Informacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

W piątek 21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024.
Rano wszyscy uczniowie, dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej, by podziękować za mijający czas wytężonej pracy, a następnie w uroczystej akademii. Program artystyczny przygotowali trzecioklasiści, dla których ten dzień był szczególny, ponieważ kończyli I etap kształcenia. Zaprezentowali wiersze, piosenki i tańce, a także udzielili dobrych rad przypominając o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Podziękowali Dyrekcji Szkoły, nauczycielom uczącym ich przez trzy lata oraz rodzicom za nieocenioną pomoc w procesie edukacyjnym. Więcej: ...

Wychowawcy klas 3
J.Kielar, A.Prejsnar, M.Kielar


Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy ósmej po raz ostatni wystąpili w murach naszej szkoły, żegnając się ze społecznością szkolną oraz miejscem, które było częścią ich życia przez ostatnich 8 lat. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, koleżanki i koledzy z klas 7 oraz zaproszeni goście: Podkarpacka Kurator Oświaty pani Dorota Nowak - Maluchnik, Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój pan Grzegorz Nieradka, ksiądz proboszcz Kazimierz Giera, przewodnicząca Rady Rodziców Maria Kandefer – Nycz, a także emerytowane nauczycielki: pani Ewa Penar – wychowawczyni tegorocznych absolwentów oraz pani Maria Skotnicka – emerytowana nauczycielka języka polskiego. Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


Podziękowania dla Pocztu Sztandarowego

Serdecznie dziękujemy obu składom Pocztu Sztandarowego, które wzorowo wypełniały swoje obowiązki w roku szkolnym 2023/24. Byli to: Weronika Górnicka, Julita Sroka i Szymon Rygiel oraz Katarzyna Penar, Zofia Szmyd i Antoni Janiczek.

Opiekunowie


Innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 2b
„Matematyka w działaniu czyli Kreatywna Matematyka”

W minionym roku szkolnym uczniowie klasy 2b aktywnie uczestniczyli w innowacji pn. „Matematyka w działaniu czyli Kreatywna Matematyka” realizując jednocześnie zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka”. Głównym celem innowacji było wspieranie i rozwój kluczowych kompetencji matematycznych oraz rozwój zdolności matematycznych. Wszystkie zadania projektowe w ramach ośmiu modułów dzieci wykonywały z przyjemnością i co ważne – każdy uczeń kończył zadania sukcesem. Poniżej prezentujemy efekty całorocznej pracy.

M. Jakubowicz


(TY) DZIEŃ DZIECKA w klasie 2b

W czerwcu uczniowie klasy 2b świetnie bawili się w uczestnicząc w innowacyjnym Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „(TY) DZIEŃ DZIECKA”. Zajęcia edukacyjne były pełne różnorodnej aktywności i dziecięcej radości. Miały na celu połączenie elementów edukacyjnych i dobrej zabawy. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, były zabawy ruchowe, rywalizacja sportowa, ścieżka edukacyjna w Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, kino, ciekawe ćwiczenia kreatywne, plastyczne, film i dyskusja o prawach dziecka, zabawy przy muzyce, taniec i śpiew. To był bardzo intensywny i ciekawy (Ty) Dzień Dziecka.

M. Jakubowicz


Laureaci Szkolnego Konkursu „Bezpieczeństwo w internecie”

Okres przedwakacyjny w naszej szkole to czas dyskusji, pogadanek, warsztatów oraz różnych innych wydarzeń związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem w sieci oraz w kontaktach z nieznajomymi. W klasach 2 i 3 odbył się Szkolny Konkurs „Bezpieczeństwo w internecie”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Najlepsi w konkursie okazali się trzecioklasiści:
Bartosz Boczar, Estera Nogal, Kinga Jantosz i Mikołaj Łanowy, którzy zajęli 1 miejsce ex aequo, zdobywając maksymalną ilość punktów możliwych do zdobycia. Więcej: ...

M. Jakubowicz, L. Gazda


Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
„Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”
w klasie 1a zakończony!

Klasa 1a zakończyła realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”, który był jednocześnie innowacją pedagogiczną. Realizacja projektu trwała cały rok szkolny 2023/2024 i była realizowana pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI. Projekt stał się dla dzieci świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, klasa 1a pielęgnowała w sobie DOBROCZYNNOŚĆ. Dzieci uczyły się, jak się troszczyć: o siebie, o innych, o wszystko, co je otacza. Więcej: ...

Klasa 1a z wychowawczynią


Badanie ankietowe

Zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza ankietowego mającego na celu poznanie Państwa opinii i spostrzeżeń na temat Naszej gminy, warunków życia w gminie, a także potrzeb i oczekiwań związanych z rozwojem gminy w dłuższej perspektywie czasu. Badanie ankietowe ma charakter anonimowy, a jego wyniki wykorzystane zostaną wyłącznie na potrzeby opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Uzdrowiskowych Gmin Rymanów i Iwonicz-Zdrój na lata 2024-2030. Link do ankiety„Kreatywni matematycy” z klasy 1a

I edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” dobiegła końca. Klasa 1a zdobyła dyplom ukończenia tego projektu. Cały rok szkolny 2023/2024 wykonywała zadania obejmujące 8 modułów rozwijających u dzieci zdolności matematyczne. Były to:
• Matematyka w przyrodzie
• Matematyka wokół nas
• Geometria ukryta w zabawie
• Matematyczne układanki
• Sensoryczna matematyka Więcej: ...

Klasa 1a z wychowawczynią


Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

19 czerwca 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Zapoznały się tam z ciekawą historią huty, a także zobaczyły jak powstają szklane przedmioty dekoracyjne i artystyczne. Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle, stworzyły własne medale pamiątkowe, a następnie obejrzały stałe ekspozycje wyrobów szklanych – szkła użytkowego, artystycznego, oraz dekoracyjnego. Miały również okazję zobaczyć i zrobić zdjęcia na wielkim malowidle anaformicznym 3D, którego powierzchnia wynosi 8 metrów kwadratowych. Więcej: ...

Natalia Kuliga, Ewa Graboś, Alicja Kucza


Rozstrzygnięcie konkursów z języka angielskiego

W dniu 18 czerwca 2024 r. rozstrzygnięto dwa konkursu z języka angielskiego organizowane w naszej szkole. Obydwa cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i miały formę testu online. The Big Challenge to konkurs ogólnopolski, podzielony na kilka poziomów trudności. W naszej szkole na każdym poziomie najwyżej uplasowali się:
Poziom I – Szymon Penar – Nowotarski
Poziom II – Kacper Biernat
Poziom III – Melania Kielar
Poziom IV – Dawid Padacz, Mateusz Szczechowski Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego


Konkurs dla klas drugich „Ortograficzne potyczki”

Pod koniec roku szkolnego w klasach 2a i 2b odbyły się klasowe eliminacje konkursu „Ortograficzne potyczki”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas drugich. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się po siedmioro dzieci z każdej klasy. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Marcelina Jasińska z klasy 2a
II miejsce- Lena Wróbel z klasy 2a
III miejsce- Zofia Kandefer z klasy 2a
Gratulujemy laureatkom i wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w zagłębianiu zasad poprawnej pisowni.

B.Milińska, M.Jakubowicz


Śladem zabytków Iwonicza

Uczniowie klas IV, wzorem lat poprzednich, uczestniczyli w spacerze edukacyjnym po swojej miejscowości. Choć na co dzień mijają historyczne miejsca i obiekty, to nie zawsze są tego świadomi. Zatrzymali się zatem przy Kamiennym moście z 1782 r., byłej organistówce, Świątyni parafialnej z 1464 r., przy zborze ariańskim z zegarem słonecznym z 1560 r. oraz pod Pałacem Załuskich z 1882 r. Ponadto przy Grobie Nieznanego Żołnierza wysłuchali opowieści o zbrodni w Lesie Grabińskim, jaka miała miejsce 80 lat temu i oddali hołd Poległym.

Maria Szajna


Wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny”

W marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 34 uczniów, którzy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, wymagającymi logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.
Z radością informujemy, że bardzo dobry wynik otrzymał Mikołaj Łanowy kl. 3b. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Rozalia Krupa kl. 3a, Emilia Owoc kl. 6a i Emil Pelczar kl. 7b.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do konkursu. Więcej: ...

nauczyciele matematyki, wychowawcy klas trzecich


Obietnica Zuchowa 2024

„Obiecuję być dobrym zuchem i strzec Prawa Zucha” - takimi słowami zuchy z gromady „Wesołe Pląsy” składały przysięgę zuchową.
17 czerwca cała gromada wybrała się na stadion, gdzie po raz pierwszy zuchy wzięły udział w grze terenowej, podczas której za pomocą wskazówek i zagadek musiały odnaleźć i zaznaczyć na mapie, gdzie ukrywa się likaon – zwierzę któremu grozi wyginięcie.
Następnie wszyscy wybraliśmy się na ognisko, na którym zuchy złożyły obietnicę zuchową.
Ślubowanie poprzedziły próby, z którymi każdy druh i druhenka poradziły sobie wyśmienicie. Więcej: ...

Opiekunowie: M. Kielar, U. Lorenc


„Ciche talenty”

Każdy z nas nosi w sobie jakiś talent, który rozwija jego wrażliwość. Chciałabym przedstawić prace trojga młodych ludzi - naszych „cichych talentów”.
Szymon tworzy delikatne, piękne wręcz sentymentalne pejzaże.
Aniela jest przeciwieństwem- jej prace tworzone z wykorzystaniem technologii komputerowych zachwycają precyzja i doskonałą kreską.
Maja specjalizuje się w szkicach, niezwykle delikatnych i dokładnych. Świetnie radzi sobie też z kolorem.
Zwróćmy uwagę na wrażliwość i niezwykłe prace młodych artystów.

M. Kenar-Szczurek


Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON
Sesja Wiosna 2024

To już kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach konkursowych Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Z radością informujemy o wysokich osiągnięcia naszych uczniów SP w Iwoniczu. W sesji wiosennej 2024 mamy 14 laureatów z matematyki i 3 z języka angielskiego.
Matematyka:
3 m-ce – Estera Nogal 3a
3 m-ce – Mikołaj Łanowy 3b Więcej: ...

M. Jakubowicz


Wyniki konkursu „Mistrz Ortografii”

12 czerwca br. odbył się szkolny konkurs ortograficzny, który przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych kl. 4 - 6 (17 osób) oraz kl. 7 - 8 (8 osób). Uczniowie napisali dyktando i zmierzyli się z licznymi pułapkami ortograficznymi oraz interpunkcyjnymi. Dwie osoby bezbłędnie napisały tekst dyktanda i otrzymały tytuł „Mistrza Ortografii” - Hanna Kandefer kl. 6a i Melania Kielar - kl. 7b. Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy.

nauczyciele języka polskiego


Dzień Rodziny

W czerwcu w naszej szkole odbyły się akademie z okazji „Dnia Rodziny”. Uczniowie klas pierwszych i drugich oraz oddziałów przedszkolnych wraz wychowawcami zorganizowali uroczyste spotkania, które uświetniły występy dzieci. Śpiewem, wierszami i tańcami pragnęły okazać miłość i szacunek swoim Rodzicom. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat” oraz własnoręcznie wykonanych prezentów. Spotkania były bardzo udane, co docenili goście, nagradzając gromkimi brawami małych artystów. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Więcej: ...

Przedszkole      Klasy 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasy 2b     

Wychowawcy


Innowacja pedagogiczna „W roli bohatera literackiego”

W bieżącym roku szkolnym kontynuowana była innowacja pedagogiczna, która miała na celu budzenie motywacji do działań twórczych oraz prezentowanie umiejętności teatralnych.
Innowacja prowadzona była w klasach 4a, 4b i 5a. Uczniowie pracowali w grupach, samodzielnie decydowali o wyborze scen i podziale ról, przygotowali rekwizyty oraz charakteryzację. Podczas spektaklu klasowego młodzi artyści zaprezentowali kolegom i koleżankom efekty swojej pracy. Uczniowie przedstawili sceny z następujących lektur: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, „Akademia pana Kleksa” oraz „Pani Twardowska”. Więcej: ...

nauczyciele języka polskiego


Konkurs historyczny

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej organizuje konkurs: Upamiętnienia osób i wydarzeń związanych z Polskim Państwem Podziemnym i akcją "Burza". Zachęcamy uczniów klas 4-8 do zapoznania się z regulaminem oraz udziału w konkursie.

Regulamin konkursu

M. Szajna


Dzień Europy

Dnia 9 maja 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Europy, święto upamiętniające podpisanie historycznej Deklaracji Schumana z 1950 roku, która dała początek integracji europejskiej. Tegoroczne obchody zbiegły się z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, co stanowiło bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w dziejach naszego kraju.
Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali stroje, gazetki i flagi. Tego dnia odbył się barwny pochód reprezentujący wybrane państwa członkowskie – pokazujący jaką tworzymy kolorową Europejską Rodzinę. Więcej: ...

Społeczność szkolna


„Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie”

W ramach zakończenia udziału w programie Aktywni – Błękitni Szkoła przyjazna wodzie 12 czerwca w szkole gościli przedstawiciele RZGW Rzeszów.
Uczniowie podczas zajęć z panią Iwoną Bojakowską mieli okazję utwierdzić się w przekonaniu, że woda jest podstawą wszelkiego życia i mamy z nią do czynienia każdego dnia.
Po krótkiej prezentacji i pogadance dotyczącej zasobów wodnych na Ziemi, obecności wody w ludzkim organiźmie, właściwościach wody, sposobów jej ochrony uczniowie wykonali szereg wodnych doświadczeń. Więcej: ...

