Informacja dotycząca konkursów z wiedzy religijnej

Drodzy uczniowie!
Gorąco zachęcam do udziału w konkursach, w których możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu religii. W naszej szkole odbędą się dwa takie konkursy:
1. Konkurs Biblijny "Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy" - dla uczniów klas 4-7, termin 2 marca 2021. Obowiązująca literatura: Ewangelia wg św. Mateusza – rozdziały: 5, 6, 7, 13, 26, 1-56.
2. Etap szkolny XXI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tej edycji o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, dla uczniów klas 7-8, termin 25 lutego 2021.
Obowiązująca literatura: Gość Niedzielny, Czekając na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Pasterz, mistyk, mąż stanu.

Ks. Jakub Szczurko


Gminny konkurs fotograficzny
„Moja miejscowość zimą”

Serdecznie zapraszamy uczniów Gminy Iwonicz-Zdrój do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Moja miejscowość zimą”. Głównym celem konkursu jest odkrywanie talentów fotograficznych, promocja Gminy Iwonicz-Zdrój, oraz popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Iwoniczu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

Organizatorzy


Wasze choinki

Święta Bożego Narodzenia i czas z nimi związany to najpiękniejszy okres w roku. Nie można go sobie wyobrazić bez choinek. Zgodnie z tradycją świąteczne drzewko powinniśmy ubrać w wigilijny poranek, najlepiej z całą rodziną, która następnie zasiądzie do wieczerzy wigilijnej. Niektórzy z Was przesłali zdjęcia swoich pięknie ubranych choinek. Zobaczcie sami!

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Magdalena Stefańska i Małgorzata Warzocha


Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci
i młodzieży w okresie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
WIĘCEJ INFORMACJI


Zmiany w Planie pracy szkoły na rok szkolny 2020/2021

W związku z rozporządzeniem MEiN  z dnia 27.11.2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmianie ulega:
- termin ferii zimowych, nowy termin to 4 – 17 stycznia 2021 r.,
- termin klasyfikacji śródrocznej i termin posiedzenia klasyfikacyjnego Rady Pedagogicznej – nowy termin to 22 stycznia 2021 r. (piątek) przeniesiony z 15 stycznia 2021 r.,
- termin zebrania z rodzicami – nowy termin to 26 stycznia 2021 r. – przeniesiony z 19 stycznia 2021 r.,
- dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych – nowy termin to 30.04.21 r.  (piątek) i 04.05.21 r. (wtorek) przeniesione z  4 i 5 stycznia 2021 r.Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim najlepsze życzenia. By te święta były radosne, spędzone w gronie najbliższych. Aby spełniły się wszystkie życzenia składane sobie przy wigilijnym stole, by karp i barszcz z uszkami smakowały tak dobrze jak co roku, dużo prezentów pod choinką i śniegu za oknem. Radosnego kolędowania. Niech Boża Dziecina wszystkich błogosławi.

Wesołych świąt życzy samorząd uczniowski.Drogie Grono Pedagogiczne, Pracownicy
oraz Uczniowie Naszej Szkoły

Najlepsze życzenia z okazji świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Dzieciątka Jezus przyniosło radość,
pokój, nadzieję i miłość,
składają uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą.
Do życzeń dołączamy kolędę „Świąteczny spacer” w wykonaniu naszego kolegi Iva
"Świąteczny spacer" - Ivo ChudyŚwiąteczne kolędowanie

Realizując tematykę świąteczną przedszkolaki poznały wiele kolęd i pastorałek. Każda z grup przygotowała krótki program świąteczny, który przedstawiła swoim kolegom na uroczystości pod hasłem „Świąteczne kolędowanie”. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, składały sobie wzajemnie życzenia i symbolicznie dzieliły się opłatkiem. Na koniec wszyscy częstowali się samodzielnie udekorowanymi piernikami.

