„Życzliwość jest pragnieniem
szczęścia drugich”
Tolmann Pesch

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada - znajdź się wśród życzliwych!

W roku 2020  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na  21 listopada (sobota). Dzień Życzliwości w Polsce obchodzimy od 2006 r., a od kilku lat świętowany jest w naszej szkole. Więcej: ...

Klasa 1a z wychowawczynią


„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.
Janusz Korczak

20 LISTOPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Drodzy Uczniowie, 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ustanowiony przez Komisję Praw Człowieka ONZ. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do zapoznania się z przygotowaną z tej okazji prezentacją multimedialną oraz do udziału w konkursie plastycznym. Temat konkursu brzmi „Prawa dziecka moimi oczami”. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU.

Małgorzata Warzocha
Magdalena Stefańska


„Mali Artyści” z klasy II a

Uczennice z klasy II a udowodniły, że prace plastyczne poprawiają sprawność manualną , uczą cierpliwości oraz rozwijają twórczo. Po kilku spotkaniach kółka plastycznego zdobyły nowe umiejętności, które wykorzystały do tworzenia konkursowej pracy. Efektem końcowym są lizaki wykonane z różnych materiałów. Prace zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs „Mój wymarzony lizak”.

Beata MilińskaINFORMACJE O KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Konkursy przedmiotowe odbywają się w szkole zgodnie z harmonogramem. Proszę o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:

     Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021

     Załączniki do regulaminu

     Wymagania konkursowe„Biało-czerwona w Twoim obiektywie”

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji pod nazwą „Biało-czerwona w Twoim obiektywie”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Warzocha Małgorzata
Stefańska Magdalena


„Jak przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Przedszkolaki z obu grup w minionym tygodniu przygotowywały się do tak ważnego wydarzenia.

Na zajęciach kontynuowaliśmy rozmowy o miłości do ojczyny. Dzieci poznały historię powstania państwa oraz jego pierwszego władcę – Mieszka I. Wysłuchały legendy o białym orle. Przypominaliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe, godło, Hymn, flaga; jak należy się zachować podczas słuchania Hymnu narodowego. Więcej: ...11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Biało- czerwona w Twoim obiektywie”

Co trzeba zrobić?
Wywiesić flagę, zrobić zdjęcie i przesłać je do nas. My je pokażemy na stronie naszej szkoły.
babczynska.malgorzata@gmail.com
stefanskamagdalena@o2.pl

Więcej: ...11 Listopada

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości -  11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Więcej: ...„Ogólnopolska Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa”

Uczniowie ze świetlicy szkolnej przystąpili do akcji „Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa”. W dzisiejszych czasach pisanie listów oraz pocztówek odchodzi w niepamięć. Dlatego z przyjemnością wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami z naszego pięknego Iwonicza w zamian otrzymując pozdrowienia z różnych części Polski. Dzieci dzięki temu mają okazję „podróżować” po kraju i poznać ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieli okazji być.

Ewa GrabośINFORMACJE

Od 26 października 2020 (poniedziałek) do 6 listopada 2020 (piątek) uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. Plany lekcji nie ulegają zmianie a informacje o lekcjach on-line otrzymają Państwo od wychowawców klas poprzez e-dziennik.

Instrukcja dołączania do lekcji on-line znajduje się w zakładce DLA RODZICÓW.Konkurs ogłoszony przez Wojewodę
w ramach Programu “Niepodległa”

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Wojewodę Podkarpackiego w ramach Programu “Niepodległa”.
Są 3 następujące kategorie:
Polska jest w nas - KONKURS FOTOGRAFICZNY
Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże - KONKURS PLASTYCZNY
Wywiad ze Świadkiem Historii - KONKURS WIDEO
Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminami oraz zgłoszenie chęci udziału w konkursie na lekcji historii.
Więcej informacji: https://niepodlegla.rzeszow.uw.gov.pl/konkursy/

Maria Szajna


„Nauka to podróż, która trwa całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedź…”

Święto Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Czytaj więcej...

Samorząd UczniowskiInformacja dla Rodziców
Bezpłatna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

pragniemy przekazać informację, gdzie - w razie potrzeby- można szukać wsparcia i pomocy.

Czytaj dalej...
Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest świetną okazją do czytania dzieciom, a także doskonałym sposobem promowania czytelnictwa. Ustanowiony został przez Polską Izbę Książki w 2001 roku i obchodzi się go 29 września.

   W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodzony był5 października. Uczniowie klas siódmych - Martyna, Karolina, Amelka, Marysia, Seweryn i Rafał odwiedzili młodsze klasy i przeczytali przygotowane wcześniej fragmenty książek dla dzieci. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze.

Więcej...

BibliotekarzeDzień Papieski

W niedzielę 11 października 2020 roku w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Również i nasza szkoła pamięta o osobie i dziele św. Jana Pawła II. Z okazji tego wydarzenia został przygotowany materiał wideo.

Ks. Jakub Szczurko
Ks. Piotr Długi„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Pod takim hasłem, wzorem lat poprzednich, 2 października 2020 roku odbywał się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 5242 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza placówka.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki  mnożenia.

W przeprowadzeniu akcji bardzo pomogli uczniowie klas IV, którzy pełnili funkcję Egzaminatorów: Lena Pniak, Aniela Jamroga, Kacper Tekieli, Jakub Wcisło.               

