Samorząd Uczniowski 2023/2024


Dzień Samorządności

W dniu 20 października br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Na dwóch pierwszych lekcjach uczniowie klas siódmych i ósmych uczyli swoich kolegów z klas od czwartej do ósmej. Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Z klas wyszli zadowoleni zarówno nauczający, jak i nauczani.

Opiekunowie SU


Dyskoteka szkolna

19 października w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas 4-8. Była to świetna okazja do integracji dzieci i młodzieży. Uczniowie bawili się w rytmach ulubionych melodii. W roli didżejów wystąpili Ivo Chudy i Krzysztof Rygiel.


Samorząd Uczniowski
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

W dniu 27 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Emil Pelczar – kl. 7b, a zastępcami przewodniczącego zostali Szymon Rozel – kl. 8a i Krzysztof Majdosz – kl. 6a.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Robert Mercik, Kinga RogózSamorząd Uczniowski 2022/2023


Karnawałowy tydzień mody

Od 13 do 17 lutego w naszej szkole trwał „Karnawałowy tydzień mody”. Do zabawy włączyła się cała społeczność szkolna. Każdego dnia uczniowie przychodzili ubrani w niecodzienne stroje. Na korytarzach szkoły gościły niedopasowane skarpety, kratka, kolor czerwony czy neonowy. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Tydzień mody udowodnił, że uczniowie mają poczucie humoru i potrafią się świetnie bawić, a zwykły dzień w szkole nie musi być nudny. Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.

Samorząd Uczniowski


Dyskoteka walentynkowo - karnawałowa

W ostatnich dniach karnawału Samorząd Uczniowski, zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie, którzy pojawili się na szkolnej imprezie mogli liczyć na słodką przekąskę przygotowaną przez Radę Rodziców. Dodatkowo Samorząd Uczniowski serwował galaretki i napoje w celu uzupełnienia utraconych kalorii na parkiecie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Samorząd Uczniowski


Poczta walentynkowa

14 lutego to czas wyznawania przyjaźni, sympatii jak i miłości. Stałym elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).
Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym dniu. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już od 9 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kolorowe kartki. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.
14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnie poczta trafiła do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Tego dnia większość uczniów w ramach „Karnawałowego Tygodnia Mody” miała na sobie czerwone elementy garderoby.

Samorząd Uczniowski


Wyniki konkursu na dekorację świąteczną

Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs międzyklasowy na dekorację świąteczną drzwi do sal lekcyjnych. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, gdyż dekoracje były bardzo pomysłowe, kreatywne, niektóre wręcz zaskakujące i starannie wykonane. W szkole mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę.
Dekoracje zostały ocenione przed świętami przez komisję konkursową w składzie: pani dyrektor Monika Leśniak-Kielar, Ks. Paweł Głazowski, pani Anna Gaweł.
Najwięcej punktów, a tym samym pierwsze miejsce zdobyła klasa Ib w kategorii klas I - III, której dziełem była dekoracja drzwi do sali nr 11 oraz klasa Vb, która udekorowała drzwi do sali nr 34.
Organizatorzy serdecznie wszystkim gratulują i dziękują za zaangażowanie w przygotowanie konkursu.

Samorząd Uczniowski
Szkolny konkurs na świąteczne dekoracje drzwi do sal klasowych

REGULAMIN


6 grudnia w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój...

6 grudnia do naszej szkoły zawitał najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Uczniowie z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem wypatrywali Świętego Mikołaja. Przybył on w otoczeniu aniołków i renifera, które pomagały mu w rozdawaniu prezentów. Uczniowie odwdzięczyli się pięknymi piosenkami oraz wierszykami. Wszyscy uczniowie z wielką powagą zapewniali, że byli grzeczni i zasłużyli na upominki. Ten dzień był dla całej społeczności uczniowskiej wyjątkowo radosny i wesoły, a w szkole dominował kolor czerwony. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Święty Mikołaj znów do nas zagości.

Samorząd Uczniowski


Światowy Dzień Życzliwości !!!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie przekazywali sobie wspólnie miłe słowa i życzenia.
W szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i pozytywnej energii. W klasach IV – VIII przeprowadzono zajęcia wychowawcze na temat znaczenia życzliwości w codziennych relacjach z drugą osobą. W każdej klasie wybrano najbardziej życzliwą osobę, wśród których znalazły się: Karolina Kielar, Weronika Jantosz, Julia Kandefer, Natalia Bacior, Zofia Szmyd, Szymon Boczar, Nikola Smerecka, Szymon Rygiel, Daria Trygar i Anna Stanisz.
Pamiętajmy – życzliwość nic nas nie kosztuje a uśmiech wywołuje ….

Samorząd Uczniowski
REGULAMIN KONKURSU „ZGRANA KLASA”


Pobierz regulamin


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

Dnia 26 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Głowacki – kl. 8a, zastępcą przewodniczącego został Szymon Rozel – kl. 7a. Na skarbnika Samorządu Uczniowskiego została wybrana Julia Haliniak – klasa 8b.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU


Samorząd Uczniowski 2021/2022


Regulamin konkursu "Zgrana klasa"

Pobierz regulamin


Zadanie na piątek 5.11.2021 - Dzień koloru czerwonego.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W najbliższy poniedziałek 27 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.
Czworo kandydatów przedstawiło swoje programy wyborcze prezentując je na plakatach umieszczonych na dolnym korytarzu w budynku 2 oraz w naszej galerii.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami naszych kandydatów i do udziału w wyborach.

Wyniki wyborów

Jakub Głowacki - przewodniczący
Julia Cząstka - zastępca przewodniczącego
Anna Szczurek - zastępca przewodniczącego
Daria Trygar - sekretarz

Opiekunowie SU


Samorząd Uczniowski 2020/2021


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 30 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Rafał Jarosz – kl. 8a,  a zastępcami przewodniczącego zostały Martyna Litwin – kl. 8a i Milena Bogaczyk – kl. 8b.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Kinga Rogóz, ks. Jakub Szczurko


Samorząd Uczniowski 2019/2020


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Z przyjemnością informujemy , że konkurs plastyczny pt.”Wspomnienie ferii” został rozstrzygnięty.

Do organizatorów konkursu wpłynęło wiele ciekawych i oryginalnych prac. Po naradzie jury wybrało sześć najciekawszych prac.

Oto lista zwycięzców:

- w kategorii klas 0-III

I miejsce zajęła Stefania Suska z klasy 0

II miejsce zajęła Karolina Mendelowska  z klasy 0

III miejsce zajęła Julia Szczukiewicz z klasy I a

-w  kategorii klas IV- VIII

I miejsce zajęła Zuzanna Ziembicka z klasy V a

II miejsce zajęła Julia Lorens z klasy V a

III miejsce zajął Bartłomiej Fiołkowski z klasy IV a

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy podczas najbliższego apelu.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Opiekunowie SU: ks. Ł. Dziedzic K. Bargieł


Konkurs plastyczny „Moje wspomnienie ferii zimowych”

Zapraszamy wszystkich uczniów klas O- VIII do udziału w konkursie plastycznym „Moje wspomnienie ferii zimowych”, który trwa od 30.01.2020r. do 14.02.2020r. Prace mogą być wykonywane dowolną płaską techniką plastyczną na formacie A 4. Prace należy czytelnie opisać wg. wzoru: Imię i nazwisko, wiek, klasa. Prace należy oddać w terminie do 14.02.2020 roku do opiekunów SU ks. Ł Dziedzica lub K. Bargieł. Autorzy najładniejszych prac otrzymają dyplomy i nagrody. Życzymy powodzenia !