Wychowawczynie przedszkolaków


Świąteczne dekorowanie pierniczków w klasie 1a

Święta bez dekorowania pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem uczniowie klasy 1a postanowili zadośćuczynić tej tradycji.  W związku z tym pierwszoklasiści  z pomocą swoich rodziców przygotowali pierniczki i materiały dekoracyjne. Nie mogąc spotkać się w sali lekcyjnej, dzieci połączyły się ze sobą przez Teamsa. Wszyscy uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, tworząc prawdziwe cudeńka i słuchając kolęd i pastorałek. Podczas pracy było wiele radości i uśmiechu. Powstały prawdziwe dzieła „piernikowe”. Po skończonej pracy wszyscy zaprezentowali swoje dzieła oraz z apetytem częstowali się pierniczkami. Więcej: ... 

2b życzenia Świąteczne i Noworoczne śle

Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy 2b wykonali kartki świąteczne w programie Paint. Potem importowali zdjęcia do programu glitterphoto i tworzyli animacje. W aplikacji wybrali animację do tła i zapisali kartkę jako gif. Utworzenie animowanej kartki sprawiało dzieciom dużo radości i satysfakcji. Do kartek dołączyliśmy podkład muzyczny i życzenia dla całej szkolnej społeczności w edytorze wideo.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przesyłamy Wszystkim muzyczne życzenia - efekt naszej wspólnej pracy. Do Siego Roku!!!

Małgorzata JakubowiczPtaki w karmniku

21 XII uczeń klasy 2b Filip Szajna przeprowadził wykład o ptakach w oddziale przedszkolnym. Opowiadał o ptakach, które przylatują do karmnika. Mówił, jak je dokarmiać i o nie dbać. Mówił o: gilach, sikorach, sójkach, ziębach, czyżykach, wróblach, jemiołuszkach i rudzikach. Wszystkie ptaki dzieci mogły oglądać w specjalnie przygotowanym karmniku. Filip pokazywał także ptaki wypreparowane czyli wypchane, były to: bażant, myszołów, sójka i kuropatwa. Dzieci z ciekawością słuchały Filipa. Później zadawały pytania: Jak nazywa się największy ptak na świecie? Jak szybko lata koliber hawański? Jaki ptak jest najniebezpieczniejszy na świecie? Jaki ptak jest trujący dla człowieka i innych zwierząt? Chłopiec odpowiadał ciekawie na pytania. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

Anna Gaweł


Zdalne nauczanie i poprawne pisanie…

Uczniowie naszej szkoły nie zapominają jak ważne jest poprawne pisanie. Mimo trudów zdalnego nauczania, powtarzamy, utrwalamy i ćwiczymy ortografię. Na dowód naszej pracy mamy przygotowane przez uczniów plakaty. Nie od dziś wiadomo, że ortografię po prostu trzeba ćwiczyć. Zachęcamy do powtarzania reguł ortograficznych, czytania książek, pracy ze słownikiem ortograficznym, albo po prostu ćwiczeń online. Na tej stronie każdy uczeń może się sprawdzić! Mamy też nadzieję, że w drugim okresie uda nam się przeprowadzić szkolny konkurs ortograficzny, który wyłoni Mistrza Ortografii.

Marzena Muzyka


Pięknie ozdobiona choinka w domu to znak,
że święta są tuż, tuż...

Większość z nas nie wyobraża sobie okresu świąteczno–noworocznego bez choinki. Świerk czy sosna, żywa bądź sztuczna, mała lub wielka. Jakiegokolwiek drzewka nie wybierzemy, w każdym z nich tkwi magia świąt Bożego Narodzenia. Uważamy, że wszystkie zasługują na uznanie – warto się zatem pochwalić, jak w tym roku ozdobiliśmy własne drzewko.
Pochwalcie się swoimi choinkami, a pokażemy je na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia możecie wysłać na adresy:

stefanskamagdalena@o2.pl
babczynska.malgorzata@gmail.com

Stefańska Magdalena
Warzocha Małgorzata


Razem na Święta

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas w którym przedszkolaki poznają tradycje związane z tymi świętami. Pozostając w nastroju bożonarodzeniowym dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami postanowiły wziąć udział w akcji MEN „Razem na Święta”, której celem jest budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Pomysłem na darowanie innym radości było obdarowanie podopiecznych DPS-u w Iwoniczu świątecznymi pierniczkami. W akcję chętnie zaangażowały się mamy i babcie piekąc smaczne pierniki. Więcej: ...

