Informacja dla rodziców

W związku z włączeniem grupy nastolatków w wieku 12+ do programu szczepień przedstawiamy informację dla rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na temat programu szczepień nastolatków



Informacja dla rodziców

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/22

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022





Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Do mety przybywa się tylko po to,
by wyruszyć znowu dalej.
A tam, gdzie jesteśmy obecnie,
to tylko kolejny etap naszej drogi.

25 czerwca 2021r. zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Jednak ze względu na pandemię, tegoroczna uroczystość różniła się od tych z poprzednich lat. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz nauczycieli, każda klasa spotkała się z wychowawcą w swojej sali o wyznaczonej godzinie. Więcej: ...



Klasy trzecie kończą pierwszy etap nauki

W piątek 25 czerwca uczniowie klas trzecich po raz ostatni spotkali się w swoich klasach z wychowawczyniami, które przez okres pierwszych 3 lat pobytu w szkole przekazywały im elementarną wiedzę, stanowiącą ważny fundament w dalszej edukacji.

Za całoroczną pracę wychowankowie otrzymali świadectwa, nagrody książkowe za poczynione postępy w nauce i włożony wkład pracy oraz dyplomy ukończenia klasy trzeciej.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, życzeń i podziękowań. Więcej: ...



Żegnaj druga klaso!

25 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 2b w uroczystej atmosferze zakończyli rok szkolny 2020/2021. Wszyscy otrzymali świadectwa i nagrody książkowe za osiągnięcia i za wzorową frekwencję oraz dyplomy za udział w konkursach i aktywność. W tym dniu pożegnaliśmy również koleżankę Nikolę, która od września będzie uczęszczała do innej szkoły. Uczniowie odebrali też pamiątkowe zdjęcia, a rodzice otrzymali podziękowanie za wszelką pomoc i dobrą współpracę.
Wszystkim moim Uczniom gratuluję osiągnięć, a Rodzicom raz jeszcze dziękuję.
Życzę udanych i bezpiecznych wakacji!!!

Wychowawczyni
Małgorzata Jakubowicz


Żegnaj przedszkole!

25 czerwca 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście zakończyły rok szkolny. Po otrzymaniu dyplomów i wyprawek przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny.

Zapraszamy do obejrzenia.

Wychowawczynie








Niech żyją wakacje…

25 czerwca to dzień rozdania świadectw i rozpoczęcia wakacji. Dla klasy 1a był to również dzień pożegnania z koleżanką - Nikolką Penar.

Nikola – powodzenia w nowej szkole!


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią


W galerii sztuki

Wakacje, to dobry czas na zwiedzanie ciekawych interesujących miejsc, takich jak muzea czy galerie. Zanim rozpoczniecie podróże, zapraszamy do zwiedzenia online. W galerii sztuki zobaczycie prace uczniów klasy 2b. W takich wnętrzach prezentują się jak prawdziwe dzieła sztuki.
Serdecznie zapraszamy na wystawę zatytułowaną „W blasku księżyca”

Uczniowie klasy 2b
z wych. M. Jakubowicz


Podsumowanie konkursów w klasie 1b

Klasa 1b w mijającym roku szkolnym brała udział w konkursach ogólnopolskich, gminnych i klasowych.

Cała klasa zasługuje na wyróżnienie za aktywność i chęć udziału w rywalizacji, co wymaga  więcej starań i dodatkowej pracy. Uczestnicy konkursów klasowych otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowali Rodzice. 

Więcej informacji...

wych. Maria Zygmunt


Dzień Sportu w 2b

18 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 2b świetnie bawili się na stadionie w Iwoniczu. Dzień Sportu w klasie 2b w tym roku szkolnym przebiegał pod znakiem pięknego słońca, w duchu sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele, mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w rywalizacji sportowej. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe i szybkościowe pokonując wieloetapowy tor przeszkód. Chłopcy zagrali też w piłkę nożną. Bardzo atrakcyjne dla dzieci okazały się bańki mydlane ogromnych rozmiarów. Więcej: ...

wych. Małgorzata Jakubowicz


Rozstrzygnięcie konkursów w klasie 1a

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2020/2021 udało się przeprowadzić w klasie 1a dwa konkursy.
Pierwszy, to konkurs matematyczny „Mistrz Tabliczki mnożenia”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Czterech z nich wykazało się znakomitą znajomością tabliczki mnożenia, a przede wszystkim refleksem.
W drugim konkursie na „Najpiękniejszy zeszyt”, udział wzięli tylko chętni uczniowie, którzy uważali, że pięknie prowadzą zeszyty. Mogli przekazać do oceny tylko jeden zeszyt z edukacji polonistycznej. Niezależne jury wybrało najpiękniejsze z nich.
Zapraszam do obejrzenia prezentacji i poznania zwycięzców obydwu konkursów.

Wych. kl. 1a Bożena Lorens


Wycieczka klas trzecich

18 czerwca 2021 r. trzecie klasy spędziły czas poza szkołą. Najpierw w kinie Helios dzieci obejrzały film „Piotruś Królik 2: Na gigancie”, który bardzo spodobał się małym widzom. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia warsztatowe w Pijalni Czekolady w Korczynie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem powstawania czekoladowych słodkości. Każdy z uczestników warsztatów mógł samodzielnie wykonać i wg własnego pomysłu ozdobić czekoladę i lizaka, które później zabrał do domu. Nie zabrakło również degustacji czekolad produkowanych przez Mistrza Polskich Cukierników Mirosława Pelczara.
Zadowolone i uśmiechnięte po ciekawie spędzonym dniu wróciły do domu.

Wychowawcy klas trzecich


Kocham Cię Tato!
23 czerwca - Dzień Taty w klasie 1a

Klasa 1a przygotowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Taty. Dzieci recytowały wiersze, prezentowały umiejętności wokalne i przygotowały piękne, własnoręcznie wykonane laurki w kształcie koszuli z krawatem. Prezentem była również samodzielnie wykonana i zaadresowana do "tatusiów" koperta, w której znalazły się życzenia.
Zapraszamy Tatusiów do obejrzenia prezentacji przedstawienia.

Wych. Bożena Lorens


Projekt edukacyjny „Ratujmy pszczoły”

Tak jak zapowiadaliśmy, prezentujemy efekt naszych prac w ramach drugiego etapu projektu edukacyjnego pn. „RATUJMY PSZCZOŁY!". Uczniowie klasy 2b przygotowali plakaty, które potem dzięki narzędziom i technologii informacyjnej, znalazły się na dużych billboardach w wielu bardzo różnych miejscach na świecie. Zobaczcie sami!
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszego przedsięwzięcia.

M. Jakubowicz


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON w sesji wiosna 2021

Kolejny raz nasi najmłodsi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON. Konkurs polegał na rozwiązaniu testów z matematyki, zintegrowanych sprawności oraz z języka angielskiego. Regulamin konkursu zakłada, że laureatami są uczniowie, którzy uplasowali się na miejscach od 1 do 10. Tym razem mamy dwóch laureatów w konkursie z matematyki... Więcej: ...

M. Jakubowicz


Sesja popularnonaukowa „Droga prawdy i sprawiedliwości”

Grupa uczniów klas VII zainteresowanych historią odpowiedziała na zaproszenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty i obejrzała fragmenty konferencji prowadzonej przez profesorów zajmujących się czasami współczesnymi. W ramach omawiania dziejów największego związku zawodowego od 1980 do 2020 roku przedstawiono jego powstanie, struktury i działalność, przypomniano również o strajkach i działaczach w południowo – wschodniej Polsce. „Solidarność” pokazano młodym ludziom nie tylko jako organizację zrzeszającą pracowników, ale także jako rewolucję w myśleniu.

M. Szajna


Każda lektura otwiera umysł i ćwiczy wyobraźnię - konkurs ze znajomości lektury „Nasza mama czarodziejka w klasie 1a"

Pod koniec maja w klasie 1a odbył się konkurs ze znajomości treści lektury „Nasza mama czarodziejka”. Wcześniej na lekcjach uczniowie poznali sylwetkę autorki lektury, wykonali metryczkę książki, opisali jedną z przygód mamy na podstawie wylosowanej ilustracji, uporządkowali jedną z historyjek obrazkowych związanych z omawianą lekturą. Więcej: ...

Wych. Bożena Lorens


Dzień Rodziny w grupie przedszkolnej

„To rodzice za rękę przez szeroki ten świat prowadzili nas. Byli blisko by pomóc, dobrą radę nam dać w niespokojny czas. Za lata dzieciństwa, opiekę, co dnia, za trud wychowania, co mądrość nam da. Dziś Wasze dzieci pragną podziękować Wam”.

Zapraszamy do obejrzenia występu.

