Uczniowie klas VIII obejrzeli wystawę przedmiotów z czasów Polski Ludowej, jaką przygotowała biblioteka Zespołu Szkól w Iwoniczu. Wysłuchali wspomnień i opowieści Pani prowadzącej spotkanie, która jednocześnie pokazywała zebrane eksponaty. Niektóre rzeczy były młodzieży znane z domu, chętnie wypowiadali się o tym, co widzieli i słyszeli od dziadków, ale wiele ich zaskoczyło i zainteresowało.
Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom Marii Blicharczyk i Marcie Uliasz za sąsiedzką życzliwość i poświęcenie czasu na pokazanie nam pamiątek minionego okresu historii, który oceniamy jako niełatwy, uboższy w dobra materialne ale chyba bogatszy w łączące ludzi więzi społeczne…
Już po raz kolejny w naszej szkole będzie organizowany konkurs „The Big Challenge”. The Big Challenge to ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspieranie nauczania języka angielskiego w szkołach.
Konkurs odbywa się online (uczniowie rozwiązują zadania na szkolnych komputerach, muszą jedynie posiadać własne słuchawki), czas trwania to 45 min, koszt 14 zł.
Więcej: ...
Szlachetna Paczka to program pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skale działania w całym kraju. Organizatorzy kierują się ideą Mądrej Pomocy, zgodnie z którą konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczka łączy ludzi, tworząc efektywne struktury i dając narzędzia, które pozwalają angażować się osobom o bardzo różnych motywacjach, statusie materialnym, wieku, poglądach i doświadczeniu życiowym. Środki ze zbiórki trafią do potrzebujących Rodzin, zostaną wykorzystane jako uzupełnienie paczek, które z jakichś powodów nie będą właściwie przygotowane przez Darczyńców (a i takie niestety się zdarzają). Będzie nam niemiernie miło, jeśli zechcą Państwo wesprzeć tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Po raz pierwszy to święto obchodzono w 2002r. w setną rocznicę powstania maskotki. Pluszowy miś to symbol szczęśliwego, bezpiecznego dzieciństwa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych tego dnia przyniosły swoje ukochane misie, aby z nimi razem świętować ten dzień. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Historia pluszowego misia”, tańczyły do piosenki „Pluszowy miś”, brały udział w licznych grach, zabawach, konkursach i zajęciach plastycznych. Ten dzień był pełen radości, uśmiechu i miłych wrażeń.
Zanim w szkole zapanują mikołajkowo – świąteczne klimaty, przeprowadzamy zajęcia wychowawczo – profilaktyczne, które mają na celu wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności potrzebne do podejmowania dobrych i świadomych decyzji. Klasy VII w dniach 20-22 listopada skorzystały ze spotkań z terapeutą, uczestnicząc w programie „UNPLUGGED”, czyli rekomendowanym programie profilaktyki uniwersalnej, adresowanym do uczniów w wieku 12–14 lat, opartym na modelu wszechstronnego wpływu społecznego. Dziękujemy władzom Gminy za sfinansowanie realizowanego programu.
Więcej: ...
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości – święto przypominające, jak ważne są dobre słowa i gesty w codziennych relacjach. Słowa pełne wsparcia w relacji samego ze sobą, czy te skierowane do innych. Mają one niezwykłą moc budowania więzi i wzmacniania pewności siebie. Podczas tego dnia w każdej klasie wybrano Króla i Królową Życzliwości – osoby, które szczególnie wyróżniają się życzliwą postawą wobec innych.
Tytuł Króla i Królowej życzliwości zdobyli:
klasa 0a: Jakub Pelczar, Aleksandra Barć,
klasa 0b: Szymon Chmieliński, Amelia Brzana,
Więcej: ...
21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma on przypominać wszystkim, jak ważne jest to, abyśmy byli wobec siebie mili i pozytywnie nastawieni. Okazywanie życzliwości można zacząć od bardzo prostych słów „Dzień dobry”, „Cześć”, „Dobrze Cię widzieć”… i od uśmiechu.
W naszej szkole Dzień Życzliwości zamienił się w Tydzień Życzliwości. Przez cały tydzień realizowano programy „Życzliwość w akcji – razem stwórzmy Lepszy Świat” (2a) i „Iskierki Życzliwości”(3b)
Więcej: ...
Zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz zwierząt, którymi opiekuje się schronisko dla zwierząt „Wesoły Kundelek” w Lesku. To wyjątkowa okazja, by zrobić coś dobrego dla psów i kotów czekających na nowe domy i lepsze życie.
Zbieramy: karmę suchą i mokrą, żwirek, podkłady, obroże, smycze, drapaki i inne akcesoria dla zwierząt.
Pamiętajcie, że podopieczni schroniska to często stare i schorowane zwierzęta, dlatego wybierajcie karmy DOBREJ JAKOŚCI - minimum 40% zawartości mięsa.
Więcej: ...
W związku z pracami konserwatorskimi przy Kamiennym moście w Iwoniczu przekazujemy informację o całkowitym zamknięciu mostu w dniach od 4.11.2024 do 25.11.2024 r.
Po raz trzeci ruszamy z akcją Pierniczki dla Hospicjum organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Przygotowujemy się do kwestowania przy kościele parafialnym w Iwoniczu w drugą niedzielę grudnia. Podczas kwesty po mszach świętych rozdawać będziemy mieszkańcom Iwonicza świąteczne pierniczki za dobrowolne datki.
Uczniów, którzy chcieliby upiec i udekorować pierniczki samodzielnie w domu, prosimy o zgłaszanie się do najbliższej środy tj. 27.11.2024r. do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Agnieszki Szczurek i p. Moniki Szajny. Ciasteczka przynosimy do szkoły w dniach 2-4.12.2024r.
Pomagajmy, bo dobro wraca.
18.11.2024r. w Szkole Podstawowej im. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny „Jesienne cuda”. Miał on na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci oraz promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie, a także wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Wszystkie prace cechowała oryginalność i pomysłowość, a każda z nich została umieszczona na wystawie szkolnej, gdzie można było je podziwiać.
Więcej: ...
16 listopada w sobotę uczeń Łukasz Wawro z naszej szkoły brał udział w akcji ekologicznej „Czysty Wisłok”, której celem było sprzątnięcie brzegów rzeki Wisłok. Głównym założeniem akcji jest nie tylko sprzątanie rzeki, ale też uwrażliwianie i edukowanie społeczeństwa w zakresie dbałości o czystość rzek. Od godz. 9:00 do 12:00 sprzątane były odcinki wzdłuż Wisłoka od granic Krosna z Krościenkiem Wyżnym do mostu przy ul. Okrzei oraz fragment potoku Ślączka. Wolontariusze śmieciami wypełnili ponad 70 worków. Najwięcej zebranych śmieci to opakowania szklane, plastikowe, worki foliowe, opony i puszki. Serdecznie dziękuję za włączenie się do tego wydarzenia.
W klasach 0 - VIII został przeprowadzony pod hasłem „Sprzątanie Świata” ekologiczny konkurs plastyczny. Polegał on na przygotowaniu plakatu promującego akcję „Sprzątanie Świata”.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce ex aequo Marcelina Szczukiewicz – kl. 1a i Julia Szczukiewicz – kl. 6a
II miejsce Mateusz Borek - kl. 8a
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Jak co roku szary listopad obfitował w smakowite i bardzo kolorowe śniadania przygotowane przez uczniów klas młodszych. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do realizacji tego ważnego zadania. Ogólnopolski program edukacyjny pt. „Śniadanie daje moc” skierowany do uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych, przypomniał jak ważne jest dla organizmu śniadanie. Uczniowie wcześniej na zajęciach przypomnieli sobie o zasadach zdrowego odżywiania, a także jaką rolę odgrywa ruch w codziennej diecie.
Więcej: ...
Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do zaangażowania się w akcję ekologiczną „Czysty Wisłok”, która odbędzie się 16 listopada. Więcej informacji na plakacie. Z udziału w tym wydarzeniu można wykonać zdjęcia i wysłać je na adres krystyna.bargiel2020wp.pl do 22.11.2024r. Fotografie zostaną umieszczone na naszej stronie.
W dniu 13 listopada w Krośnie na Profbud Arenie odbył się II Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. Nasi uczniowie z klasy V i VI zajęli drugie miejsce, a królem strzelców turnieju został Karol Głowacki. Brawo! Gratulacje dla wszystkich.
Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję MEN "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania”. Jan Paweł II
12 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowali wychowawcy i opiekunowie klas szóstych wraz z uczniami.
Więcej: ...