Wychowawczynie przedszkolaków


Tak ćwiczymy na zdalnym wf-ie!

Za nami dwa miesiące zdalnej nauki, podczas której nie próżnujemy na lekcjach wf-u. Choć warunki są dalekie od „normalnych”, przy odrobinie chęci, samozaparcia, można doskonalić swoje umiejętności sportowe.  Na dowód kilka filmików, których bohaterami są uczniowie naszej szkoły, klas: Ia, IIb, Va i VIa,b dziewczęta oraz ich rodzice, bez których pomocy i zaangażowania  nie udałoby się osiągnąć takich wspaniałych rezultatów w skakaniu na skakance oraz kozłowaniu. Dziękuję Wszystkim za współpracę.
Film_1    Film_2    Film_3    Film_4    Film_5    Film_6    Film_7    Film_8    Film_9

Ada Sanocka


Odwiedziny Świętego Mikołaja w przedszkolu

4 grudnia 2020 r. w przedszkolu zagościł Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa. Przyszły do przedszkola w radosnym nastroju oraz odświętnie ubrane. Po przywitaniu gościa piękną piosenką nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Odbierając je dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dla Mikołaja. Atmosfera spotkania była wręcz magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Mikołaj ochoczo i bardzo dzielnie pozował do zdjęć. W tym dniu do końca zajęć było bardzo radośnie, gdyż wspólne zabawy uatrakcyjniały otrzymane od Mikołaja zabawki.
"Mikołaju" bardzo dziękujemy za odwiedziny i radość, jaką nam podarowałeś. Do zobaczenia za rok!

Danuta Baran, Izabela Nycz, Magdalena Niziołek


Klasa 1b wierzy w Świętego Mikołaja

W tym roku do naszej szkoły nie przybył Święty Mikołaj. To my byliśmy u niego w Rovaniemi. Pojechaliśmy tam wirtualnie z panią Sabiną Piłat w „lekcji na żywo o tym, jak  spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja”.  Dowiedzieliśmy się co nieco o Finlandii, reniferach i wiosce Mikołaja. Wiemy, że:
- pracuje od 10.00 do 16.00,
- jego ulubione danie to ziemniaki, łosoś, sałata, pomidory, a deser to lody,
- prezenty dostają „dobre” dzieci tzn. takie, które umieją słuchać innych, zdrowo się odżywiają i dużo śpią,
- przez cały rok odwiedza go bardzo dużo dzieci i dorosłych.
Zrobiliśmy na plastyce stojącego Mikołaja, w czasie lekcji rysunek tematyczny, a teraz czekamy na PREZENTY!!
Mamy nadzieję, że nas odwiedzi w domu 6 grudnia. My też mamy dla Niego  niespodzianki!!

ŚWIĘTY MIKOŁAJU ZAPRASZAMY CIĘ DO NASZYCH DOMÓW!

uczniowie klasy 1b z wychowawcą


Jak się uczyć?

Drodzy Uczniowie, każdy z Was ma swoją strategię uczenia się, ale warto poczytać, co radzą inni. Co jest ważne?

  1. Każdy początek jest trudny. Nie poddawaj się, gdy nie uda ci się za pierwszym, drugim, a nawet trzecim razem, pracuj dalej. Warunkiem skutecznego uczenia się jest: skupienie uwagi na nowych informacjach, przywołanie z pamięci posiadanych już wiadomości, powiązanie nowych wiadomości z posiadaną już wiedzą.
  2. Chcesz osiągnąć sukces? Pracuj systematycznie.
Więcej: ...

Pedagodzy


„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
 Carroll Lewis

PODZIĘKOWANIE DLA RADY RODZICÓW

     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. A. Podgórskiego w Iwoniczu oraz cała społeczność szkolna bardzo dziękuje RADZIE RODZICÓW za zakup i przekazanie 3 sztuk radioodtwarzaczy marki PHILIPS.

