Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023. Regulamin oraz harmonogram konkursów jest dostępny pod poniższym linkiem:
Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2022-2023„Bezpieczny przedszkolak”

Realizując tematykę kompleksową „Jestem bezpieczny” dzieci z oddziału przedszkolnego gościły policjanta oraz odwiedziły strażaków w pobliskiej remizie OSP w Iwoniczu. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielił wskazówek jak należy zachowywać się w sytuacji spotkania obcej osoby oraz ataku psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem groźnego zwierzęcia. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego do wykonywania pracy. Dzieci utrwaliły też numery alarmowe. Więcej: ...

Wychowawczynie przedszkolaków


Dzień Chłopca w klasach młodszych

Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto cieszące się dużą popularnością również ze względu na to, że celebrujemy go od najmłodszych lat szkolnych. W klasach młodszych w bardzo różny sposób dzieci uczciły święto swoich klasowych kolegów. Dziewczynki wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki chłopakom. Wspólna zabawa pozwoliła dzieciom zintegrować zespoły klasowe.
Z tej okazji chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego !!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fotorelacji z tych klasowych uroczystości.

Klasa 1b            Klasa 2a            Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b           

Wychowawczynie klas 1-3


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

Dnia 26 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Głowacki – kl. 8a, zastępcą przewodniczącego został Szymon Rozel – kl. 7a. Na skarbnika Samorządu Uczniowskiego została wybrana Julia Haliniak – klasa 8b.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU


Rajd Piotruś w Beskidzie Niskim

23 września2022 r. grupa 26 uczniów wraz z opiekunami z naszej szkoły wzięła udział w LII Ogólnopolskim Dukielskim Zlocie Turystów zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu przeszli trasę pieszą Zawadka Rymanowska- „Piotruś”(728m n.p.m.)- Stasiane, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Pasjonaci turystyki pokonali bez trudu strome podejście na szczyt góry Piotruś, pomimo towarzyszącego im ciągłego błota. Podczas rajdu odbyły się konkursy: ekologiczno–przyrodniczy i turystyczno-krajoznawczy oraz tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Opiekun SKTK Ewa Rygiel, Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł, Anna Gaweł


Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się w kalendarz imprez bibliotecznych.
We wtorek- 21 września i środę- 22 września biblioteka gościła dzieci z klas pierwszych. Przeprowadzone zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych uczniów i czytelników z księgozbiorem a także zasadami korzystania ze zbiorów.
Dzieci w czasie spotkania wykazały się znajomością baśni rozwiązując „bajkowe zagadki”, udowodniły też, że doskonale wiedzą jak obchodzić się z wypożyczonymi książkami.
Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie przyrzeczenia a następnie samodzielne wypożyczanie książek. Więcej: ...

Bibliotekarze


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

Z okazji rocznicy całkowitego wyzwolenie Iwonicza z okupacji hitlerowskiej, która przypada 20 września, gromada zuchowa odwiedziła i zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia zuchom historii naszej miejscowości oraz kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do tradycji.

Opiekunowie: Anna Gaweł, Małgorzata Kielar


Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Na to Święto dzieci przygotowywały się już wcześniej ozdabiając salę samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi. Święto Przedszkolaka uczciliśmy zabawami integracyjnymi przy muzyce, śpiewem, tańcem zabawami kształtującymi sprawność ruchową i rozwijającymi zmysły. Dzieci wysłuchały baśni Tomcio Paluch, ozdabiały balony oraz wykonywały ćwiczenia na matematycznej ośmiornicy. Więcej: ...

Izabela Nycz, Alicja Kucza, Anna Pawłowska


Każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć!
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole, po raz kolejny, uczniowie klas 1-3 od samego rana zamienili się w małych twórców i cieszyli się tym niezwykłym dniem!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Kropki.

Klasa 1b            Klasa 2a i 2b            Klasa 3a           

Wychowawczynie klas 1-3


Pomóż młodym na Kresach!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w 5. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie, której celem jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.
Potrzebne są przybory szkolne oraz materiały plastyczne: kredki, zeszyty, bloki, papier kolorowy, farby, pędzle, plastelina, pisaki, Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Narodowe Czytanie 2022

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda w następujących słowach zachęcał do przyłączenia się do akcji: Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


Informacja dla Rodziców

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Krośnie zaprasza chętnych Rodziców, którzy napotykają na trudności wychowawcze lub chcą ich uniknąć w przyszłości do Szkoły dla Rodziców.
Polecamy.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
Na które warto poznać odpowiedzi…”

W czwartek, 1 września w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu rozpoczęto nowy rok szkolny 2022/2023, w którym wzięli udział uczniowie, Grono Pedagogiczne, ksiądz proboszcz, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Iwoniczu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia na sali gimnastycznej. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Leszek Krukar,
Małgorzata Jakubowicz, Beata Milińska

NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 1 września 2022 roku (czwartek)
o godz. 830.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się
1 września 2022 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – V          Klasy VI – VIIIInformacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023