o wolną Polskę. Uroczystość została zakończona odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej kpt. Werensowi. W wydarzeniu tym wzięło udział wielu znakomitych gości łącznie z córką oraz wnukami Eugeniusza Werensa. Nasza szkoła była reprezentowana przez panią Dyrektor Monikę Leśniak – Skakuj oraz dwa składy pocztu sztandarowego.

Marcin Jasiński


Żyj dla...

Zbiórka karmy dla zwierząt

W naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla bezpańskich czworonogów z krośnieńskiego schoroniska.
Zbiórka trwa od września do października bieżącego roku.
Karma zbierana jest do kartonów, które znajdują się koło małej sali gimnastycznej.

Organizator:
Klasa VIII a


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie już na początku miała miejsce uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Iwoniczu, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Następnie po wspólnym przemarszu w uroczystym pochodzie za sztandarem, wszyscy wrócili do szkoły, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas 5. Powitali oni panią dyrektor szkoły – Monikę Leśniak – Skakuj oraz wszystkich gości. Miało również miejsce przedstawienie dyrekcji szkoły przez Burmistrza Gminy Iwonicz – Zdrój pana Witolda Kocaja, który wszystkim życzył owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Uczniowie klas piątych życzyli wszystkim uczniom uśmiechu i samych dobrych wyników w nauce.
Aktualności      [2008/09]     [2009/10]     [2010/11]     [2011/12]     [2012/13]     [2013/14]     [2014/15]     [2015/16]     [2016/17]     [2017/18]     [2018/19]     [2019/20]


>