     Ten praktyczny podarunek będzie służył uczniom naszej szkoły m.in. do rozwijania sprawności językowych, uzdolnień muzycznych oraz uatrakcyjniania uroczystości klasowych i szkolnych.

     Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Informacja dotycząca nauki w klasach I-III

Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z poniższą informacją Podkarpackiego Kuratora Oświaty dotyczącą organizacji nauki w klasach I - III.

INFORMACJA PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku 26 listopada, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców.

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Więcej: ...

Bibliotekarze


Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie od 2002 r, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, towarzyszą im od dzieciństwa po dorosłość, dlatego przedszkolaki postanowiły uczcić ich święto. Dzieci z obu grup poznały historię pluszowego misia, śpiewały piosenki, słuchały wierszy, bajek, opowiadań poświęconym misiom. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych z misiem w roli głównej.

Izabela Nycz, Danuta Baran, Magdalena Niziołek


„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
Tolmann Pesch

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada - znajdź się wśród życzliwych!

W roku 2020  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na  21 listopada (sobota). Dzień Życzliwości w Polsce obchodzimy od 2006 r., a od kilku lat świętowany jest w naszej szkole. Więcej: ...

Klasa 1a z wychowawczynią


„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.
Janusz Korczak

20 LISTOPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Drodzy Uczniowie, 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka ustanowiony przez Komisję Praw Człowieka ONZ. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do zapoznania się z przygotowaną z tej okazji prezentacją multimedialną oraz do udziału w konkursie plastycznym. Temat konkursu brzmi „Prawa dziecka moimi oczami”. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU.

Małgorzata Warzocha
Magdalena Stefańska


„Mali Artyści” z klasy II a

Uczennice z klasy II a udowodniły, że prace plastyczne poprawiają sprawność manualną , uczą cierpliwości oraz rozwijają twórczo. Po kilku spotkaniach kółka plastycznego zdobyły nowe umiejętności, które wykorzystały do tworzenia konkursowej pracy. Efektem końcowym są lizaki wykonane z różnych materiałów. Prace zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs „Mój wymarzony lizak”.

Beata MilińskaINFORMACJE O KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Konkursy przedmiotowe odbywają się w szkole zgodnie z harmonogramem. Proszę o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:

     Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021

     Załączniki do regulaminu

     Wymagania konkursowe„Biało-czerwona w Twoim obiektywie”

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji pod nazwą „Biało-czerwona w Twoim obiektywie”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Warzocha Małgorzata
Stefańska Magdalena


„Jak przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Przedszkolaki z obu grup w minionym tygodniu przygotowywały się do tak ważnego wydarzenia.

Na zajęciach kontynuowaliśmy rozmowy o miłości do ojczyny. Dzieci poznały historię powstania państwa oraz jego pierwszego władcę – Mieszka I. Wysłuchały legendy o białym orle. Przypominaliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe, godło, Hymn, flaga; jak należy się zachować podczas słuchania Hymnu narodowego. Więcej: ...


11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pod nazwą
„Biało- czerwona w Twoim obiektywie”

Co trzeba zrobić?
Wywiesić flagę, zrobić zdjęcie i przesłać je do nas. My je pokażemy na stronie naszej szkoły.
babczynska.malgorzata@gmail.com
stefanskamagdalena@o2.pl

Więcej: ...11 Listopada

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości -  11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Więcej: ...„Ogólnopolska Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa”

Uczniowie ze świetlicy szkolnej przystąpili do akcji „Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa”. W dzisiejszych czasach pisanie listów oraz pocztówek odchodzi w niepamięć. Dlatego z przyjemnością wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami z naszego pięknego Iwonicza w zamian otrzymując pozdrowienia z różnych części Polski. Dzieci dzięki temu mają okazję „podróżować” po kraju i poznać ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieli okazji być.

Ewa GrabośINFORMACJE

Od 26 października 2020 (poniedziałek) do 6 listopada 2020 (piątek) uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. Plany lekcji nie ulegają zmianie a informacje o lekcjach on-line otrzymają Państwo od wychowawców klas poprzez e-dziennik.

