Powrót do aktualności


Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie… - wycieczka klas drugich po okolicy

Maj to czas na planowanie wycieczek klasowych – zastanawianie się co warto zobaczyć, gdzie pojechać. Czasem nie trzeba jechać daleko, by wycieczka była ciekawa i wartościowa.
W piątek 19 maja 2023r. uczniowie klas drugich wyruszyli na swoją drugą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem do Bóbrki – miejscowości w której powstała pierwsza na świecie Kopalnia Ropy Naftowej, a założył ją Ignacy Łukasiewicz - farmaceuta i wynalazca, który m.in. zbudował pierwszą lampę naftową, oraz uzyskał w procesie destylacji z ropy naftowej naftę. Uczniowie zwiedzili miejsce pracy sławnego Polaka, o którym dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i obejrzeli piękne lampy naftowe.
Kolejnym punktem wycieczki był seans w kinie Helios i obejrzenie filmu „Szkoła magicznych zwierząt”. Treść filmu nawiązywała do relacji rówieśniczych, a pojawienie się magicznych zwierząt podkreśliło ważną rolę współpracy i integracji grupy oraz przyjaźni. Zabawne sytuacje sprawiły, że z przyjemnością obejrzeliśmy film.
Ostatnim etapem wspólnego wyjazdu były warsztaty w Pijalni Czekolady w Korczynie. Uczniowie poznali proces powstawania czekolady, smakowali różne rodzaje słodkości produkowanych w Wytwórni Czekolady p. Pelczara. Każdy uczestnik warsztatów własnoręcznie wykonał i ozdobił sobie tabliczkę czekolady, którą mógł zabrać do domu.
Zadowoleni, bogatsi o nowe wiadomości, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

J. Kielar, J.Wosiewicz


Powrót do aktualności