Informacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024









Wakacji nadszedł czas!

23 czerwca 2023 r. zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 najpierw uczestnicząc w Mszy Świętej, a następnie w uroczystej akademii.
Akademia była podsumowaniem pracy w bieżącym roku szkolnym. Dzień ten był szczególnie ważny dla uczniów kończących pierwszy etap kształcenia. To właśnie uczniowie klas trzecich przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali przed szeroką publicznością. Był on podziękowaniem za trzy lata pracy dla wszystkich uczących ich nauczycieli, od których uzyskali wsparcie i wiedzę na początku swojej edukacji. Więcej: ...

Wakacji nadszedł czas!         

Wychowawczynie klas trzecich: M. Zygmunt, B. Lorens


Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły

Uroczystość zakończenia nauki w szkole podstawowej przez uczniów klas ósmych odbyła się w naszej szkole w czwartek 22 czerwca 2023 r. W tym szczególnym czasie uczniom towarzyszyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie klas 7 oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój pan Witold Kocaj oraz jego zastępca pan Jacek Rygiel, ksiądz proboszcz Kazimierz Giera, przewodnicząca Rady Rodziców: Maria Kandefer – Nycz.
Tradycyjnie uczniowie rozpoczęli uroczystość od przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom. Następnie zatańczyli poloneza. Więcej: ...

Wychowawcy klas 8: Marzena Muzyka i Kinga Rogóz


Podziękowania dla Pocztu Sztandarowego

Serdecznie dziękujemy obu składom Pocztu Sztandarowego, które wzorowo wypełniały swoje obowiązki w mijającym roku szkolnym.
Byli to: Kamil Bobusia, Karolina Skraqi, Maja Zajdel oraz Oskar Gonet, Daria Trygar i Zuzanna Kruszelnicka.

Opiekunowie


Międzynarodowy Projekt Czytelniczy w klasie 3a zakończony

Każda książka to wędrówka,
mapa złożoności umysłu
i duszy człowieka.
A czytelnik to swoisty
podróżnik…
Elif Shafak

Międzynarodowy Projekt „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki” został zakończony. Każdy z uczniów kl. 3a otrzymał certyfikat ukończenia międzynarodowego projektu, Więcej: ...

Klasa 3a z wychowawczynią


III Edycja Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa” - sukces naszej uczennicy

Julia Cząstka z klasy VI b zajęła II miejsce w konkursie i otrzymała nagrody wraz z dyplomem. Stworzyła opowiadanie, którego bohaterem był jeden niesamowity żołnierz – niedźwiadek Wojtek, przemierzający szlak bojowy wraz z Armią Władysława Andersa. Na konkurs nadesłano ponad 250 prac z Polski, Szkocji, Niemiec, Belgii i Egiptu. Serdecznie gratulujemy.

Maria Szajna


Zakończenie innowacji „Razem przez świat”

Klasa 1B zakończyła realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez świat” w ramach naszej innowacji pedagogicznej. Wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie wymagane zadania projektowe i wiele zadań dodatkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty za aktywny udział w projekcie. Tu chcemy podziękować Pani Annie Albrecht za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu, za jej propozycje zadań, ale również za pozostawienie nam dużej swobody działania w planowaniu i realizacji poszczególnych modułów. Dziękujemy też rodzicom za ich aktywność i zaangażowanie w niektóre działania. W pierwszym roku nauki szliśmy „Razem przez Świat” i z takim hasłem powędrujemy dalej…

M. Jakubowicz


Realizacja Narodowego Programu Czytelnictwa w naszej szkole

Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Poprzednio w 2017 roku uaktualniono księgozbiór biblioteczny, jednak mając na uwadze potrzeby i zainteresowania młodego czytelnika postanowiono ponownie przyłączyć się do Programu.
Kierując się wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 25” złożono wniosek, który zawierał plan działań na różnych płaszczyznach oraz uwzględniał zakup książek i wyposażenia biblioteki, Więcej: ...

Bibliotekarze


Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

19 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. W turnieju udział wzięły cztery drużyny z klas IV-VI. Dziewczęta rozegrały po trzy mecze.
Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna klas szóstych w składzie: Zuzanna Szpara, Lena Pniak, Zofia Szmyd, Natalia Trygar, Maja Ciupińska. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Lena Rajchel, Julia Kandefer, Zuzanna Marszałek, Malwina Bąk, Hanna Kucza. Brąz wywalczyła drużyna: Emilia Litwin, Zuzanna Kandefer, Magdalena Zima, Julita Sroka, Gabriela Kozioł. Czwarte miejsce, po bardzo wyrównanej walce, zajęła drużyna: Lena Polek, Karolina Kielar, Natalia Bacior, Emilia Owoc i Hanna Kandefer. Więcej: ...

Organizator: Ewa Rygiel


Wyniki szkolnego konkursu Zgrana Klasa

W roku szkolnym 2022/2023 odbywał się w naszej szkole Miedzyklasowy Konkurs „Zgrana Klasa”. Jego celem było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami pragnie podziękować społeczności szkolnej za udział w akcji. Dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczniom oraz wychowawcom za cierpliwość, wyrozumiałość oraz za pomoc w integrowaniu swoich uczniów do wspólnej zabawy. Dzielnie walczyliście, pokonywaliście wszelkie trudności aby być Super Klasą. Dyplom z tytułem najbardziej zgranej klasy roku szkolnego 2022/2023 oraz smakowite lody otrzymały klasy:
Ib – w kategorii klas I – III
IVa – w kategorii klas IV – VIII Więcej: ...

Samorząd Uczniowski


„O MNIE” czyli gadające awatary z 1B

Ostatnim innowacyjnym zadaniem zrealizowanym przez uczniów klasy 1b było zaprezentowanie siebie, swoich zainteresowań i ulubionych zajęć w ciekawej formie.
Na zajęciach edukacji informatycznej pierwszoklasiści samodzielnie wykonali swoje awatary. W innym programie trzeba było dodać poruszające się usta i wcześniej zarejestrowane nagrania dzieci. Wyszło bardzo ciekawie i bardzo śmiesznie. Efektem pracy było doskonalenie swoich umiejętności komputerowych, poznawanie nowych programów i dużo dobrej zabawy.

M. Jakubowicz


Śladami zabytków Iwonicza

Jak co roku uczniowie klas IV bliżej poznawali zabytki i miejsca pamięci naszej miejscowości. Zatrzymywali się na dłużej przy kamiennym moście z 1782 roku, Świątyni i dzwonnicy, zborze ariańskim, Pałacu Załuskich i oranżerii. Wysłuchali opowieści o wydarzeniach w Lesie Grabińskim i miejscu, zwanym Grobem Nieznanego Żołnierza. Odtąd bardziej świadomie będą mijać te miejsca, a być może oprowadzą po nich swoich gości podczas wakacji…

Maria Szajna


Obietnica Zuchowa 2023!

„Obiecuję być dobrym zuchem i strzec Prawa Zucha” - takimi słowami zuchy z gromady Wesołe Pląsy składały przysięgę zuchową.
W tym dniu cała gromada wybrała się na wyprawę do lasu, po drodze zuchy nazbierały samodzielnie chrust i rozpaliły ognisko z pomocą pana Pawła, który pokazał druhom jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa i lupy.
Następnie ślubowanie poprzedziły próby, z którymi każdy druh i druhenka poradziły sobie wyśmienicie. Pierwszym zadaniem było „wyparzanie języka”– smacznie nie było, ale za to wesoło. Drugie zadanie sprawdzało czy zuchy są dzielne i wymagało ugaszenia świeczki – knotka palcami lub dla odważniejszych dzieci skokiem przez ognisko. Więcej: ...

Opiekunowie gromady zuchowej


Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego ALBUS 2023

6 czerwca 2023 r. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego – ALBUS 2023 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 13 uczniów z klas IV, V i VIII. Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który składał się z 26 pytań. Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczeń otrzymywał + 1 pkt, a za błędną – 1 pkt. Miło nam poinformować, że 3 uczniów uzyskało tytuł laureata, a jedna uczennica wyróżnienie:
Szymon Bułło – klasa V b – 7 miejsce w kraju - dyplom laureata
Kacper Biernat – klasa V a – 8 miejsce w kraju - dyplom laureata Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego


Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu z języka angielskiego

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs odbył się 13 czerwca br. Do udziału w konkursie przystąpiło 45 uczniów z klas IV-VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie testu online, który sprawdzał podstawową wiedzę z zakresu kultury, tradycji i geografii Wielkiej Brytanii.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Szymon Rygiel kl. VIIa
Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego


Lekcja historii dla uczniów pierwszych, drugich i szóstych klas

W ostatnim tygodniu nauki bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych, drugich i szóstych wzięli udział w akcji polegającej na uporządkowaniu miejsc pamięci historycznej zlokalizowanych na terenie Gminy Iwonicz – Zdrój.
Dzieci z zaangażowaniem porządkowały miejsca pamięci, na temat których dowiedziały się od swoich nauczycieli komu poświęcone są pomniki znajdujące się na naszych cmentarzach i w lesie Grabińskim. Więcej: ...

Klasa Ia        Klasa Ib        Klasy II        Klasy VI       

Wychowawcy klas: pierwszych, drugich i szóstych


Wycieczka klas czwartych do Rzeszowa

20 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Uczniowie na trzech kondygnacjach budynku zobaczyli następujące ekspozycje: „My Ludzie”- czyli jak funkcjonuje organizm człowieka, zmysły, anatomia, myślenie. „Świat Wokół Nas”- czyli przyroda i prawa rządzące światem oraz zjawiska fizyczne i chemiczne i „Nasza Cywilizacja”- czyli co ludzie wytworzyli w zakresie np. techniki czy kultury. Uczniowie z zaciekawieniem odkrywali tajniki wiedzy korzystając z licznych eksponatów. Więcej: ...

Opiekunowie: J. Kleczyńska, I. Tekieli, A. Gaweł, J. Kielar


Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Terapia ręki dla każdego”

Głównym założeniem projektu było usprawnianie motoryki małej wśród dzieci, uwrażliwienie dorosłych na aspekty związane z motoryką małą. W zajęciach brało udział 17 dzieci z klas II i III z gromady zuchowej. Zajęcia realizowane były systematycznie. Dzieci poprzez ciekawe ćwiczenia i głównie dobrą zabawę realizowały cele projektu, takie jak:
1. Sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna i stabilizacja kończyny górnej.
2. Równowaga i mapa ciała.
3. Napięcie mięśniowe. Więcej: ...

Anna Gaweł


Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”. Realizacja zadań projektowych była wyśmienitą okazją do stymulowania wszystkich zmysłów u dzieci w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych oraz stwarzania im warunków do wielozmysłowego poznawania świata.
Zwieńczeniem naszych działań było otrzymanie certyfikatu dla szkoły oraz nauczycieli realizujących poszczególne inicjatywy.
W galerii zdjęć przedstawiamy tylko niektóre zadania z realizacji poszczególnych modułów projektu, których było osiem: Więcej: ...

Koordynatorzy projektu: M. Kielar, A. Kucza


Prelekcja przyrodnicza

Witajcie!
15.06.2023 r. zostałem zaproszony przez dyrekcję Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Turaszówce na prelekcję na temat skamieniałości, minerałów i kamieni szlachetnych, ptaków i ptasich piór oraz owadów.
Dzieci i nauczyciele z ciekawośćią słuchali o prehistorycznym życiu dinozaurów, trylobitów, amonitów i innych zwierząt oraz oglądali ich prawdziwe skamieniałości. Następnie pokazywałem minerały i kamienie szlachetne, opowiadałem o ptakach i pokazywałem wypreparowane okazy z mojej kolekcji takie jak: nurzyk, bażant, pojdźka ziemna [sowa], puszczyk uralski, kuropatwa i sójka. Więcej: ...

Filip z klasy 4b


Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

15 czerwca uczniowie klas VIa, VIb oraz VII wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki.
Pierwszym punktem programu była wizyta w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na powierzchni ponad 6ha znajdują się urządzenia, których zadaniem jest, poprzez zabawę, pobudzać do myślenia i uczyć, by przyswajanie wiedzy i refleksja nad prawami natury stała się przyjemnością, niezależnie od wieku. Uczniowie mogli więc rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadawać i odbierać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20m, Więcej: ...

E. Rygiel, M. Szajna, A. Rygiel, M. Stefańska


Z wizytą w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicza

14 czerwca uczniowie z klasy 7a – Szymon Rygiel, Bartosz Szkółka, Szymon Rozel, Antoni Janiczek brali udział w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki im. I. Łukasiewicza w Jasionce. Była to nagroda uzyskana w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Chorwacji ufundowana przez marszałka województwa podkarpackiego. Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu. Tutaj można eksperymentować do woli, testować, pytać, doświadczać. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych. Więcej: ...

Krystyna Bargieł


Wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka Plus

7 czerwca br. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego – Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka Plus. Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentowało aż 34 uczniów z klas IV - VIII, którzy rozwiązywali test złożony z 25 zadań na łączną sumę 100 punktów.
Miło nam poinformować, że siedmiu z nich uzyskało tytuł laureata:
Szymon Boczar kl. VIa – laureat I stopnia z wyróżnieniem
Aleksander Rogóz kl. VIa - laureat II stopnia
Szymon Penar – Nowotarski kl. IVb – laureat III stopnia
Karol Głowacki kl. IVa – laureat IV stopnia
Kacper Biernat kl. Va – laureat IV stopnia Więcej: ...

nauczyciele matematyki


Zakończenie ostatniego modułu Międzynarodowego Projektu „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki” w klasie 3a

Miło nam zakomunikować, że klasa 3a zakończyła realizację Międzynarodowego Projektu „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. W ramach modułu „Podróże po świecie” zrealizowaliśmy cykl zajęć o Afryce, wykonaliśmy wystawkę z pamiątek i zwierząt afrykańskich, poznaliśmy postać podróżnika Kazimierza Nowaka i jego przygody. Uczyliśmy się tańczyć „po afrykańsku”. Uczniowie stworzyli piękne ilustracje do lektury. Zawisły na żyłce. Na zajęciach plastycznych powstały natomiast afrykańskie krajobrazy ze zwierzętami. Więcej: ...

Uczniowie kl. 3a z wychowawczynią


Wycieczka klas trzecich do Myczkowiec, Uherc oraz Myczkowa

Czerwiec to czas wycieczek. 7 czerwca 2023r. klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Myczkowiec, Uherc i Myczkowa. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Najpierw uczniowie odwiedzili Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach, gdzie na początku w kaplicy Matki Boskiej Pięknej Miłości uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przez ks. Kazimierza Gierę w intencji dzieci komunijnych, ich rodzin oraz nauczycieli i opiekunów. Następnie dzieci zwiedziły Ogród Biblijny, park miniatur, minizoooraz wystawę zwierząt. Więcej: ...