Przedszkolaki i wychowawczynie


Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu turystyczno – ekologicznego pod hasłem
”W poszukiwaniu wiosny”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu  turystyczno – ekologicznego pod hasłem ”W  poszukiwaniu wiosny”. Konkurs organizowany był dla uczniów klas IV- VIII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu relacji z wycieczki turystycznej  na terenie Gminy Iwonicz – Zdrój lub parku narodowego, parku krajobrazowego ,rezerwatu przyrody znajdującego się w województwie podkarpackim. Więcej: ...



„My Rodzinę dobrą mamy,
zawsze razem się trzymamy”…

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Rodzin, Mam i Tatusiów. Przyjmijcie Państwo wiersze i piosenki płynące z serca.

BO TO, CO POCHODZI Z SERCA, TRAFIA DO SERCA.

Zapraszamy do oglądania inscenizacji

Uczniowie klasy 1b
z wych. Marią Zygmunt


Wycieczka klasy IVa w Dniu Dziecka

Klasa IVa dzień 1 czerwca spędziła miło, aktywnie i pożytecznie. Wycieczka do Lasu Grabińskiego pozwoliła na realizację kilku celów, tj. ponowna integracja po czasie zdalnego nauczania, zachłyśnięcie się wiosenną przyrodą i pięknymi widokami okolicy, ruch dla zdrowia. Był również moment zadumy przy Pomniku zamordowanych patriotów. Po powrocie uczestnicy wycieczki zostali ugoszczeni pizzą i lodami. Najważniejsze, że uczniowie byli tego dnia razem ze sobą, mogli porozmawiać, pośmiać się i poczuć dziecięcą beztroskę.

Monika Szajna, Alicja Kucza


Dzień Dziecka w 2b

To był dzień, na który z niecierpliwością czekały dzieci na całym świecie. Dla uczniów klasy 2b przygotowano wiele atrakcji w formie gier i zabaw. Rodzice pomyśleli też o prezentach, które sprawiły dzieciom dużo radości. To był wyjątkowy dzień.

M. Jakubowicz


Dzień Dziecka w klasie 1a

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”
– Janusz Korczak

„Dzień Dziecka" to święto, na które czeka każdy mały człowiek. Nie inaczej było w klasie 1a. Pierwszy czerwca rozpoczął się dla dzieci bardzo przyjemnie. Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy wszyscy uczniowie zostali odznaczeni medalem -"Super Dziecko". Więcej: ...



Dzień patrona szkoły

Dzień 5 czerwca to dla społeczności szkolnej dzień wyjątkowy. Przypada wtedy kolejna rocznica nadania Szkole Podstawowej w Iwoniczu imienia - ks. Antoniego Podgórskiego. Z tej okazji zawsze odbywały się uroczystości poprzedzone mszą świętą. Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń nie możemy świętować tego dnia tak uroczyście jak robiliśmy to w poprzednie lata.
Pamiętamy jednak o zasługach ks. Antoniego Podgórskiego dla iwonickiej społeczności o jego skromności i ciężkiej pracy. Wszystko co czynił, czynił z miłości do Boga oraz do drugiego człowieka. W dowód wdzięczności i pamięci reprezentacja uczniów klas siódmych złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową naszego patrona oraz udała się na cmentarz, gdzie na grobie ks. Antoniego Podgórskiego zapaliła znicze.

I. Tekieli, J. Kleczyńska


Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w przedszkolu. Tego dnia dzieci czują się szczególnie ważne, a dorośli chcą sprawić im radość. Od rana przedszkolaki brały udział w licznych konkursach i zabawach ruchowych. Uczestniczyły w prezentacji urządzenia (diaskopu) do wyświetlania bajek na ścianie. Z zainteresowaniem oglądały projektor i klisze,a Starszaki próbowały swoich sił w czytaniu tekstu bajek ze ściany. Atrakcją tego dnia było również „ Studio makijażu” dla dziewczynek i kolorowe naklejki na rękę dla chłopców. W przygotowanie Dnia Dziecka zaangażowali się Rodzice przygotowując słodki poczęstunek. Wszystkim dzieciom życzymy, aby takich radosnych dni miały w życiu jak najwięcej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu.

Izabela Nycz, Danuta Baran, Magdalena Niziołek


Dla Ciebie Mamo…

Naszym Kochanym Mamom, w tym szczególnym dniu, najpiękniejsze i najszczersze życzenia zdrowia i radości na każdy dzień, realizacji planów i marzeń oraz samych uśmiechów na twarzy

uczniowie klasy 2b
wych. Małgorzata Jakubowicz


Mamo dziękuję Ci!

Mały czy duży, każdy wie, że 26 maja to szczególny dzień - Dzień Matki!
Nie przez przypadek to święto jest wiosną, gdy wszystko kwitnie, a słońce grzeje.
Tak jak mama, która otacza nas opieką i wychowuje.
Dziękuje Ci, że jesteś! Wszystkiego najlepszego!
W dniu Twojego święta życzę Ci spełnienia marzeń, dużo uśmiechu,
Czasu dla siebie i dużo, dużo zdrowia!

Uczniowie klasy 3 a dziękują swoim mamom w tym szczególnym dniu! (Zalecamy włączenie pokazu slajdów)

wych. Jolanta Kielar


"Mama - najpiękniejsze słowo świata"
26 maja - Dzień Mamy w klasie 1a

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci na całym świecie ślą swoim Mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Uczniowie klasy 1a również uczcili ten dzień. Wszyscy z lekką tremą poprzez recytację wierszy, popisy wokalne, wyrazili swoją miłość i wdzięczność swoim kochanym Mamom za trud, wsparcie i poświęcenie wkładane każdego dnia w ich wychowanie.
Zapraszamy do oglądania występów.

wych. Bożena Lorens


Pamiętamy o Mamie w dniu Jej święta

„Jedno jest serce, wiedz, jedno jedyne,
Co dzieli twe łzy, twoje smutki, radości.
Jedno jest serce, to serce matczyne,
Pełne dobroci i pełne miłości!”

Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń. Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów z klasy II a.

PROGRAM ARTYSTYCZNY

wych. Beata Milińska



ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja 2021 roku uczniowie klasy 2b rozpoczęli projekt edukacyjny pn. „RATUJMY PSZCZOŁY" .
Pomysł przeprowadzenia kampanii informacyjnej zrodził się w czasie przygotowań do obchodów ŚWIATOWEGO DNIA PSZCZÓŁ.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pierwszego etapu projektu.

M. Jakubowicz, A. Gaweł


TYDZIEŃ BIBLIOTEK

           To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja- w Dniu Bibliotekarza.

Więcej: ...

Bibliotekarze


CHALLENGE „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI” W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 2B

Uczniowie klasy 2b z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przystąpili do challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.
Celem tej inicjatywy było poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.
Najpierw uczniowie otrzymali zadanie do wykonania oparte na zasadach odwróconej lekcji. Więcej: ...

Małgorzata Jakubowicz


Klasa 1a z wychowawczynią nominowani do challenge
„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”

Klasa 1a bardzo chętnie przystąpiła do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”. W poniedziałek 10.05. 2021r. wszyscy uczniowie przyszli ubrani na niebiesko. Przygotowali plakat z hasłem akcji, wycięli serca, wykonali również niebieskie motyle, które potem usiadły na pięknych niebieskich kwiatach. Nie zabrakło rozmowy na temat celu jaki przyświeca tej akcji, a jest to poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Więcej: ...

Wychowawczyni kl.1a – Bożena Lorens


MAJOWE ŚWIĘTA PATRIOTYCZNE

- 2 Maja przypada Dzień Flagi - polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

Vivat Konstytucja!   Vivat Król!   Vivat wszystkie stany!

230 Rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja

        „W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Ja Stanisław August z Bożej łaski i woli narodu król Polski, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu. Więcej: ...

Maria Szajna


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021 w klasie 2b

Chcemy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o nasze środowisko.

 22 kwietnia 2021 r. obchodzony był Dzień Ziemi, nazywany też Międzynarodowym Dniem Ziemi, którego celem jest kształtowanie i promocja postaw proekologicznych w społeczeństwie.
W tym roku w klasie 2b - ważne z punktu widzenia ekologii zagadnienia - realizowane były w formie projektu pod hasłem „SOS dla Ziemi”. Więcej: ...

Małgorzata Jakubowicz


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu GALILEO 2021

Na początku marca, 10 uczniów naszej szkoły z klas V – VIII wzięło udział
w Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2021 z biologii i geografii. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

4 uczniom udało się uzyskać najwyższe wyniki w kraju i otrzymać tytuł laureata konkursu.

Więcej: ...