W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach zorganizowanych przez PTTK Oddział w Krośnie. Zostały one przeprowadzone w dwóch kategoriach. Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej miał na celu poszerzenie i sprawdzenie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, wykorzystanie wiedzy w praktyce, propagowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z ekologią oraz zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, natomiast celem Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej było poszerzenie wiedzy młodzieży o ziemi ojczystej,
Więcej: ...
Miłym wydarzeniem jesiennych, szkolnych dni była wizyta uczniów klas pierwszych w szkolnej bibliotece.
Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i jak funkcjonuje biblioteka szkolna.
Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zakończyło się uroczystym PASOWANIEM NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI. Pierwszaki wróciły do klas z pamiątkowymi zakładkami i wypożyczonymi książeczkami a także- miejmy nadzieję- miłymi wrażeniami z pobytu w bibliotece.
Więcej: ...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża - święta kłujących ssaków, który przypada na dzień 10 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące jeży i ich ochrony.
Dzieci poznały budowę jeża, dowiedziały się czym żywią się jeże oraz jakie są ich zwyczaje. Z wielką uwagą obejrzały filmy edukacyjny prezentujący wygląd, zachowanie i sposób przetrwania zimy „bohatera dnia”. Była to świetna okazja by uświadomić dzieciom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.
Więcej: ...
Nasza szkoła przystępuje do kolejnego konkursu ekologicznego.
Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z recyklingiem, zapobieganiem skutkom suszy i brakiem zasobów wodnych na świecie. Uczestnicy konkursu „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi” mają za zadanie zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek (po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach, butelkach z chemią gospodarczą), nadających się do recyklingu.
Więcej: ...
Zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz zwierząt, którymi opiekuje się schronisko dla zwierząt „Wesoły Kundelek” w Lesku. To wyjątkowa okazja, by zrobić coś dobrego dla psów i kotów czekających na nowe domy i lepsze życie.
Zbieramy: karmę suchą i mokrą, żwirek, podkłady, obroże, smycze, drapaki i inne akcesoria dla zwierząt.
Pamiętajcie, że podopieczni schroniska to często stare i schorowane zwierzęta, dlatego wybierajcie karmy DOBREJ JAKOŚCI - minimum 40% zawartości mięsa.
Więcej: ...
29 października 2024r. klasy drugie i trzecie udały się do RCKP w Krośnie na musical „Piękna i Bestia". Muzyczne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa było pełne muzyki, piosenek i poruszającego tańca. Całość dopełniały wspaniałe kostiumy i piękna scenografia. Musical „Piękna i Bestia” okazał się wzruszającą, magiczną podróżą do wnętrza serc, która napełniła małych widzów empatią i radością oraz pokazała, że miłość i akceptacja zwyciężają strach.
28 października 2024 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się na parafialny cmentarz w Iwoniczu. W imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów.
Na początku września wychowawcy pierwszaków zgłosili swoje klasy do ogólnopolskiego programu „Czytam sobie z radością” realizowanego przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Harper Collins Polska we współpracy z Nową Erą. Program skierowany jest wyłącznie do uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Na początku października obydwie klasy otrzymały darmowy pakiet składający się z 30 książek z serii „Czytam sobie”, poradnika dla rodziców „Jak wspierać naukę czytania i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci” oraz różnych gadżetów związanych z czytaniem.
Więcej: ...
Jak zainteresować dzieci z klas młodszych historią? Wydaje się, że uczniowie klasy 5a znaleźli na to sposób. Wykorzystując swoją pasję i wiedzę historyczną o drugiej wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim oraz imponującą kolekcję replik militariów, pamiąteki zdjęć Marcel Szmyd ze swoimi kolegami Filipem Żukowiczem oraz Dawidem Krzykowskim przygotowali dla klas drugich i trzecich „Żywą lekcję historii”.
Więcej: ...
Dzień Kundelka – nieformalne święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.
Pies, to najlepszy przyjaciel człowieka i z tej okazji z wielką przyjemnością i radością, uczniowie świętowali ten wyjątkowy dzień.
W naszej świetlicy to święto obchodziliśmy 24 października.
Więcej: ...
22.10.2024 r. w Korczynie na boisku Orlik odbył się powiatowy turniej „Z Orlika na stadion” w kategorii U-13. Gminę Iwonicz-Zdrój reprezentowi chłopcy ze SP im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację.