Uczniowie z klas III –VIII oraz nauczyciele zdawali krótki egzamin. Każdy uczestnik losował karteczkę z pięcioma działaniami. Gdy odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, w ciągu 1 minuty otrzymywał tytuł i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Monika Szajna, Iwona Tekieli


Dzień Chłopaka

Uczniowie klasy 6a świętowali Dzień Chłopaka. Jak co roku było dużo zabaw, słodkości, wspólnych tańców, życzeń i prezentów.

Przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

Wszystkim chłopakom – tym dużym i małym, życzymy wszystkiego najlepszego.

wychowawca Marzena Muzyka


INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z WYŻYWIENIA

Opłata za miesiąc październik wynosi – 63 zł.
Należy jej dokonać w dniach 5 i 6 październik w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Jolanta Krawiec
Intendent


„Milczenie spowodowane brakiem mowy nigdy nie jest złotem.
Wszyscy mamy potrzebę porozumiewania się i kontaktowania ze sobą nawzajem
– nie tylko jednym sposobem, lecz na wszystkie możliwe sposoby.
Jest to podstawowa ludzka potrzeba, podstawowe ludzkie prawo.
Co więcej, jest to podstawowa ludzka siła”

(Williams, 2000)

Więcej...Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

„Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,
Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

Więcej...Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 30 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Rafał Jarosz – kl. 8a,  a zastępcami przewodniczącego zostały Martyna Litwin – kl. 8a i Milena Bogaczyk – kl. 8b.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Kinga Rogóz, ks. Jakub Szczurko


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Mój wymarzony lizak"

Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Mój wymarzony lizak”.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych
i przestrzennych) w formacie A4.

Więcej: ...Sekrety nocnych motyli, czyli DZIEŃ ĆMY w klasie 2b

Jak wiadomo ćmy nie cieszą się tak wielką sympatią i zainteresowaniem jak motyle dzienne.
A przecież są równie ciekawe - a czasami także urodziwe...

Ćmy, podobnie jak inne istoty kojarzone z nocnym trybem życia, stereotypowo postrzega się jako nieestetyczne i nieprzyjemne stworzenia. W rzeczywistości ćmy nie są takie brzydkie, jak mogłoby się wydawać, a ich obserwacja w ogrodzie to – jak się okazuje – może być interesujące zajęcie.

Więcej: ...
Narodowe Czytanie 2020

Uczniowie klas szóstych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat skłonił czytelników do refleksji m.in. nad skomplikowaną naturą ludzką oraz dylematami moralnymi.

M. Muzyka, K. Rogóz, M. SkotnickaKonkurs gazetkowy - „Sprzątanie Świata”

Z okazji zbliżającej się akcji „Sprzątanie Świata”

zapraszamy klasy IV- VIII do udziału w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną

pt. „Plastik? Rezygnuję . Redukuję. Segreguję”.

Waszą twórczość będziemy oceniać po 25.09.2020 r.

Powodzenia!

Krystyna BargiełZbiórka zakrętek dla Emilki

Wzorem lat poprzednich kontynuujemy w naszej szkole akcję ”Zbieramy zakrętki”, która polega na zbiórce plastikowych zakrętek (po sokach, napojach, kawie, nabiale, środkach chemicznych i przemysłowych). W tym roku zbieramy zakrętki dla chorej Emilki. Wpływ z tej akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewczynki.

Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym , a także uczy nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Szkolny koordynator: Krystyna BargiełDZIEŃ MARZYCIELA

Dnia 8 września na świetlicy obchodziliśmy Dzień Marzyciela.
Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Dyzio Marzyciel” i przeniosły się w świat marzeń. Wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania: „Co to są marzenia?”, „Kto to jest marzyciel?” i „Czy warto marzyć?”. Uczniowie podzielili się również swoimi marzeniami, które w sposób artystyczny próbowali uwiecznić na białych chmurkach.
Wszystkim dzieciom gorąco życzę spełnienia wszystkich marzeń!

Ewa Graboś


PASOWANIE NA UCZNIA
„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka”

      Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce 1 września 2020 r.

     Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznymi  ołówkami dokonały Pani Dyrektor Monika Leśniak-Kielar oraz Pani w-ce Dyrektor Sabina Boczar w asyście wychowawczyń. Ponadto pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz pięknymi dyplomami.

Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawczynie klas pierwszych


INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KORZYSTAJĄCYCH ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Stołówka szkolna czynna od 3 września 2020r. (czwartek).

Opłata za miesiąc wrzesień wynosi 60zł (3zł x 20), (iloczyn dzienny stawki żywieniowej i liczby dni żywieniowych w danym miesiącu). Należy jej dokonać w dniach 7 i 8 września w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Odpisy za niewykorzystany obiad przysługuje osobie, która zgłosi fakt nieobecności telefonicznie w pierwszym dniu nieobecności do godz.9.00. Zgłoszenie nieobecności po godz. 9.00 powoduje, że odpis będzie naliczany od następnego dnia nieobecności.

Nr telefonu: 13 4350470

Terminy wpłat oraz kwota za kolejne miesiące będą podane w późniejszym terminie.

Jolanta Krawiec
IntendentNOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 31 sierpnia 2020 roku (poniedziałek)
o godz. 1800.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się
1 września 2020 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – VIII
AKTUALNOŚCI

Informacje o uczniach przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 można uzyskać pod numerem telefonu 134350470 w godz. od 8:00 do 15:00.

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/21>