Szkolny organizator konkursu
Joanna Kleczyńska


Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia uczniowie klasy 1a obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Projekt dotyczący  dbania o naszą planetę rozpoczęli jednak dużo wcześniej na zajęciach edukacji przyrodniczej i polonistycznej realizując blok tematyczny: "Dbamy o przyrodę".  Na zajęciach 22 kwietnia uczniowie oglądali pouczający film  pt. "Dzień Ziemi" przygotowany przez serwis edukacyjny dla dzieci  EduKredka. Więcej: ...

Wychowawczyni - Bożena Lorens


Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia, czyli Dniu Ziemi, przedszkolaki uczyły się jak żyć ekologicznie. Starszaki zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię. W tym dniu towarzyszył nam kolor zielony i niebieski oraz piosenki i wiersze o Ziemi. Jako prezent dla naszej planety dzieci wykonały pracę plastyczną - Laurkę dla Ziemi.

Danuta Baran i Magdalena Niziołek


Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021- Bądź Eko!!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
Hasło a jednocześnie motyw przewodni w tym roku to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Więcej: ...

Opiekun SKLOP Krystyna Bargieł


Dzień Ochrony Słoni
– niezwykła lekcja na żywo

16 kwietnia 2021 r. uczniowie klas 1a i 2b uczestniczyli w niezwykłej lekcji na żywo prowadzonej przez Panią Sabinę Piłat, która tworzy kanał „Nauka w plecaku" z filmami edukacyjnymi nagrywanymi podczas podróży po świecie. Dzieci świętowały DZIEŃ OCHRONY SŁONI, który przypada właśnie na 16 kwietnia. Wybrały się w wirtualną podróż do Tajlandii, zdobyły sporo wiedzy o słoniach i poznały kulturę, zwyczaje, kuchnię oraz wiele osobliwości przyrodniczych tego kraju. Więcej: ...

B. Lorens i M. Jakubowicz


Czytelniczy medal
ponownie dla kl. 1a

„Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...” Henryk Mann

Klasa 1a ponownie zdobyła tytuł „Czytelnicy na medal”- tym razem za miesiąc marzec. Tytuł ten, jak zawsze, przyznają nauczyciele bibliotekarze klasie, która w danym miesiącu przeczytała najwięcej książek. Najlepszą czytelniczką w kategorii klas 1-3 w miesiącu marcu została Katarzyna Rysz, również z klasy 1a. Gratulujemy !!!

Bibliotekarze i wychowawczyni kl. 1a


Test wiedzy SKO
Sprawdźmy się, ile wiemy o oszczędzaniu!

PKO Bank Polski zaprasza WSZYSTKICH do spróbowania swoich sił w internetowym Teście wiedzy SKO. Może w nim wziąć udział każdy – bez względu na wiek oraz niezależnie od posiadania konta SKO, nawet osoby dorosłe. Link do testu: https://www.pkobp.pl/test-sko/
Więcej informacji...

Opiekunowie SKO A.Prejsnar, B.Lorens


Rozstrzygnięcie konkursu
"Na najpiękniejszą kartkę wielkanocną"

Tuż przed świętami Zmartwychwstania Pana Jezusa został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Wielu uczniów wzięło udział w tym konkursie, czego efektem było mnóstwo pięknych kartek. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8. Organizatorzy po długim namyśle wskazali zwycięzców: Więcej: ...


Warsztaty profilaktyczne

W minionych tygodniach najstarsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Małopolskie Centrum Profilaktyki w Krakowie za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Były to :
- W klasach VIII a i b – temat „Radzenie sobie ze stresem”
- W klasach VII a i b – temat „Autodestrukcja i uzależnienia”.
W trakcie warsztatów, poza dostarczeniem wiedzy o zagrożeniach, skupiono się na tym, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i jak bazować na posiadanych, a często nieuświadamianych zasobach tj. marzenia, wartości, więzi z innymi, umiejętności i talenty. Dziękujemy Panom Burmistrzom Gminy za sfinansowanie wartościowych lekcji, realizowanych w duchu profilaktyki pozytywnej.

Pedagog szkolny: M. Szajna, D. Kielar




Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,

wiosennych nastrojów, ciepłej, rodzinnej atmosfery,

Smacznego jajka i mokrego lanego poniedziałku,

Oraz optymizmu na lepszą przyszłość.

     Życzy Samorząd Uczniowski

wraz z Opiekunami 



Wielkanocne zajęcia online w klasie 1a czyli
„Wielkanoc - święto pełne tradycji i obyczajów”

Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są bardziej radosne. Klasa 1a na ostatnich zajęciach przed Świętami Wielkanocnymi obejrzała film edukacyjny ”Zwyczaje Wielkanocne” oraz wielkanocną prezentację połączoną z zadaniami, dzięki którym uczniowie poznali najważniejsze tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi, symbolikę potraw i kolorów wielkanocnych, rodzaje pisanek oraz sposób ich wykonania. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem lekcji była możliwość ozdabiania jajek. Powstała klasowa kolekcja pisanek, a każda z nich była niepowtarzalna i wykonana inną techniką. Zajęcia te zostaną w pamięci dzieci na dłużej. Zobacz lekcję.

„Wesołego Alleluja” - wychowawczyni kl. 1a z uczniami


„Rodzinne wędrowanie”
rozstrzygnięcie konkursu turystyczno – ekologicznego

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki   konkursu turystyczno – ekologicznego „Rodzinne wędrowanie”.
Jury nagrodziło następujące prace:

I m – „Wyprawa do Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego?” Julia Cząstka kl. 4b

II m – „Rezerwat „Prządki”- relacja z rodzinnej wędrówki” Julia Lorens kl. 6a

III m - „Moja przygoda w świecie skał”  Jakub Głowacki kl. 6a

Wyróżnienie - Zuzanna Kruszelnicka kl. 6a

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie oraz rozwijanie zainteresowań turystycznych i przyrodniczych.

Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie z serii „Rodzinne wędrowanie” – W poszukiwaniu wiosny.

Organizatorzy: opiekun SKTK - Ewa Rygiel
opiekun SK LOP - Krystyna Bargieł


„W poszukiwaniu wiosny”
II Konkurs turystyczno – ekologiczny

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP oraz Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego  zapraszają uczniów klas IV- VIII  do udziału w konkursie turystyczno – ekologicznym na relacje  –„W poszukiwaniu wiosny” z cyklu „Rodzinne wędrowanie”.



Regulamin konkursu



2 kwietnia
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Każdy z nas jest wyjątkowy, ale różnimy się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np. chorobami serca, cukrzycą.
W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.Symbolami autyzmu jest kolor niebieski i puzzle. Autyzm, jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, ma wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.

Więcej: ...



Program "Finansoaktywni"

Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna – już VII – edycja skierowana jest do 5., 6., 7. i 8. klas szkół podstawowych, a jej misja brzmi: Podatki. To się opłaca.
Uczniowie dowiedzą się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznają także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. Więcej: ...



Konkurs „Najładniejsza Palma”

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastyczno-technicznym „Palma Wielkanocna” zorganizowanym przez Przedszkole Gminne w Iwoniczu. Przedszkolaki z pomocą rodziców i dziadków wykonały piękne palmy, które będą zdobić ołtarz w Kościele w Niedzielę Palmową.

Wychowawczynie


Mali ogrodnicy z klasy 1a
- uczenie się przez doświadczenie

Uczenie się to doświadczenie. Wszystko inne to tylko informacja - Albert Einstein

Za oknem coraz częściej słońce świeci, wiosna zbliża się milowymi krokami, dlatego uczniowie klasy 1a w ramach projektu „Ogródek klasowy”, postanowili przyspieszyć nadejście wiosny i założyć hodowlę roślin. Na początku dzieci zapoznały się z cyklem rozwoju roślinek „Od ziarenka do roślinki” oraz warunkami potrzebnymi do ich prawidłowego rozwoju. Więcej: ...



„NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”

Uczniowie klasy 1b i 2a przygotowali pisanki na Gminny Konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju. Celem konkursu jest upowszechnienie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie na zajęciach kreatywnych, zaplanowali technikę wykonania, wzór pisanki i wykonali pierwsze prace przy klejeniu wężyków z bibuły i sznurków. Wykończenie pisanek zostawili sobie jako pracę domową, bo chcieli wykorzystać koraliki, nalepki i inne gadżety zdobnicze. Pisanki prezentują się pięknie! Jurorzy oceniający i wybierający najładniejsze prace, będą mieli „twardy orzech do zgryzienia!” Wszystkie prace pokonkursowe będą prezentowane na Kiermaszu Świątecznym w sali Kina „Wczasowicz” dnia 28 marca 2021, a później w Galerii Biblioteki w Iwoniczu Zdroju.