Uczniowie klas trzecich z opiekunami


Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klasy siódmej oraz klas ósmych w dniach 5 – 6 czerwca br. wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Był to czas intensywnego zwiedzania zabytków stolicy. Uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadion Narodowy. Podziwiali Łazienki Królewskie, Krakowskie Przedmieście oraz Stare Miasto, mieli również okazję skorzystać z przejazdu metrem. Sporą atrakcją dla uczniów było Centrum Nauk Kopernik, w którym mogli do woli eksperymentować, a nawet zadawać pytania humanoidalnemu robotowi o wyglądzie Mikołaja Kopernika. Wycieczka była udana i dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Opiekunowie wycieczki


Dzień bez plecaka

W pierwszych dniach czerwca 2023 r. w ramach akcji „Zgrana klasa” obchodzony był w naszej szkole Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez tornistrów i plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.
Uczniowie zapakowali swoje książki, przybory szkolne i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole dziecięce wózki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, pojemniki na ciasto, walizki podróżne, różnego rodzaju kuferki, skrzynki, pojemniki, opony, garnki oraz wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.

Samorząd Uczniowski


Dzień Patrona

Dzień 5 czerwca to ważna data dla społeczności szkolnej. Tego dnia pochylamy się nad osobą ks. Antoniego Podgórskiego, Patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami uczcili pamięć ks. Antoniego Podgórskiego, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się w budynki szkoły oraz udali się na cmentarz, gdzie nad mogiłą pomodlili się, złożyli kwiaty i zapalili znicze - symbol naszej pamięci o zmarłym.

Wychowawcy klas czwartych


Wycieczka do Pijalni Czekolady w Korczynie i do kina Helios w Krośnie

2 czerwca 2023 r. uczniowie z klas pierwszych wybrali się na wyczekiwana wycieczkę. Pierwszym etapem wyjazdu był seans w kinie Helios „Szkoła magicznych zwierząt”. Dzieci z zainteresowaniem i przyjemnością obejrzały film o relacjach między rówieśnikami oraz magicznych zwierzętach. Drugim punktem wycieczki były warsztaty w Pijalni Czekolady w Korczynie. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania czekolady i degustowali różne gatunki czekolad. Pierwszoklasiści mieli także możliwość własnoręcznie wykonać i ozdobić tabliczkę czekolady. Więcej: ...

M. Jakubowicz, U. Lorenc, B. Milińska, E. Żukowska


Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca. To święto ma ciepły, rodzinny charakter. Dla uczniów naszej szkoły był to jak co roku dzień pełen niespodzianek, zabaw i wrażeń. Uczniowie, rodzice i wychowawcy organizowali różne atrakcje dla dzieci według ich zainteresowań i pomysłów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego święta.

Przedszkole        Klasa 1a        Klasa 1b        Klasa 2a        Klasa 2b        Klasa 3a        Klasa 5b        Klasa 6a       

Wychowawcy klas


Konkurs plastyczny „Filmowe Inspiracje” - edycja IX

Końcem maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów rozstrzygniętego wcześniej konkursu plastycznego „Filmowe Inspiracje”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej będącej osobistą interpretacją filmu „Mr Indifferent” autorstwa Aryasb Feiz a przeznaczony był dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz powiatów sąsiednich.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i zdobyli wysokie miejsca - Aniela Jamroga z kl. 6b zajęła II miejsce i Bartłomiej Fijałkowski z kl. 7a - III miejsce. GRATULACJE! Więcej: ...

Monika Kenar-Szczurek


Pokaz historyczny – „Powstanie styczniowe”

„Ja nie wiem czy jest sens.
Wiem tylko, że jest mus”
(R.Traugutt)

160 lat temu wybuchło największe i najdłuższe powstanie przeciwko Rosji, którego ostatnim dyktatorem był Romuald Traugutt. Tamto wydarzenie z 1863 roku oraz szerszy jego kontekst przybliżyła nam grupa Rekonstrukto. Uczniowie wysłuchali opowieści o bohaterstwie Polaków z lat niewoli narodowej, obejrzeli kolekcję strojów, broń i inne rekwizyty. Aktywnie uczestniczyli w potyczkach, mogli też wziąć do rąk przedmioty związane z epoką.

Maria Szajna


Warsztaty smoothie w Gromadzie Zuchowej

Gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” brała udział w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych w Zespole Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu. Uczestnicy poznali zdrowe przepisy i przygotowywali świeże koktajle z owoców. Przekonując się, że koktajle dodają energii, wprawiają w lepszy nastrój i doskonale zastępują niezdrowe przekąski. Zuchy przygotowały między innymi zielonykoktajl „Shrek” z dużą ilością szpinaku, różowe smoothie oraz sałatki owocowe.
Na zakończenie wizyty dzieci serdecznie podziękowały Panu Bogusławowi Michalskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkółprzy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP oraz nauczycielowi Pani Małgorzacie Wawro za długoletnią współprace z naszą Szkołą.

Opiekunowie Gromady Zuchowej


Wymieniliśmy zużyte telefony na nagrodę!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji konkursu ekologicznego pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Konkurs polegał na zebraniu, starych, używanych, niepotrzebnych telefonów bez baterii w zamian za nagrody. Zebraliśmy 14 kilogramów telefonów, co pozwoliło nam znaleźć się w pierwszej dziesiątce szkół z całej Polski. W nagrodę otrzymaliśmy kupony firmy Sodexo o wartości 300 zł. Tak wysoki wynik możliwy był dzięki włączeniu się wielu uczniów w akcję. Jako organizator zbiórki, chciałam jednak szczególnie wyróżnić uczennicę klasy VIII b – Natalię Karp, która zebrała największą ilość telefonów. Więcej: ...

Krystyna Bargieł


Smaki europejskiej kuchni – filmowa książka kucharska

Uczniowie klasy 1B zrealizowali kolejny moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez Świat”. Tym razem, poznając kraje europejskie szczególnie skupiliśmy się na tym, co jedzą europejczycy? Potem dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały potrawy pochodzące z wybranego kraju. W efekcie powstała Filmowa Książka Kucharska pt. „SMAKI EUROPEJSKIEJ KUCHNI”.

M. Jakubowicz


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w konkursach przeprowadzonych podczas X Rajdu „Poznajemy Pogórza”.
W konkursie turystyczno – krajoznawczym II miejsce zajęła Anna Turowska, III miejsceBartosz Szkółka.
W konkurs ekologiczno – przyrodniczy I miejsce zdobył Filip Szajna, II miejscePatryk Krzykowski.
Wyróżnienie w konkursie na relację z imprezy otrzymał Stanisław Gaweł.
Serdecznie gratulujemy!

Ewa Rygiel


Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON 2023

Kolejny raz nasi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami podczas wiosennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON 2023. Tym razem również wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie lokaty oraz tytuł laureata w konkursie. Mamy 11 laureatów. Wyniki prezentujemy poniżej:
Język angielski
1. Jakub Rajchel 2b – 3 m-ce
2. Mikołaj Łanowy 2b – 7 m-ce
3. Franciszek Jamroga 2b – 8 m-ce Więcej: ...

M. Jakubowicz


Dzień Dziecka w klasie VIb

W przeddzień Dnia Dziecka, 31 maja 2023 roku, klasa VI b wybrała się na krótką wycieczkę pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Rygiel oraz Pana Sławomira Sroki. Młodzież odwiedziła Klimkówkę, a dokładniej położony w niej Dwór Ostoia. Uczniowie miło spędzili czas na wspólnej grze w kręgle oraz bilard. Wspólne spędzanie czasu poza terenem szkoły sprzyjało integracji i zacieśnieniu więzi koleżeńskiej. Wszyscy wrócili w pogodnych nastrojach, z nadzieją na powtórzenie wspólnych wyjść.

Aniela Jamroga - ucz. kl. VIb


Dziewczęta na podium

W środę 31 maja w Korczynie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej. Naszą gminę w tym mocno obsadzonym turnieju, reprezentowały dziewczęta z naszej szkoły. Rywalkami podopiecznych Pani Ewy Rygiel były szkoły z Korczyny, Jedlicza, Odrzykonia oraz Rogów.
Po wielu zaciętych i pełnych emocji pojedynkach nasza drużyna zajęła ostatecznie II miejsce. Należy podkreślić, że nasze dziewczęta nie przegrały żadnego meczu a o końcowym wyniku decydował lepszy bilans bramek. Ten w ostatecznym rozrachunku miała lepszy drużyna z Rogów.
Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym dziewczynom i będziemy trzymać kciuki aby w przyszłym roku było jeszcze lepiej.

M. Jasiński, E. Rygiel


Wycieczka do Zamościa i Zwierzyńca

W dniu 29 maja 2023 roku, bardzo wcześnie rano, uczniowie z klasy Va i Vb wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Nasza podróż rozpoczęła się od zwiedzania Zwierzyńca - „stolicy” Roztocza Środkowego. Uczestnicy wycieczki podążali ścieżką spacerową po wydmie do stawów „Echo” – idealnego miejsca na kąpiel. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie barokowego kościoła „Na Wyspie” z XVIII wieku. Następnie wszyscy udali się w dalszą podróż do Zamościa - miasta założonego przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. W tym przepięknym renesansowym mieście uczniowie podziwiali perłę architektoniczną wschodniej Polski - tj. zabytkowy rynek, który znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Leszek Krukar, Robert Mercik


Mamo, Tato kochamy Was!

Dzień Mamy i Dzień Taty święta będące wyrazem szacunku dla rodziców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja i obchodzono go po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Natomiast Dzień Ojca, obchodzony jest 23 czerwca (od 1965 roku).
Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Uczniowie klas pierwszych i drugich oraz oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami zorganizowali uroczyste spotkania, które uświetniły występy dzieci. Więcej: ...

Przedszkole      Klasa 1a      Klasa 1b - cz. 1      Klasa 1b - cz. 2      Klasa 2a, 2b     

Wychowawcy klas


Wycieczka do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

23 maja 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Podczas interaktywnych spacerów po nowoczesnej przestrzeni poznały „Świat baśni i legend z okolic Krosna”. Współczesna technologia pozwoliła przedszkolakom poznać życie mieszkańców Krosna i okolic, ich tradycje i obrzędy. Na zajęciach warsztatowych z rękodzieła tradycyjnego dzieci malowały na drewnie obrazki, które w formie magnesu na lodówkę zabrały na pamiątkę do domu.

Wychowawczynie


Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie… - wycieczka klas drugich po okolicy

Maj to czas na planowanie wycieczek klasowych – zastanawianie się co warto zobaczyć, gdzie pojechać. Czasem nie trzeba jechać daleko, by wycieczka była ciekawa i wartościowa.
W piątek 19 maja 2023r. uczniowie klas drugich wyruszyli na swoją drugą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem do Bóbrki – miejscowości w której powstała pierwsza na świecie Kopalnia Ropy Naftowej, a założył ją Ignacy Łukasiewicz - farmaceuta i wynalazca, który m.in. zbudował pierwszą lampę naftową, oraz uzyskał w procesie destylacji z ropy naftowej naftę. Więcej: ...

J. Kielar, J.Wosiewicz


Mistrz Ortografii 2023

15 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu ortograficznego. Po klasowych eliminacjach, do finałowego dyktanda, zasiadło 28 uczniów z klas 4 – 8. Emocji było niezwykle dużo. Zgodnie z regulaminem nagrodzono uczniów w dwóch kategoriach:
klasy 4-6
1 miejsce – Melania Kielar
2 miejsce - Emil Penar
3 miejsce – Tymon Akslar
klasy 7-8
1 miejsce – Jagoda Fiałkowska Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” - XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Jeden z majowych tygodni jest zawsze wyjątkowy dla szkolnej biblioteki.
Od 8 do 12 maja trwa święto bibliotekarzy i bibliotek - funkcjonujące w naszym kraju od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku hasłem obchodów było „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.
W naszej bibliotece tydzień ten obfitował w wiele miłych spotkań i atrakcji. Różnorodne zajęcia odbyły się łącznie w 10 zespołach klasowych i dedykowane były młodszym i starszym dzieciom.
Podczas spotkań w bibliotece młodsi poznali „Baśń o 12 miesiącach” Więcej: ...

Bibliotekarze


„Finał Wojewódzkiego Turnieju z Podwórka o Puchar Tymbarku”

W dniu 16.05.2023 r. na boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli odbył się największy wojewódzki turniej w Polsce o Puchar Tymbarku. Zgromadził on ponad tysiąc młodych uczestników z ponad stu drużyn z całego województwa podkarpackiego, którzy rywalizowali na 16 boiskach. Nasza drużyna walczyła dzielnie, ale nie udało jej się awansować do wielkiego finału. Mimo to należą się duże brawa za postawę w całych rozgrywkach!!! Była to świetna zabawa, emocje, radość, był tez smutek, ale miło było patrzeć na zaangażowanie dzieci w piłkarskich zawodach. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i prezenty. Gratulacje!

Jarosław Kielar


Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4 – 8, do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs będzie miał formę testu online z zakresu geografii, popularnych świąt, zwyczajów, zabytków, ciekawych miejsc w Londynie, rodziny królewskiej, kuchni czy systemu szkolnictwa. Pytania opracowane będą w oparciu o przygotowany materiał, z którego uczniowie samodzielnie się przygotowują. Konkurs odbędzie się 13 czerwca 2023 r. Zgłoszenia należy dokonać u nauczycieli języka angielskiego do 7 czerwca 2023 r. Więcej: ...

Nauczyciele języka angielskiego


Europejski Dzień Walki Z Czerniakiem

12 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Czerniakiem.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym profilaktyki czerniaka – „Znamię! Znam je?”.
Celem tego programu jest upowszechnienie wśród uczniów, wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. W klasach 7 – 8 zostały przeprowadzone pogadanki na ten temat przez naszą szkolną pielęgniarkę oraz została wykonana gazetka informacyjna na korytarzu w szkole. Więcej: ...

Koordynatorzy programu


Szkolny pokaz talentów „Każdy inny - wszyscy równi”

Szkolny pokaz talentów „Każdy inny - wszyscy równi” podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności, zainteresowania i pasje. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu spisali się świetnie, prezentując w swoich występach nieprzeciętne talenty muzyczne, recytatorskie czy sportowe, które publiczność żywiołowo oklaskiwała doceniając talent, zaangażowanie i odwagę biorących udział w konkursie kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie każdy uczestnik konkursu otrzymał I miejsce. Więcej: ...

