Powrót do aktualności

Wycieczka klas trzecich do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza i Kina „Helios”

11 czerwca 2026r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Wyprawa rozpoczęła się od zakupu pamiątek. Dzieci podzielone na dwie grupy poznały postać Ignacego Łukasiewicza oraz dzieje kopalni w Bóbrce. Zobaczyły m.in. obelisk ufundowany w 1872 roku przez Ignacego Łukasiewicza, kopanki, w tym kopankę Franek, wiertnice ręczne, wiertnicę napędzaną lokomobilą parową. Bardzo ciekawym miejscem był Dom Łukasiewicza, w którym zorganizowano multimedialną ekspozycję apteczną. W budynku tym znajduje się również duża kolekcja lamp naftowych, fotografii, mundurów górniczych oraz ekspozycja geologiczna. Bardzo ciekawym punktem wycieczki były warsztaty, na których uczniowie najpierw wysłuchali prelekcji dotyczącej historii przemysłu naftowego, obejrzeli ciekawe filmy i prezentacje, a potem własnoręcznie wykonali lampy naftowe, które zabrali ze sobą jako pamiątkę. Następnie trzecioklasiści obejrzeli film „Drzewo Magii” w Kinie Helios w Krośnie. Uczniowie, mimo kapryśnej pogody, wrócili z wycieczki zadowoleni i uśmiechnięci.

B. Lorens, A. Gaweł, M. Kenar-Szczurek, A. Sanocka


Powrót do aktualności