Opiekunowie SU ks. Łukasz Dziedzic K. Bargieł


Konkurs na najpiękniejszą klasową gazetkę na temat Święta Niepodległości rozstrzygnięty!

W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla klas IV- VIII na najpiękniejszą klasową gazetkę upamiętniającą 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dokonał 15 listopada przeglądu gazetek w pracowniach szkolnych. Oceniając prace i przyznając punkty wzięto pod uwagę estetykę wykonania, występowanie symboli narodowych i treści historycznych oraz wkład pracy w wykonanie gazetki. Za wymienione elementy każdy z członków komisji przyznać mógł 0 – 3 punktów. Wiele gazetek wymagało ogromnego wkładu pracy uczniów, trzeba jednak było wybrać te najpiękniejsze. Samorząd Uczniowski postanowił przyznać następujące miejsca:

I miejsce gazetka wykonana przez uczniów kl. VIII b

II miejsce gazetka wykonana przez uczniów kl. V b

III miejsce gazetka wykonana przez uczniów kl. VI b

Serdecznie gratulujemy! Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce, otrzymają od Samorządu Uczniowskiego na najbliższym apelu upominki.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Krystyna Bargieł ks. Łukasz Dziedzic


Dzień chłopaka

1 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję bawić się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Inicjatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski. Był to moment wspaniałej zabawy, ale również integracji między młodszymi, a starszymi uczniami naszej szkoły. Po trzech godzinach nieustannych szaleństw zabawa dobiegła końca.

Opiekunowie Samorządu ks. Ł. Dziedzic K. Bargieł


Mamy nowy Samorząd Uczniowski

W dniu 24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas VI – VIII. Byli do tego wydarzenia doskonale przygotowani. W szkole pojawiły się plakaty wyborcze, zdjęcia kandydatów i programy ,które kandydaci zamierzają zrealizować w tym roku szkolnym. Miło nam poinformować , że nowym przewodniczącym SU w roku szkolnym 2019/2020 będzie Adrianna Frodyma z kl. VII b. W głosowaniu wygrała zdecydowanie. Zastępcą przewodniczącego została Kinga Michalczyk z kl. VIII a, a skarbnikiem Rafał Jarosz z kl. VII a. Nowemu SU gratulujemy wyboru i liczymy na duże zaangażowanie w pracy.

Opiekun SU


Samorząd Uczniowski 2018/2019


Szkolne zawody nauczyciele vs. uczniowie

7 lutego 2019 roku odbyły się szkolne zawody nauczyciele vs. uczniowie w piłce siatkowej organizowane przez Samorząd Uczniowski. Do walki stanęły 3 drużyny:

„RLS Zespół Niespokojnych Nóg” w składzie: Marcin Jasiński, Adrianna Sanocka, Marzena Rajchel, Marek Rygiel, Małgorzata Warzocha, Alicja Kucza, Anna Rozel, Ewelina Stapińska, Ewa Knap, Magdalena Stefańska.
„Wybrzeże Klatki Schodowej” w składzie: Aleksandra Kielar (3G), Julia Jasińska (7a), Urszula Dróbek (8b), Gabriel Kielar (7a), Gracjan Gryczka (8b), Karol Kuczała (3G).
„Anonimowi” w składzie: Patrycja Boczar (3G), Paulina Penar (7b), Alda Skraqi (8a), Jakub Kandefer (7a), Jakub Krupa (8a), Adrian Leśniak (3G).

Po zaciętej walce, mocnych zagrywkach, wspaniałych obronach i nieoczekiwanych zwrotach akcji, zwycięzcami okazali się nauczyciele. Na końcu - wszyscy otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy oraz medale.

Wyniki:
RLS Zespół Niespokojnych Nóg-Wybrzeże Klatki Schodowej-2:0
RLS Zespół Niespokojnych Nóg-Anonimowi-2:1
Wybrzeże Klatki Schodowej-Anonimowi-2:0

I miejsce: RLS Zespół Niespokojnych Nóg
II miejsce: Wybrzeże Klatki Schodowej
III miejsce: Anonimowi

Serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji rozgrywek składamy Dyrekcji Szkoły. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy wyników.

Samorząd Uczniowski


Poczta walentynkowa

Ostatni tydzień przed feriami był bardzo pracowity dla Samorządu Uczniowskiego. Zorganizowana została poczta walentynkowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Od 4 do 8 lutego uczniowie mogli wrzucać własnoręcznie wykonane lub zakupione walentynki, które następnie dziewczyny dostarczyły do adresatów. Skrzynka pocztowa wypełniona była aż po brzegi. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w owe Święto Zakochanych.

Samorząd Uczniowski


Test wiedzy o szkole i nauczycielach

18 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się test wiedzy o szkole i nauczycielach. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-IIIG. Test zawierał 25 pytań. Każde pytanie zawierało 3 odpowiedzi w tym jedną poprawną. Na napisanie testu uczniowie mieli 45 minut. Niektórzy poradzili sobie świetnie, zaś inni z rozwiązaniem mieli trochę trudności. Ostatecznie maksymalną ilość punktów zdobyła klasa 3AG oraz 8A. Po zakończonym teście uczniowie udali się do poszczególnych klas na lekcje.

Samorząd Uczniowski


Dyskoteka andrzejkowa

21 listopada 2018 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę andrzejkową. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili przy muzyce przygotowanej przez kolegów z klasy III AG. Nie zabrakło również smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Dziękujemy Rodzicom oraz zaangażowanym uczniom i uczennicom.

Samorząd Uczniowski


„Łaskawy Pierwszy Piątek Miesiąca”

Od listopada 2018r. podjęta będzie comiesięczna inicjatywa, która została nazwana: „Łaskawy Pierwszy Piątek Miesiąca”. Polega ona na zdobyciu przepustki do niepytania w tym dniu, np. w listopadzie założoną piżamą, w grudniu - założoną na głowę czapką mikołajową itd. Informacja wraz z Regulaminem tej akcji zostanie umieszczona na tablicy informacyjnej.

Samorząd Uczniowski


Dzień Chłopca - dyskoteka

Dnia 27 września 2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz oddział gimnazjalny. Wszystkim towarzyszył bardzo dobry nastrój. Główną atrakcją okazała się foto-ścianka stworzona przez SU. Zorganizowano również sprzedaż słodkości.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali smakołyki oraz wychowawcom klas sprawującym opiekę nad uczniami podczas dyskoteki. Zarobione pieniądze przeznaczone zostały na drobne upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski


REGULAMIN

MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU
„ZGRANA KLASA”


Pobierz regulamin


REGULAMIN WYBORU:

„DAMA I DŻENTELMEN SZKOŁY”
w klasach IV – IIIG


Pobierz regulaminPrzewodnicząca:
Karolina Ziembicka (IIIG)
Z-ca przew.:
Natalia Kostrzewska (IIIG)
Z-ca przew. II:
Oliwia Szafran (VIIIa)
Sekretarz:
Julia Haliniak (IVb) 
Opiekunowie SU:
p. Robert Mercik
p. Leszek Gazda
 Samorząd Uczniowski 2017/2018

Wyniki międzyklasowego konkursy „Zgrana klasa”


1 miejsce: klasa 6b
2 miejsce: klasa 6a
3 miejsce: klasa 3G„Zgrana klasa” – zestawienie punktacji

Pobierz: Zestawienie punktacjiPasja Dominika Pacholczyka nagrodzona w konkursie „Mam talent”!

