Nowy podział godzin obowiązujący od 30 stycznia 2023 roku
jest dostępny w zakładce Plan lekcji.Zagraj z nami podczas 31. Finał WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 r. pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz badanie lekooporności aby dobrać najskuteczniejsze leki – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Powstanie styczniowe

160 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się powstanie styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy.
Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przypomni tamto ważne w naszych dziejach wydarzenie: Powstanie styczniowe.

M. Szajna


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci w Polsce pojawił się w kalendarzu w latach 60–tych XX wieku, natomiast Dzień Dziadka dopiero w 1981 roku. W Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają zawsze tego samego dnia, czyli odpowiednio 21 i 22 stycznia. Dla wielu osób Babcia i Dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. W Polsce najpopularniejszym prezentem jest laurka, którą dla dziadków wykonują najmłodsze wnuczęta.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych z okazji Waszego święta filmików i prezentacji:
Klasa 1a          Klasa 1b          Klasa 2a i b          Klasa 3a          Klasa 3b         

Wychowawcy klas I - III


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”

W ostatnim czasie dzieci z oddziału przedszkolnego stymulowały kolejny zmysł jakim jest wzrok w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”.
Dzieci na zajęciach dowiedziały się jaki narząd odpowiada za zmysł wzroku, jak o niego dbać oraz uczestniczyły w wielu zabawach edukacyjnych.
Projekt umożliwia łączenie nauki z zabawą, a jego realizacja daje dzieciom wiele radości.

M. Kielar, A. Kucza


Spotkanie z podróżnikiem, czyli inna lekcja geografii

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spotkaniach z podróżnikami.
12 stycznia 2023 roku po długiej przerwie związanej z pandemią mogliśmy ponownie zaprosić przedstawiciela firmy trzask.pl. Tym razem o swojej pasji i fascynacji Turcją opowiadał pan Maciej Kras. W trakcie prelekcji poruszone zostały zagadnienia geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne oraz historyczne. Podczas prezentacji uczniowie poznali miasto Stambuł, leżące na dwóch kontynentach. Zapoznali się z historią starożytnej Troi, poznali wspaniałą antyczną przeszłość Efezu. Więcej: ...

Joanna Kleczyńska


XXV Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych

W dniu 10.01.2023 r. uczennice oddziału przedszkolnego Hania Latkowska, Faustyna Krupa i Lena Kobylak oraz uczeń klasy VII Ivo Chudy wzięli udział w XXV Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych, który odbył się w sali widowiskowej kina Wczasowicz.
Dziewczynki zaśpiewały pastorałkę „Zagraj dziecku kołysankę” i zajęły III miejsce w kategorii wiekowej Grupy Przedszkolne. Ivo Chudy za wykonanie pastorałki „Ta Święta Noc” zajął I miejsce w grupie wiekowej VII - VIII klasy.
Wszystkim laureatom bardzo dziękujemy i gratulujemy sukcesu!

Iza Nycz


Wyniki konkursu na dekorację świąteczną

Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs międzyklasowy na dekorację świąteczną drzwi do sal lekcyjnych. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, gdyż dekoracje były bardzo pomysłowe, kreatywne, niektóre wręcz zaskakujące i starannie wykonane. W szkole mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę.
Dekoracje zostały ocenione przed świętami przez komisję konkursową w składzie: pani dyrektor Monika Leśniak-Kielar, Ks. Paweł Głazowski, pani Anna Gaweł. Więcej: ...

Samorząd Uczniowski


Wigilie klasowe

W świątecznej atmosferze 19 grudnia w klasach starszych i 21 grudnia w klasach młodszych oraz w przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne. W udekorowanych świątecznie salach uczniowie po ciepłych życzeniach dzielili się opłatkiem, a później zasiedli z wychowawcami do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Wszyscy delektowali się potrawami przygotowanymi przez rodziców oraz śpiewali kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Przedszkole          Klasa 1a          Klasa 1b          Klasa 2a          Klasa 2b          Klasa 3a          Klasa 3b          Klasa 4b          Klasa 5b          Klasa 6a         

Wychowawcy klas


Dekorowanie pierników w klasie 1b

Pierniczki świąteczne kojarzą się dzieciom ze Świętami Bożego Narodzenia. I wszystkie dzieci, bez wyjątku, uwielbiają je dekorować... Tuż przed świętami te pyszne ciasteczka korzenne królowały również w klasie 1b.
Wszyscy w skupieniu i z ogromną radością przystąpili do pracy, a każdy mógł wykazać się pomysłami i kreatywnością.... I tak powstały małe, kulinarne dzieła sztuki. Są smaczne, ale to nie wszystko! Wszystkie mają również oryginalny wygląd! Pierniczki świąteczne będą zdobiły nasz klasowy stół wigilijny. Więcej: ...

M. Jakubowicz, M. Stefańska


Świąteczne lekcje językowe

Kolorowe światełka oświetlają witryny sklepów, w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki, w centrach miast pojawiają się wielkie choinki. Może to oznaczać tylko jedno – Es weihnachtet! und Christmas is coming!
Na ten czas przygotowaliśmy również w naszej szkole ciekawe lekcje językowe, dzięki którym uczniowie poznali lub utrwalili słownictwo związane z tematyką zbliżających się świąt uczestnicząc w różnych ćwiczeniach. Więcej: ...

M. Litwin, E. Żukowska


Podsumowanie akcji „Polakom na Ukrainie”

Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.
Ks. M. Maliński

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się do akcji „Polakom na Ukrainie” i wsparcie naszych rodaków z Mościsk, Myslatyc, Sambora Łanowic oraz innych miejscowości.
Dzięki Państwa zaangażowaniu i wrażliwości na potrzeby innych udało się zorganizować wsparcie, które pozwoli potrzebującym przetrwać ten trudny czas i godnie uczcić Święta Bożego Narodzenia.
Zebrane produkty spożywcze zostały przekazane organizatorowi zbiórki – Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu, za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Organizatorzy


Sukcesy sportowe

Uczeń naszej szkoły Jakub Kielar (kl. 8b) odnosi kolejne sukcesy sportowe. Kuba pasjonuje się koszykówką. Od czterech lat trenuje w KKK MOSiR Krosno i razem ze swoją drużyną osiąga wspaniałe wyniki. W dniach 30.09.-02.10.2022r. wziął udział w turnieju w Egerze, wraz z drużyną kadry podkarpackiej zajął 1 miejsce. 31.10.br. wziął udział w XIV Memoriale Józefa Witka w Łańcucie, w którym z drużyną kadry podkarpackiej zajął 3 miejsce. A ostatnio w dniach 10-13.11.br. uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Turniej Dywizji B, razem z drużyną kadry podkarpackiej zajął 9 miejsce.
Gratulujemy Kubie pięknych osiągnięć sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

wychowawczyni - Kinga Rogóz


Czym pachną Święta Bożego Narodzenia?
Warsztaty dekorowania pierniczków w klasie 3a

15 grudnia klasa 3a miała zaszczyt gościć Panią Paulinę Kenar-Suską, która przygotowała dla dzieci wspaniałe, profesjonalne warsztaty zdobienia pierniczków. Uczniowie i wychowawczyni pracowali pod czujny okiem gościa. Najpierw mieli okazję poćwiczyć rysowanie lukrem po specjalnie przygotowanym szablonie, następnie z wykorzystaniem kolorowych lukrów i materiałów, udekorowali po sześć oryginalnych i kolorowych pierniczków: roztapiającego się bałwanka, Mikołaja, renifera, choinkę, gwiazdkę oraz piernikowego ludzika. Nasz gość przygotował wszystkie potrzebne materiały - za co serdecznie dziękujemy. Więcej: ...