Instrukcja dołączania do lekcji on-line znajduje się w zakładce DLA RODZICÓW.Konkurs ogłoszony przez Wojewodę
w ramach Programu “Niepodległa”

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Wojewodę Podkarpackiego w ramach Programu “Niepodległa”.
Są 3 następujące kategorie:
Polska jest w nas - KONKURS FOTOGRAFICZNY
Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże - KONKURS PLASTYCZNY
Wywiad ze Świadkiem Historii - KONKURS WIDEO
Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminami oraz zgłoszenie chęci udziału w konkursie na lekcji historii.
Więcej informacji: https://niepodlegla.rzeszow.uw.gov.pl/konkursy/

Maria Szajna


„Nauka to podróż, która trwa całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedź…”

Święto Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Czytaj więcej...

Samorząd UczniowskiInformacja dla Rodziców
Bezpłatna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

pragniemy przekazać informację, gdzie - w razie potrzeby- można szukać wsparcia i pomocy.

Czytaj dalej...
Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest świetną okazją do czytania dzieciom, a także doskonałym sposobem promowania czytelnictwa. Ustanowiony został przez Polską Izbę Książki w 2001 roku i obchodzi się go 29 września.

   W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodzony był5 października. Uczniowie klas siódmych - Martyna, Karolina, Amelka, Marysia, Seweryn i Rafał odwiedzili młodsze klasy i przeczytali przygotowane wcześniej fragmenty książek dla dzieci. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze.

Więcej...

BibliotekarzeDzień Papieski

W niedzielę 11 października 2020 roku w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Również i nasza szkoła pamięta o osobie i dziele św. Jana Pawła II. Z okazji tego wydarzenia został przygotowany materiał wideo.

Ks. Jakub Szczurko
Ks. Piotr Długi„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Pod takim hasłem, wzorem lat poprzednich, 2 października 2020 roku odbywał się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 5242 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza placówka.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki  mnożenia.

W przeprowadzeniu akcji bardzo pomogli uczniowie klas IV, którzy pełnili funkcję Egzaminatorów: Lena Pniak, Aniela Jamroga, Kacper Tekieli, Jakub Wcisło.               

Uczniowie z klas III –VIII oraz nauczyciele zdawali krótki egzamin. Każdy uczestnik losował karteczkę z pięcioma działaniami. Gdy odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, w ciągu 1 minuty otrzymywał tytuł i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Monika Szajna, Iwona Tekieli


Dzień Chłopaka

Uczniowie klasy 6a świętowali Dzień Chłopaka. Jak co roku było dużo zabaw, słodkości, wspólnych tańców, życzeń i prezentów.

Przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

Wszystkim chłopakom – tym dużym i małym, życzymy wszystkiego najlepszego.

wychowawca Marzena Muzyka


INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z WYŻYWIENIA

Opłata za miesiąc październik wynosi – 63 zł.
Należy jej dokonać w dniach 5 i 6 październik w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Jolanta Krawiec
Intendent


„Milczenie spowodowane brakiem mowy nigdy nie jest złotem.
Wszyscy mamy potrzebę porozumiewania się i kontaktowania ze sobą nawzajem
– nie tylko jednym sposobem, lecz na wszystkie możliwe sposoby.
Jest to podstawowa ludzka potrzeba, podstawowe ludzkie prawo.
Co więcej, jest to podstawowa ludzka siła”

(Williams, 2000)

Więcej...Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

„Bo od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna,
Vasthi pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Niech kolorowe kropki wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.”

Więcej...Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 30 września br. zostały przeprowadzone tajne wybory do SU. Kandydowali uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy program wyborczy zaprezentowali w formie plakatów. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Rafał Jarosz – kl. 8a,  a zastępcami przewodniczącego zostały Martyna Litwin – kl. 8a i Milena Bogaczyk – kl. 8b.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie SU: Kinga Rogóz, ks. Jakub Szczurko


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Mój wymarzony lizak"

Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Mój wymarzony lizak”.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych
i przestrzennych) w formacie A4.