Jak już wcześniej informowaliśmy, Samorząd Uczniowski w Dniu Patrona Szkoły zorganizował przegląd talentów i zainteresowań tych osób, które były chętne do zaprezentowania się przed kolegami. Wiadomo nam, że uczniów mających rozmaite zdolności i umiejętności jest bardzo wielu, ale należy także docenić odwagę i chęć pokazania ich przed całą szkołą.

W wyniku głosowania przeprowadzongo wśród publicznośći konkursu „Mam talent” wygrał Dominik Pacholczyk z kl. VIIa, który w mig ułożył cztery kostki Rubika. Podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2017/18 został wyróżniony ogromnymi brawami, dyplomem oraz nagrodą. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze.

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU


Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku - 6 czerwca - obchodziliśmy święto Patrona w uroczysty sposób. Rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy św., a następnie spotkaliśmy się w sali gimnastcznej, by w obecności Pocztu Sztandarowego, współnie odśpiewać hymn szkoły, przypomnieć sylwetkę i zasługi naszego Patrona. Ks. Podgórski bardzo ciężko pracował, a w ślad za nim wiele inicjatyw podejmowały sprowadzone przez niego siostry felicjanki, które prowadziły szkołę żeńską, wychowywały sieroty i opiekowały się niepełnosprawnymi. Rozwijając oświatę w Iwoniczu pragnął zapewne, aby następne pokolenia były wykształcone, miały lepsze i ciekawsze życie. Jesteśmy przekonani, że patrząc na nas z góry cieszy się, że młodzi ludzie uczą się obecnie w szkole jego imienia, w niepodległej od 100 lat Polsce, a wielu spośród uczniów, poza nauką, rozwija swoje talenty i zainteresowania.

W Dniu Patrona Szkoły odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent” ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. W skład jury weszli: Alda Skraqi VIIa, Wiktor Czerwieński IIIG, Wiktoria Tomkiewicz IIIG i Mirosław Szybka IIG.

Wystąpili kolejno: zespół taneczny ADLEN z klasy IVB, Dominik Pacholczyk z klasy VIIA z kostkami rubika, Diana Pyter z klasy VB z układem tanecznym do piosenki „I’m an Albatraoz”, Kinga Kinel z klasy VIb, która zaśpiewała piosenkę pt. "Pozwól żyć" z repertuaru Gosi Andrzejewicz, dziewczynki z klasy IVB Ada Kustroń i Ania Szczurek, które zaprezentowały umiejętności akrobatyczne, Kamila Szczurek z klasy VIB, która w swoim występie połączyła elementy tańca na rolkach, rolkarstwa szybkiego oraz jazdy freestyle-owej. Wygra uczestnik, który zbierze największą ilość głosów publiczności. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi 21 czerwca.

Program uświetniony został również piosenką Ady Nycz oraz tańcem z flagami wykonanym przez uczennice klasy VIB.

Na zakończenie, podsumowując Dzień Patrona, głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Jakubowicz.

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU


Dyskoteka szkolna

Dnia 10 maja 2018 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej. Wszystkim towarzyszył bardzo dobry nastrój. Główną atrakcją okazał się taniec integracyjny zwany „Belgijką”. Zorganizowano również sprzedaż słodkości.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali smakołyki oraz wychowawcom klas sprawującym opiekę nad uczniami podczas dyskoteki.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SU


Powiatowe obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiatowe obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w czwartek 3 maja br. w Iwoniczu-Zdroju. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z Dyrekcją wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych. Główna część uroczystości odbyła się pod Krzyżem Milenijnym, gdzie delegacje złożyły kwiaty i wieńce. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Bulik i Adrianna Nycz. Towarzyszył im poczet sztandarowy w składzie: Wiktor Czerwieński, Alda Skraqi i Aleksandra Such.

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna – opiekunowie SU


I edycja szkolnego konkursu MAM TALENT

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w I edycji szkolnego konkursu MAM TALENT. Tańczysz? Śpiewasz? A może masz inne umiejętności, którymi chcesz się podzielić? Jeśli uważasz, że masz talent lub ciekawy pomysł na siebie – przyjdź na casting!

Regulamin konkursu dostępny poniżek oraz na tablicy informacyjnej SU na korytarzu szkolnym.

Może to TY zabłyśniesz na naszej scenie!


Pobierz: Regulamin szkolnego konkursu Mam Talent

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU
Wielkanoc tuż, tuż!

W ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed Świętami, czyli w środę, 28 marca br., zarząd Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Bulik i Adrianna Nycz, w imieniu własnym i wszystkich uczniów, tradycyjnie przekazały Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi życzenia wielkanocne. Życzyły: zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego słońca oraz wielu radosnych spotkań przy wielkanocnym stole. Niech ten szczególny czas będzie dla nas wszystkich okresem prawdziwej miłości, odpoczynku i źródłem optymizmu oraz energii niezbędnej na co dzień.

W tym dniu uczennice pod opieką opiekuna SU udały się również z życzeniami i drobnymi upominkami do Pana Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pana Witolda Kocaja oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Pana Jacka Rygla, Pani Dyrektor Przedszkola Gminnego w Iwoniczu Pani Lidii Kuligi, Pani Dyrektor Przedszkola Muzycznego w Iwoniczu Pani Marii Kandefer-Nycz, Pana Dyrektora Zespołu Szkół w Iwoniczu Pana Leszka Zajdla oraz Pana Dyrektora Zespołu Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu Pana Krzysztofa Buczka.

Na spotkaniach klasowych uczniowie naszej szkoły wraz w wychowawcami podzielili się jajkiem i babką, a także życzyli sobie spokojnych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie wiosennej przerwy świątecznej.

Agnieszka Szczurek – opiekun SU


Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto obchodzone corocznie 21 marca. Ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa, bo wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

Światowy Dzień Zespołu Downa świętowaliśmy w naszej szkole zakładając na stopy kolorowe skarpetki nie do pary. Kolorowe skarpetki to symbol niedopasowania społecznego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Bożena Lorens, Magdalena Stefańska, Samorząd Uczniowski


8 marca - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszej szkole przebieg w sposób bardzo sympatyczny. Młodzi mężczyźni zadbali o to, by na twarzach wszystkich Pań zagościł uśmiech. Delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Każda z Pań została obdarowana słodkim upominkiem, pięknym uśmiechem i życzliwym gestem. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by dla wszystkich Pań ten dzień był wyjątkowy i uroczysty.