Klasa 3a z wychowawczynią B. Lorens


Święta coraz bliżej...

14 grudnia gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” udała się do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków. Zajęcia prowadzone były przez Panią Małgorzatę Wawro - nauczyciela przedmiotów gastronomicznych. Dzieci pod okiem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych przygotowały ciasto, wałkowały i wycinały foremkami ulubione kształty. Gdy pierniczki były już gotowe, można było zająć się dekorowaniem, mając do dyspozycji kolorowy lukier i różnorodne elementy dekoracyjne. W miłej, przedświątecznej atmosferze powstały prawdziwe, piernikowe arcydzieła. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Prawa Dziecka”

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka (20 listopada) w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, ogłoszony przez pedagogów. Zachęcał on uczniów i wychowawców do wspólnej aktywności i integracji. Głównym jednak celem była potrzeba przypomnienia i upowszechnienia idei praw dziecka. Uczniowie z wychowawcami przygotowali piękne i kreatywne prace plastyczne.
Dziękujemy za aktywny udział w konkursie związanym z tak ważnym tematem jak „Prawa Dziecka”, a Pani Dyrektor za wręczenie zwycięzcom dyplomów i nagród. Prezentacja prac uczestników konkursu.           

Pedagodzy


Szkolny konkurs na świąteczne dekoracje drzwi do sal klasowych

REGULAMIN


Wielka zbiórka monet pn. „Góra Grosza”

W grudniu i styczniu na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie

W czwartek, 8 grudnia 2022 r., w ramach zajęć z wos-u, uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji samorządności, którą poprowadzili zaproszeni goście: burmistrz gminy - Pan Witold Kocaj oraz wiceburmistrz – Pan Jacek Rygiel. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z tajnikami funkcjonowania samorządu lokalnego.
Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są zadania burmistrza i rady gminy oraz poznać zakres ich kompetencji. Zapoznała się również ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem urzędu.
Ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji przedstawionych przez Panów Burmistrzów, dotyczących wpływu mieszkańców na działanie władz gminnych, Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


6 grudnia w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój...

6 grudnia do naszej szkoły zawitał najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Uczniowie z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem wypatrywali Świętego Mikołaja. Przybył on w otoczeniu aniołków i renifera, które pomagały mu w rozdawaniu prezentów. Uczniowie odwdzięczyli się pięknymi piosenkami oraz wierszykami. Wszyscy uczniowie z wielką powagą zapewniali, że byli grzeczni i zasłużyli na upominki. Ten dzień był dla całej społeczności uczniowskiej wyjątkowo radosny i wesoły, a w szkole dominował kolor czerwony. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Święty Mikołaj znów do nas zagości.

Samorząd Uczniowski


Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 6.12.2022 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Ci, którzy nie uczestniczyli czynnie w rozgrywkach, gorąco dopingowali swoim koleżankom i kolegom z trybun. Po zaciętych, pełnych emocji pojedynkach zapadły decydujące rozstrzygnięcia.
W kategorii młodszej wśród dziewcząt zwyciężyła Penar Zuzanna a podium uzupełniły Pelc Małgorzata oraz Kielar Karolina. Wśród chłopców najlepszy okazał się - Frydrych Filip a podium uzupełnili Janiczek Adam i Polek Lena.
W starszej kategorii wśród dziewczyn zwyciężyła Stapińska Daria a kolejne miejsca zajęły Bulik Oliwia i Szpara Zuzanna. Więcej: ...

Nauczyciele wychowanie fizycznego
Podsumowanie akcji Pierniczki dla Hospicjum

Od kilku lat, w grudniową niedzielę, wolontariusze rozdają przy kościołach pierniczki i zbierają pieniądze na krośnieńskie hospicjum.
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się do tej pięknej akcji. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem dekorowała pierniczki upieczone przez p. Katarzynę Polek. Kolejna grupa wolontariuszy pakowała ciasteczka. W rezultacie powstało 300 paczuszek.
W niedzielę 4 grudnia z samego rana, kiedy mróz szczypał w policzki, z koszami pełnymi pierniczków wolontariusze kwestowali i dziękowali dobrym ludziom o szlachetnych sercach za każdą ofiarę. Łącznie na nasze krośnieńskie hospicjum zebrano 3210,50 zł.
Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w tak szczytną akcję.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Mistrzostwa w Futsalu

W piątek 2 grudnia w hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie rozegrano I Mistrzostwa Krosna w Futsalu Szkół Podstawowych w kategorii U-11.
W Mistrzostwach rywalizowało 9 Szkół Podstawowych: SP Dukla, SP Iwonicz, SP Gogołów, SP 7 Krosno, SP 8 Krosno, SP 12 Krosno, SP 14 Krosno, SP 15 Krosno i SP Korczyna.
Najlepszą okazała się SP w Iwoniczu, na drugim miejscu uplasowała się SP Korczyna, natomiast trzecie miejsce przypadło SP 7 Krosno.
Tytuł króla strzelców wywalczył Karol Głowacki!
Drużyna SP Iwonicz wystąpiła w składzie: Więcej: ...