Koordynatorzy programu: K. Bargieł, J. Kleczyńska


Olimpiada Wiedzy Archimdes Plus Matematyka

10 czerwca br. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego – Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka Plus. Konkurs odbył się w kwietniu w celu zwiększenia motywacji uczniów oraz rozwijania zainteresowań matematycznych. Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentowało 31 uczniów z klas IV - VIII, którzy rozwiązywali test złożony z 25 zadań na łączną sumę 100 punktów.
Miło nam poinformować, że 7 z nich uzyskało tytuł laureata:
Zuzanna Kobylak kl. IVa – laureatka II stopnia
Szymon Boczar kl. VIIa – laureat II stopnia
Emilia Owoc kl. VIa – laureatka III stopnia Więcej: ...

M. Szajna, I. Tekieli, L. Krukar


Wycieczka do Wrocławia

W dniach 6-7 czerwca 2024 r. uczniowie klas VII-VIII pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-profilaktycznej do Wrocławia.
W trasę wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Droga do celu minęła bezpiecznie i szybko. Miasto krasnali przywitało nas piękną słoneczną pogodą, więc jego zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, gdzie urzekły nas kolorowe kamienice oraz imponujący rozmiarami późnogotycki ratusz. Na rynku mieliśmy okazję zobaczyć pręgierz z piaskowca oraz pomnik Aleksandra Fredry przywieziony po wojnie ze Lwowa. Więcej: ...

A. Rygiel, M. Szajna, K. Rogóz, M. Stefańska


Gminne zawody w piłce nożnej

6 czerwca odbyły się gminne zawody w piłce nożnej chłopców klas 5-6. Oprócz rywalizacji sportowej, wielu zdobytych bramek, była miła i sympatyczna atmosfera. Turniej był dobrą formą aktywności fizycznej oraz integracji dzieci. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 2 miejsce. Gratulacje dla zwycięzców SP Lubatowa i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Nagrody w postaci piłek ufundowała Gmina Iwonicz-Zdrój.

M. Jasiński, J. Kielar


Święto Szkoły

5 czerwca wspominaliśmy patrona naszej szkoły. Był to dzień, który rozpoczął się od wspólnej mszy świętej w iwonickim kościele. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie miał miejsce, przygotowany przez uczniów klas czwartych, szkolny konkurs talentów. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły, przywitaniu gości, uczniowie całej szkoły mieli okazję oglądać talenty, poznawać pasje i zainteresowania, które towarzyszą uczniom Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu. Mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu chłopców i dziewcząt, oglądać prace plastyczne wykonane przez uczniów, podziwiać taniec współczesny, obejrzeć prace wykonane za pomocą szydełka czy w końcu posłuchać o skamieniałościach. Więcej: ...

Wychowawcy i uczniowie klas czwartych


XXIX Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej „Skrzacik”

Dnia 5 czerwca odbył się XXIX Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej „Skrzacik”. Na placu Dietla w Iwoniczu – Zdroju zaprezentowało się ponad 170 uczestników. Naszą Szkołę w kategorii „taniec” reprezentowało 11 dziewczynek: Michalina Barud, Jagoda Dworzańska, Natalia Kinel – grupa Akrobatki (wyróżnienie); Marcelina Szczukiewicz, Milena Stężalska, Kinga Gałuszka – grupa Słoneczka oraz Agata Wais, Gaja Komornicka, Milena Węgrzyn, Agata Pudlik, Karolina Zahriva – grupa Świecące Gwiazdy. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz button, a nagrody zwycięzcom wręczał osobiście Burmistrz Gminy Iwonicz – Zdrój. Dziewczynkom gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów.

Alicja Kucza, Natalia Kuliga


Ivo Chudy zwycięzcą w konkursie literackim z j. niemieckiego

W dniu 04.06.2024r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Spaß am Lesen”. Uczeń naszej szkoły -Ivo Chudy z klasy 8a zajął I miejsce pokonując w kategorii szkół podstawowych 34 uczestników.
Konkurs polegał na przeczytaniu wskazanego fragmentu książki „Dziennik Anne Frank – Aus dem Tagebuch” w języku niemieckim.
Organizatorami Konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Przemyślu, II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Nauczycieli Języka Niemieckiego w Przemyślu. Więcej: ...

M. Litwin


„Jak Wojtek został strażakiem” - lektura w klasie 1b

Na podsumowanie lektury pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, klasa 1 wybrała się do OSP w Iwoniczu. Dzieci wysłuchały prelekcji o pracy strażaka, zwiedziły remizę, oglądały sprzęty niezbędne w pracy strażaka. Uczennica klasy 1b, Lena Kobylak, opowiedziała o drużynie młodych druhów - strażaków do której należy. Pierwszaki miały okazję wsiąść do samochodu strażackiego. Największą atrakcją cieszyło się lanie wody z węża strażackiego. Dziękujemy strażakom p. Pawłowi Kenarowi i p. Pawłowi Nyczowi za ciekawe zajęcia.

A. Gaweł


Zakończenie i podsumowanie projektu
„Mali ekolodzy z klasy 1a”

Projekt „Mali ekolodzy z klasy 1a” rozpoczęliśmy w marcu od wzięcia udziału w akcji „Światowy dzień wody z PAH”. Celem akcji było podniesienie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz działanie dotyczące ogólnego dostępu do wody. Najlepszą nauką, a zarazem zabawą dla dzieci były doświadczenia z wodą. Zajęcia odbywały się na podstawie materiałów PAH. W maju klasa 1a za udział w akcji „Światowy dzień wody z PAH” otrzymała certyfikat, a wychowawczyni zaświadczenie o zrealizowaniu akcji. 22 kwietnia dzieci z klasy 1a otrzymały tajemniczy list. Okazało się, że to zaniepokojona Ziemia napisała do uczniów. Więcej: ...

Bożena Lorens – wychowawczyni klasy 1a


Młodzieżowe Zawody Pływackie

Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Fundacja Serce dla Sportu oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju zapraszają na Młodzieżowe Zawody Pływackie o PUCHAR BURMISTRZA GMINY IWONICZ-ZDRÓJ. Zawody odbędą się 29 czerwca 2024 r. o godz. 10:00 na Miejskim basenie kąpielowym przy amfiteatrze. W programie przewidziane są dodatkowe atrakcje, m.in. pokaz z udziałem mistrzyni świata Rimmy Stareńczak. Informacje oraz zgłoszenia: tel. 609 397 627, email: iwostar@onet.eu. Zapraszamy.

PlakatDary dla dzieci z sierocińca w Afryce

Serdecznie zapraszamy o włączenie się do akcji charytatywnej organizowanej na terenie naszej szkoły. Akcja ma na celu zbiórkę darów, które następnie zostaną przekazane ks. Sebastianowi Kreczmańskiemu, który uczestniczy w misjach w Afryce.
Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy poprzez przyniesienie do szkoły długich baloników oraz budyni czekoladowych z dłuższą datą ważności. W sierocińcu jest 600 dzieci i takich ilości potrzebujemy dla nich.
Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc, nawet najdrobniejszy gest zapewni radość i uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci. Zbiórka potrwa do 14 czerwca. Więcej: ...

Dyrekcja Szkoły, SKW


Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym

Świat zmysłów był tematem przewodnim warsztatów przeprowadzonych przez Animatorki ze Strefy Kreatywnej Eureka z Krosna, w których udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. W dniu 4 czerwca 2024r. dzięki inicjatywy Rady Rodziców przedszkolaki dowiedziały się czym są i jaką funkcję pełnią zmysły. Następnie poprzez zabawy sensoryczne pobudzające zmysły dotykowe, zapachowe, wizualne oraz słuchowe przedszkolaki sami mogli przekonać się jak funkcjonuje każdy z nich. Największą atrakcją było wykonanie samodzielnie kuli do kąpieli. W sali panowała radosna atmosfera a zapachy rozchodziły się po całej szkole.

Alicja Kucza, Natalia Kuliga


Dzień Dziecka i Sportu w naszej szkole

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Pierwszego czerwca, każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo. W naszej szkole był to dzień połączony z Dniem Sportu, który był pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Dopisała nam pogoda, dobry humor i energia. Dzień rozpoczęliśmy od pokazów ratowniczych, następnie odbyły się pokazy strażackie, a na koniec sportowe konkurencje. Na stadionie panowała atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach takich jak: siatkówka, dwa ognie, strzały na bramkę, biegi, jazda na rowerze, jak również w przeciąganiu liny. Za uczestnictwo każde dziecko otrzymało pamiątkową piłkę. Więcej: ...

Społeczność szkolna


Wycieczka klas drugich

27 maja 2024r. drugie klasy uczestniczyły w wycieczce do Krosna. Najpierw dzieci obejrzały w kinie ciekawą opowieść o dziecięcej wyobraźni „Istoty Fantastyczne”, a później udały się do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Głównym celem wycieczki był udział w pokazach i warsztatach strażackich. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie i sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Więcej: ...

M. Jakubowicz, B. Milińska


Wycieczka klas piątych w Pieniny

Uczniowie klas V Szkoły Podstawowej w Iwoniczu wzięli udział w wycieczce, której celem było zapoznanie się z krajobrazem Pienin, poznanie historii i walorów turystycznych okolicznych miejscowości oraz integracja zespołów klasowych.
Pierwszym punktem wycieczki był Wąwóz Homole. To najpiękniejszy w Polsce, głęboko wcięty wąwóz w Małych Pieninach, w którym po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na szczególną uwagę wąwozu zasługują malownicze kaskady oraz skalne Kamienne Księgi, w których jak głosi legenda, zapisane są losy i przyszłość ludzi na całym świecie. Więcej: ...

I. Tekieli, J. Kleczyńska, E. Jaworska, J. Kielar


XXIV „Pokazy z fizyki”

„Są sprawy, których trzeba doświadczyć, aby je pojąć.”
Gesa Schwartz, Pieczęć Ognia

I to właśnie doświadczenia przyciągnęły rzeszę ciekawych świata młodych ludzi na Politechnikę Rzeszowską na kolejne już XXIV „Pokazy z fizyki”. W wydarzeniu tym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas: 7a, 7b oraz 8a.
Ideą pokazów jest popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację tematycznie dobranych eksperymentów. Wśród pokazywanych doświadczeń były takie, które są niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale były i takie, które można wykonać samemu w domu. Więcej: ...

Anna Foremny
Wyniki Gminnego konkursu plastycznego

W dniu 24 maja 2024r. w Gminnym Przedszkolu w Iwoniczu Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVII Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Jan Paweł II Wielki Człowiek”. Nasze przedszkole reprezentowali: Agata Pudlik (wyróżnienie), Milena Węgrzyn, Natalia Kinel, Antoni Prorok oraz Szymon Winiarski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy wielu sukcesów.

Natalia Kuliga, Alicja Kucza


Igrzyskach Dzieci „Baw się z nami”

W środę 22 maja uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w powiatowych Igrzyskach Dzieci „Baw się z nami”.
Po wcześniejszym sukcesie w zawodach na szczeblu gminnym, nasi uczniowie pojechali do Posady Górnej, aby reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Po pełnych emocji zawodach nasze dzieci zajęły ostatecznie III miejsce.
Jesteśmy dumni i gratulujemy naszym uczniom sukcesu.

Marcin Jasiński


Wizyta lekarza

Dnia 20.05 oddział przedszkolny odwiedziła Pani Kinga Matuła. Była to wyjątkowa okazja dla naszych przedszkolaków, aby dowiedzieć się więcej o pracy lekarza. Dzieci mogły obejrzeć stetoskop, otoskop oraz różne książki. Przedszkolaki z zainteresowaniem zadawały wiele pytań, a na koniec dostały od Pani Kingi kolorowanki. Wizyta gościa sprawiła dzieciom wiele radości, a przy okazji okazała się niezwykle pouczająca.

Natalia Kuliga


Biblioteka - miejsce na czasie

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczyna się 8 maja świętem bibliotekarzy i bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i zawód bibliotekarza. Wydarzenie to funkcjonuje w naszym kraju od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej- w tym roku po raz dwudziesty.
Jak co roku staramy się, aby w tym czasie szczególnie zwrócić uwagę czytelników na możliwości jakie oferuje biblioteka oraz przybliżyć pracę bibliotekarza.
Oprócz sympatycznych spotkań w bibliotece dzieci wykonywały plakaty promujące święto; miały też możliwość wypożyczenia „tajemniczej książki”.

Bibliotekarze


Wyniki konkursu „Mój spacer nad wodą”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego pt.: „Mój spacer nad wodą" w ramach programu „Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie” ogłoszonego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Uczennica klasy Vb – Julia Jakubowicz zajęła I miejsce w kategorii klas 4-8.
Celem konkursu było podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z wodą, a także zachęcanie i angażowanie dzieci i młodzieży do refleksji na temat czystej wody, która nas otacza, pracy twórczej oraz rozwijania umiejętności w dziedzinie fotografii. Więcej: ...

Koordynatorki programu „Aktywni Błękitni”: K. Bargieł, J. Kleczyńska


Agata Wais wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie

Uczennica oddziału przedszkolnego Agata Wais została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastyczno – językowym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 10 Jasia i Małgosi w Gorzowie Wielkopolskim. Zadaniem dzieci było narysowanie ulubionego dzikiego zwierzęcia oraz podpisaniu go przez dziecko w języku angielskim. Agatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Kuliga


Konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4 – 8, do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs będzie miał formę testu online z zakresu geografii, popularnych świąt, zwyczajów, zabytków, ciekawych miejsc w Londynie, rodziny królewskiej, kuchni czy systemu szkolnictwa. Pytania opracowane będą w oparciu o przygotowany materiał, z którego uczniowie samodzielnie się przygotowują. Więcej: ...

Regulamin konkursu            Materiały           

Nauczyciele języka angielskiego


18 maja - Noc Muzeów 2024

Przekazujemy naszym Uczniom i Ich Rodzicom informacje o wydarzeniach w ramach Nocy Muzeów oraz polecamy, w miarę możliwości, skorzystanie z bezpłatnych ofert.

