Powrót do aktualności


O Kapsule Czasu, którą umieściliśmy
w murach naszej szkoły 20 lat temu…

    Warto przypomnieć, że dokładnie przed 20 laty, na początku obecnego wieku i tysiąclecia,  w mury naszej szkoły została wmurowana  tzw. Kapsuła czasu, zawierająca wiele pamiątek, dokumentów, jak również spisanych wyobrażeń ówczesnych uczniów o szkole i Iwoniczu za sto lat.

Z inicjatywą uroczystości milenijnej wystąpiła Pani Dyrektor Krystyna Gazda, która ze wsparciem wicedyrektor Małgorzaty Jakubowicz i nas wszystkich, spełniła swoje marzenie.  Pracownicy, uczniowie  i mieszkańcy naszej   miejscowości oraz  przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych  z entuzjazmem przystąpili do gromadzenia wszystkiego, co wydawało się warte umieszczenia w szklanej Kapsule.  Przygotowania trwały długi czas, spotykaliśmy się wieczorami, kontaktowaliśmy się z wieloma osobami, przeglądaliśmy szkolne archiwum, by w końcu przeżyć coś zarazem radosnego, podniosłego, jak i metafizycznego.

Wszyscy dorośli zdawaliśmy sobie sprawę z upływu czasu, z tego, że pewnie nie dane nam będzie otwierać Kapsuły w 2100 roku. Jednak – jak powiedział wówczas Burmistrz Piotr Komornicki – przy obecnym rozwoju medycyny, najmłodsi doczekają tej chwili… Pozostało jeszcze 80 lat.

Szerzej o tamtej uroczystości można przeczytać w zakładce Historia szkoły - Uroczystość wmurowania Kapsuły Czasu na naszej stronie Internetowej.  Znajduje się tam ciekawy opis jej przebiegu oraz zdjęcia i załączniki tj. List do dzieci z przełomu wieków XXI i XXII oraz List do potomnych. Zapraszamy do  oglądnięcia tego materiału.

Maria Szajna


Powrót do aktualności