Opiekun drużyny - Jarosław Kielar


„Fascynujący Świat Pszczół”
czyli warsztaty pszczelarskie dla klas trzecich

1 grudnia 2022r. klasy trzecie wzięły udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez Mistrza Pszczelarstwa p. Aleksandra Rębacza z Pasieki „Boża Iskierka”. Uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje pszczół, obserwować żywe pszczoły, spróbować miodu oraz pyłku kwiatowego. Z dużym zaangażowaniem trzecioklasiści wykonali świeczki z wosku pszczelego. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i bogato ilustrowaną książkę „Fascynujący Świat Pszczół”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: „Fascynujący Świat Pszczół”           

Wychowawczynie klas trzecich


Wyniki konkursu „Jeż to super zwierz” i podsumowanie akcji „Usyp kopiec dla jeża”

W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Aby pamiętać o tych sympatycznych zwierzątkach zorganizowano w naszej szkole konkurs wiedzy o jeżach dla uczniów klas IV - VI. Nagrody i dyplomy w tym konkursie otrzymali:
za I miejsce Filip Szajna z klasy 4b
za II miejsce Szymon Żukowicz z klasy IVa, Patryk Krzykowski z klasy Vb
za III miejsce Radysław Ziembicki z klasy Vb.
Wyróżnienie otrzymali: Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Pomóżmy Polakom mieszkającym na Ukrainie!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Nasi rodacy, którzy pozostali na terenie Ukrainy, to osoby głównie starsze, samotne, często także niepełnosprawne, z bardzo niskim dochodem w postaci emerytury, którym trudno jest przeżyć święta.
Przedsięwzięcie to od wielu lat organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.
Tegoroczna edycja, z uwagi na trwającą wojnę, ma wymiar szczególny. Zbiórka żywności odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br.
Bardzo prosimy o podarowanie następujących produktów: Więcej: ...

Organizatorzy: A. Rygiel, E. Żukowska, M. Kielar, J. Kielar


W teatrze cieni

Uczniowie klasy 1b aktywnie uczestniczyli w cyklu zajęć edukacji polonistycznej pt. „W baśniowym świecie”.
Poznali rożne formy teatralne, w tym teatr cieni, poszerzyli słownictwo o wyrażenia związane z teatrem, zapoznali się z zawodem aktora. Istotnym elementem zajęć było usystematyzowanie ich wiedzy na temat zasad kulturalnego zachowania się w teatrze.
Zajęcia stały się doskonałą okazją do twórczej ekspresji dzieci oraz do improwizowania zabawy w teatr. A efektem było zorganizowanie przez chętnych i odważnych uczniów klasowego teatru cieni. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Moja wymarzona szkoła
czyli Dzień Kloców Lego w klasie 1b

Tym razem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. W końcu dzieciom udało się uzbierać odpowiednią ilość makaronu w naszym klasowym słoiku i mogliśmy zorganizować upragniony Dzień Klocków Lego. Uczniowie klasy 1b wykonali przy tej okazji kolejne zadanie projektowe w ramach naszej innowacji pedagogicznej – „Moja wymarzona szkoła". Dzieci uwielbiają klocki Lego. A w ich głowach aż roi się od pomysłów na najróżniejsze budowle. Teraz zbierają makaron na kolejną nagrodę. Wspólnie ustalili, że chcieliby zjeść razem pizzę...

M. Jakubowicz


Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu Pierniczki dla Hospicjum

Nasza szkoła chętnie pomaga potrzebującym, o czym świadczą liczne akcje charytatywne, do których się przyłącza. W najbliższą niedzielę 4 grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz pierwszy wezmą udział w akcji „Świąteczne Pierniczki” organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Podczas kwesty po mszach świętych przy kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu wolontariusze będą rozdawać pięknie udekorowane i ozdobnie zapakowane pierniczki za dobrowolne datki. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas XVIII Rajdu Andrzejkowego.
Wyniki:
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
II miejsce – Kamil Kapica 8b
III miejsce – Mikołaj Kielar 8b
Konkurs ekologiczno- przyrodniczy:
I miejsce - Patryk Krzykowski 5b
I I miejsce - Filip Szajna 4b
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie SKLOP Krystyna Bargieł SKTK Ewa Rygiel


Andrzejki w Gromadzie Zuchowej „Wesołe Pląsy”

Kto potrafi najlepiej się bawić? Oczywiście zuchy, na Andrzejkach zorganizowanych podczas zbiórki. Przedstawiciele klas IV b– Weronika Jantosz, Gabrysia Frodyma, Karolina Lorens, Dawid Latusek i Filip Szajna przygotowali szereg zabawnych gier dla druhów i druhenek. W atmosferze radości, której celem było kształtowanie postawy szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych uczestniczyliśmy w tych zajęciach zabawowych. W słodyczach i balonach losowanych przez uczestników zabaw były ukryte sentencje andrzejkowe, które stanowiły dodatkowe źródło radości i refleksji. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej


Andrzejki w klasie 1b

Andrzejki były kolejną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwoliły nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
Dowiedzieliśmy się, że w przyszłości w klasie 1b będą lekarze, nauczyciele czy architekci. Będą też tacy, którzy zwiedzą świat dookoła. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Było dużo emocji, radości i śmiechu.

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Andrzejkowe wróżby w klasie Ia

29 listopada 2022r. pierwszoklasiści spędzili miło czas uczestnicząc w klasowych wróżbach andrzejkowych. Wszyscy chętnie brali udział w licznych konkursach i zabawach przy muzyce. Oczywiście wróżby traktowano z dużym przymrużeniem oka i śmiechem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, a wspólnie spędzony czas dostarczył najmłodszym wiele emocji i radości.

wych. Beata Milińska i Urszula Lorenc


Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień został ogłoszony w naszej szkole w dniach 21 - 29 listopada 2022r. w związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wszystkie dzieci, wychowawcy przedszkola i klas 1-3 zaangażowali się w tę piękną akcję. W klasach odbyły się zajęcia dotyczące życzliwości, wzbogacone filmami edukacyjnymi i słuchowiskami. Powstały piękne kartki z pozdrowieniami, które zostały przekazane dzieciom i nauczycielom. Szczególnym zainteresowanie cieszyła się „Aleja Życzliwości” na której zawisł łańcuch, na którego ogniwach pojawiły się wyjątkowe pozdrowienia i wyznania. Więcej: ...

Pedagodzy


Światowy Dzień Życzliwości !!!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie przekazywali sobie wspólnie miłe słowa i życzenia.
W szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i pozytywnej energii. W klasach IV – VIII przeprowadzono zajęcia wychowawcze na temat znaczenia życzliwości w codziennych relacjach z drugą osobą. W każdej klasie wybrano najbardziej życzliwą osobę, wśród których znalazły się: Karolina Kielar, Weronika Jantosz, Julia Kandefer, Natalia Bacior, Zofia Szmyd, Szymon Boczar, Nikola Smerecka, Szymon Rygiel, Daria Trygar i Anna Stanisz.
Pamiętajmy – życzliwość nic nas nie kosztuje a uśmiech wywołuje ….

Samorząd Uczniowski


„INNY NIE ZNACZY GORSZY”
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 1b

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Razem przez świat” w listopadzie uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Wszyscy mocno zaangażowali się w dyskusje nt. „Co to jest tolerancja? Co znaczy być tolerancyjnym? Zaskakująco trafnie definiowali zagadnienie i co ważne - potrafili wyciągnąć wnioski z dyskusji o tolerancji. W czasie zajęć dzieci posługiwały się symbolami graficznymi, które ułatwiały im zrozumienie tematu. Więcej: ...