ProgramWycieczka klas pierwszych do Edukacyjnej Zagrody „Szmer” w Godowej

Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
Glenn Doman

13 maja 2024r. w piękny słoneczny dzień, klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody Szmer w Godowej. Dzieci na łonie przyrody korzystały z licznych atrakcji spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Oprócz licznych zabaw dzieci miały okazję obcować z naturą i zwierzętami: kozami, owcami, końmi, kurami. Poznały życie zwierząt gospodarskich oraz leśnych. Odkryły również życie i zwyczaje pszczół. Więcej: ...

Opiekunowie: Anna Gaweł, Bożena Lorens, ks. Karol Wandas


Udział uczniów w akcji ekologicznej „Krosno Wiosną”

Grupa uczniów z naszej szkoły, w dniu 11.05.2024r. dołączyła się do akcji „Krosno Wiosną”. Uczestnicy porządkowali brzegi rzeki Wisłok, wysiewali kwietną łąkę i sadzili drzewa miododajne. Dzieci mogły także obejrzeć „żywe kosiarki”- kozy oraz pokaz zarybiania rzeki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z zapałem włączyli się do tego wydarzenia.

Koordynatorzy „Aktywni Błękitni”: K.Bargieł, J. Kleczyńska


Dzień Unii Europejskiej w klasie 2b

9 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Unii Europejskiej. Celem obchodów było rozwijanie świadomości europejskiej wśród uczniów, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka oraz dzielenie się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej.
Uczniowie klasy 2b, podczas wirtualnej podróży po Europie, na dłużej zatrzymali się we Francji. Poznali zabytki i ciekawe miejsca warte zobaczenia, sławnych ludzi, symbole narodowe. Nauczyli się też kilku zwrotów grzecznościowych w języku francuskim. Rodzice przygotowali przysmaki. Można było skosztować francuskich croissantów, rogalików i francuskich serów. Więcej: ...

M. Jakubowicz


Zaproszenie do udziału w akcji ekologicznej „Krosno Wiosną”

Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do zaangażowania się w akcję ekologiczną pt.„Krosno Wiosną”, która odbędzie się 11 maja. Więcej informacji na plakacie. Z udziału w tym wydarzeniu można wykonać zdjęcia i wysłać je na adres krystyna.bargiel2020wp.pl do 16.05.2024r. Fotografie zostaną umieszczone na naszej stronie.

Plakat

Koordynatorzy „Aktywni Błękitni”: K. Bargieł, J. Kleczyńska


Powstanie 44 - rekonstrukcja historyczna w 80 rocznicę wydarzenia

Dzieci z klas V - VII uczestniczyły w spotkaniu z Grupą Rekonstrukto z Lublina. Przenieśliśmy się do roku 1944, do czasów powstania warszawskiego. Przysłuchiwaliśmy się barwnej opowieści o czasach wojennych. Uczniowie wchodzili w trudne role żołnierzy, represjonowanej ludności cywilnej i poczuli atmosferę, momentami wstrząsającą, tamtych dni. Przyglądając się replikom broni i ekwipunku, młodzież mogła lepiej uzmysłowić sobie trudności, jakie stawiali przed sobą mieszkańcy Warszawy w trakcie walki o wolność i niepodległość. Więcej: ...

Maria Szajna


Wycieczka klas trzecich do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce pod Rzeszowem

8 maja 2024 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Dzieci uczestniczyły w bardzo interesujących warsztatach tematycznych z zakresu rozwoju kreatywności – FabLab oraz robotyki a także biologii i ekologii. Następnie mogły zwiedzać wystawę wewnętrzną znajdującą się na trzech poziomach Centrum, a jednocześnie eksperymentować, testować, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Więcej: ...

Wystawa      FabLab      Robotyka      Biologia i ekologia     

Opiekunowie wycieczki: J.Kielar, A.Prejsnar, M.Kielar, L.Gazda


Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

„Człowiek powinien wiedzieć o sobie, o swojej historii i naturze więcej,
niż mu to wygodne i przydatne do rzeczy praktycznych”.
Stanisław Lem

W dniu 8 maja 2024r. klasy VI pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Uczniowie podziwiali solankowe jeziora, unikalne solne rzeźby, podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę Świętej Kingi. Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchali opowieści pani przewodnik, która przedstawiła historię tego miejsca. Dzieci dowiedziały się o metodach wydobycia soli, poznały tajniki ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Więcej: ...

K. Bargieł, L. Krukar, J. Kleczyńska


Wycieczka klas czwartych do parku rozrywki

We wtorek 7 maja zgromadziliśmy się z samego rana pod szkołą, aby ruszyć na wycieczkę do parku rozrywki „Rabkoland”. Podczas podróży nie nudziliśmy się, a gdy dotarliśmy na miejsce zaczęła się świetna zabawa! Zaczęliśmy od diabelskiego młynu, który nosił nazwę „Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni”, następnie udaliśmy się na karuzelę – „Skałożercę” i „Latającą Chatkę Krucabomby”. Frajdy było co niemiara, a naszej radości nie było końca. Obiad był czasem odpoczynku, a po nim czekały na nas kolejne atrakcje, m. in. „Łódź Wikinga”. Najlepszą atrakcją dla nas okazały się samochodziki i karuzele, a ich różnorodność spowodowała, że każdy znalazł coś dla siebie. Więcej: ...

Wychowawcy klas 4a i 4b oraz uczniowie
Opracowanie tekstu: Błażej Boczar, kl. IVa


Konkurs dla klas trzecich „Ortograficzne potyczki”

Pod koniec kwietnia w klasach 3a i 3b odbyły się klasowe eliminacje konkursu „Ortograficzne potyczki”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się po pięcioro dzieci z każdej klasy trzeciej.
„Ortograficzne potyczki” wygrał Mikołaj Łanowy z klasy 3b. Na drugim miejscu podium stanęła Wiktoria Winiarska (3a). Trzecie miejsce zajęły Rozalia Krupa (3a) i Natalia Boczar (3a). Na czwartym miejscu uplasowała się Adrianna Jaślar (3b). Więcej: ...

Wychowawczynie klas 3: A.Prejsnar, J.Kielar


Projekt edukacyjny „SOS dla Ziemi” w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych „SOS dla ZIEMI”:
• Moja Planeta
• Szanujmy Ziemię
• Ja też ratuję Ziemię
Dzieci wysłuchały wiersza „Co to jest ekologia?” oraz opowiadania „Szkolny dzień bez samochodu”. Obejrzały film edukacyjny „Żyj ekologicznie” i odpowiadały na pytania: Co można zrobić, by ratować Ziemię? Co Ty robisz, by nie zanieczyszczać świata? Więcej: ...

M. Jakubowicz


Druga edycja akcji „Klasowe Anioły” w klasie 1a

Kolejną edycję akcji „Klasowe anioły” uczniowie klasy 1a zrealizowali w inny sposób. Wysłaliśmy pozdrowienia do szkół, które obchodziły swój jubileusz. Specjalnie z tej okazji stworzyliśmy kartkę pocztową z Iwonicza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Klasa 1a z wychowawczynią Bożeną Lorens


Obchody 3 Maja w Iwoniczu - Zdroju

W Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja delegacja naszej szkoły, a więc Dyrekcja wraz z Pocztami sztandarowymi uczestniczyła w uroczystościach, które odbywały się w Iwoniczu – Zdroju: we Mszy Św. oraz w złożeniu kwiatów pod Krzyżem Milenijnym.

Opiekun Pocztu - M. Szajna


Obchody 233. Rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja
w klasie 2b

W związku z obchodami Święta Konstytucji przygotowaliśmy w klasie gazetkę tematyczną. Mówiąc o symbolach narodowych dzieci wykonały flagi biało-czerwone i pięknie udekorowaliśmy naszą salę lekcyjną. Przypomnieliśmy też, jak należy obchodzić się z flagą.
Uczniowie z klasy 2b próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czym jest konstytucja? Dowiedzieli się kto i kiedy ją uchwalił.
Wykonali składane mini-książeczki, w których znalazły się najważniejsze informacje i symbole. W czasie pracy słychać było śpiew piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

M. Jakubowicz


Święto Konstytucji Trzeciego Maja

26 kwietnia br. uczniowie klas siódmych upamiętnili wydarzenia historyczne z 1791 roku dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli obrady Sejmu Wielkiego oraz atmosferę burzliwych dyskusji i dylematów wagi państwowej.
Odświeżyli wspomnienia o twórcach Konstytucji m.in. królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, Stanisławie Małachowskim, Hugonie Kołłątaju i Adamie Czartoryskim. Odczytali również artykuły dotyczące praw obywatelskich. Nie zabrakło uroczystego zaprzysiężenia Ustawy Rządowej z dnia 3- go maja 1791r. Więcej: ...

Wychowawcy klas 7a i 7b oraz 2b, nauczyciele: historii, plastyki i muzyki


Kwiecień Miesiącem Książki, czyli ogólnopolskie obchody Dnia Książki w klasie 1a

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w Ogólnopolskich obchodach Dnia Książki. W ramach realizowanego projektu wzięli udział w lekcji bibliotecznej, dowiedzieli się jak powstaje książka, wypożyczali swoje ulubione książki, przystąpili do wyzwania "Biblioteka" oraz stworzyli okładki do ulubionych pozycji książkowych. Klasa 1a zdobyła certyfikat udziału w Ogólnopolskich obchodach z Edumach, a wychowawczyni ukończyła certyfikowany kurs.

Klasa 1a z wychowawczynią Bożeną Lorens


Podziękowanie dla klasy 1b

Dnia 4 kwietnia 2024r. Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance obchodziła 100- lecie. Z tej okazji uczniowie klasy 1b wysłali życzenia. Dziś dostaliśmy podziękowania od Pani Dyrektor Niny Hanus oraz całej społeczności szkolnej. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

A. Gaweł


Szymon Rygiel finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

Uczeń klasy 8a Szymon Rygiel otrzymał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii w roku szkolnym 2023/2024.
Przedmiotowe Konkursy Kuratoryjne kierowane są do uczniów uzdolnionych, wykazujących szczególne zainteresowanie przedmiotem. Wymagają od uczestników ogromnej ilości pracy i pasji, ponieważ obejmują treści wykraczające ponad podstawę programową z danego przedmiotu. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z chemii jest trzystopniowy: Więcej: ...

Opiekun: Joanna Kleczyńska


Wycieczka uczniów w ramach obchodów Dnia Ziemi

Z okazji przypadającego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi zorganizowano dla uczniów klas V i VI uczestniczących w programie „Aktywni Błękitni- Szkoła przyjazna wodzie” wycieczkę do Sieniawy i Beska. Wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzenia „Zapory Besko” na rzece Wisłok. Pani kierownik obiektu wyjaśniła uczniom mechanikę zapory, procesy które w niej zachodzą, a potem zabrała wszystkich do wnętrza kompleksu. Tutaj pokonaliśmy wiele schodów i korytarzy, aby zejść do tzw. galerii. Zwiedzanie wnętrza było bardzo interesujące, ale niestety nie mogliśmy robić zdjęć. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Beskim Centrum Dziedzictwa. Więcej: ...

Koordynatorki programu „Aktywni Błękitni”: K. Bargieł, J. Kleczyńska


Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzone jest międzynarodowe święto - Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 1b wykonywali ciekawe ćwiczenia aby przybliżyć tematykę ochrony naszej planety. Uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci, oszczędzać wodę itp. Na koniec zajęć zrobili ekologiczne bransoletki i zasiali kwiaty w doniczce.

A. Gaweł


Laureaci Konkursu Plastycznego

19.04.2024 rozstrzygnięto wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ozdoba Wiosenna”, którego obowiązującą formą była praca przestrzenna. Organizatorem tegorocznej edycji, przeznaczonej dla członków świetlic szkolnych była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedlcach.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowało sześcioro uczniów z klas I: Zofia Pakuła, Szczepan Kozioł, Amelia Stanisz, Tomasz Wojtuń, Aleksandra Stanisz, Łucja Menet.
Miło nam poinformować, że artystyczne dokonania trzech uczennic spotkały się z przychylnością jury konkursowego, które nagrodziło II miejscem Ex aequo prace „Gniazdo z ptaszkami” Aleksandry Stanisz i „Ul z pszczółkami” Amelii Stanisz. Więcej: ...

Ewa Graboś


„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

W dniu 19.04.2024 r. młodzież naszej szkoły klas 6 - 8 uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie w ramach akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” pod patronatem Krajowej Administracji Skarbowej.
Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy obejmującej zagadnienia:
• czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach,
• zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych, Więcej: ...

Monika Żółkiewicz


Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „The English Challenge”

W dniu 17 kwietnia troje uczniów klasy 8a uczestniczyło w międzyszkolnym konkursie „The English Challenge” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Uczniowie mieli okazję, sprawdzić swoją wiedzę grając w popularną grę Va Banque. Kategorie obejmowały zakres gramatyczny, słownictwo, komunikację i idiomy oraz kulturę Wielkiej Brytanii, oraz USA. Uczniowie naszej klasy uplasowali się tuż za podium, czyli na miejscu IV. Uczniowie mieli okazję poznać również studentów praktykantów z Uniwersytetu Iowa ze Stanów Zjednoczonych, którzy oprócz konwersacji prowadzili gry i zabawy dla wszystkich uczestników konkursu.

Ewelina Żukowska


Pozaszkolny wykład pt. „Co dzieje się w przyrodzie na wiosnę?”

17.04.2024r. podczas spotkania zorganizowanego w Gminnym Przedszkolu w Iwoniczu, uczeń klasy 5b Filip Szajna – pasjonat przyrody, poprowadził fascynującą pogadankę na temat zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę. Przedszkolaki usłyszały min. o tym, że wraz z nadejściem tej pory roku dni wydłużają się i robi się coraz cieplej, jednocześnie drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a na łąkach pojawiają się kolorowe kwiaty. Przesypiające zimę zwierzęta budzą się, swoje kryjówki opuszczają owady, a ptaki powracają z ciepłych krajów. Więcej: ...