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia


„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Drużyna SP Iwonicz w kategorii U12 została zwycięzcą finału Powiatu Krośnieńskiego w XXIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, który był rozegrany 8 maja 2023 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Korczynie.
SP Iwonicz rezprezentowali: Wojciech Dróbek, Dawid Łoś, Lena Polek, Adam Janiczek, Kacper Menet, Maciej Kapica, Dawid Latusek, Jakub Dobrowolski, Karol Głowacki i Szymon Trybus.
Finał wojewódzki odbędzie się 16 maja 2023 r. w Stalowej Woli, ale bez względu na wynik dla tych małych zawodników będzie to prawdziwe święto futbolu i pamiątka na przyszłość. Gratulacje.

Jarosław Kielar


Witaj, majowa jutrzenko …

3 maja jest datą symboliczną w polskiej historii. To wstęp do opowieści o przełomowym dziele prawodawczym - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie i drugiej na świecie. Przyjęta na Sejmie Wielkim ustawa regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a podstawę jej konstrukcji ustrojowej wyrażało zawarte w artykule V przekonanie, że „wszelka władza w społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”.
28 kwietnia 2023 r., na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia, uczniowie klasy VII przedstawili krótki program artystyczny poświęcony 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


Moja Ojczyzna

Zakończyliśmy kolejny etap innowacji pedagogicznej pn. „Razem przez Świat”. W ramach modułu 6. MOJA OJCZYZNA zrealizowaliśmy dwa zadania: „Z dziejów Polski – dawne stolice” oraz „Palcem po mapie Polski”.
Uczniowie klasy 1b poznali „Legendę o Lechu i Białym Orle”, dowiedzieli się jak powstało Godło Polski, wykonali flagi i nauczyli się Hymnu – Mazurka Dąbrowskiego. Dowiedzieli się również czym jest i co zawiera konstytucja oraz jaka jest jej rola w państwie. W formie wirtualnej wycieczki odwiedzili dawne stolice Polski, poznali też mapę Polski oraz różnorodność krajobrazów, ukształtowanie terenu, największe miasta, rzeki i jeziora.
Uwieńczeniem projektu były obchody Święta Konstytucji 3 maja.

M. Jakubowicz, M. Stefańska, E. Żukowska


Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Nie czas na nudę”

Kilka miesięcy temu wzięliśmy udział w kampanii profilaktycznejpod hasłem „Nie czas na nudę”, do której zostaliśmy zgłoszeni przez Gminę. Poza zajęciami warsztatowymi w poszczególnych klasach, chętni uczniowie wykonywali prace, które zostały odesłane na konkurs ogólnopolski.
W imieniu Burmistrza Gminy dyplomy wyróżnienia i nagrody zostały wręczone przez Panią Dyrektor. Otrzymały je: Katarzyna Penar kl.VIa – wyróżnienie specjalne (słuchawki bezprzewodowe) - op. M. Kenar - Szczurek, Anielka Krupa kl.IIIa – wyróżnienie - op. B. Lorens oraz Julia Cząstka kl. VIb – wyróżnienie - op. M. Szajna. Gratulujemy.

Pedagodzy – koordynacja projektu


„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 26.04.2023 r. w Iwoniczu - Zdroju na obiekcie „Orlik” odbył się finał gminny w piłce nożnej w kategorii U-12 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zwycięzcą finału została SP w Iwoniczu, która po dwóch bramkach Leny i Karola pokonała SP Lubatowa 4:2.
SP Iwonicz rezprezentowali: Wojciech Dróbek, Dawid Łoś, Lena Polek, Adam Janiczek, Kacper Menet, Maciej Kapica, Dawid Latusek, Jakub Dobrowolski i Karol Głowacki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jarosław Kielar


Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To największe międzynarodowe święto ekologiczne. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały okazję dowiedzieć się jak najwięcej o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody, energii oraz recyklingu. Przedszkolaki wspólnie grały w planszówkę, zdobywając niezbędne wiadomości o przyrodzie. Tworzyły własne rękodzieła z materiałów z recyklingu. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie uczestniczyły w zajęciach, których celem było uświadomienie jak chronić środowisko i naszą planetę.

Alicja Kucza


„Poznajemy Pogórza”

21 kwietnia 23 osobowa grupa rajdowa uczestniczyła w X Rajdzie „Poznajemy Pogórza” zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Przeszliśmy trasę pieszą: Rzepnik - Spalona Góra (486) - Czarnówka (490) - Rezerwat Przyrody Herby – Wiśniowa. W trakcie rajdu tradycyjnie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkursy: turystyczno – krajoznawczy i ekologiczno – przyrodniczy. Nasi uczniowie przystąpili do konkursów i czekamy na ogłoszenie wyników.

Ewa Rygiel – opiekun SKTK, Anna Gaweł


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas Rajdu „Powitanie Wiosny”.
Wyniki:
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
III miejsce - Patryk Krzykowski 5b i Wojciech Grzegorczyk 4b
Konkurs ekologiczno – przyrodniczy:
I miejsce - Patryk Krzykowski 5b
II miejsce - Filip Szajna 4b
Wyróżnienie w konkursie na relacje z imprezy - Stanisław Gaweł 5b. Więcej: ...

Opiekun SKLOP: Krystyna Bargieł, Anna Gaweł


Światowy Dzień Ziemi – Sprzątamy dla Polski

W związku z obchodami Dnia Ziemi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, która została objęta patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie wraz z opiekunami sprzątali wyznaczone ulice i tereny zielone. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Akcja przebiegała zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Efektem tych działań są pełne worki z posegregowanymi odpadami oraz nadzieja, że dbanie o środowisko lokalne będzie zawsze ważne dla naszych uczniów. Więcej: ...

Koordynator akcji: opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Kwiecień – Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu

Nasi uczniowie wzięli udział w NIEBIESKIM MARSZU DLA AUTYZMU. Poprzez uczestnictwo w marszu okazywali wsparcie i solidarność z osobami w spektrum autyzmu.
TOLERANCJA jest ważna ale nie możemy zapomnieć o AKCEPTACJI!

Nauczyciele współorganizujący


Zakończenie Modułu II „Podróże po Europie”

Klasa 3a zakończyła realizację II Modułu Międzynarodowego Programu „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. W ramach „Podróży po Europie” poznaliśmy przygody „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Zachwyciła nas piękna Szwecja, ojczyzna bohaterów lektury – przygotowaliśmy prezentację. Wiemy jak się zachować podczas, gdy się zgubimy „w podróży”. Odbyliśmy multimedialnie spacer po domu - muzeum Astrid Lindgren, poznaliśmy również jej biografię. Porównaliśmy zwyczaje świąteczne panujące w Polsce i Szwecji. Przygotowaliśmy lekturę na lince oraz stworzyliśmy piękne makiety zagród. W grupach wykonaliśmy wiele ciekawych zadań – opisywanie bohaterów, rozwiązywanie krzyżówek itp. Więcej: ...

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią


Szkolny pokaz talentów „Każdy inny - wszyscy równi”

Już 8 maja w naszej szkole odbędzie się szkolny pokaz talentów dla klas 0-III. W konkursie można zaprezentować różne formy aktywności artystycznej: śpiew, gra na instrumentach, gimnastyka, taniec, recytacja, wystawa swojej pracy plastycznej, pokaz itp. Zgłoś się! Szczegóły w regulaminie.
Regulamin konkursu
Oświadczenie

Organizatorzy: Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia


IX Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. J. i W. Grimmów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna rozstrzygnięty

W dniu 14.04.2023r odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród rzeczowych oraz dyplomów laureatom IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów w MZS nr 4 w Krośnie.
W kategorii szkoły podstawowe- klasy 7 i 8 nasza uczennica Anna Stanisz z klasy 8b zdobyła 2 miejsce i została laureatką konkursu.
Ani gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych. Więcej: ...

Magdalena Litwin


Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Słowa Tischnera”

Pod koniec marca, w Zespole Szklono-Przedszkolnym nr 15 w Krakowie, odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Słowa Tischnera”. Konkurs ten miał na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki Józefa Tischnera. Tegoroczną inspiracją dla uczestników konkursu stały się słowa profesora, w których rozważa on ideę piękna: „A czymże jest piękno? Na to pytanie nikt jeszcze nie odpowiedział. Ale wiadomo jedno: ono jest jak światło, które do nas przychodzi z drugiej strony świata. Bo na tym świecie wszystko przemija. Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


Uczniowie z Iwonicza laureatami Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy spróbowali swoich sił w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Chorwacji zorganizowanym przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współudziale Kuratorium Oświaty oraz pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, jak również utrwaleniu współpracy pomiędzy obu krajami szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia. Konkurs składał się z dwóch etapów. Więcej: ...

Krystyna Bargieł






Spotkania Wielkanocne w klasach 1-3

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej szkole pielęgnowane są wielkanocne tradycje.
W środę 5 kwietnia 2023r. w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Już od rana szykowano w klasach 1-3 uroczyste śniadania wielkanocne. Odświętnie ubrane dzieci dekorowały stoły, na których zagościły pisanki, babki i inne świąteczne smakołyki. Spotkania w klasach stanowiły doskonałą okazję do przypomnienia tradycji wielkanocnych. Więcej: ...

Klasa 1a        Klasa 1b        Klasa 2a        Klasa 2b       
Klasa 3a        Klasa 3b       

Wychowawczynie klas 1-3


Krośnieńskie Pola Nadziei

2 kwietnia br., w Niedzielę Palmową, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, przebywającymi w hospicjum w Krośnie.
Pod Kościołem Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu wiernych powitali wolontariusze z klas ósmych z bukietami żółtych, wiosennych żonkili - symbolami nadziei. Każdy darczyńca, który wrzucił symboliczną ofiarę, otrzymał pamiątkowy kwiat wykonany przez uczniów naszej szkoły. Wolontariusze zebrali na potrzeby krośnieńskiego hospicjum kwotę w wysokości 3 160,90 zł.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za ofiarność i wielki dar serca.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Wiosenne warsztaty profilaktyczne

W ostatnim tygodniu marca odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI – VIII. Ich tematy związane były z zagrożeniami czyhającymi na młodych ludzi, jakimi są uzależnienia od używek oraz – coraz częściej - od Internetu. Uczestnicy zyskali wiedzę i umiejętności niezbędne podczas podejmowania świadomych wyborów oraz wzmocnienie postaw prozdrowotnych. „Palący problem” – to zajęcia kl. VI, „Debata” – w kl. VII i „Stawiam na siebie” - dla klas VIII.
Prowadzenie: Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.
Serdecznie dziękujemy Burmistrzom Gminy za wsparcie finansowe.

Pedagodzy, psycholog


Zapraszamy Państwa do obserwowania naszego fanpagu na Facebooku. Znajdziecie nas pod adresem:
https://www.facebook.com/szkolapodstawowaiwonicz
Pozdrawiamy serdecznie.



Sukces Alicji Kuprowskiej w Konkursie Matematycznym „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia?”

29 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Rymanowskim Turnieju Matematycznym „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia?” zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Patronat honorowy nad konkursem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrz Gminy Rymanów. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, budzenie nawyku konstruktywnego współzawodnictwa oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole. Więcej: ...

Monika Szajna


Świąteczne warsztaty w Gromadzie Zuchowej!

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też nasza szkolna Gromada Zuchowa „Wesołe Pląsy” udała się do OHP w Iwoniczu, gdzie odbyły się WARSZTATY GASTRONOMICZNE Słodka Wielkanoc. Z pomocą Pani Małgorzaty Wawro i jej wychowanków, każdy Zuch na swoim stanowisku pracy mógł ozdobić lukrem i kolorowymi smakołykami babki wielkanocne, ponadto Zuchy robiły ciasto na babkę według przepisu. Piąte prawo Zucha mówi „wszystkim z Zuchem jest dobrze”, dlatego też wszyscy zgodnie pracowali i cieszyli się ze wspólnie spędzonego czasu, a w efekcie pracy powstały niepowtarzalnie pięknie ozdobione wypieki.

A. Gaweł, M. Kielar, U. Lorenc


Krośnieńskie Pola Nadziei 2023

Tradycyjnie – wiosną - odbywa się zbiórka datków dla lokalnych hospicjów. W Niedzielę Palmową - 2 kwietnia - członkowie SKW, działającego przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu, wraz z opiekunami wezmą udział w kolejnej edycji „Krośnieńskich Pól Nadziei”.
Wolontariusze będą kwestowali w niedzielę na placu kościoła parafialnego w Iwoniczu od godz. 8:00.
Każdy darczyńca, w zamian za okazane wsparcie, otrzyma żonkil – symbol akcji. Zebrane środki zostaną przekazane w całości na potrzeby Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Powiatowy Konkurs Recytatorski

28 marca 2023 r. w Przedszkolu w Lubatowej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiersze o Przyrodzie”, w którym wzięło udział ponad 40 młodych artystów z Powiatu Krośnieńskiego. Nasz Oddział przedszkolny reprezentowały dwie dziewczynki: Hanna Latkowska recytując wiersz D. Gellner „Przyroda” oraz Michalina Barud w wierszu K. Bednarek „Wiosna”. W trakcie trwania konkursu, czekając na wyniki dzieci mogły uczestniczyć w kosmicznej podróży w Mobilnym Planetarium ORBITEK. Obie dziewczynki zajęły wyróżnienie, wykazując się odwagą i profesjonalizmem.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Kucza, I. Nycz, A. Pawłowska


Powiatowa Olimpiada Tenisa Stołowego

Lena Polek i Zuzanna Penar, zwyciężczynie eliminacji gminnych, reprezentowały naszą gminę w Powiatowej Olimpiadzie Tenisa Stołowego. Olimpiada odbyła się 25 marca w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym.
Uczennice odniosły kolejny sukces. W kategorii do lat 11 Lena zajęła I miejsce, Zuzia – II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Rygiel


XLV Rajd Górski „Powitanie Wiosny”

W zeszły piątek 24 marca siedemnasto osobowa grupa z naszej szkoły wzięła udział w Rajdzie Górskim PTTK „Powitanie Wiosny”. Trasa rajdu licząca ok. 10 km, prowadziła przez Karlików - Rzepedkę – Szczawne.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od stromego wyjścia na szczyt obecnie niedziałającego obiektu narciarskiego w Karlikowie. Po wymagającym podejściu, wszystkim uczestnikom udało się zdobyć najwyższy punkt, okalający teren wyciągu. Widoki rozpościerające się ze szczytu charakteryzowały się zachwycającą perspektywą na okoliczne porośnięte lasem szczyty – Tokarnię. Oprócz napawających swoją unikalnością terenów, ujrzeliśmy nasz główny cel wycieczki jakim była Rzepedka. Więcej: ...