18 października 2024r. uczniowie klas V–VIII wraz z opiekunami wzięli udział w XXXIII Młodzieżowym Rajdzie „Poznajemy Bieszczady” dofinansowanym ze środków finansowych Miasta Krosna oraz środków finansowych organizatorów PTTK Oddział w Krośnie. Zgodnie z planem zbiórka rozpoczęła się w naszej szkole o godzinie 7.50, następnie udaliśmy się na przystanek autobusowy. Przejazd autokarem z Iwonicza do Równi trwał około 1,5 godziny.
Więcej: ...
Czwartek 17 października 2024 roku był szczególnie ważny dla dzieci klas pierwszych. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli swoje pierwsze ślubowanie na Sztandar Szkoły w obecności Dyrekcji pani Moniki Leśniak - Kielar i pani Sabiny Józefowicz - Boczar, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Bartłomieja Jasińskiego, swoich rodziców, nauczycieli oraz kolegów z klas drugich. Egzamin pierwszaków przeprowadzili przedstawiciele klas starszych – Emilka i Kacper.
Najmłodsi adepci naszej szkoły byli świetnie przygotowani. Ich wiedza obejmowała wiele zagadnień m.in. znajomość treści patriotycznych, zasad dobrego zachowania, przestrzeganie bezpieczeństwa w szkole i na drodze.
Więcej: ...
23 kwietnia 2024 r. książę Louis obchodził swoje 6 urodziny. Z tej okazji, uczniowie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „The Celebrity Letter” napisali do niego list oraz samodzielnie zaprojektowali kartkę urodzinową. Po ponad pięciu miesiącach udało się otrzymać odpowiedź, w której Książę składa wdzięczność za pamięć o nim w tym ważnym dla niego dniu oraz przesyła najlepsze życzenia dla całej społeczności szkolnej. Książę Louis jest najmłodszym synem Księcia Williama i Księżniczki Kate oraz czwartym następcą tronu, po swoim ojcu, bracie i siostrze.
Nauczyciele języków obcych zapraszają uczniów kl. IV-VIII do udziału w II edycji szkolnego konkursu plastyczno-językowego – „Idiomy w ilustracjach”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski lub niemiecki oraz napisaniu samego idiomu lub wyrażenia. Termin wykonania prac: 15.11.2024 r. Więcej szczegółów w regulaminie.
W dniach 8-9.10. i 10-11.10. br. odbyły się wycieczki uczniów klas siódmych i ósmych do Warszawy, zrealizowane w ramach Programu „Lekcje o finansach”, którego celem było podniesienie kompetencji finansowych uczniów oraz popularyzacja wiedzy o instytucjach działających w obszarze finansów.
Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny i różnorodny. Pierwszego dnia młodzież udała się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Miała okazję poznać historię siedziby władzy ustawodawczej oraz zobaczyć najbardziej znane miejsce w polskiej polityce – Salę Posiedzeń Sejmu.
Więcej: ...
W dniu 11.10.2024 roku na obiekcie sportowym „Orlik” w Korczynie odbył się etap lokalny „Z Orlika na Stadion” w kategorii chłopców U-13. W zawodach uczestniczyły Szkoły Podstawowe z Korczyny, Rymanowa, Równego i Iwonicza. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa z Iwonicza!
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Żukowicz Szymon, Janiczek Adam, Trybus Szymon, Menet Kacper, Dobrowolski Jakub, Latusek Dawid, Łoś Dawid, Głowacki Karol i Rogóz Adam.
Gratulacje!
10 października 2024 r. uczniowie klas VIa, VIb, IVa oraz IVb wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wycieczce do Lublina dofinansowanej z programu Ministerstwa Finansów „Lekcja o finansach”.
Wyjazd rozpoczął się zbiórką o godz. 5.50 na parkingu szkolnym, następnie udaliśmy się w trwającą ponad trzy godziny podróż autokarem. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Urzędzie Celno-Skarbowym, gdzie usłyszeliśmy, czym na co dzień zajmują się jego pracownicy. Służba Celno-Skarbowa kontroluje przestrzegania przepisów prawa podatkowego i celnego związanych z m.in. prawidłowym stosowaniem przepisów prawa podatkowego,
Więcej: ...