Wychowawczynie
Beata Milińska i Maria Zygmunt


„Wolność jest w nas”

Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Kruszelnicka i Julia Lorens wzięły udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas” organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej. Konkurs nawiązywał do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasze uczennice przygotowały prace literackie – teksty prozatorskie, w których nawiązały do działalności patriotycznej członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Według organizatorów konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 107 uczestników z 42 szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Julia Lorens uczennica klasy 6a otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

Marzena Muzyka


„POLA NADZIEI”

W związku z sytuacją pandemiczną zbiórka funduszy na ogólnopolską akcję „Pola Nadziei” będzie prowadzona w szkole. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału.

Fundusze zostaną przekazane na krośnieńskie hospicjum.

Ewa Graboś


Czytelnicy na medal dla kl. 1a

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się” - Aleksander Puszkin

Klasa 1a zdobyła tytuł „Czytelnicy na medal” za miesiąc luty. Tytuł ten przyznają nauczyciele bibliotekarze klasie, która w danym miesiącu przeczytała najwięcej książek. Gratuluję i czytamy dalej !!!

Wychowawczyni kl. 1a


 

Życzymy paniom, wszystkiego co najlepsze.

Satysfakcji z pracy i nauki,

optymizmu, wytrwałości, spełnienia marzeń

oraz zdrowia i siły w tych trudnych czasach.

Samorząd Uczniowski


8 marca
czyli Dzień Kobiet w klasie 1a

Dla dziewcząt, które znamy
moc życzeń dzisiaj mamy
dużo zdrowia szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj
dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj.
Chłopcy z klasy 1a

W poniedziałek 8 marca chłopcy z klasy 1a nie zapomnieli o swoich koleżankach i z pomocą rodziców przygotowali dla nich upominki.
Więcej: ...



Dzień Kobiet w przedszkolu

„Wszystkie Panie, Koleżanki, nasze Mamy
w Dniu 8 Marca pięknie pozdrawiamy”.
Jak co roku w oddziale przedszkolnym w dniu 8 marca obchodzimy Dzień Dziewczynek i Chłopców. W tym dniu wszyscy są dla siebie mili i uprzejmi. Dzieci wzajemnie składają sobie życzenia i obdarowują się drobnymi upominkami. Przedszkolaki pamiętają również o Dniu Kobiet, dlatego samodzielnie przygotowały dla swoich mam laurki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.



Katyń – zbrodnia bez kary

Zbigniew Herbert
Guziki (fragment)

Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie […].

      

Marian Hemar
Katyń (fragment)

Tej nocy zgładzono Wolność
W katyńskim lesie…
Zdradzieckim strzałem w czaszkę
Pokwitowano Wrzesień. […]

Upływa 81 lat  od decyzji władz sowieckich o rozstrzelaniu polskich oficerów przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Podjęta 5 marca 1940 r. decyzja uruchomiła proces zagłady, który trwał przez miesiące  wiosenne 1940 roku. Więcej: ...



Ognisko integracyjne

W środę 3 marca 2021 r. uczniowie klasy 2b spotkali się po zajęciach szkolnych na integracyjnym ognisku na terenie ośrodka OHP w Iwoniczu. W organizację imprezy włączyli się również Rodzice. Spotkanie w plenerze było świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i budowania bliższych więzi koleżeńskich. Główną atrakcją było samodzielne pieczenie kiełbasek; wybornie smakowały też pieczone ziemniaki. Potem była wspólna zabawa połączona z obserwacją budzącej się do życia przyrody. Nie mogło zabraknąć zabawy w chowanego, wyścigów i różnych gier rekreacyjnych. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej i ciepłej atmosferze. Nie było czasu na nudę, a wszystkim dopisywał doskonały humor. Serdeczne podziękowania składamy kierownikowi Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu - Pani Małgorzacie Frączek oraz Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy.

M. Jakubowicz


Konkurs fotograficzny "Moja miejscowość zimą" w mediach

Artykuł o Gminnym konkursie fotograficznym "Moja miejscowość zimą", ukazał się w dwutygodniku społeczno-kulturalnym KrosnoSfera numer 4 (45) 26 lutego 2021r. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Wycinek prasowy

Organizatorzy


Konkurs Biblijny „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy” - etap szkolny

Dnia 2 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się I etap Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-7. Przystąpiło do niego 15 uczniów naszej szkoły. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta i trzech najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w II etapie musiała wyłonić dogrywka. Więcej: ...

Ks. Jakub Szczurko


KONKURS PLASTYCZNY
"NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ"


WIĘCEJ INFORMACJI



Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w podtrzymywanie pamięci o  Żołnierzach Wyklętych poprzez udział w konkursach na różnych szczeblach, ale ich prac – z oczywistych względów – nie możemy opublikować:
- Zuzanna Kruszelnicka i Julia Lorens ( kl. VI a) – III Wojewódzki Konkurs Literacki „ Wolność jest w nas. Ku czci pamięci żołnierzy wyklętych”;
- Miłosz Pacholczyk ( kl. VII a) – X Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.
         Więcej: ...

M. Szajna, M. Muzyka


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w 2b

„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”

F. Dmochowski

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w listopadzie 1999 r. Główną ideą obchodów tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej, a także promocja szeroko pojętej wielojęzyczności. Więcej: ...

M. Jakubowicz


XXI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - etap szkolny

Dnia 25 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XXI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Zmagania konkursu wyłoniły trzech najlepszych uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w II etapie Olimpiady, która odbędzie się 22 kwietnia w MZSP w Miejscu Piastowym. Są nimi:
1 miejsce: Martyna Litwin (8a)
2 miejsce: Seweryn Lichoń (7b)
3 miejsce: Anna Kandefer (8a)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i pogłębianie wiedzy religijnej.

Ks. Jakub Szczurko


Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku. Organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). 9 lutego 2021 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy razem”. Więcej: ...

B. Lorens, J. Kielar, J. Wosiewicz, M. Jakubowicz


Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego
„Sercowe wyznania”

Do konkursu zostało zgłoszonych siedem wierszy. Jury nagrodziło twórców w dwóch kategoriach wiekowych za następujące utwory:
Klasy 4-6
1 miejsce: „Dzień walentynkowy” Bartłomiej Fijałkowski
2 miejsce: „Zbliża się Dzień Walentynek” Melania Kielar
3 miejsce: „Co to jest miłość?” Julia Cząstka
Klasy 7-8
1 miejsce: „Serducho, serce, serduszko” Joanna Such
2 miejsce: „Co tu pisać?” pseud. Misiek
Serdecznie dziękujemy wszystkim twórcom za wzięcie udziału w konkursie oraz rozwijanie talentów poetyckich. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy


Dzień Dinozaura

24 lutego na zajęciach świetlicowych dzieci przeniosły się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury.
Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali ciekawostek na temat tych sympatycznych gadów. W czasie zajęć wszyscy z entuzjazmem prezentowali przyniesione figurki dinozaurów oraz pięknie wydane albumy, z których chętnie odczytywaliśmy trudne nazwy gadów.
Na zakończenie z dużym zainteresowaniem dzieci oglądnęły projekcję filmu pt."Wędrówki dinozaurów".

Ewa Graboś


Dzień Myśli Braterskiej

„Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie”.
Robert Baden-Powell

22 lutego harcerki i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Ta data przypomina im o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkie skautki i wszystkich niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania.
Więcej: ...

Z zuchowym pozdrowieniem,
Czuj! A. Gaweł


Światowy Dzień Kota

Mówi się, że chodzą własnymi ścieżkami oraz, że bardziej niż do właścicieli przywiązują się do miejsca. Takich i innych kocich stereotypów jest wiele, ale są jednak trochę krzywdzące, bo kot jest przyjacielem człowieka.

Dzień Kota obchodzony jest w różnych terminach na całym świecie. W Polsce święto kotów przypada na dzień 17 lutego.
Więcej: ...

M. Jakubowicz, B. Lorens, A. Prejsnar, M. Szczurek


„Dzień Kota”

W dniu 17.02.2021r. przedszkolaki obchodziły nietypowe święto - Dzień Kota.