K. Bargieł - opiekun SK LOP, A. Gaweł


Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

Daj mi oczy, które widzą.
Chciałbym widzieć, to co ważne, a nie tylko patrzeć.
Daj mi uszy, które słuchają,
A nie tylko słyszą ...
Kiedy potrafi się wsłuchać w drugą osobę, dużo więcej potrafi się zrozumieć ...

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z zespołem Downa. Święto ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby.
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się akcji „Załóż skarpetki nie do pary”.

Społeczność szkolna


Żegnaj zimo, witaj wiosno!

21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Pierwszoklasiści postanowili poszukać jej oznak oraz jak nakazuje słowiańska tradycja pożegnać zimę. Mimo pochmurnego dnia wyruszyliśmy z Marzanną na wiosenny spacer, a że symbolizuje ona mijającą śnieżną porę roku musieliśmy się z nią pożegnać. Podczas spaceru szukaliśmy też śladów budzącej się ze snu przyrody, śpiewaliśmy piosenkę o polskich zwyczajach i wznosiliśmy okrzyki na powitanie wiosny. Było zabawnie, ciekawie i kolorowo.

Beata Milińska i Urszula Lorenc


Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna dziewcząt naszej szkoły zajmując II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Siatkowej.
Zawody rozegrano 17 marca w Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym. W zawodach udział wzięło 7 szkół wyłonionych w eliminacjach gminnych: SP Dukla, SP Kobylany, SP Korczyna, SP Jedlicze, SP Krościenko Wyżne, SP Łęki Strzyżowskie i SP Iwonicz.
Nasza reprezentacja zagrała w składzie: Zofia Szmyd, Lena Pniak, Zuzanna Szpara, Natalia Trygar, Maja Ciupińska, Lena Rajchel, Zuzanna Marszałek, Julia Kandefer, Gabriela Kozioł, Hanna Kucza.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Opiekun: Ewa Rygiel


Powiatowy konkurs „Artystyczne rozmaitości”

15 marca Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Krośnie zorganizował I powiatowy konkurs „Artystyczne rozmaitości” dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Z zaproszenia organizatorów skorzystało blisko 60 przedszkolaków z ponad 20 przedszkoli i szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Borek- klasa VIII, Filip Szajna- klasa IV, Wojciech Rajchel- klasa I, Krzysztof Wawro- klasa II i Julia Cząstka- klasa VI. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty i zajęli I miejsca.
Uczestnicy konkursu wzięli udział także w warsztatach rękodzieła zorganizowanych w pracowniach ośrodka szkolno-wychowawczego, a rodzice, opiekunowie i nauczyciele w konferencji metodycznej „Dziecko z deficytami - wybrane metody pracy”.

Nauczyciele współorganizujący


Wycieczka do kina na film „Mecz o wszystko”

14 marca uczniowie klas V wyjechali do krośnieńskiego kina Helios na film „Mecz o wszystko”. Obraz został pokazany w ramach spotkań filmowych „Kino na temat”. Film przedstawia historię przyjaciół – Dylana i Youssefa, którzy marzą o zostaniu zawodowymi piłkarzami. Niespodziewany wypadek Dylana zmienia wszystko. Musi pogodzić się z nowym życiem, ale nie chce porzucić swoich planów. Dzięki determinacji, woli walki i pomocy życzliwych mu osób uczy się grać w piłkę nożną w zupełnie nowy sposób. Jego drużyna odnosi zwycięstwo, a on przekonuje się, że ma prawdziwych przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Interesujący seans z mądrym przesłaniem wszystkim uczestnikom bardzo się podobał.

K. Bargieł, L. Krukar, L. Gazda, M. Kenar-Szczurek


Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

10 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach współzawodnictwa sportowego szkół SZS. W zawodach rywalizowały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Lubatowej i Szkoła Podstawowa w Iwoniczu - gospodarzy.
Wyniki rywalizacji
dziewcząt:
I miejsce – SP Iwonicz
II miejsce – SP Lubatowa
chłopców:
I miejsce – SP Lubatowa
Więcej: ...

Ewa Rygiel, Marcin Jasiński




Turniej Tenisa Stołowego

4 marca uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lubatówce.
Wyniki naszych uczniów w poszczególnych kategoriach:
Kategoria dziewcząt do 11 lat:
I miejsce: Lena Polek
II miejsce: Zuzanna Penar
III miejsce: Karolina Kielar
Kategoria chłopców:
do 11 lat:
I miejsce: Adam Rogóz
Więcej: ...

Ewa Rygiel


Wyróżnienie dla Szymon Rygla w konkursie wojewódzkim!

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2023 roku, zostały ogłoszone wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”, którego organizatorem był ZSP w Posadzie Górnej.
Komisja dokonała oceny 73 prac konkursowych nadesłanych z 38 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Ogółem przyznano 6 nagród dla początkujących poetów oraz 6 nagród dla adeptów sztuki prozatorskiej. Jury zwracało szczególną uwagę na zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł na tekst, kompozycję utworu i jego przesłanie, Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


Nocne motyle - ciekawa lekcja z Filipem

Przy okazji wprowadzania literki „C” zaprosiliśmy na zajęcia starszego kolegę - Filipa Szajnę z klasy 4b, którego wielką pasją są motyle. Filip przybliżył dzieciom mało znany, choć wszystkim bardzo bliski, świat motyli nocnych.
Podczas prelekcji prezentował książki i albumy, pokazywał fotografie, przedstawiał różne ciekawostki.
Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, że w Polsce żyje aż ok. 3000 różnych gatunków motyli nocnych, jak odróżnić samca od samicy, jaka jest budowa motyla, jak maskują się motyle oraz czym różni się motyl dzienny od motyla nocnego. Więcej: ...

Uczniowie klasy 1B z wychowawcą


Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” (2 edycja)

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas IV-VII do udziału w drugiej edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich uczniów, którzy lubią słuchać historii rodzinnych, oglądać stare fotografie i rozmawiać o przeszłości, a zasłyszane opowieści przedstawiać w kreatywny sposób. Prace konkursowe można przesyłać do organizatora do 4 maja. Więcej: ...

Maria Szajna


Konkurs plastyczno-czytelniczy „Ilustracja do wybranej przygody Lassego i Mai”

W ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zapraszamy uczniów klas II - IV do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - czytelniczym „ILUSTRACJA DO WYBRANEJ PRZYGODY LASSEGO I MAI”, na podstawie serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka.
Cel konkursu:
Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Więcej: ...

Organizatorzy: Monika Kenar-Szczurek, Anna Prejsnar


Konkurs na LOGO biblioteki szkolnej

W ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zapraszamy uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie na LOGO, które będzie wizytówką i znakiem rozpoznawczym biblioteki szkolnej.
Cel konkursu:
Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie kreatywności uczniów.
Przedmiot oceny konkursowej:
- Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie przez uczniów logo biblioteki szkolnej, które stanie się jej oficjalnym „znakiem firmowym”.
- Logo ma się kojarzyć z biblioteką, książką lub patronem szkoły. Więcej: ...

Organizatorzy: Monika Kenar-Szczurek, Anna Prejsnar


Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu w dniu 28 lutego odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: klas I-IV, klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę rezprezentowali: Maja Penar i Małgorzata Pelc z klasy 4a oraz Daria Trygar i Jakub Głowacki z klasy 8a. III miejsce zajęła Małgorzata Pelc, której gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Jarosław Kielar i Marcin Jasiński


Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest corocznie 23 lutego. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku przez Ministra Zdrowia w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa o depresji, jak i zachęcenia chorych do leczenia.
Czym jest depresja?
Depresja jest zaburzeniem psychicznym. Może polegać na zaburzeniu nastroju, apatii, zmęczeniu lub bólu. Depresję można stwierdzić, jeżeli objawy występują przez co najmniej dwa tygodnie. Okresowe poczucie smutku lub przygnębienia nie musi oznaczać depresji. Depresję może zdiagnozować jedynie odpowiedni specjalista. Więcej: ...

Małgorzata Warzocha, Magdalena Stefańska


Gminne Zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców

Dnia 20 lutego 2023 r., nasza szkoła była organizatorem Gminnych Zawodów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody te, są pierwszym etapem rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej roczników 2008 i 2009 w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową w Lubatowej i gospodarza zawodów, Szkołę Podstawową w Iwoniczu. W pierwszym meczu zmierzyły się dziewczęta, które zaprezentowały emocjonujące widowisko, w którym decydującą rolę odegrała dobra , pewna i skuteczna zagrywka. Więcej: ...

Adrianna Sanocka, Marcin Jasiński


Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

W dniu 17.02.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w ramach akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” pod patronatem Krajowej Administracji Skarbowej.
Zajęcia miały na celu przede wszystkim ostrzec młodzież przed niebezpieczeństwem, jakie wiąże się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych oraz uświadomić, że rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wiąże się z ryzykiem uzależnienia oraz jego skutkami. Więcej: ...

Zespół PPP


Karnawałowy tydzień mody

Od 13 do 17 lutego w naszej szkole trwał „Karnawałowy tydzień mody”. Do zabawy włączyła się cała społeczność szkolna. Każdego dnia uczniowie przychodzili ubrani w niecodzienne stroje. Na korytarzach szkoły gościły niedopasowane skarpety, kratka, kolor czerwony czy neonowy. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Tydzień mody udowodnił, że uczniowie mają poczucie humoru i potrafią się świetnie bawić, a zwykły dzień w szkole nie musi być nudny. Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.

Samorząd Uczniowski


Światowy Dzień Kota

17.02. przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej Polsce jest ponad 31 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki. My ludzie udomowiliśmy to zwierzę już ponad 10 tysięcy lat temu, a od 1990 roku we Włoszech kociaki doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polce pierwszy Dzień Kota obchodziliśmy w 2006 roku. Więcej: ...

I. Nycz, A. Kucza, A. Pawłowska


„Wyślij pączka do Afryki”

W Tłusty Czwartek 16 lutego 2023 r. uczniowie nasze szkoły bardzo aktywnie poparli akcję Wolontariatu „Wyślij pączka do Afryki”, organizowaną rok rocznie przez Fundację Kapucyni i Misje. W ten sposób zbierane są fundusze na realizacje projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie bardzo chętnie kupowali pączki. Udało nam się zebrać kwotę 550 zł. Zgromadzone środki przekazane zostały na konto Fundacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji oraz Państwu Fiejdaszom z Iwonicza za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Sukces Kajetana w konkursie walentynkowym

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Kajetan Kielar zdobył 1. miejsce w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Językowego pod hasłem „Valentine’s Day Card – Moja kartka walentynkowa” w kategorii 5/6-latki, organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową w Krośnie.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kartki walentynkowej wraz z romantycznymi wierszykami, napisami lub miłosnymi życzeniami w języku angielskim. Wszystkie nadesłane prace były wspaniałe i twórczo wykonane więc jury miało twardy orzech do zgryzienia, kiedy przyszło wyłonić zwycięzców. Więcej: ...

Agnieszka Szczurek


Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.
Co roku w naszej szkole zachęcamy uczniów do realizowania różnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów: pogadanki, plakaty, ćwiczenia z kartami pracy, filmy edukacyjne. Działania te będą realizowane sukcesywnie do końca marca.

Pedagodzy


Klasa 3a zakończyła 1 moduł „Podróże po Polsce”
w ramach Międzynarodowego Programu
„Czytam z klasą -lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy 3a zakończyli działania związane z realizacją I modułu projektu Lekturki spod chmurki - czytam z klasą. Przeczytaliśmy lekturę „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Zaprzyjaźniliśmy się zchmurką Tosią i przygotowaliśmy jej przyjaciółki chmurki. Wykonaliśmy ilustracje związane z treścią lektury, które zamieniły się w książeczkę zachęcającą młodszych kolegów do przeczytania „Sposobu na Elfa”. Więcej: ...

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią


Dzień Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej

W dniu 10 lutego 2023 r. przedszkolaki zaprosiły do szkoły ukochane Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na program artystyczny składały się wiersze przeplatane piosenkami, tańcami. Po popisach artystycznych przyszedł czas na życzenia i wręczenie własnoręcznie przygotowanych prezentów: laurek „Herbatka dla Babci i Dziadka”. Słodki poczęstunek uatrakcyjnił całość uroczystości. Babcie i dziadkowie byli wzruszeni, podziękowaniom nie było końca.

I. Nycz, A. Kucza, A. Pawłowska


Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

W grudniu i styczniu w naszej szkole prowadzona była zbiórka monet w ramach akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
W akcji udało się zebrać prawie 32 kg monet. Łącznie stanowi to kwotę 600,39 zł.
Najwięcej monet zebrała kl. Ib (6 kg).
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a także uczniom klas ósmych za posortowanie monet.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Gromada ZUCH-owa i terapia ręki

Od początku roku szkolnego 2022-2023 nasza szkolna Gromada ZUCH-owa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Terapia ręki dla każdego”. Głównym celem projektu jest usprawnianie motoryki małej czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców oraz ogólnej sprawności ruchowej całej ręki. Zuchy realizują jedno zadanie w miesiącu na zbiórkach i odbywają się one w formie zabawy. Do tej pory ćwiczyliśmy sprawność fizyczną, równowagę i schemat ciała, koordynacje wzrokowo-ruchową oraz zmysł dotyku.

Opiekunowie Gromady ZUCH-owej


Informacja o terminie zgłoszeń do sesji wiosennej
Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON

Zbliża się termin wiosennej sesji konkursów przedmiotowych LEON
• z matematyki dla klas 1-8
• z języka angielskiego dla klas 1-8
• ze sprawności zintegrowanych dla klas 1-3
Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych.
Koszt uczestnictwa w jednym konkursie – 13 zł.
Termin zgłoszeń do konkursów upływa 7 marca 2023 r.
Uczniowie mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa u nauczycieli uczących. Więcej: ...

Koordynator M. Jakubowicz


W cudownym świecie baśni - spektakl teatralny dla uczniów klas 0-3 „Kopciuszek”

We wtorek 7 lutego 2023r. dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do Rymanowa na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”, w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Była to adaptacja znanej wszystkim baśni. Ciekawa fabuła, kolorowe kostiumy, scenografia, piękny taniec oraz wpadające w ucho piosenki sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Był to niezwykle ciekawy, rozśpiewany i roztańczony spektakl z efektami świetlnymi. Aktorzy nawet przez chwilę nie pozwolili dzieciom na nudę, włączając je do wspólnej zabawy. Więcej: ...

