Nauka nie musi być nudna
czyli różne sposoby klasy 3a na zdobywanie wiedzy

Przyswajać wiedzę możemy tylko siedząc w szkolnej ławce? Nic bardziej mylnego. Uczyć możemy się wszędzie, a i sposobów na naukę jest mnóstwo. Uczymy się wszystkimi zmysłami. Coś, co na początku może wydawać się skomplikowane, okazuje się łatwizną, gdy podejdziemy do tego z innej strony. Może trzeba narysować? Albo... powąchać? Idąc tym tropem uczniowie klasy 3a uczestniczą w wielu ciekawych lekcjach.

Ciekawe lekcje przyrodnicze - badamy, odkrywamy, doświadczamy.
Wrzesień i październik były miesiącami słonecznymi i ciepłymi. Uczniowie klasy 3a uczestniczyli wówczas w zajęciach terenowych obserwując i badając przyrodę. Lupy, lornetki wspaniale sprawdziły się podczas obserwacji okazów przyrody. Dodatkowo w klasie uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia obserwacji mikroskopowych. Uczniowie chętnie wykonują dodatkowe zadania - przygotowują projekty, zielniki, które prezentowane są w klasie.

Wesoła matematyka - zabawa i nauka idą w parze
Często w edukacji wczesnoszkolnej matematyka jest tym przedmiotem, na którym uczniowie mogą odkrywać coś nowego i pasjonującego. Czasami zabawa tematyczna np. w sklep staje się świetną okazją do pokazania matematyki w praktyce, a samodzielne przygotowanie przez dzieci całej zabawy niezwykle rozwija ich organizacyjne umiejętności i planowanie pracy. Utrwalanie tabliczki mnożenia w klasie 3 a stało się także okazją do zabawy, przez co nauka staje się dla dzieci nie tylko przyjemna, ale i zabawna. Na zajęciach stosowane są elementy gier i zbaw, które w zdecydowany sposób uatrakcyjniają edukację wczesnoszkolną.

Konkursy, quizy, praca w grupach
Uczniowie klasy 3a uczestniczą również w konkursach i quizach. Wspaniałą okazją do tego typu rozgrywek stają się zajęcia na których omawiane są lektury. Dodatkowo praca w grupach integruje uczniów. W ostatnim konkursie na najlepszą znajomość treści lektury "Oto jest Kasia" zwycięzcą został Jakub Wcisło, 2. miejsce zajęły uczennice Zofia Szmyd i Natalia Trygar, 3. miejsce przypadło Pawłowi Rokicie. Gratulacje!!!

Wszystkie opisane działania przedstawia dołączona fotorelacja.

Wychowawca klasy 3a - Bożena Lorens


Powrót do aktualności