W tym dniu upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci z dużym entuzjazmem opowiadały o swoich kotkach, poznawały ich życie, zwyczaje i sposoby pielęgnacji. Przedstawiały też koty na pracach plastycznych. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie roli kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wychowawczynie


AKCJA "ZBIERAM TO W SZKOLE"

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu ZBIERAMTOWSZKOLE.PL, którego organizatorem jest Sekretariat Misji.
Poprzez nasze wspólne zaangażowanie możemy pomóc wielu biednym ludziom, którzy bardzo często muszą codzienne pokonywać kilkunastokilometrowe wyprawy do studni. Nie bądźmy obojętni na ludzką niedolę pamiętając o słowach samego Jezusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40)
Celem programu jest niesienie pomocy ludziom najbardziej potrzebującym np. wody. Poprzez zbiórkę niepotrzebnych nam już rzeczy możemy pomóc innym. W naszej placówce będziemy zbierać elektrośmieci: zużyte baterie, telefony komórkowe, oraz ”dobre monety” (polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze - np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata( również wycofany z obiegu) a także zepsute zegarki tarczowe na rękę.

ks. Piotr Długi, ks. Jakub Szczurko


Jest karnawał!
W karnawale - wszyscy urządzają zabawy i bale!

W terminie od 11 – 15 stycznia w naszej szkole miały miejsce zabawy karnawałowe dla najmłodszych uczniów z klas I-III . W tym roku odbywało się to nietypowo, ponieważ każda klasa bawiła się w swojej udekorowanej sali. Nie zakłóciło to jednak wspaniałej zabawy. Uczniowie zaprezentowali się w kolorowych strojach. Więcej: ...

Wychowawczynie klas 1-3


Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu fotograficznego
„Moja miejscowość zimą”

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pana Witolda Kocaja oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Pana Jacka Rygla za objęcie honorowym patronatem i wsparcie finansowe Gminnego konkursu fotograficznego „Moja miejscowość zimą”.

Więcej: ...

Organizatorzy


Przyrodnik z 2b z wizytą w 1b

W związku z poznaniem głoski ć jak ćma, do naszej klasy zaprosiliśmy znanego w szkole miłośnika przyrody, a w szczególności miłośnika owadów i ptaków, ucznia klasy 2b, Filipa Szajnę. Ten młody fascynata opowiadał o powstawaniu i krótkim życiu ciem. Pokazywał zdjęcia, ilustracje i okazy różnych motyli nocnych. Najciekawsze, najładniejsze, najkolorowsze i największe pochodzą z ciepłych krajów: z dalekiego Madagaskaru, z Hiszpanii... Filip ma również całą kolekcję polskich okazów, które złapał nocą na łące. Zna wszystkie nazwy ciem po polsku, a niektóre nawet po łacinie. Odpowiedział wyczerpująco na wszystkie nasze pytania. Filipie, masz bardzo dużą wiedzę, umiesz ją przekazać i zarażasz swoją pasją. Życzymy dalszego zdobywania wiadomości na interesujące Cię tematy. Mamy nadzieję, że przed Tobą maluje się wspaniała naukowa przyszłość.

Uczniowie klasy 1b z wychowawcą


Zabawa karnawałowa w przedszkolu

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się!”

11.02.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się na balu karnawałowym. Tego dnia już od rana pojawiały się postacie z ulubionych dziecięcych bajek: kotki, misie, księżniczki, rycerze, Batmani, pszczółki, strażacy. Przedszkolaki świetnie bawiły się przy skocznej muzyce. Chętnie brały udział w organizowanych konkursach. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się na zabawie wesołego clowna, z którym wszyscy chcieli się bawić. W przerwie, żeby uczcić tradycję Tłustego Czwartku dzieci zajadały się pączkami i faworkami przygotowanymi przez rodziców. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Wychowawczynie


Walentynki

Uśmiech na twarzy,
Słońce na niebie
I miłość w sercu,
To wszystko dla Ciebie!

 Walentynkowe życzenia,
z Walentynkowej krainy,
dla Walentynkowej Dziewczyny.

Samorząd Szkolny


Konkurs turystyczno – ekologiczny
”Rodzinne wędrowanie”

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP oraz Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego zapraszają uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie turystyczno – ekologicznym na relacje z „Rodzinnego wędrowania”.

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorzy: opiekun SK LOP - Krystyna Bargieł,
opiekun SKTK - Ewa Rygiel


Zabawa karnawałowa

W środę 10 lutego 2021r. uczniowie kl II a uczestniczyli w klasowej zabawie karnawałowej. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach. Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych zabawach muzyczno- ruchowych i konkursach. Wspólna zabawa dostarczyła najmłodszym wiele pozytywnych przeżyć i szczerej radości. W trakcie zabawy znalazł się czas na krótki odpoczynek oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

wych. Beata Milińska


Mali Artyści z kl II a przedstawiają

Uczniowie kl II a z wychowawcą zapraszają do obejrzenia nagrania z przedstawienia kukiełkowego pt. "Kogo bał się las?".
Życzymy udanej zabawy!

PRZEDSTAWIENIE PT. "KOGO BAŁ SIĘ LAS?"

wych. Beata Milińska


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

Luty w bibliotece szkolnej rozpoczął się uroczyście - a to za sprawą uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie włączeni do grona czytelników. Spotkania odbyły się w klasach; nie jak zwykle w bibliotece i przebiegły w miłej atmosferze. Pierwszoklasiści poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, ofertę książkową dla najmłodszych, dowiedzieli się też jak dbać o pożyczone książki i podręczniki. Spotkania zakończyły się uroczystą przysięga; dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.
Życzymy małym czytelnikom niezapomnianych wrażeń i radości jakie daje czytanie książek.

Bibliotekarze


Konkurs poetycki pt. „Sercowe wyznania”

Zbliża się Święto Zakochanych, niestety z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią, nie będzie zorganizowana „Poczta walentynkowa”. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy kultywować tradycji walentynkowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim pt. „Sercowe wyznania” i wyrażenia swoich uczuć w poetycki sposób. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin     Załącznik

Opiekunowie SU


Akcja "Dokarmiamy ptaki zimą"

Opiekun Szkolnego Koła LOP, zwraca się do wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły o udział w tegorocznej akcji dokarmiania ptaków, która będzie trwała do marca 2021 r. Przyłączcie się i pomóżcie naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Zachęcam do robienia zdjęć ukazujących jak pomagacie ptakom w tych trudnym okresie. Wysyłajcie je na adres: krystyna.bargiel2020@wp.pl

Więcej: ...

Opiekun LOP Krystyna Bargieł


Dzień Puzzli

Międzynarodowy Dzień Puzzli obchodzony jest 29 stycznia. W tym roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu. Układając puzzle dzieci ćwiczyły koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Chętnie ze sobą współpracowały, potrafiły się wyciszyć i wzmacniały wiarę w swoje możliwości. Tworzyły własne puzzle wykorzystując pocztówki, układały puzzle online, brały udział w konkursie na najszybciej ułożony obrazek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i spędzili razem czas.

Organizatorzy


O Kapsule Czasu, którą umieściliśmy
w murach naszej szkoły 20 lat temu…

    Warto przypomnieć, że dokładnie przed 20 laty, na początku obecnego wieku i tysiąclecia,  w mury naszej szkoły została wmurowana  tzw. Kapsuła czasu, zawierająca wiele pamiątek, dokumentów, jak również spisanych wyobrażeń ówczesnych uczniów o szkole i Iwoniczu za sto lat.

Z inicjatywą uroczystości milenijnej wystąpiła Pani Dyrektor Krystyna Gazda, która ze wsparciem wicedyrektor Małgorzaty Jakubowicz i nas wszystkich, spełniła swoje marzenie.  Więcej: ...

Maria Szajna


Mali sportowcy z 1 b

Trzej chłopcy z klasy 1b: Adam, Florian i Marcel, uczęszczają na dodatkowe zajęcia pozaszkolne – treningi piłki nożnej. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu zdobywają nagrody i medale.

 Co daje gra w piłkę nożną?
- Wzmacnia serce, płuca i mięśnie, poprawia zwinność i gibkość, hartuje organizm.
- Przynosi korzyści pozazdrowotne: uczy współpracy w grupie oraz obowiązkowości.
Więcej: ...

Młodym piłkarzom gratuluję i życzę sukcesów
wych. Maria Zygmunt


Wyniki szkolnego konkursu
”Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Z ogromną przyjemnością ogłaszam wynik szkolnego konkursu na najładniejszą gazetkę ścienną „Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Największą pomysłowością, estetyką wykonania i zgodnością z tematem wykazała się V klasa. GRATULUJĘ! Wręczenie nagród dla całej klasy V odbędzie się po powrocie do szkoły. Serdecznie dziękuję pozostałym klasom za trud włożony w przygotowanie gazetek.

