Powrót do aktualności


„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” - XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Jeden z majowych tygodni jest zawsze wyjątkowy dla szkolnej biblioteki.
Od 8 do 12 maja trwa święto bibliotekarzy i bibliotek - funkcjonujące w naszym kraju od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku hasłem obchodów było „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.
W naszej bibliotece tydzień ten obfitował w wiele miłych spotkań i atrakcji. Różnorodne zajęcia odbyły się łącznie w 10 zespołach klasowych i dedykowane były młodszym i starszym dzieciom.
Podczas spotkań w bibliotece młodsi poznali „Baśń o 12 miesiącach” będąc jednocześnie uczestnikami wydarzeń odgrywając role baśniowych postaci. Odgadywały również zaszyfrowane hasła związane z tematem.
Swoje spotkania miały przedszkolaki, które bardzo lubią wyjścia do biblioteki.
Dla starszych uczniów pomieszczenie biblioteczne zamieniło się w escaperoom z mnóstwem zadań i łamigłówek, z którymi doskonale sobie poradzili.
Odbywały się tez zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały plakaty promujące hasłoo obchodów tygodnia bibliotek. Tworzyły też- w różnych technikach plastycznych- piękne zakładki do książek.
Uczniowie ozdobili wejście do biblioteki motylami, na których wypisali skojarzenia związane z biblioteką- trzeba przyznać, że efekt był bardzo budujący. Okazało się, że biblioteka to dla wielu dzieci miejsce, gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale swego rodzaju azyl gdzie jest spokój, cisza i miła atmosfera.
Niewątpliwą atrakcją była możliwość wypożyczenia „tajemniczej książki”.
Mamy nadzieję, że wszystkie podejmowane działania- spotkania, zajęcia, rozmowy, akcje „otworzyły” na bibliotekę jako miejsce ciekawe a przede wszystkim przyjazne. Spodziewamy się, że dzięki nim wzrośnie liczba miłośników książek i ludzi wrażliwych, kreatywnych, z bogatą wyobraźnią.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody. Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za umożliwienie spotkań z dziećmi. Dziękujemy za miłe słowa, karteczki, życzenia…
Zapraszamy do „Twojej, Mojej, Naszej Biblioteki”.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - prezentacja

Bibliotekarze


Powrót do aktualności