M. Jakubowicz


Konkurs wiedzy historycznej
„Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831 r.”

W ramach obchodów „Dnia Podchorążego” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przeprowadzony został konkurs wiedzy historycznej pn. „Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831 r.” Przedsięwzięcie miało formę quizu online. Uczestniczyło w nim jednocześnie 2000 osób z całej Polski, poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfonu, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy. Reprezentowało nas czworo uczniów, którzy odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania. Byli to: Melania Kielar (6b), Antek Janiczek, Michał Szkólka i Bartosz Szkółka (7a).

Maria Szajna


Rajd Andrzejkowy

25 listopada 30 osobowa grupa miłośników turystyki pieszej wraz z opiekunami wzięła udział w XVIII Rajdzie Andrzejkowym zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu przeszli trasę pieszą: Iwonicz – Zdrój – Przymiarki (626 m n.p.m.) – Bałucianka. Więcej: ...

Ewa Rygiel – opiekun SKTK, Krystyna Bargieł – opiekun SK LOP, Anna Gaweł


Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

25 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece.           

Bibliotekarze


Święto Pluszowego Misia

25 listopada w oddziale przedszkolnym dzieci obchodziły święto swoich najmilszych zabawek, niezastąpionych przytulanek przy zasypianiu – Pluszowych Misiów. Każdy przedszkolak tego dnia przyszedł ze swoim ukochanym misiem. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki- misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, quizach i zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że Święto Misia zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Izabela Nycz, Alicja Kucza, Anna Pawłowska


Warsztaty profilaktyczne

„Kiedy zauważysz w kimś coś pięknego, powiedz mu.
Tobie zajmie to kilka sekund, a w nim może zostać do końca życia.”

25 listopada nasi uczniowie z kl. Ib, VI, VII i VIIIa (VIIIb w późniejszym terminie) mieli świetną okazję uczestniczenia w zajęciach warsztatowych o charakterze profilaktycznym, nastawionych również na trening umiejętności psychospołecznych. Trzy godziny pracy z psychologiem pozwoliły wejrzeć w siebie, poznać swoje słabości i mocne strony oraz dowiedzieć się więcej o kolegach z klasy. Warsztaty w większości sfinansował Burmistrz Gminy, za co serdecznie dziękujemy.

Pedagodzy


GRAMY ZMYSŁAMI - zadanie nr 2 Sensoryczna matematyka

W listopadzie w oddziale przedszkolnym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Gramy zmysłami odbyły się zajęcia pt. Sensoryczna matematyka. Dzieci rozpoczynają dopiero swoją przygodę z matematyką, dlatego pozwalamy przedszkolakom bawić się nią.
Podczas realizowania zadania drugiego dzieci kształtowały umiejętności matematyczne. Realizując zadanie układały oraz pisały na mące i kaszy poznane cyfry i figury geometryczne, dodawały różne przedmioty, a także segregowały elementy pod względem koloru i wielkości. Świat liczb, figur i działań najlepiej poznawać poprzez wielozmysłową zabawę.

Małgorzata Kielar, Alicja Kucza


21 listopada
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Ogłaszamy Tydzień Życzliwości!
Zapraszamy do Wspólnej Zabawy w dzieleniu się Życzliwością!
Propozycje działań dla klas:
1.Klasowe głosowanie np. na najżyczliwszego kolegę/ najżyczliwszą koleżankę/ najżyczliwszego nauczyciela.
2.Obdarowanie wybranych osób własnoręcznie przygotowanymi kartkami z pozdrowieniami. Pozdrów kolegę, koleżankę, nauczyciela, pracownika szkoły. Więcej: ...

Pedagodzy


Konkurs plastyczny „Prawa Dziecka”

W związku ze zbliżającym się 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, pedagodzy zapraszają wychowawców klasowych wraz ze swoimi uczniami do udziału w konkursie plastycznym pt. „Prawa Dziecka”. Waszym zadaniem jest stworzyć ciekawą pracę plastyczną o tematyce praw dziecka (każda klasa- jedną pracę). Zostawiamy Wam dowolność w doborze techniki wykonania prac. Liczymy na Waszą kreatywność.
Termin składania prac: 29.11.2022 r. u pedagogów w sali 27.
Serdecznie zapraszamy.

Pedagodzy


Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 17 listopada w sali kinowo – teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Ivo Chudy – uczeń klasy VII miał okazję zaprezentować swój wokalny talent w piosence Deana Lewisa – Be Alright. Na scenie zaśpiewało około 72 artystów z całego powiatu. Ivo w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce ex aequo wraz z Zofią Baran, reprezentantką szkoły w Dukli. Ivovi jeszcze raz składamy wielkie gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w jego wokalnej karierze.
Zachęćmy za do odsłuchania występu Iva: Be Alright - Dean Lewis - cover by Ivo Chudy

Ewelina Żukowska


XXVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza

W dniu 17 listopada br. w Sali Kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się XXVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza, mający na celu popularyzację twórczości poetów i pisarzy oraz aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy uczniów z klasy 5B. Młodzi artyści zaprezentowali sceny z lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Pierwszy zespół (Natalia Bacior, Aleksandra Gorczyca, Amelia Wejksza) przedstawił spektakl pt. „Chłopięcy świat”, natomiast drugi zespół (Malwina Bąk, Nikola Jakubowicz, Lena Rajchel, Julia Rymar) zaprezentował „Ostatnie chwile Nemeczka”. Występ był efektem realizowanej w klasie piątej innowacji pedagogicznej zatytułowanej „W roli bohatera”. Więcej: ...

opiekun: Kinga Rogóz


Spotkanie dzieci ze sztuką teatralną

We wtorek 15 listopada wszystkie dzieci z naszej szkoły, z klas 0 – III uczestniczyły w spotkaniu ze sztuką teatralną. Z kolejną propozycją spektaklu zwrócił się do swoich odbiorców Katolicki Teatr Edukacji proponując w nowej odsłonie „Baśnie Pana Andersena”.
Wielkie piękno i trwała wartość baśni Andersena polega na tym, że pokazują one życie takim jakim ono jest. Andersen nie zmienia naturalnego porządku rzeczy tylko po to, by doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Łagodnie i cierpliwie uczy, ze życie nie zawsze ma pogodną twarz, bywa drapieżne i pełne goryczy, ale jest też w nim miejsce na radość i śmiech. Więcej: ...