Organizator Krystyna Bargieł


Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Szanowni Państwo,
Gmina Iwonicz-Zdrój jest członkiem Partnerstw Zagłębia Ambitnej Turystyki, których celem jest stworzenie nowego rodzaju turystyki komercyjnej, połączonej organizacyjnie lub funkcjonalnie z istniejącym i planowanym zapleczem edukacyjno-wychowawczym w Beskidzie Niskim.
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Waszych opinii o miejscu, w którym żyjecie: usługach publicznych i potrzebach mieszkańców gmin leżących na obszarze Partnerstwa „Zagłębie Ambitnej Turystyki”, który obejmuje gm. BESKO, gm. BUKOWSKO, gm. DĘBOWIEC, gm. DUKLA, gm. IWONICZ ZDRÓJ, gm. JAŚLISKA, gm. KOMAŃCZA, gm. KREMPNA, gm. NOWY ŻMIGRÓD, gm. OSIEK JASIELSKI, gm. RYMANÓW, gm. ZARSZYN.
Ankieta dostępna pod wskazanym adresem internetowym:
https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mzsv7yvmv9



Zmiana sposobu wnoszenia opłat za pobyt i wyżywienie
w przedszkolach i szkołach od stycznia 2021 roku

Od 1 stycznia 2021r. ulega zmianie sposób wnoszenia opłat  za wyżywienie w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Iwonicz-Zdrój.
Opłaty za wyżywienie dziecka w przedszkolu i szkole będą wnoszone „z dołu” na konto bankowe w terminie do 15 dnia następnego miesiąca, po okresie rozliczeniowym, a nie jak do tej pory „z góry” za dany miesiąc. Okres rozliczeniowy to miesiąc kalendarzowy, w którym dziecko/uczeń korzysta z usług  żywieniowych. Więcej: ...



Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego
z matematyki LEON w sesji jesień/zima 2020

Po raz drugi nasi najmłodsi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami z matematyki, zintegrowanych sprawności oraz z języka angielskiego w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON. Podobnie jak w poprzedniej edycji, konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Zadania nie były łatwe, ale uczniowie poradzili sobie dobrze, a nawet bardzo dobrze. Więcej: ...

M. Jakubowicz


„Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom”
- czyli Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

„Kochana babciu, kochany dziadku,
dziś Wam przynosimy po jednym kwiatku,
do tego dokładamy serdeczne życzenia,
niech Wam się spełnią wszystkie marzenia!”

Więcej: ...

Do życzeń przyłączają  się  wychowawczyni Bożena Lorens i  p. Anna Prejsnar


Dzień Babci i Dziadzia u przedszkolaków

„Zawsze super jest z dziadkami.
Świetnie, że są ciągle z nami!
Bo podporą są Rodziny,
Dzisiaj sto lat im życzymy!”

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków laurki oraz krótki program artystyczny. Oto płynące prosto z dziecięcych serduszek życzenia…
Film_1    Film_2    Film_3    Film_4    Laurki

Wychowawczynie


Informacja dotycząca konkursów z wiedzy religijnej

Drodzy uczniowie!
Gorąco zachęcam do udziału w konkursach, w których możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu religii. W naszej szkole odbędą się dwa takie konkursy:
1. Konkurs Biblijny "Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy" - dla uczniów klas 4-7, termin 2 marca 2021. Obowiązująca literatura: Ewangelia wg św. Mateusza – rozdziały: 5, 6, 7, 13, 26, 1-56.
2. Etap szkolny XXI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tej edycji o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, dla uczniów klas 7-8, termin 25 lutego 2021.
Obowiązująca literatura: Gość Niedzielny, Czekając na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Pasterz, mistyk, mąż stanu.

Ks. Jakub Szczurko


Gminny konkurs fotograficzny
„Moja miejscowość zimą”

Serdecznie zapraszamy uczniów Gminy Iwonicz-Zdrój do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Moja miejscowość zimą”. Głównym celem konkursu jest odkrywanie talentów fotograficznych, promocja Gminy Iwonicz-Zdrój, oraz popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Iwoniczu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

Organizatorzy


Wasze choinki

Święta Bożego Narodzenia i czas z nimi związany to najpiękniejszy okres w roku. Nie można go sobie wyobrazić bez choinek. Zgodnie z tradycją świąteczne drzewko powinniśmy ubrać w wigilijny poranek, najlepiej z całą rodziną, która następnie zasiądzie do wieczerzy wigilijnej. Niektórzy z Was przesłali zdjęcia swoich pięknie ubranych choinek. Zobaczcie sami!

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Magdalena Stefańska i Małgorzata Warzocha


Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci
i młodzieży w okresie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
WIĘCEJ INFORMACJI






Zmiany w Planie pracy szkoły na rok szkolny 2020/2021

W związku z rozporządzeniem MEiN  z dnia 27.11.2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmianie ulega:
- termin ferii zimowych, nowy termin to 4 – 17 stycznia 2021 r.,
- termin klasyfikacji śródrocznej i termin posiedzenia klasyfikacyjnego Rady Pedagogicznej – nowy termin to 22 stycznia 2021 r. (piątek) przeniesiony z 15 stycznia 2021 r.,
- termin zebrania z rodzicami – nowy termin to 26 stycznia 2021 r. – przeniesiony z 19 stycznia 2021 r.,
- dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych – nowy termin to 30.04.21 r.  (piątek) i 04.05.21 r. (wtorek) przeniesione z  4 i 5 stycznia 2021 r.



Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim najlepsze życzenia. By te święta były radosne, spędzone w gronie najbliższych. Aby spełniły się wszystkie życzenia składane sobie przy wigilijnym stole, by karp i barszcz z uszkami smakowały tak dobrze jak co roku, dużo prezentów pod choinką i śniegu za oknem. Radosnego kolędowania. Niech Boża Dziecina wszystkich błogosławi.

Wesołych świąt życzy samorząd uczniowski.



Drogie Grono Pedagogiczne, Pracownicy
oraz Uczniowie Naszej Szkoły

Najlepsze życzenia z okazji świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Dzieciątka Jezus przyniosło radość,
pokój, nadzieję i miłość,
składają uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą.
Do życzeń dołączamy kolędę „Świąteczny spacer” w wykonaniu naszego kolegi Iva
"Świąteczny spacer" - Ivo Chudy



Świąteczne kolędowanie

Realizując tematykę świąteczną przedszkolaki poznały wiele kolęd i pastorałek. Każda z grup przygotowała krótki program świąteczny, który przedstawiła swoim kolegom na uroczystości pod hasłem „Świąteczne kolędowanie”. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, składały sobie wzajemnie życzenia i symbolicznie dzieliły się opłatkiem. Na koniec wszyscy częstowali się samodzielnie udekorowanymi piernikami.

Wychowawczynie przedszkolaków


Świąteczne dekorowanie pierniczków w klasie 1a

Święta bez dekorowania pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem uczniowie klasy 1a postanowili zadośćuczynić tej tradycji.  W związku z tym pierwszoklasiści  z pomocą swoich rodziców przygotowali pierniczki i materiały dekoracyjne. Nie mogąc spotkać się w sali lekcyjnej, dzieci połączyły się ze sobą przez Teamsa. Wszyscy uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, tworząc prawdziwe cudeńka i słuchając kolęd i pastorałek. Podczas pracy było wiele radości i uśmiechu. Powstały prawdziwe dzieła „piernikowe”. Po skończonej pracy wszyscy zaprezentowali swoje dzieła oraz z apetytem częstowali się pierniczkami. Więcej: ...



 

2b życzenia Świąteczne i Noworoczne śle

Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy 2b wykonali kartki świąteczne w programie Paint. Potem importowali zdjęcia do programu glitterphoto i tworzyli animacje. W aplikacji wybrali animację do tła i zapisali kartkę jako gif. Utworzenie animowanej kartki sprawiało dzieciom dużo radości i satysfakcji. Do kartek dołączyliśmy podkład muzyczny i życzenia dla całej szkolnej społeczności w edytorze wideo.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przesyłamy Wszystkim muzyczne życzenia - efekt naszej wspólnej pracy. Do Siego Roku!!!

Małgorzata Jakubowicz



Ptaki w karmniku

21 XII uczeń klasy 2b Filip Szajna przeprowadził wykład o ptakach w oddziale przedszkolnym. Opowiadał o ptakach, które przylatują do karmnika. Mówił, jak je dokarmiać i o nie dbać. Mówił o: gilach, sikorach, sójkach, ziębach, czyżykach, wróblach, jemiołuszkach i rudzikach. Wszystkie ptaki dzieci mogły oglądać w specjalnie przygotowanym karmniku. Filip pokazywał także ptaki wypreparowane czyli wypchane, były to: bażant, myszołów, sójka i kuropatwa. Dzieci z ciekawością słuchały Filipa. Później zadawały pytania: Jak nazywa się największy ptak na świecie? Jak szybko lata koliber hawański? Jaki ptak jest najniebezpieczniejszy na świecie? Jaki ptak jest trujący dla człowieka i innych zwierząt? Chłopiec odpowiadał ciekawie na pytania. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

Anna Gaweł


Zdalne nauczanie i poprawne pisanie…

Uczniowie naszej szkoły nie zapominają jak ważne jest poprawne pisanie. Mimo trudów zdalnego nauczania, powtarzamy, utrwalamy i ćwiczymy ortografię. Na dowód naszej pracy mamy przygotowane przez uczniów plakaty. Nie od dziś wiadomo, że ortografię po prostu trzeba ćwiczyć. Zachęcamy do powtarzania reguł ortograficznych, czytania książek, pracy ze słownikiem ortograficznym, albo po prostu ćwiczeń online. Na tej stronie każdy uczeń może się sprawdzić! Mamy też nadzieję, że w drugim okresie uda nam się przeprowadzić szkolny konkurs ortograficzny, który wyłoni Mistrza Ortografii.