W ramach Programu „Lekcje o finansach” – edycja 2024 uczniowie klas 1-3 zrealizowali zajęciach o tematyce finansowej i uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych obejmujących w swoim programie treści z zakresu finansów. W dniach 8-9 października 2024r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczkach do Rzeszowa. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie. Dzieci z klas 1-2 odwiedziły również Muzeum Dobranocek, a uczniowie klas 2-3 Centrum Nauki Łukasiewicza.
8 października klasy piąte były na wycieczce edukacyjnej w Rzeszowie w ramach projektu Lekcje o Finansach. Odwiedziliśmy Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie i Centrum Nauki Łukasiewicza. Mogliśmy poznać zasady i warunki pracy Urzędu, dowiedzieć się czym jest cło, co wolno, a czego nie wolno przewozić przez granicę państw i czym są podatki oraz na co są przeznaczane.
Prawdziwa zabawa i nauka miała miejsce w Centrum Łukasiewicza. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicza to ośrodek popularyzujący naukę. Nie jest to muzeum, ale też nie plac zabaw.
Więcej: ...
Informujemy, że trwają zapisy do w sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON:
- konkurs zintegrowanych sprawności dla klas 1-3
- konkurs matematyczny dla klas 1-8
- konkurs z języka angielskiego dla klas 1-8
Termin zgłoszeń do 16.10.2024 (środa)
Realizacja konkursów w szkole: 6-8.11.2024
Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 15 zł od testu.
Więcej: ...
W naszej szkole ruszył program dofinansowany ze środków Ministerstwa Finansów: „Lekcja o finansach - edycja 2024”. Celem programu jest wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej polegających na przeprowadzeniu wśród uczniów szkół podstawowych zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów. Edukacja finansowa przyczynia się do wzrostu kompetencji finansowych, które obecnie są jednymi z podstawowych kompetencji życiowych. Nasza szkoła zaplanowała organizację wycieczek edukacyjnych do Warszawy, Lublina oraz Rzeszowa, obejmujących w swoim programie zajęcia edukacyjne w Urzędzie Celnym oraz Urzędzie Skarbowym.
Europejski Dzień Języków, obchodzony 26 września, został ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy i Unię Europejską. Ma on przede wszystkim promować różnorodność językową oraz zachęcać do nauki języków obcych na każdym etapie życia. Jest to również okazja do uświadomienia, jak ważna jest znajomość innych języków w zglobalizowanym świecie.
W tym dniu i przez kolejne dni w naszej szkole uczniowie klas starszychwzięli udział w innych niż zazwyczaj lekcjach języków obcych. Mieli oni okazję poznać najważniejsze idiomyzwiązane z częściami ciała, czasem, pogodą, jedzeniem i zwierzętami.
Więcej: ...
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym „Jesienne Cuda”. Konkurs trwa od 1.10. do 31.10.2024r. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastyczno-technicznej z wykorzystaniem darów jesieni. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone. Więcej informacji w regulaminie.
Pierwszego października uczniowie klas VI w ramach obchodów Dnia Chłopca mieli możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Iwoniczu. Zajęcia mały miały charakter edukacyjny jak i rozrywkowy.
Po krótkim przeszkoleniu wszystkich uczestników zajęć uczniowie zdobywali unikalne doświadczenia i umiejętności strzelecki. Zaprojektowane symulacje strzeleckie odzwierciedlały różne scenariusze, takie jak strzelanie do celów statycznych jak i ruchomych. Strzelanie w strzelnicy wirtualnej odbywało się za pomocą wiązki laserowej a do dyspozycji uczniów została udostępniona replika broni długiej.
Więcej: ...
Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto cieszące się dużą popularnością również ze względu na to, że celebrujemy go od najmłodszych lat szkolnych. W klasach młodszych w bardzo różny sposób dzieci uczciły święto swoich klasowych kolegów. Dziewczynki wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki chłopakom. Wspólna zabawa pozwoliła dzieciom zintegrować zespoły klasowe.
Więcej: ...
27 września 2024 roku odbyła się XXI edycja Karpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach. W ramach tego wydarzenia zorganizowano konkurs plastyczno – przyrodniczy „Nocny świat nietoperzy”, którego celem było rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, dokumentowania jej piękna oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział aż 355 uczestników z różnych szkół regionu, którzy wykonali swoje prace w różnorodnych technikach plastycznych.
Więcej: ...