Wychowawcy z klas 0 - III


„Biało-czerwona w Twoim obiektywie”

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, Biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji pod nazwą „Biało-czerwona w Twoim obiektywie”. Co roku z dumą prezentujemy naszą Biało-Czerwoną. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Małgorzata Warzocha


Powiatowo – Gminne obchody Święta Niepodległości

Bardzo uroczyście obchodzono 11 Listopada w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja naszej szkoły, tj. Dyrekcja – Panie Monika Leśniak – Kielar i Sabina Józefowicz - Boczar oraz dwa składy Pocztu Sztandarowego reprezentowały nas pod Pomnikiem Milenijnym, gdzie złożono kwiaty, oraz podczas Mszy Św. za Ojczyznę. Uroczystości były podniosłe m.in. dzięki obecności wielu Gości, w tym przedstawicieli Sejmu, władz Województwa, Powiatu i Gminy, delegacji z Budapesztu oraz licznych Sztandarów szkół i organizacji, jak również Gminnej Orkiestry Dętej z Iwonicza.

Maria Szajna, Jarosław Kielar – opiekunowie Pocztu


Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Wolność … Ją wymyślił dla nas Bóg,
Aby człowiek wreszcie mógł
W Niebie się zbudzić”

W tym roku uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości tak, jak to bywało przed czasem pandemii, tj. wspólnie Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie. Występ poświęciliśmy Polakom, którzy znajdując się przez 123 lata pod zaborami, mimo że próbowano im narzucić język, obyczaje, kulturę i religię, uratowali te najcenniejsze wartości. Motywem wiodącym była Wolność, o której recytowano wiersze i śpiewano piosenki. Więcej: ...

Maria Szajna, Ewa Rygiel, Monika Szajna,
Uczniowie klas VI i Poczet Sztandarowy


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, Biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Biało- czerwona w Twoim obiektywie”.
Co trzeba zrobić?
Wywiesić flagę, zrobić zdjęcie i przesłać je na adres babczynska.malgorzata@gmail.com
My je pokażemy na stronie naszej szkoły.

Warzocha Małgorzata


Wycieczka do Łańcuta

W dniu 9 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta, gdzie mieli możliwość zwiedzenia pałacu należącego do rodu Lubomirskich a potem Potockich. Zobaczyliśmy wspaniale urządzone komnaty magnackie, m.in.: Wielką Sień, Galerię Rzeźb, Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Pokój Bilardowy, Salę Teatralną i pokoje kąpielowe. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi eksponatami: meblami, żyrandolami, podłogami, kryształowymi lustrami i bogactwem zdobień. Obejrzeliśmy zgromadzone dzieła sztuki oraz portrety dawnych mieszkańców, czyli członków rodu Lubomirskich i Potockich.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stajni i wozowni pełnej pięknych karoc, powozów i bryczek. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Ewelina Żukowska, Leszek Krukar


Smartfon na lekcji języka obcego

Nauczanie we współczesnym świecie zawiera obecnie nowoczesne rozwiązania technologiczne, gdyż technologia towarzyszy uczniom na każdym kroku w ich codziennym życiu. Wykorzystanie telefonów komórkowych w czasie lekcji nie tylko języków obcych jest bardzo przydatne w procesie nauczania i uczenia się np. poprzez kręcenie krótkich filmików tematycznych.
Taki typ zadania otrzymali uczniowie klas VIII. Jako zadanie dodatkowe nakręcili poza szkołą krótki filmik „Beim Arzt”, w którym odegrali scenkę u lekarza. Uczniowie zapoznani z planem działań napisali krótki scenariusz, przydzielili sobie role i wcielili się w rolę lekarza i pacjenta. Więcej: ...

Film 1            Film 2            Film 3           
M. Litwin


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach młodszych

Od kilku lat w Polsce 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania, u nas w szkole wyjątkowo w tym roku kulminację tych obchodów mieliśmy 9 listopada w środę. Dzień ten jest inaczej nazywany Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Głównym celem rozpowszechniania tych nietypowych świąt jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania. Nauczyciele na lekcjach przypominali swoim uczniom, jak ważną rolę pełni śniadanie w naszej codziennej diecie i jak szczególnie ważne jest pierwsze śniadanie. Więcej: ...
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć i fotorelacji.

Klasa 1a            Klasa 1b            Klasa 2a           
Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b           
Wychowawcy z klas I - III


Dzień Postaci z Bajek w klasie 1b

Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat, bawią nas, śmieszą i jednocześnie uczą. Słuchanie i czytanie bajek rozwija wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogaca słownictwo, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dzieci jest radosny i bardziej kolorowy.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Tego dnia do klasy 1b przybyli bohaterowie ulubionych bajek dzieci. Nie zabrakło księżniczek, czarownicy, Czerwonego Kapturka, Myszki Miki, wojowników i wielu innych bajkowych postaci.
Bardzo atrakcyjne okazały się zajęcia edukacyjne, w których aktywnie uczestniczyły wszystkie bajkowe postaci. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Dzień Postaci z Bajek

Chyba każdy z przyjemnością sięga do wspomnień z dzieciństwa, do czytanych wtedy bajek, do magicznego świata księżniczek i superbohaterów.
Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja, aby przypomnieć ulubione bajkowe postaci a także rozwijać wśród dzieci zainteresowania czytelnicze.
Biblioteka szkolna w tym roku po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta organizując spotkanie dla dzieci oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi doskonale poradzili sobie z „bajkowymi” zagadkami. Z zainteresowaniem oglądali przyniesione z biblioteki bajki i baśnie oraz wysłuchali bajki o Kopciuszku. Więcej: ...

Bibliotekarze


Międzynarodowy Dzień Jeża

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża przygotowałem prelekcję o tych ciekawych zwierzętach. Mówiłem o jeżu wschodnim i zachodnim, które występują w Polsce oraz o jeżu pigmejskim. Wszyscy się dowiedzieli, że jeże nie noszą jabłek, ile żyją, jak długo trwa ich ciąża i że są gatunkiem chronionym. Zwróciłem dzieciom uwagę, że jeże są pożytecznym gatunkiem, którego warto chronić i zrobić im schronienie na zimę w ogrodzie np. ze skrzynki przykrytej liśćmi lub specjalnie zrobionej budce. Na zakończenie dzieciom rozdałem kolorowankę z jeżykiem.

Filip Szajna - uczeń klasy 4b


My i drzewa – projekt edukacyjny w klasie 1B

W październiku 2022 r. w klasie 1B realizowany był projekt edukacyjny pn. „My i drzewa”. Był to kolejny etap naszej innowacji pedagogicznej – ogólnopolskiego projektu „Razem przez świat”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach zajęć edukacji przyrodniczej i plastycznej. Celem projektu było poznanie i klasyfikacja drzew iglastych i liściastych, poznanie ekosystemów ogrodu, parku i lasu, rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności, uwrażliwienie na piękno przyrody, poznanie gatunków i sposobów ochrony drzew, stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Lubimy owoce i warzywa!