Marzena Muzyka


Pięknie ozdobiona choinka w domu to znak,
że święta są tuż, tuż...

Większość z nas nie wyobraża sobie okresu świąteczno–noworocznego bez choinki. Świerk czy sosna, żywa bądź sztuczna, mała lub wielka. Jakiegokolwiek drzewka nie wybierzemy, w każdym z nich tkwi magia świąt Bożego Narodzenia. Uważamy, że wszystkie zasługują na uznanie – warto się zatem pochwalić, jak w tym roku ozdobiliśmy własne drzewko.
Pochwalcie się swoimi choinkami, a pokażemy je na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia możecie wysłać na adresy:

stefanskamagdalena@o2.pl
babczynska.malgorzata@gmail.com

Stefańska Magdalena
Warzocha Małgorzata


Razem na Święta

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas w którym przedszkolaki poznają tradycje związane z tymi świętami. Pozostając w nastroju bożonarodzeniowym dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami postanowiły wziąć udział w akcji MEN „Razem na Święta”, której celem jest budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Pomysłem na darowanie innym radości było obdarowanie podopiecznych DPS-u w Iwoniczu świątecznymi pierniczkami. W akcję chętnie zaangażowały się mamy i babcie piekąc smaczne pierniki. Więcej: ...

Wychowawczynie przedszkolaków


Tak ćwiczymy na zdalnym wf-ie!

Za nami dwa miesiące zdalnej nauki, podczas której nie próżnujemy na lekcjach wf-u. Choć warunki są dalekie od „normalnych”, przy odrobinie chęci, samozaparcia, można doskonalić swoje umiejętności sportowe.  Na dowód kilka filmików, których bohaterami są uczniowie naszej szkoły, klas: Ia, IIb, Va i VIa,b dziewczęta oraz ich rodzice, bez których pomocy i zaangażowania  nie udałoby się osiągnąć takich wspaniałych rezultatów w skakaniu na skakance oraz kozłowaniu. Dziękuję Wszystkim za współpracę.
Film_1    Film_2    Film_3    Film_4    Film_5    Film_6    Film_7    Film_8    Film_9

Ada Sanocka


Odwiedziny Świętego Mikołaja w przedszkolu

4 grudnia 2020 r. w przedszkolu zagościł Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa. Przyszły do przedszkola w radosnym nastroju oraz odświętnie ubrane. Po przywitaniu gościa piękną piosenką nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Odbierając je dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dla Mikołaja. Atmosfera spotkania była wręcz magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Mikołaj ochoczo i bardzo dzielnie pozował do zdjęć. W tym dniu do końca zajęć było bardzo radośnie, gdyż wspólne zabawy uatrakcyjniały otrzymane od Mikołaja zabawki.
"Mikołaju" bardzo dziękujemy za odwiedziny i radość, jaką nam podarowałeś. Do zobaczenia za rok!

Danuta Baran, Izabela Nycz, Magdalena Niziołek


Klasa 1b wierzy w Świętego Mikołaja

W tym roku do naszej szkoły nie przybył Święty Mikołaj. To my byliśmy u niego w Rovaniemi. Pojechaliśmy tam wirtualnie z panią Sabiną Piłat w „lekcji na żywo o tym, jak  spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja”.  Dowiedzieliśmy się co nieco o Finlandii, reniferach i wiosce Mikołaja. Wiemy, że:
- pracuje od 10.00 do 16.00,
- jego ulubione danie to ziemniaki, łosoś, sałata, pomidory, a deser to lody,
- prezenty dostają „dobre” dzieci tzn. takie, które umieją słuchać innych, zdrowo się odżywiają i dużo śpią,
- przez cały rok odwiedza go bardzo dużo dzieci i dorosłych.
Zrobiliśmy na plastyce stojącego Mikołaja, w czasie lekcji rysunek tematyczny, a teraz czekamy na PREZENTY!!
Mamy nadzieję, że nas odwiedzi w domu 6 grudnia. My też mamy dla Niego  niespodzianki!!

ŚWIĘTY MIKOŁAJU ZAPRASZAMY CIĘ DO NASZYCH DOMÓW!

uczniowie klasy 1b z wychowawcą


Jak się uczyć?

Drodzy Uczniowie, każdy z Was ma swoją strategię uczenia się, ale warto poczytać, co radzą inni. Co jest ważne?

  1. Każdy początek jest trudny. Nie poddawaj się, gdy nie uda ci się za pierwszym, drugim, a nawet trzecim razem, pracuj dalej. Warunkiem skutecznego uczenia się jest: skupienie uwagi na nowych informacjach, przywołanie z pamięci posiadanych już wiadomości, powiązanie nowych wiadomości z posiadaną już wiedzą.
  2. Chcesz osiągnąć sukces? Pracuj systematycznie.
Więcej: ...

Pedagodzy


„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
 Carroll Lewis

PODZIĘKOWANIE DLA RADY RODZICÓW

     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu oraz cała społeczność szkolna bardzo dziękuje RADZIE RODZICÓW za zakup i przekazanie 3 sztuk radioodtwarzaczy marki PHILIPS.

     Ten praktyczny podarunek będzie służył uczniom naszej szkoły m.in. do rozwijania sprawności językowych, uzdolnień muzycznych oraz uatrakcyjniania uroczystości klasowych i szkolnych.

     Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.




Informacja dotycząca nauki w klasach I-III

Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z poniższą informacją Podkarpackiego Kuratora Oświaty dotyczącą organizacji nauki w klasach I - III.

INFORMACJA PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY



DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku 26 listopada, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców.

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Więcej: ...

Bibliotekarze


Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie od 2002 r, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, towarzyszą im od dzieciństwa po dorosłość, dlatego przedszkolaki postanowiły uczcić ich święto. Dzieci z obu grup poznały historię pluszowego misia, śpiewały piosenki, słuchały wierszy, bajek, opowiadań poświęconym misiom. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych z misiem w roli głównej.

Izabela Nycz, Danuta Baran, Magdalena Niziołek


„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
Tolmann Pesch

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada - znajdź się wśród życzliwych!

W roku 2020  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na  21 listopada (sobota). Dzień Życzliwości w Polsce obchodzimy od 2006 r., a od kilku lat świętowany jest w naszej szkole. Więcej: ...

Klasa 1a z wychowawczynią


„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.
Janusz Korczak

20 LISTOPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Drodzy Uczniowie, 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ustanowiony przez Komisję Praw Człowieka ONZ. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do zapoznania się z przygotowaną z tej okazji prezentacją multimedialną oraz do udziału w konkursie plastycznym. Temat konkursu brzmi „Prawa dziecka moimi oczami”. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU.

Małgorzata Warzocha
Magdalena Stefańska


„Mali Artyści” z klasy II a

Uczennice z klasy II a udowodniły, że prace plastyczne poprawiają sprawność manualną , uczą cierpliwości oraz rozwijają twórczo. Po kilku spotkaniach kółka plastycznego zdobyły nowe umiejętności, które wykorzystały do tworzenia konkursowej pracy. Efektem końcowym są lizaki wykonane z różnych materiałów. Prace zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs „Mój wymarzony lizak”.

Beata Milińska



INFORMACJE O KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Konkursy przedmiotowe odbywają się w szkole zgodnie z harmonogramem. Proszę o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:

     Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021

     Załączniki do regulaminu

     Wymagania konkursowe



„Biało-czerwona w Twoim obiektywie”

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji pod nazwą „Biało-czerwona w Twoim obiektywie”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Warzocha Małgorzata
Stefańska Magdalena


„Jak przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Przedszkolaki z obu grup w minionym tygodniu przygotowywały się do tak ważnego wydarzenia.

Na zajęciach kontynuowaliśmy rozmowy o miłości do ojczyny. Dzieci poznały historię powstania państwa oraz jego pierwszego władcę – Mieszka I. Wysłuchały legendy o białym orle. Przypominaliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe, godło, Hymn, flaga; jak należy się zachować podczas słuchania Hymnu narodowego. Więcej: ...