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział we wspólnym działaniu na rzecz poszanowania środowiska i włączyła się w ogólnopolską akcję Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „ Na straży czystej Ziemi”. Akcja ta ma na celu budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie klas 0 - 8 pod opieką wychowawców posprzątali teren wokół szkoły, pobliskie pobocza oraz rowy. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy utrzymają się i tereny wokół szkoły długo pozostaną niezaśmiecone.
Więcej: ...
W dniu 27 września 2024r. uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wzięli udział w LI Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej, organizowanym przez PTTK Oddział w Krośnie. Rajd rozpoczął się zbiórką w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu o godz. 8.20, gdzie sprawdziliśmy obecność oraz wszyscy uczestnicy zapoznali się z regulaminem. Następnie z przystanku w Iwoniczu wyruszyliśmy autokarem do Woli Piotrowej.
Więcej: ...
Światowy Dzień Jabłka w świetlicy szkolnej był pełen radości, edukacji i kreatywności. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki pt. „Staś i jabłuszko” a także poszerzyć wiedzę na temat tego owocu, jego właściwości odżywczych, różnych odmian oraz znaczenia w codziennej diecie.
Uczniowie wykonali piękne i kolorowe prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej, degustowali te pyszne owoce i pozowali do zdjęć w fotobudce.
Dzień Jabłka zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy do jedzenia jabłuszek, które są źródłem zdrowia i witamin.
Na podsumowanie tematyki związanej ze zdrowym stylem życia, owocami, warzywami oraz Piramidą Zdrowego Żywienia uczniowie klasy 2a i 2b postanowili wykonać zdrowe przekąski. Z ochotą zabrali się do pracy. Z przyniesionych owoców i warzyw powstały istne dzieła sztuki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
27 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Królika. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych informacji o królikach, dowiedzieć się skąd wzięło się to święto i jakie są ciekawostki związane z tymi uroczymi zwierzątkami. Uczniowie wysłuchali również bajkę „O króliczku Emilu i jeżu” oraz wykonały piękne prace plastyczne. Na zakończenie wszyscy chętnie pozowali do zdjęć w towarzystwie pluszowego króliczka.
Więcej: ...
W środę 25.09.2024 roku uczniowie klas I-III, na zaproszenie Zespołu Szkół w Iwoniczu, brali udział w pikniku sportowym. Zespół Szkół realizuje Program Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Aktywna Szkoła”. Jego zadaniem jest promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zabawach ruchowych. Brały udział w: wyścigach sportowych, malowaniu twarzy, zabawach z bańkami, zdrowym poczęstunku oraz tworzyły zwierzątka z balonów. Największą frajdą dla podopiecznych były dmuchańce. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik dostał prezent. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za zaproszenie i wspaniałą organizację imprezy.
25.09.2024 r. uczeń klasy 6b Filip Szajna wygłosił pogadankę w przedszkolu na temat najliczniejszej grupy zwierząt na świecie, jaką są owady. Dzieci mogły usłyszeć m. in. o tym, że to najbardziej zróżnicowana gatunkowo gromada zwierząt, wśród nich znajdziemy takie, które mają zdolność do lotu np. motyle i ćmy, potrafią skakać np. konik polny czy też biegać np. mrówki. Owady mają olbrzymie znaczenie w przyrodzie, te niewielkich rozmiarów zwierzęta pomagają roślinom w zapylaniu, dzięki temu możemy jeść owoce i warzywa, niektóre z nich produkują miód, który ma właściwości lecznicze, inne pomagają zwalczać szkodniki roślin w ogrodzie.
Więcej: ...
Od 2012 roku z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pielęgnowana jest tradycja wspólnego czytania arcydzieł polskiej literatury w ramach akcji Narodowego Czytania. W tym roku wybrano dzieło romantycznego poety Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Z dramatem polskiego wieszcza zmierzyli się uczniowie klas V, VII oraz VIII, którzy podczas lekcji języka polskiego odczytali fragmenty „Kordiana”. I choć utwór powstał w XIX w., to poruszona w nim problematyka jest aktualna i dziś – wolność, patriotyzm, dobro jednostki czy dobro narodu, podążanie za marzeniami i ideami.
Więcej: ...
W poniedziałek 23 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program wyborczy w formie plakatów. Wszyscy uczniowie klas IV – VIII mogli oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu oraz przedstawiciele klas VII i VIII. To na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został uczeń klasy VIIIa - Jakub Wcisło, który zdobył 88 głosów.
