Powrót do aktualności


Świąteczne lekcje językowe

Kolorowe światełka oświetlają witryny sklepów, w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki, w centrach miast pojawiają się wielkie choinki. Może to oznaczać tylko jedno – Es weihnachtet! und Christmas is coming!
Na ten czas przygotowaliśmy również w naszej szkole ciekawe lekcje językowe, dzięki którym uczniowie poznali lub utrwalili słownictwo związane z tematyką zbliżających się świąt uczestnicząc w różnych ćwiczeniach.
Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 7 i 8 wykonywali ćwiczenia w aplikacji quizlet oraz online na tablicy interaktywnej, układali bombkę choinkową, rozszyfrowywali zdania i zwroty świąteczne, pracowali z kodami qr, śpiewali piosenki świąteczne i kolędy i składali sobie życzenia.
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 5a, 5b oraz 7b wymieniali kartki świąteczne z uczniami z innych szkół w Polsce. Dzieci projektowały je same, wpisywały życzenia w języku angielskim oraz adresowały je do swoich korespondencyjnych przyjaciół. Klasa 5a pisała do Szkoły Podstawowej nr 31 w Warszawie, klasa 5b do rówieśników z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Puławach, z kolei klasa 7a do uczniów klasy 7 ze szkoły Podstawowej w Cisewie.
Zachęcamy do obejrzenia galerii z zajęć języka niemieckiego oraz kartek wykonanych przez uczniów naszej szkoły z języka angielskiego.
Dyrekcji szkoły, uczniom wraz z rodzicami oraz całej społeczności szkolnej życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT.

M. Litwin, E. Żukowska


Powrót do aktualności