28 października 2022 r. z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw w Oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wykonały owocowe szaszłyki, jeżyki, kisiły kapustę. Owoce posłużyły do ciekawych zadań matematycznych, plastycznych. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki i uczyły się piosenek związanych z owocami i warzywami. W czasie trwania zajęć dzieci dowiedziały się jakim cennym źródłem witamin są warzywa i owoce, oraz miały okazję spróbowania potraw wykonanych przez siebie.

A. Kucza, I. Nycz, A. Pawłowska


Klasy drugie zwiedzają Kraków i Kopalnię Soli w Bochni

Dzięki kolejnej edycji programu MEiN „Poznaj Polskę” dzieci z klas drugich 27 października 2022 r. uczestniczyły w wycieczce do Krakowa i Kopalni Soli w Bochni.
Do wycieczki przygotowywały się od kilku dni. Na mapie sprawdzały, gdzie położony jest Kraków – druga stolica Polski oraz Bochnia z najstarszą kopalnią soli. Planowały, co należy zabrać do plecaka, a także przypomniały sobie regulamin zachowania na wycieczce. Więcej: ...

Opiekunowie: J. Kielar, A Prejsnar, M. Kielar, I. Tekieli


#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Społeczność naszej szkoły wybrała się na pobliski cmentarz oraz do lasu Grabińskiego i na cmentarz choleryczny, aby uporządkować groby zapomniane i zapalić znicze przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy także o zmarłych pracownikach szkoły. Więcej: ...

Społeczność szkolna


Projekt edukacyjno – ekologiczny w klasie 3a „Drzewo”

W październiku obchodzony był Światowy Dzień Drzewa, którego pomysłodawca to amerykański przyrodnik Juliusz Sterling Morton. W 1872 roku po raz pierwszy zachęcił on swoich rodaków do sadzenia drzew i krzewów. Właśnie to święto zainspirowało klasę 3a do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno - ekologicznym "Drzewo". Uczniowie zrealizowali cykl teoretycznych i praktycznych zajęć w klasie. Najbardziej jednak podobały im się aktywne zajęcia w terenie, w tym sadzenie krzewów.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji projektu: Projekt „Drzewo”           

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią B. Lorens


Kasztanowy tydzień w klasie Ia

Wyjątkowo ciepła aura sprzyja spacerom i zbieraniu darów jesieni”. Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem przystąpili do pracy i zebrali ponad dwieście kasztanów. Zostały wykorzystane do układania kształtów poznanych liter i cyfr, a także zabaw matematycznych. Wiele radości dostarczyło dzieciom tworzenie ludzików i zwierzątek. Kasztany przydały się także podczas rozgrywek sportowych. Spore zapasy „darów jesieni” wystarczą pierwszoklasistom na realizację jeszcze wielu ciekawych gier i zabaw. Kasztany nic nie kosztują, a zabawa nimi jest bezcenna.

wych. Beata Milińska i Urszula Lorenc


Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

24 października w piękną jesienną pogodę klasy 4 wybrały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, w ramach programu Poznaj Polskę, do Ojcowskiego Parku Narodowego położonego w niedalekiej odległości od Krakowa.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który zaprowadził nas do zamku w Pieskowej Skale, leżącym na Szlaku Orlich Gniazd, gdzie spacerowaliśmy po dziedzińcu i krużgankach, poznając historię tego miejsca. Przebywając nad doliną Prądnika, mogliśmy zobaczyć malownicze ostańce skalne, w tym najbardziej znaną w tym regionie - Maczugę Herkulesa. Więcej: ...

Joanna Kleczyńska, Iwona Tekieli


XXII Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.
21. października br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego, pod hasłem: „Blask prawdy”. Zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak w encyklice „Veritatis splendor”, przypomnieliśmy sobie jego niezwykłe życie i głoszenie Bożego Orędzia. Dziękowaliśmy Bogu za Świętego Papieża.

ks. Paweł Głazowski


POZNAJ POLSKĘ
Wycieczka klas pierwszych do Żarnowca i Bóbrki

20 października 2022 roku, w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”, uczniowie klas I uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce.
W Żarnowcu zwiedzili Dworek – Muzeum Marii Konopnickiej. Dowiedzieli się, że dworek jest Darem Narodu z 1903 roku. Uczniowie usłyszeli też, że Maria Konopnicka prowadziła szeroką działalność pisarską, oświatową i społeczną. Trzeba podkreślić, że dzieci były przygotowane i z łatwością odpowiadały na pytania przewodnika. Więcej: ...

Opiekunowie: M. Jakubowicz, B. Milińska, U. Lorenc


„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W związku z tym w szkole będzie prowadzona zbiórka zniczy.
Zachęcamy całą społeczność szkoły do wsparcia akcji i przyniesienia zniczy w dniach 24-28 października 2022 r.
Znicze przynosimy do sali 27 (pedagog).

Społeczność szkolna


Wycieczka klas trzecich do Sandomierza

19 października 2022 r. długo pozostanie w pamięci klas trzecich. Uczniowie z opiekunami wczesnym rankiem udali się na wycieczkę do Sandomierza, miasta nad Wisłą, położonego na siedmiu wzgórzach. Dzięki opowieściom pana przewodnika dzieci poznały legendy i krótką historię miasta, jego najważniejsze zabytki i ciekawostki. Widziały zabytkowy Ratusz, studnię, lewitującą kotwicę. Dowiedziały się, czym jest krzemień pasiasty i do czego jest wykorzystywany. Więcej: ...

Wychowawczynie klasy 3a i 3b


Spotkanie z pisarzem

Dnia 11 października odwiedziliśmy Krośnieńską Bibliotekę Publiczną, w której odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z pisarzem i dziennikarzem Jakubem Skworzem. Zostało ono zorganizowane w ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, w którym to projekcie uczestniczy nasza biblioteka szkolna. Pan Jakub autorem książek, w których poznajemy życie znanych ludzi z perspektywy dwójki dziecięcych bohaterów- Eryka i Oli.
Na spotkaniu opowiedział nam o życiu Adama Mickiewicza w oparciu o swoją książkę „Adaś Mickiewicz łobuz i mistrz”. W ciekawy sposób zadawał nam pytania dotyczące życia poety, czytał też fragmenty książki. Więcej: ...