Wychowawcy klas 0-3


Innowacja pedagogiczna „W roli bohatera literackiego”

W bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna, która ma na celu budzenie motywacji do działań twórczych oraz prezentowania umiejętności teatralnych.
W pierwszym semestrze innowacja wprowadzona była w klasach 5a, 5b i 6a. Uczniowie pracując w grupach, dokonali wyboru sceny z lektury, przygotowali rekwizyty oraz charakteryzację, a ochotnicy zadbali o scenografię. Podczas spektaklu klasowego młodzi artyści zaprezentowali kolegom i koleżankom efekty swojej pracy. Uczniowie przedstawili sceny z następujących lektur: kl. 5a „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, kl. 5b. „Chłopcy z Placu Broni”, a kl. 6a „W pustyni i w puszczy”. Więcej: ...

nauczyciele języka polskiego


"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Dzięki niej rodzice oraz lokalna społeczność mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu na korzyść szkoły, a co za tym idzie na korzyść swoich dzieci. Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy, aby dzieci wykształciły w sobie taki nawyk, musimy dawać im przykład postawy i działania ekologicznego. W związku z powyższym chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji. W marcu szkoła wyznaczy termin i miejsce zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego. Więcej informacji: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl



Bal karnawałowy

Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Większość dzieci przygotowała ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec dobre wróżki, piękne księżniczki, faraona, Wednesday, żołnierzy, policjantów, kowbojów, pannę młodą i wiele innych.
Muzykę w tegorocznym balu zapewnili nam uczniowie klasy siódmej: Ivo Chudy i Krzysztof Rygiel. Więcej: ...

Klasa 1a          Klasa 1b          Klasa 2a          Klasa 2b          Klasa 3a          Klasa 3b         

Wychowawcy klas


Sukcesy naszych uczniów
w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON
w sesji - jesień 2022

W jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON wzięło udział dokładnie 100 uczniów z naszej szkoły w konkursach: z języka angielskiego, matematyki i sprawności zintegrowanych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z kilkudziesięciu pytań zamkniętych i otwartych. Tytuł laureata uzyskało 15 uczniów zajmujących miejsca 1 - 10, a laureaci miejsc 1 - 3 zostali wyróżnieni nagrodą. Więcej: ...

Koordynator M. Jakubowicz


Dokarmiamy ptaki!

Zima to bardzo trudny czas dla ptaków. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków bez naszej pomocy.
Kiedy zaczynamy dokarmiać ptaki?
Dokarmianie ptaków zimą powinno się rozpocząć dopiero, gdy wystąpią opady śniegu lub duże mrozy. Gruba warstwa śniegu uniemożliwia ptakom odszukanie pokarmu w naturze, zaś w przypadku mrozów ptaki muszą jeść więcej wysokoenergetycznego pokarmu aby utrzymać się przy życiu. Do karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów, nie przetworzonych przez człowieka. Mogą to być: kasze, ziarna zbóż, płatki owsiane, słonina lub zimowe kule (nasiona i orzechy zalane roztopionym tłuszczem). Więcej: ...

Opiekun SK LOP Krystyna Bargieł


31. Finał WOŚP za nami!

29 stycznia 2023 r. odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
W niedzielę od wczesnych godzin porannych na terenie Iwonicza, a w godzinnach popołudniowych na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju, można było spotkać 15 naszych wolontariuszy z puszkami kwestarskimi. W trakcie zbiórki publicznej udało się zebrać kwotę 4053,95 zł.
Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli: p. Kingi Rogóz i p. Alicji Kuczy oraz hojności darczynców. Dzięki Wam 31. Finał WOŚP okazał się w naszej szkole równie udany jak poprzedni.
Dziękujemy za wielkie serce i do zobaczenia za rok!

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Powstanie styczniowe

160 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się powstanie styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy.
Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przypomni tamto ważne w naszych dziejach wydarzenie: Powstanie styczniowe.

M. Szajna


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci w Polsce pojawił się w kalendarzu w latach 60–tych XX wieku, natomiast Dzień Dziadka dopiero w 1981 roku. W Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają zawsze tego samego dnia, czyli odpowiednio 21 i 22 stycznia. Dla wielu osób Babcia i Dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. W Polsce najpopularniejszym prezentem jest laurka, którą dla dziadków wykonują najmłodsze wnuczęta.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych z okazji Waszego święta filmików i prezentacji:
Klasa 1a          Klasa 1b          Klasa 2a i b          Klasa 3a          Klasa 3b         

Wychowawcy klas I - III


Bal karnawałowy przedszkolaków

W dniu 14.01.2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Przedszkola Gminnego w Iwoniczu. Bal prowadzony był przez animatora z firmy ASTER. Wszystkie przedszkolaki wystąpiły na balu karnawałowym w ciekawych, kolorowych strojach odzwierciedlających ich ulubione postacie z bajek. Dla dzieci przygotowano atrakcyjne animacje oraz konkursy. W przerwie przedszkolaki mogły poczęstować się sokiem i batonikiem zasponsorowanym przez Rady Rodziców. Więcej: ...

I. Nycz, A. Kucza, A. Pawłowska


Zagraj z nami podczas 31. Finału WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 r. pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz badanie lekooporności aby dobrać najskuteczniejsze leki – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”

W ostatnim czasie dzieci z oddziału przedszkolnego stymulowały kolejny zmysł jakim jest wzrok w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”.
Dzieci na zajęciach dowiedziały się jaki narząd odpowiada za zmysł wzroku, jak o niego dbać oraz uczestniczyły w wielu zabawach edukacyjnych.
Projekt umożliwia łączenie nauki z zabawą, a jego realizacja daje dzieciom wiele radości.

M. Kielar, A. Kucza


Spotkanie z podróżnikiem, czyli inna lekcja geografii

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w spotkaniach z podróżnikami.
12 stycznia 2023 roku po długiej przerwie związanej z pandemią mogliśmy ponownie zaprosić przedstawiciela firmy trzask.pl. Tym razem o swojej pasji i fascynacji Turcją opowiadał pan Maciej Kras. W trakcie prelekcji poruszone zostały zagadnienia geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne oraz historyczne. Podczas prezentacji uczniowie poznali miasto Stambuł, leżące na dwóch kontynentach. Zapoznali się z historią starożytnej Troi, poznali wspaniałą antyczną przeszłość Efezu. Więcej: ...

Joanna Kleczyńska


XXV Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych

W dniu 10.01.2023 r. uczennice oddziału przedszkolnego Hania Latkowska, Faustyna Krupa i Lena Kobylak oraz uczeń klasy VII Ivo Chudy wzięli udział w XXV Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych, który odbył się w sali widowiskowej kina Wczasowicz.
Dziewczynki zaśpiewały pastorałkę „Zagraj dziecku kołysankę” i zajęły III miejsce w kategorii wiekowej Grupy Przedszkolne. Ivo Chudy za wykonanie pastorałki „Ta Święta Noc” zajął I miejsce w grupie wiekowej VII - VIII klasy.
Wszystkim laureatom bardzo dziękujemy i gratulujemy sukcesu!

Iza Nycz


Wyniki konkursu na dekorację świąteczną

Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs międzyklasowy na dekorację świąteczną drzwi do sal lekcyjnych. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, gdyż dekoracje były bardzo pomysłowe, kreatywne, niektóre wręcz zaskakujące i starannie wykonane. W szkole mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę.
Dekoracje zostały ocenione przed świętami przez komisję konkursową w składzie: pani dyrektor Monika Leśniak-Kielar, Ks. Paweł Głazowski, pani Anna Gaweł. Więcej: ...

Samorząd Uczniowski






Wigilie klasowe

W świątecznej atmosferze 19 grudnia w klasach starszych i 21 grudnia w klasach młodszych oraz w przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne. W udekorowanych świątecznie salach uczniowie po ciepłych życzeniach dzielili się opłatkiem, a później zasiedli z wychowawcami do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Wszyscy delektowali się potrawami przygotowanymi przez rodziców oraz śpiewali kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Przedszkole          Klasa 1a          Klasa 1b          Klasa 2a          Klasa 2b          Klasa 3a          Klasa 3b          Klasa 4b          Klasa 5b          Klasa 6a         

Wychowawcy klas


Dekorowanie pierników w klasie 1b

Pierniczki świąteczne kojarzą się dzieciom ze Świętami Bożego Narodzenia. I wszystkie dzieci, bez wyjątku, uwielbiają je dekorować... Tuż przed świętami te pyszne ciasteczka korzenne królowały również w klasie 1b.
Wszyscy w skupieniu i z ogromną radością przystąpili do pracy, a każdy mógł wykazać się pomysłami i kreatywnością.... I tak powstały małe, kulinarne dzieła sztuki. Są smaczne, ale to nie wszystko! Wszystkie mają również oryginalny wygląd! Pierniczki świąteczne będą zdobiły nasz klasowy stół wigilijny. Więcej: ...

M. Jakubowicz, M. Stefańska


Świąteczne lekcje językowe

Kolorowe światełka oświetlają witryny sklepów, w radiu coraz częściej słychać świąteczne piosenki, w centrach miast pojawiają się wielkie choinki. Może to oznaczać tylko jedno – Es weihnachtet! und Christmas is coming!
Na ten czas przygotowaliśmy również w naszej szkole ciekawe lekcje językowe, dzięki którym uczniowie poznali lub utrwalili słownictwo związane z tematyką zbliżających się świąt uczestnicząc w różnych ćwiczeniach. Więcej: ...

M. Litwin, E. Żukowska


Podsumowanie akcji „Polakom na Ukrainie”

Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.
Ks. M. Maliński

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się do akcji „Polakom na Ukrainie” i wsparcie naszych rodaków z Mościsk, Myslatyc, Sambora Łanowic oraz innych miejscowości.
Dzięki Państwa zaangażowaniu i wrażliwości na potrzeby innych udało się zorganizować wsparcie, które pozwoli potrzebującym przetrwać ten trudny czas i godnie uczcić Święta Bożego Narodzenia.
Zebrane produkty spożywcze zostały przekazane organizatorowi zbiórki – Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu, za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Organizatorzy


Sukcesy sportowe

Uczeń naszej szkoły Jakub Kielar (kl. 8b) odnosi kolejne sukcesy sportowe. Kuba pasjonuje się koszykówką. Od czterech lat trenuje w KKK MOSiR Krosno i razem ze swoją drużyną osiąga wspaniałe wyniki. W dniach 30.09.-02.10.2022r. wziął udział w turnieju w Egerze, wraz z drużyną kadry podkarpackiej zajął 1 miejsce. 31.10.br. wziął udział w XIV Memoriale Józefa Witka w Łańcucie, w którym z drużyną kadry podkarpackiej zajął 3 miejsce. A ostatnio w dniach 10-13.11.br. uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Turniej Dywizji B, razem z drużyną kadry podkarpackiej zajął 9 miejsce.
Gratulujemy Kubie pięknych osiągnięć sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

wychowawczyni - Kinga Rogóz


Czym pachną Święta Bożego Narodzenia?
Warsztaty dekorowania pierniczków w klasie 3a

15 grudnia klasa 3a miała zaszczyt gościć Panią Paulinę Kenar-Suską, która przygotowała dla dzieci wspaniałe, profesjonalne warsztaty zdobienia pierniczków. Uczniowie i wychowawczyni pracowali pod czujny okiem gościa. Najpierw mieli okazję poćwiczyć rysowanie lukrem po specjalnie przygotowanym szablonie, następnie z wykorzystaniem kolorowych lukrów i materiałów, udekorowali po sześć oryginalnych i kolorowych pierniczków: roztapiającego się bałwanka, Mikołaja, renifera, choinkę, gwiazdkę oraz piernikowego ludzika. Nasz gość przygotował wszystkie potrzebne materiały - za co serdecznie dziękujemy. Więcej: ...

Klasa 3a z wychowawczynią B. Lorens


Święta coraz bliżej...

14 grudnia gromada zuchowa „Wesołe Pląsy” udała się do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków. Zajęcia prowadzone były przez Panią Małgorzatę Wawro - nauczyciela przedmiotów gastronomicznych. Dzieci pod okiem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych przygotowały ciasto, wałkowały i wycinały foremkami ulubione kształty. Gdy pierniczki były już gotowe, można było zająć się dekorowaniem, mając do dyspozycji kolorowy lukier i różnorodne elementy dekoracyjne. W miłej, przedświątecznej atmosferze powstały prawdziwe, piernikowe arcydzieła. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Prawa Dziecka”

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka (20 listopada) w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, ogłoszony przez pedagogów. Zachęcał on uczniów i wychowawców do wspólnej aktywności i integracji. Głównym jednak celem była potrzeba przypomnienia i upowszechnienia idei praw dziecka. Uczniowie z wychowawcami przygotowali piękne i kreatywne prace plastyczne.
Dziękujemy za aktywny udział w konkursie związanym z tak ważnym tematem jak „Prawa Dziecka”, a Pani Dyrektor za wręczenie zwycięzcom dyplomów i nagród. Prezentacja prac uczestników konkursu.           

Pedagodzy


Szkolny konkurs na świąteczne dekoracje drzwi do sal klasowych

REGULAMIN


Wielka zbiórka monet pn. „Góra Grosza”

W grudniu i styczniu na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie

W czwartek, 8 grudnia 2022 r., w ramach zajęć z wos-u, uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji samorządności, którą poprowadzili zaproszeni goście: burmistrz gminy - Pan Witold Kocaj oraz wiceburmistrz – Pan Jacek Rygiel. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z tajnikami funkcjonowania samorządu lokalnego.
Podczas spotkania młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są zadania burmistrza i rady gminy oraz poznać zakres ich kompetencji. Zapoznała się również ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem urzędu.
Ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji przedstawionych przez Panów Burmistrzów, dotyczących wpływu mieszkańców na działanie władz gminnych, Więcej: ...

Agnieszka Rygiel


6 grudnia w naszej szkole zagościł świąteczny nastrój...

6 grudnia do naszej szkoły zawitał najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Uczniowie z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem wypatrywali Świętego Mikołaja. Przybył on w otoczeniu aniołków i renifera, które pomagały mu w rozdawaniu prezentów. Uczniowie odwdzięczyli się pięknymi piosenkami oraz wierszykami. Wszyscy uczniowie z wielką powagą zapewniali, że byli grzeczni i zasłużyli na upominki. Ten dzień był dla całej społeczności uczniowskiej wyjątkowo radosny i wesoły, a w szkole dominował kolor czerwony. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Święty Mikołaj znów do nas zagości.