Ernestyna Jaworska


Gminne Zawody w Nordic Walking z Mistrzynią Świata Erwiną Wilusz

Zapraszamy mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój oraz kuracjuszy na gminne zawody w nordic walking z mistrzynią świata Erwiną Wilusz. Zawody odbędą się 20 kwietnia 2024 roku w Iwoniczu-Zdroju na Placu Dietla. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Regulamin zawodów      PlakatWyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach przeprowadzonych podczas XLVI Rajdu Górskiego „Powitanie Wiosny”, w którym wzięli udział uczniowie ośmiu szkół z powiatu krośnieńskiego.
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
III miejsce – Wojciech Grzegorczyk 5b
V miejsce – Karol Such 5b
Konkurs ekologiczno – przyrodniczy:
I miejsce – Patryk Krzykowski 6b
V miejsce – Emila Ciupińska 4a
Więcej: ...

Opiekunka SKLOP : Krystyna Bargieł


„Artystyczne rozmaitości”

16 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji powiatowego konkursu dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi „Artystyczne rozmaitości”, zorganizowanego przez Szkolny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Rajchel- klasa II, Julia Klich klasa II, Marcin Bażański klasa III i Mateusz Borek - klasa VII. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie posiadanego przez siebie talentu. Po zakończonym konkursie uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych i rękodzieła zorganizowanych w pracowniach ośrodka szkolno-wychowawczego, natomiast opiekunowie i rodzice w konferencji metodycznej zorganizowanej przez doświadczonych nauczycieli pracujących w ośrodku. Więcej: ...

Nauczyciele współorganizujący


„Dzień Otwarty” w ZSGH w Iwoniczu-Zdroju

11 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w „Dniu Otwartym” zorganizowanym przez ZSGH w Iwoniczu-Zdroju. Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną placówki, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami, a także wziąć udział w quizach oraz prezentacjach poszczególnych zawodów. W pracowni cukierniczej uczniowie uczestniczyli w produkcji i degustacji słodkości, m.in. makaroników, tartaletek oraz ciasteczek żurawinowo-pomarańczowych. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych pokazali, jak wykorzystać w kuchni popularne rośliny oraz polne kwiaty, a kelnerzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu barmańskiego. Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


Z wizytą w bibliotece

Przedszkolaki w ramach realizacji zajęć „W świecie książek”, 11 i 12 kwietnia wybrały się z wizytą do Szkolnej Biblioteki oraz do Biblioteki Gminnej. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom jak założyć kartę Małego Czytelnika, jakie są zalety czytania książek oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Następnie wszyscy wysłuchali bajki pt. „Franklin chce mieć zwierzątko,” jak również rysowały ulubione postacie z bajek oraz grały w gry. Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładki do książek oraz kolorowanki.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice oraz Pani Agacie za cenną lekcję oraz miłą atmosferę.

Wychowawcy


XXVIII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza

Dnia 10 kwietnia 2024r. odbył się XXVIII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza. Został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy przedstawili inscenizacje w stosownych do wieku kategoriach.
Z wielkim zapałem i zaangażowaniem dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorsko-aktorskie, a także barwne kostiumy i scenografię. Na scenie zaprezentowały się grupy teatralne: „Słoneczka” z zerówki, „Mali Artyści” z klasy Ib, „Mali Artyści” z klasy IIa i indywidualni wykonawcy- klasa Ia. Więcej: ...

Wychowawcy


Gala rozdania nagród w X Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

Dnia 9 kwietnia 2024 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w X Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Ambasady Austrii, Agnieszki Arzt - Ambasador Szwajcarii w Polsce oraz Goethe Institutu w Krakowie.
W kategorii szkoły podstawowe- klasy 7 i 8, uczeń naszej szkoły – Ivo Chudy z klasy 8a zdobył 1 miejsce i uzyskał tytuł finalisty konkursu. Więcej: ...

M. Litwin


Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza” (XXIV edycja).
Głównym celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że drobna wpłata i połączone siły mogą mieć wielką moc niesienia dobra wszystkim potrzebującym.
Akcja rozpoczęła się na początku stycznia. Każda klasa otrzymała słoiki, do których zbierała drobne monety. Uczniowie nie zawiedli. Pod koniec marca wszystkie zebrane grosze zostały przez najmłodszych wolontariuszy posegregowane, policzone i wysłane.
W akcji udało się zebrać prawie 39 kg monet. Łącznie stanowi to kwotę 497,20 zł. Więcej: ...

Agnieszka Szczurek, Monika Szajna - opiekunowie SKW


Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Na lekcjach z wychowawcami w klasach IV- VIII odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa woda, jakie są źródła zanieczyszczeń i jak możemy ją ochronić. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmy edukacyjne „WOW, wszystko o wodzie- zanieczyszczenia wód” i „Nad Wodą- Przyroda i ochrona wód”. Dało to początek dyskusji- ćwiczenia w formie burzy mózgów na temat problemów zanieczyszczenia wód. Więcej: ...

Koordynatorki programu „Aktywni Błękitni”- K. Bargieł, J. Kleczyńska


Szkolny Klub Europejski

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Szkolnego Klubu Europejskiego. W ramach zajęć będziemy doskonalić język angielski poprzez teatr, zabawę i różnorodne projekty. Nawiążemy współpracę z innymi szkołami z zagranicy i będziemy się dobrze bawić.
Zajęcia skierowane są do uczniów klas 4-7. Osoby chętne zgłaszają się do nauczycielek języka angielskiego do 18 kwietnia 2024 r. Liczba miejsc ograniczona. Po rekrutacji zostanie ustalony termin spotkań.
Zapraszamy

Nauczycielki języka angielskiego


Międzynarodowy Dzień Marchewki

Dnia 4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Marchewki. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego zorganizowano wiele ciekawych aktywności, aby dzieci mogły się bawić, uczyć i poznawać walory zdrowotne tego pysznego warzywa.

Wychowawcy


Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

W środę 3 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę szkolną do Sanoka, aby obejrzeć rewię na lodzie. Przedstawienie „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” wywarło na wszystkich niezapomniane wrażenia.
Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Więcej: ...

Wychowawcy


Uczniowie klasy 6a otrzymali list od Króla Karola III

Uczniowie klasy 6a z okazji 75-tych urodzin Króla Karola III wysłali do niego list z najlepszymi życzeniami. W swoim liście opowiedzieli pokrótce o swojej klasie oraz okolicy, w której mieszkają. W przygotowanej ręcznie kartce życzyli Królowi dużo zdrowia oraz pomyślności. W odpowiedzi uczniowie otrzymali ogromne podziękowania i wdzięczność za pamięć o jego osobie oraz najlepsze życzenia z Pałacu Buckingham.

Ewelina Żukowska


Życzenia z serca Afryki

Od października 2021 r. nasza szkoła bierze udział w programie „Adoptuj Szkołę”. Raz w roku wspieramy wybraną przez nas szkołę kwotą 100 złotych, którą wpłacamy na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Cała wpłacona kwota zostaje przekazana na rzecz wybranej przez nas placówki. Mamy nadzieję, że w ten sposób zapewniamy wykształcenie najmłodszym i przyczyniamy się do poprawy warunków bytowych setek ludzi w Afryce.
Prezes Fundacji przesłała do nas kartkę z życzeniami świątecznymi oraz list, który otrzymała od siostry Anny z Nagaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: A. Szczurek, M. Szajna


Warsztaty dekorowania pierniczków w klasie 4a

26 marca 2024 r. ponownie mieliśmy zaszczyt gościć Panią Paulinę Kenar-Suską – mamę Stefanii, która przygotowała dla nas profesjonalne warsztaty dekorowania pierniczków, tym razem wielkanocnych. Przygotowała wszystkie potrzebne materiały – miodowo-maślane pierniczki w różnych kształtach oraz lukier w ośmiu różnych kolorach: różowym, zielonym, niebieskim, żółtym, białym, kremowym, pomarańczowym i czarnym. Każdy uczeń udekorował po pięć pierniczków (kurczaka, zająca, baranka, pisankę i koguta). Powstawały prawdziwe piernikowe arcydzieła. Na zakończenie zajęć każdy uczeń dostał jeszcze od Pani Pauliny 2 małe pierniczki czekoladowe i 2 miodowo-maślane oraz otrzymał dyplom ukończenia warsztatów zdobienia pierników. Więcej: ...

Zuzia Kobylak - uczennica kl. 4a


Krośnieńskie Pola Nadziei

24 marca br., w Niedzielę Palmową, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, przebywającymi w hospicjum w Krośnie.
Pod Kościołem Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu wiernych powitali zuchy oraz wolontariusze z bukietami żółtych, wiosennych żonkili - symbolami nadziei. Każdy darczyńca, który wrzucił symboliczną ofiarę, otrzymał pamiątkowy kwiat wykonany przez uczniów naszej szkoły. Wolontariusze zebrali na potrzeby krośnieńskiego hospicjum kwotę w wysokości 3316,52 zł.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za ofiarność i wielki dar serca.

A. Szczurek, M. Szajna - opiekunowie SKW, E. Graboś, M. Kielar, U. Lorenc


XLVI Rajd Górski „Powitanie Wiosny” - zdobywamy Krośnieńską Koronę Górską

„... Jeszcze chwila, jeszcze dwie,
I znów stanę u stóp raju,
Przed Polańską, gdzie we mgle,
Gniade konie skubią trawę...”
Fragment piosenki „Polańska”

Po raz kolejny dwudziestoosobowa grupa z naszej szkoły uczestniczyła w wiosennym rajdzie, tym razem do Woli Niżnej. Organizatorem imprezy był PTTK Odział w Krośnie. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Beskidu Niskiego oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród młodzieży szkolnej. Więcej: ...

K. Bargieł - opiekunka SKLOP, E. Jaworska


Poranek profilaktyczny

Nasi uczniowie przygotowali skecze, prezentacje i plakaty o charakterze prozdrowotnym, w ramach przygotowań do Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego „Wybieram zdrowie”. Przed swoimi kolegami wystąpiły klasy: IVb, Va, VIa, VIIa i VIIb (wych. M. Muzyka, I. Tekieli, K. Bargieł, M. Szajna, K. Rogóz). Obejrzeliśmy pokaz talentów, wiedzy i samodzielności. Część z nich weźmie udział w gminnym przeglądzie w Lubatowej.

Pedagodzy, psycholog


Laureaci konkursu „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Julia Sowa oraz Mateusz Borek zostali laureatami w Gminnym Konkursie „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna” w Iwonicz-Zdroju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

E.Graboś, M.Stefańska


Wiosenny Pokaz Talentów

W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się wiosenny pokaz talentów. Uczestnikami byli uczniowie klas 0-3. Celem pokazu talentów było: rozwijanie wyobraźni i uzdolnień twórczych, kreatywności uczniów, promowanie młodych talentów.
Zadaniem uczniów była prezentacja na scenie posiadanego przez siebie talentu między innymi: śpiewu, gry na instrumencie, gimnastyki, tańca, recytacji wiersza, wystawa swojej pracy plastycznej.
W wiosennym pokazie talentów wzięło udział 45 uczestników. Występujący na scenie uczniowie dostarczyli nam wielu wrażeń artystycznych podczas swoich wspaniałych występów. Więcej: ...

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia


Emilka Owoc laureatką 10. Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza!

21 marca 2024 r., w Światowym Dniu Poezji, 33 finalistów – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu krośnieńskiego - zaprezentowało swoje wiersze podczas imprezy finałowej w Czytelni Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Wśród nich znalazła się Emilka Owoc – uczennica klasy VIa, która za wiersz pt. „Przyszłość niepewna” zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Rygiel


Spotkanie dzieci ze sztuką teatralną

W środę 20 marca 2024 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu ze sztuką teatralną. Z propozycją spektaklu zwrócił się do najmłodszych Teatr Nowoczesny z Krakowa proponując piękną i mądrą baśń Hansa Chrystiana Andersena „Królowa Śniegu”.
Dzieci miały przyjemność obejrzeć jedną z najpiękniejszych baśni o miłości, przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych oraz o tym, co w życiu ważne i o co warto walczyć. Najmłodsi z zaciekawieniem śledzili losy Kaja i Gerdy. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz zróżnicowane efekty idealnie tworzyły magiczny i tajemniczy klimat przedstawienia. Więcej: ...

Wychowawcy


Krośnieńskie Pola Nadziei 2024

Tradycyjnie – wiosną - odbywa się zbiórka datków dla lokalnych hospicjów. W Niedzielę Palmową - 24 marca - zuchy oraz członkowie SKW, działającego przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu, wraz z opiekunami wezmą udział w kolejnej edycji „Krośnieńskich Pól Nadziei”.
Wolontariusze będą kwestowali w niedzielę na placu kościoła parafialnego w Iwoniczu od godz. 8:00.
Każdy darczyńca, w zamian za okazane wsparcie, otrzyma żonkil – symbol akcji. Zebrane środki zostaną przekazane w całości na potrzeby Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie.

Opiekunowie SKW: A. Szczurek, M. Szajna


Światowy Dzień Recyklingu w świetlicy

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w 2018 roku w celu promowania korzyści jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma za zadanie uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.
W ramach Światowego Dnia Recyklingu na świetlicy odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na bardzo ważne pytania:
- Czym są odpady?
- Recykling- co to takiego? Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


„Wyślij pączka do Afryki”

Po raz kolejny uczniowie nasze szkoły bardzo aktywnie wsparli ogólnopolską akcję charytatywną Fundacji Kapucyni i Misje „Wyślij pączka do Afryki”, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. W tym roku głównym hasłem akcji jest „Razem ratujmy życie dzieci”. Naszym Wolontariuszom udało się zebrać kwotę 871,50 zł. Zgromadzone środki przekazane zostały na konto Fundacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, Radzie Rodziców za zakup pączków dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły oraz Państwu Fiejdaszom z Iwonicza za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Opiekunowie SKW: A. Szczurek, M. Szajna


"Mój wymarzony lizak"

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie na swojego wymarzonego lizaka. Każdy lizak był wyjątkowy, dzieci miały przeróżne pomysły. Za zaangażowanie i włożoną pracę dzieci otrzymały dyplomy oraz bilety wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za włożony trud!