11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Biało- czerwona w Twoim obiektywie”

Co trzeba zrobić?
Wywiesić flagę, zrobić zdjęcie i przesłać je do nas. My je pokażemy na stronie naszej szkoły.
babczynska.malgorzata@gmail.com
stefanskamagdalena@o2.pl

Więcej: ...



11 Listopada

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości -  11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Więcej: ...



„Ogólnopolska Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa”

Uczniowie ze świetlicy szkolnej przystąpili do akcji „Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa”. W dzisiejszych czasach pisanie listów oraz pocztówek odchodzi w niepamięć. Dlatego z przyjemnością wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami z naszego pięknego Iwonicza w zamian otrzymując pozdrowienia z różnych części Polski. Dzieci dzięki temu mają okazję „podróżować” po kraju i poznać ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieli okazji być.

Ewa Graboś



INFORMACJE

Od 26 października 2020 (poniedziałek) do 6 listopada 2020 (piątek) uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. Plany lekcji nie ulegają zmianie a informacje o lekcjach on-line otrzymają Państwo od wychowawców klas poprzez e-dziennik.

Instrukcja dołączania do lekcji on-line znajduje się w zakładce DLA RODZICÓW.



Konkurs ogłoszony przez Wojewodę
w ramach Programu “Niepodległa”

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Wojewodę Podkarpackiego w ramach Programu “Niepodległa”.
Są 3 następujące kategorie:
Polska jest w nas - KONKURS FOTOGRAFICZNY
Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże - KONKURS PLASTYCZNY
Wywiad ze Świadkiem Historii - KONKURS WIDEO
Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminami oraz zgłoszenie chęci udziału w konkursie na lekcji historii.
Więcej informacji: https://niepodlegla.rzeszow.uw.gov.pl/konkursy/

Maria Szajna


„Nauka to podróż, która trwa całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedź…”

Święto Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski



Informacja dla Rodziców
Bezpłatna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

pragniemy przekazać informację, gdzie - w razie potrzeby- można szukać wsparcia i pomocy.

Czytaj dalej...




Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest świetną okazją do czytania dzieciom, a także doskonałym sposobem promowania czytelnictwa. Ustanowiony został przez Polską Izbę Książki w 2001 roku i obchodzi się go 29 września.

   W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodzony był5 października. Uczniowie klas siódmych - Martyna, Karolina, Amelka, Marysia, Seweryn i Rafał odwiedzili młodsze klasy i przeczytali przygotowane wcześniej fragmenty książek dla dzieci. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze.

Więcej...

Bibliotekarze



Dzień Papieski

W niedzielę 11 października 2020 roku w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Również i nasza szkoła pamięta o osobie i dziele św. Jana Pawła II. Z okazji tego wydarzenia został przygotowany materiał wideo.

Ks. Jakub Szczurko
Ks. Piotr Długi



„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Pod takim hasłem, wzorem lat poprzednich, 2 października 2020 roku odbywał się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 5242 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza placówka.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki  mnożenia.

W przeprowadzeniu akcji bardzo pomogli uczniowie klas IV, którzy pełnili funkcję Egzaminatorów: Lena Pniak, Aniela Jamroga, Kacper Tekieli, Jakub Wcisło.               

Uczniowie z klas III –VIII oraz nauczyciele zdawali krótki egzamin. Każdy uczestnik losował karteczkę z pięcioma działaniami. Gdy odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, w ciągu 1 minuty otrzymywał tytuł i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Monika Szajna, Iwona Tekieli


Dzień Chłopaka

Uczniowie klasy 6a świętowali Dzień Chłopaka. Jak co roku było dużo zabaw, słodkości, wspólnych tańców, życzeń i prezentów.

Przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

Wszystkim chłopakom – tym dużym i małym, życzymy wszystkiego najlepszego.

wychowawca Marzena Muzyka


INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z WYŻYWIENIA

Opłata za miesiąc październik wynosi – 63 zł.
Należy jej dokonać w dniach 5 i 6 październik w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Jolanta Krawiec
Intendent


„Milczenie spowodowane brakiem mowy nigdy nie jest złotem.
Wszyscy mamy potrzebę porozumiewania się i kontaktowania ze sobą nawzajem
– nie tylko jednym sposobem, lecz na wszystkie możliwe sposoby.
Jest to podstawowa ludzka potrzeba, podstawowe ludzkie prawo.
Co więcej, jest to podstawowa ludzka siła”

(Williams, 2000)

Więcej...



Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

„Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,
Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

Więcej...



Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 30 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Rafał Jarosz – kl. 8a,  a zastępcami przewodniczącego zostały Martyna Litwin – kl. 8a i Milena Bogaczyk – kl. 8b.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Kinga Rogóz, ks. Jakub Szczurko


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Mój wymarzony lizak"

Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Mój wymarzony lizak”.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych
i przestrzennych) w formacie A4.

Więcej: ...



Sekrety nocnych motyli, czyli DZIEŃ ĆMY w klasie 2b

Jak wiadomo ćmy nie cieszą się tak wielką sympatią i zainteresowaniem jak motyle dzienne.
A przecież są równie ciekawe - a czasami także urodziwe...

Ćmy, podobnie jak inne istoty kojarzone z nocnym trybem życia, stereotypowo postrzega się jako nieestetyczne i nieprzyjemne stworzenia. W rzeczywistości ćmy nie są takie brzydkie, jak mogłoby się wydawać, a ich obserwacja w ogrodzie to – jak się okazuje – może być interesujące zajęcie.

Więcej: ...




Narodowe Czytanie 2020

Uczniowie klas szóstych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat skłonił czytelników do refleksji m.in. nad skomplikowaną naturą ludzką oraz dylematami moralnymi.

M. Muzyka, K. Rogóz, M. Skotnicka



Konkurs gazetkowy - „Sprzątanie Świata”

Z okazji zbliżającej się akcji „Sprzątanie Świata”

zapraszamy klasy IV- VIII do udziału w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną

pt. „Plastik? Rezygnuję . Redukuję. Segreguję”.

Waszą twórczość będziemy oceniać po 25.09.2020 r.

Powodzenia!

Krystyna Bargieł



Zbiórka zakrętek dla Emilki

Wzorem lat poprzednich kontynuujemy w naszej szkole akcję ”Zbieramy zakrętki”, która polega na zbiórce plastikowych zakrętek (po sokach, napojach, kawie, nabiale, środkach chemicznych i przemysłowych). W tym roku zbieramy zakrętki dla chorej Emilki. Wpływ z tej akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewczynki.

Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym , a także uczy nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Szkolny koordynator: Krystyna Bargieł



DZIEŃ MARZYCIELA

Dnia 8 września na świetlicy obchodziliśmy Dzień Marzyciela.
Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Dyzio Marzyciel” i przeniosły się w świat marzeń. Wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania: „Co to są marzenia?”, „Kto to jest marzyciel?” i „Czy warto marzyć?”. Uczniowie podzielili się również swoimi marzeniami, które w sposób artystyczny próbowali uwiecznić na białych chmurkach.
Wszystkim dzieciom gorąco życzę spełnienia wszystkich marzeń!

Ewa Graboś


PASOWANIE NA UCZNIA
„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka”

      Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce 1 września 2020 r.

     Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznymi  ołówkami dokonały Pani Dyrektor Monika Leśniak-Kielar oraz Pani w-ce Dyrektor Sabina Boczar w asyście wychowawczyń. Ponadto pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz pięknymi dyplomami.

Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawczynie klas pierwszych


INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KORZYSTAJĄCYCH ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Stołówka szkolna czynna od 3 września 2020r. (czwartek).

Opłata za miesiąc wrzesień wynosi 60zł (3zł x 20), (iloczyn dzienny stawki żywieniowej i liczby dni żywieniowych w danym miesiącu). Należy jej dokonać w dniach 7 i 8 września w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Odpisy za niewykorzystany obiad przysługuje osobie, która zgłosi fakt nieobecności telefonicznie w pierwszym dniu nieobecności do godz.9.00. Zgłoszenie nieobecności po godz. 9.00 powoduje, że odpis będzie naliczany od następnego dnia nieobecności.

Nr telefonu: 13 4350470

Terminy wpłat oraz kwota za kolejne miesiące będą podane w późniejszym terminie.

Jolanta Krawiec
Intendent







NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 31 sierpnia 2020 roku (poniedziałek)
o godz. 1800.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się
1 września 2020 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – VIII




AKTUALNOŚCI

Informacje o uczniach przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 można uzyskać pod numerem telefonu 134350470 w godz. od 8:00 do 15:00.

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/21



>