Samorząd Uczniowski


Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 6.12.2022 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Ci, którzy nie uczestniczyli czynnie w rozgrywkach, gorąco dopingowali swoim koleżankom i kolegom z trybun. Po zaciętych, pełnych emocji pojedynkach zapadły decydujące rozstrzygnięcia.
W kategorii młodszej wśród dziewcząt zwyciężyła Penar Zuzanna a podium uzupełniły Pelc Małgorzata oraz Kielar Karolina. Wśród chłopców najlepszy okazał się - Frydrych Filip a podium uzupełnili Janiczek Adam i Polek Lena.
W starszej kategorii wśród dziewczyn zwyciężyła Stapińska Daria a kolejne miejsca zajęły Bulik Oliwia i Szpara Zuzanna. Więcej: ...

Nauczyciele wychowanie fizycznego




Podsumowanie akcji Pierniczki dla Hospicjum

Od kilku lat, w grudniową niedzielę, wolontariusze rozdają przy kościołach pierniczki i zbierają pieniądze na krośnieńskie hospicjum.
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się do tej pięknej akcji. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem dekorowała pierniczki upieczone przez p. Katarzynę Polek. Kolejna grupa wolontariuszy pakowała ciasteczka. W rezultacie powstało 300 paczuszek.
W niedzielę 4 grudnia z samego rana, kiedy mróz szczypał w policzki, z koszami pełnymi pierniczków wolontariusze kwestowali i dziękowali dobrym ludziom o szlachetnych sercach za każdą ofiarę. Łącznie na nasze krośnieńskie hospicjum zebrano 3210,50 zł.
Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w tak szczytną akcję.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Mistrzostwa w Futsalu

W piątek 2 grudnia w hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie rozegrano I Mistrzostwa Krosna w Futsalu Szkół Podstawowych w kategorii U-11.
W Mistrzostwach rywalizowało 9 Szkół Podstawowych: SP Dukla, SP Iwonicz, SP Gogołów, SP 7 Krosno, SP 8 Krosno, SP 12 Krosno, SP 14 Krosno, SP 15 Krosno i SP Korczyna.
Najlepszą okazała się SP w Iwoniczu, na drugim miejscu uplasowała się SP Korczyna, natomiast trzecie miejsce przypadło SP 7 Krosno.
Tytuł króla strzelców wywalczył Karol Głowacki!
Drużyna SP Iwonicz wystąpiła w składzie: Więcej: ...

Opiekun drużyny - Jarosław Kielar


„Fascynujący Świat Pszczół”
czyli warsztaty pszczelarskie dla klas trzecich

1 grudnia 2022r. klasy trzecie wzięły udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez Mistrza Pszczelarstwa p. Aleksandra Rębacza z Pasieki „Boża Iskierka”. Uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje pszczół, obserwować żywe pszczoły, spróbować miodu oraz pyłku kwiatowego. Z dużym zaangażowaniem trzecioklasiści wykonali świeczki z wosku pszczelego. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i bogato ilustrowaną książkę „Fascynujący Świat Pszczół”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: „Fascynujący Świat Pszczół”           

Wychowawczynie klas trzecich


Wyniki konkursu „Jeż to super zwierz” i podsumowanie akcji „Usyp kopiec dla jeża”

W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Aby pamiętać o tych sympatycznych zwierzątkach zorganizowano w naszej szkole konkurs wiedzy o jeżach dla uczniów klas IV - VI. Nagrody i dyplomy w tym konkursie otrzymali:
za I miejsce Filip Szajna z klasy 4b
za II miejsce Szymon Żukowicz z klasy IVa, Patryk Krzykowski z klasy Vb
za III miejsce Radysław Ziembicki z klasy Vb.
Wyróżnienie otrzymali: Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Pomóżmy Polakom mieszkającym na Ukrainie!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Nasi rodacy, którzy pozostali na terenie Ukrainy, to osoby głównie starsze, samotne, często także niepełnosprawne, z bardzo niskim dochodem w postaci emerytury, którym trudno jest przeżyć święta.
Przedsięwzięcie to od wielu lat organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.
Tegoroczna edycja, z uwagi na trwającą wojnę, ma wymiar szczególny. Zbiórka żywności odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br.
Bardzo prosimy o podarowanie następujących produktów: Więcej: ...

Organizatorzy: A. Rygiel, E. Żukowska, M. Kielar, J. Kielar


W teatrze cieni

Uczniowie klasy 1b aktywnie uczestniczyli w cyklu zajęć edukacji polonistycznej pt. „W baśniowym świecie”.
Poznali rożne formy teatralne, w tym teatr cieni, poszerzyli słownictwo o wyrażenia związane z teatrem, zapoznali się z zawodem aktora. Istotnym elementem zajęć było usystematyzowanie ich wiedzy na temat zasad kulturalnego zachowania się w teatrze.
Zajęcia stały się doskonałą okazją do twórczej ekspresji dzieci oraz do improwizowania zabawy w teatr. A efektem było zorganizowanie przez chętnych i odważnych uczniów klasowego teatru cieni. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Moja wymarzona szkoła
czyli Dzień Kloców Lego w klasie 1b

Tym razem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. W końcu dzieciom udało się uzbierać odpowiednią ilość makaronu w naszym klasowym słoiku i mogliśmy zorganizować upragniony Dzień Klocków Lego. Uczniowie klasy 1b wykonali przy tej okazji kolejne zadanie projektowe w ramach naszej innowacji pedagogicznej – „Moja wymarzona szkoła". Dzieci uwielbiają klocki Lego. A w ich głowach aż roi się od pomysłów na najróżniejsze budowle. Teraz zbierają makaron na kolejną nagrodę. Wspólnie ustalili, że chcieliby zjeść razem pizzę...

M. Jakubowicz


Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu Pierniczki dla Hospicjum

Nasza szkoła chętnie pomaga potrzebującym, o czym świadczą liczne akcje charytatywne, do których się przyłącza. W najbliższą niedzielę 4 grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz pierwszy wezmą udział w akcji „Świąteczne Pierniczki” organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Podczas kwesty po mszach świętych przy kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu wolontariusze będą rozdawać pięknie udekorowane i ozdobnie zapakowane pierniczki za dobrowolne datki. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas XVIII Rajdu Andrzejkowego.
Wyniki:
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
II miejsce – Kamil Kapica 8b
III miejsce – Mikołaj Kielar 8b
Konkurs ekologiczno- przyrodniczy:
I miejsce - Patryk Krzykowski 5b
I I miejsce - Filip Szajna 4b
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie SKLOP Krystyna Bargieł SKTK Ewa Rygiel


Andrzejki w Gromadzie Zuchowej „Wesołe Pląsy”

Kto potrafi najlepiej się bawić? Oczywiście zuchy, na Andrzejkach zorganizowanych podczas zbiórki. Przedstawiciele klas IV b– Weronika Jantosz, Gabrysia Frodyma, Karolina Lorens, Dawid Latusek i Filip Szajna przygotowali szereg zabawnych gier dla druhów i druhenek. W atmosferze radości, której celem było kształtowanie postawy szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych uczestniczyliśmy w tych zajęciach zabawowych. W słodyczach i balonach losowanych przez uczestników zabaw były ukryte sentencje andrzejkowe, które stanowiły dodatkowe źródło radości i refleksji. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej


Andrzejki w klasie 1b

Andrzejki były kolejną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwoliły nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.
Dowiedzieliśmy się, że w przyszłości w klasie 1b będą lekarze, nauczyciele czy architekci. Będą też tacy, którzy zwiedzą świat dookoła. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Było dużo emocji, radości i śmiechu.

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Andrzejkowe wróżby w klasie Ia

29 listopada 2022r. pierwszoklasiści spędzili miło czas uczestnicząc w klasowych wróżbach andrzejkowych. Wszyscy chętnie brali udział w licznych konkursach i zabawach przy muzyce. Oczywiście wróżby traktowano z dużym przymrużeniem oka i śmiechem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, a wspólnie spędzony czas dostarczył najmłodszym wiele emocji i radości.

wych. Beata Milińska i Urszula Lorenc


Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień został ogłoszony w naszej szkole w dniach 21 - 29 listopada 2022r. w związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wszystkie dzieci, wychowawcy przedszkola i klas 1-3 zaangażowali się w tę piękną akcję. W klasach odbyły się zajęcia dotyczące życzliwości, wzbogacone filmami edukacyjnymi i słuchowiskami. Powstały piękne kartki z pozdrowieniami, które zostały przekazane dzieciom i nauczycielom. Szczególnym zainteresowanie cieszyła się „Aleja Życzliwości” na której zawisł łańcuch, na którego ogniwach pojawiły się wyjątkowe pozdrowienia i wyznania. Więcej: ...

Pedagodzy


Światowy Dzień Życzliwości !!!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie przekazywali sobie wspólnie miłe słowa i życzenia.
W szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i pozytywnej energii. W klasach IV – VIII przeprowadzono zajęcia wychowawcze na temat znaczenia życzliwości w codziennych relacjach z drugą osobą. W każdej klasie wybrano najbardziej życzliwą osobę, wśród których znalazły się: Karolina Kielar, Weronika Jantosz, Julia Kandefer, Natalia Bacior, Zofia Szmyd, Szymon Boczar, Nikola Smerecka, Szymon Rygiel, Daria Trygar i Anna Stanisz.
Pamiętajmy – życzliwość nic nas nie kosztuje a uśmiech wywołuje ….

Samorząd Uczniowski


„INNY NIE ZNACZY GORSZY”
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 1b

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Razem przez świat” w listopadzie uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Wszyscy mocno zaangażowali się w dyskusje nt. „Co to jest tolerancja? Co znaczy być tolerancyjnym? Zaskakująco trafnie definiowali zagadnienie i co ważne - potrafili wyciągnąć wnioski z dyskusji o tolerancji. W czasie zajęć dzieci posługiwały się symbolami graficznymi, które ułatwiały im zrozumienie tematu. Więcej: ...

M. Jakubowicz


Konkurs wiedzy historycznej
„Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831 r.”

W ramach obchodów „Dnia Podchorążego” w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przeprowadzony został konkurs wiedzy historycznej pn. „Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831 r.” Przedsięwzięcie miało formę quizu online. Uczestniczyło w nim jednocześnie 2000 osób z całej Polski, poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfonu, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy. Reprezentowało nas czworo uczniów, którzy odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania. Byli to: Melania Kielar (6b), Antek Janiczek, Michał Szkólka i Bartosz Szkółka (7a).

Maria Szajna


Rajd Andrzejkowy

25 listopada 30 osobowa grupa miłośników turystyki pieszej wraz z opiekunami wzięła udział w XVIII Rajdzie Andrzejkowym zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu przeszli trasę pieszą: Iwonicz – Zdrój – Przymiarki (626 m n.p.m.) – Bałucianka. Więcej: ...

Ewa Rygiel – opiekun SKTK, Krystyna Bargieł – opiekun SK LOP, Anna Gaweł


Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

25 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece.           

Bibliotekarze


Święto Pluszowego Misia

25 listopada w oddziale przedszkolnym dzieci obchodziły święto swoich najmilszych zabawek, niezastąpionych przytulanek przy zasypianiu – Pluszowych Misiów. Każdy przedszkolak tego dnia przyszedł ze swoim ukochanym misiem. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki- misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, quizach i zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że Święto Misia zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Izabela Nycz, Alicja Kucza, Anna Pawłowska


Warsztaty profilaktyczne

„Kiedy zauważysz w kimś coś pięknego, powiedz mu.
Tobie zajmie to kilka sekund, a w nim może zostać do końca życia.”

25 listopada nasi uczniowie z kl. Ib, VI, VII i VIIIa (VIIIb w późniejszym terminie) mieli świetną okazję uczestniczenia w zajęciach warsztatowych o charakterze profilaktycznym, nastawionych również na trening umiejętności psychospołecznych. Trzy godziny pracy z psychologiem pozwoliły wejrzeć w siebie, poznać swoje słabości i mocne strony oraz dowiedzieć się więcej o kolegach z klasy. Warsztaty w większości sfinansował Burmistrz Gminy, za co serdecznie dziękujemy.

Pedagodzy


GRAMY ZMYSŁAMI - zadanie nr 2 Sensoryczna matematyka

W listopadzie w oddziale przedszkolnym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Gramy zmysłami odbyły się zajęcia pt. Sensoryczna matematyka. Dzieci rozpoczynają dopiero swoją przygodę z matematyką, dlatego pozwalamy przedszkolakom bawić się nią.
Podczas realizowania zadania drugiego dzieci kształtowały umiejętności matematyczne. Realizując zadanie układały oraz pisały na mące i kaszy poznane cyfry i figury geometryczne, dodawały różne przedmioty, a także segregowały elementy pod względem koloru i wielkości. Świat liczb, figur i działań najlepiej poznawać poprzez wielozmysłową zabawę.

Małgorzata Kielar, Alicja Kucza


21 listopada
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Ogłaszamy Tydzień Życzliwości!
Zapraszamy do Wspólnej Zabawy w dzieleniu się Życzliwością!
Propozycje działań dla klas:
1.Klasowe głosowanie np. na najżyczliwszego kolegę/ najżyczliwszą koleżankę/ najżyczliwszego nauczyciela.
2.Obdarowanie wybranych osób własnoręcznie przygotowanymi kartkami z pozdrowieniami. Pozdrów kolegę, koleżankę, nauczyciela, pracownika szkoły. Więcej: ...

Pedagodzy


Konkurs plastyczny „Prawa Dziecka”

W związku ze zbliżającym się 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, pedagodzy zapraszają wychowawców klasowych wraz ze swoimi uczniami do udziału w konkursie plastycznym pt. „Prawa Dziecka”. Waszym zadaniem jest stworzyć ciekawą pracę plastyczną o tematyce praw dziecka (każda klasa- jedną pracę). Zostawiamy Wam dowolność w doborze techniki wykonania prac. Liczymy na Waszą kreatywność.
Termin składania prac: 29.11.2022 r. u pedagogów w sali 27.
Serdecznie zapraszamy.