N. Kuliga


Konkursu wiedzy „Błękitna Planeta”

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy dla uczniów klas V – VI o nazwie „Błękitna Planeta”.

Regulamin konkursu

Koordynatorzy programu „Aktywni Błękitni”


Dzień Kobiet

W tym roku Dzień Kobiet upłynął nam śpiewająco. Samorząd Uczniowski przygotował koncert wokalno-instrumentalny połączony z recytacją poezji. Na gitarze zagrali: Błażej Boczar kl. 4a, Patryk Krzykowski kl. 6a i Marharyta Kucheriavenko kl. 7a, a na ukulele Dawid Krzykowski kl. 4a. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Zuzia Rygiel kl. 4b i Ivo Chudy kl. 8a. Wiersze o tematyce kobiecej recytowali uczniowie kl. 4a - Zuzia Kobylak, Kasia Rysz, Emilka Szpara i Kacper Biernacki oraz uczniowie kl. 8a Weronika Górnicka i Szymon Rozel. Na zakończenie uroczystości przewodniczący i zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego złożyli przedstawicielkom płci pięknej serdeczne życzenia oraz poczęstowali czekoladkami wszystkie kobiety i kobietki. Więcej: ...

Samorząd Uczniowski


Dzień Dziewczynek i Chłopców w Oddziale Przedszkolnym

To był wyjątkowy dzień dla przedszkolaków. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy zrobili piękne laurki, składali sobie życzenia, śpiewali piosenki. Nie zabrakło również wspólnych zabaw w kole. Dzieci uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez starszych kolegów i koleżanki. Po występie z szerokimi uśmiechami otwierały prezenty.

N. Kuliga, A. Kucza, E. Graboś


Szkoła Tańca Nowoczesnego

Instruktor i choerograf tańca nowoczesnego zaprasza uczniów klas I-VI na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w dniu 13.03.2024 r. (środa) o godzinie 1600 w małej sali gimnastycznej w naszej szkole.Wiosenny Pokaz Talentów

Już 21 marca w naszej szkole odbędzie się wiosenny pokaz talentów dla uczniów klas 0-III. W konkursie można zaprezentować różne formy aktywności artystycznej: śpiew, gra na instrumentach, gimnastyka, taniec, recytacja, wystawa swojej pracy plastycznej itp. Szczegóły w regulaminie.
Zapraszamy!

Regulamin Wiosennego Pokazu Talentów

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia


Rozstrzygniecie konkursu
„Moje ulubione zwierzę podwodne”

W ramach projektu „Aktywni błękitni” organizowanego przez Wody Polskie RZGW w Rzeszowie uczniowie klas V i VI wzięli udział w konkursie „Moje ulubione zwierzę podwodne”. Do organizatora konkursu napłynęło prawie 1000 prac plastycznych. W kategorii klas VI – VIII nagrodzone zostały prace Hanny Kuczy z klasy VIb, która zajęła III miejsce oraz Anny Turowskiej z klasy VIa, która otrzymała wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy talentu i posiadania wspaniałej wyobraźni.

Opiekunowie: Krystyna Bargieł, Joanna Kleczyńska


W roli bohatera ...

Uczniowie klasy 4b postanowili wcielić się w rolę legendy, słynnego czarnoksiężnika Twardowskiego. Po lekturze utworu Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” przygotowali scenki nawiązujące do jego treści. Zabawy było sporo, sporo rekwizytów, kostiumów i jeszcze więcej śmiechu. Podpisywano cyrograf, diabła kąpano w wodzie święconej, a wszystko to w Karczmie Rzym. Każda z grup wybrała swój fragment tekstu i swój pomysł na tekst. Powstały pierwsze prawdziwe scenariusze i ujawniły się wielkie aktorskie talenty. Nawet ci, którzy początkowo się wstydzili i nie wierzyli, że dadzą radę, ostatecznie pokonali tremę i wystąpili na klasowej scenie. Wszystko to w ramach innowacji pedagogicznej, ale przede wszystkim jako dowód, że na języku polskim można się nie tylko uczyć i poznawać, ale również dobrze bawić.

Marzena Muzyka


Raz na cztery lata Zuch się staja pępkiem świata

Podczas ostatniej zbiórki gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” obchodziła Imieniny Zucha. Jest to Święto, które odbywa się raz na cztery lata- 29 lutego. Po wspólnym przywitaniu piosenką, odśpiewaniu 100 lat, odbyły się gry i zabawy, a także słodki poczęstunek. Wszystkim zuchom z naszej gromady życzymy dużo dziecięcej radości i jeszcze wielu wspaniałych przygód. Serdeczne podziękowania dla rodziców zuchów za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Opiekunowie: M. Kielar, U. Lorenc


Terminy zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON

Trwają zapisy do w sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON:
- konkurs zintegrowanych sprawności dla klas 1-3
- konkurs matematyczny dla klas 1-8
- konkurs z języka angielskiego dla klas 1-8
Termin zgłoszeń do 05.03.2024
Realizacja konkursów w szkole: 25-27.03.2024
Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 15 zł od testu. Więcej: ...

Koordynator konkursów: M. Jakubowicz


„Święto Dinozaura”

26 lutego w przedszkolu oraz świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Dinozaura.
Podczas zajęć dzieci brały udział w rożnych aktywnościach, które miały na celu edukację i zabawę związaną z prehistorycznymi stworzeniami.
Święto Dinozaura było dniem pełnym wrażeń i wspaniałych doświadczeń.

E. Graboś, N. Kuliga, A. Kucza


„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu: „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”, którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.
TERMIN AKCJI: 26.02 – 28.02.2024 r.
MIEJSCE AKCJI: parking przy kościele parafialnym w Iwoniczu.

Regulamin akcji            Rodzaje sprzętu           

Koordynator: Joanna Kleczyńska


Rozstrzygnięcie konkursu „Chcemy oddychać czystym powietrzem”

W klasach IV - VIII został przeprowadzony pod hasłem „Chcemy oddychać czystym powietrzem” ekologiczny konkurs plastyczny. Polegał on na przygotowaniu plakatu promującego starania o czyste powietrze. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe i przepiękne. Najciekawsze plakaty przygotowali następujący uczniowie:
Kacper Biernat kl. 6a – 1 miejsce
Julia Cząstka kl. 7b - 2 miejsce oraz Igor Dudek kl. 4b - 2 miejsce
Błażej Boczar kl. 4a – 3 miejsce
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunka SKLOP Krystyna Bargieł


Światowy Dzień Kota

Dnia 16 lutego w przedszkolu i świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.
Był to wyjątkowy dzień, w którym dzieci miały okazję celebrować naszych futrzanych przyjaciół oraz miło spędzić czas na różnych aktywnościach związanych z kotami.
Miłą niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta starszego kolegi Cezarego, który przeczytał uczniom książkę pt. „Przygody Filonka Bezogonka”.
„Światowy Dzień Kota” był nie tylko okazją do zabawy, ale również do edukacji i podkreślenia znaczenia kotów jako naszych towarzyszy.

E. Graboś, A. Kucza, N. Kuliga


Walentynki

We środę 14 lutego obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Walentynki. Na zajęciach dzieci poznały historię obchodzenia dnia św. Walentego – patrona zakochanych. Przedszkolaki wykonywały laurki dla swoich kolegów i koleżanek, następnie wrzuciły do Poczty Walentynkowej. W tym dniu nie zabrakło rozmów o uczuciach, miłości, przyjaźni. Dzieci śpiewały piosenki, malowały farbami gipsowe serduszka. Był to dzień miłych wrażeń i pięknych gestów.

Alicja Kucza


Turniej szachowy o puchar Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój

Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Koordynator do spraw sportu na terenie gminy Iwonicz-Zdrój oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju zapraszają mieszkańców gminy Iwonicz-Zdrój na Turniej szachowy o puchar Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój. Więcej informacji: ...Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON
Sesja Jesień 2023

Z ogromną satysfakcją odnotowujemy kolejne osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych LEON. Poniżej zamieszczamy nazwiska 13 Laureatów:
Matematyka:
2 m-ce – Estera Nogal 3a
3 m-ce – Mikołaj Łanowy 3b
4 m-ce – Nikola Wąsik 2b Więcej: ...

M. Jakubowicz


32. Finał WOŚP za nami!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. i jak zwykle zebrano rekordową kwotę na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jednak nie chodzi wyłącznie o rekordy, Finał WOŚP to moment kiedy wszyscy się jednoczymy w dobrej sprawie.
28 stycznia br. na ulice Iwonicza i Iwonicza-Zdroju wyszło 14 Wolontariuszy. Mieli ze sobą identyfikatory, naklejki w kształcie serca i puszki, do których można było wrzucić pieniądze. W trakcie zbiórki udało się zebrać kwotę 8299,58 zł. Datki za pośrednictwem eSkarbonki zbierane będą do 29 stycznia do północy. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


„Akademia Pana Kleksa”

Tuż przed feriami uczniowie klas 4 i 5 wybrali się do kina na nowy film w reżyserii Macieja Kawulskiego pt. „Akademia Pana Kleksa”. W rolę głównych bohaterów wcielili się: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Sebastian Stankiewicz czy Danuta Stenka. Chcieliśmy sprawdzić, już po lekturze utworu Jana Brzechwy, jaką wizję mieli na ten utwór współcześni twórcy.
To co w treści podobało się najbardziej to: pierwsza lekcja w akademii, historia Ady i jej rodziny, walka z Wilgusami, czy historia Mateusza. Każdy kto czytał książkę i oglądał film z 1984 na pewno widział wiele różnic. Mimo wszystko wrażenia po seansie były bardzo pozytywne. Więcej: ...

Wychowawcy klas: A. Szczurek, M. Muzyka, I. Tekieli, J. Kleczyńska


Zabawa karnawałowa 2024

W dniu 25 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Dzieciaki były pięknie przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy, która dostarczyła wiele radości naszym wychowankom. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach, które proponowała animatorka. Więcej: ...

Wychowawcy


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Więcej: ...

Przeszkole      Klasy 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasy 3a, 3b     

Wychowawcy


Zagraj z nami podczas 32. Finału WOŚP

Już 28 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a my razem z nią! 32. Finał odbędzie się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!” Zbiórka dedykowana jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Fundacja planuje zakupić urządzenia dla:
• diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna
Sukces Hani i Milenki, uczennic z klasy 1a, w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Klasa 1a uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Wydawnictwo SQN. Każdy uczeń otrzymał do uzupełnienia „Dziennik odkrywcy”. Dzieci mogły przeżyć ciekawe przyrodnicze przygody i rozwiązać wiele ciekawych zadań. Do konkursu plastycznego przystąpiły dwie uczennice: Hania Latkowska i Milenka Dudek. Konkurs polegał na wykonaniu pięknego, jesiennego obrazu z zebranych samodzielnie liści, traw i jesiennych kwiatów oraz narysowaniu jak najwięcej zwierząt, które występują w polskich lasach. Gratulujemy dziewczynkom sukcesu i przepięknych nagród w postaci książek pt. „Opowieści z Białej Doliny”.

Wychowawczyni klasy 1a Bożena Lorens


XXV Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych

11 stycznia 2024 roku w sali widowiskowej „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się XXV Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych.
Naszą szkołę reprezentowało 22 wykonawców w trzech grupach wiekowych.
W pierwszej grupie wiekowej (klasy 0-II) wystąpili:
• Marcelina Szczukiewicz, Kinga Gałuszka, Milena Stężalska, Gaja Komornicka, Kaper Stanisz – Oddział przedszkolny Więcej: ...

Opiekunowie: A. Kucza, E. Graboś, B. Lorens, A. Gaweł, R. Mercik


Uczniowie klas szóstych otrzymali list od Świętego Mikołaja

W ramach realizowanej w obecnym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „A celebrity letter”, uczniowie klas 6, napisali list do Świętego Mikołaja otrzymując odpowiedź zwrotną. Uczniowie w swoim liście nie prosili tym razem o prezenty, ale chcieli wyrazić swoją wdzięczność za trud i wysiłek, wnoszony w obdarowywanie prezentami dzieci na całym świecie. W kilku zdaniach opisali swoje zespoły klasowe, dziękując za pamięć również o nich przez te wszystkie lata. Uczniowie złożyli Mikołajowi także najlepsze życzenia świąteczne, życząc mu dużo zdrowia i radości. Więcej: ...

Ewelina Żukowska


eSkarbonka WOŚP

28 stycznia 2024 r. odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK”. Do Finału zostało już niewiele czasu, ale już dzisiaj możesz wesprzeć zakup sprzętu dla oddziałów pulmonogicznych w całej Polsce, poprzez naszą eSkarbonkę.
Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/sirecowute Zachęcamy do wpłat. Kwota nie ma znaczenia – liczy się gest. Graj razem z nami! Graj z WOŚP!

Sztab #6592


Wyniki konkursu na najpiękniejszą świąteczną dekorację okna

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Wykazali się dużą pomysłowością i pięknie przyozdobili okna w swoich salach lekcyjnych. Dzięki temu w klasach zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera.
Jury stanęło przed niełatwym zadaniem i wyborem najpiękniejszej świątecznej dekoracji okna. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 3b, natomiast w kategorii 4-8 wygrała klasa 4a. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodycze.
Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności.

Samorząd Uczniowski


Wigilie klasowe

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów 22 grudnia we wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. Więcej: ...

Przeszkole      Klasa 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasa 3a     
Klasa 3b      Klasa 4a      Klasa 4b      Klasa 5a      Klasa 5b     
Klasa 6a      Klasa 6b      Klasa 7a      Klasa 7b      Klasa 8a     

Wychowawcy


Warsztaty dekorowania pierniczków w klasie 4a

21 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4a mieli zaszczyt gościć Panią Paulinę Kenar-Suską, która wraz z mężem przygotowała dla dzieci profesjonalne warsztaty dekorowania pierniczków. Była to prawdziwa kulinarna przygoda i idealny sposób by poczuć magię świąt. Nasi goście przygotowali dla nas wszystkie potrzebne materiały. Pani Paulina upiekła dla nas świąteczne ciasteczka w różnych kształach i przygotowała lukier w pięciu różnych kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, białym i czarnym.
Uczniowie pod czujnym okiem swoich gości ćwiczyli najpierw rysowanie lukrem po specjalnie przygotowanym szablonie, a następnie udekorowali po cztery pierniczki: auto, bałwanka, gwiazdkę i sweterek. Więcej: ...