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU


Poczta Walentynkowa

Jest taki dzień roku każdego
Gdy bez zawahań, drogi kolego
Do koperty wkładasz kartkę ozdobioną
By nią obdarować damę ulubioną

Również płeć piękna nie zostaje w tyle
Pragniemy, by Panom dzień też minął mile
Zawsze z uśmiechem, z dostatkiem radości
Wysyłamy serce pełne miłości

Bo na walentynkę każdy dzisiaj czeka
To taka wewnętrzna potrzeba człowieka
Więc w tym dniu nie żałuj listów wysłanych
I hucznie świętuj Dzień Zakochanych!

Adrianna Nycz kl.IIIG

W dniach od 12 do 14 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Pocztę Walentynkową. Wiktoria Bulik i Adrianna Nycz przygotowały specjalną skrzynkę pocztową. Zaadresowane kartki można było wrzucać do skrzynki przez 3 dni. Finał akcji miał miejsce w środę 14 lutego, kiedy to kartki zostały doręczone do adresatów. Skrzynka była pełna, dlatego roznoszenie poczty odbyło się w kilku turach. Niestety nie policzyliśmy kartek, ale było ich naprawdę bardzo dużo, dlatego sądzimy, że Poczta Walentynkowa przypadła uczniom do gustu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SU


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DRZWI

Kategoria klas I - III
1 miejsce: klasa 1 b
2 miejsce: klasa 2 a
3 miejsce: klasa 3 a

Kategoria klas IV - IIIG
1 miejsce: klasa VI b
2 miejsce: klasa III G
3 miejsce: klasy V a, VI a, VII bGrudzień – niezwykle pracowity miesiąc dla SU

Początek grudnia to najwyższy czas, by zacząć myśleć o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i poczuć mocniej tę wyjątkową atmosferę. Od czego warto zacząć?

My zaczeliśmy od przepysznych świątecznych pierniczków korzenno-miodowych. Pani Katarzyna Polek upiekła je specjalnie dla nas odpowiednio wcześniej, by zdążyły skruszeć. Dekorowanie pierniczków należało już do naszych uczniów. Do dekoracji użyliśmy masy lukrowej, polewy czekoladowej, żelowych pisaków i jadalnych kulek. Ze świątecznych pierników powstały cuda - piernikowe chatki, ludziki, choinki. Ponieważ nasze pierniczki prezentowały się wręcz bajecznie, postanowiliśmy je podarować. Komu? O tym trochę później.

Dekorowanie pierników było wspaniałą zabawą, ale SU miał jeszcze inne ważne zadania. 15 grudnia przystąpił do realizacji najważniejszego z nich – ubierania choinki szkolnej. Uczniowie klasy 6b Maciej Zięba i Mateusz Ziobrowski pokazali nam iż z papieru można wykonać wiele niesamowitych ozdób choinkowych. Wykonanie papierowej bombki stylem origami modułowego zajmuje trochę czasu, a to głównie dlatego, że trzeba przygotować pojedyncze elementy z których będziemy budować kulę. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie bo dzięki nim nasza choinka wygląda wspaniale i zdobi dumnie nasz korytarz szkolny.

21 grudnia po obejrzeniu Jasełek Bożonarodzeniowych Adrianna Nycz w imieniu SU złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. A do życzeń dla Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, pracowników administracji i obsługi dołączone były prezenty – świateczne pierniczki. W tym szczególnym dniu zarząd SU pod opieką opiekunów udał się również z życzeniami i drobnymi świątecznymi upominkami do Pana Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pana Witolda Kocaja oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Pana Jacka Rygla. Odwiedziliśmy również Panią Dyrektor Przedszkola Gminnego w Iwoniczu, Panią Dyrektor Przedszkola Muzycznego, Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratów oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek.

Ale święta tuż tuż, a co za tym idzie - przygotowania bożonarodzeniowe najwyższy czas skończyć! Pamiętajcie, że Boże Narodzenie to jeden z tych najpiękniejszych okresów, jakie możemy spędzić w rodzinnej atmosferze. Czas odpoczynku i radości, delektowania się przysmakami i aromatami, śpiewania kolęd i błogiego spokoju.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SU
Regulamin szkolnego „KONKURSU NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DRZWI”

Pobierz: Regulamin konkursu na świąteczne dekoracje drzwi

Samorząd Uczniowski


Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja to dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach najmłodszych uczniów niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły? Ale brak białego puchu nie zniechęcił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszej szkoły zaraz z rana 6 grudnia, w asyście swoich pomocników.

Zanim jednak Święty Mikołaj dotarł do naszej szkoły uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie świąteczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz występ grupy tanecznej. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościły dokoła.

Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościły uśmiech i szczęście.

Święty Mikołaj nie zapomniał o uczniach klas IV-VII oraz oddziałów gimnazjalnych, których odwiedził w klasach podczas trwania zajęć lekcyjnych.

Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku…

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia. Wyrażamy też wdzięczność Księdzu Krzysztofowi za umożliwienie spotkania z „prawdziwym” Mikołajem oraz Pani Bożenie Lorens, Pani Monice Kenar-Szczurek i Pani Lucynie Szubrycht za przygotowanie dekoracji.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SU


Dyskoteka andrzejkowa

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę andrzejkową. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili przy muzyce przygotowanej przez uczniów klasy IIG: Miłosza Studzińskiego i Adama Mikosza. Nie zabrakło również smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Dziękujemy Rodzicom oraz zaangażowanym uczniom.

Samorząd Uczniowski


Gminne Obchody 11 Listopada

Delegacja naszej szkoły wraz z Dyrekcją uczestniczyła we Mszy Św. oraz uroczystości złożenia kwiatów pod Krzyżem Milenijnym w Iwoniczu–Zdroju. Samorząd Uczniowski i Poczet Sztandarowy wspólnie z Władzami Gminy oraz licznie zgromadzoną społecznością oddali hołd Tym, którzy walczyli o wolność.

Samorząd Uczniowski


Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wiktoria Bulik i Filip Czopowik, przedstawiciele SU, przywitali gości, którzy przybyli na tę wyjatkową uroczystość, a byli to: Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz, Pan Wicedyrektor Leszek Krukar, ksiądz proboszcz Kazimierz Giera, ksiądz prałat Kazimierz Piotrowski, Pani Krystyna Gazda i Pani Krystyna Gotfryd, które przez wiele lat pełniły funkcję dyrektora szkoły, obecni i byli nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie.

Aby wszyscy mogli w pełni docenić trud nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców przygotowali humorystyczną scenkę, która dała wszystkim wiele do myślenia. Pozwoliła zrozumieć, co muszą znosić nauczyciele i jak trudna jest ich praca.

Do poprowadzenia uroczystości chętnie włączyli się starsi koledzy i koleżanki. Wiktor Czerwieński z klasy III gimnazjum przeniósł nas w piękny świat poezji, a Adrianna Nycz i Katarzyna Such zaśpiewały piosenkę pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

W tym szczególnym dniu przedstawiciele SU złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Powiedzieli również słowo przepraszam, gdyż nie zawsze ułatwiają Nam pracę. Ale to przywilej uczniów, że w szkole chcą płatać różne figle. To nie złośliwość, nie złe serce, ale ot, zwykła dziecięca przekora.