Pedagodzy


Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 17 listopada w sali kinowo – teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Ivo Chudy – uczeń klasy VII miał okazję zaprezentować swój wokalny talent w piosence Deana Lewisa – Be Alright. Na scenie zaśpiewało około 72 artystów z całego powiatu. Ivo w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce ex aequo wraz z Zofią Baran, reprezentantką szkoły w Dukli. Ivovi jeszcze raz składamy wielkie gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w jego wokalnej karierze.
Zachęćmy za do odsłuchania występu Iva: Be Alright - Dean Lewis - cover by Ivo Chudy

Ewelina Żukowska


XXVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza

W dniu 17 listopada br. w Sali Kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się XXVII Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza, mający na celu popularyzację twórczości poetów i pisarzy oraz aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy uczniów z klasy 5B. Młodzi artyści zaprezentowali sceny z lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Pierwszy zespół (Natalia Bacior, Aleksandra Gorczyca, Amelia Wejksza) przedstawił spektakl pt. „Chłopięcy świat”, natomiast drugi zespół (Malwina Bąk, Nikola Jakubowicz, Lena Rajchel, Julia Rymar) zaprezentował „Ostatnie chwile Nemeczka”. Występ był efektem realizowanej w klasie piątej innowacji pedagogicznej zatytułowanej „W roli bohatera”. Więcej: ...

opiekun: Kinga Rogóz


Spotkanie dzieci ze sztuką teatralną

We wtorek 15 listopada wszystkie dzieci z naszej szkoły, z klas 0 – III uczestniczyły w spotkaniu ze sztuką teatralną. Z kolejną propozycją spektaklu zwrócił się do swoich odbiorców Katolicki Teatr Edukacji proponując w nowej odsłonie „Baśnie Pana Andersena”.
Wielkie piękno i trwała wartość baśni Andersena polega na tym, że pokazują one życie takim jakim ono jest. Andersen nie zmienia naturalnego porządku rzeczy tylko po to, by doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Łagodnie i cierpliwie uczy, ze życie nie zawsze ma pogodną twarz, bywa drapieżne i pełne goryczy, ale jest też w nim miejsce na radość i śmiech. Więcej: ...

Wychowawcy z klas 0 - III


„Biało-czerwona w Twoim obiektywie”

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, Biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji pod nazwą „Biało-czerwona w Twoim obiektywie”. Co roku z dumą prezentujemy naszą Biało-Czerwoną. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Małgorzata Warzocha


Powiatowo – Gminne obchody Święta Niepodległości

Bardzo uroczyście obchodzono 11 Listopada w Iwoniczu-Zdroju. Delegacja naszej szkoły, tj. Dyrekcja – Panie Monika Leśniak – Kielar i Sabina Józefowicz - Boczar oraz dwa składy Pocztu Sztandarowego reprezentowały nas pod Pomnikiem Milenijnym, gdzie złożono kwiaty, oraz podczas Mszy Św. za Ojczyznę. Uroczystości były podniosłe m.in. dzięki obecności wielu Gości, w tym przedstawicieli Sejmu, władz Województwa, Powiatu i Gminy, delegacji z Budapesztu oraz licznych Sztandarów szkół i organizacji, jak również Gminnej Orkiestry Dętej z Iwonicza.

Maria Szajna, Jarosław Kielar – opiekunowie Pocztu


Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Wolność … Ją wymyślił dla nas Bóg,
Aby człowiek wreszcie mógł
W Niebie się zbudzić”

W tym roku uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości tak, jak to bywało przed czasem pandemii, tj. wspólnie Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie. Występ poświęciliśmy Polakom, którzy znajdując się przez 123 lata pod zaborami, mimo że próbowano im narzucić język, obyczaje, kulturę i religię, uratowali te najcenniejsze wartości. Motywem wiodącym była Wolność, o której recytowano wiersze i śpiewano piosenki. Więcej: ...

Maria Szajna, Ewa Rygiel, Monika Szajna,
Uczniowie klas VI i Poczet Sztandarowy


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, Biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Biało- czerwona w Twoim obiektywie”.
Co trzeba zrobić?
Wywiesić flagę, zrobić zdjęcie i przesłać je na adres babczynska.malgorzata@gmail.com
My je pokażemy na stronie naszej szkoły.

Warzocha Małgorzata


Wycieczka do Łańcuta

W dniu 9 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta, gdzie mieli możliwość zwiedzenia pałacu należącego do rodu Lubomirskich a potem Potockich. Zobaczyliśmy wspaniale urządzone komnaty magnackie, m.in.: Wielką Sień, Galerię Rzeźb, Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Pokój Bilardowy, Salę Teatralną i pokoje kąpielowe. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi eksponatami: meblami, żyrandolami, podłogami, kryształowymi lustrami i bogactwem zdobień. Obejrzeliśmy zgromadzone dzieła sztuki oraz portrety dawnych mieszkańców, czyli członków rodu Lubomirskich i Potockich.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stajni i wozowni pełnej pięknych karoc, powozów i bryczek. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Ewelina Żukowska, Leszek Krukar


Smartfon na lekcji języka obcego

Nauczanie we współczesnym świecie zawiera obecnie nowoczesne rozwiązania technologiczne, gdyż technologia towarzyszy uczniom na każdym kroku w ich codziennym życiu. Wykorzystanie telefonów komórkowych w czasie lekcji nie tylko języków obcych jest bardzo przydatne w procesie nauczania i uczenia się np. poprzez kręcenie krótkich filmików tematycznych.
Taki typ zadania otrzymali uczniowie klas VIII. Jako zadanie dodatkowe nakręcili poza szkołą krótki filmik „Beim Arzt”, w którym odegrali scenkę u lekarza. Uczniowie zapoznani z planem działań napisali krótki scenariusz, przydzielili sobie role i wcielili się w rolę lekarza i pacjenta. Więcej: ...

Film 1            Film 2            Film 3           
M. Litwin


Dzień Zdrowego Śniadania w klasach młodszych

Od kilku lat w Polsce 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania, u nas w szkole wyjątkowo w tym roku kulminację tych obchodów mieliśmy 9 listopada w środę. Dzień ten jest inaczej nazywany Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Głównym celem rozpowszechniania tych nietypowych świąt jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania. Nauczyciele na lekcjach przypominali swoim uczniom, jak ważną rolę pełni śniadanie w naszej codziennej diecie i jak szczególnie ważne jest pierwsze śniadanie. Więcej: ...
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć i fotorelacji.

Klasa 1a            Klasa 1b            Klasa 2a           
Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b           
Wychowawcy z klas I - III


Dzień Postaci z Bajek w klasie 1b

Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat, bawią nas, śmieszą i jednocześnie uczą. Słuchanie i czytanie bajek rozwija wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogaca słownictwo, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dzieci jest radosny i bardziej kolorowy.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Tego dnia do klasy 1b przybyli bohaterowie ulubionych bajek dzieci. Nie zabrakło księżniczek, czarownicy, Czerwonego Kapturka, Myszki Miki, wojowników i wielu innych bajkowych postaci.
Bardzo atrakcyjne okazały się zajęcia edukacyjne, w których aktywnie uczestniczyły wszystkie bajkowe postaci. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Dzień Postaci z Bajek

Chyba każdy z przyjemnością sięga do wspomnień z dzieciństwa, do czytanych wtedy bajek, do magicznego świata księżniczek i superbohaterów.
Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja, aby przypomnieć ulubione bajkowe postaci a także rozwijać wśród dzieci zainteresowania czytelnicze.
Biblioteka szkolna w tym roku po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta organizując spotkanie dla dzieci oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi doskonale poradzili sobie z „bajkowymi” zagadkami. Z zainteresowaniem oglądali przyniesione z biblioteki bajki i baśnie oraz wysłuchali bajki o Kopciuszku. Więcej: ...

Bibliotekarze


Międzynarodowy Dzień Jeża

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża przygotowałem prelekcję o tych ciekawych zwierzętach. Mówiłem o jeżu wschodnim i zachodnim, które występują w Polsce oraz o jeżu pigmejskim. Wszyscy się dowiedzieli, że jeże nie noszą jabłek, ile żyją, jak długo trwa ich ciąża i że są gatunkiem chronionym. Zwróciłem dzieciom uwagę, że jeże są pożytecznym gatunkiem, którego warto chronić i zrobić im schronienie na zimę w ogrodzie np. ze skrzynki przykrytej liśćmi lub specjalnie zrobionej budce. Na zakończenie dzieciom rozdałem kolorowankę z jeżykiem.

Filip Szajna - uczeń klasy 4b


My i drzewa – projekt edukacyjny w klasie 1B

W październiku 2022 r. w klasie 1B realizowany był projekt edukacyjny pn. „My i drzewa”. Był to kolejny etap naszej innowacji pedagogicznej – ogólnopolskiego projektu „Razem przez świat”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach zajęć edukacji przyrodniczej i plastycznej. Celem projektu było poznanie i klasyfikacja drzew iglastych i liściastych, poznanie ekosystemów ogrodu, parku i lasu, rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności, uwrażliwienie na piękno przyrody, poznanie gatunków i sposobów ochrony drzew, stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań. Więcej: ...

M. Jakubowicz, E. Żukowska


Lubimy owoce i warzywa!

28 października 2022 r. z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw w Oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wykonały owocowe szaszłyki, jeżyki, kisiły kapustę. Owoce posłużyły do ciekawych zadań matematycznych, plastycznych. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki i uczyły się piosenek związanych z owocami i warzywami. W czasie trwania zajęć dzieci dowiedziały się jakim cennym źródłem witamin są warzywa i owoce, oraz miały okazję spróbowania potraw wykonanych przez siebie.

A. Kucza, I. Nycz, A. Pawłowska


Klasy drugie zwiedzają Kraków i Kopalnię Soli w Bochni

Dzięki kolejnej edycji programu MEiN „Poznaj Polskę” dzieci z klas drugich 27 października 2022 r. uczestniczyły w wycieczce do Krakowa i Kopalni Soli w Bochni.
Do wycieczki przygotowywały się od kilku dni. Na mapie sprawdzały, gdzie położony jest Kraków – druga stolica Polski oraz Bochnia z najstarszą kopalnią soli. Planowały, co należy zabrać do plecaka, a także przypomniały sobie regulamin zachowania na wycieczce. Więcej: ...

Opiekunowie: J. Kielar, A Prejsnar, M. Kielar, I. Tekieli


#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Społeczność naszej szkoły wybrała się na pobliski cmentarz oraz do lasu Grabińskiego i na cmentarz choleryczny, aby uporządkować groby zapomniane i zapalić znicze przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy także o zmarłych pracownikach szkoły. Więcej: ...

Społeczność szkolna


Projekt edukacyjno – ekologiczny w klasie 3a „Drzewo”

W październiku obchodzony był Światowy Dzień Drzewa, którego pomysłodawca to amerykański przyrodnik Juliusz Sterling Morton. W 1872 roku po raz pierwszy zachęcił on swoich rodaków do sadzenia drzew i krzewów. Właśnie to święto zainspirowało klasę 3a do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno - ekologicznym "Drzewo". Uczniowie zrealizowali cykl teoretycznych i praktycznych zajęć w klasie. Najbardziej jednak podobały im się aktywne zajęcia w terenie, w tym sadzenie krzewów.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji projektu: Projekt „Drzewo”           

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią B. Lorens


Kasztanowy tydzień w klasie Ia

Wyjątkowo ciepła aura sprzyja spacerom i zbieraniu darów jesieni”. Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem przystąpili do pracy i zebrali ponad dwieście kasztanów. Zostały wykorzystane do układania kształtów poznanych liter i cyfr, a także zabaw matematycznych. Wiele radości dostarczyło dzieciom tworzenie ludzików i zwierzątek. Kasztany przydały się także podczas rozgrywek sportowych. Spore zapasy „darów jesieni” wystarczą pierwszoklasistom na realizację jeszcze wielu ciekawych gier i zabaw. Kasztany nic nie kosztują, a zabawa nimi jest bezcenna.

wych. Beata Milińska i Urszula Lorenc


Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

24 października w piękną jesienną pogodę klasy 4 wybrały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, w ramach programu Poznaj Polskę, do Ojcowskiego Parku Narodowego położonego w niedalekiej odległości od Krakowa.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który zaprowadził nas do zamku w Pieskowej Skale, leżącym na Szlaku Orlich Gniazd, gdzie spacerowaliśmy po dziedzińcu i krużgankach, poznając historię tego miejsca. Przebywając nad doliną Prądnika, mogliśmy zobaczyć malownicze ostańce skalne, w tym najbardziej znaną w tym regionie - Maczugę Herkulesa. Więcej: ...

Joanna Kleczyńska, Iwona Tekieli


XXII Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.
21. października br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego, pod hasłem: „Blask prawdy”. Zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak w encyklice „Veritatis splendor”, przypomnieliśmy sobie jego niezwykłe życie i głoszenie Bożego Orędzia. Dziękowaliśmy Bogu za Świętego Papieża.

ks. Paweł Głazowski


POZNAJ POLSKĘ
Wycieczka klas pierwszych do Żarnowca i Bóbrki

20 października 2022 roku, w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”, uczniowie klas I uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce.
W Żarnowcu zwiedzili Dworek – Muzeum Marii Konopnickiej. Dowiedzieli się, że dworek jest Darem Narodu z 1903 roku. Uczniowie usłyszeli też, że Maria Konopnicka prowadziła szeroką działalność pisarską, oświatową i społeczną. Trzeba podkreślić, że dzieci były przygotowane i z łatwością odpowiadały na pytania przewodnika. Więcej: ...

Opiekunowie: M. Jakubowicz, B. Milińska, U. Lorenc


„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W związku z tym w szkole będzie prowadzona zbiórka zniczy.
Zachęcamy całą społeczność szkoły do wsparcia akcji i przyniesienia zniczy w dniach 24-28 października 2022 r.
Znicze przynosimy do sali 27 (pedagog).

Społeczność szkolna


Wycieczka klas trzecich do Sandomierza

19 października 2022 r. długo pozostanie w pamięci klas trzecich. Uczniowie z opiekunami wczesnym rankiem udali się na wycieczkę do Sandomierza, miasta nad Wisłą, położonego na siedmiu wzgórzach. Dzięki opowieściom pana przewodnika dzieci poznały legendy i krótką historię miasta, jego najważniejsze zabytki i ciekawostki. Widziały zabytkowy Ratusz, studnię, lewitującą kotwicę. Dowiedziały się, czym jest krzemień pasiasty i do czego jest wykorzystywany. Więcej: ...

Wychowawczynie klasy 3a i 3b


Spotkanie z pisarzem

Dnia 11 października odwiedziliśmy Krośnieńską Bibliotekę Publiczną, w której odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z pisarzem i dziennikarzem Jakubem Skworzem. Zostało ono zorganizowane w ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, w którym to projekcie uczestniczy nasza biblioteka szkolna. Pan Jakub autorem książek, w których poznajemy życie znanych ludzi z perspektywy dwójki dziecięcych bohaterów- Eryka i Oli.
Na spotkaniu opowiedział nam o życiu Adama Mickiewicza w oparciu o swoją książkę „Adaś Mickiewicz łobuz i mistrz”. W ciekawy sposób zadawał nam pytania dotyczące życia poety, czytał też fragmenty książki. Więcej: ...

