Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

W dniu 27 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Emil Pelczar – kl. 7b, a zastępcami przewodniczącego zostali Szymon Rozel – kl. 8a i Krzysztof Majdosz – kl. 6a.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Robert Mercik, Kinga Rogóz


Akcja „Sprzątania Świata 2023” już za nami!

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła brała udział w 30 ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Tegorocznej edycji kampanii przyświecało hasło: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie z wychowawcami sprzątali okolice szkoły. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Wydarzenie wspierał Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju, który zaopatrzył szkołę w worki i rękawice jednorazowe, za co serdecznie dziękujemy. Akcja „Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Liczymy na to, że w kolejnych latach worki będą zupełnie puste i akcja okaże się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Szkolne konkursy literackie

W związku z 250. rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnych konkursach literackich. Macie do wyboru napisanie wiersza lub wywiadu o tematyce szkolnej. Życzymy połamania piór i czekamy na Wasze ciekawe prace.

Regulamin konkursów           

Nauczyciele języka polskiego i historii


Szkolne Dni profilaktyki

W minionym tygodniu zintensyfikowaliśmy działania o charakterze profilaktycznym.
Adresowane były one w zasadzie do każdego Ucznia oraz Rodziców i Nauczycieli. Zaproszone przez nas Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki przeprowadziło warsztaty „Pokonaj lęk i złość” w klasach VII i „Debatę” dla klas VI. Ponadto odbyło się szkolenie dla Rodziców „Chodź, pomaluj mój świat”.
We własnym zakresie zaplanowaliśmy dla klasy VIII aktywne zajęcia z profilaktyki uzależnień, dla IV i V – lekcje integracyjne, a uczniów młodszych poprosiliśmy o próbę przekazania w formie plastycznej tematu „Zagrożenia widziane oczami dziecka”. Więcej: ...

Pedagodzy, psycholog


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu było bardzo wesoło. W salach rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale, były zabawy, konkursy i słodki upominek dla każdego dziecka. Dodatkową radość dzieciom sprawiły nowe zabawki zakupione do naszego oddziału przedszkolnego.
Życzymy wszystkim przedszkolakom w dniu ich święta samych radosnych dni.

Wychowawczynie


Narodowe Czytanie 2023

W drugim tygodniu września uczniowie klas siódmych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
„Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


Dzień talentów w 1b

„Nasza pasja jest naszą siłą”.
B.J. Armstrong

Uczniowie klasy pierwszej prezentowali swoje talenty. Każdy z uczestników wykazał się kreatywnością i pomysłowością. Dzieci pokazały zdolności sportowe, plastyczne, taneczne, a także składania ciekawych konstrukcji z klocków. Wszyscy uczestnicy pokazu zaprezentowali się wspaniale. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.

Dzień talentów w 1b

Anna Gaweł


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię a przede wszystkim wspólnie się bawić.
W naszej szkole tego dnia powstały niepowtarzalne kropkowe prace, które ozdobią klasy i szkolne korytarze. A małym artystom gratulujemy pomysłowości!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji.

Przedszkole      Klasa 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasa 3a      Klasa 3b     

Wychowawcy klas 0-3


Szkolenie dla Rodziców

W dniu 20 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami. Właśnie wtedy planowane jest szkolenie pn.„Chodź, pomaluj mój świat”. Słowa te, to nie tylko tytuł znanej piosenki, ale w tym wypadku myśl przewodnia wykładu p. psycholog, psychoterapeutki z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce, który pomoże nam dostrzegać niepokojące sygnały w rozwoju dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbędzie się w małej sali gimnastycznej - środa godz. 16. Zapraszamy.Ekologiczny konkurs plastyczno – techniczny „Sprzątanie Świata- Zabawka z recyklingu”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Sprzątanie Świata - Zabawka z recyklingu”. Wystarczy wyobraźnia i kilka niepotrzebnych materiałów znajdujących się w domu, aby stworzyć swoją własną, oryginalną „zabawkę”. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone nagrodami.

Regulamin konkursu           

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł
„Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat”
Ulmowie – męczennicy ratujący Żydów

10 września 2023 roku w Markowej koło Łańcuta odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana 24 marca 1944 roku przez niemieckich okupantów, za ukrywanie w swoim domu ośmiorga Żydów.
Do tego ważnego wydarzenia, zwłaszcza dla mieszkańców Podkarpacia, przygotowywali się również nasi uczniowie. Wysłuchali kazań w Kościele, uczestniczyli w tematycznych lekcjach religii, w pogadankach podczas lekcji historii i innych zajęć, projekcjach filmów z wykorzystaniem zasobów edukacyjnych IPN. Wykonali gazetki i prezentacje. Niektórzy pojadą na uroczystości do Markowej, a inni na spektakl teatralny do GOK-u w Rymanowie.Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Minęły wakacje, pozostały piękne wspomnienia. Z pokładami energii i siły wróciliśmy do nauki i pracy.
W dniu 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, po której uczniowie spotkali się w murach szkolnych. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas V, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny witający nowy rok szkolny. Uczcili również 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a uczeń klasy VIII - Iwo Chudy wzbogacił akademię grą na saksofonie. Więcej: ...

Iwona Tekieli, Joanna Kleczyńska

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 4 września 2023 roku (poniedziałek)
o godz. 830.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się
4 września 2023 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – V          Klasy VI – VIIIInformacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024