Uczestnicy spotkania


Święto pieczonego ziemniaka w Gromadzie Zuchowej „Wesołe Pląsy”

W słoneczne popołudnie zuchy brała udział w „Święcie pieczonego ziemniaka”. Po obrzędowym przywitaniu się piosenką, zuchy dowiedziały się kilka ciekawostek na temat pochodzenia ziemniaka. Później odbyła się olimpiada z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych: rzut ziemniakiem do celu, skoki w workach itp. Po zakończonych wyzwaniach sportowych, każdy uczestnik został nagrodzony medalem. Zorganizowaliśmy wybory króla Kartofla i królowej Bulwiny, ziemniaczanymi rządzącymi zostali: zuch Oliwier Kandefer z kl. 2b i zuchenka Maja Kowalska z kl. 2b, to oni nazbierali najwięcej pyr. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy”


Konkurs „Jeż to super zwierz” i akcja „Usyp kopiec dla jeża”

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Z tej okazji ogłaszamy konkurs wiedzy o jeżach „Jeż to super zwierz” dla klas 4-6, który odbędzie się 10.11.2022 r. o godz. 9:50. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Krystyny Bargieł do dnia 3 listopada. Pytania konkursowe będą dotyczyły następujących zagadnień:
1.Gatunki jeży w Polsce.
2.Występowanie.
3.Tryb życia.
4.Odżywianie. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Nakręć się i pomóż chorej Emilce

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
Ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”
(F. Edwards)

Odkręcamy… zbieramy… pomagamy…
Wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy akcję, która polega na zbiórce nakrętek. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych i środkach chemicznych. To charytatywno–ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, zdobyło w naszej szkole szeroką popularność i stało się codziennością. Zbiórka nakrętek wyrabia nawyk systematycznego segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas LII Ogólnopolskiego Dukielskiego Zlotu Turystów.
Wyniki:
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
I miejsce – Kamil Kapica 8b
III miejsce – Bartosz Szkółka 7a
Konkurs ekologiczno- przyrodniczy:
I miejsce - Filip Szajna 4b
II miejsce - Patryk Krzykowski 5b
Więcej: ...

Opiekunowie SKLOP Krystyna Bargieł SKTK Ewa Rygiel


List z Republiki Środkowoafrykańskiej

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Adoptuj Szkołę. Zobowiązaliśmy się do wpłaty przez 6 kolejnych lat kwoty 100 PLN do dnia 1 września każdego roku na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Fundacja zobowiązała się do przekazania całej wpłaconej przez nas kwoty na rzecz szkoły w Republice Środkowej Afryki oraz corocznych relacji ze szkoły objętej programem adopcji.
Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie dzieci ze szkoły w Ngaundaye od Prezes Fundacji Pani Justyny Janiec-Palczewskiej oraz list od s. Barbary Samborskiej z Republiki Środkowoafrykańskiej. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że zmarł uczeń naszej szkoły Franciszek Barud.
Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych
składa
Dyrekcja, Pracownicy i Społeczność Szkoły

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs w klasach 4-8. Dwóch najlepszych uczniów z klasy wzięło udział w konkursie wyłaniającym Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Trzech uczniów: Emil Pelczar (kl. 6b), Kamil Kapica (kl. 8b) i Michał Bury (kl. 8a) wykazało się wzorową wiedzą nt. tabliczki mnożenia, uzyskując tym samym ex aequo tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Szajna, I. Tekieli, L. Krukar


Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Edycja IV – „Podróżowanie przez czytanie”

W październiku klasa 3a przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i reprezentuje naszą szkołę w IV edycji projektu. Tegoroczna edycja pod kryptonimem „Podróżowanie przez czytanie” stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, dzieci pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Więcej: ...

Wychowawczyni kl. 3a - Bożena Lorens


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: Gramy Zmysłami

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: Gramy Zmysłami. Głównym celem projektu jest wielozmysłowe poznanie świata przez dzieci, a także stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabawy. Projekt potrwa od października 2022 do maja 2023 roku. Każdy miesiąc podporządkowany jest innemu zmysłowi.
Zadanie na październik to: ścieżka sensoryczna.
W naszym przedszkolu stworzyliśmy ścieżkę z wykorzystaniem darów jesieni. Dzieci spacerowały po różnych fakturach, świetnie się przy tym bawiąc. Więcej: ...

Projekt realizują:
Alicja Kucza, Małgorzata Kielar


Sprzątanie Świata 2022 - zbiórka używanych telefonów komórkowych

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. Akcja polega na zebraniu starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Zbiórka trwa tylko do 12 listopada 2022 r. PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO! Oddaj stary telefon, który może zalega Ci w szafie. Czekają nagrody!

Opiekun SKLOP Krystyna Bargie


Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej 29 akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie posprzątali tereny zielone wokół szkoły, plac zabaw, przystanki autobusowe, teren stadionu, park oraz przydrożne rowy i ulice Iwonicza. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tym przedsięwzięciu i widać było, że wywarło to na nich duże wrażenie. Szkolną inicjatywę wsparł Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju udostępniając worki na odpady i rękawiczki. Uczniom, nauczycielom oraz Panu Burmistrzowi, składamy serdeczne podziękowania!

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


XIX Podkarpacka Noc Nietoperzy

7 października 2022 roku w Czarnorzekach odbyła się Podkarpacka Noc Nietoperzy, w ramach której rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Podkarpackie Nietoperze”. Ponad trzydziestu uczniów z naszej szkoły wykonało bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające nietoperze i ich siedliska oraz miejsca schronienia. Wśród nagrodzonych dzieci znalazły się prace:
- Filipa Szajny kl. 4b – I miejsce
- Łukasza Wawro kl. 4b - III miejsce
- Antoniny Węgrzyn kl. 3b - wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


„Zdrowo jem” - projekt edukacyjny realizowany w klasie 1b

W październiku uczniowie klasy 1b aktywnie uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji prozdrowotnej. Cykl zajęć rozpoczęliśmy od nazywania darów jesieni, głoskowania i dzielenia na sylaby wyrazów, liczenia elementów w zbiorach i wykonywania działań. Rozmawialiśmy o tym, co można przygotować z jesiennych zbiorów przyniesionych z sadu i z ogrodu oraz jakie przetwory możemy zrobić na zimę. Dzieci wykazały się też znajomością przepisów kulinarnych, a na koniec z radością i dużym entuzjazmem przyjęły wyzwanie, polegające na przygotowaniu w domu soku, koktajlu lub sałatki. Więcej: ...

wych. M. Jakubowicz


Podsumowanie akcji KREDKOBRANIE

Serdecznie dziękujemy za udział w ogólnopolskiej akcji KREDKOBRANIE, której celem była zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Kresów. Dzięki akcji udało nam się zebrać dużą ilość przeróżnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in. 99 zeszytów, 67 bloków i papierów kolorowych, 45 pudełek z kredkami, 12 zestawów pisaków, 15 zestawów plasteliny, 163 długopisów, 203 ołówków, 15 zestawów farb, 8 piórników, 8 zestawów linijek, 33 szt. gumek do mazania i wiele innych. Wszystkie dary zostały przeliczone i zapakowane przez wolontariuszy oraz wysłane do fundacji IGNATIANUM. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach polskich dzieci mieszkających na Kresach.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Spotkanie z policjantami