Wychowawca kl.4a – A.Szczurek


„Wszystkim z zuchem jest dobrze”

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zuchy poznały kolejne prawo „Wszystkim z zuchem jest dobrze” i wzięły sprawy w swoje ręce. Pełne pomysłów i wyobraźni sprawiły, że powstały piękne i niepowtarzalne pierniki. Podczas dekorowania było dużo śmiechu i zabawy. Nie obyło się również bez degustacji ciasteczek, po której zuchy zapakowały swoje dzieła, by móc podzielić się nimi z bliskimi. Miały także okazję wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi przy tworzeniu pięknych bombek na choinkę. Więcej: ...

Urszula Lorenc, Małgorzata Kielar


XXIV edycja Góry Grosza

Uwaga! Przeszukajcie kieszenie, plecaki i szuflady w poszukiwaniu zbędnych groszy.
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu i będzie trwać do 29 lutego 2024 r. Wrzucając monetę przekazujecie środki na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Pamiętajcie, że liczy się każdy grosz, a wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek, Monika Szajna


Rozstrzygnięcie konkursu „Idiomy w ilustracjach”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego „Idiomy w ilustracjach”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski oraz napisaniu samego wyrażenia językowego. Na konkurs wpłynęło 28 fantastycznych prac wykonanych przez uczniów kl. IV-VIII. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę: oryginalność, samodzielność wykonania i wkład pracy, staranność, a także poprawność językową. Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego


„Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”

Podczas niedzielnego Kiermaszu Świątecznego - odbywającego się w sali kina Wczasowicz - wręczone zostały dyplomy i nagrody dla zwycięzców II Gminnego Konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna”.
Na konkurs wpłynęło 223 prace z całej gminy, które oceniano w czterech kategoriach wiekowych.
Uczniowie naszej szkoły bardzo ładnie zaprezentowali się podczas tego konkursu. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych i w znacznej większości na lekcjach plastyki w miłej atmosferze wprowadzającej w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Więcej: ...

Monika Kenar-Szczurek


Wśród nocnej ciszy…

„Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W domach świętujemy wigilię, łamiemy się opłatkiem, zapominamy urazy, przebaczamy sobie nawzajem winy, życzymy bliźnim, aby byli szczęśliwi, obdarowujemy się wzajemnie drobnymi prezentami, na znak życzliwości”.
Takimi słowami rozpoczęliśmy uroczyste spotkanie, na które zaprosiliśmy swoich bliskich i Dyrekcję Szkoły. Pod czujnym okiem naszych pań przygotowaliśmy inscenizację zatytułowaną „Bajkowe jasełka”, pastorałki i wiersze. Całość uatrakcyjniły świąteczne tańce. Po przedstawieniu grupa naszych kolegów uczących się gry na różnych instrumentach przedstawiła przygotowane wcześniej kolędy. Więcej: ...

Uczniowie klas trzecich z wychowawcami:
J. Kielar, A. Prejsnar, M. Kielar


Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Dnia 8.12.2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym w Krościenku Wyżnym, w którym Marcelina Szczukiewicz z grupy Ob zajęła III miejsce. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w szkoleniu, zawodach działalności prewencyjnej i kulturalnej, akcjach ratowniczo - gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa.
Gratulujemy Marcelince i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Kucza


Dokarmiamy ptaki zimą

„Ciężko będzie znowu ptakom,
więc pomagać trzeba im”

Na zajęciach świetlicowych uczniowie zapoznali się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedzieli się czym można dokarmiać ptaki i przypomnieli które gatunki ptaków zostają z nami w okresie zimowym, a które odlatują do ciepłych krajów jak np. bocian. Podsumowaniem zajęć było rozwieszenie na drzewie wielkiego łańcucha kulek z pokarmem. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenie filmu edukacyjnego „Zima trudny czas dla zwierząt” oraz wykonali prace plastyczne „Ptaki w karmnikach”. Więcej: ...

Krystyna Bargieł


Nocne życie zwierząt

7 grudnia 2023 roku uczeń klasy 5b Filip Szajna, miłośnik zwierząt i przyrody, wygłosił pogadankę dla klasy 1b na temat życia zwierząt, które są aktywne w nocy. Uczniowie usłyszeli m. in. o tym, iż w Polsce można spotkać sporo różnych zwierząt, które nie śpią w nocy, od niewielkich gryzoni, nietoperzy czy kumaków po sporych rozmiarów dziki. Wśród ssaków preferujących wychodzenie na żer wieczorem i w nocy znaleźć można również rysie i jenoty, dwa bardzo interesujące drapieżniki zamieszkujące nasz kraj. Oczywiście nie można zapomnieć o ptakach, których niektóre gatunki również preferują nocną aktywność, a wśród nich jest m. in. puszczyk i słowik. Więcej: ...

E. Jaworska


Konkurs kuratoryjny z historii

Olgierd Muroń z klasy VIb został zakwalifikowany do rejonowego etapu konkursu z historii, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy zwłaszcza, że jest uczniem klasy szóstej i rywalizuje ze starszymi kolegami.

Maria Szajna


Mikołajkowa wycieczka klasy 5b do kina Helios

5 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 5b wraz z opiekunami brali udział w mikołajkowej wycieczce do kina Helios w Krośnie. Zamiast tradycyjnego obdarowywania się prezentami, klasa wybrała wspólny seans filmowy pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Projekcja filmowa przedstawia niecodzienne, dalsze losy niezwykłej dziewczynki. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Było wyjątkowo i ciekawie - podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca, a wszystko po to aby nie stracić tego co w Świętach najważniejsze. Więcej: ...

J. Kleczyńska, E. Jaworska


Mikołajki

4 grudnia w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany i wypatrywany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj.
Wizycie towarzyszyły spore emocje, szczególnie widoczne wśród najmłodszych. Święty Mikołaj odwiedził uczniów w klasach i obdarował wszystkich prezentami. Najmłodsi przywitali zacnego gościa piosenką, przygotowaną właśnie na tę okazję. Niektórzy podarowali darczyńcy laurki.
Na kolejną wizytę gościa z Laponii musimy poczekać cały rok…

Samorząd Uczniowski


Akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym i szczególnym dla wielu dzieci. Rodzinna atmosfera, wizyta św. Mikołaja, wymarzone prezenty. Niestety dla niektórych rodzinne święta są tylko ulotnym marzeniem. Wspólnie możemy pomóc i sprawić, aby ten świąteczny czas w pobliskich Domach Pomocy Społecznej był niezapomniany i wyjątkowy, bo każdy z nas może teraz zostać Świętym Mikołajem. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek, Monika Szajna


Konkurs na świąteczną dekorację okna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na najpiękniej udekorowane świąteczne okno.

Regulamin konkursu           

Samorząd Uczniowski
Finał akcji charytatywnej „Pierniczki dla Hospicjum”

3 grudnia br. odbył się finał akcji charytatywnej „Pierniczki dla Hospicjum”. Podczas kwesty po Mszach Św. przy Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu wolontariusze rozdawali pięknie udekorowane i ozdobnie zapakowane pierniczki za dobrowolne datki.
Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Nasi uczniowie wraz z całymi rodzinami upiekli i udekorowali ciasteczka w swoich domach. Ogromnym zaskoczeniem była różnorodność kolorów i kształtów, a przede wszystkim ilość świątecznych wypieków, które następnie zostały zapakowane w szkole przez uczniów kl. 1a oraz kl. 8a. W rezultacie przygotowano 500 paczuszek z pierniczkami. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek, Monika Szajna


Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

W piątek, 1 grudnia, miało miejsce zakończenie i podsumowanie akcji zbiórki karmy i innych akcesoriów dla podopiecznych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Krośnie. Wolontariusze z naszej szkoły segregowali i podliczyli zebraną karmę. W tym roku udało nam się zebrać 60 kg suchej i 34 kg mokrej karmy dla psów i kotów oraz wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami dziękuje Wszystkim Darczyńcom, którym los porzuconych, chorych i starszych zwierząt nie jest obojętny.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek, Monika Szajna


Wizyta listonosza

Dnia 27 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu pana listonosza. Była to wyjątkowa okazja dla naszych przedszkolaków, aby dowiedzieć się więcej o pracy listonosza oraz w jaki sposób funkcjonuje system dostarczania listów i paczek. Dzieci miały okazję zadać wiele pytań i dowiedzieć się, jakie są najciekawsze historie z dostarczaniem listów. Po prezentacji przyszedł czas na praktyczne doświadczenie. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować pocztówkę a pan listonosz, wyjaśnił jak poprawnie adresować kartkę.
Wizyta gościa była niezapomnianym doświadczeniem dla przedszkolaków. Dzieci miały okazję nauczyć się czegoś nowego, zobaczyć jak ważną rolę pełnią listonosze w społeczeństwie i jakie są ich codzienne obowiązki.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych


Dzień Pluszowego Misia

Ten sympatyczny i radosny dzień dzieci w naszej szkole świętowały poprzez różnego rodzaju aktywności. Największym zainteresowaniem cieszyły się wybory NAJMILSZEGO MISIA spośród przyniesionych do biblioteki pluszaków. Tytuł ten przypadł misiowi z 26, którego właścicielką jest Karinka Kucza z klasy 1a.
W tym dniu biblioteka stała się „Misiolandią” - wnętrze ozdobiły wykonane przez dzieci misie, pojawiła się wystawka książkowa o tej tematyce a na korytarzu przy bibliotece pojawiły się pięknie wykonane przez uczniów klasy 3b, portrety misiów. Więcej: ...

Biblioteka      Przedszkole      Świetlica     

Bibliotekarze


Wyjazd do kina klas czwartych

22 listopada 2023r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami i ks. Pawłem Głazowskim wybrali się na seans filmowy. Oglądaliśmy niezwykłą historię Antka – Kajtka - Czarodzieja, który boryka się z problemami i cieszy niezwykłymi umiejętnościami. Z jednej strony czary, zabawa i prawdziwi przyjaciele, a z drugiej utrata bliskich, problemy w szkole i tęsknota za mamą i ukochaną babcią. Takie emocje towarzyszyły uczestnikom niezwykle mądrej projekcji filmu. Na uwagę zasługuje nie tylko wyśmienita obsada, efekty specjalne, ale również przesłanie i nauka. Więcej: ...

Wychowawcy klas: A. Szczurek i M. Muzyka


Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski postanowił zaakcentować ten wyjątkowy dzień. W szkole została zorganizowana „Poczta Życzliwości”. Uczniowie na godzinie wychowawczej przygotowali kartki z pozdrowieniami i życzeniami, które następnie zostały doręczone adresatom, by dostarczyć im odrobiny radości i pozytywnej energii.
Dzień ten był również okazją do wyróżnienia i docenienia osób, które na co dzień są życzliwe i koleżeńskie. Uczniowie kilka dni wcześniej w wyniku głosowania, wybrali koleżankę oraz kolegę ze swojej klasy, którzy ich zdaniem są najbardziej serdeczni i pomocni, i w związku z tym zasługują na tytuł Królowej Życzliwości oraz Króla Życzliwości. Więcej: ...

Samorząd Uczniowski


Ivo Chudy wyróżniony podczas XVI Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej

Ivo Chudy – uczeń klasy 8a, po raz kolejny wziął udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Gminny Ośrodku Kultury w Dukli. Ivo miał szansę zmierzyć się z kilkunastoma innymi artystami w swojej grupie wiekowej. Wykonał piosenkę Conana Gray – Heather. Jury oceniało dobór repertuaru, poprawność językową, muzykalność oraz ogólny wyraz artystycznej prezentacji. W tegorocznych zmaganiach Ivo otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Żukowska


XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w obchodach tego święta. W tym roku postawiliśmy na gry edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej. Uczniowie „tabliczkową wiedzę” sprawdzali podczas różnorodnych zabaw matematycznych, gier, kolorowanek, przy użyciu tablicy interaktywnej.
Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wielu emocji i pozwoliły poprzez zabawę utrwalić, tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.

nauczyciele matematyki, wychowawcy klas II - III


Wycieczka klas szóstych

17 listopada klasy szóste udały się na wycieczkę do Stępiny i Rzeszowa.
Pierwszy punkt wycieczki to kolejowy schron w Stępinie. Tu 27 sierpnia 1941 r. Adolf Hitler spotkał się z Benito Mussolinim aby porozmawiać o planach inwazji na ZSRR, zwanych także Operacją Barbarossa. Pracę nad schronem rozpoczęto w roku 1940, używając niewolniczej pracy tysięcy więźniów. Konstrukcję zakończono w roku 1941. Tunel ma 393 metry długości i ściany o grubości 2-3 metrów. Jego cechą charakterystyczną jest lekko łukowaty kształt, utrudniający bezpośrednie trafienie bombą lotniczą. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Leszek Krukar, Robert Mercik


Wojewódzki Konkurs „Jesienią góry są najszczersze”

16 listopada 2023 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jesienią góry są najszczersze” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Konkursowi patronował Podkarpacki Kurator Oświaty, Sejmik Wojewódzki oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody.
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Natalia Czerwieńska – uczennica klasy VIa została laureatką zdobywając II miejsce w kategorii fotografia. Zwyciężczyni otrzymała dyplom, puchar i nagrodę rzeczową.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Krystyna Bargieł


Dzień Czystego Powietrza!