Więcej: ...Sekrety nocnych motyli, czyli DZIEŃ ĆMY w klasie 2b

Jak wiadomo ćmy nie cieszą się tak wielką sympatią i zainteresowaniem jak motyle dzienne.
A przecież są równie ciekawe - a czasami także urodziwe...

Ćmy, podobnie jak inne istoty kojarzone z nocnym trybem życia, stereotypowo postrzega się jako nieestetyczne i nieprzyjemne stworzenia. W rzeczywistości ćmy nie są takie brzydkie, jak mogłoby się wydawać, a ich obserwacja w ogrodzie to – jak się okazuje – może być interesujące zajęcie.

Więcej: ...
Narodowe Czytanie 2020

Uczniowie klas szóstych i ósmych przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie narodowej tożsamości. W tym roku uczniowie podjęli się głosowej interpretacji „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat skłonił czytelników do refleksji m.in. nad skomplikowaną naturą ludzką oraz dylematami moralnymi.

M. Muzyka, K. Rogóz, M. SkotnickaKonkurs gazetkowy - „Sprzątanie Świata”

Z okazji zbliżającej się akcji „Sprzątanie Świata”

zapraszamy klasy IV- VIII do udziału w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną

pt. „Plastik? Rezygnuję . Redukuję. Segreguję”.

Waszą twórczość będziemy oceniać po 25.09.2020 r.

Powodzenia!

Krystyna BargiełZbiórka zakrętek dla Emilki

Wzorem lat poprzednich kontynuujemy w naszej szkole akcję ”Zbieramy zakrętki”, która polega na zbiórce plastikowych zakrętek (po sokach, napojach, kawie, nabiale, środkach chemicznych i przemysłowych). W tym roku zbieramy zakrętki dla chorej Emilki. Wpływ z tej akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewczynki.

Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym , a także uczy nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Szkolny koordynator: Krystyna BargiełDZIEŃ MARZYCIELA

Dnia 8 września na świetlicy obchodziliśmy Dzień Marzyciela.
Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Dyzio Marzyciel” i przeniosły się w świat marzeń. Wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania: „Co to są marzenia?”, „Kto to jest marzyciel?” i „Czy warto marzyć?”. Uczniowie podzielili się również swoimi marzeniami, które w sposób artystyczny próbowali uwiecznić na białych chmurkach.
Wszystkim dzieciom gorąco życzę spełnienia wszystkich marzeń!

Ewa Graboś


PASOWANIE NA UCZNIA
„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka”

      Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce 1 września 2020 r.

     Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznymi  ołówkami dokonały Pani Dyrektor Monika Leśniak-Kielar oraz Pani w-ce Dyrektor Sabina Boczar w asyście wychowawczyń. Ponadto pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz pięknymi dyplomami.

Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawczynie klas pierwszych


INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KORZYSTAJĄCYCH ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Stołówka szkolna czynna od 3 września 2020r. (czwartek).

Opłata za miesiąc wrzesień wynosi 60zł (3zł x 20), (iloczyn dzienny stawki żywieniowej i liczby dni żywieniowych w danym miesiącu). Należy jej dokonać w dniach 7 i 8 września w godzinach od 7.00 do 9.00 u intendentki (przy wejściu do sekretariatu szkoły).

Odpisy za niewykorzystany obiad przysługuje osobie, która zgłosi fakt nieobecności telefonicznie w pierwszym dniu nieobecności do godz.9.00. Zgłoszenie nieobecności po godz. 9.00 powoduje, że odpis będzie naliczany od następnego dnia nieobecności.

Nr telefonu: 13 4350470

Terminy wpłat oraz kwota za kolejne miesiące będą podane w późniejszym terminie.

Jolanta Krawiec
IntendentNOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

odbędzie się 31 sierpnia 2020 roku (poniedziałek)
o godz. 1800.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się
1 września 2020 roku.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej:

Oddziały przedszkolne            Klasy I            Klasy II – VIII
AKTUALNOŚCI

Informacje o uczniach przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 można uzyskać pod numerem telefonu 134350470 w godz. od 8:00 do 15:00.

Wyprawka dla uczniów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

Wyprawka dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/21>