Głos zabrała również Pani Monika Kandefer, przedstawiciel Rady Rodziców, która złożyła nauczycielom życzenia radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz, która podziękowała uczniom za przygotowanie akademii.

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SU
Dzień Chłopca – dyskoteka szkolna

Jednym z pierwszych akordów działalności Samorządu była organizacja dyskoteki szkolnej z okazji Dnia Chłopca. Oprócz dobrej muzyki była także oferta ze smakołykami, które przygotowali Rodzice: ciasta, galaretki i inne smakołyki. Samorząd uzyskał w ten sposób fundusze na swoją działalność.

Dziękujemy Rodzicom i zaangażowanym uczniom.

Samorząd Uczniowski


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 27 września zostały przeprowadzone demokratyczne wybory w celu wyłonienia Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się czworo kandydatów ( W. Bulik, A. Nycz, A. Such, F. Czopowik), którzy ze wsparciem kolegów przeprowadzili swoje kampanie. Program prezentowali w formie plakatów wyborczych, a głosowanie odbyło się w klasach w sposób tajny. Największą liczbę głosów otrzymała Wiktoria Bulik z kl. VIb i tym samym została przewodniczącą SU. Adrianna Nycz - kl. IIIG i Filip Czopowik z kl. VIIa – będą pełnić funkcję zastępców przewodniczącego w roku szkolnym 2017/18.

Gratulujemy Zarządowi i życzymy wspaniałych pomysłów na zrealizowanie obietnic wyborczych.

Monika Szajna, Agnieszka Szczurek - opiekunowie SU


Samorząd Uczniowski 2016/2017Ostatnia dyskoteka

5 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował ostatnią już w tym roku szkolnym dyskotekę dla klas IV-VI. Jak zwykle wszyscy przybyli uczniowie bawili się wyśmienicie dzięki dobrej muzyce przygotowanej przez Jakuba Krupę i Huberta Grysztara (absolwenta naszej szkoły). Zabawę uprzyjemniły także specjały ze sklepiku, takie jak: galaretki owocowe, pyszne tosty, popcorn oraz własne wypieki uczniów w postaci ciasteczek i babeczek.

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do organizacji tej i wcześniejszych dyskotek w roku szkolnym 2016/2017, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Samorząd Uczniowski


Uroczystość 3 Maja

3 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Szajna, Aleksandra Szajna i Kamil Lorenc pod opieką Pani Iwony Tekieli, reprezentowali naszą szkołę w powiatowych obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które miały miejsce w Iwoniczu Zdroju. Nasi przedstawiciele uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Krzyżem Milenijnym.

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w uroczystości.

Samorząd Uczniowski


Dzień Kobiet

W środę, 8 marca, przedstawiciele męskiej części Samorządu Uczniowskiego zorganizowali uroczysty apel, na którym złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole oraz swoim koleżankom. Do życzeń dołączono krótki program artystyczny wypełniony wierszami, piosenką i tańcem. Tego dnia chłopcy pięknie udekorowali kwiatami korytarz szkolny. Mamy nadzieję, że kolorowe, papierowe kwiaty wykonane przez chłopców wszystkich klas, sprawiły radość naszym Paniom i dziewczynkom. Dziękujemy wszystkim, którzy wykonali te piękne kwiaty, wystąpili w apelu i w jakikolwiek inny sposób przyczynili się, by ten dzień stał się wyjątkowy i miły dla całej społeczności naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski


Wyniki Konkursu „Najpiękniejsza Choinka”

Pani Ewa Penar i Pani Iwona Tekieli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podsumowały szkolny konkurs na „Najpiękniejszą klasową choinkę”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na szkolnym apelu podsumowującym I semestr r. szkolnego 2016/17.

W kategorii klas młodszych:

pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb, drugie miejsce IIIa, trzecie miejsce IIb

W kategorii klas IV-VI:

pierwsze miejsce – VIb, drugie – Vb, trzecie – Va

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a wyróżnione klasy dyplomy i słodycze.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Samorząd Uczniowski


Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy „Najpiękniejsza Choinka Klasowa”

W grudniu Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił konkurs na najpiękniejszą choinkę klasową. Pomysł konkursu został entuzjastycznie przyjęty przez wszystkie klasy. Uczniowie ochoczo wzięli się do pracy, aby własnoręcznie przygotować najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Tuż przed feriami, komisja konkursowa w składzie: Pani wicedyrektor M.Zygmunt, Pani pedagog M.Szajna, Pani M.Stefańska oraz przedstawiciele SU: Julia Szajna, Patryk Winiarski i Alda Skraqi, oceniła wszystkie choinki. Komisja kierowała się kryteriami oceny znajdującymi się w Regulaminie Konkursu. Zatem, pod uwagę wzięto następujące kryteria: oryginalny pomysł, ogólny wyraz artystyczny, materiały użyte do wykonania ozdób oraz technika ich wykonania. Komisja stwierdziła, iż wszystkie klasowe choinki są piękne. Każda w różnym stopniu prezentuje wkład klasy w jej wystrój. Wszystkie choinki wnoszą radosny, świąteczny klimat do sal lekcyjnych. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się po feriach. Zanim jednak to nastąpi zapraszamy do podziwiania świątecznych choinek w naszej galerii.

Samorząd Uczniowski


Dyskoteka Andrzejkowa

W zeszłym tygodniu Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną i już ostatnią w tym roku kalendarzowym, dyskotekę z okazji zbliżających się Andrzejek. Mamy nadzieję, że i tym razem wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło typowych zabaw andrzejkowych ani słodkości w sklepiku. Wspólnie przygotowane galaretki i tosty smakowały wyśmienicie.

Samorząd Uczniowski


Święto Niepodległości – dzień koloru białego i czerwonego

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski kontynuuje działanie „Zgrana Klasa.”.Jednym z jego elementów jest Dzień Koloru. Polega on na tym, że 13.dnia każdego miesiąca będziemy szczególnie eksponować wybrany kolor. Przedstawiciele SU zliczą udział klas w akcji i przedstawią wyniki procentowe dla każdej klasy, które następnie zostaną umieszczone w tabeli „Zgrana Klasa” na gazetce SU.
Akcję rozpoczęliśmy 10 listopada równocześnie z obchodami Święta Niepodległości, a kolorami przewodnimi były oczywiście biel i czerwień.
Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu biało – czerwonych kotylionów.
Dziękujemy również przedstawicielom SU, którzy reprezentowali naszą szkołę w obchodach Święta Niepodległości w Iwoniczu Zdroju.14 października – Święto Edukacji

14 października jest dniem ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych, dlatego też w naszej szkole odbywały się tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach innych niż zwykle. Były to gry, zabawy, konkursy, głośne czytanie, rysowanie i kolorowanie oraz wspólne oglądanie filmów i bajek. Wymienione zajęcia zostały wcześniej przygotowane i prowadzone przez starszych kolegów i koleżanki z klas szóstych pod nadzorem nauczycieli. Szóstoklasiści mieli okazję zapoznać się z pracą nauczyciela. Po zajęciach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Program artystyczny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunów. W trakcie programu pięknie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej, którzy przedstawili wiązankę wierszy dla nauczycieli. Uczniowie klas piątych wystąpili z krótką, humorystyczną inscenizacją pt. „Godzina wychowawcza”. Program przeplatany był również piosenkami w wykonaniu dziewcząt i chłopców z kółka muzycznego. Przedstawiciele SU oraz artyści złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowicz dziękując uczniom za przygotowanie akademii i życząc wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji święta oświaty.

