Powrót do aktualności


Zagraj z nami podczas 31. Finału WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 r. pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz badanie lekooporności aby dobrać najskuteczniejsze leki – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.
Dlaczego walka z sepsą?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dane Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że co piąty zgon na świecie, 20% ludzi, które umiera, umiera z powodu sepsy. Dla przeżycia chorego kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.
Nasza szkoła po raz kolejny przeprowadzi zbiórkę publiczną i zagra wspólnie z wszystkimi sztabami w Polsce i na świecie. W niedzielę 29 stycznia 2023 r. Wolontariusze z klas ósmych od porannych godzin rozpoczną kwestę na ulicach Iwonicza. Przyjdź i wesprzyj 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Powrót do aktualności