EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania

Mając na uwadze zwiększenie szans na wygraną w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie włączyliśmy szkołę również w Europejski Tydzień Kodowania, organizując w szkole wydarzenia związane z programowaniem.

EU Code Week to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

W ramach innowacji pedagogicznej „Od kodowania do programowania” zorganizowano zajęcia z edukacji informatycznej w klasach pierwszych wprowadzające elementy programowania i rozwijające kreatywność.

Dzieci najpierw kodowały bez użycia urządzeń elektronicznych wykorzystując w tym celu przygotowane plansze i gry dydaktyczne. Potem robot DOC wyznaczał zadania dzieciom. Każdy uczeń musiał poprawnie zaprogramować robota, aby wykonać swoje zadanie. Pierwszoklasiści bawili się doskonale, wykorzystując nabyte wcześniej wiadomości. Podczas pracy pomagali sobie nawzajem, gratulowali i cieszyli się wspólnie sukcesami kolegów. Zaplanowaliśmy już kolejne spotkania z robotem DOC.

Podczas zajęć w klasie IVa i Va nie tylko uczyliśmy się ale i świetnie bawili a przyczynił się do tego również robot DOC.

W klasie czwartej na lekcji techniki uczniowie poznali znaczenie wybranych znaków drogowych. W klasie piątej na zajęciach rozwijających kreatywność z matematyki uczniowie utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Nabytą wiedzę sprawdził robot DOC. Odpowiednio programowany przez każdego ucznia wskazywał poprawne odpowiedzi. Uczniowie poprzez kreatywną zabawę poczynili pierwsze kroki w nauce programowania a jednocześnie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia spodobały się uczniom, którzy już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z DOC-em.

M. Jakubowicz, L. Krukar


Powrót do aktualności