Bądźmy życzliwi przez cały rok
- Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasie 3a

„Życzliwość to język,
który niesłyszący może usłyszeć
i niewidzący zobaczyć” / Mark Twain /

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Aby kontynuować coroczne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole, klasa 3a przygotowała gazetkę tematyczną oraz niespodziankę dla swoich kolegów i koleżanek z kas 1-3. Grupa uczniów odwiedziła swoich młodszych kolegów w klasach, aby przybliżyć im cel akcji. W każdej klasie trzeciaki pozostawiły pamiątkową laurkę, "życzliwe zadania" do wykonania, a każdy nauczyciel uczący w tych klasach otrzymał "życzliwy emblemat". Wesoły orszak odwiedził także panie z biblioteki szkolnej oraz panie sekretarki i dyrekcję szkoły.

Pamiętajmy:
„Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty”.

Klasa 3a z wychowawczynią


Powrót do aktualności