5 października 2022r. w ramach działań profilaktycznych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Posterunku Policji w Iwoniczu Zdroju.
Spotkania zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: dzieci klas I-III zostały wyposażone w informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz przechodzeniu przez drogę. Uwrażliwieni zostali również pod względem bezpiecznego korzystania z Internetu i smartfonów oraz kontaktów z nieznajomymi. Więcej: ...Światowy Dzień Zwierząt

W dniu 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przygotowałem prelekcję o zwierzętach dla przedszkolaków. Opowiadałem o kunie, wiewiórce, biczogonie egipskim oraz o innych przedstawicielach królestwa zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wypreparowane zwierzęta i zasuszone owady, które również należą do królestwa zwierząt. Nie zabrakło też fajnych atlasów o zwierzęcej tematyce. Dzieci siedziały z zaciekawieniem i oglądały moją kolekcję. Na koniec każdemu słuchaczowi rozdałem własnoręcznie zrobione zakładki do książki.

Uczeń klasy 4b - Filip Szajna


Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023. Regulamin oraz harmonogram konkursów jest dostępny pod poniższym linkiem:
Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2022-2023„Bezpieczny przedszkolak”

Realizując tematykę kompleksową „Jestem bezpieczny” dzieci z oddziału przedszkolnego gościły policjanta oraz odwiedziły strażaków w pobliskiej remizie OSP w Iwoniczu. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielił wskazówek jak należy zachowywać się w sytuacji spotkania obcej osoby oraz ataku psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem groźnego zwierzęcia. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego do wykonywania pracy. Dzieci utrwaliły też numery alarmowe. Więcej: ...

Wychowawczynie przedszkolaków


Dzień Chłopca w klasach młodszych

Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto cieszące się dużą popularnością również ze względu na to, że celebrujemy go od najmłodszych lat szkolnych. W klasach młodszych w bardzo różny sposób dzieci uczciły święto swoich klasowych kolegów. Dziewczynki wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki chłopakom. Wspólna zabawa pozwoliła dzieciom zintegrować zespoły klasowe.
Z tej okazji chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego !!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fotorelacji z tych klasowych uroczystości.

Klasa 1b            Klasa 2a            Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b           

Wychowawczynie klas 1-3


Dzień Głośnego Czytania

Co roku 29 września biblioteka organizuje w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin pisarki Janiny Porazińskiej.
Tego dnia chętni ósmoklasiści odwiedzili uczniów z klas młodszych i przedstawili im przygotowane wcześniej fragmenty pozycji książkowych dla dzieci. Przedszkolaki wysłuchały bajeczek czytanych przez bibliotekarzy. Warto zauważyć, że wszystkie prezentowane książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Więcej: ...

Bibliotekarze


Europejski Dzień Języków 2022

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
W tym dniu i przez kolejne dni w naszej szkole uczniowie wzięli udział w innych niż zazwyczaj lekcjach języków obcych. Więcej: ...

Nauczyciele języków obcych


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

Dnia 26 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Głowacki – kl. 8a, zastępcą przewodniczącego został Szymon Rozel – kl. 7a. Na skarbnika Samorządu Uczniowskiego została wybrana Julia Haliniak – klasa 8b.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU


Rajd Piotruś w Beskidzie Niskim

23 września2022 r. grupa 26 uczniów wraz z opiekunami z naszej szkoły wzięła udział w LII Ogólnopolskim Dukielskim Zlocie Turystów zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu przeszli trasę pieszą Zawadka Rymanowska- „Piotruś”(728m n.p.m.)- Stasiane, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Pasjonaci turystyki pokonali bez trudu strome podejście na szczyt góry Piotruś, pomimo towarzyszącego im ciągłego błota. Podczas rajdu odbyły się konkursy: ekologiczno–przyrodniczy i turystyczno-krajoznawczy oraz tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Opiekun SKTK Ewa Rygiel, Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł, Anna Gaweł


Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się w kalendarz imprez bibliotecznych.
We wtorek- 21 września i środę- 22 września biblioteka gościła dzieci z klas pierwszych. Przeprowadzone zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych uczniów i czytelników z księgozbiorem a także zasadami korzystania ze zbiorów.
Dzieci w czasie spotkania wykazały się znajomością baśni rozwiązując „bajkowe zagadki”, udowodniły też, że doskonale wiedzą jak obchodzić się z wypożyczonymi książkami.
Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie przyrzeczenia a następnie samodzielne wypożyczanie książek. Więcej: ...

Bibliotekarze


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

Z okazji rocznicy całkowitego wyzwolenie Iwonicza z okupacji hitlerowskiej, która przypada 20 września, gromada zuchowa odwiedziła i zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia zuchom historii naszej miejscowości oraz kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do tradycji.

Opiekunowie: Anna Gaweł, Małgorzata Kielar


Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Na to Święto dzieci przygotowywały się już wcześniej ozdabiając salę samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi. Święto Przedszkolaka uczciliśmy zabawami integracyjnymi przy muzyce, śpiewem, tańcem zabawami kształtującymi sprawność ruchową i rozwijającymi zmysły. Dzieci wysłuchały baśni Tomcio Paluch, ozdabiały balony oraz wykonywały ćwiczenia na matematycznej ośmiornicy. Więcej: ...

Izabela Nycz, Alicja Kucza, Anna Pawłowska


Każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć!
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole, po raz kolejny, uczniowie klas 1-3 od samego rana zamienili się w małych twórców i cieszyli się tym niezwykłym dniem!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Kropki.

Klasa 1b            Klasa 2a i 2b            Klasa 3a           

Wychowawczynie klas 1-3


Pomóż młodym na Kresach!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w 5. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie, której celem jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.
Potrzebne są przybory szkolne oraz materiały plastyczne: kredki, zeszyty, bloki, papier kolorowy, farby, pędzle, plastelina, pisaki, Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Narodowe Czytanie 2022

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda w następujących słowach zachęcał do przyłączenia się do akcji: Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


Informacja dla Rodziców

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Krośnie zaprasza chętnych Rodziców, którzy napotykają na trudności wychowawcze lub chcą ich uniknąć w przyszłości do Szkoły dla Rodziców.
Polecamy.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
Na które warto poznać odpowiedzi…”

W czwartek, 1 września w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu rozpoczęto nowy rok szkolny 2022/2023, w którym wzięli udział uczniowie, Grono Pedagogiczne, ksiądz proboszcz, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Iwoniczu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia na sali gimnastycznej. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Leszek Krukar,
Małgorzata Jakubowicz, Beata Milińska

NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 1 września 2022 roku (czwartek)
o godz. 830.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się
1 września 2022 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – V          Klasy VI – VIIIInformacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023