Powrót do aktualności


Smartfon na lekcji języka obcego

Nauczanie we współczesnym świecie zawiera obecnie nowoczesne rozwiązania technologiczne, gdyż technologia towarzyszy uczniom na każdym kroku w ich codziennym życiu. Wykorzystanie telefonów komórkowych w czasie lekcji nie tylko języków obcych jest bardzo przydatne w procesie nauczania i uczenia się np. poprzez kręcenie krótkich filmików tematycznych.
Taki typ zadania otrzymali uczniowie klas VIII. Jako zadanie dodatkowe nakręcili poza szkołą krótki filmik „Beim Arzt”, w którym odegrali scenkę u lekarza. Uczniowie zapoznani z planem działań napisali krótki scenariusz, przydzielili sobie role i wcielili się w rolę lekarza i pacjenta. Realizacja tego zadania była czasochłonna, ale mocno angażowała uczniów i pozwoliła na wykazanie się kreatywnością i współpracą w grupie.
Wyniki prób – czasami kilku, zostały uwiecznione montażem krótkiego filmiku, który został zaprezentowany w czasie lekcji i nagrodzony ocenami. Nagranie filmu jest ciekawym sposobem aktywizacji w nauczaniu. Prowadzi do zwiększenia efektywności nauczania, wzbogaca i wspomaga tradycyjne treści kształcenia i formy przekazu, ułatwia proces uczenia się i osobisty rozwój ucznia, wzbogaca wiedzę oraz zwiększa motywację do nauki.

Film 1            Film 2            Film 3           
M. Litwin


Powrót do aktualności