Więcej: ...
Konkurs do którego przystąpili nasi uczniowie został ogłoszony przez Okręg Krosno - Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i był sposobem uczczenia 85. rocznicy PPP i 80. rocznicy akcji Burza. Aby spełnić regulamin konkursu należało indywidualnie wykonać pracę badawczą, poszukać źródeł i informacji o tym, w jaki sposób upamiętniamy w Iwoniczu bohaterów lat wojennych. Pierwsze miejsce w konkursie zajął ucz. Olgierd Muroń za pracę o sposobach upamiętnienia dr. J. Aleksiewicza.
Więcej: ...
W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwoniczu-Zdroju zwraca się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.
Celem badania jest poznanie opinii Mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój na temat zjawiska przemocy domowej, określenie potrzeb i wyznaczenie kierunków działań.
Zebrane informacje posłużą wyłącznie sporządzeniu zbiorczych zestawień i zostaną wykorzystane do opracowania Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2028.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. W piątek 20 września po raz kolejny przedszkolaki obchodziły swoje święto. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, konkursy sprawnościowe, tańce przy ulubionych przebojach muzyki dziecięcej. Na koniec każdy przedszkolak dostał upominek w postaci balonów, piłeczek i słodkich żelków.
Więcej: ...
W naszej szkole organizowana jest zbiórka darów dla powodzian. Dary można przynosić do jutra (19.09.2024 r.) do godziny 19. Dziękujemy.
Z przyjemnością informujemy, że znamy już wyniki konkursu pt. „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi”. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z terenów administrowanych przez RZGW w Rzeszowie, zgłoszonych do programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” w roku szkolnym 2023/2024. Zadaniem uczestników było zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek (po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach, butelkach z chemią gospodarczą), nadających się do recyklingu. Zebrane przez uczestników nakrętki zostały przekazane Stowarzyszeniu MISEVI z Krakowa, współpracującym z RGZW w Rzeszowie.
Więcej: ...
Wybory do SU w naszej szkole odbędą się 23 września. Na lekcji 2 i 4 komisja wyborcza przeprowadzi w klasach IV-VIII tajne głosowanie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania.
Prosimy wszystkich uczniów klas IV-VIII o zapoznanie się z programami wyborczymi poszczególnych kandydatów oraz regulaminem wyborów.
Przygotowane przez kandydatów plakaty wyborcze i regulamin wyborów umieszczone są na tablicy ogłoszeń (gazetce ściennej) Samorządu Uczniowskiego na parterze budynku 2.
15 września uczniowie edukacji wczesnoszkolnej aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię a przede wszystkim wspólnie się bawić.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji.
W związku z obchodami 80. lecia Rzeczpospolitej Iwonickiej uczniowie klas VI i VII obejrzeli w kinie w Iwoniczu–Zdroju film obrazujący przebieg akcji Burza w naszej miejscowości. Żołnierze i partyzanci, członkowie Armii Krajowej, zdołali odbić z rąk niemieckich ważne obiekty i stali się gospodarzami terenu przed przybyciem tu Armii Czerwonej. Po projekcji fabularyzowanego dokumentu, został zaprezentowany na ekranie wywiad sprzed kilkunastu dni, przeprowadzony z panem Ryszardem Sługockim, ostatnim żyjącym partyzantem, który jako nastolatek wziął udział w wydarzeniach 1944 roku. Dodatkowych wyjaśnień i komentarzy do filmu udzieliła pani Halina Józefczyk–Habrat, za co serdecznie dziękujemy.
Uczniowie naszej szkoły z klas V i VI, w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Wód Polskich „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”. Celem programu było wdrażanie uczniów do działania na rzecz edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie dbania o wodę.
Więcej: ...
2 września 2024 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Najpierw odbyła się msza święta w iwonickim kościele, a następnie przeszliśmy uroczystym pochodem do szkoły, gdzie klasy 5 wraz z wychowawcami przygotowały krótki program z tej okazji. Powitaliśmy nowych uczniów naszej szkoły i życzyliśmy wszystkim sukcesów w nowym roku. Wspomnieliśmy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Słowa otuchy i życzenia na nadchodzący czas skierowali do zebranych zaproszeni goście: Pan Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Grzegorz Nieradka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Maria Kandefer–Nycz.
Więcej: ...
Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025
Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025