E. Penar, I. Tekieli, E. Graboś, R.Mercik


Dyskoteka „Na dobry początek”

Jednym z pierwszych działań SU było zachęcenie kolegów i koleżanek do wspólnej pracy poprzez organizację szkolnej dyskoteki. Środowe popołudnie 5 października uczniowie spędzili przy muzyce i tańcu. Organizatorzy dyskoteki przygotowali również słodkie przekąski i napoje oraz pyszne tosty. Mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili.

Samorząd Uczniowski


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach tajnych uczestniczyło 139 uczniów, którzy oddali swoje głosy na następujących kandydatów:
Alda Skraqi (6a)
Julia Szajna (5b)
Patryk Winiarski (6b)
Emilia Kandefer (6b)
Kinga Kinel (6b)
Jakub Krupa (6a)
Aleksandra Such (6b)
Amelia Foremny (6b)
Komisja skrutacyjna w składzie: Pani Iwona Tekieli, Natalia Lorens, Bartłomiej Rygiel przeliczyła głosy i przedstawiła zwycięzców wyborów, czyli zarząd Samorządu Uczniowskiego, w skład którego weszli:

Julia Szajna – przewodnicząca
Patryk Winiarski – z-ca przewodniczącej
Alda Skraqi – sekretarz

GRATULUJEMY!!!Nasi kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Już od poniedziałku (12 września), na dolnym korytarzu szkoły, można zapoznać się z programami wyborczymi naszych kandydatów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/17. Ośmioro uczniów z klas V i VI wykonało plakaty, na których w bardzo ciekawy sposób zostały przedstawione ich propozycje wyborcze. Zapraszamy do oglądania i lektury plakatów oraz ustalenia swoich faworytów.Samorząd Uczniowski 2015/2016KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Najbardziej zgrane klasy
1. 4 a
2. 6 a
3. 4 b

Zwycięskie klasy WRAZ z Paniami Wychowawczyniami zapraszamy
w dniu DZISIEJSZYM - 23 czerwca - o godz. 13.00 na pizzę!
GRATULUJEMY!!!!

Samorząd Uczniowski„ZGRANA KLASA”
ZESTAWIENIE PUNKTACJI - rok szk. 2015/2016FINAŁ PLEBISCYTU na DAMĘ I DŻENTELMENA SZKOŁY
Pytania konkursoweUwaga Uczniowie
nominowani do tytułu Damy i Dżentelmena Szkoły!

Prosimy o znalezienie 2-3 przysłów, cytatów, aforyzmów mówiących o kulturze człowieka i napisanie ich ozdobnym pismem na kartce z brystolu formatu A-3.
Termin wykonania prac: 17 czerwca b.r.

Rada Samorządu Uczniowskiego
Iwonicz, dn. 10 czerwca 2016 r.WYNIKI PLEBISCYTU DAMA I DŻENTELMEN KLASY
za okres od 1 stycznia do 31 marca

L.p.KlasaDamaL.p.Dżentelmen
1
2
IVaWeronika Łapiński
Julia Zięba
1
2
Mateusz Kielar
Daniel Kuczała
3
4
IVbAnna Dróbek
Emilia Prejsnar
3
4
Jakub Krukar
Kamil Lorenc
5
6
VaNatalia Lorens
Alda Skraqi
5Jakub Krupa
7
8
VbUrszula Dróbek
Urszula Kielar
6
7
Bartłomiej Rygiel
Patryk Winiarski
9
10
VIaAleksandra Kielar
Karolina Ziembicka
8
9
Maciej Kielar
Miłosz Nycz
11
12
VIbNatalia Kostrzewska
Magdalena Łoś
10
11
Filip Kandefer
Mateusz KapicaTrwa PLEBISCYT na DAMĘ I DŻENTELMENA SZKOŁY

Dnia 31 marca zakończył się DRUGI ETAP PIERWSZEJ części tego plebiscytu za okres od 1 stycznia do 31 marca b.r.
Każda klasa już drugi raz wybrała uczennice i uczniów, którzy są kandydatami do tego zaszczytnego tytułu.

Kolejne ogłoszenie wyników Plebiscytu już na początku czerwca.

PRZYPOMINAMY:
Wszystkie DAMY i DŻENTELMENI KLAS /z I, II i III etapu/ w pierwszej połowie czerwca staną do szkolnego KONKURSU „SAVOIR-VIVRE OD ŚWIĘTA I NA CO DZIEŃ”.
Gratulujemy Laureatom i dziękujemy za włączenie się do wspólnej zabawy, a wszystkie koleżanki i kolegów zachęcamy do walki o zwycięstwo w ostatnim etapie naszego szkolnego Plebiscytu.

Rada Samorządu Uczniowskiego
Iwonicz, 17.04.2016r.


PRZYPOMNIENIE /patrz - Gazetka „Nasze Sprawy”/

WIOSNA JUŻ W CAŁEJ PEŁNI!

W przyszłym tygodniu /środa, 27 kwietnia/ RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WYBIERZE NAJBARDZIEJ WIOSENNĄ, KOLOROWĄ SALĘ LEKCYJNĄ

 1. Sale oceniać będzie komisja w 3 osobowym składzie (Pani Dyrektor, opiekun SU, wybrany w drodze losowania nauczyciel).
 2. Każdy członek komisji ma do dyspozycji 10 punktów, można zatem zdobyć maksymalnie 30 punktów, które zostaną dodane do punktacji konkursu NAJBARDZIEJ ZGRANA KLASA.
 3. W konkursie ocenie podlegać będą:
  • wystrój sali (wiosenny, kolorowy),
  • pomysłowość,
  • wkład pracy,
  • ogólne wrażenie.
 4. Wyniki Konkursu będą podane w czasie apelu dnia 4 maja

Rada Samorządu Uczniowskiego
Opiekun SU

REGULAMIN

MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU
„ZGRANA KLASA”


Pobierz regulamin


REGULAMIN WYBORU:

„DAMA I DŻENTELMEN SZKOŁY”
w klasach IV – VI


Pobierz regulaminXV Dzień Papieski w Domu Pomocy Społecznej

Jednym z priorytetowych celów naszej szkoły jest otwarcie na środowisko lokalne. Jego realizacji służy zaangażowania uczniów w działalność pozalekcyjną, także charytatywną.
Dnia 15 października 34 uczniów, pod opieką s. Danuty Pruś odwiedziło Dom Pomocy Społecznej Prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek przy ul. Długiej 1 w Iwoniczu oraz Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów, gdzie spotkało się z serdecznym i ciepłym przyjęciem personelu oraz mieszkańców.
Uczniowie zaprezentowali kilka piosenek oraz inscenizację nawiązującą do tematu obchodów Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Spotkania przebiegły w miłej i rodzinnej atmosferze. Obdarowani słowami pochwały, wdzięczną, radością oraz słodyczami postanowiliśmy tu jeszcze wrócić.14 października XV Dzień Papieski i Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia łącząca wyjątkowo w tym roku dwie okazje: XV Dzień Papieski i Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, Ks. Prałat Kazimierz Piotrowski, emeryci oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Pani Małgorzata Jakubowicz, która przywitała wszystkich i podziękowała za obecność przybyłym. Następnie głos oddano Samorządowi Uczniowskiemu, który w imieniu całej społeczności szkolnej złożył najpiękniejsze życzenia oraz słowa szczerej wdzięczności Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, emerytom i wszystkim pracownikom szkoły:

„Dziękujemy, że znosicie to,
czego nie sposób jest znosić,
że robicie coś z niczego,
że siejecie, mając niepewny grunt,
że wybaczacie, choć nie przepraszamy,
że kochacie, gdy kochać się nie daje,
że nas wychowujecie.
Za to wszystko, niech Wam
los z kwiatów życie splata,
niech nie da poznać żadnych trosk
i rzuci Wam pod nogi piękny trzos.”