14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony w 2005 roku przez Fundację Ekologiczną Arka. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie plastycznym „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Regulamin konkursu           

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Pierniczki dla Hospicjum

Po raz drugi ruszamy z akcją Pierniczki dla Hospicjum organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Przygotowujemy się do kwestowania przy kościele parafialnym w Iwoniczu w pierwszą niedzielę grudnia. Podczas kwesty po mszach świętych rozdawać będziemy mieszkańcom Iwonicza świąteczne pierniczki za dobrowolne datki.
Uczniów, którzy chcieliby upiec i udekorować pierniczki samodzielnie w domu, prosimy o zgłaszanie się do najbliższego piątku tj. 17.11.2023r. do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Agnieszki Szczurek i p. Moniki Szajny. Ciasteczka przynosimy do szkoły w dniach 27-28.11.2023r.
Pomagajmy, bo dobro wraca.

Opiekunowie SKW: A. Szczurek, M. Szajna


Udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości

„Dzisiaj wielka jest rocznica –
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa”.

W sobotę, 11 listopada delegacja uczniów, dyrekcji i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych, które miały miejsce w Iwoniczu-Zdroju. W hołdzie poległym za wolność zostały złożone kwiaty pod Krzyżem Milenijnym. Następnie uczestnicy udali się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej uczniowie klasy 6ab i 4a zaprezentowali krótki program artystyczny, Więcej: ...

K. Bargieł, L. Krukar, J. Kielar, M. Jasiński


Konkurs ekologiczny „Sprzątanie Świata - Zabawka z Recyklingu” rozstrzygnięty!

Rakieta, pociąg, kotek, robot, wąż, ośmiornica, czołg, laptop ... Takie zabawki można zrobić z odpadów, które zamiast trafić do kosza, będą jeszcze służyć. Na konkurs wpłynęło 63 fantastycznych prac. 11 listopada podsumowano zmagania i nagrodzono najlepsze prace. Przy tworzeniu zabawek dzieci wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i udowodniły, że można zrobić coś z niczego. Powstały ciekawe, wyjątkowe i niepowtarzalne zabawki. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Apel z okazji Święta Niepodległości

Dla Polaków dzień 11 listopada 1918 r. był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary, a także symbolem zwycięstwa. Tego dnia co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tymi słowami rozpoczął się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez przedstawicieli uczniów klas 6, 4a i ucznia klasy 8a pod kierunkiem wychowawców pani Krystyny Bargieł oraz pana Leszka Krukara. Więcej: ...

K. Bargieł, L. Krukar, E. Rygiel


Udział w spektaklu „Balladyna”

W dniu 9 listopada br. uczniowie naszej szkoły brali udział w spektaklu pt. „Balladyna”. Przedstawienie zorganizowane zostało przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa i odbyło się w kinie „Sokół” w Rymanowie. Była to nie tylko okazja do utrwalenia sobie treści lektury obowiązkowej, ale również przypomnienia czym jest spektakl teatralny, gra aktorska, scenografia czy choreografia. Wyjścia w takie miejsca, to również okazja do przypomnienia sobie zasad kulturalnego i właściwego zachowania się w teatrze. Spotkanie z tragedią Juliusza Słowackiego na pewno można zaliczyć do udanych.

K. Rogóz, M. Muzyka, A. Rygiel


Rozstrzygnięcie konkursów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach „Odblaskowej szkoły”

Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Na konkurs wpłynęły 32 prace plastyczne. Uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych w swoich pracach starali się ukazać jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przede wszystkim jak ważne jest noszenie odblasków. Więcej: ...

Koordynator konkursów: Leszek Krukar


Wspomóż psiaka lub kociaka!

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy i innych akcesoriów dla podopiecznych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Krośnie.
Zbieramy: karmę suchą i mokrą, żwirek, ręczniki, mokre chusteczki, rękawiczki.
Pamiętajcie, że podopieczni schroniska to często stare i schorowane zwierzęta, dlatego wybierajcie karmy DOBREJ JAKOŚCI - minimum 40% zawartości mięsa (szczegóły tutaj).
Zbiórka potrwa do końca listopada.
Włączmy się do akcji i pokażmy razem, że troska o zwierzęta jest bardzo ważna!

Opiekunowie SKW: A. Szczurek, M. Szajna


Konkurs ekologiczny „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi”!

Nasza szkoła przystępuje do kolejnego konkursu ekologicznego.
Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z recyklingiem, zapobieganiem skutkom suszy i brakiem zasobów wodnych na świecie. Uczestnicy konkursu „Zbieraj nakrętki z Aktywnymi Błękitnymi” mają za zadanie zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek (po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach, butelkach z chemią gospodarczą), nadających się do recyklingu. Więcej: ...

Koordynatorzy programu Aktywni Błękitni: K. Bargieł, J. Kleczyńska


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach młodszych

W środę 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, aby uświadomić dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania, poznali piramidę żywieniową, a później wraz z wychowawczyniami przygotowali wspólne śniadanie obfitujące w zdrowe i smaczne produkty. Uczyli się też bezpiecznego posługiwania ostrym narzędziem oraz estetyki wykonania. Wspólny posiłek sprawił uczniom wiele radości. Więcej: ...

Klasa 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasa 3a      Klasa 3b     
Wychowawcy klas 1-3


Spotkanie dzieci ze sztuką teatralną

W środę 8 listopada wszystkie dzieci z naszej szkoły, z klas 0 – III uczestniczyły w spotkaniu ze sztuką teatralną. Z kolejną propozycją spektaklu zwrócił się do swoich odbiorców Katolicki Teatr Edukacji proponując piękną i mądrą baśń według braci Grimm „Jaś i Małgosia”.
Ze względu na cudowną scenerię, ciekawe kostiumy i bohaterów w wieku z którymi mogą się identyfikować widzowie, baśń ta trafiła prosto do serc oglądających. Jednak nie tylko to jest walorem tej opowieści. Nie do przecenienia jest warstwa edukacyjna, mimo, że ukryta przez XIX –to wiecznych autorów pod płaszczykiem ciekawej intrygi. Więcej: ...

Wychowawcy


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada w naszym przedszkolu oraz w świetlicy odbył się wyjątkowy dzień, poświęcony postaciom z bajek. Był to czas pełen radości, zabawy i kreatywności dla naszych uczniów, spędzony na różnych aktywnościach.
W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały bajkę pt „Kubuś i Hefalumpy” czytaną przez panią Monikę, w szkolnej bibliotece.
Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo, ponieważ był to czas, w którym mogli poczuć się jak bohaterowie swoich ulubionych bajek i cieszyć się wspólną zabawą z kolegami i koleżankami.

Ewa Graboś


Szkolny konkurs wiedzy
o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W dniu 8 listopada (środa) na 4 i 5 lekcji odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie zgłaszają się do przewodniczącego klasy w terminie do 6 listopada.
Test wiedzy z wykorzystaniem platformy Kahoot! będzie składał się z 15 pytań dotyczących pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg i urządzeń transportu osobistego. Uczniowie przystępujący do konkursu muszą posiadać smartfon z dostępem do Internetu. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.


Koordynator: Leszek Krukar


Turniej z okazji Dnia Niepodległości

4 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w turnieju piłki siatkowej, który odbył się w hali dukielskiego MOSiR-u z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. W turnieju rywalizowało 9 zespołów z: MOSiR Dukla, Karpaty MOSiR Krosno, MOSiR Gorlice, UKS Dębowiec i SP Iwonicz. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie:
SP Iwonicz I: Emilia Litwin, Zuzanna Kandefer, Magdalena Zima, Natalia Bacior, Hanna Kucza, Nikola Jakubowicz.
SP Iwonicz II: Lena Rajchel, Karolina Kielar, Julia Kandefer, Malwina Bąk, Zuzanna Marszałek, Gabriela Kozioł. Więcej: ...

Opiekun: Ewa Rygiel


„Szkoła pamięta”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Więcej: ...

Zuchy      Przedszkole      Klasa Ia,b      Klasa IIa      Klasa IIb      Klasa IIIb     
Klasa IVa      Klasa Va      Klasa Vb      Klasa VIa,b      Klasa VIIa     

Społeczność szkolna


Konkurs pt. „Jesienią góry są najszczersze”

Informujemy, że termin zgłaszania prac do wojewódzkiego konkursu pt.„Jesienią góry są najszczersze” mija 31 października.Warsztaty pszczelarskie w klasach pierwszych i trzecich

W poniedziałek 30 października 2023r. uczniów klas pierwszych i trzecich odwiedził pan Aleksander Rębacz z pasieki „Boża Iskierka”. Przeprowadził on dwa warsztaty dla uczniów pod nazwą „Fascynujący świat pszczół”. Były to niezwykle barwne zajęcia edukacyjne połączone z degustacją pyłku kwiatowego, miodu i wykonaniem świecy z wosku pszczelego. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci okazała się również obserwacja żywych pszczół i odszukiwanie w roju królowej. Po zakończeniu warsztatów każdy uczeń otrzymał certyfikat oraz książeczkę o życiu pszczół. Uczniowie wręczyli panu Aleksandrowi podziękowanie za fascynujące spotkanie.

Wychowawczynie klas pierwszych i trzecich


Konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” zapraszamy do udziału w ogólnoszkolnym konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Prace plastyczne w formacie A3 (duża kartka z bloku) można wykonać dowolną techniką plastyczną.
Tematyka i cel konkursu:
• popularyzowanie stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych,
• popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, Więcej: ...


Koordynator: L. Krukar


Konkurs na film lub piosenkę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na film lub piosenkę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Długość filmu nie może być dłuższa niż 2 minuty. Film ma być nagrany na płycie DVD lub na pendrive w formacie mp4.
Tekst piosenki nie może być skopiowany z istniejących już piosenek w tym temacie. Czas trwania piosenki nie może być dłuższy niż 2 minuty. Piosenka ma być nagrana na płycie DVD lub na pendrive w formacie mp3.
Termin wykonania: 8.11.2023 r.
Pracę dostarczamy panu Leszkowi Krukarowi.


Koordynator: L. Krukar


Szkolny konkurs plastyczno-językowym „Idiomy w ilustracjach”

Zapraszamy do udziału w Szkolnym konkursie plastyczno-językowym „Idiomy w ilustracjach”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski oraz napisaniu samego idiomu lub wyrażenia.

Regulamin konkursu           

Nauczyciele języka angielskiego


Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024

Nasza szkoła przyłączyła się do programu edukacyjnego „Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie” organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z partnerami (policja, straż pożarna).
Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Więcej: ...


Koordynatorzy programu: K. Bargieł i J. Kleczyńska


ŚLUBUJEMY… -
uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych

Uroczyste ślubowanie
To na ucznia pasowanie!
W całej szkolnej społeczności
Dużo jest radości!

Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na Ucznia. W dniu 25 października w obecności Dyrekcji, rodziców, przewodniczącej Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów klas drugich Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Więcej: ...

Wychowawczynie klas pierwszych


Wydarzenia promujące czytelnictwo w bibliotece szkolnej

Początkiem października w naszej bibliotece miały miejsce dwa ważne wydarzenia szkolno- czytelnicze.
Pierwsze to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - kiedy to starsi uczniowie czytają młodszym. W tym roku w role lektorów wcielili się uczniowie klas siódmych, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania. Więcej: ...

Dzień Głośnego Czytania      Pasowanie na czytelnika     

Bibliotekarze


Dzień Samorządności

W dniu 20 października br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Na dwóch pierwszych lekcjach uczniowie klas siódmych i ósmych uczyli swoich kolegów z klas od czwartej do ósmej. Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Z klas wyszli zadowoleni zarówno nauczający, jak i nauczani.

Opiekunowie SU


Nowocześnie o historii

Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół w Iwoniczu, gdzie zatrzymał się Wirtualny Teatr Historii, nasi uczniowie z klas VII i VIII mieli możliwość poznać i obejrzeć m.in. sceny batalistyczne w najbardziej nowoczesnej wersji. W umysłach oglądających pozostały wydarzenia z wojny polsko – bolszewickiej z 1920 r. oraz z Powstania Warszawskiego z 1944 roku. Swoje wrażenia opisał krótko uczeń klasy ósmej Szymon Rygiel: „Po raz pierwszy oglądałem film w wirtualnej rzeczywistości. Podczas seansu czułem się jakbym naprawdę był uczestnikiem wydarzeń z 1920 roku. Dzięki technologii VR mogłem rozglądać się wokół siebie i wybierać, co chcę widzieć, a nie tak, jak podczas oglądania zwykłego filmu. Więcej: ...

Opiekunowie


Dokąd nocą tupta jeż?

W czwartek uczeń klasy 5 b Filip Szajna gościł w klasach pierwszych. Przygotował pogadankę o jeżach. Mówił o jeżu wschodnim i zachodnim, które występują w Polsce oraz o jeżu pigmejskim. Wszyscy się dowiedzieli, że jeże nie noszą i nie jedzą jabłek, ile żyją, jak długo trwa ich ciąża i że są gatunkiem chronionym. Zwrócił dzieciom uwagę, że ssaki te są pożytecznym gatunkiem, którego warto chronić i zrobić im schronienie na zimę w ogrodzie np. ze skrzynki przykrytej liśćmi lub specjalnie zrobionej budce. Więcej: ...

Klasa 1a      Klasa 1b     

Wychowawczynie klas 1


Przedstawienie cyrkowe

18 października 2023r. dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie cyrkowe. Do szkoły zawitali bowiem artyści z cyrku ,,Szok”. Podczas występu dzieci podziwiały żonglerkę, iluzję, akrobacje i tresurę zwierząt. Nie zabrakło też występów z udziałem widowni.
Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Artyści otrzymali od najmłodszych widzów gromkie brawa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Wychowawcy


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas Rajdu „Młodzieżowego Złazu po Ziemi Krośnieńskiej”.
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
I miejsce - Patryk Krzykowski 6b i Olgierd Muroń 6b
Konkurs ekologiczno – przyrodniczy:
I miejsce - Filip Szajna 5b
V miejsce - Wojciech Grzegorczyk 5b
Uczniowie otrzymali od organizatora rajdu PTTK oddział w Krośnie pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!