Uczestnicy spotkania


Święto pieczonego ziemniaka w Gromadzie Zuchowej „Wesołe Pląsy”

W słoneczne popołudnie zuchy brała udział w „Święcie pieczonego ziemniaka”. Po obrzędowym przywitaniu się piosenką, zuchy dowiedziały się kilka ciekawostek na temat pochodzenia ziemniaka. Później odbyła się olimpiada z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych: rzut ziemniakiem do celu, skoki w workach itp. Po zakończonych wyzwaniach sportowych, każdy uczestnik został nagrodzony medalem. Zorganizowaliśmy wybory króla Kartofla i królowej Bulwiny, ziemniaczanymi rządzącymi zostali: zuch Oliwier Kandefer z kl. 2b i zuchenka Maja Kowalska z kl. 2b, to oni nazbierali najwięcej pyr. Więcej: ...

Opiekunowie Gromady Zuchowej „Wesołe Pląsy”


Konkurs „Jeż to super zwierz” i akcja „Usyp kopiec dla jeża”

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Z tej okazji ogłaszamy konkurs wiedzy o jeżach „Jeż to super zwierz” dla klas 4-6, który odbędzie się 10.11.2022 r. o godz. 9:50. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Krystyny Bargieł do dnia 3 listopada. Pytania konkursowe będą dotyczyły następujących zagadnień:
1.Gatunki jeży w Polsce.
2.Występowanie.
3.Tryb życia.
4.Odżywianie. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Nakręć się i pomóż chorej Emilce

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
Ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”
(F. Edwards)

Odkręcamy… zbieramy… pomagamy…
Wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy akcję, która polega na zbiórce nakrętek. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych i środkach chemicznych. To charytatywno–ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, zdobyło w naszej szkole szeroką popularność i stało się codziennością. Zbiórka nakrętek wyrabia nawyk systematycznego segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Wyniki konkursów

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą w konkursach zrealizowanych podczas LII Ogólnopolskiego Dukielskiego Zlotu Turystów.
Wyniki:
Konkurs turystyczno – krajoznawczy:
I miejsce – Kamil Kapica 8b
III miejsce – Bartosz Szkółka 7a
Konkurs ekologiczno- przyrodniczy:
I miejsce - Filip Szajna 4b
II miejsce - Patryk Krzykowski 5b
Więcej: ...

Opiekunowie SKLOP Krystyna Bargieł SKTK Ewa Rygiel


List z Republiki Środkowoafrykańskiej

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Adoptuj Szkołę. Zobowiązaliśmy się do wpłaty przez 6 kolejnych lat kwoty 100 PLN do dnia 1 września każdego roku na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Fundacja zobowiązała się do przekazania całej wpłaconej przez nas kwoty na rzecz szkoły w Republice Środkowej Afryki oraz corocznych relacji ze szkoły objętej programem adopcji.
Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie dzieci ze szkoły w Ngaundaye od Prezes Fundacji Pani Justyny Janiec-Palczewskiej oraz list od s. Barbary Samborskiej z Republiki Środkowoafrykańskiej. Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna




Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że zmarł uczeń naszej szkoły Franciszek Barud.
Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych
składa
Dyrekcja, Pracownicy i Społeczność Szkoły





XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs w klasach 4-8. Dwóch najlepszych uczniów z klasy wzięło udział w konkursie wyłaniającym Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Trzech uczniów: Emil Pelczar (kl. 6b), Kamil Kapica (kl. 8b) i Michał Bury (kl. 8a) wykazało się wzorową wiedzą nt. tabliczki mnożenia, uzyskując tym samym ex aequo tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Szajna, I. Tekieli, L. Krukar


Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Edycja IV – „Podróżowanie przez czytanie”

W październiku klasa 3a przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i reprezentuje naszą szkołę w IV edycji projektu. Tegoroczna edycja pod kryptonimem „Podróżowanie przez czytanie” stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, dzieci pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Więcej: ...

Wychowawczyni kl. 3a - Bożena Lorens


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: Gramy Zmysłami

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: Gramy Zmysłami. Głównym celem projektu jest wielozmysłowe poznanie świata przez dzieci, a także stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabawy. Projekt potrwa od października 2022 do maja 2023 roku. Każdy miesiąc podporządkowany jest innemu zmysłowi.
Zadanie na październik to: ścieżka sensoryczna.
W naszym przedszkolu stworzyliśmy ścieżkę z wykorzystaniem darów jesieni. Dzieci spacerowały po różnych fakturach, świetnie się przy tym bawiąc. Więcej: ...

Projekt realizują:
Alicja Kucza, Małgorzata Kielar


Sprzątanie Świata 2022 - zbiórka używanych telefonów komórkowych

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. Akcja polega na zebraniu starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Zbiórka trwa tylko do 12 listopada 2022 r. PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO! Oddaj stary telefon, który może zalega Ci w szafie. Czekają nagrody!

Opiekun SKLOP Krystyna Bargie


Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej 29 akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie posprzątali tereny zielone wokół szkoły, plac zabaw, przystanki autobusowe, teren stadionu, park oraz przydrożne rowy i ulice Iwonicza. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tym przedsięwzięciu i widać było, że wywarło to na nich duże wrażenie. Szkolną inicjatywę wsparł Urząd Gminy w Iwoniczu Zdroju udostępniając worki na odpady i rękawiczki. Uczniom, nauczycielom oraz Panu Burmistrzowi, składamy serdeczne podziękowania!

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


XIX Podkarpacka Noc Nietoperzy

7 października 2022 roku w Czarnorzekach odbyła się Podkarpacka Noc Nietoperzy, w ramach której rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Podkarpackie Nietoperze”. Ponad trzydziestu uczniów z naszej szkoły wykonało bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające nietoperze i ich siedliska oraz miejsca schronienia. Wśród nagrodzonych dzieci znalazły się prace:
- Filipa Szajny kl. 4b – I miejsce
- Łukasza Wawro kl. 4b - III miejsce
- Antoniny Węgrzyn kl. 3b - wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


„Zdrowo jem” - projekt edukacyjny realizowany w klasie 1b

W październiku uczniowie klasy 1b aktywnie uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji prozdrowotnej. Cykl zajęć rozpoczęliśmy od nazywania darów jesieni, głoskowania i dzielenia na sylaby wyrazów, liczenia elementów w zbiorach i wykonywania działań. Rozmawialiśmy o tym, co można przygotować z jesiennych zbiorów przyniesionych z sadu i z ogrodu oraz jakie przetwory możemy zrobić na zimę. Dzieci wykazały się też znajomością przepisów kulinarnych, a na koniec z radością i dużym entuzjazmem przyjęły wyzwanie, polegające na przygotowaniu w domu soku, koktajlu lub sałatki. Więcej: ...

wych. M. Jakubowicz


Podsumowanie akcji KREDKOBRANIE

Serdecznie dziękujemy za udział w ogólnopolskiej akcji KREDKOBRANIE, której celem była zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Kresów. Dzięki akcji udało nam się zebrać dużą ilość przeróżnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in. 99 zeszytów, 67 bloków i papierów kolorowych, 45 pudełek z kredkami, 12 zestawów pisaków, 15 zestawów plasteliny, 163 długopisów, 203 ołówków, 15 zestawów farb, 8 piórników, 8 zestawów linijek, 33 szt. gumek do mazania i wiele innych. Wszystkie dary zostały przeliczone i zapakowane przez wolontariuszy oraz wysłane do fundacji IGNATIANUM. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach polskich dzieci mieszkających na Kresach.

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Spotkanie z policjantami

5 października 2022r. w ramach działań profilaktycznych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Posterunku Policji w Iwoniczu Zdroju.
Spotkania zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: dzieci klas I-III zostały wyposażone w informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz przechodzeniu przez drogę. Uwrażliwieni zostali również pod względem bezpiecznego korzystania z Internetu i smartfonów oraz kontaktów z nieznajomymi. Więcej: ...



Światowy Dzień Zwierząt

W dniu 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przygotowałem prelekcję o zwierzętach dla przedszkolaków. Opowiadałem o kunie, wiewiórce, biczogonie egipskim oraz o innych przedstawicielach królestwa zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wypreparowane zwierzęta i zasuszone owady, które również należą do królestwa zwierząt. Nie zabrakło też fajnych atlasów o zwierzęcej tematyce. Dzieci siedziały z zaciekawieniem i oglądały moją kolekcję. Na koniec każdemu słuchaczowi rozdałem własnoręcznie zrobione zakładki do książki.

Uczeń klasy 4b - Filip Szajna


Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023. Regulamin oraz harmonogram konkursów jest dostępny pod poniższym linkiem:
Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2022-2023



„Bezpieczny przedszkolak”

Realizując tematykę kompleksową „Jestem bezpieczny” dzieci z oddziału przedszkolnego gościły policjanta oraz odwiedziły strażaków w pobliskiej remizie OSP w Iwoniczu. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielił wskazówek jak należy zachowywać się w sytuacji spotkania obcej osoby oraz ataku psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem groźnego zwierzęcia. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego do wykonywania pracy. Dzieci utrwaliły też numery alarmowe. Więcej: ...

Wychowawczynie przedszkolaków


Dzień Chłopca w klasach młodszych

Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to święto cieszące się dużą popularnością również ze względu na to, że celebrujemy go od najmłodszych lat szkolnych. W klasach młodszych w bardzo różny sposób dzieci uczciły święto swoich klasowych kolegów. Dziewczynki wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki chłopakom. Wspólna zabawa pozwoliła dzieciom zintegrować zespoły klasowe.
Z tej okazji chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego !!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fotorelacji z tych klasowych uroczystości.

Klasa 1b            Klasa 2a            Klasa 2b            Klasa 3a            Klasa 3b           

Wychowawczynie klas 1-3


Dzień Głośnego Czytania

Co roku 29 września biblioteka organizuje w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin pisarki Janiny Porazińskiej.
Tego dnia chętni ósmoklasiści odwiedzili uczniów z klas młodszych i przedstawili im przygotowane wcześniej fragmenty pozycji książkowych dla dzieci. Przedszkolaki wysłuchały bajeczek czytanych przez bibliotekarzy. Warto zauważyć, że wszystkie prezentowane książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Więcej: ...

Bibliotekarze


Europejski Dzień Języków 2022

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
W tym dniu i przez kolejne dni w naszej szkole uczniowie wzięli udział w innych niż zazwyczaj lekcjach języków obcych. Więcej: ...

Nauczyciele języków obcych


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

Dnia 26 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Głowacki – kl. 8a, zastępcą przewodniczącego został Szymon Rozel – kl. 7a. Na skarbnika Samorządu Uczniowskiego została wybrana Julia Haliniak – klasa 8b.
Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU


Rajd Piotruś w Beskidzie Niskim

23 września2022 r. grupa 26 uczniów wraz z opiekunami z naszej szkoły wzięła udział w LII Ogólnopolskim Dukielskim Zlocie Turystów zorganizowanym przez krośnieński oddział PTTK. Uczestnicy rajdu przeszli trasę pieszą Zawadka Rymanowska- „Piotruś”(728m n.p.m.)- Stasiane, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Pasjonaci turystyki pokonali bez trudu strome podejście na szczyt góry Piotruś, pomimo towarzyszącego im ciągłego błota. Podczas rajdu odbyły się konkursy: ekologiczno–przyrodniczy i turystyczno-krajoznawczy oraz tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Opiekun SKTK Ewa Rygiel, Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł, Anna Gaweł


Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się w kalendarz imprez bibliotecznych.
We wtorek- 21 września i środę- 22 września biblioteka gościła dzieci z klas pierwszych. Przeprowadzone zajęcia miały na celu zapoznanie najmłodszych uczniów i czytelników z księgozbiorem a także zasadami korzystania ze zbiorów.
Dzieci w czasie spotkania wykazały się znajomością baśni rozwiązując „bajkowe zagadki”, udowodniły też, że doskonale wiedzą jak obchodzić się z wypożyczonymi książkami.
Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie przyrzeczenia a następnie samodzielne wypożyczanie książek. Więcej: ...

Bibliotekarze


Rocznica wyzwolenia Iwonicza

Z okazji rocznicy całkowitego wyzwolenie Iwonicza z okupacji hitlerowskiej, która przypada 20 września, gromada zuchowa odwiedziła i zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia zuchom historii naszej miejscowości oraz kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do tradycji.

Opiekunowie: Anna Gaweł, Małgorzata Kielar


Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Na to Święto dzieci przygotowywały się już wcześniej ozdabiając salę samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi. Święto Przedszkolaka uczciliśmy zabawami integracyjnymi przy muzyce, śpiewem, tańcem zabawami kształtującymi sprawność ruchową i rozwijającymi zmysły. Dzieci wysłuchały baśni Tomcio Paluch, ozdabiały balony oraz wykonywały ćwiczenia na matematycznej ośmiornicy. Więcej: ...

Izabela Nycz, Alicja Kucza, Anna Pawłowska


Każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć!
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole, po raz kolejny, uczniowie klas 1-3 od samego rana zamienili się w małych twórców i cieszyli się tym niezwykłym dniem!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Kropki.

Klasa 1b            Klasa 2a i 2b            Klasa 3a           

Wychowawczynie klas 1-3


Pomóż młodym na Kresach!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w 5. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie, której celem jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.
Potrzebne są przybory szkolne oraz materiały plastyczne: kredki, zeszyty, bloki, papier kolorowy, farby, pędzle, plastelina, pisaki, Więcej: ...

Opiekunowie SKW: Agnieszka Szczurek i Monika Szajna


Narodowe Czytanie 2022

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda w następujących słowach zachęcał do przyłączenia się do akcji: Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. Więcej: ...

Nauczyciele języka polskiego


Informacja dla Rodziców

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Krośnie zaprasza chętnych Rodziców, którzy napotykają na trudności wychowawcze lub chcą ich uniknąć w przyszłości do Szkoły dla Rodziców.
Polecamy.



Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
Na które warto poznać odpowiedzi…”

W czwartek, 1 września w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu rozpoczęto nowy rok szkolny 2022/2023, w którym wzięli udział uczniowie, Grono Pedagogiczne, ksiądz proboszcz, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym w Iwoniczu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia na sali gimnastycznej. Więcej: ...

Krystyna Bargieł, Leszek Krukar,
Małgorzata Jakubowicz, Beata Milińska





NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 1 września 2022 roku (czwartek)
o godz. 830.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się
1 września 2022 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – V          Klasy VI – VIII



Informacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2022/23

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023