Pan Robert Mercik przygotował specjalnie na ten dzień dwie piosenki wykonane, jedną przez szkolny chórek, a drugą przez uczennicę klasy Va - Paulinę Szelc.
Dzisiejszą uroczystość uświetnił też występ naszych utalentowanych uczniów przygotowany pod kierunkiem siostry Danuty Pruś, która wykonała także scenografię i zadbała o kostiumy. Inscenizacja ukazująca rolę rodziny i szkoły w rozpoznaniu talentów młodego Karola Wojtyły i kształtowaniu jego osobowości była oglądana z dużym zainteresowaniem przez wszystkich widzów. Po spektaklu Karolina Ziembicka, przewodnicząca SU podziękowała za uwagę i życzyła wszystkim radosnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej.Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Dnia 5 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zostali przyjęci przez Panią Dyrektor Małgorzatę Jakubowicz. Karolina, Darek i Filip i s. Danuta podpisali opracowany na bieżący rok szkolny plan pracy SU. Ma on charakter otwarty i w czasie trwania roku szkolnego będzie uzupełniany o inicjatywy uczniów oraz akcje pozaszkolne związane z działalnością Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor żywo interesowała się inicjatywami zawartymi w prezentowanym planie, które mają sprawić, że życie w naszej szkole będzie jeszcze barwniejsze. Samorządowi Uczniowskiemu życzyła kreatywności i aby w ciągu całego roku zaskakiwał całą społeczność szkolną pomysłowością.„Łaskawy Pierwszy Piątek Miesiąca”

„Łaskawy Pierwszy Piątek Miesiąca”, czyli w październiku zdobywamy przepustkę do niepytania nałożoną na głowę czapką. Samorząd Uczniowski zainaugurował całoroczną akcję. Już przed pierwszą godziną lekcyjną w szatni uczniowie zakładali na głowę różnego rodzaju nakrycia głowy w których mieli chodzić w ciągu wszystkich zajęć szkolnych, bo ono właśnie chroniło właściciela przed pytaniem. Nauczyciele rzeczywiście okazali swoją łaskawość wszystkim, którzy swoje głowy ochronili czapkami i w tym dniu ich nie pytali. Szkoda, że na następny taki dzień będzie trzeba czekać cały miesiąc.Sprawozdanie z zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego z dnia 26 września

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas oraz opiekunowie SU.
Podczas zebrania:
1. Opracowano Roczny Plan pracy Samorządu Uczniowskiego, który w najbliższych dniach zostanie przedstawiony do zatwierdzenia Pani Dyrektor Małgorzacie Jakubowicz.
2. Postanowiono, że od jutrzejszego dnia będzie kontynuowana akcja „Szczęśliwy Numerek”. Regulamin i informacja o Szczęśliwym Numerku będą umieszczone na tablicy SU.
3.Zadecydowano, że w odpowiedzi na proponowane w czasie kampanii wyborczej propozycje, w każdym miesiącu będzie podjęta inicjatywa, która została nazwana: „Łaskawy Pierwszy Piątek Miesiąca” polegająca na zdobyciu przepustki do niepytania w tym dniu np. w październiku nałożoną na głowę czapką, w listopadzie - założonym na szyję krawatem itd. Informacja wraz z Regulaminem tej akcji zostanie umieszczona na tablicy informacyjnej oraz w Pokoju Nauczycielskim.
4.Przypomniano,że Samorząd Uczniowski weźmie czynny udział w uroczystości Pasowania na ucznia, w Dniu Edukacji Narodowej złoży życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
5. Ustalono, że zebrania Samorządu Uczniowskiego będą odbywały się przynajmniej raz w miesiącu, w poniedziałki, na 6-tej lekcji.Wrzesień 2013 r.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2013/2014

24 września 2013 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas. Głosujący stanęli przed trudnym zadaniem, bowiem wszyscy kandydaci cieszą się dużą sympatią wśród kolegów.

Przewodniczącą została Alicja Menet (kl. VIb), zastępcą Bartosz Sroka (kl.VIa), a skarbnikiem Adrianna Nycz (kl.Vb).

Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy, pozostałym kandydatom życzymy powodzenia za rok.

Opiekunami SU zostały Alicja Jaracz oraz Monika Maź.Kwiecień 2013 r.

W naszej szkole od dnia 30 kwietnia w każdy poniedziałek losujemy „szczęśliwy numerek”.
W dniu 7 maja był to numer 8. Każdy uczeń klasy od I do VI, który ma taki numer w dzienniku, tego dnia nie jest pytany.
Brawo dla pomysłu naszych koleżanek i kolegów.


Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Na kwietniowym apelu z okazji Święta Ziemi ogłoszona wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Ferie w małym obiektywie”.

Zwycięzcami zostali:

w kategoriai klas I-III
I miejce - Julia Jasińska (kl. I a)
II miejsce - Jakub Krukar (kl. I b) i Emilia Prejsnar (kl. I b)
III miejsce - Gabriel Szul (kl. IIa)

w kategorii kl. IV–VI
I miejsce - Oliwia Zajdel (kl. IV b)
II miejsce - Gabriela Stachura (kl. Va)
III miejsce - Kamil Krukar (kl. Va)

W konkursie udział wzięło 13 uczniów, którzy zaprezentowali 30 fotografii. Można je było podziwiać na wystawie przygotowanej na szkolnym korytarzu. Wszystkie zdjęcia okazały się bardzo interesujące. Ich wykonawcy pokazali swój ciekawy sposób widzenia otaczającego świata. Wśród zdjęć były wesołe migawki z zabaw na śniegu, nostalgiczne obrazy pokrytych śniegiem pól i gór, ciekawe ujęcia zwierząt. Każde zdjęcie zasługiwało na uznanie. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałe fotografie.Marzec 2013 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy członkowie SU przygotowali kartki świąteczne z życzeniami i wręczyli je wszystkim pracownikom szkoły na uroczystym apelu wielkanocnym. Dziewczęta z SU wykonały również wielkanocną gazetkę ścienną.

Życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocy


Dzień Kobiet

Jak co roku nikt w naszej szkole nie zapomniał o uroczym święcie jakim jest Dzień Kobiet, bo przecież czym byłby świat bez kobiet…? Brzydsza część Samorządu Uczniowskiego postanowiła sprostać wyzwaniu i przygotować program artystyczny bez udziału pięknych pań. Niemożliwe? Ależ skąd! Chłopcy stanęli na wysokości zadania i na scenie zaprezentowali się rewelacyjnie. Jak nasi koledzy poradzili sobie z problemem, zobaczcie i oceńcie sami oglądając zdjęcia z przedstawienia. My tymczasem, wszystkim naszym Paniom i Koleżankom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
Luty 2013 r.

Tuż przed feriami zimowymi SU naszej szkoły zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Uczniowie wszystkich klas, za pośrednictwem naszej poczty, mogli przesyłać kartki walentynkowe do swoich Walentynek i Walentych. Na korytarzu szkolnym umieściliśmy gazetkę z mnóstwem wierszy do czytania i przesyłania innym.Bardzo dużo osób skorzystało z takiego sposobu wyrażenia swoich uczuć do ulubionej koleżanki lub kolegi. Tego dnia doręczono bardzo wiele pięknych, kolorowych kartek z przemiłymi dedykacjami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w „Walentynkowej Poczcie”!Uwaga KONKURS!!! Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza serdecznie uczniów klas I-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym pt. „Ferie w małym obiektywie”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 1-3 zdjęć tematycznie związanych z tegorocznymi feriami (zimowe krajobrazy, ciekawe miejsca, wydarzenia i sposoby spędzania czasu wolnego).
Fotografie wywołane w formacie A4 należy do 1 marca 2013 r. dostarczyć do opiekunów SU, p. E.Penar lub p. E.Rygiel.
Na zwycięzców czekają nagrody!
Najciekawsze fotografie prezentowane będą na stronie internetowej szkoły i gazetce Samorządu Uczniowskiego.


Lutowe zebranie SU dotyczyło zbliżających się i z niecierpliwością oczekiwanych ferii zimowych. W związku z tym omówiono sprawę bezpieczeństwem podczas ferii. Wnioski z dyskusji znalazły odzwierciedlenie na gazetce SU w postaci rad jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.
Na zebraniu wysunięto również pomysł zorganizowania konkursu fotograficznego dla uczniów naszej szkoły. Po zaakceptowaniu pomysłu przez Panią Dyrektor, został on ogłoszony na przedferyjnym, piątkowym apelu.Styczeń 2013 r.

W styczniu odbyły się dwa zebrania SU, na których omówiono bieżące sprawy szkolne m.in. rozwiązano problem korzystania uczniów ze stołu tenisowego. Uczniowie obecni na spotkaniu postanowili, że kolejność korzystania ze stołu tenisowego będzie następująca:
poniedziałek – kl. IVb
wtorek – kl. IVa
środa – kl. Va
czwartek – kl. VIa
piątek – kl. VIb
W razie jakichkolwiek problemów należy zwrócić się do opiekunów SU lub dyżurujących nauczycieli.

Na następnym styczniowym zebraniu SU, omówiono sprawy związane z dyscypliną w szkole. Przypomniano uczniom o obowiązującym zakazie posiadania telefonów komórkowych w szkole oraz zwrócono uwagę na poszanowanie sprzętów szkolnych oraz należyte zachowanie czystości w toaletach szkolnych.Grudzień 2012 r.

Z okazji świat Bożego Narodzenia SU przygotował życzenia i drobne upominki, które wręczone zostały pracownikom i emerytom podczas uroczystej Wigilii szkolnej.


6 grudnia SU zorganizował spotkanie z Mikołajem, na którym przedstawił program artystyczny z udziałem uczniów klas I-VI.

Święty Mikołaj Pada śnieg, pada śnieg, biało dookoła.
Przysypane łąki, lasy, i szkoła.
Trzeszczy mróz, gwiżdże wiatr,
zimno dziś na dworze,
tylko w dali słychać sanie
któż to jechać może?
To Święty Mikołaj…..

6 grudnia to jeden z najradośniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku. W naszej szkole już od rana panował świąteczny nastrój. W holu pojawiła się choinka a na niej zabłysły kolorowe lampki. Po szkolnych korytarzach biegały roześmiane dzieci w czerwonych, mikołajkowych czapkach. Z sali gimnastycznej dobiegały dźwięki ostatnich prób mikołajkowych. Wszyscy przygotowywali się na powitanie niecodziennego gościa. O godz. 9.00 Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów wraz z wychowawcami na krótki program artystyczny. Piosenką i wierszem wypełniliśmy czas oczekiwania na Świętego Mikołaja. Wreszcie rozległ się dźwięk dzwoneczków i ku radości wszystkich dzieci, na sali pojawił się Święty Mikołaj w asyście aniołków. Mikołaj wręczył wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, wypełnionej zabawą i humorem.


Grudniowe zebrania SU dotyczyły organizacji szkolnych Mikołajek, przydziału ról do programu artystycznego, wykonania dekoracji sali gimnastycznej. Przed spotkaniem z Mikołajem miały też miejsce wcześniejsze próby przedstawienia. Na zebraniu bożonarodzeniowym uczniowie wykonali własnoręcznie drobne upominki świąteczne oraz uaktualnili gazetkę Samorządu Uczniowskiego.Listopad 2012 r.

29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV – VI, której organizatorami byli członkowie SU. Przygotowali oni sklepik ze słodyczami oraz obsługiwali sprzęt muzyczny podczas dyskoteki. Opiekunami na dyskotece, oprócz opiekunów SU, byli również wychowawcy klas IV-VI.


W listopadzie odbyły się dwa spotkania SU, na których omówiono organizację dyskoteki oraz dokonano jej podsumowania.Październik 2012 r.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski pod kontrolą opiekunów, przygotował uroczystą akademię z okazji dorocznego święta nauczycieli i pracowników oświaty. Przewodniczący SU wręczyli kwiaty i złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.


W październiku odbyły się dwa zebrania SU, które dotyczyły organizacji akademii z okazji Dnia KEN.Wrzesień 2012 r.

Na początku września opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, p. Ewa Penar i p. Ewa Rygiel, zorganizowały wybory do zarządu SU.

W wyniku głosowania w skład zarządu SU weszli następujący uczniowie:

Daniel Zygmunt (kl. VIb) – przewodniczący
Izabela Znój (kl. VIa) – zastępca
Elżbieta Loś (kl. VIb) – sekretarz

Na zebraniu omówiono również plan pracy SU na I semestr roku szkolnego 2012/2013.Samorząd Uczniowski 2011/2012Przewodnicząca:
Anna Łanowy (VIa)
Z-ca przew.:
Klaudia Kinel (VIa)
Sekretarz:
Karolina Skotnicka (VIb)
Skarbnik:
Anabella Krupa (VIa)
Sekcja Gospodarcza:
Szymon Baran kl. VI b
Kacper Czopowik kl. VI b
Bartosz Sroka kl. IV b
 
Sekcja Kulturalna:
Magdalena Rymarowicz kl. V a
Natalia Juszczyk kl. V a
 
Sekcja Naukowa:
Daniel Zygmunt kl. V b
Izabela Znój kl. V a
 
Opiekunowie SU:
Krystyna Śnieżek
Monika Kenar-Szczurek