Opiekun SKLOP : Krystyna Bargieł


Rozstrzygnięcie konkursów literackich

W dniu 13 października br. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Monika Leśnik – Kielar wręczyła dyplomy laureatom konkursów literackich.
Konkurs poetycki „Szkoła dawniej i dziś”:
1 miejsce - Dawid Latusek
2 miejsce - Błażej Boczar
3 miejsce - Julia Cząstka
Wyróżnienia: Igor Dudek, Mateusz Fijałkowski i Emilia Owoc.
Więcej: ...


Nauczyciele języka polskiego i historii


Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października br. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili emerytowani dyrektorzy i pracownicy szkoły.
W związku z przypadającą w tym roku 250 rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej, prowadzący apel upamiętnili najważniejsze osiągnięcia KEN oraz przypomnieli najbardziej zasłużonych jej członków. Po części oficjalnej uczniowie klas szóstych i siódmych zaprezentowali dwie sceny, w których w sposób humorystyczny ukazali poglądy rodziców, uczniów i nauczycieli na temat edukacji. Występ zakończył się muzyczną dedykacją w wykonaniu Iva Chudego, który zagrał na saksofonie.

Opiekunowie SU
Święto Pieczonego Ziemniaka w Gromadzie Zuchowej „Wesołe Pląsy”

Święto Pieczonego Ziemniaka to uroczysty dzień kończący jesienne prace polowe. Jest to zwyczaj związany z wykopkami, czyli zbiorami ziemniaków, buraków i innych roślin okopowych. W wiejskim obyczaju po pracy następował czas na odpoczynek i świętowanie, w tym palenie ognisk, wspólne śpiewy i pieczenie ziemniaków. Hołdując tej tradycji, w słoneczne popołudnie 11 października zorganizowaliśmy w Gromadzie Zuchowej Święto Pieczonego Ziemniaka. Zabawa rozpoczęła się od przeczytania listu bohatera imprezy – ziemniaka, który przypomniał historię swojego pochodzenia. Więcej: ...

Małgorzata Kielar, Urszula Lorenc


Wycieczka klas 4

W dniu 11 października 2023 roku uczniowie klasy 4a i 4b byli na wycieczce w Rymanowie Zdroju. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu poza szkołą, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu i spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Rymanów. Pani leśnik opowiadała o tym, jak żyje las, jak się w nim zachowywać i jak się po nim poruszać. Był czas na poznawanie odmian roślin leśnych, ale również zabawy muzyczne i wspólne wsłuchiwanie się w melodie lasu. Pogoda nie rozpieszczała wycieczkowiczów, ale humory wszystkim dopisywały. Był to dla wszystkich czas odpoczynku i dobrej zabawy. Nie zabrakło tańców w deszczu, aktywności fizycznej, a nawet błota w butach. Mimo to, już planujemy kolejne wyjazdy…

Wychowawcy klas: A. Szczurek, M. Muzyka


W KRAINIE PSZCZÓŁ
Spotkanie z pszczelarzem

9 października 2023 r. w oddziałach przedszkolnych i klasach IIa i IIb odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Podczas spotkania prowadzący przekazał dzieciom informacje o pszczołach oraz ich roli w środowisku naturalnym. Odbyła się prezentacja ulika pokazowego, stroju i podstawowych narzędzi pszczelarza. Uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje pszczół, obserwować pszczoły, a także spróbować miodu na wafelkach. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę nabierak do miodu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji ze spotkania.

Przedszkole      Klasa 2a      Klasa 2b     

Wychowawcy klas


Termin zgłoszeń do sesji jesiennej
Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON

Zbliża się termin jesiennej sesji konkursów przedmiotowych LEON
• z matematyki dla klas 1-8
• z języka angielskiego dla klas 1-8
• ze sprawności zintegrowanych dla klas 1-3
Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych.
Koszt uczestnictwa w jednym konkursie – 15 zł
Wpłaty należy dokonać w terminie najpóźniej do 18 października 2023 r. u nauczycieli uczących, a w klasach 1-3 u wychowawców. Więcej: ...


M. Jakubowicz


„Bezpieczna pierwsza klasa”
– spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantami

2 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się w swoich klasach z policjantami z Posterunku Policji w Iwoniczu - Zdroju. Tematem spotkań było przede wszystkim bezpieczeństwo - bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się mali uczniowie. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz samochodem. Zwrócił szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Więcej: ...

Uczniowie klasy 1a i 1b z wychowawczyniami


Europejski Dzień Języków 2023

Kolejny raz zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w Europejskim Dniu Języków. Ma on miejsce co roku 26 września jednak w naszej szkole świętowaliśmy przez cały ostatni tydzień września.
Uczniowie wzięli udział w innych niż zazwyczaj lekcjach językowych. Na zajęciach z języka niemieckiego dominowały zabawy z użyciem ciekawych rekwizytów np. piłki, łapek na muchy, ćwiczenia na platformach niemieckojęzycznych oraz rywalizacje grupowe. Klasa VIII poznawała w tym roku powiedzenia i przysłowia niemieckie. Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego


XX Karpacka Noc Nietoperzy oraz rozstrzygnięcie konkursu

29 września 2023 r. w Czarnorzekach, w gminie Korczyna miała miejsce XX Karpacka Noc Nietoperzy. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Tajemniczy Świat Nietoperzy”. W ramach tego wydarzenia zorganizowano konkurs plastyczno – przyrodniczy, którego przedmiotem było wykonanie pracy w dowolnej technice o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami, zimowymi i letnimi miejscami schronienia. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Relacja z wrześniowego rajdu : L Młodzieżowego Złazu po Ziemi Krośnieńskiej

W ciepły piątkowy poranek 29 września 2023 roku 26- osobowa drużyna rajdowa z naszej szkoły wyruszyła na wędrówkę razem z krośnieńskim oddziałem PTTK. Nasza ponad 7 – kilometrowa wycieczka rozpoczęła się od zdobycia Suchej Góry, wniesienia Pogórza Dynowskiego o wysokości 585 m n.p.m. Na wzniesieniu tym znajduje się 116-metrowa wieża radiowo- telewizyjna. Stąd wyruszyliśmy do Rezerwatu Prządki, który składa się z okazałych ostańców skalnych, zbudowanych z piaskowca ciężkowickiego. Rajd zakończyliśmy na słynnym Zamku Kamieniec, gdzie zapaliliśmy wspólne ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Tam też, zgodnie z tradycją odbyły się konkursy wiedzy: turystyczno – krajoznawczy i ekologiczno – przyrodniczy.

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł, Ewelina Żukowska, Ernestyna Jaworska


Świętujemy Dzień Chłopaka!

W jaki sposób świętować Dzień Chłopaka? Wycieczka, kino, a może pizza? Uczniowie klas 5a, 5b, 7a, 8a postanowili zrealizować wszystkie swoje pomysły. Korzystając z pięknej pogody, młodzież, pod opieką wychowawców, wybrała się na pieszą wycieczkę do Iwonicza-Zdroju. W kinie uczniowie obejrzeli film przygodowy zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona „Zew krwi”, który przedstawia niezwykłą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na mroźną Alaskę i staje się częścią drużyny psiego zaprzęgu. Po obejrzeniu filmu grupa udała się do restauracji na pizzę, aby nabrać sił na drogę powrotną. Więcej: ...


Wychowawcy


Dzień Chłopca w klasach młodszych

29 września 2023r. dziewczynki wszystkich oddziałów klas młodszych pamiętały o klasowych kolegach. Z okazji Dnia Chłopca złożyły im życzenia, wręczyły upominki, a także własnoręcznie wykonane laurki. W tym dniu rówieśnicy bawili się wspaniale, były różne zabawy i konkursy zręcznościowe.
Jeszcze raz życzymy chłopcom samych radosnych chwil!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji.

Klasa 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasa 3a      Klasa 3b     

Wychowawcy klas 1-3


„Światowy Dzień Jabłka”

Dnia 28 września obchodziliśmy w świetlicy „Światowy Dzień Jabłka”.
Była to akcja, której celem było zachęcanie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Dzień ten rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat budowy jabłka, jego wartości odżywczych, odmian oraz wykorzystania w kulinariach.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Od kwiatu do owocu”, a także wykonały pracę plastyczną z jabłkiem w roli głównej.
Wielką frajdą było dla nich pozowanie do zdjęć w jabłkowej fotobudce, a także degustacja jabłkowych szaszłyków.

Ewa Graboś


Spotkanie z Policjantem

28 września w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Iwoniczu-Zdroju panem st.asp. Piotrem Pawłowskim.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Więcej: ...

Wychowawczynie


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

W dniu 27 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Emil Pelczar – kl. 7b, a zastępcami przewodniczącego zostali Szymon Rozel – kl. 8a i Krzysztof Majdosz – kl. 6a.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Robert Mercik, Kinga Rogóz


Akcja „Sprzątania Świata 2023” już za nami!

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła brała udział w 30 ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Tegorocznej edycji kampanii przyświecało hasło: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie z wychowawcami sprzątali okolice szkoły. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Wydarzenie wspierał Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju, który zaopatrzył szkołę w worki i rękawice jednorazowe, za co serdecznie dziękujemy. Akcja „Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Liczymy na to, że w kolejnych latach worki będą zupełnie puste i akcja okaże się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Szkolne konkursy literackie

W związku z 250. rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnych konkursach literackich. Macie do wyboru napisanie wiersza lub wywiadu o tematyce szkolnej. Życzymy połamania piór i czekamy na Wasze ciekawe prace.

Regulamin konkursów           

Nauczyciele języka polskiego i historii


Szkolne Dni profilaktyki

W minionym tygodniu zintensyfikowaliśmy działania o charakterze profilaktycznym.
Adresowane były one w zasadzie do każdego Ucznia oraz Rodziców i Nauczycieli. Zaproszone przez nas Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki przeprowadziło warsztaty „Pokonaj lęk i złość” w klasach VII i „Debatę” dla klas VI. Ponadto odbyło się szkolenie dla Rodziców „Chodź, pomaluj mój świat”.
We własnym zakresie zaplanowaliśmy dla klasy VIII aktywne zajęcia z profilaktyki uzależnień, dla IV i V – lekcje integracyjne, a uczniów młodszych poprosiliśmy o próbę przekazania w formie plastycznej tematu „Zagrożenia widziane oczami dziecka”. Więcej: ...

Pedagodzy, psycholog


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu było bardzo wesoło. W salach rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale, były zabawy, konkursy i słodki upominek dla każdego dziecka. Dodatkową radość dzieciom sprawiły nowe zabawki zakupione do naszego oddziału przedszkolnego.
Życzymy wszystkim przedszkolakom w dniu ich święta samych radosnych dni.

Wychowawczynie


Narodowe Czytanie 2023

W drugim tygodniu września uczniowie klas siódmych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
„Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


Dzień talentów w 1b

„Nasza pasja jest naszą siłą”.
B.J. Armstrong

Uczniowie klasy pierwszej prezentowali swoje talenty. Każdy z uczestników wykazał się kreatywnością i pomysłowością. Dzieci pokazały zdolności sportowe, plastyczne, taneczne, a także składania ciekawych konstrukcji z klocków. Wszyscy uczestnicy pokazu zaprezentowali się wspaniale. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.

Dzień talentów w 1b

Anna Gaweł


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię a przede wszystkim wspólnie się bawić.
W naszej szkole tego dnia powstały niepowtarzalne kropkowe prace, które ozdobią klasy i szkolne korytarze. A małym artystom gratulujemy pomysłowości!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji.

Przedszkole      Klasa 1a      Klasa 1b      Klasa 2a      Klasa 2b      Klasa 3a      Klasa 3b     

Wychowawcy klas 0-3


Szkolenie dla Rodziców

W dniu 20 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami. Właśnie wtedy planowane jest szkolenie pn.„Chodź, pomaluj mój świat”. Słowa te, to nie tylko tytuł znanej piosenki, ale w tym wypadku myśl przewodnia wykładu p. psycholog, psychoterapeutki z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce, który pomoże nam dostrzegać niepokojące sygnały w rozwoju dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbędzie się w małej sali gimnastycznej - środa godz. 16. Zapraszamy.Ekologiczny konkurs plastyczno – techniczny „Sprzątanie Świata- Zabawka z recyklingu”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Sprzątanie Świata - Zabawka z recyklingu”. Wystarczy wyobraźnia i kilka niepotrzebnych materiałów znajdujących się w domu, aby stworzyć swoją własną, oryginalną „zabawkę”. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone nagrodami.

Regulamin konkursu           

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł
„Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat”
Ulmowie – męczennicy ratujący Żydów

10 września 2023 roku w Markowej koło Łańcuta odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana 24 marca 1944 roku przez niemieckich okupantów, za ukrywanie w swoim domu ośmiorga Żydów.
Do tego ważnego wydarzenia, zwłaszcza dla mieszkańców Podkarpacia, przygotowywali się również nasi uczniowie. Wysłuchali kazań w Kościele, uczestniczyli w tematycznych lekcjach religii, w pogadankach podczas lekcji historii i innych zajęć, projekcjach filmów z wykorzystaniem zasobów edukacyjnych IPN. Wykonali gazetki i prezentacje. Niektórzy pojadą na uroczystości do Markowej, a inni na spektakl teatralny do GOK-u w Rymanowie.Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Minęły wakacje, pozostały piękne wspomnienia. Z pokładami energii i siły wróciliśmy do nauki i pracy.
W dniu 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, po której uczniowie spotkali się w murach szkolnych. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas V, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny witający nowy rok szkolny. Uczcili również 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a uczeń klasy VIII - Iwo Chudy wzbogacił akademię grą na saksofonie. Więcej: ...

Iwona Tekieli, Joanna Kleczyńska

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 4 września 2023 roku (poniedziałek)
o godz. 830.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się
4 września 2023 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – V          Klasy VI – VIIIInformacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024