Powrót do aktualności


#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Społeczność naszej szkoły wybrała się na pobliski cmentarz oraz do lasu Grabińskiego i na cmentarz choleryczny, aby uporządkować groby zapomniane i zapalić znicze przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy także o zmarłych pracownikach szkoły.
Dodatkowo młodzież naszej szkoły weźmie udział w kweście publicznej na obu iwonickich cmentarzach, organizowanej przez Iwonickie Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” w dniach 30 października (niedziela) i 1 listopada (Wszystkich Świętych – wtorek).
W ramach akcji została przygotowana również gazetka poświęcona ważnej postaci dla naszego regionu - Ignacemu Łukasiewiczowi, oraz uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji #SzkołaPamięta.

Społeczność szkolna


Powrót do aktualności